tisk-hlavicka

Expedice Šumava - Kapitola první

28.6.2001 Šárka Kunická 2 názory

Jak to vlastně bylo…

Tak už jsem zase tady! Jestlipak si na mě ještě pamatujete? No, copak na mě, ale na celou naší rodinku, za kterou jsem vám tady loni vyprávěla o dovolené na kolech po jižních Čechách s poetickým názvem Expedice Svišť. Tehdy, když moje povídání skončilo, jsem slibovala, že se znova vrátím a budu povídat o další podobné bláznivé akci. A protože prázdniny už klepou na dveře a dovolené se rozbíhají (dokonce snad někde již jsou v plném proudu), myslím, že je nejvyšší čas sednout a zavzpomínat. Co kdyby někdo z vás měl stejně divoký nápad a třeba se bál ho zrealizovat, tak to by mě opravdu mrzelo. Doufám, že opačný efekt - tedy definitivní zavržení takové dovolené - se nedostaví.

Pro zapomnětlivé malá připomínka, naše povídání o Expedici Svišť si můžete přečíst zde. Zdolat pohoří Šumavy jsme se rozhodli o rok později, tedy v roce 1999. Tehdy už jsme byli ostřílení borci, zocelení vandráci, už jsme věděli, co nezbytně nutně potřebujeme a naopak co klidně můžeme nechat doma. Mimo to jsme o rok zestárli, bylo nám tedy celých 10, 13 a 2 x 32 let, takže jsme se začali chystat v druhé půlce července v naprosté pohodě a radostném očekávání. Dokoupili jsme chybějící mapky našeho jihozápadního pohraničí, ke kulatým narozeninám jsme naši Mišku obdařili zcela novým kompletně vybaveným kolem, doplnili jsme nové gumicuky, vypotřebované kartuše, tatínka jsme obdarovali úžasnou stanovou lampičkou. Sousedé a známí už na nás nehleděli shovívavě, protože věděli, že dovolenou vloni jsme přežili bez zvláštních ztrát, a že tedy tu letošní pravděpodobně dokážeme absolvovat také.

A navíc, abychom nevyšli ze cviku, hned zkraje prázdnin jsme si dali malý rozjezdový výlet z domova na Slapy. Velmi stručně a dle vlastního úsudku i poněkud laxně vám jej přiblížím v kapitole druhé. Jedná se o necenzurovanou verzi doslovně opsanou z mého táborového deníčku, proto prosím tolerujte případné nedostatky ve vyjadřování J. A pokud jsem vás dosud neodradila, možná vydržíte až do konce? Budu ráda. Takže, žádné další průtahy, jdu na to:

Názory k článku (2 názorů)
Už se těším Stáňa(41)+Ondra(7,5) 28.6.2001 12:42
Šumava jana224 11.7.2010 13:9
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.