tisk-hlavicka

Obrana proti "černé magii"

1.10.2010 juicy 555 názorů

Většina žen přichází do porodnice pouze se třemi požadavky - porodit nejlépe "bezbolestně", nenarazit přitom na nevlídný personál a odnést si zdravé miminko.

Ty, které chtějí ještě něco navíc - přivést dítě na svět co nejpřirozeněji, s co nejmenším množstvím zásahů, tak aby společný začátek proběhl v harmonii, ne jako medicínský zákrok, jsou považovány za nebezpečné volnomyšlenkářky, kterým jde jen o vlastní pohodlí.

V českých porodnicích bohužel převažují takoví zdravotníci, kteří rodičku a jejího partnera nepovažují ani za platící klienty, s nimiž je třeba konzultovat jednotlivé zásahy do průběhu porodu a pokud možno se přizpůsobit jejich požadavkům, natož aby je chápali jako dvojici prožívající jeden z vrcholných okamžiků svého života a podle toho se k ní chovali. Neustále uplatňují naučené postupy, aniž by brali v úvahu individuální požadavky rodící dvojice a mnohdy jednají i v rozporu s platnou legislativou. Rodiče jsou pak, místo toho, aby se mohli plně soustředit na svůj primární úkol - příchod potomka, nuceni čelit rutině personálu a jeho rétorice, mnohdy bohužel hraničící s psychologickým vydíráním.

Pokud tedy patříte ke druhé skupině, třeba vám ve vaší přípravě na den D pomůže pár návrhů, jak slušně a asertivně reagovat na v porodnicích stále slýchaná zaklínadla.

A důležitá poznámka na závěr - DÍKY všem lékařům a sestřičkám, kteří vnímají rodičku jako partnerku, jako osobu, jejíž pohoda je prvořadá, nezneužívají svou mocenskou pozici k jejímu zastrašování a manipulaci, a podobné výroky nevypouštějí z úst!

 • Takže nejdříve vyplníme papíry. - Promiňte, ale chci se soustředit na porod, mám silné kontrakce. Údaje vám může nadiktovat partner, nebo to uděláme později, prosím.
 • Vy máte porodní plán? Hmmm. - Ano. Myslím, že nám může pomoci při vzájemné komunikaci, třeba když budu mít právě kontrakci, nebo nebudu schopna odpovědět na nějakou vaši otázku.
 • My to ale takhle neděláme. / U nás se to ale takhle nedělá. - Ale já si to tak opravdu přeji udělat. Možná, když to zkusíte, bude to takhle lépe vyhovovat i vám.
 • Oholení je důležité, chloupky budou vadit při šití a navíc to není hygienické. - Děkuji, ale holení si nepřeji. Není mi to příjemné a taky doufám, že k nástřihu nedojde. Navíc, přímo na hrázi se chloupky nevyskytují.
 • Teď vám sestřička udělá klystýr. - Děkuji, ale klystýr si taky nepřeji. Není mi to příjemné a nemyslím si, že je to nutné.
 • To chcete, aby se dítě narodilo do vašich výkalů? - Myslím, že je to přirozená věc. Navíc provedený klystýr není záruka dokonalé čistoty, znám případy, kdy naopak při tlačení vyšly zbytky stolice po provedeném výplachu.
 • Napíchneme vám kanylu, kdybyste potřebovala rychle nějaké léky. - Děkuji, ale dala bych přednost porodu bez medikace. Kanyla mi není příjemná.
 • Při porodu nesmíte nic jíst, ani pít, co kdyby byla nutná sekce? - Předpokládám, že by byla provedena při epidurální analgezii. Pít musím, abych nebyla dehydratovaná a jím pouze minimálně, abych si doplnila chybějící energii a měla dost síly na tlačení.
 • Když vám píchneme vodu, bude miminko rychleji na světě. - To je sice pravděpodobné, ale taky se může stát, že tím narušíte přirozený běh porodu a bude třeba dalších zákroků. Proto si amniotomii nepřeji. / Děkuji, ale raději bych počkala, až vak blan praskne sám. Sníží se tak riziko infekce.
 • A opravdu nechcete nic proti bolesti? - Děkuji, ale prosím, abyste mi už tišící prostředky nenabízeli. V případě nutnosti o ně poprosím sama.
 • Jste otevřená, branka je zašlá, vylezte si na porodnické lůžko. - Myslím, že mi bude více vyhovovat jiná poloha. Ráda bych zůstala na vaku / ve vaně / vyzkoušela porodnickou židličku / zůstala opřená o postel, o stěnu... / Prosím, zkusme to nejdřív v poloze, která mi teď vyhovuje nejvíc. Pokud by s tím byly nějaké problémy, ráda vyzkouším jinou polohu, kterou mi doporučíte.
 • Ale my to tady jinak neumíme. - Já to zas neumím tak, jak to chcete vy. Máte tedy skvělou příležitost zkusit to jinak.
 • Ale pan / paní doktor/ka si tam k vám nebude lehat. - Myslím, že v této poloze to půjde mnohem snadněji a aspoň nebudu zdržovat zbytečnými komplikacemi. Pokud by to opravdu nešlo, ráda se přesunu na lůžko / křeslo.
 • Dejte si nohy nahoru, připoutám vám je. - Ne, děkuji, myslím, že mi to bude víc vyhovovat takhle, partner mi nohy v případě potřeby podrží. Opravdu si nepřeji, abyste mi nohy přivazovala, je mi to velice nepříjemné.
 • Ale když vás nenastřihneme, tak se určitě strašně moc potrháte a bude se vám to mnohem hůře hojit. - Jsem obeznámena s případnými riziky, ráda bych se pokusila porodit bez epiziotomie. / Používala jsem přístroj Epi - no. / Masírovala jsem pravidelně hráz několik týdnů před porodem, věřím, že k poranění nedojde, nebo bude jen malého rozsahu. / Ráda bych se pokusila porodit bez nástřihu, pokud by skutečně ruptura hrozila, poprosím vás o provedení nástřihu.
 • Chcete přestřihnout pupečník? - Ano, jistě, ale rádi bychom ho nechali dotepat.
 • Teď vám píchneme oxytocin, abyste rychleji porodila placentu. - Děkuji, ale ráda bych počkala, až vyjde přirozeně sama. Pokud vím, může to trvat i několik hodin, aniž by se jednalo o patologii. Možná pomůže přirozený oxytocin, když přiložím dítě ke kojení.
 • Já jsem tady lékař a já rozhoduji o tom, jaké zákroky se budou provádět a jaké ne. - Ne, o sobě a svém ne/narozeném dítěti smím rozhodovat pouze já. / Děkuji, ale tento zákrok si opravdu nepřeji. / Opravdu ne, takto jsem se rozhodla.
 • Teď si miminko vezmeme, musíme ho změřit, zvážit a vyšetřit. - Děkuji, ale nepřeji si, abyste dítě hned měřili a vážili - myslím, že to můžeme odložit na později. A vyšetřit miminko můžete tady u mě, nemusíte ho přece nikam odnášet.
 • Ale u nás není zvykem vyšetřovat dítě na matčině těle. - Prosím tedy, abyste udělali výjimku, opravdu si přeji, aby dítě zůstalo po celou dobu se mnou.
 • Miminko vám může spadnout, neudržíte ho. - Tatínek bude stát hned vedle mě, bude ho přidržovat.
 • Vy chcete ublížit vašemu miminku? - Právě, že nechci. Proto bych ráda, aby zůstalo se mnou / abych ho sama zahřála / abyste ...
 • Musíme miminko vykoupat. Přece ho nechcete mít takové špinavé? - Nepovažuji mázek za špínu. Je to přirozená ochrana dítěte. Prosím, nekoupejte ho a v žádném případě nepoužívejte komerční kosmetiku.
 • Musíme ho dát do inkubátoru. Jinak by se podchladilo. - Budeme ho zahřívat na svém vlastním těle. Jistě už jste slyšel/a o metodě klokánkování, která se používá dokonce i u extrémních nedonošenců.
 • Teď miminko odneseme na novorozenecké oddělení, vy si musíte odpočinout. - Děkuji, ale necítím se unavena, chci mít dítě neustále při sobě. Pokud to nebudu zvládat, zazvoním a poprosím vás o pomoc.
 • My vám ho teď nemůžeme vydat, miminka se teď budou koupat / krmit / očkovat... - Trvám na tom, abyste mi dítě okamžitě vydali. Bonding je pro mě velice důležitý, nerada bych promarnila naše první společné chvíle kvůli nemocniční rutině.
 • Nemůžete ho teď kojit, bude vizita / budeme děti koupat / musíte jít na vyšetření.. - Jsem zastánkyní kojení dle potřeby dítěte. Ono má teď hlad, takže ho nakojím, ostatní může určitě několik minut počkat. Prosím, dejte mi ho hned.
 • Vy nám to ale komplikujete. / Vy nám narušujete náš řád. / Vy nám s vašimi požadavky přiděláváte práci. / Nejste tady sama./ Jste jediná, kvůli které musíme stále dělat nějaké výjimky. / Pořád děláte nějaké problémy, nic se vám nelíbí. - Je mi líto, že vás obtěžuji, ale opravdu mi na tom velice záleží. / Jsem si vědoma toho, že vás nutím dělat věci jinak, a děkuji vám, že mi vycházíte vstříc. / Omlouvám se, že vám přidělávám práci, ale je to pro mě moc důležité. / Chápu, že je to u vás nezvyklý postup, ale musím na něm trvat. / Uvědomuji si, že je to pro vás neobvyklé, ale prosím, abyste moje požadavky respektovali.
 • Ale my pouštíme domů až po 72 hodinách. Je to zákon. - Ne, není to zákon. Je to jen doporučený postup. Já ale trvám na svém odchodu. Prosím, připravte mi vše potřebné.
 • Já vás pustit nemůžu, to může jen pár primář. - Ale já vás neprosím o dovolení odejít. Jsem svéprávná osoba. Chcete-li, abych vám podepsala tzv. negativní reverz, prosím, připravte mi jej, protože během patnácti minut opustím porodnici.
 • Vy můžete jít, když chcete, ale dítě tu zůstane. My jsme za něj zodpovědní. - Mýlíte se. Za dítě jsou od okamžiku narození zodpovědní pouze jeho rodiče.
 • Dítě není úplně v pořádku, ještě ho musíme vyšetřit. - V tom případě nechápu, proč jsem o potížích miminka nebyla informována dříve. Prosím, dejte mi k nahlédnutí jeho zdravotnickou dokumentaci. Jistě jste tam už zaznamenali, že má nějaké potíže.
 • S dítětem se může něco stát. - Ano samozřejmě, to se nedá vyloučit. Proto ho budeme pečlivě sledovat a v případě nějakého problému se na vás okamžitě obrátíme. Kdyby bylo ohrožení akutní, zavoláme rychlou záchrannou službu.
 • To vám tak pomůže, když bude dítě umírat. - Pokud by k takové hrozné situaci došlo, věřím, že jeho šance na záchranu budou stejné, jako tady v porodnici, kde má personál na starosti mnoho dětí a lékař je mnohdy nedostupný, protože probíhá několik porodů najednou.
 • To si chcete vzít na svědomí, když se vašemu dítěti něco stane? - Udělám vše pro to, aby se mu dostalo té nejlepší péče. Nebude více ohroženo, než by bylo po oficiálním propuštění po 72 hodinách.
 • Dovolíme vám odejít i s dítětem, pokud máte potvrzení od pediatra, že dítě přebírá do své péče. - Není povinností pediatra takové potvrzení vydávat, ani naší je předkládat. A vy nemáte právo je požadovat.
 • Proč chcete jít domů? Vždyť to tu máme nově opravené, je to tu hezké jako doma. - Nechci jít domů kvůli komfortu, ale kvůli tomu, abychom se oba / celá rodina mohli v klidu sžívat s naším miminkem.
 • Někdo na vás byl nepříjemný? - Chování personálu není důvodem našeho odchodu. Není třeba hledat žádné příčiny. Chceme prostě naše dítě co nejrychleji přivést do jeho domova, kam patří. Nemocnice je místo, kde se léčí nemocní, ale my máte to velké štěstí, že je naše dítě zdravé.
 • Musíme provést povinná screeningová vyšetření, potom vás můžeme pustit. - Ta vyšetření nejsou povinná, nepřejeme si, aby byla prováděna. / Vyšetření můžete provést ambulantně, sdělte nám prosím, který den a hodinu se máme s dítětem dostavit.
 • Zavoláme na vás policii. - To by možná bylo vhodné řešení naší rozepře. Budeme alespoň moci okamžitě podat trestní oznámení kvůli vašemu pokusu o omezování osobní svobody.
 • Dítěti se něco stane a vy nás pak budete žalovat. - Budeme vás žalovat, pokud nám okamžitě nepřestanete klást překážky s ukončením naší hospitalizace.

Názory k článku (555 názorů)
Já byla spokojená Nika89 1.10.2010 8:23
*Re: Já byla spokojená HájaÁja 1.10.2010 9:21
raději se domluvit předem arsiela, 1.10.2010 8:45
*Re: raději se domluvit předem MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 9:55
**Re: raději se domluvit předem Eliška Junková 3.10.2010 14:11
*Re: raději se domluvit předem zuzini 1.10.2010 12:44
*Re: raději se domluvit předem Veveruše 1.10.2010 21:18
To jsem se nasmala Klarisanek 1.10.2010 8:57
*Re: To jsem se nasmala metty, 3 kluci 1.10.2010 10:1
šíření paniky susu 1.10.2010 8:58
*Re: šíření paniky Markéta, kluci 8 a 1 1.10.2010 9:30
**Re: šíření paniky susu 1.10.2010 9:33
***Re: šíření paniky Markéta, kluci 8 a 2 1.10.2010 9:38
****Re: šíření paniky susu 1.10.2010 9:41
*****Re: šíření paniky Bertina 1.10.2010 9:49
******Re: šíření paniky Insula 2.10.2010 23:28
*****Re: šíření paniky maw 1.10.2010 19:30
*****Re: šíření paniky Insula 2.10.2010 23:25
******Re: šíření paniky Žžena 2.10.2010 23:57
**Re: šíření paniky sarmi 1.10.2010 9:39
***Re: šíření paniky Markéta, kluci 8 a 2 1.10.2010 10:25
****Re: šíření paniky Pawlla 1.10.2010 10:32
*****Re: šíření paniky MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:38
******Re: šíření paniky Pawlla 1.10.2010 10:43
*****Re: šíření paniky Markéta, kluci 8 a 2 1.10.2010 10:39
****Re: šíření paniky MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:37
*****Re: šíření paniky Markéta, kluci 8 a 2 1.10.2010 10:43
******Re: šíření paniky MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:48
****Re: šíření paniky maw 1.10.2010 19:33
***Re: nástřih ha ha Panímáma 4.10.2010 20:59
**Re: šíření paniky withep 1.10.2010 12:26
**výkaly při porodu Insula 2.10.2010 23:24
***Re: výkaly při porodu olga, 2 děti  3.10.2010 21:0
**Re: šíření paniky satty 6.10.2010 20:7
*Re: šíření paniky Katka +3 1.10.2010 10:4
**Re: šíření paniky Janah + 2 prcci 2.10.2010 20:44
***Re: šíření paniky Žžena 2.10.2010 21:2
****Re: šíření paniky Janah + 2 prcci 8.10.2010 0:17
***Re: šíření paniky myš 2.10.2010 22:6
****Re: šíření paniky Evilein69 4.10.2010 22:51
****Re: šíření paniky Janah + 2 prcci 8.10.2010 0:4
*Re: šíření paniky ANNAHAM 4.10.2010 13:26
**Re: šíření paniky chikamichi 4.10.2010 16:47
***Re: šíření paniky ANNAHAM 5.10.2010 9:56
****Re: šíření paniky chikamichi 5.10.2010 10:42
****Re: šíření paniky Žžena 5.10.2010 10:47
*****Re: šíření paniky kili 5.10.2010 18:0
******Re: šíření paniky Žžena 5.10.2010 19:28
*******Re: šíření paniky kili 5.10.2010 19:44
*****Re: šíření paniky Binturongg 5.10.2010 23:14
******Re: šíření paniky kili 6.10.2010 6:26
******Re: šíření paniky Janah + 2 prcci 8.10.2010 0:37
*******Re: šíření paniky dalsi siritelka paniky 12.10.2010 21:29
**Re: šíření paniky Irena 5.10.2010 22:24
***Re: šíření paniky MarkétaP + 4 dcerky 5.10.2010 22:29
*Re: šíření paniky Evilein69 4.10.2010 22:23
Přitažené za vlasy helis78 1.10.2010 9:1
*Re: Přitažené za vlasy helis78 1.10.2010 9:21
**Re: Přitažené za vlasy Xantipa. 1.10.2010 10:29
***Re: Přitažené za vlasy helis78 1.10.2010 10:37
****Re: Přitažené za vlasy MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:38
*****Re: Přitažené za vlasy helis78 1.10.2010 10:40
******Re: Přitažené za vlasy MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:43
*******Re: Přitažené za vlasy helis78 1.10.2010 10:44
********Re: Přitažené za vlasy MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:48
*********Re: Přitažené za vlasy janula8152 1.10.2010 13:37
*******Re: Přitažené za vlasy Jíťa25 1.10.2010 15:15
****Re: Přitažené za vlasy maw 1.10.2010 19:40
****Re: Přitažené za vlasy Janah + 2 prcci 8.10.2010 1:5
***Re: Přitažené za vlasy Lucka 345 1.10.2010 15:10
****Re: Přitažené za vlasy maw 1.10.2010 19:45
*****Re: Přitažené za vlasy Lucka 345 1.10.2010 23:42
*****Re: Přitažené za vlasy Marta 2.10.2010 1:15
******Re: Přitažené za vlasy Lucka 345 2.10.2010 9:14
*******Re: Přitažené za vlasy Jana Nová 2.10.2010 10:22
********Re: Přitažené za vlasy Marta 2.10.2010 15:26
*********Re: Přitažené za vlasy 10.5Libik12 2.10.2010 17:27
**********Re: Přitažené za vla... cizinka1 2.10.2010 17:42
***********Re: Přitažené za v... 10.5Libik12 2.10.2010 18:57
************Re: Přitažené za... Tante Ema 2.10.2010 19:11
************Předjednat? juicy 2.10.2010 19:16
*************Re: Předjednat... Tante Ema 2.10.2010 19:19
*************Re: Předjednat... kili 2.10.2010 19:23
**************Nepopírá juicy 2.10.2010 21:33
***************Re: Nepopí... Tante Ema 2.10.2010 21:35
***************Re: Nepopí... cizinka1 2.10.2010 21:52
****************Ano, pře... juicy 2.10.2010 22:19
****************Re: Nepo... kili 3.10.2010 7:14
*****************Re: Ne... cizinka1 3.10.2010 10:56
******************Re: N... kili 3.10.2010 11:55
*******************Re: N... cizinka1 3.10.2010 12:11
********************Re: N... cizinka1 3.10.2010 12:21
********************Re: N... kili 3.10.2010 12:41
*********************Re: N... cizinka1 3.10.2010 12:47
**********************Re: N... kili 3.10.2010 13:3
***********************Re: N... cizinka1 3.10.2010 13:8
************************Re: N... kili 3.10.2010 13:17
*************************Re: N... cizinka1 3.10.2010 13:22
**************************Re: N... kili 3.10.2010 13:34
***************************Re: N... cizinka1 3.10.2010 13:49
****************************Re: N... kili 3.10.2010 14:4
*****************************Re: N... cizinka1 3.10.2010 14:13
******************************Re: N... cizinka1 3.10.2010 14:14
**************************Re: N... kili 3.10.2010 13:39
***************************Re: N... cizinka1 3.10.2010 13:51
***************Re: Nepopí... kili 3.10.2010 6:54
****************Vy jste ... juicy 3.10.2010 16:37
*****************Re: Vy... suvis 4.10.2010 21:39
******************Re: V... juicy 4.10.2010 21:45
*******************Re: V... kili 4.10.2010 21:48
*************Re: Předjednat... Panímáma 4.10.2010 21:5
**************Re: Předjedn... juicy 4.10.2010 21:27
***************Re: Předje... Panímáma 4.10.2010 21:36
****************Re: Před... juicy 4.10.2010 23:10
************Re: Přitažené za... cizinka1 2.10.2010 19:20
**********Re: Přitažené za vla... Tante Ema 2.10.2010 18:31
**********Re: Přitažené za vla... Tante Ema 2.10.2010 18:37
**********Re: Přitažené za vla... Žžena 2.10.2010 19:20
**Re: Přitažené za vlasy ANNAHAM 4.10.2010 13:44
*Re: Přitažené za vlasy ANNAHAM 4.10.2010 13:40
**Re: Přitažené za vlasy chikamichi 4.10.2010 16:35
***Re: Přitažené za vlasy chikamichi 4.10.2010 16:41
**Re: Přitažené za vlasy zuzini 5.10.2010 0:19
Co doktor - to blbec Jája 1.10.2010 9:54
*Re: Co doktor - to blbec MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 9:58
**Re: Co doktor - to blbec sarmi 1.10.2010 10:3
***Re: Co doktor - to blbec MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:12
***Re: Co doktor - to blbec maw 1.10.2010 19:49
**Re: Co doktor - to blbec Ivusa-liska 6.10.2010 13:34
***Re: Co doktor - to blbec Apolena. 6.10.2010 13:53
*Re: Co doktor - to blbec sarmi 1.10.2010 9:58
*Re: Co doktor - to blbec MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:0
**Re: Co doktor - to blbec sarmi 1.10.2010 10:5
***Re: Co doktor - to blbec MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:13
**Re: Co doktor - to blbec Martina,dospělý syn 3.10.2010 7:33
***Re: Co doktor - to blbec Žžena 3.10.2010 8:46
****Re: Co doktor - to blbec Binturongg 3.10.2010 10:11
*****Re: Co doktor - to blbec Žžena 3.10.2010 10:20
******Re: Co doktor - to blbec Binturongg 3.10.2010 12:18
*******Re: Co doktor - to blbec cizinka1 3.10.2010 12:27
********Re: Co doktor - to blbec cizinka1 3.10.2010 12:34
********Re: Co doktor - to blbec Binturongg 3.10.2010 15:13
*********Re: Co doktor - to blb... cizinka1 3.10.2010 15:20
**********Re: Co doktor - to b... Binturongg 3.10.2010 15:46
***********Re: Co doktor - to... cizinka1 3.10.2010 16:9
************Re: Co doktor - ... Binturongg 3.10.2010 16:49
*************Re: Co doktor ... cizinka1 3.10.2010 16:53
*************Re: Co doktor ... MarkétaP + 4 dcerky 3.10.2010 16:58
**************Re: Co dokto... Binturongg 3.10.2010 17:1
***************Re: Co dok... cizinka1 3.10.2010 17:4
***************Re: Co dok... MarkétaP + 4 dcerky 3.10.2010 17:24
****************Re: Co d... Binturongg 3.10.2010 17:27
*****************Re: Co... MarkétaP + 4 dcerky 3.10.2010 17:29
******************Re: C... Binturongg 3.10.2010 17:54
*******************Re: C... Tante Ema 3.10.2010 18:32
********************Re: C... Binturongg 3.10.2010 18:49
*********************Re: C... Binturongg 3.10.2010 18:50
********************Re: C... Zufi. 3.10.2010 19:14
*********************Re: C... Zufi. 3.10.2010 19:15
*********************Re: C... Tante Ema 3.10.2010 19:25
*********************Re: C... kili 3.10.2010 19:33
**********************Re: C... Tante Ema 3.10.2010 19:44
***********************Re: C... kili 5.10.2010 17:56
***********************Re: C... Binturongg 5.10.2010 23:21
************************Re: C... kili 6.10.2010 6:48
*************************Re: C... Binturongg 6.10.2010 11:28
**************************Re: C... kili 6.10.2010 12:26
*****************Re: Co... cizinka1 3.10.2010 17:39
******************Re: C... cizinka1 3.10.2010 17:50
*******************Re: C... Binturongg 3.10.2010 17:57
********************Re: C... cizinka1 3.10.2010 18:1
*********************Re: C... Binturongg 3.10.2010 18:26
**********************Re: C... cizinka1 3.10.2010 18:27
***********************Re: C... Binturongg 3.10.2010 18:30
**********************Re: C... Tante Ema 3.10.2010 18:37
***********************Re: C... Binturongg 3.10.2010 18:51
************************Re: C... Tante Ema 3.10.2010 19:0
*************************Re: C... Binturongg 3.10.2010 19:2
**************************Re: C... Tante Ema 3.10.2010 19:28
***************************Re: C... Binturongg 3.10.2010 19:48
****************************Re: C... Tante Ema 3.10.2010 20:2
*****************************Re: C... Binturongg 3.10.2010 21:1
******************************Re: C... Tante Ema 3.10.2010 21:9
******************************Re: C... Binturongg 3.10.2010 21:21
******************************Re: C... Tante Ema 3.10.2010 21:36
******************************Re: C... Binturongg 3.10.2010 21:23
****************************Re: C... štěpánkaa 3.10.2010 20:38
*****************************Re: C... Binturongg 3.10.2010 20:50
******************************Re: C... štěpánkaa 3.10.2010 20:54
************************Re: C... Marta 3.10.2010 21:7
*************************Re: C... Tante Ema 3.10.2010 21:10
**************************Re: C... Marta 3.10.2010 21:45
***************************Re: C... Tante Ema 3.10.2010 21:53
****************************Re: C... Binturongg 3.10.2010 22:11
****************************Re: C... Marta 4.10.2010 0:28
*************Re: Co doktor ... Tante Ema 3.10.2010 17:9
**************Re: Co dokto... Binturongg 3.10.2010 17:16
***************Re: Co dok... Tante Ema 3.10.2010 17:22
***********Re: Co doktor - to... Tante Ema 3.10.2010 16:15
************Re: Co doktor - ... Binturongg 3.10.2010 16:39
*************Re: Co doktor ... cizinka1 3.10.2010 16:44
**************Re: Co dokto... Binturongg 3.10.2010 16:53
***************Re: Co dok... cizinka1 3.10.2010 17:1
****************Re: Co d... Binturongg 3.10.2010 17:10
*************Re: Co doktor ... Tante Ema 3.10.2010 16:58
**************Re: Co dokto... Binturongg 3.10.2010 17:6
***************Re: Co dok... cizinka1 3.10.2010 17:14
****************Re: Co d... Binturongg 3.10.2010 17:25
*****************Re: Co... Petra+Petřík2+Kubík14 4.10.2010 11:8
***************Re: Co dok... Tante Ema 3.10.2010 17:15
*********Re: Co doktor - to blb... 6.12Marie + 2 děti11 3.10.2010 15:34
*********Re: Co doktor - to blb... Tante Ema 3.10.2010 16:10
***Re: Co doktor - to blbec myš 3.10.2010 10:48
*Re: Co doktor - to blbec Mab 1.10.2010 10:11
**Re: Co doktor - to blbec albert1 1.10.2010 10:24
**Re: Co doktor - to blbec krtecka 1.10.2010 10:37
***Re: Co doktor - to blbec Maci1 1.10.2010 11:37
***Re: Co doktor - to blbec Simeona+3 1.10.2010 20:7
**Mab - díky! juicy 1.10.2010 11:50
***Re: Mab - díky! Martee 1.10.2010 13:39
****Re: Mab - díky! Mab 2.10.2010 10:43
***Re: Mab - díky! Ivusa-liska 6.10.2010 13:41
****Re: Mab - díky! MarkétaP + 4 dcerky 6.10.2010 17:10
*Re: Co doktor - to blbec maw 1.10.2010 19:48
*Re: Co doktor - to blbec ANNAHAM 4.10.2010 13:54
screening a TBC Niky+1 1.10.2010 10:35
*Re: screening a TBC MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:40
**Re: screening a TBC helis78 1.10.2010 10:43
***Re: screening a TBC MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:46
****Re: screening a TBC helis78 1.10.2010 10:48
*****Re: screening a TBC MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:49
*****Re: screening a TBC MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:50
******Re: screening a TBC helis78 1.10.2010 10:55
*******Re: screening a TBC MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:59
****Re: screening a TBC susu 1.10.2010 10:54
*****Re: screening a TBC MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:57
******Re: screening a TBC susu 1.10.2010 11:4
******Re: screening a TBC maw 1.10.2010 19:58
*******Re: screening a TBC Peter 8.8.2011 19:9
****Re: screening a TBC maw 1.10.2010 19:55
*****Re: screening a TBC Jity+Ani+Dori 2.10.2010 0:28
*Re: screening a TBC janula8152 1.10.2010 13:44
*Re: screening a TBC Evilein69 4.10.2010 23:5
**Re: screening a TBC juicy 4.10.2010 23:12
***Re: screening a TBC kili 4.10.2010 23:32
chceme přirozený porod - na monitoru zmi... Lendaba 1.10.2010 10:42
*Re: chceme přirozený porod - na monito... Zabusa 1.10.2010 10:54
**Re: chceme přirozený porod - na moni... Ronja 1.10.2010 17:28
*Re: chceme přirozený porod - na monito... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 10:55
*Re: chceme přirozený porod - na monito... Xantipa. 1.10.2010 10:58
*Re: chceme přirozený porod - na monito... kreditka 1.10.2010 11:8
**Re: chceme přirozený porod - na moni... withep 1.10.2010 13:56
***Re: chceme přirozený porod - na mo... kreditka 1.10.2010 16:31
****Re: chceme přirozený porod - na ... withep 1.10.2010 19:43
****Re: chceme přirozený porod - na ... maw 1.10.2010 20:5
*****Re: chceme přirozený porod - n... kreditka 3.10.2010 15:40
*Re: chceme přirozený porod - na monito... Klarisanek 1.10.2010 12:3
**Re: chceme přirozený porod - na moni... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 12:7
***Re: chceme přirozený porod - na mo... kili 1.10.2010 12:57
****Re: chceme přirozený porod - na ... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 13:5
*****Re: chceme přirozený porod - n... kili 1.10.2010 14:12
***Re: chceme přirozený porod - na mo... arsiela, 1.10.2010 13:13
****Re: chceme přirozený porod - na ... Xantipa. 1.10.2010 13:43
*****Re: chceme přirozený porod - n... arsiela, 1.10.2010 13:55
******Re: chceme přirozený porod -... cizinka1 1.10.2010 14:21
******Re: chceme přirozený porod -... Xantipa. 1.10.2010 14:25
*******Re: chceme přirozený porod... arsiela, 1.10.2010 15:15
******Re: chceme přirozený porod -... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 15:1
*******Re: chceme přirozený porod... Klarisanek 1.10.2010 15:35
********Re: chceme přirozený por... maw 1.10.2010 20:10
******prenosny kyslik Marketa [3 deti] 1.10.2010 15:18
*******Re: prenosny kyslik arsiela, 1.10.2010 15:35
*******Re: prenosny kyslik Marta 2.10.2010 1:47
********Re: prenosny kyslik kili 2.10.2010 9:21
*********Re: prenosny kyslik Marta 2.10.2010 15:28
**********Re: prenosny kyslik kili 2.10.2010 18:11
**Re: chceme přirozený porod - na moni... zuzini 1.10.2010 12:49
**Re: chceme přirozený porod - na moni... withep 1.10.2010 14:13
***Re: chceme přirozený porod - na mo... Tante Ema 1.10.2010 19:25
****Re: chceme přirozený porod - na ... maw 1.10.2010 20:11
*****Re: chceme přirozený porod - n... Tante Ema 1.10.2010 20:48
*Hloupí lékaři, hloupí rodiče juicy 1.10.2010 12:3
Blbost kreditka 1.10.2010 11:2
*Re: zkušenost yogurtová a dva yogurtíci 1.10.2010 11:17
**Re: zkušenost withep 1.10.2010 14:23
***Re: zkušenost maw 1.10.2010 20:13
**Re: zkušenost Irena 1.10.2010 16:6
*Re: Blbost Elisa 1.10.2010 11:19
**Re: Blbost MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 11:22
***Re: Blbost Elisa 1.10.2010 11:30
****Re: Blbost MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 11:36
*****Re: Blbost Elisa 1.10.2010 11:54
******Re: Blbost Xantipa. 1.10.2010 12:19
******Re: Blbost withep 1.10.2010 14:32
*******Re: Blbost maw 1.10.2010 20:19
******Re: Blbost Dana, dvě děti 1.10.2010 19:12
****Re: Blbost zuzini 1.10.2010 12:56
*****Re: Blbost maw 1.10.2010 20:19
**Re: Blbost Klarisanek 1.10.2010 13:24
**Re: Blbost maw 1.10.2010 20:15
***Re: Blbost Petra+Petřík2+Kubík14 4.10.2010 12:7
*Re: Blbost maw 1.10.2010 20:12
**Re: Blbost 6.12Marie + 2 děti11 1.10.2010 20:18
**Re: Blbost Mirka Dvořáková 3.10.2010 13:26
***Re: Blbost kili 3.10.2010 13:44
****Re: Blbost MarkétaP + 4 dcerky 3.10.2010 14:0
*****Re: Blbost kili 3.10.2010 14:5
******Re: Blbost MarkétaP + 4 dcerky 3.10.2010 14:21
*******Re: Blbost kili 3.10.2010 14:24
********Re: Blbost MarkétaP + 4 dcerky 3.10.2010 14:36
*********Re: Blbost Tante Ema 3.10.2010 14:40
**********Re: Blbost Tante Ema 3.10.2010 14:41
*********Re: Blbost kili 3.10.2010 14:49
**********Re: Blbost MarkétaP + 4 dcerky 3.10.2010 14:50
***********Re: Blbost kili 3.10.2010 14:55
************Re: Blbost Tante Ema 3.10.2010 14:57
************Re: Blbost Tante Ema 3.10.2010 15:0
************Re: Blbost MarkétaP + 4 dcerky 3.10.2010 15:4
*************Re: Blbost kili 3.10.2010 15:8
**************Re: Blbost MarkétaP + 4 dcerky 3.10.2010 15:14
***************Re: Blbost kili 3.10.2010 15:27
*******Re: Blbost cizinka1 3.10.2010 14:25
*****Re: Blbost Mirka Dvořáková 4.10.2010 9:19
******Re: Blbost MarkétaP + 4 dcerky 4.10.2010 11:11
Porodní plán Babyna,Patricie07,Michael10 1.10.2010 11:24
*Re: Porodní plán MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 11:28
**Re: Porodní plán Babyna,Patricie07,Michael10 1.10.2010 11:39
***Re: Porodní plán MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 11:42
****Re: Porodní plán maw 1.10.2010 20:21
*Re: Porodní plán Maci1 1.10.2010 11:53
**Re: Porodní plán maw 1.10.2010 20:22
*Re: Porodní plán Nováková Dana 1.10.2010 16:38
Hezky napsáno, ale Binturongg 1.10.2010 12:56
Cerna magie, holeni a klystyr Klarisanek 1.10.2010 13:32
*Re: Cerna magie, holeni a klystyr Polarka 1.10.2010 14:5
*Re: Cerna magie, holeni a klystyr Markéta, kluci 8 a 1 1.10.2010 14:23
**Re: Cerna magie, holeni a klystyr cizinka1 1.10.2010 14:35
***Re: Cerna magie, holeni a klystyr Markéta, kluci 8 a 2 1.10.2010 14:49
****Re: Cerna magie, holeni a klysty... Elíláma 3.10.2010 19:10
***Re: Cerna magie, holeni a klystyr Klarisanek 1.10.2010 15:21
****Re: Cerna magie, holeni a klysty... cizinka1 1.10.2010 15:35
*****Re: Cerna magie, holeni a klys... Klarisanek 1.10.2010 15:42
******Re: Cerna magie, holeni a kl... cizinka1 1.10.2010 15:50
*******Re: Cerna magie, holeni a ... Klarisanek 1.10.2010 15:57
********Re: Cerna magie, holeni ... cizinka1 1.10.2010 15:59
*********Re: Cerna magie, holen... Klarisanek 1.10.2010 16:6
**********Re: Cerna magie, hol... cizinka1 1.10.2010 16:10
********Re: Cerna magie, holeni ... 6.12Marie + 2 děti11 1.10.2010 17:3
*********Re: Cerna magie, holen... Klarisanek 1.10.2010 18:53
**********Re: Cerna magie, hol... cizinka1 1.10.2010 19:2
***********Re: Cerna magie, h... cizinka1 1.10.2010 19:3
********Re: Cerna magie, holeni ... susu 1.10.2010 17:15
*********Re: Cerna magie, holen... cizinka1 1.10.2010 17:19
**********Re: Cerna magie, hol... cizinka1 1.10.2010 17:20
**********Re: Cerna magie, hol... susu 1.10.2010 19:6
***********Re: Cerna magie, h... cizinka1 1.10.2010 19:8
************Re: Cerna magie,... susu 1.10.2010 19:9
***Re: Cerna magie, holeni a klystyr 6.12Marie + 2 děti11 1.10.2010 17:1
****Re: Cerna magie, holeni a klysty... cizinka1 1.10.2010 17:7
**Re: Cerna magie, holeni a klystyr withep 1.10.2010 14:39
***Re: Cerna magie, holeni a klystyr Markéta, kluci 8 a 2 1.10.2010 14:52
*Re: Cerna magie, holeni a klystyr maw 1.10.2010 20:27
*Rodit do vykalu a holit se margaritah 3.10.2010 12:14
*Re: Cerna magie, holeni a klystyr zuzini 5.10.2010 0:26
Mně se článek nelíbil Maryl 1.10.2010 13:34
*Re: Mně se článek nelíbil maw 1.10.2010 20:34
**Re: Mně se článek nelíbil MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 20:38
**Re: Mně se článek nelíbil *Aida* 1.10.2010 20:41
i když se mi článek nelíbil, tak problém... Kočanská 1.10.2010 13:46
No ale co když s vámi personál nemluví? Bára 1.10.2010 15:47
*Re: No ale co když s vámi personál nem... Barunka 1.10.2010 20:25
*Re: No ale co když s vámi personál nem... maw 1.10.2010 20:37
Bože!!! Liška s banem :) 1.10.2010 15:59
*Re: Bože!!! kreditka 1.10.2010 16:11
**Re: Bože!!! maw 1.10.2010 20:38
*Re: Bože!!! Terka 1.10.2010 18:49
*Re: Bože!!! maw 1.10.2010 20:38
Hádat se o hovno Jíťa 1.10.2010 16:24
*Re: Hádat se o hovno cizinka1 1.10.2010 16:40
**Re: Hádat se o hovno cizinka1 1.10.2010 16:43
**Re: Hádat se o hovno Jíťa 1.10.2010 17:20
***Re: Hádat se o hovno cizinka1 1.10.2010 17:23
****Re: Hádat se o hovno cizinka1 1.10.2010 17:32
*****Re: Hádat se o hovno cizinka1 1.10.2010 17:39
Takové chování rodiček považuji za zbyte... mellie 1.10.2010 17:11
*Re: Takové chování rodiček považuji za... myš 1.10.2010 17:26
*Re: Takové chování rodiček považuji za... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 17:51
**Re: Takové chování rodiček považuji ... mellie 1.10.2010 19:3
***Re: Takové chování rodiček považuj... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 19:11
****Re: Takové chování rodiček považ... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 19:13
*****Re: Takové chování rodiček pov... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 19:32
****Re: Takové chování rodiček považ... maw 1.10.2010 20:47
***Re: Takové chování rodiček považuj... withep 1.10.2010 19:56
*Re: Takové chování rodiček považuji za... Šešule 1.10.2010 19:29
*Re: Takové chování rodiček považuji za... maw 1.10.2010 20:44
**Re: Takové chování rodiček považuji ... mellie 1.10.2010 21:20
***Re: Takové chování rodiček považuj... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 21:26
****Re: Takové chování rodiček považ... mellie 1.10.2010 21:42
*****Re: Takové chování rodiček pov... cizinka1 1.10.2010 21:48
******Re: Takové chování rodiček p... cizinka1 1.10.2010 21:55
*****Re: Takové chování rodiček pov... myš 1.10.2010 21:58
******Re: Takové chování rodiček p... cizinka1 1.10.2010 22:3
*******Re: Takové chování rodiček... cizinka1 1.10.2010 22:4
*******Re: Takové chování rodiček... cizinka1 1.10.2010 22:5
*****Re: Takové chování rodiček pov... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 22:11
***Re: Takové chování rodiček považuj... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 21:30
****Re: Takové chování rodiček považ... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 21:32
***Re: Takové chování rodiček považuj... cizinka1 1.10.2010 21:33
***Re: Takové chování rodiček považuj... Tante Ema 2.10.2010 12:52
*myslím, že za to rodičky nemohou Kočanská 3.10.2010 14:26
tak nevím... Lea 1.10.2010 17:18
*Re: tak nevím... janula8152 1.10.2010 18:47
**Re: tak nevím... maw 1.10.2010 20:48
***Re: tak nevím... Jája 2.10.2010 20:53
zbytecne se hroti, co neni nutne.... Demeter+2 1.10.2010 18:38
*Re: zbytecne se hroti, co neni nutne..... vejbzrng 1.10.2010 18:59
*Re: zbytecne se hroti, co neni nutne..... Klarisanek 1.10.2010 19:10
**Re: zbytecne se hroti, co neni nutne... cizinka1 1.10.2010 19:13
**Re: zbytecne se hroti, co neni nutne... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 19:15
***Re: zbytecne se hroti, co neni nut... cizinka1 1.10.2010 19:27
***Re: zbytecne se hroti, co neni nut... Klarisanek 1.10.2010 19:32
****Re: zbytecne se hroti, co neni n... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 19:34
****Re: zbytecne se hroti, co neni n... Jana Nová 1.10.2010 19:35
*****Re: zbytecne se hroti, co neni... Jana Nová 1.10.2010 19:37
*****Re: zbytecne se hroti, co neni... cizinka1 1.10.2010 19:39
******Re: zbytecne se hroti, co ne... Jana Nová 1.10.2010 19:43
*******Re: zbytecne se hroti, co ... cizinka1 1.10.2010 19:53
******Re: zbytecne se hroti, co ne... Jana Nová 1.10.2010 19:57
*******Re: zbytecne se hroti, co ... cizinka1 1.10.2010 19:59
********Re: zbytecne se hroti, c... Jana Nová 1.10.2010 19:59
*********Re: zbytecne se hroti,... cizinka1 1.10.2010 20:6
*********Boleslavko, cizinka1 2.10.2010 0:28
********Re: zbytecne se hroti, c... Tante Ema 1.10.2010 20:3
********Re: zbytecne se hroti, c... Tante Ema 1.10.2010 20:3
**Re: zbytecne se hroti, co neni nutne... susu 1.10.2010 19:16
***Re: zbytecne se hroti, co neni nut... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 19:18
****Re: zbytecne se hroti, co neni n... susu 1.10.2010 19:32
*****Re: zbytecne se hroti, co neni... MarkétaP + 4 dcerky 1.10.2010 19:37
*****Re: zbytecne se hroti, co neni... Tante Ema 1.10.2010 19:41
***Re: zbytecne se hroti, co neni nut... Tante Ema 1.10.2010 19:30
****Re: zbytecne se hroti, co neni n... Margot+1 1.10.2010 19:40
**Re: zbytecne se hroti, co neni nutne... Jana Nová 1.10.2010 19:17
***Re: zbytecne se hroti, co neni nut... Jana Nová 1.10.2010 19:19
**Re: zbytecne se hroti, co neni nutne... maw 1.10.2010 20:51
*Re: zbytecne se hroti, co neni nutne..... maw 1.10.2010 20:50
**Re: zbytecne se hroti, co neni nutne... *Aida* 1.10.2010 20:53
souhlasím binaryy szuká ovci 1.10.2010 18:53
Juicy, zajímavý počin Jana Nová 1.10.2010 19:14
*Re: Juicy, zajímavý počin Kopřiva Dvoudomá 1.10.2010 20:9
Kultivovaný dialog během porodu :-) Šešule 1.10.2010 19:25
Super návod na asertivní komúnikaci se z... Lionka 1.10.2010 19:35
skvělé tipy farmaceut 2.10.2010 10:53
*Re: skvělé tipy kili 2.10.2010 11:11
*Re: skvělé tipy arsiela, 2.10.2010 13:52
**Re: skvělé tipy cizinka1 2.10.2010 13:59
***Re: skvělé tipy Tante Ema 2.10.2010 14:18
****Re: skvělé tipy cizinka1 2.10.2010 14:34
*****Re: skvělé tipy cizinka1 2.10.2010 14:36
***Re: skvělé tipy arsiela, 2.10.2010 14:55
**Re: skvělé tipy kili 2.10.2010 17:50
***Re: skvělé tipy cizinka1 2.10.2010 18:1
****Re: skvělé tipy kili 2.10.2010 18:9
*****Re: skvělé tipy cizinka1 2.10.2010 18:14
******Re: skvělé tipy kili 2.10.2010 18:28
*******Re: skvělé tipy kili 2.10.2010 18:34
*******Re: skvělé tipy cizinka1 2.10.2010 18:45
********Re: skvělé tipy kili 2.10.2010 18:58
****Pacient = trpělivý juicy 2.10.2010 18:59
*****Re: Pacient = trpělivý kili 2.10.2010 19:18
*****Re: Pacient = trpělivý cizinka1 2.10.2010 19:33
******Re: Pacient = trpělivý kili 2.10.2010 19:46
*****Re: Pacient = trpělivý Zufi. 2.10.2010 19:56
******Re: Pacient = trpělivý Tante Ema 2.10.2010 20:15
******Cíle... Juicy 2.10.2010 20:18
******Re: Pacient = trpělivý cizinka1 2.10.2010 20:25
******Re: Pacient = trpělivý Žžena 2.10.2010 20:41
******Re: Pacient = trpělivý kili 3.10.2010 7:27
hmmmm Izabelle 2.10.2010 13:54
Rychlokurs slušné asertivity Katuka+Vítek11/06+Danek10/09 2.10.2010 21:30
Názor doktorky Ita 3.10.2010 9:31
*Re: Názor doktorky Žžena 3.10.2010 9:43
*Re: Názor doktorky MarkétaP + 4 dcerky 3.10.2010 10:0
*Re: Názor doktorky Klarisanek 3.10.2010 10:18
**Re: Názor doktorky Žžena 3.10.2010 10:26
***Re: Názor doktorky Klarisanek 3.10.2010 10:34
****Re: Názor doktorky Žžena 3.10.2010 10:40
****Re: Názor doktorky Tante Ema 3.10.2010 13:4
***Re: Názor doktorky ANNAHAM 4.10.2010 14:9
**Re: Názor doktorky MarkétaP + 4 dcerky 3.10.2010 11:15
**Re: Názor doktorky kreditka 3.10.2010 15:52
**Re: Názor doktorky 6.12Marie + 2 děti11 3.10.2010 16:0
*Re: Názor doktorky kili 3.10.2010 10:41
**Re: Názor doktorky Žžena 3.10.2010 10:43
***Re: Názor doktorky kili 3.10.2010 10:50
***Re: Názor doktorky Mirka Dvořáková 6.10.2010 13:14
*Re: Názor doktorky Tante Ema 3.10.2010 12:24
*Re: Názor doktorky Tante Ema 3.10.2010 13:13
**Re: Názor doktorky Ita 10.10.2010 12:16
*jenže vy to vidíte také jen ze své str... Kočanská 3.10.2010 14:31
**Re: jenže vy to vidíte také jen ze s... Tante Ema 3.10.2010 14:35
*A jaký máš názor na tohle: juicy 3.10.2010 15:20
**Re: Kde brat energii pri dlouhem por... albert1 3.10.2010 22:27
*Re: Názor doktorky Lída+2 4.10.2010 7:24
**Re: Názor doktorky Tante Ema 4.10.2010 8:7
*Re: Názor doktorky Jíťa 4.10.2010 11:16
**Re: Názor doktorky Tante Ema 4.10.2010 11:26
*Souhrnem Ita 10.10.2010 13:2
**Re: Souhrnem Věra. 11.10.2010 23:4
**Re: Souhrnem juicy 12.10.2010 1:2
***Re: Souhrnem kili 12.10.2010 7:41
Uff Rapiti 3.10.2010 9:43
*Vyděsit? juicy 3.10.2010 15:32
pořád dokola lklasinka 3.10.2010 12:2
*Re: pořád dokola Klarisanek 3.10.2010 12:32
**Re: pořád dokola cizinka1 3.10.2010 12:41
Pro Tante juicy 3.10.2010 15:35
*Re: Pro Tante Tante Ema 3.10.2010 16:12
úplně ten rozhovor při rozběhnutén porod... štěpánkaa 3.10.2010 20:37
Konfliktu tím nezabráníte lucyová (kluci 07/2006 + 05/2008) 3.10.2010 22:35
*Re: Konfliktu tím nezabráníte marketa 4.10.2010 9:40
chichi tehule77 4.10.2010 7:22
diky marketa 4.10.2010 9:38
Císař Panímáma 4.10.2010 13:38
*Re: Císař chikamichi 4.10.2010 16:33
**Re: Císař Panímáma 4.10.2010 18:25
***Re: Císař Peter 8.8.2011 21:7
Fajn Juicy ;-)) /Liberec 2000 vs. Vrchla... irena (Míša5/00+Maruš3/03) 4.10.2010 17:29
*Re: Fajn Juicy ;-)) /Liberec 2000 vs. ... Binturongg 4.10.2010 17:46
**Re: chikamichi 4.10.2010 18:7
***Re: Binturongg 4.10.2010 18:23
****Re: cizinka1 4.10.2010 18:58
*****Re: Tante Ema 4.10.2010 19:42
*****Re: Binturongg 4.10.2010 21:0
******Re: cizinka1 4.10.2010 21:10
*******Re: Binturongg 4.10.2010 23:46
****Re: Žžena 4.10.2010 20:48
**Re: Fajn Juicy ;-)) /Liberec 2000 vs... Tante Ema 4.10.2010 18:50
Asertivně militatntí? Panímáma 4.10.2010 19:0
*Re: Asertivně militatntí? juicy 4.10.2010 21:13
**Re: Asertivně militantní? Juicy 4.10.2010 21:24
***Re: Asertivně militantní? Paníma 4.10.2010 21:25
***Re: Asertivně militantní? juicy 4.10.2010 21:40
****Re: Asertivně militantní? Binturongg 4.10.2010 23:55
*****Re: Asertivně militantní? juicy 5.10.2010 23:37
******Re: Asertivně militantní? Binturongg 5.10.2010 23:47
******Re: Asertivně militantní? kili 6.10.2010 6:51
***Re: Asertivně militantní? Evilein69 4.10.2010 22:28
****Re: Asertivně militantní? Panímáma 5.10.2010 8:50
****epidurál při akutním cs chikamichi 5.10.2010 10:39
*Re: Asertivně militatntí? Věra. 11.10.2010 23:0
**Dotaz juicy 12.10.2010 0:51
***Re: Dotaz kili 12.10.2010 7:30
**Re: Asertivně militatntí? kili 14.10.2010 15:10
**Re: Asertivně militatntí? Peter 8.8.2011 19:14
Ideální je předem najít porodnici, kde n... Potmesila 11.10.2010 13:26
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.