tisk-hlavicka

Tip na rodinný výlet - Národní park České Švýcarsko

29.7.2003 Jitka Havránková 8 názorů

Chcete prožít opravdu pohodový víkend? Vydejte se svými dětmi do Hřenska, zažijete spoustu dobrodružství v Labských pískovcích a ukážete svým dětem, jak je ta naše země krásná.

Pokud navíc patříte mezi příznivce stanování, dáte výletu nádech opravdového dobrodružství. V takovém případě je ideálním výchozím místem kepm Mezní louka, kde jsou k dispozici kromě sociálních zařízení i chatky k pronajmutí. Odtud se můžete vydat na opravdu nádherné výlety na Pravčickou bránu a do soutěsek Kamenice. Výlety jsou víceméně nenáročné a zvládnou je i tříleté děti. A ty mladší tu a tam poponesou tatínkové :o)

Výlet na Pravčickou bránu začíná poměrně krátkým stoupáním, poté se promění v 6 km promenádní stezku s nádhernými výhledy, která je lemována převisy a mohutnými pískovcovými stěnami skýtající pohledy od paty skal až vrcholkům. Stezka vede dlouhou dobu prakticky po vrstevnici a tak chůze pro děti není náročná a zavede Vás až k patě Pravčické brány - k mohutnému třicetimetrovému skalnímu mostu.

Pravčická brána je největší a nejkrásnější sklaní útvar tohoto typu v Evropě a v jejím okolí je několik překrásných vyhlídek na skalní útvary celého národního parku, které si rozhodně nenechte ujít. Těch pár schodů za to určitě stojí. Přímo pod bránou byl vybudován hotel Sokolí hnízdo, který je zásobován malou nákladní lanovkou a tak není problémem se přímo uprostřed nádherných skal občerstvit. Stejnou stezkou se po dalších 3,5 km dostanete do Hřenska.

Odtud Vás čeká romantický výlet pobřežní stezkou podél říčky Kamenice završený plavbou na pramici v Tiché resp. Divoké soutěsce. Procházka nejprve vede asi 2 km skalnatým kaňonem Kamenice, podél skal, mnoha tunýlky ve skalách a přes několik lávek, než se dostanete k místu, odkud je možné pokračovat pouze na pramicích. Voda v Kamenici jak tak průzračná, že přímo ze břehu můžete takřka na každém kroku pozorovat pstruhy. Následující asi kilometrová plavba pramicí uprostřed vysokých kolmých skalních stěn, působivě komentovaná místními převozníky bude pro Vaše děti zážitek, na který budou dlouho vzpomínat.

Teď už Vás bude čekat jen asi půl kilometrový výstup po kamenných schodech do obce Mezná, odkud to máte zpátky do kempu jen 1,5 km.

Více informací můžete najít zde.

Názory k článku (8 názorů)
Dobrý tip! Nanyna, dcera 9let 29.7.2003 15:27
Mohu jen potvrdit Janik 30.7.2003 10:23
Mohu jen potvrdit Janik 30.7.2003 10:24
nadhera universal 1.8.2003 14:0
České Švýcarsko Gabča, 2 syn 27.7.2004 22:16
*Re: České Švýcarsko Jana 4.3.2015 14:18
Česko-sazské švýcarsko Káta(14) 20.3.2005 14:30
pravda mamča 2.8.2006 19:1
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.