tisk-hlavicka

Střídavá péče: Ženy jsou spíše proti, muži mají zájem

7.5.2018 Janeska 3 názory

Více než pětina českých dětí (přes 400 000) žije v neúplných rodinách.

Více než pětina českých dětí (přes 400 000) žije v neúplných rodinách. Ve střídavé péči žije zhruba desetina z nich.

O rodinné uspořádání po rozvodu, kde dítě žije střídavě s jedním a druhým rodičem, mají zájem především muži, ženy se mu snaží vyhnout. Podle nového průzkumu Wüstenrot nebývají matky na "střídavku" připravené a kloní k ní jen třetina z nich, navíc pouze každá sedmá žena by o ni měla rozhodný zájem. Třetina oslovených žen pak byla rozhodně proti. Otcové to vidí jinak: jde o žádané řešení a uvítalo by ho až 70 procent z nich, přičemž rozhodně pro by byl každý druhý oslovený.

V současné době končí po rozvodu naprostá většina dětí u matek, tato skutečnost vychází ze společenského úzusu, že o dítě pečuje matka, která je s ním dlouho na mateřské a rodičovské a že muž nemá dostatek praktických znalostí a dovedností, jak o dítě kaž dý den od rána do večera pečovat.

 

Výživné při střídavé péči

Povinnost přispívat finančně na výživu dítěte při střídavé péči nezaniká. Platba výživného závisí mimo jiné na majetkových poměrech jednotlivých rodičů a poměru jejich péče o dítě.

Výživné nemusí být stanoveno, mají-li oba rodiče srovnatelné příjmy. Má-li jeden z rodičů vyšší příjem, bude mu výživné přihlédnutím k míře osobní péče o dítě pravděpodobně stanoveno. Další možností je rozdílné výživné pro každého z rodičů podle jejich příjmové situace.

Názory k článku (3 názorů)
Špatně nastavený systém Louie 7.5.2018 14:27
*Re: Špatně nastavený systém takytakova 7.5.2018 17:37
**Re: Špatně nastavený systém Louie 7.5.2018 19:54
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.