tisk-hlavicka

Otevírá se Mamutíkův vodní park

1.7.2014 Bublinka

Park je jedno velké vodní hřiště a v České republice je první svého druhu.

Udělejte si v sobotu 5. července čas a navštivte slavnostní otevření nové vodní atrakce v relax & sport resortu Dolní Morava. Mamutíkův vodní park je absolutní novinkou v České republice. Jedná se o přírodní vodní areál, kde je voda základním prvkem k hraní, experimentování a získávání zkušeností o přírodě a jejích zákonitostech. Zábavnou formou se tu malí i velcí dozvědí zajímavé informace o vodě a zároveň si užijí spoustu legrace. Jak se voda chová? Jakou má sílu? A jak takovou vodní sílu využít? Na tyto i další odpovědi si všichni experimentátoři budou moci přijít sami!

Mamutíkův vodní park je jedno velké vodní hřiště a v České republice je první svého druhu. Všechny jeho části jsou interaktivní a návštěvníci si zde mohou vše sami regulovat a vyzkoušet. V horní části parku voda vyvěrá v potůčcích, jejichž trasu určují návštěvníci pomocí stavidýlek. Poteče voda doprava? Doleva? Nebo ji necháte zmizet pod zemským povrchem? Nebo zvládnete pomocí vodní síly roztočit mlýnské kolo? Voda z potůčků dále vtéká do říčky, kde vás čeká další vlna dobrodružství. Říčka spojuje celý areál a svou dráhu končí v brouzdališti. Voda je přiváděna do korýtek, stavidel a dřevěných sudů, kde lze provádět další pokusy. Nebo můžete s dřevěnými lodičkami závodit s ostatními návštěvníky. Díky těmto atrakcím si lze v praxi vyzkoušet mnoho fyzikálních zákonů.

Především si ale návštěvníci užijí spoustu legrace s ostatními. V areálu Mamutíkova vodního parku se nachází ještě další zajímavá zařízení a stroje, která jsou všem návštěvníkům volně přístupná. Zvídavé typy určitě zaujme Tyrolský jez, Ztracené kolo, Elektrárna, Buchar, Archimédes nebo Závlaha. Pro všechny vodní nadšence rozhodně platí, že by si měli vzít náhradní suché oblečení a vodní hrátky si naplno užít. Stejně jako doprovodný program, který začíná už v 10.00. Slavnostní otevření této absolutní novinky v České republice si totiž žádá pořádnou oslavu! Na celé dopoledne jsou nachystané různé soutěže a hry s vodní tématikou. V rámci doprovodného programu si tu můžete vyzkoušet jízdu na vozítkách Segway, střelbu z kuše nebo navštívit taneční streetdance workshop. Ten bude probíhat pod taktovkou zkušené tanečnice, trenérky a choreografky Páji Michalovičové. K vidění bude i exhibice papoušků Ara, taneční vystoupení, kouzelník, balónková show a hudební koncerty. Kompletní program a časový harmonogram najdete na www.dolnimorava.cz.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.