tisk-hlavicka

Máma, táta … a sex

14.3.2006 Bellana 166 názorů

Trvalo mi několik měsíců, než jsem pochopila to, co mi mělo být jasné už dávno. Milování není jenom pro štíhlé, krásné dívky z titulních stránek časopisů. Sex se netýká jenom hezounů s vyrýsovanými břišními svaly.

V dávných, předávných dobách, na které si občas pod náporem každodenních mateřských povinností ani nepamatuji, jsme s manželem ještě nebyli rodiče, dokonce jsme nebyli ani manželé. Byli jsme mladí, zdraví, měli jsme se rádi, bylo nám spolu dobře … no a jako každý takový pár jsme spolu pochopitelně měli i sex.

Kdybych zapátrala hluboko v paměti, vzpomněla bych si na časy, kdy jsme se nemohli dočkat, až se uvidíme, a po příchodu domů jsme ze sebe navzájem strhávali šaty a nořili se do vírů vášně. Večery jsme netrávili jako nyní v mrákotách u televize, ale za zavřenými dveřmi ložnice, kde jsme navzájem zkoumali svá těla.

Po několika letech soužití se z mileneckého sexu stal sex manželský. Změna se možná projevila v kvantitě, ale nikoliv v kvalitě. Znali jsme už dobře jeden druhého, uměli si vyjít vstříc; obrazně řečeno bylo splynutí těl doprovázeno i splynutím duší. Také už nebylo nutno si na loži cokoliv dokazovat, zadržovat dech, aby břicho vypadalo opticky plošší, či snažit se o akrobatické výkony.

Po dvou letech manželství jsme se začali snažit o zplození potomka. Někdy si říkám, že toto období patřilo v našem intimním životě k těm nejhezčím. Milování jako by dostalo hlubší smysl, nebylo jenom potěchou těla a vyjádřením citu, ale projevem touhy silnější než cokoliv na světě – předat svou genetickou informaci dál.

Jednou se mě moje bezdětná přítelkyně ptala, jestli onen konkrétní styk, kdy došlo početí naší Agátky, byl něčím zvláštním, zda mi moje ženská intuice napověděla, že je to ONO.

Nerada bych v někom podporovala sentimentální a romantické iluze, ale pravdou je, že skutečně na hodinu a minutu (no, s tou minutou to poněkud přeháním) vím, kdy došlo k tomu historickému okamžiku. Ovšem důvodem není ani tak moje vyvinutá intuice jako spíše fakt, že to byl náš jediný pokus za měsíc. Přibližně dva týdny před oním veledůležitým aktem jsem byla nemocná a sexu neschopná a následující den jsem zase na další dva týdny odcestovala. Takže jednoduchou matematikou nebylo obtížné spočítat si, že v onom „zaručeně neplodném“ dni, kdy jsme se milování věnovali pouze za přízemním účelem vlastní rozkoše, došlo k zázraku spojení vajíčka se spermií, a počátku nového života.

O milování v těhotenství jsem měla spoustu představ. Prostudovaná těhotenská literatura se mě snažila přesvědčit, že není sexuchtivější a náruživější milenky než těhotné ženy. Narůstající bříško nutí milence experimentovat s novými polohami, nalévající se ňadra jsou pro muže erotickým lákadlem, společně prožívané pocity těšení se na miminko prohlubují lásku a vášeň mezi partnery. Sex dostává zcela nový rozměr. Těhotenství vlastně působí na oba partnery coby mocné afrodisiakum.

Tolik k teorii.

Praxe mě vrátila zase nohama zpátky na zem. Vlastně, jaká praxe? Možná bych toto období mohla spíše nazvat absencí praxe. Můj sexuální život v těhotenství totiž silně připomínal celibátní praktiky jeptišky.

Začalo to prvním trimestrem a veskrze antierotickou záležitostí v podobě nevolností. Nic nedokáže schladit vášeň tak rychle jako prapodivné střevní pnutí, které vám evokuje představu obrovitých chapadel chobotnice mrskajících se ve vašich útrobách. Taktéž poněkud nespolečenské projevy jako říhání, nadýmání a občas i (stydím se k tomu přiznat) nekontrolované upouštění střevních plynů nejsou zrovna ideálním podhoubím pro růst sexuálního chtíče.

I kdybych náhodou nebyla zrovna k smrti unavená (což jsem v prvních týdnech těhotenství byla prakticky po celý den i noc), je očividné, že rozdivočelá peristaltika moc prostoru k sexuálním hrátkám nedávala.

Druhý trimestr bývá popisován jako ráj na zemi (a pro některé ženy dokonce sexuální ráj). Nevolnosti už ustoupily, břicho ještě nedorostlo do sloních rozměrů, vlasy jsou husté a bujné, pleť díky estrogenu září, těhulka je krásná, přitažlivá a dychtí po sexu.

Bohužel jsme se s manželem jaksi nebyli schopni naladit na stejnou erotickou vlnu. Když už jsem si v daném okamžiku připadala přitažlivá (takovým tím roztomilým těhotenským způsobem), netrápily mě obavy, co na naše milování řekne miminko v děloze (jako zda se mu nebude dělat šoufl ze všeho toho pohupování), nebyla jsem unavená nebo plačtivá, měl můj manžel akutní záchvat obav o mé zdraví a zdraví našeho potomka, takže nebyl ochoten nechat se zlákat k sexu.

A naopak. Když projevil chuť k milování můj muž, poplakávala jsem zrovna u nějakého dokumentu o zvířátkách (tento typ pořadu mě v těhotenství neuvěřitelně dojímal) a o sexu se mnou nebyla ani řeč.

Ve třetím trimestru už jsme na erotické zážitky rezignovali oba. O to víc jsme se těšili na konec šestinedělí, kdy (jak jsme se domnívali) se vrátíme k plnohodnotnému sexuálnímu životu.

Jenže to nebylo tak snadné. Myšlenky na sex se sice sem tam dostavily, ale většinou zůstalo jenom u myšlenek.

Jako novopečená matka jsem nevěděla, kam dřív skočit, večer jsem omdlívala do postele … na hodinu nebo dvě, než jsem opět musela vstát k miminku.

Jizva po nástřihu mě pálila jako čert, břicho plné ohavných strií mi připomínalo splasklý balón, prsa jsem měla nafouklá a bolavá, pod očima kruhy z nevyspání. Ještě nikdy jsem si nepřišla méně sexy. Ani jsem nevěděla, jestli ještě někdy seberu odvahu a ukážu se manželovi nahá.

Nakonec jsme přece jenom zrealizovali první sex coby rodiče. Ale abych se přiznala, bylo to trochu rozpačité. Vedle v pokoji spala naše dcera, já jedním okem sledovala vysílačku a natahovala jsem uši, jestli nezaslechnu pláč. Připadala jsem si neohrabaná, tlustá a ošklivá. A do toho mi z prsou začalo vytékat mléko. Ne že by to byl nepříjemný zážitek. Ale k orgiím smyslů mělo naše rodičovské milování dost daleko.

Vrátit se do stejné řeky nebylo možné. Museli jsme začít hledat nový přístup ke svým tělům a fyzickým projevům lásky.

Ale bylo to těžké. Jako vždy byla na vině hlava. A to konkrétně ta moje.

Nemohla jsem pochopit, jak mám skloubit roli matky, manželky a milenky.

Můj muž chtěl, abych byla žena. Jenže já už jsem si připadala pouze jako máma. Mezi kojením, nočním vstáváním, přebalováním, utěšováním řvoucího potomka, péčí o domácnost a o teplo rodinného krbu moje libido chřadlo a umíralo na úbytě.

Když se můj manžel chtěl potěšit dotykem mých ňader, zírala jsem na něj v nevěřícném údivu. Připadalo mi to jako svatokrádež. Má prsa už nebyla dvěma erotickými centry, čekajícími na něžné laskání. Byly to dvě lahvičky s mlékem pro mou dceru. Manželova snaha si je přivlastnit mi přišla sobecká a nechutná. Jako kdyby Agátce ocucával dudlík.

Ne, ne, matka a sex, to prostě nejde dohromady. Matky „to“ prostě nedělají. Rodiče žádný sex nemají. Kdybychom totiž připustili opačnou myšlenku, museli bychom také dát prostor představě, že i naši rodiče … no, to ani nebudu domýšlet!!!

Chudák muž to se mnou neměl lehké. Když už mě nalákal k milostným hrátkám, byla jsem nervózní jako kůň před dostihem a věčně napjatá, abych mohla kdykoliv vyběhnout a jít uklidnit plačící Agátku. Nejednou jsem ho znechuceně zarazila, když se mi snažil zalichotit a říct něco pochvalného o mém těle. Připadla jsem si jako oteklý růžový rosol, jako unavená zjizvená tkáň visící na ještě unavenější odvápněné kostře. Nic k chválení. Nic ke koukání!

Dokonce mě začaly vadit jakékoliv fyzické doteky. Večer, když manžel přijel z práce, jsem byla tak unavená a vyčerpaná, že jsem nedokázala myslet na nic jiného, než že mu na chvíli předám Agi do náruče a vlezu si do teplé sprchy, kde si trochu popláču nad svým životem uštvané kojné. Za celý den, kdy jsem pořád tahala dítě na rukou, jsem měla lidského tepla až až. Chvilky klidu a ticha, nejlépe o samotě, to bylo jediné, po čem moje duše prahla.

Frekvence našeho intimního života se stále snižovala. Začala jsem se bát, že spolu budeme brzy žít jako bratr a sestra.

Manžela jsem pořád milovala, byl můj nejlepší přítel, můj partner a skvělý otec naší dcery. Ale ta představa, že bych měla překonat únavu a mentální zábrany, svléknout se před ním a předvést mu tanec sedmi závojů jako kdysi „za svobodna“ se mi zdála absurdní. Nanejvýš tak tanec rozteklého sádla, říkala jsem si chmurně, když jsem se snažila nasoukat do svých jediných slušných kalhot.

Trvalo mi několik měsíců, než jsem pochopila, to, co mi mělo být jasné už dávno. Milování není jenom pro štíhlé, krásné dívky z titulních stránek časopisů. Sex se netýká jenom hezounů s vyrýsovanými břišními svaly.

Láska a erotika je i pro rodiče. Maminky a tatínky. Dokonce i takové mírně potrhlé matky, jako jsem já.

Sebrala jsem odvahu a skočila po hlavě znovu do milostného života. Možná to nebyl uragán vášně. Možná jsem nevypadla jako hrdinka z červené knihovny. Ale s trochou humoru, pochopením pro slabosti toho druhého a pořádnou dávkou tolerance k sobě samé, jsem konečně našla způsob, jak se aspoň občas změnit z matky a hospodyňky v ženu vampa.

Nedávno jsem četla o knize, ve které se ženy svěřují se svými erotickými představami. Mohla bych jednou přispět: Doma je vše uklizeno. Žádné prádlo na žehlení, žádná šmouha na zrcadle, která by rozptylovala mou pozornost.

Dítě je pryč z domu (takhle to zní mírně brutálně, ale mám na mysli, že je s ním nějaký dobrodinec venku na procházce). Nevrátí se dřív jak za hodinu.

Nikdo po mě nechce, abych vařila.

Postel je čistě povlečená a na ní ležím já a můj muž …. To by mi stačilo. Nepotřebuji už žádné další rekvizity, jako svíčky, růže či luxusní krajkové prádlo. Jen uklizený byt, chvíli klidu a vlastní postel, kterou za normálních okolností okupuje naše milovaná dcera.

Občas s manželem plánujeme, jak až bude z dítěte (dětí) školák, pošleme je na prázdniny na dětský tábor a konečně budeme mít chvíli pro sebe. A konečně zhlédneme všech šest dílů Hvězdných válek hezky za sebou. Sníme u toho několik sáčků bramborových lupínků a vypijeme aspoň tři litry coly. A bude to krásné.

A pak? Pak budou mít máma a táta sex.

Názory k článku (165 názorů)
Culím se u toho :-)) Aruba 14.3.2006 7:49
*To já se přímo chechtám MichaelaSe 14.3.2006 8:10
**Re: To já se přímo chechtám Mmm 15.3.2006 9:19
***Re: To já se přímo chechtám kuk 15.3.2006 10:3
**Re: To já se přímo chechtám Linda, dcera Eliška 15.3.2006 18:6
**Výborné Martina 18.3.2006 22:37
*Re: Culím se u toho :-)) Zina 24.8.2007 23:1
Pěkné Martina 14.3.2006 8:23
*Re: Pěkné MONI těhule + 2 děti 14.3.2006 8:41
**Naprosto dokonale popsané :-)) Petra 14.3.2006 13:18
***Re: Naprosto dokonale popsané :-)) Jiřule a 3 skřítkové 1.4.2006 9:13
***Re: Naprosto dokonale popsané :-)) Jiřule a 3 skřítkové 1.4.2006 9:13
**Re: Pěkné Makče dva kluci 21.2.2009 19:40
S úsměvem do mrazivého dne ha.jana 14.3.2006 8:38
*Re: S úsměvem do mrazivého dne MichaelaSe 14.3.2006 8:44
**Re: S úsměvem do mrazivého dne ...neviditelná... 14.3.2006 9:57
***Re: S úsměvem do mrazivého dne MichaelaSe 14.3.2006 10:11
*Přesný popis! Radka, holčička 3r. 19.3.2006 16:2
pobavila si mě! illa+2 14.3.2006 8:50
*Re: pobavila si mě! p+1 14.3.2006 9:3
*Re: pobavila si mě! Jana (Káťa 2,5 roku a Mates 6 měsíců) 14.3.2006 19:47
Bellano, skvělý. Líza 14.3.2006 8:53
teorie kontra praxe Jitka+1 14.3.2006 8:53
*Re: teorie kontra praxe Bob 14.3.2006 11:41
**Re: teorie kontra praxe Ivana Procházková 14.3.2006 19:5
***Re: teorie kontra praxe Bob 14.3.2006 19:47
****Re: teorie kontra praxe Ivana Procházková 16.3.2006 2:2
*****Re: teorie kontra praxe Bob 16.3.2006 18:1
******Re: teorie kontra praxe Ivana Procházková 16.3.2006 20:36
*******Re: teorie kontra praxe Ivana Procházková 16.3.2006 20:37
Už dlouho jsem se tak nezasmál Vladan 14.3.2006 9:3
Bell!!!! Marietta Jindra01+Fan05+Péťa07 14.3.2006 9:7
*Re: Bell!!!! Senedra 14.3.2006 9:25
**Re: Bell!!!! Hanka+Bára7/05 14.3.2006 9:51
***Re: Bell!!!! sliva 29.6.2010 14:54
**Re: Bell!!!! La Pepa, holka 7/05, kluk 7/07 14.3.2006 10:13
***Re: Bell!!!! LU,2děti 14.3.2006 11:34
****Re: Bell!!!! Acada 19.3.2006 22:44
*Re: Bell!!!! Pavla, děti Lukáš, Anička 14.3.2006 11:5
Bell je jednička Kulina 14.3.2006 9:28
*Re: Bell je jednička Iva, Matěj 3m 14.3.2006 10:2
*Super Lenka, Evík 05, Šárka 07 14.3.2006 10:15
Milé a veselé Míša/Eli/H. 14.3.2006 10:17
super Adélka 14.3.2006 10:32
Už chápu proč mají ženatí muži svobodné ... Lenka C. 14.3.2006 11:21
*Už chápu, proč mají vdané ženy svobodn... Bob 14.3.2006 11:35
**Re: Už chápu, proč mají vdané ženy s... LU,2děti 14.3.2006 11:40
***Re: Už chápu, proč mají vdané ženy... LU,2děti 14.3.2006 11:47
****Re: Už chápu, proč mají vdané že... Bob 14.3.2006 12:1
*Re: Už chápu proč mají ženatí muži svo... Bobina 16.3.2006 13:28
**To jsou pěkné vyhlídky :-) Honza, syn 7 dcera 1 (let) 20.3.2006 0:36
to znám jutta 14.3.2006 11:22
*Taky to znám Bob 14.3.2006 11:44
Sex?Sex :-) Anadar 14.3.2006 11:22
*Re: Sex?Sex :-) Honza 15.3.2006 11:36
*škoda alexandra , 2 děti 21.3.2006 15:57
kniha :) Majka + 2x2 14.3.2006 11:24
tak, tak Katka 14.3.2006 11:31
JJ jsem na tom stejně Šárka+Eliška(2005)+Matěj(9/08) 14.3.2006 11:56
řvu smíchy Jaga, syn 3 roky 14.3.2006 12:27
Jooooooooo tenkrát... Hýňovka 14.3.2006 12:28
*Bellano Lucka, ročník 73 14.3.2006 12:50
Směju se... Lidunka 14.3.2006 12:37
Poradíte? Bára (2 děti) 14.3.2006 13:0
*Re: Poradíte? LU,2děti 14.3.2006 13:34
**Re: Poradíte? Adélka 14.3.2006 15:16
**Re: Poradíte? Bára (2 děti) 14.3.2006 18:26
***Re: Poradíte? Ivana Procházková 16.3.2006 21:1
****Re: Poradíte? Jola, dcera 11, syn 7 16.3.2006 22:17
*****Re: Poradíte? Ivana Procházková 19.3.2006 14:52
******Re: Poradíte? MarkétaP + 4 dcerky 20.3.2006 9:55
*******Re: Poradíte? Ivana Procházková 20.3.2006 20:54
*****Re: Poradíte? Gabina 1 dite 20.3.2006 13:12
***Re: Poradíte? daja 18.3.2006 17:54
****Re: Poradíte? Ivana Procházková 19.3.2006 14:50
*Re: Poradíte? Martina+F+H+L 14.3.2006 15:6
*Re: Poradíte? Jana (Káťa 2,5 roku a Mates 6 měsíců) 14.3.2006 16:55
Ze života Lenka B. 14.3.2006 13:3
Vy se tu všichni smějete... Agnes (2 děti) 14.3.2006 13:24
*Re: Vy se tu všichni smějete... Jana+2,5 dvojčata 14.3.2006 14:10
**Re: Vy se tu všichni smějete... Xantipa. 14.3.2006 17:56
**Re: Vy se tu všichni smějete... Malenka 17.3.2006 19:15
*tak nejsem divná... epi 15.3.2006 1:29
*Mám přesně opačnou zkušenost Jana, tříměsíční syn 15.3.2006 1:29
**Tak to je teda mazec! Agnes (2 děti) 15.3.2006 9:1
**Re: Mám přesně opačnou zkušenost Veronika 15.3.2006 9:25
**Re: Mám přesně opačnou zkušenost Petruše* 15.3.2006 10:11
***Re: Mám přesně opačnou zkušenost Víla 15.3.2006 10:59
****Re: Mám přesně opačnou zkušenost Boudicca 15.3.2006 11:5
***Já se taky hlásím k nymfomankám :-... Gerberka 15.3.2006 11:36
*Přející synek :-) Rosie 15.3.2006 23:30
*Mravnostní policie Monika+bojs 16.3.2006 11:52
**Re: Mravnostní policie Agnes (2 děti) 16.3.2006 22:47
stačí chvilka eva 5 dětí 14.3.2006 13:56
*Spánek nebo sex? Spánek!! Anička 14.3.2006 14:38
Vyplnění fantasie Jana (Káťa 2,5 roku a Mates 6 měsíců) 14.3.2006 16:46
Díky za komentáře :-) Bellana 14.3.2006 19:59
*Re: Díky za komentáře :-) La Pepa, holka 7/05, kluk 7/07 15.3.2006 10:29
**Re: Díky za komentáře :-) Bellana 15.3.2006 16:59
*Re: Díky za komentáře :-) Helena 15.3.2006 14:33
*Re: Díky za komentáře :-) marketa martinek 6.5.2005 15.3.2006 22:6
*jak dostat děti z domu . hana 31.3.2006 10:7
myslím stejně Helča 14.3.2006 20:0
Moc krasne....jako vzdy PajaMM 15.3.2006 11:26
pobavení Marie, tři téměř dospělé děti 15.3.2006 13:12
*Re: pobavení Haluška 15.3.2006 14:10
Kojení a sex Kičína, Sona Richard Hanka 15.3.2006 14:17
*Re: Kojení a sex Anděla 15.3.2006 15:20
DOVOLENA caira (Vojta1/03,Mates11/04) 15.3.2006 21:46
To, ze jste na tom stejne mi nepomaha Bobi 16.3.2006 13:39
*Re: To, ze jste na tom stejne mi nepom... Zuzka,2 velcí kluci 26 a 19 18.3.2006 16:21
Strach Radka, 9+7+4 16.3.2006 14:12
nádherný článok, Lucka Tomáško skoro 12,5 mesiaca Slovensko 16.3.2006 21:24
děkuji Jana 17.3.2006 8:9
fakt super JanaM, syn2,5r,dcera 3 m. 18.3.2006 16:38
Super. Martina, 3 děti 18.3.2006 22:53
Detto Slafka 19.3.2006 17:4
A jak to bude dál? monas 19.3.2006 18:59
Díky :o) Andrea, syn Ondra 11měsíců 19.3.2006 20:40
Občas chlapa pochvalte Sarka s dvouletým capartem 20.3.2006 10:56
*Re: Občas chlapa pochvalte Pavla,holčička 5 let 20.3.2006 13:50
*Re: Občas chlapa pochvalte Pavla,holčička 5 let 20.3.2006 13:50
*Re: Občas chlapa pochvalte Bob 21.3.2006 1:0
Bravo !!! Jana, dcéra Emma 2 roky 20.3.2006 13:59
*Re: Bravo !!! Martina,Kuba 2004,Lukáš 2007 20.3.2006 23:47
*Nebravo Bob 21.3.2006 1:5
jsem sama ? Jana, Honzík 8 týdnů  21.3.2006 11:36
*Re: jsem sama ? Bob 21.3.2006 13:32
**Re: jsem sama ? Jana a Honzík 3.4.2006 12:34
Uplná pravda Erika Morisova, první dítě syn 23.3.2006 10:27
napiš knížku! Vašek 24.3.2006 5:9
*Re: napiš knížku! IvanaJ 24.3.2006 21:46
*Nemam sice stejne zkusenosti, ale pis ... PavlaN 21.2.2009 15:5
poděkování EditaMT 25.3.2006 12:6
Velmi trefné, Bellano! Verča a Maruška 29.3.2006 10:23
Vážená Bellano & mellody girls oji 31.3.2006 22:57
*Re: Vážená Bellano & mellody girls Slečna Marplová 31.3.2006 23:3
**Re: Vážená Bellano & mellody girls oji 31.3.2006 23:20
*Re: Vážená Bellano & mellody girls PajaMM 31.3.2006 23:3
**Re: Vážená Bellano & mellody girls oji 31.3.2006 23:36
***Re: Vážená Bellano & mellody girls Amélie 31.3.2006 23:41
****Re: Vážená Bellano & mellody gir... oji 31.3.2006 23:51
*****Re: Vážená Bellano & mellody g... Amélie 1.4.2006 0:57
******Re: Vážená Bellano & mellody... oji 1.4.2006 1:17
*******Re: Vážená Bellano & mello... Alicee 1.4.2006 8:9
******Re: Vážená Bellano & mellody... PajaMM 1.4.2006 8:19
*Re: Vážená Bellano & mellody girls Bob 1.4.2006 11:52
*Re: Vážená Bellano & mellody girls Ema 1.4.2006 18:45
*Re: Vážená Bellano & mellody girls Petra (Tom 1,5 druhé na cestě) 23.2.2009 14:15
wooww:-]] Veronika 8.5.2006 18:17
Líp bych to nepopsala, skvělé! Hanka+holky (4roky , 3 měsíce) 8.8.2006 14:27
Možná by stačilo, aby se zapojil i manže... Daniela 23.10.2007 23:35
hůůůůůůůstý gabina 20.11.2007 16:1
duda denisa nova 11.2.2008 19:51
výborný :) Alena a kluci 20.2.2009 19:57
Nestotožňuji se... diviana 21.2.2009 13:15
*Re: Nestotožňuji se... Sisqi 22.2.2009 8:29
*Re: Nestotožňuji se... monika a lilinka 22.2.2009 10:36
**Re: Nestotožňuji se... Líza 22.2.2009 10:38
***Re: Nestotožňuji se... monika a lilinka 23.2.2009 11:2
****Re: Nestotožňuji se... Petra (Tomík 1,5, druhé na cestě) 23.2.2009 13:40
****Re: Nestotožňuji se... Líza 23.2.2009 14:12
to je depka Petra (dvě děti - teda skoro) 23.2.2009 13:28
*Re: to je depka Stáz, 1 dcera 2 roky 25.2.2009 12:3
znáte to někdo i naopak? sušenky 30.7.2011 13:8
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.