| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku To jste teda chudák, mladá paní!

 Celkem 7 názorů.
 Dagmar, 2 kluci 
  • 

Chudákem se člověk dělá sám 

(16.10.2000 20:35:24)
Myslím, že žádný chudák nejste a k problému výchovy kluků přistupujete naprosto správně. Já nemám dvojčata a moji kluci jsou dnes podstatně starší (15 a 10 let)než ti vaši. Přesto mohu klidně říct -- kluci umějí všechno, co je třeba.
Ono totiž záleží na úhlu pohledu. Oni jsou oba v podstatě hrozní bordeláři -- na všechno, co není přímo středem zájmu. Některé boje se táhnou již drahně let -- např. snaha o slušně stažené ponožky v koši na prádlo. Stále ještě nacházím ponožky přetažené nebo zmuchlané do klubíček a to kdekoliv. O každodenní cestičce shozených věcí od domovních dveří k jejich pokojům nemluvím.
Přesto si kluci pravidelně stelou postele (po připomenutí -- ráno mají málo času a po příchodu ze školy to už nestojí za to), připraví si studené jídlo (na tácku!!) a většinou po sobě nádobí minimálně hodí do dřezu, pokud ho rovnou neumyjou. Společně vaříme, takže oni sami si již připraví jednoduchá teplá jídla -- skvělá je v tomto případě mikrovlnka a varná konvice. U plynového sporáku je nerada vidím -- když nejsem doma.
Chodí pravidelně nakupovat (mimo maso všechno, včetně kuřat a jejich dílů), chodí na poštu, nosí košile na žehlení a zpátky, chodí se psem. Starší zařídí spoustu dalších záležitostí od nošení věcí do opravy až po vyřizování komplikovnějších poslání.
Začínala jsem ovšem jako vy. S mladším jsem byla 4 roky doma,
a do jeho 1. třídy jsem jim byla v podstatě plně k dispozici. Teprve potom jsem se dostala od "provizorních" zaměstnání k práci, která mě baví, nicméně mě zaměstnává takříkajíc od slunka do slunka. Dětem to ale nijak zvlášť nevadí, mají "dobrý základ" a jsou velmi samostatní. I když jsou to kluci. Jsou ke mě galantní a protože můj muž je také intenzivně zaměstnán, pomáhají celkem s ochotou a pochopením. Já zase mám pochopení pro jejich slabůstky.
A jedna perlička na závěr: máte-li 2 kluky, nečeká vás budoucnost muly ztržené pod nákupními taškami. Na mě dnes při našich víkendových výpravách obvykle zbyde jen kabelka a maximálně psí miska. A to se s holkama obvykle nepodaří!
 Luz 


Re: Chudákem se člověk dělá sám 

(20.6.2010 22:31:49)
Dobrý den všem, já mám tři sny- 3, 11 a 14 let. Také mě štvalo, když jsem byla posledně těhotná a lidi říkali- zase kluk? A co sním uděláte? Pane Bože, byla jsem šťastná, že je dítě zdravé a takovéhle řeči mě vytáčily až neúměrně k mému stavu. Lidi se diví i dnes. Jako kdyby to byla újma. Já jsem šťastná, že je mám a nevyměnila bych je za nic na světě.
 Dana , 29 let , dvojčata 21 měsíců 
  • 

Žádný chudák nejsem.... 

(25.10.2000 22:04:01)
Milá Štěpánko Kaňková, tuhle poznámku, protože naše dvojčata jsou také kluci, jsem již párkrát slyšela - odpověď jediná:"Jaký si je vychovám, takový budou." Znám rodinu, kde má maminka na starosti celkem 4 chlapy - od malička mají práce rozdělené (samozřejmě největší vzor byl tatínek) na ty, které maminka dělá a báječně (vaří, žehlí) a na ty, které jsou jen pro "pravé chlapy", protože maminka nemá tolik síly (vynášení koše, zalévání kytek - v pozdější době i věšení záclon, utírání prachu v knihovně a v neposlední řadě i škrábání brambor k výtečnému obědu apod.). Navíc - můj první manžel byl lenoch k pohledání a v případě, že mu byl naservírován oběd málo osolený - ani se nezvedl a zvolal:"Mami - sůl!" - totéž se později opakovalo s oslovením "Dano" - takže takové lenochy rozhodně svým budoucím snachám vychovat nehodlám i když - jak píšete Vy, momentálně je jejich pomoc spíš ke škodě než k užitku, ale mají snahu a ta se cení.
 Libor Večerka, dvojčata 8 měsíů 
  • 

Dvojčata jsou paráda, víc práce pro mámu 

(27.5.2003 22:22:17)
Jooo dvojčata jsou hezká věc. Myslím si skoro, že jedno dítě je málo, i když je fakt, že podstatnou část práce leží na manželce. Hmmm ale snažím se pomáhat, co to jde. Ale je paráda na ně koukat a hrát si s nima a tak. Já bych je nevyměnil ani za nic. =o)))))
 Veronika a též dva kluci 
  • 

Re: Dvojčata jsou paráda, víc práce pro mámu 

(24.10.2004 12:59:37)
Váš článek jsem četla ještě kdysi, když jsem byla těhotná. Celkem mě to zarazilo, co mě vše čeká. Dnes s hromadou zkušeností se mnohu připojit. Vždy, když mi někdo podobný tuto větu řekl, okamžitě jsem si na Vás vzpomněla. Otázka, proč to někoho zajímá mě překvapuje. Moji kluci - dnes 2,5 let jsou též moc velcí pomocníci. A nechávám je u toho. Vždyť od koho se to mají naučit, než od osoby, která je s nima pořád celý den. Já se pak ráda chlubím, jak moji malý " nemotorové " jsou šikovní. U doktorky se mi stalo, že mě ostatní monomaminky chválili, jak klucí si vše po sobě v čekárně uklidili a já jen sklízela jejich průkazy do kabelky a nemusela jsem se bát, že nějakou hračku neuklidí. Věřte byla jsem v tu chvíli jak pávice a u srdíčka mě hřálo, že moje vytrvalost k něčemu je. Ale hlavně je důležité za vše je chválit. Dělá jim to moc dobře - vždyť to jsou chlapi.
 Hanka Chumlenová 3 kluci 13, 10, 10 
  • 

Jak chudák? 

(23.9.2005 21:45:04)
Když byli malí, byl to sice záhul, ale teď mám doma 3 gentlemany. Jó jak si to vychováme...
 Vroni 


Mám víc času než maminky s jedináčky 

(6.11.2011 12:42:56)
Když jsem zjistila, že čekám dvojčata, tak manžela málem kleplo. Rozdýchával to 3 neděle a stejně do porodu byl vystresovaný (vědět to, tak jsem mu to sladké tajemství raději neřekla). Všude viděl problémy .... kočárek, kojení, oblíkaní, mazlení, krmení ... prostě všude. První 3 neděle jsme se učili, jak je krmit současně, jak se mazlit a jak chovat, pak už to bylo dobrý, ve 4 měsících se začali kluci vnímat, a bylo to úžasné začala jsem mít víc volného času. Čím byli starší tím víc si vystačili sami, já jsem byla zpestření, ale když jsem se zvedla a odešla vařit, tak tam byl brácha. Když jsem poslouchala nářky maminek na písku jak nic nestíhají, nechápala jsem. Dnes je klukum 5 let, sami si umí nalít šťávu, vzít si rohlík, namazat, uklidit si po sobě hračky i oblečení (tedy ne že by to dělali "radostně" , zejména úklid se jim musí dost často připomenout, ale umí to a udělají to).

Před rokem mne mnžel dostal větou, když sledoval rarachy, jak hrají pinpong, co bychom si počali, kdyby byl jeden ....

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.