tisk-hlavicka

Proč lžeme o sexu?

„Jste v rozpacích, když je řeč o sexu? Já rozhodně ano,“ přiznává Seth Stephens-Davidowitz – a protože je datový analytik, zajímalo ho, jaké problémy ohledně sexu lidé nejčastěji hledají na internetu.

Výzkumy týkající se sexu bývají obecně považované za méně důvěryhodné než výzkumy jiného lidského chování. Lidé lžou přátelům, milencům, doktorům, výzkumníkům, všem, tvrdí Seth Stephens-Davidowitz, absolvent ekonomie z Harvardu, který svými analýzami dat pravidelně zásobuje například The New York Times. A na doložení svého názoru porovnal odpovědi z klasického amerického zdroje General Social Survey s jinými údaji.

Tak například američtí heterosexuální muži věku 18+ říkají, že mají sex 63x ročně, 23 % z nich užívá kondom. Což by znamenalo, že ročně bude třeba 1,6 miliardy kondomů. Ovšem heterosexuální ženy uvádějí sex 55x ročně a kondom v 16 %. To je 1,1 miliardy kondomů. Jenže ve skutečnosti se v USA prodá jen kolem 600 milionů kondomů. A muži, kteří nikdy nebyli ženatí, dokonce prohlašují, že užívají kondom tak často, že to převyšuje celkový počet kondomů prodaných v USA ženatým i singlům dohromady.

Vztahy bez sexu

Ženatí muži mladší 65 let odpověděli v dotazníku, že se milují průměrně jednou týdně. Jen 1 procento přiznalo, že prožilo uplynulý rok bez sexu. Vdané ženy uváděly jen o trochu menší počet sexuálních styků. Podle Stephens-Davidowitze přehánějí všichni a ve skutečnosti se milují méně často.

Analýza vyhledávaných hesel na Google neposkytuje zdaleka tak živý obrázek manželského sexu. Nejčastější stížností vdaných i ženatých totiž je, že nemají žádný sex. Heslo manželství bez sexu najdete 3,5 x častěji než stížnosti na nešťastné manželství a častěji než manželství bez lásky, uvádí analytik. Dokonce i dvojice, které ještě nejsou sezdané, si stěžují na nedostatek sexu. Heslo vztah bez sexu najdete dvakrát častěji než heslo násilí ve vztahu.

Viděno optikou Google, lidem mnohem víc chybí sex než to, že si s nimi partner nechce povídat. Přitom se stále více objevují stížnosti žen, že sex nechce partner. Podle velmi střízlivých dat mají Američané sexuální styk zhruba 30x ročně, což je přibližně každých 12 dní. Že by i tento údaj byl nadnesený?

Při analýze informací, které lidé v sexuální oblasti řeší po internetu, dospěl Seth Stephens-Davidowitz k názoru, že jsou ve skutečnosti mnohem více nejistí, než by dokázali veřejně přiznat. Možná mají nerealistická očekávání, kladou na vlastní sexuální výkonnost či prožívání nepřiměřené nároky a často mají obavy úplně neopodstatněné.

Výňatek z článku z časopisu Psychologie Dnes, který byl zpracován podle článku Setha Stephens-Davidowitze Searching for sex (www.nytimes.com ze dne 21. 1. 2015)

Názory k článku (6 názorů)
nedivím se kocourmour 28.11.2015 20:8
krásný vztah i bez sexu Myss 29.11.2015 8:2
*Re: krásný vztah i bez sexu -Commer- 29.11.2015 12:45
**Re: krásný vztah i bez sexu katka+synek2007 29.11.2015 22:7
*Re: krásný vztah i bez sexu agnes+2 29.11.2015 14:58
to je jasny 2.10xb-116 1.12.2015 17:22




Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.