tisk-hlavicka

Jak správně týrat své dítě

27.1.2006 Sylva 282 názorů

Před několika týdny jsem měla tu čest si v naší knihovně půjčit a přečíst knihu "Nejšťastnější miminko v okolí", kde jeho autor "pediatr" Harvey Karp popisuje hned několik možností, jak utišit plačící či neklidné miminko.

Kniha je psaná velice čtivou a alespoň pro mě vtipnou a takovou tou americkou formou. Obsahuje rady, které zaručeně nenajdete v žádné jiné příručce!!! Jenom mi chybí ten happy end…

Praktiky v této knize uvedené posoudilo několik na sobě nezávislých pediatrů, neurologů a vyjádřil se k ní i logoped, který nebyl osloven, ale neuroložka mu tuto knihu předala, protože některé metody v ní uvedené mají i pozdější vliv na vývoj řeči.

Pojďme tedy k věci:

V začátku knihy se autor zaobírá kolikou, větry a bolením bříška.

Dle něj bolení bříška či tříměsíční kolika vlastně vůbec NEEXISTUJE a je to zapříčiněno tím, že miminku chybí čtvrtý trimestr. Takže logicky vzato pokud by kolika nebyla nazývaná tříměsíční, ale šestiměsíční, tak by patrně podle této knihy také NEEXISTOVALA, protože by jednoduše autor uvedl, že miminku chybí čtvrtý a navíc pátý trimestr. A je vymalováno. No není to profesionální a jednoduché? Takže maminky nemasírujte svým drobečkům bříška, když je evidentně bolí, nedávejte pozor na to co jíte, necvičte jim s nožičkami, aby se jim ulevilo a mohli se lépe vyprdět, nedávejte jim žádné kapičky. Snažte se jim dle této knihy vysvětlit, že je nic nebolí a jejich křeče v bříšku jsou pouze tím, že nebyly u maminky v pupíčku o tři měsíce déle. Nevím, ale já osobně raději budu koukat na to co jím, budu drobečkovi ulevovat seč to půjde.

Nehledě na to, že na jedné stránce popisuje, ať miminka nejsou kojena vleže, že se jim špatně polyká a tím pádem spolykají zbytečně mnoho vzduchu a z toho mají bolení bříška a na druhé stránce píše, že poloha miminka při kojení nemá na bříško vliv. Tak si vyberte…

Bod, který nebudu ani komentovat je, že dětské žvatlání je v knize přeloženo do více jazyků. Takže pokud Vám Vaše miminko nerozumí, zkuste to japonsky, určitě to miminko ocení :.

Dále zde autor popisuje jako jeden z tišících prostředků těsné zavinování. Nevím, ale dle názoru dětského Dr. a i dle mého vlastního úsudku se děti zavinují do zavinovaček do cca dvou nebo max. do třech měsíců a pak už je to zbytečné. Ale v knížce se dovídám, že těsné zavinutí se dělá pro zklidnění děťátka a nijak doba ani věk nejsou omezeny. Takže, když budu chtít zklidnit 3,4 nebo 5-ti měsíční miminko, tak ho prostě svážu, aby se nemohlo hýbat. Slovo svážu používám záměrně, protože styl, kterým se v knize zavinutí popisuje, je jednoduše svázání. Pokud je miminko, takto těsně zavinováno na delší dobu třeba během celé noci, nebo v kočárku během procházky, ba i přes den, MŮŽE dle ČESKÝCH odborníků dojít k následujícímu:

U miminka je v tomto věku velice důležitý psychomotorický vývoj. Tím, že miminko je často takto "zklidňováno", může se PMV negativně ovlivnit. Příklad: Jakmile je miminko rozvázáno, snaží se hýbat co nejvíce. Což je pochopitelné. Tato miminka jsou velice čilá někdy až nezvykle a velice pravděpodobné je, že některá jsou vývojově napřed než jejich vrstevníci, anebo některé vývojové stadium dokonce přeskočí. Tím jak miminko postupně prochází vývojovými stadii, vyvíjí se i postupně jeho mozek. No a když miminko některé fáze přeskočí, může to mít dle lékařů později vliv na ostatní věci (dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie, poruchy učení, pozornosti, hyperaktivita atd). A to jenom proto, že jim nebyl dán dostatečný prostor k normálnímu vývoji, maminka chtěla mít klid a jednala podle jedné úúúžasné americké knihy.

K tomuto bodu těsného zavinování se vyjádřil i neurolog a řekl, že je lepší, když je miminko s vývojem o měsíc pozadu než dopředu a tímto "zklidňováním" se mu pouze ubližuje. Teď se miminkům nic nestane, ale problémy se mohou objevit až za několik let např: při bolestech zad, kyčlí, kolenou apod. Ovšem podotkl, že toto platí pouze, pokud tu mluvíme o ovlivněném vývoji (např. že miminko předčasně posazujeme, stavíme, nebo je vývoj ovlivněn výše uvedenými praktikami). Pokud se miminko začne SAMO dříve posazovat, plazit atd. není to špatně. Protože k tomu dopělo samo!

Dále pokud je miminko takto těsně zavinováno může vyjímečně dojít i k tomu, že se bude zavzdušňovat. Tzn., že v momentě, kdy miminko z takto těsného svázání po několika hodinách rozevřete, tak se najednou může zhluboka nadechnout, což před tím nemohlo. Zkuste si sami se takto pevně svázat na několik hodin a pak třeba začít srdceryvně plakat, protože máte hlad. Přesně tak to udělá miminko a najednou prostě neví, co si má s takovým množstvím vzduchu počít a začne jakoby lapat po dechu. Nejde o nic vážného, dle pediatra bohatě stačí, aby se miminko postavilo do svislé polohy a pokud to nepomůže, tak udělat něco, čeho se lekne a je to dobré. Ale pokládám si otázku: Není to zbytečné? Musí k tomu docházet? Nechám na posouzení každé maminky…

Tak další bod, kterému budu věnovat trochu pozornosti a věc která zaujala odborníky, je zklidnění miminka pomocí prostředků moderní techniky a to např. větráku, fénu apod. Autor píše, že miminko mělo v děloze tolik a tolik decibelů a že puštěný fén nebo větrák mu udělají dobře a připomenou mu pobyt v děloze a tím ho zklidní. Možná na tom něco je, ale myslím si, že zvuky, které mělo miminko v děloze se praktikují u dětí do jednoho měsíce věku. A myslím si, že k tomu existují mnohem lepší prostředky než je fén, větrák a bůhví co dalšího. Kdyby autor v této knize napsal, že miminko uklidňuje zvuk motorové pily, protože napodobuje zvuk proudění ve střevech, který slyšelo, když bylo v bříšku, tak byste mu taky dali motorovku k hlavě??? Jo a kdyby náhodou nepomohla, dejte dítě v kočárku k sousedovi, který právě řeže dříví na cirkulárce….určitě to zabere!!! Ježíšmarjá matky probuďte se!!!

Věřím tomu, že miminko, u kterého jsou praktikovány výše uvedené metody, je hodné (pouze můj názor - nepodložený…). Já teda nevím, ale pokud si představím, že jsem většinu dne svázaná (zavinutá) a v momentě, kdybych se snažila svým jediným prostředkem což je pláč, vyjádřit svou nespokojenost třeba s tím, že jsem pokakaná nebo že mám hlad a maminka přijde a pustí mi u hlavy větrák, tak taky budu příště pouze ležet a budu zticha. Protože ono mi ani nic jiného nezbude…

K tomuto bodu se odborníci odmítli vyjádřit s tím, že s takovýmto jednáním se nesetkali a pokud by se tak stalo, uvažovali by o psychologickém vyšetření rodiče.

Tak radši přejděme dále. Autor dále uvádí, že pokud miminko pláče, máte s ním zatřást a to takovým způsobem, že: cituji: HLAVIČKA SE MUSÍ TŘÁSTI VÍCE NEŽ CELÉ TĚLO!!!

Všem je přece jasné jak důležité nervy, cévky atd., krčkem směrem k mozku procházejí a to nemusí být ani doktor. Takže pokud toto některé maminky praktikují, mohou svým ratolestem způsobit problémy s krční páteří, se zády apod. nehledě na to, že tyto nervy se stále vyvíjejí spolu s růstem dítěte.

K tomuto bodu se odborníci opět nechtěli vyjádřit s tím, že takto drasticky to snad žádná maminka v naší zemi nepraktikuje…

Maminky, které toto praktikujete, pochlubily jste se o tom svému dětskému lékaři? Asi ne co? Že by jste se báli, co Vám řekne??? Ale jděte, vždyť je to přece v té knížce….

Po přečtení této knihy se odborníci shodli na tom, že na tuto "NEBEZPEČNOU knihu" upozorní v médiích a budou se snažit varovat maminky před jejím obsahem. Avšak dopady výše uvedených metod na psychiku miminka jsou na samostatnou knihu a proto by bylo možná nejlepší vydat knihu OD ČESKÝCH ODBORNÍKŮ, která by se tomuto tématu věnovala dopodrobna. Pak už by záleželo pouze na maminkách, kterou knihou se budou řídit. Jestli nějakými americkými bludy nebo jestli budou věřit českým doktorům…

Na zadní obálce této knihy je napsáno: Tato kniha by měla být povinnou četbou!. A samozřejmě by to nebyl americký závěr, kdyby tu nebyly jména známých osobností, které se podle ní řídí. Ještě tam chybí Ahoj Bobe, Ahoj Tome…..

Kniha, která následuje po tomto vydání, se jmenuje: "Nejšťastnější batole v okolí". Takže maminky, pokud chcete své dítě týrat i v batolecím věku, utíkejte do obchodu a rychle si ji kupte. Já jsem zatím došla pouze k tomu, že na své dítě máte mluvit batoleštinou a pak jsem knížku zavřela a neměla sílu dál pokračovat. Až tak učiním, určitě své pocity sdělím a samozřejmě pokud metody v ní uvedené budou opět takového rázu, tak je nechám prozkoumat našimi českými odborníky. Ale třeba mě autor mile překvapí………..

Samozřejmě jsem v tomto článku neuvedla všechny metody, které autor ve své knize popisuje, protože by tento článek byl na deset stran. Vybrala jsem pouze ty, které mohou ovlivnit vývoj dítěte v negativním slova smyslu. Protože nevím, jak si mám přeložit obrázek, na kterém je na billboardu malé miminko, které křičí na kolem jdoucí paní: Nemáš dělohu? No nevím, ale takováto ilustrace opravdu hraničí se zdravým rozumem autora. Nebo pomyslný tišící stupně na dortu…. No nebudu to rozvádět….

Na závěr. Dle názoru mého, lékařů a myslím, že i spousty mých známých, by měli zmíněného pediatra obvinit z týraní dětí.

Takže maminky, pokud chcete být více americké, tak týrejte děti podle této knihy. Protože dle názoru pediatrů, logopedů, neurologů i obyčejných lidí jsou některé metody popsané v této knize považovány v naší republice za trestný čin týrání dítěte.

Uvědomte si, že knihu si může vydat kdokoli na světě!!! A Vy uvěříte takovýmto blábolům. Neříkám, že dělám všechno dobře, to nikdo nedělá, ale zkuste spíše komunikovat se svými dětskými lékaři než čerpat z knihy pochybného původu.

Vím, že spousta z Vás má úplně jiný názor. Já jsem jenom napsala ten svůj, stejně jako rádoby pediatr Harvey Karp.

Názory k článku (282 názorů)
není to vtip? katka 27.1.2006 11:56
*Re: není to vtip? Bojím se, že ne! marie 27.1.2006 12:5
**Re: není to vtip? Bojím se, že ne! katka 27.1.2006 12:14
***Re: není to vtip? Bojím se, že ne! katka 27.1.2006 12:21
****Re: není to vtip? Bojím se, že n... Monika, 2 kluci 2.2.2006 16:29
*****Re: není to vtip? Bojím se, že... Gabriela Sedova 29.2.2008 22:34
******Re: není to vtip? Bojím se, ... Markéta 29.2.2008 23:13
****Re: není to vtip? Bojím se, že n... Monika, 2 kluci 2.2.2006 16:31
**Re: to treseni nepraktikovat, ale ..... Romana 29.5.2007 17:1
***Re: to treseni nepraktikovat, ale ... gabi 10.6.2009 14:14
*Re: není to vtip? Sylva 27.1.2006 12:17
**Proboha: Hlavně s dětmi netřeste!!! Alice + 3 27.1.2006 14:45
***Re: Proboha: Hlavně s dětmi netřes... Olga + Verunka 2,5 měs. 13.12.2006 19:54
**Re: není to vtip? Mysak, Janek a Tom 27.1.2006 22:7
***Re: není to vtip? Petr 28.1.2006 20:32
****Re: není to vtip? LAJ 28.1.2006 21:19
*****Re: není to vtip? Misa 28.1.2006 21:25
***Re: není to vtip? Lenka  29.1.2006 17:13
**Davat a prijimat lasku Lenka Damova 27.3.2008 10:24
*konecne... katth 27.1.2006 14:22
**Re: konecne... Líza 27.1.2006 14:26
*špatný překlad do češtiny katka.b. 30.1.2006 16:26
**Re: špatný překlad do češtiny stanzi+Bára2005 9.2.2006 15:12
***Re: špatný překlad do češtiny Lenka, Evík 05, Šárka 07 23.2.2006 15:19
**Re: špatný překlad do češtiny Lenka 20.1.2007 22:51
**Re: špatný překlad do češtiny - DIT... Lenka Damova 27.3.2008 15:49
*Re: není to vtip? Jana 22.10.2007 14:46
*proc tak nepratelsky? umite vubec cist... ivaj.dcera 21 mes. 15.2.2010 21:6
*Re: není to vtip? SLR233 11.10.2010 11:26
**Re: není to vtip? Katka, syn 2,5 mesice 25.8.2013 22:26
ke článku Dáša, 8měs Vojtíšek 27.1.2006 12:3
*na tom fénu ale něco je Iva, 2děti 27.1.2006 13:1
**Re: na tom fénu ale něco je Šárka, Anička 30.8.05 27.1.2006 13:12
*....ale nám tak 70% fungoval... Mirka a Kubík 27.1.2006 14:45
**Re: ....ale nám tak 70% fungoval... Iva 77 27.1.2006 17:44
***Re: ....ale nám tak 70% fungoval..... Mája+Omdra a Kubíček 28.1.2006 19:38
****Re: ....ale nám tak 70% fungoval... Mája+ondra a kubíček 28.1.2006 19:44
**Re: ....ale nám tak 70% fungoval... Gretchen 8.2.2006 20:53
**Re: ....ale nám tak 70% fungoval... Darina 12.2.2006 19:37
" Marcela a Honzík (4 měsíce) 27.1.2006 12:55
*Re: " Katka 27.1.2006 13:3
**Re: Betry 27.1.2006 13:47
***Re: Katka 27.1.2006 15:56
****Re: Betry 27.1.2006 16:10
*****Re: Katka 27.1.2006 16:19
******Re: Betry 27.1.2006 16:56
*******Re: Katka 27.1.2006 17:6
********Re: Betry 28.1.2006 0:41
*********Re: Betry 28.1.2006 0:46
**********Re: Betry 28.1.2006 0:53
***********Re: Lena 29.1.2006 15:31
*********pro Meaculpu Any a Sebastianek 17m 28.1.2006 14:48
*********Re: Lucka, syn 10týdnů 29.1.2006 8:53
*********Re: Katka 29.1.2006 9:34
****Re: Iva 10.2.2006 23:37
Sylvo, nejsi trochu demagog? Darule 27.1.2006 13:14
*Re: Sylvo, nejsi trochu demagog? Sylva 27.1.2006 13:34
**Re: Sylvo, nejsi trochu demagog? Jana, dva kluci (1999,2000) 27.1.2006 13:51
***Re: Sylvo, nejsi trochu demagog? Sylva 27.1.2006 14:12
****Re: Sylvo, nejsi trochu demagog? Jana, dva kluci (1999,2000) 27.1.2006 14:28
*****Re: Sylvo, nejsi trochu demago... Jana, dva kluci (1999,2000) 27.1.2006 14:31
****Re: Sylvo, nejsi trochu demagog? Any a Sebastianek 17m 27.1.2006 20:53
*dovolím si reagovat Katka 27.1.2006 13:34
*Re: Sylvo, nejsi trochu demagog? Michaela, syn 6 týdnů 27.1.2006 16:51
*Re: Sylvo, nejsi trochu demagog? Kacka kac 20.7.2009 16:36
Nejšťastnější batole v okolí Martina, Anička a Bára 8/04 27.1.2006 13:24
taky jsem už na tuhle metodu natrefila :... Matka a tři děcka 27.1.2006 13:43
*Re: taky jsem už na tuhle metodu natre... Jana, dva kluci (1999,2000) 27.1.2006 14:17
**Re: taky jsem už na tuhle metodu nat... Alice + 3 27.1.2006 15:11
*Re: taky jsem už na tuhle metodu natre... Lenka 28.1.2006 12:32
Neblázněte! Věra 27.1.2006 14:4
*Autor článku se chce zmedializovat??? Petra, 4 děti 27.1.2006 23:27
**Re: Autor článku se chce zmedializov... hana 29.1.2006 19:51
***Hlavně klíííd !!!!!!!!! :-)) Věra 30.1.2006 7:41
**Re: Autor článku se chce zmedializov... Denisa 5.10.2006 6:59
***Re: Autor článku se chce zmedializ... babiki 10.6.2009 16:21
To je strašné co píšeš. Motýlek+2 děti 27.1.2006 14:12
*Re: To je strašné co píšeš. HelenaB.+2kluci (13 a 9)+? 27.1.2006 15:19
*Re: To je strašné co píšeš. Milena + 1 29.1.2006 15:39
Souhlasím s Tebou, Sylvo :-)) Mikejla 27.1.2006 14:53
*Re: Souhlasím s Tebou, Sylvo :-)) sylva 27.1.2006 22:37
**Re: Souhlasím s Tebou, Sylvo :-)) Ivana Procházková 28.1.2006 18:5
Díky za upozornění Jana, dcerka 5m 27.1.2006 15:3
Dobry clanek Luci, Ondra 24.09.03 27.1.2006 15:12
Fén je super!!! Anife, kluk 2,5 27.1.2006 16:57
*Re: Fén je super!!! machovka 27.1.2006 21:9
*Re: Fén je super!!! Lenka, dcera 25 mesicu, 24 tt 29.1.2006 1:33
Záleží, jak si to kdo přebere IvaPe (Antonie *26.11.04) 27.1.2006 16:59
Chvilkové (!) svázání může pomoct. Channah 27.1.2006 19:10
*Re: Chvilkové (!) svázání může pomoct. Líza 27.1.2006 19:22
**V tom je dost rozdíl Channah 27.1.2006 21:39
**Re: Chvilkové (!) svázání může pomoc... Ivana Procházková 27.1.2006 23:27
necetla jsem,nevim.. Any a Sebastianek 17m 27.1.2006 20:36
Celkem mě to zaskočilo:) Marss 27.1.2006 20:40
*Re: Celkem mě to zaskočilo:) bertica.H 11.2.2006 16:18
Nechapu!!!!!!!!!!! Misa 27.1.2006 21:8
*Re: Nechapu!!!!!!!!!!! Sylva 27.1.2006 23:11
**Re: Nechapu!!!!!!!!!!! IvaPe (Antonie *26.11.04) 27.1.2006 23:44
***Re: Nechapu!!!!!!!!!!! Sylva 28.1.2006 18:12
****Re: Nechapu!!!!!!!!!!! Misa 28.1.2006 21:17
*****Re: Nechapu!!!!!!!!!!! sylva 28.1.2006 22:9
******Re: Nechapu!!!!!!!!!!! Misa 28.1.2006 22:18
*******Re: Nechapu!!!!!!!!!!! Sylva 28.1.2006 22:44
********Re: Nechapu!!!!!!!!!!! Sylva 28.1.2006 22:45
*********Re: Nechapu!!!!!!!!!!! Misa 28.1.2006 23:21
********Re: Nechapu!!!!!!!!!!! Misa 29.1.2006 0:4
********Re: Nechapu!!!!!!!!!!! Sysyna 29.1.2006 2:4
*********Re: Nechapu!!!!!!!!!!! Katka 29.1.2006 9:40
**********Re: Nechapu!!!!!!!!!... Sysyna 29.1.2006 11:5
***********Re: Nechapu!!!!!!!... Sysyna 29.1.2006 11:21
************Re: Nechapu!!!!!... Katka 29.1.2006 11:31
*************Re: Nechapu!!!... Sysyna 29.1.2006 14:26
***********Re: Nechapu!!!!!!!... Katka 29.1.2006 11:30
*********Re: Nechapu!!!!!!!!!!! Martina,první dítě 8.1.2007 21:10
****Re: Nechapu!!!!!!!!!!! Ivana Procházková 28.1.2006 21:27
*****Re: Nechapu!!!!!!!!!!! LAJ 28.1.2006 21:33
******Re: Nechapu!!!!!!!!!!! Misa 28.1.2006 22:12
*******Re: Nechapu!!!!!!!!!!! LAJ 28.1.2006 22:20
********Re: Nechapu!!!!!!!!!!! LAJ 28.1.2006 22:20
*********Re: Nechapu!!!!!!!!!!! LAJ 28.1.2006 22:23
**********Re: Nechapu!!!!!!!!!... Ivana Procházková 28.1.2006 23:0
***********Re: Nechapu!!!!!!!... LAJ 29.1.2006 10:59
************Re: Nechapu!!!!!... modrej obláček 29.1.2006 11:8
************Re: Nechapu!!!!!... Ivana Procházková 29.1.2006 20:50
**Re: Nechapu!!!!!!!!!!! IvaPe (Antonie *26.11.04) 27.1.2006 23:45
**Re: Nechapu!!!!!!!!!!! Misa 28.1.2006 16:57
***Díky za objasnění:) Ivana Procházková 28.1.2006 17:53
****Re: Díky za objasnění:) Misa 28.1.2006 21:21
*****Re: Díky za objasnění:) Milena + 1 29.1.2006 23:57
******Re: Díky za objasnění:) Misa 30.1.2006 2:49
*******Re: Překlad je OK, ale co ... Milena  30.1.2006 20:55
*Re: Nechapu!!!!!!!!!!! mirka,2měs.syn 28.1.2006 9:44
**A co opium? šťoural 28.1.2006 11:35
***Re: A co opium? Jana, dva kluci (1999,2000) 28.1.2006 12:9
*Re: Nechapu!!!!!!!!!!! Darina 30.1.2006 12:13
Zkouška spojení Mikejla 27.1.2006 22:20
nic, co by neznaly naše babičky Jana Dvořáková, dva dospělí synové a pětiměsíční dcera 27.1.2006 22:48
*Re: nic, co by neznaly naše babičky Misa 29.1.2006 3:51
*Re: nic, co by neznaly naše babičky Eva, 3 měsíční mimi 30.1.2006 10:11
*Re: nic, co by neznaly naše babičky gabi 10.6.2009 14:31
A víte jak zavinovat? Markéta, syn 4 r. 27.1.2006 23:15
*Re: A víte jak zavinovat? Lída,3 kluci a holka 27.1.2006 23:44
Docela jsem se pobavila Petanda + Neo (10.9.05) 28.1.2006 2:18
Sylvo, klid.... Lenka 28.1.2006 11:26
Proč děti lépe usínají při houpání, pohy... Jeroným Klimeš 28.1.2006 11:29
*Hon na carodejnice!!! Ellin 28.1.2006 22:26
*Jiná kniha Zuzula, syn 20 měs 29.1.2006 21:15
**Re: Jiná kniha Federika 29.1.2006 21:33
*Re: Díky. Proč děti lépe usínají při h... Milena + 1 30.1.2006 0:7
*Re: Díky. Proč děti lépe usínají při h... Milena + 1 30.1.2006 0:8
*Re: Proč děti lépe usínají při houpání... Iva 11.2.2006 1:18
Ctete knihy, ale premyslejte Silvie, dcerka cca.2r. 28.1.2006 16:40
názor sweety 28.1.2006 17:6
Článku nerozumím Daniela 28.1.2006 17:34
*Re: Článku nerozumím MichaelaSe 28.1.2006 21:49
fakt trání... boruvka11 28.1.2006 23:10
*Re: fakt trání... Misa 28.1.2006 23:24
*Re: fakt trání... Katus 28.1.2006 23:26
**Re: fakt týrání boruvka11 29.1.2006 2:17
***Re: fakt týrání Sysyna 29.1.2006 2:22
****Re: fakt týrání Emča 29.1.2006 9:45
*****Další názor: modrej obláček 29.1.2006 10:23
******Re: Další názor: modrej obláček 29.1.2006 10:32
******Re: Další názor: Sylva 29.1.2006 11:40
*******Taky jsem odpurce teto kni... Armanda 29.1.2006 11:53
********Re: Taky jsem odpurce te... modrej obláček 29.1.2006 12:0
*******Re: Další názor: modrej obláček 29.1.2006 11:55
********Re: Další názor: Sylva 29.1.2006 12:11
*********Re: Další názor: Amazonka 4D 29.1.2006 14:32
**********Re: Další názor: LAJ 29.1.2006 15:39
***********Re: Další názor: Amazonka 4D 29.1.2006 17:33
************Další názor: Havranpírka 29.1.2006 18:26
*************Re: Další názo... Sylva 29.1.2006 22:0
**************Re: Další ná... Sylva 29.1.2006 22:4
**************Re: Další ná... Misa 30.1.2006 2:48
**************Re: Další ná... ro 30.1.2006 5:59
*******Pro doplnění Katka 29.1.2006 12:29
vhodné metody Martina - za 10 dní termín na mimi 29.1.2006 13:8
*Re: vhodné metody katka 29.1.2006 13:35
sylvo, neplas! to je absurdni... sarmi 29.1.2006 20:35
americane jsou tak neschopni,ze jim neja... Samantha 29.1.2006 22:42
*Reakce Marta 30.1.2006 10:11
**Re: Reakce Sylva 30.1.2006 10:51
***Re: Reakce Marta 30.1.2006 16:43
Zkušenosti s knihou + zkuste www.thehapp... Eva Skandi 30.1.2006 12:22
*Re: MAMINKY - NEDEJME SE!!!!!!!!!!!!! Veronika 31.1.2006 0:24
*Re: Zkušenosti s knihou + zkuste www.t... Adéla + František (2měsíce) 21.1.2007 17:41
To snáď nie je pravda!!!??? Wisna+Maťko 30.1.2006 15:1
*PS: Nie je náhodou týranie aj celé teh... Wisna+Maťko 30.1.2006 20:53
**Re: PS: Nie je náhodou týranie aj ce... Sylva 30.1.2006 21:7
***Re: PS: Nie je náhodou týranie aj ... Wisna+Maťko 30.1.2006 21:56
***Kontakt na lekare!!!! Ellin 31.1.2006 11:3
****Re: bohuzel Sylva 31.1.2006 12:31
*****Re: bohuzel Ellin 31.1.2006 17:43
******zkusim to Sylva 31.1.2006 19:5
*******Re: zkusim to Misa 31.1.2006 19:19
*******Re: zkusim to Ellin 31.1.2006 19:21
********Re: zkusim to Sylva 31.1.2006 19:43
*********Re: zkusim to Ellin 31.1.2006 19:55
**********Re: zkusim to Ellin 31.1.2006 20:1
**********Re: zkusim to Sylva 31.1.2006 20:15
***********Re: zkusim to Wisna+Maťko 1.2.2006 9:48
američští hlupáci !!! alu 30.1.2006 16:24
*Re: američští hlupáci !!! Eva Skandi 30.1.2006 17:43
američští hlupáci !!! alu 30.1.2006 16:25
*Re: američští hlupáci !!! Americanka 31.1.2006 1:5
**Re: američští hlupáci !!! Gabriela S 29.2.2008 23:7
*ALU, JSI UBOHÁ!!!!!!!!!!!! Věra 31.1.2006 9:28
překroucené a nekorektní mijena + klárka 20m 30.1.2006 20:9
Jak správně vystresovat milující maminky... Žaneta 30.1.2006 22:23
*Re: Jak správně vystresovat milující m... loana 31.1.2006 10:48
**Re: Jak správně vystresovat milující... Žaneta 31.1.2006 11:33
***Re: Jak správně vystresovat milují... loana 31.1.2006 12:7
****Re: Jak správně vystresovat milu... Žaneta 31.1.2006 12:46
*****Re: Jak správně vystresovat mi... Sylva 31.1.2006 13:4
******Re: Jak správně vystresovat ... Sylva 31.1.2006 13:9
******Re: Jak správně vystresovat ... Žaneta 31.1.2006 13:10
*******Re: Jak správně vystresova... Sylva 31.1.2006 13:17
********Re: Jak správně vystreso... Žaneta 31.1.2006 17:57
*********Re: Jak správně vystre... Sylva 31.1.2006 19:25
**********Re: Jak správně vyst... lenka 1.2.2006 11:59
***********Re: Jak správně vy... Sylva 1.2.2006 12:44
************SYLVA nikolag 17.2.2006 10:6
*************Re: SYLVA Atevi 21.2.2006 12:45
******Re: Jak správně vystresovat ... Misa 31.1.2006 17:25
****Re: Jak správně vystresovat milu... lenka 31.1.2006 13:18
SYLVO, PROBOHA NEPŘEHÁNĚJ TAK!!!!!!!!! Veronika 31.1.2006 0:50
*Re: SYLVO, PROBOHA NEPŘEHÁNĚJ TAK!!!!!... Hanka 31.1.2006 5:33
Jak týrám své děti Zdeňka (2 dcery) 31.1.2006 11:10
*Sylvo, otevřela jsi mi oči, BYLA JSEM ... Danka 31.1.2006 12:34
*Re: Jak týrám své děti Květa13 4.2.2006 9:5
PŘEČTĚTE SI ÚRYVEK Z KNIHY Zzubejda, 2 kluci a holčička 31.1.2006 14:13
Tohle je fakt týrání Soňa Naglíková, žádné dítě zatím 31.1.2006 15:44
*Re: Tohle je fakt týrání Wisna+Maťko 1.2.2006 11:55
Recese? kicul 2, Baru 08/03 31.1.2006 18:34
autorka recenze je stejně vyšinutá jako ... Svaťa (30 let, dcerka 1 m) 31.1.2006 21:34
No nevím Petra,Madlenka05 a Michálek06 31.1.2006 21:39
Větrák M859 1.2.2006 17:49
všeho s mírou! Eva, syn Ondrej 13 tydnu 1.2.2006 20:47
juu  1.2.2006 20:54
proc ta bojovnost, Sylvo? nelli 2.2.2006 19:14
Drama Petra,Niky 7/05,Kateřinka 6/08 2.2.2006 19:30
*Reklama zapracovala Havranpírka 3.2.2006 11:20
*Reklama zapracovala Havranpírka 3.2.2006 11:21
našla jsem i jiný názor z Ameriky Lucka 3.2.2006 13:15
re:jak spravne tyrat dite dasa 3.2.2006 18:9
Kniha se osvědčila Čahounka 4.2.2006 15:44
všechny takovéhle knihy Katka, syn Filip 4.2.2006 20:54
Taky jsem tu knihu četla Eva, Zdeněk, Evička, Vašík 5.2.2006 14:41
podobnou knizku jsem take cetla Káča a Adelka 2roky 6.2.2006 14:3
Hrůza markéta herynková 11.2.2006 19:38
Politujme autorku článku Lada + 3 12.2.2006 0:55
Politujme autorku článku Lada + 3 12.2.2006 1:6
*Re: Politujme autorku článku Lada 22.2.2006 0:8
**Re: Politujme autorku článku Lada + 3 22.2.2006 1:13
Jak správně NEtýrat své dítě Tydlík 12.4.2006 21:26
zaujatost Monika 25.4.2006 23:44
?? 4 trimestr Zdena 5.10.2006 9:2
*Re: ?? 4 trimestr Milka 13.10.2006 17:10
**Ty jsi králík. Olina 13.10.2006 17:53
Ahoj Sylvo Capri 19.11.2006 11:34
vysavaÄŤ je lepší neĹľ fĂ©n balka+Marťa10/06+Marek08/08 23.11.2006 21:41
metody fungují katka + synek 3,5 měsíc 28.2.2007 16:24
je mi líto takovýchto lidí spokojená maminka 27.6.2007 10:2
pokračování je mi líto takových lidí spokojená maminka 27.6.2007 10:45
S rozumem zuzkapbg 11.9.2007 21:41
Jana janca777 22.10.2007 14:49
Knížka Maruška + 1 3.11.2007 16:51
*Re: Knížka Alena, Jáchym 8 týdnů 6.2.2008 17:27
autorka clanku tomu asi nerozumela Dana, 2 deti 12.3.2008 19:11
*Autorka článku přehání Eva, jedno dítko 19.6.2010 19:19
Inteligentní matky Monika a batolátko 17.3.2008 13:44
*uklidňující cirkulárka Jíťa 17.3.2008 14:16
Chcete VIDET jak ta drasticka metoda doo... Tomucha 18.3.2008 23:40
Autorka to asi nikdy nezažila Líba a Katrinka 6.5.2008 20:0
To si dělají srandu????? janinka01 2.12.2009 9:25
Clanek me opravdu pobavil, ale az pak mi... Lukas 13.1.2014 10:48
...nečetla jste náhodou jen obsah....? Eva B. 7.11.2014 20:30
:-D Zuzka 20.12.2015 20:54
Kladná odpověď Tereza 23.1.2018 15:1
*Re: Kladná odpověď Tereza 23.1.2018 16:13
Neuvěřitelně zavádějící a zkreslující čl... Sari66 13.5.2018 9:42
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.