tisk-hlavicka

Hrůza z doktorů a porod, jak se to rýmuje?

1.12.2005 Eecta 327 názorů

Mám z doktorů strach. Ne po stránce kvality jejich péče, ale jejich přístupu ke mně…

Mám z doktorů strach. Ne po stránce kvality jejich péče, ale jejich přístupu ke mně… Možná jsem přecitlivělá, co se týče zacházení se mnou jako s rovnoprávným, svéprávným a inteligentním člověkem, možná mám již od školy problém s "autoritami" (jak se rádi označují nesnesitelní kantoři, doktoři, úředníci a jim podobní), ale mám na jaře rodit! Jestli to půjde jako doteď, porodím a rovnou mě odvezou - buď do blázince, nebo za vraždu.

To bylo tak:

Abychom s partnerem mohli mít někdy děti, bral na svou nemoc před několika lety opravdu silné a nepřátelské léky. Já v tu dobu pro jistotu jedla antikoncepci. Přesto jsem otěhotněla (někdo tím procentem nespolehlivosti prostě být musí) a gynekoložka mě seřvala za nezodpovědnost. To se nemělo stát, dítě musí pryč! Dobrá, nerada, ale chápu, tohle dítě nemá šanci na život, radši tedy ať ho potratím v 5. týdnu, než ve 4. měsíci.

První šok pro mě nastal, když jsem v určený den a hodinu byla v doporučené nemocnici v Praze, odkud jsem, nahnána spolu s 9 jinými různě starými ženami do pokoje, ať se převlékneme do košil, županů a bačkor. Odtud jsme byly "civilkářem" vyvedeny na úzkou chodbu a postaveny ke zdi do fronty. Naproti nám seděly pacientky, těhotné i jen tak na gynekologii, jejich manželé, matky, děti, v kabátech a botách… Mezi námi málo místa, kdo šel kolem, prodíral se. A my tam čekaly, až si nás po 20 minutách jednu po druhé zavolají.

Druhý šok byl, když se na mě na sálku vrhl doktor, anesteziolog, všude samý mužský, pode mnou kýbl s krví a zbytky po předešlých zákrocích - a navíc z vedlejších dveří napochodovalo 12 studentů na stáž! Jenže to už jsem usínala, takže na remcání nebyl čas.

A probuzení z narkózy - "civilkář" zrovna přivážel poslední z nás a já viděla, jak ji z lehátka přehodil (náš řezník zachází s půlkami krav lépe) na postel, roztáhl nohy, vložku zarazil snad až do krku, nohy sešťouchl k sobě a přehodil peřinou. Děs! Do téhle nemocnice a ke gynekoložce, která mi ji srdečne doporučila, už nikdy!

Před rokem jsem znovu otěhotněla. Ta radost, tentokrát to bylo všechno v pořádku, u svého nového báječného gynekologa jsem absolvovala UV, byla jsem objednána za 3 týdny na další prohlídku s tím, že to krásně vyjde, protože se akorát vrátí z dovolené. Chyba lávky. Přesně v tom jediném týdnu, kdy byl můj dr. pryč, jsem začala trošku krvácet. A protože záskok za sebe neměl, mně bylo špatně a na nějaké dlouhé pojezdy po Praze jsem nebyla zvědavá, dopravila jsem se opět do výše zmíněné nemocnice - no co, uplynulo několik let, tak snad to bude lepší. Lepší? Hrozné! Běhám sem tam, příjem tady, ultrazvuk v jiném patře, všude čekám 20-30 minut, než někdo dorazí. V neděli, kdy jsem začala špinit, mě prohlédl dr. Jakýsi (tipuju 28-30 let), těhotenství pochválil, jak se vyvíjí a uklidnil mě, že to je nějaký dozvuk menstruace (8. týden).

V úterý, silněji krvácím, tam jdu znovu. Prohlédl mě dr. Jiný (cca 60 let), pochválil, jak tluče srdce, hmm, krvácení je divné, píchneme dvě injekce na podporu těhotenství a ležte!

Čtvrtek, teče ze mě jak z kohoutku a píchá mě v podbřišku. Dr. Nějaký se mrkne, všechno OK. Jak OK? Krvácím už týden a mám křeče v břiše! Odmítám se zvednout z vyšetřovacího lehátka, zavolá tedy kolegu Chytřejšího a ještě kolegu Milejšího. Čekám skoro hodinu, pak na mě mrknou, zachmuří se a prohlásí, že už minimálně 14 dní se plod nevyvíjí a děloha se mi odlučuje.

Musíte OKAMŽITĚ na kyretáž, jinak taky můžete vykrvácet!

Tady u vás? Nikdy!

Musíte, my vás nepustíme.

Ani náhodou, jak vám mám věřit. Jak je možné, že do včera bylo všechno dobrý?

No to víte, kolega z neděle byl mladý a nezkušený, kolega z úterý starý a neodhadl to…

Naštěstí jako součást příjemné péče svého gynekologa mám i mobil na jeho sestřičku, ta mi doporučí kliniku, na které můj dr. provádí zákroky, zavolá tam, vezmou mě přednostně, skáčou kolem mě, utěšují mě, když brečím jako krokodýl, takový šok - doteď se plod vyvíjel a najednou je 14 dní mrtvý! Sestry mě po "malé" narkóze probudí, doprovodí mě na postel, sama se uložím a vezmu si vložku, jedna u mě sedí a hladí mě… Jak nesrovnatelné. Jenže tam rodit nemůžu, jsou zařízeni jen na malé zákroky.

Jsem opět těhotná, vše v pořádku, děkuji: Jenom ty naše nemocnice mi dělají starosti. Při mé klice zase natrefím na dr. Nelidu a sestru Nabubřelou… Jak se obrnit?

A aby to nevypadalo, že jsem zaujatá po dvou špatných zkušenostech, přidám další a z jiného soudku.

To jsme takhle v jednou v létě byli s přítelem na dovolené na samotě v lese, 20 km od města s nemocnicí a nedaleko koupaliště, které mě posléze do té nemocnice dostalo. Lépe řečeno dostal mě tam metrákový pán, který skočil z můstku rovnou mně do obličeje a rozdrtil mi nos na placičku ukazující vpravo.

V nemocnici mi nejdříve udělali velkou radost, protože pochopili, že v plavkách nemám ani občanku ani průkazku pojištěnce, a tak nakonec uvěřili, že své jméno a rodné číslo znám a můžu jim ho nadiktovat.

Poté se mě ujal doktor, který mi sice nos spravil báječně, mám ho stejný jako dřív, ale: Píchnu ti Dolzin. Ne, já jsem na Dolzin alergická, strašně mě rozklepe. Šup, a mám ho. Pak si mě posadil ke zdi na vysokou stoličku bez opěradla, do jedné ruky vrazil misku na krev (tu si drž pod bradou, ať to tu nezaprasíš), do druhé tácek s nástroji (seď rovně a netřes s tím, chceš abych to dělal hodinu?) To rozhodně nechci, takže se snažím držet, ale zkuste sebou necukat, když vám někdo mezi očima láme kleštičkama kosti - ty příšerně praskají - a posunuje je sem a tam. A zkuste spolupracovat s někým, kdo na vás kouká s nezakrývaným opovržením a vy na něj s rychle rostoucí nenávistí.

Když mi pak nos vycpával metrem obvazu napuštěného dezinfekcí a tvaroval, začala jsem brečet, na což reagoval nevrlým neřvi fracku!

A jako vrchol oznámil mému příteli, že tu musím zůstat přes noc kvůli lehkému otřesu mozku a že mě propustí druhý den po 14. hodině, zatímco mě pak vyhodil hned ráno po vizitě. A protože jsem neměla nic než plavky a tričko, bez mobilu, peněz a bez nejmenšího tušení, kde to vlastně přesně sem, čekala jsem se sádrovým "T" na obličeji 5 hodin na zídce před vstupem do nemocnice, než si mě přítel vyzvedne.

Jiný kraj, nemocnice, zima. Na sjezdovce strašne lidí a místo sněhu led. V nejprudším místě toho na ledovce nejde moc dělat, jenom klouzat opatrně dolů, a přesto jsme se srazili s dalším účastníkem zimních radovánek. Jak jsme padali, nějak jsme se zamotali a já skončila na zádech s rukama pod sebou a lyžařem na sobě. On vstal, oprášil se a odjel. Já se rozeřvala, posadila se a pokusila se dát ruce před sebe. Taková bolest! Můj partner jel přede mnou, což znamená, že na mě bude čekat dole. A než začne být netrpělivý a dojde mu, že je něco špatně, než vystojí tu příšernou frontu na lanovku, budu tu sedět hodinu. Tady pomoc holka nehledej! A někdo z projíždějících? Hm, po deseti minutách přestávám doufat ve slitování, pravou - pouze přeraženou - rukou rozepínám vázání, zvedám se a jdu pomaličku dolů. Levá - vřetenovitě roztříštěná - ruka bolí při každém mrknutí a mně mezi slzami nezbývá něž si gratulovat, že dneska jsem si nevzala lyže, ale snowboard a v těch botech se mi jde skutečně mnohem líp, než by to šlo v lyžákách. O hůlkách a těžkých lyžích ani nemluvě.

Dole nasedáme do auta, jedeme do nemocnice, pan doktor nemá evidentně radost. Spíš se tváří (a já toto jeho hledisko chápu), že by všechny raněné v čekárně nejradši postřílel! Jezděj na tom, lámou si končetiny a pak fňukaj!

No, z rentgenu vyčetl obě zlomená zápěstí, levé bude muset vytvarovat v narkóze. A opět začíná známý přístup. Zuj se! Jak, mám zlomené ruce (a na nohou snowboardové boty a na sobě několik vrstev oblečení, byla opravdu kosa). No přece tě nebudu zouvat já!

Vyšla jsem tedy ven, nechala se zout od přítele a v ponožkách šla po mokré a špinavé podlaze zpět.

Svleč se, musíš si před narkózou odskočit.

Tentokrát mě zachránila sestřička, která ze mě sloupala vrstvy a rozepla mi kalhoty. Ruku mi opět spravil báječně, přestože mě všichni varovali, že mi sroste a nikdy už zápěstím nehnu, díky němu to není pravda. Ale za to, že mi po probuzení odmítl dát nějaké léky proti bolesti (nejsem lékárna!) a my museli ujet dalších 50 km, než jsme našli jiné otevřené zdravotní středisko, kde mi Brufen dali (Silvestr a Nový rok), mu přeju, že jsem ho v narkóze při rovnání ruky tou druhou pěkně zmlátila. A co jsem na něj při tom řvala prý bylo slyšet až do čekárny. Přítel se podivoval, že podobná slovní spojení vůbec znám a umím používat.

Názory k článku (327 názorů)
To znám... Markéta, 2 mimi 1.12.2005 8:2
*Re: To znám... Jiřule a 3 skřítkové 1.12.2005 11:27
*Re: To znám... Hanka, Tomík 2 roky 2.12.2005 13:47
**Re: To znám... Tara 2.12.2005 13:57
***Re: To znám... Hanka, Tomík 2 roky 4.12.2005 13:49
****Re: To znám... Markéta, 2 mimi 5.12.2005 10:5
*****Re: To znám... Hanka, Tomík 2 roky 5.12.2005 22:24
******Re: To znám... Markéta, 2 mimi 6.12.2005 8:29
******Re: To znám... Eva K 6.12.2005 9:52
**Hance Pavlína&potomci 2.12.2005 14:41
***Re: Hance Markéta, 2 mimi 2.12.2005 17:26
*Re: To znám... Pavlina 30 4.12.2005 2:30
*Re: To znám... Peggi 16.12.2005 0:49
Najděte si k porodu dulu Květa13 1.12.2005 8:28
*Re: Najděte si k porodu dulu Xantipa. 1.12.2005 10:3
*Re: Najděte si k porodu dulu markéta 1.12.2005 10:6
**Re: Najděte si k porodu dulu Kreli+Madlenka7 1.12.2005 10:57
**Re: Najděte si k porodu dulu Víla 1.12.2005 11:39
***Re: Najděte si k porodu dulu Federika 1.12.2005 11:53
****Re: Najděte si k porodu dulu Andrea+Viki+bříško 2.12.2005 16:2
*Re: Najděte si k porodu dulu Víla 1.12.2005 11:35
*Re: Najděte si k porodu dulu Marki3 5.1.2009 15:5
Také znám TerezieK 1.12.2005 9:1
Naše zdravotnictví Pavlína&potomci 1.12.2005 10:27
*Re: Naše zdravotnictví Xantipa. 1.12.2005 10:57
**Re: Naše zdravotnictví Eva K 1.12.2005 11:44
**Re: Naše zdravotnictví Eecta 2.12.2005 10:18
**Naše zdravotnictví Pavel Schober 3.12.2005 14:38
*Re: Naše zdravotnictví Eva K 1.12.2005 11:39
**Re: Naše zdravotnictví Xantipa. 1.12.2005 11:59
***Re: Naše zdravotnictví Eva K 1.12.2005 12:20
****Re: Naše zdravotnictví Xantipa. 1.12.2005 12:25
*****Re: Naše zdravotnictví Tara 1.12.2005 12:34
******Re: Naše zdravotnictví Katka 1.12.2005 14:48
*******Re: Naše zdravotnictví Eva K 2.12.2005 8:50
********Re: Souhlas se steriliza... Xantipa. 2.12.2005 9:35
*********Re: Souhlas se sterili... Tara 2.12.2005 9:55
**********Re: Souhlas se steri... Xantipa. 2.12.2005 10:11
***********Re: Souhlas se ste... Xantipa. 2.12.2005 10:16
************Re: Souhlas se s... Lindík +Ela09/04 +Martin06/06 2.12.2005 10:38
************Sterilizace je p... Tereza, deti 3.12.2005 10:52
************Sterilizace je p... Tereza, deti 3.12.2005 10:53
***********Re: Souhlas se ste... Tara 2.12.2005 10:31
************Re: Souhlas se s... Xantipa. 2.12.2005 10:41
***********Re: Souhlas se ste... Tara 2.12.2005 10:38
************Re: Souhlas se s... Tara 2.12.2005 11:58
***********Re: Souhlas se ste... Eva K 2.12.2005 10:56
************Re: Souhlas se s... Eva K 2.12.2005 11:3
***********Re: Souhlas se ste... Šárka 10.12.2005 21:2
**********Já taky byla císařem Jana 4.12.2005 21:22
*********Re: Souhlas se sterili... Kateřina 2.12.2005 10:56
**********Re: Souhlas se steri... Xantipa. 2.12.2005 11:14
***********Re: Souhlas se ste... Olina 2.12.2005 13:12
************Re: Souhlas se s... Mary 2.12.2005 17:24
*************Re: Souhlas se... LUcie, 2 děti 5.12.2005 15:35
*********Re: Souhlas se sterili... Majka 2.12.2005 23:43
*********sekce Petra, Dominik 3/04 3.12.2005 13:58
**********Re: sekce Petra, Dominik 3/04 3.12.2005 14:17
***********Re: sekce Olča 3.12.2005 19:32
******Re: Naše zdravotnictví LUcie, 2 děti 1.12.2005 15:25
*******Re: Naše zdravotnictví Tara 1.12.2005 21:17
********Re: Naše zdravotnictví Katka 2.12.2005 8:40
*********Re: Naše zdravotnictví Eva K 2.12.2005 8:54
*********Re: Naše zdravotnictví Eva K 2.12.2005 8:55
*********Re: Naše zdravotnictví Tara 2.12.2005 9:47
*****Re: Naše zdravotnictví Hanka, 3 dcerky 4.12.2005 13:19
******Re: Naše zdravotnictví Eva K 5.12.2005 11:23
*****formuláře BULOVKA hanka, 3 děcka 4.12.2005 13:23
*****Re: Naše zdravotnictví monika, anička 18 měs. 6.12.2005 19:34
******Re: Naše zdravotnictví Eva K 7.12.2005 8:58
****Re: Naše zdravotnictví Jiřule a 3 skřítkové 1.12.2005 17:30
****Re: Naše zdravotnictví Lia, 2 deti 1.12.2005 18:9
*****Re: Naše zdravotnictví Eva K 2.12.2005 9:2
******Re: Naše zdravotnictví 10.5Libik12 2.12.2005 10:9
*******Re: Naše zdravotnictví Eecta 2.12.2005 10:33
*******Re: Naše zdravotnictví Olina 4.12.2005 12:14
*****Re: Naše zdravotnictví Jiřule a 3 skřítkové 2.12.2005 11:11
***Re: Naše zdravotnictví Jaga,syn 3 roky 1.12.2005 20:11
***Re: Naše zdravotnictví bohunak 2.12.2005 17:4
****Re: Naše zdravotnictví bohunak 2.12.2005 17:8
**Re: Naše zdravotnictví Pavlína&potomci 1.12.2005 12:21
***Re: Naše zdravotnictví Eva K 2.12.2005 9:18
****Neratovice Pavlína&potomci 2.12.2005 15:2
*****Re: Neratovice Eva K 5.12.2005 11:27
**Re: Naše zdravotnictví Jiřule a 3 skřítkové 1.12.2005 17:25
**Re: Naše zdravotnictví Jiřule a 3 skřítkové 1.12.2005 17:27
***Re: Naše zdravotnictví Eva K 2.12.2005 9:36
****Re: Naše zdravotnictví Jiřule a 3 skřítkové 2.12.2005 11:23
*Doktoři v Česku Paul Schober 3.12.2005 14:34
doporučuji Vrchlabí Tara zelená 1.12.2005 11:33
*Re: doporučuji Vrchlabí Klára 1.12.2005 15:17
**Re: doporučuji Vrchlabí Eecta 2.12.2005 10:40
***Re: doporučuji Vrchlabí Jitka P.3 holky 3.12.2005 14:49
****Re: doporučuji Vrchlabí Olina 4.12.2005 12:26
****zeby sebevedomi? cizinka 4.12.2005 20:56
*****Re: zeby sebevedomi? Jitka,3 dcery 4.12.2005 22:48
******Re: zeby sebevedomi? Ivana Procházková 5.12.2005 0:4
******Re: zeby sebevedomi? cizinka 5.12.2005 10:0
******Re: zeby sebevedomi? Eva K 6.12.2005 10:9
****Re: doporučuji Vrchlabí Eecta 5.12.2005 10:34
*****Re: doporučuji Vrchlabí cizinka 5.12.2005 10:42
******Re: doporučuji Vrchlabí Eecta 5.12.2005 10:52
*******Re: doporučuji Vrchlabí cizinka 5.12.2005 11:35
********Eecto, cizinka 5.12.2005 13:50
********Eecto, cizinka 5.12.2005 13:50
********Re: doporučuji Vrchlabí Eva K 6.12.2005 10:25
*********Bulovka Petra, Dominik (3/04) 6.12.2005 13:38
****Re: doporučuji Vrchlabí Eva K 5.12.2005 11:37
**Re: doporučuji Vrchlabí Olča 2.12.2005 12:0
**Re: doporučuji Vrchlabí Olča 2.12.2005 12:2
***Re: doporučuji Vrchlabí Sylvie 2.12.2005 12:6
****Re: doporučuji Vrchlabí Olča 2.12.2005 12:22
*****Re: doporučuji Vrchlabí Klára 2.12.2005 16:16
*****Re: doporučuji Vrchlabí Eva K 6.12.2005 10:29
***Re: doporučuji Vrchlabí - těhotens... Klára 2.12.2005 16:7
****Re: doporučuji Vrchlabí - těhote... Olča 2.12.2005 16:40
*****Re: doporučuji Vrchlabí - těho... Klára 4.12.2005 14:2
******Re: doporučuji Vrchlabí - tě... Olča 4.12.2005 17:29
*******Re: doporučuji Vrchlabí - ... Sláfka 4.12.2005 20:7
********Dítě u porodu ve Vrchlab... Klára,( Zuzka 3 roky, Tom 1 měsíc) 6.12.2005 14:57
*********Re: Dítě u porodu ve V... Olča 7.12.2005 10:52
**********Re: Dítě u porodu ve... Klára 8.12.2005 14:26
*********Re: Dítě u porodu ve V... Olča 7.12.2005 12:47
*Doporučuji Mělník a dulu Radka, 2 děti 2.12.2005 18:5
jednou jsi dole, jednou nahoře LUcie, 2 děti 1.12.2005 11:54
*Re: jednou jsi dole, jednou nahoře Xantipa. 1.12.2005 12:6
**Re: jednou jsi dole, jednou nahoře LUcie, 2 děti 1.12.2005 15:15
Páni! HelenaB.+2kluci (13 a 9)+? 1.12.2005 13:24
*Jak já Vám rozumím. Martina+F+H+L 1.12.2005 14:3
*Re: Páni! Eecta 1.12.2005 15:14
**Re: Páni! Eva K 2.12.2005 9:50
***Re: Páni! Sylvie 2.12.2005 10:14
****Re: Páni! Eva K 2.12.2005 11:7
****Re: Páni! Jiřule a 3 skřítkové 2.12.2005 11:31
*****Re: Páni! Eva K 6.12.2005 10:37
******Re: Páni! cizinka 6.12.2005 12:30
*******Bulovka - vstupní formulář Eva K 27.12.2005 11:58
Eecto, Naja 1.12.2005 13:54
*jani, Eecta 1.12.2005 15:11
**Re: jani, Naja 1.12.2005 15:37
***Re: Jani, Eva K 2.12.2005 9:58
****Re: Jani, Naja 2.12.2005 14:49
*****Re: Jani, Eva K 6.12.2005 11:1
***Re: jani, Eecta 2.12.2005 10:52
****Lék Naja 2.12.2005 15:19
Dula nebo porodné asistentka Ivana T. (2 děti) 1.12.2005 14:7
*Re: Dula nebo porodné asistentka Eva K 2.12.2005 10:3
**Re: Dula nebo porodné asistentka Květa13 2.12.2005 12:42
***Re: Dula nebo porodné asistentka Eva K 6.12.2005 11:16
****Re: Dula nebo porodné asistentka Květa13 7.12.2005 20:19
**Re: Dula nebo porodné asistentka Radka 2.12.2005 21:7
Hledej pomoc Ilseli 1.12.2005 15:57
*Re: Hledej pomoc Eecta 2.12.2005 11:13
** To je sranda nebo to myslíš vážně? Irena 2.12.2005 11:30
***Re: To je sranda nebo to myslíš v... Eecta 2.12.2005 12:57
****Re: To je sranda nebo to myslíš... Irena 2.12.2005 13:24
*****Re: To je sranda nebo to mysl... Eecta 2.12.2005 14:44
******Re: To je sranda nebo to my... Eva K 6.12.2005 11:26
**Re: Hledej pomoc Ilseli 2.12.2005 18:33
***Re: Hledej pomoc Eecta 5.12.2005 10:43
Existují vyjímky Jindřiška,dvojčata 1rok 1.12.2005 16:0
Podolí Jája,dcerka 2roky 1.12.2005 19:10
*Re: Podolí Eva K 2.12.2005 10:9
*Porod v Podolí Jana, Tomášek 6 měsíců 4.12.2005 22:29
*Re: Mě Podolí zklamalo. Dominika 8.12.2005 18:22
Chápu ... zkuste pozitvní přístup DanKa Z. 5.12.2005 0:41
Pro autorku- ubrečenou stěžovatelku MirkaV 5.12.2005 20:22
*Re: Pro autorku- ubrečenou stěžovatelk... Jana 5.12.2005 20:28
**Re: Pro autorku- ubrečenou stěžovate... Irena 6.12.2005 7:47
***Mirko, Jano, Ireno Eecta 6.12.2005 12:37
****Re: Mirko, Jano, Ireno MirkaV 6.12.2005 13:32
*****Re: Mirko, Jano, Ireno cizinka 6.12.2005 13:57
******Re: Mirko, Jano, Ireno MirkaV 6.12.2005 14:11
******Re: Mirko, Jano, Ireno MirkaV 6.12.2005 14:11
*******Re: Mirko, Jano, Ireno cizinka 6.12.2005 14:34
********Re: Mirko, Jano, Ireno Eva K 8.12.2005 9:15
*********Re: Mirko, Jano, Ireno cizinka 8.12.2005 11:6
**********Re: Mirko, Jano, Ire... cizinka 8.12.2005 11:23
***********Re: Mirko, Jano, I... Eva K 12.12.2005 10:32
*****Mirko Eecta 6.12.2005 17:3
****pro Eectu Irena 7.12.2005 7:58
*****Re: pro Eectu Eecta 7.12.2005 11:1
******Účel článku - spletla jsem s... Irena 7.12.2005 13:34
*******Re: Účel článku - spletla ... Eecta 7.12.2005 16:19
******Účel článku - spletla jsem s... Irena 7.12.2005 13:35
*******Re: Účel článku - spletla ... cizinka 7.12.2005 13:59
********Cizince Irena 7.12.2005 14:13
*********Irene cizinka 7.12.2005 14:31
**********vlastní PA Eva K 12.12.2005 13:25
**********vlastní PA Eva K 12.12.2005 13:27
***********Re: vlastní PA cizinka 13.12.2005 12:3
************Re: vlastní PA Eva K 13.12.2005 14:58
*************Re: vlastní PA PajaMM 13.12.2005 18:3
**************Re: vlastní ... Eva K 14.12.2005 9:22
***************Re: vlastn... PajaMM 14.12.2005 11:23
****************Re: vlas... Eva K 15.12.2005 10:58
*****************Re: vl... PajaMM 15.12.2005 11:37
***************Re: vlastn... cizinka 15.12.2005 10:27
**************pro Evu K Petra, Dominik (3/04) 14.12.2005 14:15
***************Re: pro Ev... Eva K 15.12.2005 10:50
*************Eve cizinka 15.12.2005 22:17
**************Re: Eve Eva K 16.12.2005 9:0
************Re: vlastní PA Jitka, 3 dcery 16.12.2005 0:34
*************Re: vlastní PA MarkétaP + 4 dcerky 16.12.2005 7:49
*************Re: vlastní PA cizinka 16.12.2005 8:36
*************Re: vlastní PA Eva K 16.12.2005 13:19
*************chybejici vysv... cizinka 17.12.2005 21:8
**************Re: chybejic... Federika 17.12.2005 21:23
***************Re: chybej... vranimůra 17.12.2005 21:29
****************Re: chyb... Federika 17.12.2005 21:33
*****************Re: ch... vranimůra 17.12.2005 21:37
***************Re: chybej... Pavla3 17.12.2005 22:35
****************Re: chyb... Federika 17.12.2005 22:46
*****************Re: ch... Pavla3 17.12.2005 22:52
*****************Re: ch... vranimůra 17.12.2005 22:53
******************Re: c... vranimůra 17.12.2005 22:56
*******************Re: c... Federika 17.12.2005 22:58
*********Ireno Eecta 7.12.2005 16:26
**********Ještě Eectě Irena 8.12.2005 7:48
***********Re: Ještě Eectě cizinka 8.12.2005 10:33
************tim vsem chtela ... cizinka 8.12.2005 11:9
************Cizince Irena 8.12.2005 12:41
*************Re: Cizince cizinka 8.12.2005 13:14
**************Re: Cizince Irena 8.12.2005 13:24
***************Re: Cizinc... cizinka 8.12.2005 13:42
****************Re: Cizi... Eecta 9.12.2005 12:17
*****************Re: Ci... cizinka 9.12.2005 18:31
******************Re: C... PajaMM 9.12.2005 18:51
*******************Re: C... cizinka 9.12.2005 19:13
********************Re: C... PajaMM 9.12.2005 20:13
*********************Re: C... cizinka 10.12.2005 0:42
**********************Re: C... PajaMM 10.12.2005 17:5
***************Re: Cizinc... Apolena. 8.12.2005 13:56
****************Sylvě Š. Irena 8.12.2005 14:1
*****************Re: Sy... Apolena. 8.12.2005 15:4
******************Re: S... Irena 9.12.2005 9:49
*******************Re: S... *Aida* 9.12.2005 10:1
********************Aidě Irena 9.12.2005 11:21
*********************Re: A... PajaMM 9.12.2005 11:33
**********************Re: A... PajaMM 9.12.2005 11:35
*******************Ireno Eecta 9.12.2005 12:29
*******************Re: S... Apolena. 9.12.2005 21:12
***********Re: Ještě Eectě Eecta 8.12.2005 11:3
************Re: Ještě Eectě Apolena. 8.12.2005 11:52
***********Re: Ještě Eectě Eva K 12.12.2005 13:49
**********Re: smůla na doktory Eva K 12.12.2005 13:43
********Cizinko Eecta 7.12.2005 16:22
*****Re: pro Eectu cizinka 7.12.2005 11:57
******Re: pro Eectu PajaMM 7.12.2005 12:3
*******Re: pro Eectu cizinka 7.12.2005 12:22
********Re: pro Eectu PajaMM 7.12.2005 13:11
*********Re: pro Eectu cizinka 7.12.2005 14:21
**********Re: pro Eectu PajaMM 7.12.2005 14:36
*Pro Mirku cizinka 6.12.2005 12:56
**Re: Pro Mirku MirkaV 6.12.2005 14:2
***Re: Pro Mirku mamina 6.12.2005 22:32
****pro maminu jája 7.12.2005 2:20
****Re: Pro Mirku Eecta 7.12.2005 11:8
*****Re: Pro Mirku alifie 7.12.2005 13:28
******Taky dobrá rada Irena 7.12.2005 14:1
******Alifie Eecta 7.12.2005 16:2
Mám něco s prohlížečem nebo jste se tady... Olina 8.12.2005 14:16
vc vccv  9.12.2005 13:4
Soukromě pro Irenu MirkaV 9.12.2005 21:22
*Re: Soukromě pro Irenu Amélie 10.12.2005 11:13
*Odpověď pro Mirku V. Irena 12.12.2005 7:55
**Re: Odpověď pro Mirku V. cizinka 12.12.2005 9:13
***Dotaz na Cizinku Irena 12.12.2005 9:37
****Re: Dotaz na Cizinku cizinka 12.12.2005 10:8
*****Pro Cizinku (možná i pro ostat... Irena 12.12.2005 10:34
******Re: Pro Cizinku (možná i pro... cizinka 12.12.2005 11:4
*******Re: Pro Cizinku (možná i p... Irena 12.12.2005 11:17
********Re: Pro Cizinku (možná i... cizinka 12.12.2005 11:48
**Re: Odpověď pro Mirku V. Sylvie 12.12.2005 9:20
**Re: Odpověď pro Mirku V. Apolena. 12.12.2005 20:6
**Re: Odpověď pro Mirku V. Jitka,3 dcery 16.12.2005 1:1
***Re: Odpověď pro Mirku V. cizinka 16.12.2005 8:25
**Re: Odpověď pro Mirku V. Jitka,3 dcery 16.12.2005 1:2
Notorická chudinka MirkaV 9.12.2005 22:13
*Re: Notorická chudinka Sylvie 9.12.2005 23:3
**Re: Notorická chudinka cizinka 10.12.2005 0:44
**pro Sylvii Eecta 12.12.2005 13:27
*Re: Notorická chudinka cizinka 10.12.2005 13:5
**Re: Notorická chudinka MirkaV 10.12.2005 23:5
***Re: Notorická chudinka Apolena. 11.12.2005 10:49
****Fakta a důkazy Eecta 12.12.2005 13:23
***Re: Notorická chudinka cizinka 11.12.2005 18:54
***Re: Notorická chudinka Eecta 12.12.2005 12:53
****Re: Notorická chudinka cizinka 13.12.2005 9:15
*****Re: Notorická chudinka Eecta 13.12.2005 11:0
******Re: Notorická chudinka cizinka 13.12.2005 11:3
*MirkaVsevedka:) Eecta 12.12.2005 12:43
Inspirace pro Eectu MirkaV 10.12.2005 23:22
*Re: Inspirace pro Eectu cizinka 11.12.2005 19:30
*Re: Inspirace pro Eectu Eecta 12.12.2005 12:48
**Re: Inspirace pro Eectu MirkaV 12.12.2005 13:4
***Re: Inspirace pro Eectu Eecta 13.12.2005 10:57
****Re: Inspirace pro Eectu Klára 13.12.2005 12:46
*****Re: Inspirace pro Eectu Eecta 13.12.2005 14:33
*****Kláře, Cizince Irena 14.12.2005 11:46
******Re: Kláře, Cizince PajaMM 14.12.2005 11:58
*******Re: Kláře, Cizince Tara 14.12.2005 12:9
*******Re: Kláře, Cizince Sylvie 14.12.2005 13:29
********Re: Kláře, Cizince PajaMM 14.12.2005 13:44
*********Re: Kláře, Cizince Sylvie 14.12.2005 13:59
**********Re: Kláře, Cizince PajaMM 14.12.2005 14:6
***********Re: Kláře, Cizince Sylvie 14.12.2005 14:48
************Re: Kláře, Cizin... PajaMM 14.12.2005 14:57
*************Re: Kláře, Ciz... Sylvie 14.12.2005 15:7
**************Re: Kláře, C... PajaMM 14.12.2005 15:13
********Re: Kláře, Cizince cizinka 15.12.2005 10:41
*******Re: Kláře, Cizince cizinka 15.12.2005 10:39
********Re: Kláře, Cizince PajaMM 15.12.2005 11:27
*********Re: Kláře, Cizince cizinka 15.12.2005 22:46
**********pardon cizinka 15.12.2005 22:55
**********Re: Kláře, Cizince PajaMM 16.12.2005 12:5
***********Re: Kláře, Cizince cizinka 16.12.2005 15:15
************Re: Kláře, Cizin... PajaMM 16.12.2005 15:21
*************Re: Kláře, Ciz... cizinka 16.12.2005 15:46
**************Re: Kláře, C... PajaMM 16.12.2005 15:57
***************Re: Kláře,... cizinka 16.12.2005 16:19
****************Re: Klář... PajaMM 16.12.2005 16:42
******Re: Kláře, Cizince ...neviditelná... 14.12.2005 12:3
*******Re: Kláře, Cizince Irena 14.12.2005 13:44
********Re: Kláře, Cizince PajaMM 14.12.2005 13:49
********Re: Kláře, Cizince Apolena. 14.12.2005 14:51
To velmi dobře znám Jarek 5.1.2006 10:14
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.