| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Vytírání a luxování

Vyhrajte rodinné vstupenky na muzikál!

Zahrajte si o lístky na muzikálovou revue Jak se dělá muzikál do Karlína dne 17.11.2019.

  (?)
 Názory 110 z 3818  [Dalších 3808 >>]
Konzerva 153011
5.9.2019 10:17:05
Mám nějaký laciný i s vytíráním.

Je to jako s myčkou. Sama si to uděláš rychleji a dokonale. Stroj to dělá dýl, ne tak dokonale. Ale dělá to on, ne ty.

Podstata je, že ho musíš pouštět často. Luxovat s ním jednou týdně je málo, protože se ti hned zaplní ta malá nádobka. Chce to tak obden.

Není to bezhlučné, ale zase tišší než klasický lux. Takže být s tím v pokoji a koukat na tv nejde. Ale když to zavřeš do vedlejší místnosti, tak ho trochu slyšíš, ale ne moc.

Musíš mít vhodný nábytek, takový, aby ti tam pod něj zajel. My máme sedačku, kam se teoreticky vejde, jenže je prosezená, tak se na jednom místě seká.

Mně vjede i na vyšší koberec, ale motá se do těch postranních třásní.

Hladkou podlahu vysaje dobře. U koberců je to slabší. Jakž takž vysaje drobky, ale ne dokonale. Prostě po tom koberci jen jezdí a nasává, zatímco u klasickýho luxu si to přitlačíš, takže ten tah je větší.

Pokud jde o vytírání. Ještě víc tu platí, že je třeba to dělat často. Jsou to jen takové malé hadříky, takže když se vytírá ob den, stačí mi na vytření ta dva hadříky. Když je podlaha víc špinavá, musela bych ty hadříky častěji střídat, čili prát a to už je pak lepší to vzít mopem.

U mně je zásadní problém v předsíni. Tam bych potřebovala uklízet nejčastěji, jenže tam se zase furt válí hromada bot no a ty si ten vysavač sám neodstraní. ~:(
Jiří Rondoš 157973
3.9.2019 15:34:10
Robotické S6 je jeden z nejlepších strojů za dané peníze. Umí hlavně NEjezdit tam, kam nechceš (např. místo s drátama~o~). Jen upozorňuji, že mopování funguje, ale nijak oslnivě (u všech obdobných vysavačů). Na to je lepší speciální robotický mop, který s hadříkem vibruje a je to velmi znát.
KoproFka 76193
29.8.2019 9:13:15
Terez, u nás jezdila, když jsem měla děti malé a byla jsem na MD cca 4 roky každý den několikrát (jako přijdeš z písku, vyslíkneš děti v chodbě a naženeš je do vany, na pískoviště do chodby pustíš Roombu a než si to ve vaně odbydou, vcházíš do uklizené chodby - miluju ji za to!!~s~, to samí po snídani - všude závěje drobků - takže jdeš dopolčo ven, před tím hodíš roombu pod stůl, zvedneš židle .. a vracíš se vyluxovaného~s~).... doma chodím hodně bosa a nesnáším šlapat na drobečky - uááá!!... jako fakt je to zasloužený... k tomu moje dlouhý vlasy.. a teď už dcerčiny... tahle investice mne vůbec nemrzí~R^

Ovšem pravda je, že ta prapůvodní první baterie vydržela suverénně nejdýl, to bylo asi 7 let... ta druhá už tak cca 2-3 roky...

A co se týče nabíjení - ona ale ta Roomba musí být taky pořád v dokovací stanici, pokud nemaká, to je v návodu...~d~
Tereza33 120401
29.8.2019 0:40:26
holky, co těm Roombám děláte, že 2 x výměna baterie za 10 let.

Já tu potvoru mám let 12 a baterka původní :-D - tenkrát 581?

zato Scooba (to je pro neznalé vytírací) - tam jsem musela koupit novou, mi neřekli, že buď se nabíjí nebo vytírá, takže jsem ji nechala zdechnout.
Ale taky vytírá dobře.
KoproFka 76193
28.8.2019 9:22:52
Přidávám se k nadšeným uživatelům.
Mám klasickou roombu - funguje už 10 let, měla jednu větší opravu + 2x výměnu baterie - tu jsme podruhé nakonec objednali v e-shopu a vyměnili sami a nemuseli tak platit práci servisu..
Je to ten nejlevnější typ bez "zdí", ty popravdě ani nepotřebuju.

Popravdě ji miluju~s~~s~

Vždycky ji zavřu do pokoje a ona si tam maká~;((... pak ji vyzvednu a zavřu zas jinam~R^...

Máme velký obývák, spojený s kuchyní a tam ji pouštím po "zónách" (prostor před gaučem, kolem jídelního stolu a prac.koutu, kuchyně)- máme sedačku v prostoru a kuchyni do G, takže stačí jen průchody něčím zahradit - má to pak rychleji, než kdyby šmejdila po celém pokoji.
Fakt je, že jsem byt rekonstruovala a zařizovala tak, aby byl roombafriendly - tedy žádné kabely (elektrikáři si to u nás vyloženě užili), nábytek máme na soklech, sedačka má tak 1,5cm nožičky, konferenční stolek je na kolečkách... zvedám prakticky jen židle.

Miluju, když jdu večer do koupelny, pustím ji na koberec před gaučem a než se vrátím, mám vyluxováno a koberec (vlas cca 1,5cm) načechraný tak, že bych toho nikdy klasickým luxem nedosáhla~z~
Kivík 99966
28.8.2019 7:17:38
Mám ten nejlevnější od sencor, je menší, takže projede i pod židlemi. S koberečky teda má problém, "hrne" je. Jinak luxuje super. A vadí mu prahy i vyšší přechodové lišty, tam se zasekne. Teď mám nízké přechodové lišty a není s ním problém. Je na klasickou nabíječku a jezdí 50 minut na nabití. Vysypávám po 2 luxováních. Za mě dražší zbytečný :-)
janza 02/08 a 07/10 97359
27.8.2019 19:58:15
Robotický vysavač mám dva roky, LG Hom-bot, alternativa Roomby, kterou má zase moje máma. Oba skvělé. Roomba mnohem hlasitější a vyšší, já bych volila LG. Důležité je mít byt, který není všude zakrámovaný, mně stačí jenom zvednout židle a vyčistí podlahu (máme dřevěný masiv) úplně dokonale.
margotka78 alias shit-roller 108560
27.8.2019 18:14:27
Smutně vyzpěvuje. ~t~ ~t~
Známí ho mají, je to na velké plochy, kde není moc nábytku, ne kde je to nějak členité.
Pro mě asi další krám do baráku.
Ale myslím dobrý pomocník třebas u starších lidí. Já ještě vytírám vkleče a ohebná jsem až až. K troubě si dřepnu. Třeba tchyně se ze sedu na zemi už nezvedne a kdyby si dřepla, tak ji asi nahoru tahá jeřáb nebo nevím.
Obývací stěny na Favi.cz - největší výběr
Koliha velká 153026
27.8.2019 18:08:35
Máme Roombu, pouštím ho do jednotlivých místností podle potřeby, vždycky ho tam vhodím a zavřu dveře :-) Někdo s ním musí být doma, protože v půlce místnosti už je buď plný nebo se mu kolečka zamotají mými dlouhými vlasy a pak smutně vyzpěvuje a musíme ho rozmotat.
Darinaa 155453
27.8.2019 17:14:35
Máme asi 10 let Rumbu, baterii jsme měnili 2x. Hodně opravdu záleží na prostorové dispozici bydlení, žijeme ve dvou domech a v jednom je to nenahraditelný miláček a v druhém stojí v koutě. V tom prvním uklidí sám za noc celé patro - kuchyň, obyvák, jídelna. Jednou za cca 10-14 dnů ho vysypeme, vyčistíme. Je to luxus u plovouček mít denně ráno čisto. V tom druhém o hodně prostornějším není možné vysát na jeden zátah a než pořád někde chystat a přehazovat umělé zdi, radši beru do ruky vysavač.

Asi dva roky máme v prvním domě i Rumbu na mokro a taky velká spokojenost.

A samozřejmě pozor na spouštění alarmu v zastřežovaném čase.
 Názory 110 z 3818  [Dalších 3808 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.