tisk-hlavicka

1. tip na víkend: Aquapark Babylon v Liberci

20.10.2000 poslala Šárka Kunická 9 názorů

Babylon byl rozkvetlým a prosperujícím městem ve starověké Mezopotámii. Možná právě proto inspirovalo jeho jméno současné podnikatele a především velké nadšence v severočeském Liberci a pojmenovali tak svoje dílo - velkolepé zábavní, společenské a nákupní centrum, zcela ojedinělé v naší zemi.

Atraktivní a originální je již jeho umístění. K vybudování stavby bylo použito staré a opuštěné textilní továrny nedaleko od dálnice od Turnova. Za zcela jistě nemalých investicí vzniklo v jejích útrobách unikátní městečko, kde může strávit volný čas prakticky každý - ale přece jen nejvíc se myslelo na malé a mladé.

V centru si můžete zahrát bowling v moderní herně, zacvičit aerobik,navštívit diskotéku (velmi často se pořádá i odpolední jen pro děti), různé taneční a poslechové zábavy a společenské akce (o nichž organizátoři pravidelně informují na internetu nebo prostřednictvím svých prospektů). Nadace Škola Hrou buduje v prostorách Babylonu zábavně naučné vícejazyčné muzeum. V nákupním městečku, které je replikou skutečného města s malebnými průčelími domků (z nichž každý tvoří originální obchůdek), s křižovatkou, lavičkami k posezení, skutečnou poštou a pouličními lampami můžete nakoupit nezbytné věci zrovna tak jako drobné dárky nebo suvenýry. Posedět a najíst se dá v mnoha barech, kavárnách a vinárnách, z nichž pro mladou rodinu je asi nejzajímavější levná samoobslužná jídelna Jizerka s krásným interiérem a dobovou výzdobou (při které bylo použito "pokladů" získaných v objektu továrny). V průběhu podzimu bude v objektu otevřený čtyřhvězdičkový hotel Babylon s kapacitou 235 míst. Byznys Centrum nabízí služby podnikatelům - pořádá různá školení, semináře, prostory pro prezentaci, víceúčelovou halu, TV studio. Součástí objektu je i velkokapacitní kryté parkoviště.

Nejatraktivnější pro rodiny s dětmi jsou však dvě hlavní části Babylonu - Lunapark a Aquapark. Lunapark slouží již několik měsíců a nabízí množství atrakcí pro děti i dospělé ve stylu staročeské pouti - houpačky, prolézačky, kolotoče, autodrom, ale i virtuální realitu, nafukovací skákadla, bláznivého býka Rodeo a spoustu dalších. Pobyt v Lunaparku není časově omezen, po zaplacení vstupného (pro děti od 100 do 140 cm činí 30,- Kč, pro vyšší a dospělé 60,-Kč) jsou již všechny atrakce zdarma.

Aquapark je největší a nejnovější atrakcí. Je jediný svého druhu v České republice. Najdete v něm soustavu bazénů, tobogánů a nejrůznějších vodních atrakcí na celkové ploše 5000 m2. Můžete proplouvat romantickými jeskyněmi, dovádět ve vířivkách a vodopádech, umělé řece, vodní houpačce, ohřát se v páře nebo sauně a na soláriu. Pro malé děti je zde malý bazén se skluzavkou. Největšímu zájmu se ale těší soustava 4 tobogánů. Zatímco červený Dráček a žlutá Anakonda jsou spíš pro menší děti, černá Galaxie se světelnými efekty a průjezdem vodní mlhou už vyžaduje větší odvahu. A vůbec nejzajímavější je zcela unikátní modrý tobogán Tornádo, který po prudkém sjezdu a ještě prudší zatáčce ústí do obrovského trychtýře, kterým se po kratší či delší rotaci propadnete do spodního bazénu. V Aquaparku jsou i bufety, kde se za místní měnu - babylonskou babku - můžete pohodlně občerstvit (peníze snadno vyměníte v několika automatech). Vstupné do objektu (všechny další atrakce jsou pak již zdarma) je 140,- Kč pro děti od 100 do 140 cm (menší děti neplatí nic) a 190,- Kč pro všechny ostatní na neomezenou dobu (o víkendu a svátcích je 50,- Kč přirážka).

Návštěvu zábavního centra Babylon lze rozhodně všem doporučit, obzvlášť nyní v nastávajícím nevlídném počasí. Pod jednou střechou zde strávíte nezapomenutelné zážitky a celý den se budete bavit pod jednou střechou. A pokud se chcete dozvědět něco víc, stačí si najít na internetu stránku www.babylon-lbc.cz, kde najdete také fotografie.

Názory k článku (9 názorů)
Babylon- aquapark Zdenka + dcerka Zdenka 22mes 22.10.2000 23:23
*Re: Babylon- aquapark Míša, syn 3 a 3/4 23.10.2000 9:22
**Re: Babylon- aquapark Zdenka + Zdenka 14měs 23.10.2000 22:29
Babylon = odpočinek Pavlína 23.10.2000 10:38
*Re: Babylon = odpočinek Monika a Monička 7měsíců 14.11.2000 18:16
**Re: Babylon = odpočinek Kenča + 2 kluci 5.3.2004 13:5
Aquapark Babylon lucie 14.11.2000 21:13
Aquapark o prázdninách Jana, Anička a 2 kluci 23.7.2004 19:46
*Re: Aquapark o prázdninách Jana Z. 23.7.2004 20:25
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.