tisk-hlavicka

Linka bezpečí NAŽIVO se představuje v novém video spotu

21.6.2024 Radka Liebezeitová

Cílem je představit školám, sportovním klubům a zájmovým organizacím inovativní preventivní program pro děti a mladistvé.

V programu si osvojují nové strategie pro zvládání obtíží a podporuje jejich schopnost hledat řešení. Vytvoření nového spotu bylo výsledkem skvělé spolupráce s režisérem Davidem Sísem a je zaměřený na pedagogy, sportovní trenéry a všechny vedoucí, kteří pracují s mládeží. Projekt je realizován už 12 let a stále si drží vysokou kvalitu díky lektorům složených z interventů Linky bezpečí, ale také díky respektujícímu přístupu, který je pro Linku bezpečí typický. Spot se tak stává video pozvánkou pro pedagogy a ostatní vedoucí klubů či zájmových skupin, kteří o pozvání projektu uvažují.

Spot je uveřejněn na webu Linky bezpečí, Youtube a bude také propagován na sociálních sítích Facebooku a Instagramu. V rámci programu se lektoři Linky bezpečí věnují s dětmi různým aktivitám. Jednotlivé akce jsou vedeny interaktivně a zážitkově. Děti si samy vybírají témata ze seznamu, která jsou pro ně atraktivní. Jednotlivé bloky tak mohou vycházet z aktuální potřeby žáků a studentů.

V rámci bloků se děti a dospívající seznamují s možnými způsoby, jak řešit obtížné situace a potíže, ať už ty vlastní, nebo svých vrstevníků. Poukazujeme na využití osobních zdrojů, kontaktování blízkého člověka ve svém okolí nebo odborných služeb včetně Linky bezpečí“, uvedla Radka Liebezeitová, koordinátorka týmu prevence Linky bezpečí.

V roce 2023 se lektoři Linky bezpečí potkali s 8 493 žáky a studenty během 1 715 vyučovacích hodin.

Nejčastější téma, které v tomto období bylo lektorováno, bylo „Když chci být v pohodě“. Dále si žáci vybírali témata „Vztahy“, „Když jsem on-line“ nebo „Když dospívám“.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.