| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se léčí bradavice

 Celkem 238 názorů.
 Hanka 
  • 

díky 

(7.9.2000 21:22:47)
Chtěla bych touto cestou poděkovat pani doktorce za kvalitní článek o bradavicích. Sama jsem se dva roky potýkala s tímto nepříjemným problémem, u mě se nejlépe osvědčila chirurgická léčba. Sama jsem lékařka a musím uznat, že takto sympaticky napsaný článek by byl ozdobou mnoha učebnic dermatovenerologie, které se touto problematikou příliš nezaobírají. Díky a jen tak dál.
 Josef 
  • 

Re: díky 

(11.12.2004 0:57:35)
Tak já použil brutální metody vypálení pistolovou páječkou !!! Byl to smrad jako z kafilerie ale po letech trápení pokoj , a další metoda na tzv babské výrůstky Fibromky co se dělají na krku v podpaždí sem uštípal malejma štípačkama zn LUX z OBI -:))))) myslete si o tom co chcete ale mam po starostech a bez ranhojičů !!!
 Xantipa 
  • 

Re: Re: fuj, to jsou metody 

(26.2.2005 11:00:05)
jak ve středověku, ale tam neměli pájku, ale rozžhavená železa. Není to stejné?
 drsnak 
  • 

Re: díky 

(17.8.2007 18:47:54)
hej tak to je husty sado maso :)) mozna to vyzkousim,pokud se predem nepose.. strachy :)
 Martina,chlapeček03,holčička99 


Verrumal 

(2.9.2007 23:11:40)
Po dvouměsíčním léčení černou masí(předepsala nám ji MUDr. z kožního) jsem vzala dceru k jiné MUDr. ta nám předepsala Verrumal a za 14-dní byla bradavice z paty venku.Pak měl i syn a taky do 14- dní z palce na nožičce byla pryč. Pujčila jsem to i kamarádce a taky se konečně zbavili bradavic. Je to jako lak na nehty.
 H 
  • 

Re: Verrumal - není pro těhotné 

(7.1.2008 21:53:56)
Jan upozornění, není vhodný pro těhotné.
 Milka 
  • 

Re: díky 

(9.5.2005 1:17:09)
Již od dětství mám několik bradaviček. Jednak se jedná o takové malé výrůstky vzadu na krku (prý od límečků) a na hrudníku (ty jsou prý od podprsenky), 2 malé mám na bradě, jednu větší na zádech... Všechny jsou vystouplé. Rodina i kamarádi mi doporučovali navštívit kožního lékaře, že prý mě toho zbaví vypálením. Já mám ale bohužel hodně nízký práh bolesti, takže toto pro mne nepřichází v úvahu. Dozvěděla jsem se o spoustě jiných metod, ráda bych vyzkoušela Verumal. Chtěla bych se zeptat, jaké s ním máte zkušenosti v případě těchto typů bradaviček. Jde mi o dobu léčby a také o to, jak postižené místo v průběhu léčby vypadá - pomalu se začne nosit letní oblečení, tak si nechci způsobovat nějaké "boláky", zarudlá místa atd. Díky za odpověď a přeji hezký den!
 Alča, Adam 9 a Luky 2 
  • 

Re: Re: díky 

(20.5.2005 22:55:49)
Ahoj, nedávno jsem byla na kožním na odstranění těchto stopkovitých útvarů. Taky jsem se bála, ale dá se to vydržet. Mě to dost vadilo na pohled. Odtranila mi to příjemná mladá doktorka. Měla jsem jich asi 6. Dá ti do ruky(kvůli uzemnění elektrodu) a pak uchopí vždy jednu stopku do pinzetky a jakoby ji upálí, uštípne el. výbojem. Zní to hůř, než jaký to je. Je to jako když se píchneš při šití jehličkou.Fakt se toho neboj!! Dá se to i umrtvit!Tak odvahu!! Blíží se léto, tak ať vypadáme ještě lépe.(Jde-li to)
 Lubkosaurus 


Re: díky 

(7.10.2016 13:41:08)
ajo já, bradavice mě taky trápily
 Gábina(dcera 6,syn 4,5) 
  • 

Alternativní léčba 

(8.9.2000 21:46:23)
Článek o bradavíc je pěkně pojatý,jen mě mrzí že se paní doktorka nezmiňuje také o jiných způsobech léčby.Moje dcera měla také bradavici.Léčba kožní lékařky spočívala v třičvrtě ročním vypalování dusíkem(bolestivé) a dále potírání přípravkem na bradavice (také bolestivé).Výsledek nulový.Nakonec nám pomohl lékař homeopat a bezbolestně.
 Anna 
  • 

Re: Alternativní léčba 

(10.9.2000 13:11:28)
Uplně souhlasím,
my zas máme výbornou zkušenost s kineziologií. Dcera měla téměř rok velmi hluboké /dost otřesné, opravdu/ bradavice na chodidle. Před chirurgickým zákrokem jsme vyzkoušely tuto alternativní terapii a pro nás naprosto nečekaný výsledek byl, že se bradavice začly postupně oddělovat od krajů až postupně /asi do dvou týdnů/ všechny vypadaly. Zbyly po nich pouze hluboké krátery se zdravou kůží, které se časem vyrovnaly. Bylo to pro nás ohromné překvapení.
 Veronika K. 
  • 

Re: Alternativní léčba 

(10.9.2000 14:01:48)
Moc mě zaujal Váš článek a ráda bych se dozvěděla podrobnosti. Před chirurgickým zákrokem chci vyzkoušet všechno.
Předem děkuji za odpověď.
 Anna 
  • 

Re: Re: Alternativní léčba 

(11.9.2000 21:54:48)
Informace jsem asi nejpřehledneji objevila na
www.onebrain.cz
Anna
 Gábina(dcera 6,syn 4,5) 
  • 

Re: Re: Alternativní léčba 

(11.9.2000 21:56:17)
Veroniko,
Již jsem zde jednou psala o tom, jak jsme naší Verunce bradavici léčili.První co nám lékař homeopat řekl:hlavně na tu bradavici moc nesahejte a v žádném případě ji nijak nestřihejte.Léčba homeopatiky je velice individuální a musí se přispůsobit přesně na každého člověka.Dostali jsme jedny dělané kapky a troje různá homeopatika.Kapky byly úplně bez chuti a homeopatika jsou malé, sladké kuličky, které se musí nechat rozpustit v ústech.Léčba včetně léků a lékaře sice stála asi 2000 Kč, ale vzhledem k tomu, že dceři bylo 5 let a téměř rok jsme chodili na bolestivé vypalování a ještě jsme potírali zde již zmiňovaným Verrumalem,který pěkně pálí, tak nám to za ty peníze určitě stálo.Když jsme tenkrát prvně přišli na kožní, tak mi řekli, že to půjde odstranit velmi špatně, protože to je u nehtu na ruce,a taky se jim to nepovedlo,jak předpokládali.Dospělý možná to vypalování vydrží,ale malému dítěti se to těžko vysvětluje.
Náš homeopat ordinuje v Praze, pokud budete chtít kontakt, tak se ozvěte na email.
 lukas 
  • 

Alternativní léčba 

(23.3.2004 13:38:19)
Poprosil by som Vas kontakt na Vaseho homeopata.
Dakujem.
 Lenka,syn 2 roky 
  • 

Beznaděj 

(19.2.2006 14:30:28)
Moc bych prosila kontakt na vámi osvědčeného homeopata v Praze.Můj syn i já zatím bezúspěšně bojujeme s bradavicemi klasickou cestou vypalováním a potírání Verumalem a chtěla bych vyzkoušet i jinou cestu.
Děkuji za radu.
 Monika 
  • 

Re: Beznaděj 

(20.2.2006 13:45:31)
Já vyzkoušela na bradavice babské rady z Rodinky. Namočila jsem plátek česneku do octa (ten první byl asi 1 hodinu, další už dny) a přilepila na noc na bradavici. Dělala jsem to asi 5x (občas 1 noc vynechala). Místo přikládání česneku postupně zezelenalo a bylo bolestivé, asi týden po konci přikádání se to zelené oloupalo, bradavice sice zůstala, ale za několik dní také odpadla. Teď je na palci malá jizvička a já zkoumám, zda je to jen jizva nebo velmi malinkatá bradavice - čas ukáže, zda se to zvětší nebo zmizí.
 Ivana, dva kluci 
  • 

Re: Re: Re: Alternativní léčba 

(19.10.2006 13:51:11)
Prosím o kontakt na homeopata (vypalování apod. nezabírá...).
Děkuji!
I.
 Lucka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Alternativní léčba 

(7.11.2006 19:49:32)
Dobrý den, zkuste jekékoli tablety, ktere obsahuji vytažek z hlívy ustřičné, já mám v kombinaci s pivovarskými kvasnicemi od firmy Glukavin, stojí asi 65 kč a po měsíci všechny zmizí - popere se s nimi imunitní systém:-)
 Jana 
  • 

Re: Alternativní léčba - bradavice 

(12.9.2000)
S bradavicemi jsem si také užila. Někdy ve druhé třídě jsem měla velikou a dvě malé na koleně a něco málo mezi prsty na nohou - ty zmizely vypalováním. Kolenu však nepomohlo ani vypalování, ani jiné prostředky a recepty ač jsme vyzkoušeli vše, co jsme si kde přečetli (vlaštovičník, sipolis, odvary z dubové kůry, ...).
Pak mi je odstranili chirurgicky - vyřezali, měly hluboké kořeny. Výsledek :
1. Dodnes jizva na koleně asi 1 x 5 cm, která nejde zúžit, protože jde o místo, kde kůže stále pracuje ...
2. Po čase se objevily znovu, ještě ve větší míře na obou kolenech, opět mezi prsty na nohách a jedna malinká nad rtem a pod kolenem.
Začali jsme znovu vypalovat asi jednou týdně (přesně si to nepamatuji). Nepomáhalo to. doktorka řekla, že musíme zničit tu mateční, která vůbec nemusí být tou největší. Tu na rtu a pod kolenem jsme nevypalovali, kůže tam je moc citlivá. Ty na kolenou jsem si uměla neskutečne rozškrabovat a stříhat, protože jsem už ani nemohla třeba klečet při tělocviku (říkali jsme, že kvetly). Jednou jsem utrhla tu na rtu a tu pod kolenem (byly jak špendlíková hlavička) a najednou během krátké doby všechny zmizely a s nimi i mé asi pětileté trápení. Lékaři tenkrát říkal, že dětem do puberty mohou bradavice samy zmizet. Tak nevím, co mi pomohlo.
Všem "postiženým" přeji brzké uzdravení. Jana
 Veronika 
  • 

Re: Re: Re: Alternativní léčba 

(12.9.2000)
Mockrát děkuji za uvedenou adresu. Veronika
 Veronika 
  • 

Re: Re: Re: Alternativní léčba 

(12.9.2000)
Mockrát děkuji za odpověď, ihned se "vrhnu" na hledání homeopata u nás na chomutovsku. Za ty peníze to určitě stojí, když vezmu v úvahu tu spoustu vyzkoušených metod na odstranění a tu dobu, po kterou mě ta bradavice docela otravuje. ještě jednou díky.
 Ivana 
  • 

Re: Re: Alternativní léčba 

(28.6.2004 16:40:46)
můj přítel měl taky bradavice na ploskách nohou. Vypalování nepomohlo, potírání speciální vodičkou nepomohlo a česnek taky ne. Nakonec jsme vyzkoušeli propolis (seženete od včelařů nebo možná i v lékárně) část propolisu se smíchá s troškou medu a tato hutná kašička se natře na bradavici a důkladně zalepí. Když je bradavic víc, tak stačí takto ošetřit pouze jednu a ostatní zmizí (ta ošetřovaná často až jako poslední) My jsme ještě všechny bradavice navíc potírali propolisovou tinkturou (propolis vylouhovaný v lihu, tu seženete také v lékárně) Neodbytné bradavice, se kterými přítel bojoval pár let byly za tři týdny pryč :)
 Frantisek 
  • 

Re: Re: Re: Alternativní léčba 

(7.6.2005 16:59:10)
Potreboval bych poradit.
Delaj se mi bradavicky kolem konecniku a docela me to vadi .Nechaval jsem si je vypalovat a docela jsem trpel.Tak bych potreboval poradit jak je prirodni cestou vypudim.Mam jich tam asi 4.Jednu docela podlouhou ,2 male a jednu joko vetsi spendlik.Prosim poradte.
Napady bych prosil poslat na Mail.

Moc dekuji za pomoc.

Franta
 JankaV+Saša 3/06+Nik 6/08 


RADA 

(10.6.2005 7:52:14)
Ráda bych poradila všem, kteří tprí bradavicemi...nezabírá to bohužel na všechny druhy,ale mě to pomohlo opravdu moc. Měla jsem průběžně okolo 10 ti bradavic na rukách okolo nehtů a vypalování bylo velice bolestivé. Pak jsem zkusila "babskou radu" a mazala bradavice česnekem - stroužek se jen rozkrojí a tou šťávou se pomaže bradavice několikrát denně...asi po třech týdnech byly bradavice černé a ani nevím, kdy odpadly. Od té doby už jsem žádnou neměla. Přeju všem hodně štěstí.
 andy+3 
  • 

Re: Re: Re: Re: Jak na bradavice 

(10.6.2005 9:13:18)
Ahoj Franto a všichni kdo trpíte bradavicemi. Moje dcerka měla na nožičkách nejdříve jednu a po čase už tři opravdu velké a ošklivé bradavice.Protože jsem asi měkká,tak jsem se bránila tomu vzít jí k doktorovi na vypalování a vyplázla jsem raději v lékárně asi 500,-za Wartner-bradavičník,ovšem ani po několikáté aplikaci bradavice neodstranil.Nakonec zabrala prachobyčejná kytka a teď je jí všude venku plno,takže doporučuji.Je to zelená rostlinka(jak jinak)a kvete žlutými kvýtky,bohužel název neznám,ale bezpečně ji poznáš když utrhneš kousek,tak vytéká žlutá tekutina.No a to je právě to nejdůležitější-tím potři ty mrchy bradavice,opakuj několikrát denně,týden jim dávám a uvidíš,že to nepřežijou.Nikdy bych tomu sama nevěřila,ale fakt to zabere. PŘEJI MOC ÚSPĚCHŮ!!!
 Ivana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Jak na bradavice 

(10.6.2005 18:15:39)
Andy, ta kytka se jmenuje Vlaštovičník větší a zajímavý je, že i v odborný knížce píšou, že sice obsahuje jedovaté alkaloidy, ale účinek na bradavice podle babských rad je nejspíš jen autosugestivní. Já to nikdy nezkoušela, ale jestli to funguje, je to jen dobře :-).
A jestli to někdo, kdo máte bradavice, budete zkoušet, napište pak, jestli to pomohlo, zajímalo by mě to. Díky.
 Andy+3 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak na bradavice 

(11.6.2005 14:56:36)
Ahoj Lenko,dík za název té kytky. Fakt všechny tři bradavice doslova odpadly a po několika dnech bys nepoznala,že tam ty mršky někdy byly.Tak tedy
" VLAŠTOVIČNÍKU, Bůh Ti žehnej!!!" :-)))
 Andy+3 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak na bradavice 

(11.6.2005 15:01:25)
IVANO MOOOOC SE TI OMLOUVÁM ZA POPLETENÍ TVÉHO JMÉNA,PROMIŇ!!!! Děti na mě chvíli mluví a už píšu páté přez deváté.
 Sabka 
  • 

Re: Jak na bradavice 

(18.7.2009 19:38:39)
Ahojky, mamča měla bradavici na ruce, mazala ji vlaštovičníkem a bradavice zmizela.
 Jarka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: vlašovičník 

(22.10.2005 14:06:18)
ta kytka se jmenuje Vlaštovičník a opravdu pomáhá .na rozdíl od drahých vodiček z lékárny
 Misa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: vlašovičník 

(16.11.2005 3:56:00)


Musim potvrdit, za ta stava z vlastovicniku skutecne funguje a pokud nepomuze, tak mam jeste jednu radu. Je to sice trosicku bolestnejsi, ale pomaha to 100%. Vypalit karamelem!!!Jako decka jsme vsude litali bosi, takze jsme obcas nejake ty bradavice meli. Rodice vzdy vzali naplast, do ktere vystrihli kolecko ve velikosti bradavice [ aby se nepopalila zdrava kuze okolo]pak nad svickou rozehrali cukr a kdyz se utvorila karamelova kapicka, rychle ji vmackli do bradavice. Sice to trosicku zapalilo, ale pak byl pokoj. Nekdy byla potreba proceduru zopakovat po tydnu znovu, ale prisaham, ze to vzdy 100% zabralo. Pokud je bradavic vice , je potreba najit "matku" a tu zlikvidovat jako prvni a ostatni bradavice pak zmizi bez vypalovani. Tak hodne stesti v boji s bradavicemi preje Misa
 Lída, 2 děti 
  • 

PROSÍM - SOS - molusky 

(25.11.2005 10:03:44)
Ahoj všem,
prosím všechny zkušené matky, které bojovaly s moluskami, jaké mají zkušenosti s přenosem molusek mezi sourozenci.
Mám tříletou dceru, která má molusky a čtyřměsíčního syna. Bojím se, aby je nedostal taky.
Ozvěte se mi, kdo má více dětí a s moluskami se potýkal. Budu i ráda za radu od těch, kdo již nad nimi zvítězil. Díky moc, Lída
 Tulačka(Bety 9/96+Anička 4/98) 


Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(25.11.2005 12:14:29)
Starší dcera měla moluska opakovaně a její o 18 měsíců mladší ségra je nikdy nedoatala :-))).

Přidávám svůj aktuálně odzkoušený recept na bradavice: namočili jsme cibuli nakrájenou na kolečka do octu a obří bradavici určenou na vyříznutí dceři potírali - je po dvoutýdenní léčě pryč. Někdy jsme dávali obkld z roztoku i na noc.
 Káťa+2 Škubánci 


Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(8.12.2005 18:30:35)
Lído,trochu opožděně reaguju na Tvůj dotaz. Mám dvojčata, holčička se skoro rok potýkala s moluskami a kluk je díkybohu nedostal. Předesílám, že je koupu společně v jedné vodě ve vaně. Na chirurgii mě poučili, že jsou infekční a je třeba denně měnit povlečení atd, což jsem taky nedělala.. ale přeci jen, doporučuji se jich co nejrychleji zbavit, my jsme zkoušeli leccos včetně homeopatie, nic nezabralo, v úterý jsme byli na chirurgickém odstranění v narkoze. Doufám, že jsme se molusek definitivně zbavili!!
 Lída 
  • 

Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(9.12.2005 12:41:44)
Káťo, díky za odpověď, snad Vám to po vyřezání zmizí. Moje dcera má molusky taky skoro rok a nic nezabíralo. Taky nám to vyřezávali, některé zmizely, ale jiné se objevily úplně na jiných místech. Zkoušeli jsme homeopatika - taky nic, různé mazání atd. Na stránkách www jsem se dočetla o lékaři, který děti léčí pomocí Remasanu (z FINCLUBU), k tomu posilovat imunitu, což je prý základ zvládnutí molusek. Užíváme to měsíc a musím říct, že tak razantní změnu jsem za ten rok ještě neviděla, tak jen doufám, že to bude definitivní. Má se to užívat alespoň 3 měsíce a pak by se to už nemělo vrátit. Pokud Vám nezabere to vyřezání, tak ráda podám bližší informace. Lída
 Káťa+2 Škubánci 


Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(9.12.2005 13:07:22)
Lído, to by si byla moc hodná, sice doufám, že už se neobjeví, ale co když. Pak budu za každou radu vděčná.
Prosím tě, za jak dlouho po vyškrabování se objevily znova?
 Lída 
  • 

Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(9.12.2005 19:01:52)
Káťo, na chirurgii jsme byli letos v dubnu, už si přesně nepamatuju, kdy se znovu objevily, ale vím, že jí ani všechny neodstranili. Když přišla ze sálu, tak byla celá pomazaná zeleným Novikovem, tak to tak nebylo vidět, ale jakmile ta barva zmizela, tak jsme viděli, že je má pořád a rostly téměř okamžitě. Ikdyž měla nějaké na čele a tam už se jí nevrátily, ale jinak je měla skoro všude.Prý tou krví se hodně roznesou a to u nás asi platilo. Tak doufám, že Vám to pomůže a přeji hodně zdaru. Lída
 Káťa+2 Škubánci 


Re: Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(11.12.2005 12:18:36)
Lído, doktoři trvali na tom, abych všechny molusky zakroužkovala fixou.. nejdřív se mi to nezdálo, ale fakt je, že všechny označené odstranili.. tak jsem zvědavá, v týdnu jdeme na kontrolu. Ráda bych, aby děti mohly nastoupit do školky, s moluskama by nás hnali :-))
Taky mě napadá, jestli Tvá holčička není někde blízko zdroje nákazy? Sama ale vůbec nevím, kde jsme k tomu přišli, plavat jsem s ní nechodila (jen s klukem)
 Lída 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(11.12.2005 18:42:49)
Ahoj Káťo, taky nevím, kde jsme k tomu přišly. Chodila jsem s malou do bazénu v loni v zimě a molusky se jí objevily asi až za půl roku. Četla jsem, že stačí položit dítě u doktora na podložku a už se nakazí. Zdravé dítě, které nemá oslabené imunitu, molusky nedostane. Naše Terezka měla zánět ledvin a potom jí molusky naskákaly. Je to úmorné, ale říkám si, že něco na ně zabrat musí a je to otázka času. Překvapilo mě, že by vás nevzali do školky. Protože co vím, tak hodně rodičů molusky vůbec neřeší a nechávají je, že časem samy zmizí.Tak ať se toho zbavíte!!!
 Anna 
  • 

Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(9.12.2005 13:19:20)
Dcera je měla také a pravděpodobně z pražské YMCA(bradavice také).
Způsob léčby jsem hledala na netu a zvolila jsem potírání francovkou a zásyp Sulfothionem,k tomu jsem koupila Glukavin(s hlívou a ještě něčím),což moc nejedla.
Nicméně molusky(hnusné slovo samo o sobě)už u nás nejsou.
Tak nevím,jestli toto zabralo,ale hurá.
 Anna 
  • 

Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(9.12.2005 13:21:58)
P.S.
Glukavin je na imunitu,není to dobré,ale beru to dodnes preventivně já.
Nemohla jsem to napoprvé sehnat,ale napodruhé mi to už do jiné lékárny objednali.
 Katka S, dvě holky 
  • 

Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(15.1.2006 19:09:05)
2 letá dcera má molusky pravd,z bazénu, oslabenou imunitu také - dřív, teď na spodní hranici normálu. Zatím vyškrabujeme ale zpočátku byla jedna a teď už asi deset. Po seškrábnutí natíráme fialkou. Prosím PORAĎTE!!!
 Jana, Adam 20měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(2.2.2006 14:22:58)
Zdravím, Adámek měl v listopadu jednu molusku, a potom co mu jí doktorka vyškrábla se mu jich nadělalo dalších deset. Dnes jsem byla na kožním, doktorka mu je všecny vyškrábla a doporučila potírat "jodovým perem". Tak jsem zvědavá,jak to dopadne. Docela chodíme mezi děti, na baby cvíčo atd. Možná to má tam odtud, těžko říct.
 Jana, Adam 20měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(2.2.2006 14:23:07)
Zdravím, Adámek měl v listopadu jednu molusku, a potom co mu jí doktorka vyškrábla se mu jich nadělalo dalších deset. Dnes jsem byla na kožním, doktorka mu je všecny vyškrábla a doporučila potírat "jodovým perem". Tak jsem zvědavá,jak to dopadne. Docela chodíme mezi děti, na baby cvíčo atd. Možná to má tam odtud, těžko říct.
 Lenka, 2kluc i 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(2.2.2006 15:30:38)
Takže holky já jsme se do boje pustila sama a to že jsme jak se nějaká objeví nastříkala jodema seškrábla a zase nastříkla a na noc zalepila náplastí. TAky jsme přišla na to,že když jich je víc třeba 4 v okruhu cca 10cm tak ta velká byla odstraněná a ty maličký sami zmizeli.Jelikož je přinesli poprvé v květnu co napustili ve školce na zahradě bazén maj je na tuty od tam tuď. už jsme našla jen jednu na malým a ten starší už nemá žádnou.
Takže ťuk ťuk snad je to OK.
 Káťa+2 Škubánci 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(3.2.2006 12:24:39)
Lenko, mohla bys mi prosím poradit, jakým způsobem molusku vyškrabuješ? Nemyslím desinfekci, to chápu, ale přímo to vyškrábnutí, máš na to nějaký nástroj?
Dětem se objevují cca 2 molusky měsíčně a vždy s tím jdeme na chirurgii, kde jim je potřou krémem pro znecitlivění a pak speciálním nástrojem vydloubnou. Jen mě už otravuje tam pořád běhat, čeká se vždy nejméně 2 hodiny, tak bych se ráda pokusila o odstranění sama. Dík.
 Federika 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(3.2.2006 12:33:52)
holky, náhodou jsem tady na tu diskuzi narazila...nemám teď moc času, snad večer....Můj sedmiletej syn měl molusek plný břicho, ruku a kus zad...Doktro řekl, že jedině vyškrábnout, postupně v narkoze....A i pak že má tendenci se to vracet .Nedovolila jsem to přestože mi tvrdil, že se mu to ještě rozšíří a že jiná možnost není...Byli jsme u léčitele,asi měsíc jsme pak pil čaj, třikrát denně jsem potírali olejíčkem, brali homeopatika a molusky beze stopy zmizely, všechny a už se nevrátily, jsou to dva roky...
Pro začátek můžete zkusit ten jodisol v tužce nebo jak se to jmenuje a k tomu ta homeopatika, na začátku to taky zabírá...Až se sem večer dostanu, napíšu snad víc....
Hlavně bych se vrátila tomu vyškrabávání, pak se to vrací, vznikají jizvy, nehledě na to, že některý citlivější dítě z toho může mít trauma...
 Káťa+2 Škubánci 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(3.2.2006 17:40:22)
Jenomže nám bohužel homeopatika nezabrala, naopak, za tu dobu se molusky rozšířily příliš, takže jsme narkoze neušli, bohužel.
Trápí mě to, že se stejně molusky objevují, jak jsem psala, cca 2 za měsíc.
 Jitka, Dan (9/2002) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(3.2.2006 19:21:34)
Katko,
pokud vám homeopatika nezabrala, tak byla vybrána nesprávně. Někdy může nastat i po správném léku krátkodobé zhoršení, je to jakási přirozená reakce organismu. Můžeš mi napsat, jaká homeopatika a jak dlouho jste je brali? Díky
 Káťa+2 Škubánci 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(3.2.2006 20:28:50)
Jitko, brali jsme DULCAMARA 3 kuličky ráno a THUYA OCCIDENTALIS 1 kulička večer, snažila jsem se dodržovat zásady podávání homeopatik.
Budu ráda, když mi napíšeš svůj názor a poradíš případně nějaká jiná.
Děti jsou narozeny 10/2002 (dvojčata) holčička měla několik desítek molusek na bříšku a zadečku, chlapečkovi se objevily až půl roku po holce a jen ojediněle.
Dík
 Jitka, Dan (9/2002) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(3.2.2006 21:45:16)
Káti a jak dlouho jsi to takhle dávala? Je pravda, že Dulcamara a Thuja se dávají na bradavice a molusky často, ale jsou i jiné léky. U vás by to chtělo konstituční lék, vybraný na osobnost dětí. Zkus zadat svůj dotaz do diskuze homeopatie, jsou tam zkušenější než já :o)
 Petra a Týsek 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(3.2.2006 23:05:38)
Káťo, máme uplně ten samý problém. Syn má moluska od svých devíti měsíců a nic na ně nepomáha.Teď mu je rok a pul a na radu doktorů zatím chodíme vyškrabovat.Poprvé jsme byli loni v květnu, kdy měl asi jen devet bradaviček, jenže po zákroku se nám vysemenily tak, že má nyní plná záda, bříško i krček. Dva měsíce jsem zkoušela homeopatika Dulcaramu a Thuyu a kapky na imunitu,ale také nám nepomohla.Zkoušela jsem i mazat postižená mista pudrem s endiaronem na radu kožního, ale také bezvýsledne. Od října chodíme po troškách vyškrabovat moluska do Motola. Jsem z toho dost nešťastná.Nechtěli nám dát žádné anestetikum, prý aby se děcko ještě víc nepodráždilo. Matýsek to nejdřiv zvládal statečně, ale po poslední návštěvě, kdy ho to již opravdu bolelo, mám sto chutí se tam již neukázat. Vydupala jsem si alespoň mastičku na pomazání, která to má přiště znecitlivět, ale moc velké naděje si nedělám.Od poslední návštěvy v lednu, už nám naskákalo dalších pět molusek a k tomu se nám jedna vyškráblá zanítila a stále se to nehojí. Po zákroku nám na to mažou framykoin, což se mi taky moc nezdá, hlavně vůbec neléčí příčiny, tak nevím. Malého jsem objednala k panu Dr. Jonášovi, což je prý vyhlášený všeléčitel, četla jsem nějakě jeho knížky, tak snad nám dá nějaký konstituční lék. Jdem tam v břěznu, tak dám vědět jak jsme pochodili. Držím palce Tobě i ostatním maminám a prosím, kdybyste některá měla osvědčenou radu jak pomoci, dejte vědět. Díky Petra
 Jitka, Dan (9/2002) 
  • 

Re:  

(3.2.2006 23:12:41)
Petro,
Dr.Jonáš Ti konstituční lék nedá, není to homeopat v pravém slova smyslu. Dělá spíš svoji detoxikační medicínu. Jinak užívat jakékoli homeopatické léky 2 měsíce v kuse je chybné! A ještě navíc 2 léky současně! Může se stát, že se pacient dostane do obrazu toho léku, tzn. že se u něj začnou projevovat příznaky, které měl lék původně léčit, anebo nové příznaky,která má daný lék ve svém obraze!

 kj. 
  • 

molusky 

(4.2.2006 9:12:26)
zkuste potírat koloidním stříbrem

Ag100 je účinné v boji proti:
- vleklým zánětům
- infekčním chorobám
- mykózám
- lupence, ekzémům, dermatózám
- oparům
- akné
- lupům
- obtížně hojitelným ranám.

http://www.pharmaactiv.cz/cz/produkt.php?id=4

 Káťa+2 Škubánci 


Re: molusky 

(4.2.2006 11:31:23)
Petro, přeji hodně sil k dalšímu boji s moluskami! Snad se jich všichni jednou zbavíme.

Homeopatika jsme brali cca 5 týdnů, doktorka mě poučila, že účinek by se měl dostavit kolem 3 týdnů, takže dále jsem podávání ukončila.

V prosinci jsme byli pod narkozou, odstraněno bylo nejméně 50 molusek, Karolinka to sice snášela velice dobře, ale samozřejmě bych to nerada podstoupila znova, byli jsme tam od pondělí 14 hod do středy 7 hod, takže dvě noci. Nic moc. Nyní se jí objevují ojediněle, jak jsem psala, cca 2 měsíčně. Jizvičky po vyškrabování už teď, po dvou měsících už prakticky nejsou patrné.

Nejvíce mě dorazil přístup jedné lékařky, která nás chtěla poslat na zákrok v narkoze kvůli dvěma moluskám, protože se nechtěla zdržovat ambulantním odstraněním z důvodů, že je čekárna plná. To jsem byla na mrtvici, protože záležitost, která jí nezabere ani 10 minut by řešila tím, že pošle dítě na 3 dny do nemocnice, nehledě na to, kolik peněz by stála hospitalizace a narkoza a vůbec. Jen jsem zírala, naštěstí jsem se dostala k moc hodné a ochotné doktorce, která nám pomohla hned. Mmch dostala za to vynadáno, že zdržuje ostatní pacienty v čekárně. Od té výše uvedené doktorky.
 Lída 
  • 

Re: Re: molusky 

(4.2.2006 19:09:00)
Káťo,
psaly jsme si někdy v prosinci, když jste byly na zákroku. My stále pokračujeme ve stejné léčbě, tzn. dávám dceři preparáty z Finclubu a k tomu posilujeme imunitu.
Původně jich mohla mít několik desítek, nyní po 3 měsících užívání, jich má asi 15, už asi dva měsíce se žádné nové netvoří a ty současné postupně odcházejí. Bylo mi řečeno, že je dobré i v budoucnu podporovat imunitu a už by se molusky nikdy neměly vrátit. Tak doufám, že dojdeme do zdárného konce. Přeji hodně sil v boji!!!
 Káťa+2 Škubánci 


Re: Re: Re: molusky 

(4.2.2006 19:54:11)
Lído, pamatuji se, že jsme si psaly :-)) Můžeš mi prosím popsat, jaké preparáty přesně používáte, kde se dají obstarat a jak posilujete imunitu?
Budu opravdu moc a moc ráda, když mi pomůžeš, molusky už mi fakt pijí krev!
Díky!
 Ina 
  • 

Re: Re: Re: Re: molusky 

(4.2.2006 20:02:40)
Otravná věc,dcera nejspíš v bazénu chytla napřed klasické bradavice na nohách(nechali jsme je odstranit) a poté molusky,což jsem viděla poprvé v životě.Hledala jsem rady na netu a dle toho postupovala.
Dnes již nejsou.
Čili jsou potírala nebo spíše sypala sulfothionem a koupila v lékárně Glukavin na imunitu.
Jestli to bylo ono,co zabralo,těžko říct.
Ale našla jsem to mezi radami a brala jako nejsympatičtější z doporučovaného.
Také jsem se je myslím pokoušela vyštípnout a pak sypat nebo alpou,už ani nevím.
Ale sulfothion a glukavin vím jistě.
Od té doby ho kupuju.
 Káťa+2 Škubánci 


Re: Re: Re: Re: Re: molusky 

(4.2.2006 20:17:23)
Ino, můžeš mi prosím napsat, jak často jsi zasypávala a za jak dlouho se přibližně dostavil nějaký výsledek? Jestli si vzpomeneš.. dííky!!
 Ina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: molusky 

(4.2.2006 20:25:02)
To právě už nevím,ale přes google a různé lékařské poradny a porady jsem se dopátrala k těmto výrobkům,který byly mezi jinými doporučeny.
Sulfothion asi proto,že vysušuje a glukavin,že podporuje imunitu.Obsahuje myslím echinaceu a hlívu ústřičnou.Tedy určitě,ne asi.Jsou to jinak pivovarské kvasnice.
Na glukavinu se píše,že podporuje virová,bakteriální a plísňová onemocnění,tedy některé složky a je proti chřipkovým a herpetickým virům atd.,atd.
Tak ho já nyní beru sama.
 Káťa+2 Škubánci 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: molusky 

(4.2.2006 20:41:56)
Ino, dík. Zapátrám na internetu pro bližší informace. Myslím, že jádro pudla je právě posílení té imunity.
 Lída 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: molusky 

(4.2.2006 21:14:49)
Káťo,
ráda Ti dám informace, nám to zatím pomáhá, ale úplný výsledek ještě nemáme.
Podávám preparát Remasan - je to hlíva ústřičná, dává se dvakrát denně, já jí míchám do jídla a na posílení imunity dávám Echinaceový sirup ( koupí se v lékárně, cca 30 Kč) a jednou denně 1 tabletu preparátu Acerola - opět z Finclubu, což je vitamín C v přírodní formě.
Preparáty lze koupit přes dealery, mají střediska skoro ve všech větších městech. Napiš mi, odkud jste. Jinak lze nakupovat i přes ineternet, na www.finclub, ale je lepší se s někým spojit, protože Ti poskytnou rady a pomůžou. Jsou to léky, schválené Minis. zdravotnictví ČR, nemají žádné vedlejší účinky a jsou pouze přírodní. Jsou docela drahé, Remasan kupuji asi za 450 Kč.
 Ina 
  • 

Glukavin 

(4.2.2006 21:22:35)
Glukavin je tedy v podstatě levný přípravek,stojí sice různě(dle lékárny),ale ten,co mám doma stál 64,50.A má taky tu hlívu a echinaceu.Na krabičce je vyloženě napsáno - Imunita.
Sulfothion nevím a francovku jsem asi taky použila.
Myslím,že jsem se pokusila ty molusky vymáčknout,pak potřít francovkou a pak zasypat,tak nějak.
 Káťa+2 Škubánci 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: molusky 

(5.2.2006 10:22:51)
Lído, moc Ti děkuju za odpověď! Prosím Tě, jak dlouho už se tímto způsobem léčíte? Mně je samozřejmě jasné, že se molusek nezbavíme ze dne na den, přeci jen posílení imunity bude záležitost na dýl.. ale jen abych orientačně věděla, kdy je možné čekat nějaké výsledky, abych vytrvala a nevyměkla moc brzy. Jinak jsme z Prahy, tak určitě nějaký obchod bude nablízku :-)

Ino, taky moc díky, vypadá to podle složení, že se jedná o podobný preparát.

BOJI PROTI MOLUSKÁM ZDAR!!!
 Lída 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: molusky 

(5.2.2006 19:07:20)
Ahoj Káťo,
bylo mi řečeno (od lékaře, který mi preparáty doporučil), abych je dávala 3 měsíce nebo i méně, kdyby molusky najednou zmizely. Teď v půlce února to budou 3 měsíce, co jsme je začaly užívat, ale protože ještě všechny nezmizely, tak budu pokračovat dál. No, a jakmile molusky zmizí ( musí být pryč všechny), tak se má vysadit Remasan, ale pokračovat v posilování imunity a to i v budoucnu - třeba vždycky po několika měsících, aby se nevrátily. Ještě je důležité vědět, že po začátku užívání se to může dočasně zhoršit, ale to je v pořádku a hlavně léky nevysadit. U nás to bylo tak, že se objevily na rukou, kde je předtím neměla, ale je to prý dobře, protože molusky jsou v těle a vyráží postupně, takže tímto zhoršením se přimějí k tomu, aby vyrazily všechny z těla a potom se zlikvidují. Řezání vůbec neléčí příčinu, je k ničemu. Tak hodně zdaru!!!
 Lída 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: molusky 

(5.2.2006 19:49:35)
Káťo,
ještě jsem zapomněla dodat, že molusky odcházejí každému jinak, takže se nedá přesně popsat průběh. Má se očekávat, že někomu nastane velmi rychlá reakce a po zhoršení jsou všechny pryč tak do měsíce ( to u nás bohužel nebylo :-) ). Jinak molusky zasychají nebo ošklivě hnisají. Nám hodně vyhnisávají, nechám to být, jenom je potírám desinfekcí - rozhodně je nemačkám!!! a tak do 2 dnů má malá stroupek a je po molusce.
P.S. pro představu, na stehně jich měla tak 20 a dneska jsem se dívala, má jich tam 5 a z toho tři začaly hnisat.
 Káťa+2 Škubánci 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: molusky 

(6.2.2006 17:31:51)
Lído, opravdu mnohokrát ti děkuju za vyčerpávající odpověď, už jsem koukala i na ty www stránky a mají v Praze i prodejnu, tak se tam vypravím. Jen je problém, že ty děti mám dvě, takže na 3 měsíce mi to vyjde tak 4000,- což momentálně nemám, tak možná začnu první měsíc jen s posilováním imunity, něco našetřím (ještě nechodím do práce) a pustíme se do toho. Dobré je,že momentálně máme jen asi dvě molusky.
 Jitka, Dan (9/2002) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: molusky 

(6.2.2006 19:59:03)
Káťo,
když nemáš peníze, tak začni tím Gkukavinem, jak psala Ina. Jsou tam stejné látky (hlíva a echinacea), jak používá Lída a není to předražené. Ale chce to taky vydržet delší dobu jako u Lídy a uvidíš, že to taky pomůže. Neříkám, že výrobky finclubu nejsou dobré, ale podle mě předražené.
 Alena Foglová, 1 syn  
  • 

Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(18.3.2009 20:54:12)
Dneska jsme vyndali poslední molusku, stačí jen natřít krémem Emla 5%, nechat ho pět minut působit a děťátko to nebolí, dá se volně koupit v lékárně. Je potřeba špičkou jehly vyndat tu bílou kuličku uvnitř, to je to infekční hnízdo virů, takže s tím je potřeba jako s infekčním zacházet a dezinfikovat. Potom se nešíří a dají se postupně vyndat. Nám se to povedlo. A už nejsou!
Hodně štěstí.
Alena a Pavlík / 7 let /
 H&N&L 


Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(22.3.2009 20:48:35)
http://www.karelhadek.eu/cs/eshop/detail/?id=428
 Klára a Honzík 
  • 

Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(5.2.2007 8:27:31)
Dobrý den Katko,Honzík prodělal v létě první molusky,tak jsme šli k doktorce a ta nám řekla,že si musím koupit v lékarně lokální umrtvení a namazat mu to hodinu před a pak jít k doktorce.Paní dokktorka nám to seškrabovavala.Byl to hrozný pohled,všude krev.Doktorka nebyla ani schopná mu to pořádně zavázat,Honzík měl na sobě trenýrky,takže když jsme vylezli z ordinace,tak lidi na nás koukali co se tam dělo.Píšu Vám proto,že to máme zase a ještě víc,dokonce i mezi nohama.Šla jsem k doktorce a ta mi zase řekla vyříznout,ale mě se tam nechce.Je mi hrozně líto Honzíka,abych ho zase trápila.Prosím Vás mohla byste mi poradit.Vím,že to chytil od holek mý sestřenice,které žijou v Anglii a prý je to tam zakázané seškábávat,že to zmizí samo,nevím co je na tom pravdy.Děkuji mockrát předem za info.Klára
 žanika 


Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(13.2.2007 10:40:09)
Mrkněte na článek, funguje to i na bradavice
http://www.nasezdravi.ic.cz/seznam_nemoci6.html
 Kamila, Ondra 10/04 
  • 

Re: Re: Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(16.2.2007 16:35:59)
Se synem jsem byla u doktorky kvůli moluskám už asi 2x.Získali jsme je v bazénu na plavání kojenců.Byly malé a pokaždé asi jen 3.Doktorka mu je vypíchla jehlou, vymáčkla a vydezinfikovala.Trochu brečel, ale celý zákrok mi nepřišel tak tragický.Vypadalo to jako vymačkání akné.Říkala, že je potřeba je vypíchnout dříve než se hodně zvětší, jinou metodu mi také neporadila.Občas se mu nějaká objeví, ale chvíli trvá než se zvětší natolik aby byla na vypíchnutí.
 Markéta 
  • 

Jak zničit moluska 

(10.3.2007 21:45:55)
Ahoj Kláro, asi před měsícem jsem tady na diskusi psala, jakou radu jsme našli na moluska, a že budeme zkoušet (trápilo nás to od července, dvakrát jsme byly na seškrabávání a pokaždé je Káťa měla do týdne znovu). Opravdu jsme už bez nich, Káťa nemá ani jedno, takže mohu potvrdit - funguje to 100%. Jen v krátkosti - v noci, když dítě spí, propíchnout molusko vydesinfikovanou jehlou (desinfekce Betadin neštípe) a poté ho ještě Betadinem potřít, je nutné, aby se objevila aspoň kapička krve, tak se pozná, že se molusko narušilo.
Ze začátku jsme to dělali v noci, ale potom několikrát i přes den (dceři jsme četli a neviděla na to, opravdu to nebolí :-))
 Milada 
  • 

Moluska vymačkejte!!! 

(7.2.2006 22:05:03)
Naše dětská doktorka mi ukázala, jak na ně. Prostě je vymáčkněte (jako uher) a pak ještě utrhněte. Pkud se objeví na místě moluska trochu krve, tak jste to udělali správně (vydezinfikujte). Dcera jich měla na bříšku a ruce cca 10 a všechny jsme je zlikvidovali. Teď se jí objeví po asi půl roce tak 2, které hned vymáčknem,a je pokoj.
Jen vždy dcera "prodává" 1 molusko za 1 lízátko - jako bolestné
 Hanka a Martin 2.roky 
  • 

Re: Moluska vymačkejte!!! 

(18.2.2006 17:02:21)
Ahoj, my jsme s moluskami bojovali víc jak 9. měsíců, ale teď klepu na dřevo je pokoj. Dávala jsem mu homeopatika a vždy když moluska uzrála tak jsem ji pořádně vymáčkla, odezinfikovala a pak přelepila náplastí do rána. Hlavně se nikam nesmí dostat krev z nich. Sice syn když už mě viděl s dezinfekcí a náplastí tak brečel, ale povedlo se.Je to dlouhý boj ,ale určitě vyhrajete buďte trpěliví,hodně úspěchů přeje Hanka
 Amaaly 


Re: Moluska vymačkejte!!! 

(22.2.2006 13:24:01)
Postupovali jsme úplně stejně, malému ještě nebyly 2 roky a ani se nebránil, jde to jen po povrchu. Ty co nešly propíchnout (takové střapaté) jsme potírali mazáním z lékárny. Asi po půl roce najednou začaly mizet všechny!!! Dvě měl totiž na očním víčku, jednu těsně pod očíčkem a i ty samy praskly a pomalu se ztratily. Pořád nad tím žasnu :-) a jsem šťastná, že jsme odolali všem doktorům a neuchýlili se k razantnímu zákroku. Od podzimu už se žádná neobjevila :-))
 Olga F. 
  • 

Re: Re: Moluska vymačkejte!!! 

(9.3.2006 11:42:12)
Ahoj, moje holčička měla moluska asi rok. Také jsem je postupně všechny vymáčkla :-). Dělala jsem to večer po usnutí - ve spánku, holčička se ani nevzbudila, jen se párkrát převalila z boku na bok :-). Když byla vzhůru, nebylo možné jí vymačkat vůbec nic. Pediatr nás "lanařil" na vyškrabání, ale když jsem si představila, jaký by to byl jekot, odmítla jsem to. Vyškrabávání pod narkozou mi připadalo, jako jít na vrabce s dělem :-).
Odhadem jsem vymáčkla během roku cca 300 molusek, po některých zůstaly drobné jizvičky, ale ty se nám s časem ztrácejí. Nyní jsme bez molusek.
Vysušování mastičkami se nám neosvědčilo - vůbec to na nás nefungovalo.
Jo, a chytily jsme je na plavání kojenců :-).
Též se nám tam rozjel atop. ekzém, takže jsme plavání musely zanechat :-(.
Olga
P.S.: Kulička se fakt musí vymáčknout vcelku, jakmile ji rozdrtíte, tak šířite infekci.
 TOK(Kristýnka 02/04) 


Re: Re: Re: Moluska vymačkejte!!! 

(9.3.2006 12:14:31)
Tak bojujem stále mačkáme mačkáme tak se uvidí má to malá v hodně problem. partiích kde je tenká kůže jako jsou třísla a podpaží..... mám pocit že trpím víc jak ona....
Musím vydržet nedá se nic dělat...
 Likula 


Re: Re: Re: Re: Moluska vymačkejte!!! 

(20.3.2006 12:04:54)
TOK,
moje dcera má molusky zhruba rok a už jsem postupně vyzkoušela skoro vše.
Měla jich asi 50 po celém těle, hodně jich měla na bradě. Podávám hlívu ústřičnou, k tomu echinaceu + vitamin C, ale ... k tomu se chci dostat, přidávám můj osobně vyzkoušený ( babský) recept: do skleničky nalít trochu octa, do něho nakrájet na plátky česneku (cca 3 stroužky) a cibuli. Nechat ve skleničce (zavřené) v lednici a vždy tím molusku potírat. My s tím měli obrovský úspěch. 14 dní se nic moc nedělo, ale po tom se to rozjelo strašnou rychlostí. Momentálně jich má asi 10, všechny jsou vyhnisané, takže to má hdně citlivé, ale hlavně mizí! Doporučuji zkusit, skoro nic to nestojí!!!!
 Martina, 2 kluci 


Re: Re: Re: Re: Re: Moluska vymačkejte!!! 

(20.3.2006 22:23:16)
Nám pomohla homeopatika, syn (2 roky) měl dva druhy molusků, pediatrička mu dodala homeo přesně na ně...měl jich po těle min. 200, hrůůůza, na oškrabování, vypalování nešlo ani pomyslet. Trvalo měsíc než začaly mizet, pak během 3 měsíců vymizely všechny, bez hnisání, prostě vyschly.
 Lusi+M+Z 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moluska vymačkejte!!! 

(21.3.2006 12:26:17)
Syn měl molusek také cca 200, dali mu rovnou narkozu a v ní mu je seškrábli. Jenže asi nevzali vše a za dva měsíce je měl zpět ve stejném počtu...opět narkoza:o(
Od té doby když se nějaká objeví-ihned nehtem seškrábnu, udělá se tam pár kapek krve, ale za chvíli to zaschne.

O vypalování molusek jsem neslyšela, pokud vím, tak se vypalují pouze bradavice.
Syn je chytl ve školce, do bazénu nechodí.
 Alice, Tobík 2r 
  • 

homeopatika na molusky 

(23.3.2006 14:43:00)
Zdravím, chtěla bych se zeptat o jaké homeopatika se jednalo. Včera jsme byli na seškrabávání molusek (pouze 7), ale i tak je to děsný pohled na křičící dítě, nerada bych to opakovala
Díky
 Káťa+2 Škubánci 


Re: homeopatika na molusky 

(23.3.2006 17:40:40)
Pro homeopatika doporučuji navštívit dobrého homeopata.. nám je předepisovala pediatrička (už jsme to tu řešili pár příspěvků zpět) napsala sice správná, ale nezabrala, takže možná nesprávné dávkování.. prostě výsledek žádný.
Byli jsme na vyškrabování v narkoze.
Poté se jich ještě pár (celkem asi 4) objevily, vyškrabovali je ambulantně na chirurgii a to tak, že pomazali anestetikem, přelepili náplastí a hodinu nechali účinkovat. Poté vyškrabování vůbec nebolelo.
Pokud se nám nějaká ještě objeví, jsem odhodlaná tento znecitlivující krém pořídit a bojovat doma.
Jinak hlívu a echinaceu jsem taky pořídila pro zvýšení imunity, ale děti to nejsou ochotny pozřít, bohužel, jím to tedy já :-))
Kožní lékařka říkala, že se molusky skutečně vypalují, taky se mi to moc nezdá.
 Šárka,Kačenka (5) 
  • 

Re: Re: homeopatika na molusky 

(3.4.2006 14:23:32)
Prosím, mohla by jste mi sdělit, kde používají na chirurgii metodu pomazání anestetikem, které hodinu působí. Díky
 JANA A HUGO 2 
  • 

Re: Re: homeopatika na molusky 

(26.5.2006 19:50:44)
Dobrý den, mohla bych Vám doporučit Echinaceový sirup od firmy Just a Nahrin, který by určitě pozřely! Můj syn ,necelé 2 roky, si sám říká, že chce medicínku. 250 ml, 505,- Kč
Pokud by jste měla zájem, ozvěte se mi na mail. Jsem z Prahy, mohu ho i zaslat. Jana
 Martina, 2 kluci 


Re: homeopatika na molusky 

(24.3.2006 7:48:46)
Alice, musíš si zajít k homeopatovi, nejlépe v jedné osobě s pediatrem...molusky vyšetří a určí léčbu, bude kontrolovat, zda zabírá a pod.
 Jana, dcera Natálka 3 roky 
  • 

Re: molusky 

(10.4.2006 12:52:50)
S moluskama jsme "bojovali" od Natálčinýho jednoho roku. Měla je přímo v konečníku. Absolvovala operaci pod narkozou, pak jsme chodili půl roku každý týden na mazání nějakou radioaktivní látkou. Ale molusky se nevzdávaly. Nakonec jsem v lékárně na radu kamarádky koupila propolisovou mast a kapky a mazala a mazala. A už rok máme od molusek pokoj.Tak vyzkoušejte a třeba to taky zabere. Držíme palce :-)!!!!!!!!!!!!!
 Jana  
  • 

Re: Re: molusky 

(26.4.2006 23:43:29)
koupila jsem si propolisovou mast na molusky a myslíte si, že ji mohu dát dceři, které jsou 2 roky?
 perlicka 


My a moluska 

(7.5.2006 21:02:50)
Drazí rodičové, i my jsme se trápili s moluskami, jezdili jsem s dcerkou na plaváčka a v roce a půl chytla v bazénu moluska. Poprvé jsem je objevila na bříšku asi 10 kousků, doktorka je seškrábla a během tří týdnů jich měla asi dvacet, poté jsme začali jezdit na vypalování, když bylo molusek přes padesát a vypalování trvalo 3/4 hodiny plného hysterického křiku, tak jsme to vzdali. Používali jsme Duofilm, Varumal, homeopatika, prostě kde co a nic nezabíralo. Když jich měla dcerka přes 200 tak jsme se rozhodli pro seškrábání pod narkózou (od počátku infekce uběhl téměř rok) a 14 dní před operací moluska sama odpadala. A tak vám dávám radu, dejte tomu rok a samo to zmizí. Přeji Vám všem pevné nervy a ten propolis klidně zkuste, ten už jsme vyzkoušet nestihli :)
 kubálci 
  • 

MOLUSKA-100%predátor!!! 

(27.4.2006 9:43:19)
Zdravíme všechny nešťastné rodiče. Naši kluci - 6 a 7 let si předali tyto potvory patrně při společném koupání ve vaně. Doktoři neměli jako obvykle nic jitého. 100% zabijákem se nakonec ukázala, jak to bývá, příroda. V létě čerstvá šťáva z vlaštovičníku a v zimě švédské kapky. Stačí 1x denně potřít pokud možno pouze molusku (bradavici). Za pár týdnů je po starostech!!! Moluska se nejprve jakoby zduří a pak odpadnou. Pozor, v poslední fázi stačí nešetrně zavadit a jak jsou "zralé", tak se snadno utrhnou. Ranku ale stačí vyčistit a je to. Tak hrr na ně!!!
Kubálci
 fíďa 
  • 

Re: MOLUSKA-100%predátor!!! 

(27.4.2006 10:37:25)
Tak jak jste je mělí dlouho? Píšeš v létě to a v zimě to, to by vypadalo na celý rok nebo alespoň půl roku a pak píšeš , že za pár týdnů bez molusek. Stejně na každého zabírá něco jiného.
 Marcela, 2 kluci 
  • 

Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(18.4.2007 19:18:25)
Zdravím,
tak jsme na tom stejně. Mám 2 kluky.Ten 5 letý, bojuje s moluskami( asi měsíc). Ten mladší( 1rok), to zatím nedostal a pevně doufám, že taky nedostane. Kubíkovi (5let) včera molusky odstraňovali ( lokálně znecitlivěli krémem Evla a pak odštipali pinzetou), vzhledem k tomu, že jich měl dost,paní doktorka předpokládá, že se nám ještě vyskytnou a máme zkusit odstranit sami doma ( zbytek mastičky jsme dostali domů). P. doktorka doporučila samostatné sprchování, vlastní ručník a mazání ranek po odstranění novikovem.
No tak uvidíme, jak se to dál vyvine. Držím všem pěsti,kdo s touto zákeřnou kožní nemocí bojujete.
Marcela
 mm 
  • 

Re: Re: PROSÍM - SOS - molusky 

(16.7.2007 10:42:15)
Pomocí internetových rad jsem vyléčila svému synovi molusky během měsíce do úplného vyhojení. V půlce června mě dětská lékářka při 11leté prohlídce poslala na kožní s molusky na vyškrabání, vzhledem k tomu že byl syn měsíc před tím na odstranění dvou pih (mimochodem jedna údajná odstraněná piha byla 100% moluska,ale doktorka nic nepoznala, i když ostatní molusky na nohách viděla, řekla že je to atopický ekzém a zakázala nám skoro dýchat a vycházet ven, už mě tam asi nuvidí)!!!!!, nechtěla jsem hned zase letět na kožní, otevřela jsem tedy druhý den internet a našla rady co s tím. Koupila jsem do dvou dnů následující homeopatika a začala podávat Dulcamara (3 kuličky denně) a Thuja (3 kuličky jednou týdně) (druhé jméno teď nevím) a desinfekci Betadin (nepálí) a mast Calcium. Začal cucat homeopatika (jsou sladká takže s tím nebyl problém) a denně jsem mu tak 5 molusek vymáčkla a vydesinfikovala (trochu to asi bolí, ale rozhodně míň než drastické vyškrabání lžičkou)) a namazala Calciovou mastí. Musí vytéct alespoň kapka krve nebo bílý maz. Na místě se udělá strup, který za dva dny odpadne. Než odjel na tábor všechny molusky jsme vymačkali (měl jich asi 15 na jedné noze, 5 na druhé, 2 na břichu, a asi 10 na ruce) (pak si některé mačkal i sám), vzal si sebou homeopatika a mast, včera se vrátil z tábora a nemá nikde nic, jen červené místa jako když vypadne strup. Řekla bych malý zázrak. Uvidíme jestli se objeví znovu, ale už alespoň víme jak na to.
 Majda, 2 děti 
  • 

Společně proti moluscám!!!! 

(25.11.2005 12:46:39)
Ahoj holky,
mám tříletou dceru, která už rok marně bojuje proti moluscám. Byl nám doporučen finský preparát REMASAN, že prý 100% zabere.Chtěla bych vědět, jestli s tím má někdo zkušenosti a jaké jsou výsledky. Taky bych se chtěla zeptat, co z velké škály léků na imunitu, má nejlepší účinky. Zrovna zkoušíme Echinaceové kapky, tak to snad pomůže. Díky, M.
 lolo 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Jak na bradavice 

(25.4.2006 18:22:51)
Ta kytka se jmenuje vlaštovičník
 lubo -snv 
  • 

jak na nich 

(4.11.2006 10:48:12)
ta rastlinka sa vola lastovičnik.
 Ina 
  • 

Re: jak na nich 

(5.11.2006 12:03:57)
Kožní lékař poradil cibuli do octa a předepsal vodičku z lékárny,kde složení je éter a další látky z toho snad účinná látka je podolino,která leptá.
PO 14 dnech byly bradavice pryč i ta,která už předtím 2 krát odolala dusíku.
 Ivana 
  • 

Re: Jak na bradavice 

(5.8.2009 10:52:47)
Tahle bylina se jmenuje Vlastovicnik, posilam popis:
Vytrvalá jedovatá bylina z čeledi makovitých, až 100 cm vysoká, s věnčitou plstnatou lodyhou a střídavými, na rubu mírně chlupatými listy. Žluté květy, sestavené v okolíky jsou dlouze stopkaté, plodem je jednopouzdrá šešule. Všechny části rostliny roní při zlomení oranžově zbarvenou mléčnou tekutinu. S rostlinou je nutno pro její jedovatost zacházet velmi opatrně.
Roste ve vlhkých křovinách, příkopech, na náspech a rumištích.
Sbíráme nať na počátku květu (květen – září).
Nať vlaštovičníku obsahuje především alkaloidy chelidonin, cheleryrthrin, homochelidonin a sanguinauin, které jsou příbuzné alkaloidům opiovým. Droga má omamný pach, chutná palčivě, ostře a hořce. V sušeném stavu se jedovatost byliny poněkud snižuje, přesto se vyžaduje její použití jen pod lékařským dohledem.
Vlaštovičník působí přes centrální nervstvo povzbudivě na hladké děložní svalstvo a na srdeční činnost, zvyšuje krevní tlak a rozšiřuje koronární cévy. Čerstvou šťávou se s velmi dobrým výsledkem odedávna potírají a odstraňují bradavice. V poslední době hledá moderní věda v této bylině zdroj účinných léků proti rakovině.
 moniqe1 


Re: Alternativní léčba 

(6.7.2005 13:56:49)
Dobrý den, potřebovala bych poradit.Jsem v tomhle směru poměrně nezkušená, nikdy jsem problémy s bradavicemi neměla až poslední rok.Udělaly se mi na zadku rovnou tři.Jedna je velká a vystouplejší než další dvě a v posledních dnech mě trochu pobolívá.Je to velmi citlivé místo a velmi mi vadí třeba při sezení atd...zřejmě se jedná o trochu jiný druh bradavic než třeba na nohou.Nevím kde jsem se mohla nakazit,ale pravděpodobně na soláriu.Pokud má někdo s podobným problémem zkušenosti budu vděčná za každou radu.Předem moc děkuji monika
 Markéta a Nelly 
  • 

Re: Re: Alternativní léčba 

(8.7.2005 13:55:49)
Ahojky,to je docela prekérka,Já jsem v životě bradavice taky neměla a kde se mi neobjevili.No u poševního vchodu.Je to z bazénu.Doktor mi je 2xvyřezával.Co mohu doporučit je finský preparát s názvem Remasan,je to výtažek z hlívy ústřičné.V balení je 72 tablet a stojí ca 550kč a dodává ho FIN CLUB.V lékárnách není k dostání.Určitě si zajdi taky k doktorovi,aby je co nejdřív odstranil.
Přeju hodně štěstí Markéta
 renata 
  • 

Re: Alternativní léčba 

(15.10.2006 20:03:49)
chtěla bych se dozvědět více jak vám pomohl
 Libor 
  • 

Re: Alternativní léčba 

(25.8.2008 12:25:34)
tak jsem nasel neco na anglickych strankach, co dat na bradavice:
březova kura
mliko z pampelišky nebo vlastovičniku
ananas
bazalka vonna
bila hmota ze šlupky bananu..zajimavy:)
olej z túje západní
jakasi vrbová kyselina..nevim

 krutihlav obecný 


Re: Alternativní léčba 

(6.10.2008 21:55:35)
Jednoznačně doporučuju česnek! Ukrojit kolečko, přiložit přímo na bradavici, přelepit a nechat do rána. Nevěřila jsem, ale asi za 14 dní po bradavici nebylo ani památky a to jsem ji měla skoro rok...
 Veronika K. 
  • 

Bradavice 

(10.9.2000 13:52:50)
Už řadu let mám na chodidle bradavici, která se stále rozrůstá. Při nášlapu je citlivá. V jejim okolí mám na chodidle ještě tři menší. Mám obavy z bolestivosti chirurg.zákroku. Neexistuje řešení pomocí bylin, mastí apod.? Vyzkoušela jsem propolis, lapis, vlaštovičník i Veerumal a nic nepomohlo.Předem děkuji za pomoc.
 Iva 28 let + Péťa 6 měsíců 
  • 

Re: Bradavice 

(10.9.2000 22:52:13)
Zrovna nedávno jsem se zbavila velmi nepříjemné bradavice na chodidle, která mi tam "strašila" několik let. Ze zoufalství jsem si koupila náplast na kuří oka (ne levná Spofaplast, ale dražší typ, název už bohužel nevím). Vypotřebovala jsem asi tři balení, protože na chodidle to moc nedrží, takže jsem lepila většinou na noc, ale úspěch se dostavil. Bradavice se rozleptala a postupně jsem kůži sestříhávala. Malý zbytek pak sám během dalšího měsíce zmizel.

Ale minulý týden jsem si z lékárny přinesla letáček na přípravek Duofilm - roztok k léčbě bradavic. Tak zkuste...
 Jakub Nepovím 
  • 

Re: Bradavice 

(15.3.2009 16:09:50)
To ja zase zkusil Kolodium Forte, je to roztok určený k potírání bradavic a pěkně to zabírá, stojí 85 kč :)
 curacek 
  • 

Re: Bradavice 

(19.1.2004 15:58:01)
Jediná ucina vec na zaslapane bradavice na nohou je chirurgicke odoperovaní celeho chodidla na postizene noze. Je to sice pomerne bolestivy zasah, zato ale ucinny a mate jistotu, ze se vam uz bradavice vice nevrati.
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: Bradavice 

(25.9.2007 11:51:03)
No, mi trikrat opakovany chirurgicky zakrok nepomohl. Ba naopak, vzdy se mi bradavice na chodidle vratila a pokazde v jeste "vetsim baleni". Doktor mi tehdy rekl, ze se s tim proste budu muset naucit zit, protoze to ma tak velke koreny, ze se to neda odstarnit.
Tehdy se mi dostala do ruky nejaka knizka o prirodnim lecitelstvi. Bylo tam napasano, ze mam po dobu peti tydnu aplikovat (nekolikrat denne, aby to bylo pokud mozno stale co nejcerstvejsi) bananovou slupku. Bylo to uz vice mene ze zoufalstvi, ale zkusil jsem to. Zaspinil jsem tim vsechny ponozky a boty zevnitr, ale po nejake dobe se s tou bradavici cosi zacalo dit. To mne povzbudilo a vydrzel jsem zhruba tech pet tydnu. Bradavice velikosti petikoruny uplne zmizela a zustala mi pouze jizva po chirurgickych zakrocich. Je to zhruba deset let a uz se mi to nikdy nevratilo.

Nevim, jestli za to mohl ten banan, nebo slepa vira, kazdopadne mi to pomohlo. Mel jsem neustale v lednicce banan, ze ktereho jsem ukrajoval kolecka a slupku si prikladal na bradavici. Myslim, ze za pokus to stoji. A asi to chce tomu i verit, i kdyz i ja jsem byl ze zacatku skepticky.

Honza
 veverka 
  • 

Re: Bradavice 

(27.9.2004 19:17:18)
V těhotenství se mi (naposledy v pubertě), objevily bradavice v mozolech na chodidle. Napadlo mne se zeptat sousedky baletky v důchodu, protože baletky toho vědí o nohách nejvíc. Odpověď ? Cibule !!! Přilepit kousek na noc na postižené místo a tak opakovat po dobu 14 dnů. Bradavice sama uschne, vyleze z postižené tkáně a pak už ji vyloupnete jak starý mozol.
Vyzkoušeno ! Papa a doufám že budete stejne úspěšné jako já.
 Katka, 24 
  • 

Re: Re: Bradavice 

(2.12.2004 7:31:47)
to s tou cibuli - diky za tip. Mam na noze 3 bradavice a pouzivam na ne lak od Schollu Seal and Heal. Ucinek zatim nic moc.
 Jiří 
  • 

Re: Bradavice 

(21.2.2006 18:30:45)
Nechte si to vypálit dusíkem - je to sice bolestivé, ale dá se to vydržet. Ve Vašem případě půjdete asi vícekrát. V mezidobí kombinujte s natíráním . Určitě Vám poradí váš kožní lékař.
 Svetlana + Madlenka 4mesice 
  • 

Rada nad zlato 

(2.11.2000 4:24:07)
Myslim, ze vsichni dobre vedi, co to je za trapeni s neprijemnou a nepjeknou bradavici. Jako dite jsem se zbavila bradavice chirugycky. Lokalne mi umrtvili kyzi a vyrizli, ale nasledovalo obrovske krvaceni z rany na noze a po zcitliveni umrtveneho mista silena bolest, pri ktere se nedalo ani spat a potom jsem par dnu pajdala. To mi bylo 16. Tentokrat, v mych 24, se bradavice objevila na prostrednicku ruky. Velice neprijemna oskliva a hlavne kazdym dnem se zvetsujici. Po pul roce jsem se ji zbavila. Slava. Jak? Sla jsem k doktorovi, aby mi ji vyriznyl, ale ten me odmitnul, ze jsem tehotna a ze mam prijit za dva mesice, kdy jiz bude miminko na svete, ale poradil mi i jinou moznost odstraneni, ktera pry me bradavice zbavi za 6 tydnu (lepsi nez se s ni trapit dalsiho pul roku, rekla jsem si a vyzkousela). KOUPILA JSEM SI LEK DUOFILM, ALE URCITE BY FUNGOVALA I JINA VODICKA CI KREM NA ODSTRANOVANI BRADAVIC. KAZDY VECER JSEM SI BRADAVICI NATRELA A NECHALA VOLNE BEZ NAPLASTI ZASCHNOUT A PUSOBIT NEKOLIK HODIN. NA POVRCHU BRADAVICE KUZE ODUMRELA. VZALA JSEM JEDNORAZOVY PYLNICEK NA NEHTY A TUTO SESCHLOU KUZI JSEM SPILOVALA. (PYLNICEK BYL CISTE ZA TIMTO UCELEM, ABY SE BRADAVICE NEROZNESLA I JINDE). TENTO POSTUP, MAZANI BRADAVICE VODICKOU A PILOVANI PYLNIKEM JSEM OPAKOVALA KAZDY DEN) BRADAVICE SE ZACALA ZMENCOVAT A JA UVERILA, ZE SE JI DOCISTA ZBAVIM. A OPRAVDU, ZABRALO TO SEST TYDNU A BEZ BOLESTI A BEZ NUZEK, KTERE STEJNE NEPOMOHOU

preju hodne stesti.
 Jana Ciglerová, dvě dcery 
  • 

Re: Rada nad zlato 

(2.11.2000 23:01:55)
Já mám podobnou zkušenost. Od paní doktorky na kožním jsem dostala Verrumal. Je to lak, kterým se bradavice každý den natře, pouze před dalším nátěrem je nutné předcházející nátěr seškrábnout třeba nůžkami. Fungujeto spolehlivě a hlavně bezbolestně.
 Beáta,vdaná 
  • 

Re: Re: Rada nad zlato-bradavice 

(9.12.2000 21:09:45)
Taky mám zkušenost s bradavicemi z dětství.Měla jsem je snad všude na chodidlech,roky jsem se toho nemohla zbavit.Chodila jsem na sněžení,samozřejmě to nikdy nezabralo,jednou mi je vyřízli,ale vrátili se.Až jednou mi někdo přivezl z Německa malou ampulku nějaké vodičky,v červenobílém balení,bohužel nevím jméno,ale to balení vypadalo jako tyčinka na rty a zabralo to na 100 %.Bylo to velmi účinné,po týdnu zmizeli a nikdy se už neobjevili.Vyzkoušejte to, v Německé lékárně Vám určitě poradí.
 Marcela 
  • 

Re: Re: Re: Rada nad zlato-bradavice 

(11.12.2000 8:04:56)
"Vodička" na bradavice se jmenuje Verrumal a předepíše ho i kožní doktor (i v ČR) - jen si možná budete muset říci.
Opravdu perfektně zabírá - jen musíte důsledně mazat mazat a to i když si myslíte, že už bradavice není.

Hodně štěstí ve válčení s bradavicemi
 Katka 
  • 

Bradavice 

(16.7.2001 17:24:06)
Mam na stehne bradavici uz od detstvi, nic nedela, proste tam je a po zkusenostech s vytrhavanim bradavic kovovym hackem, jsem si rekla, ze uz se mnou asi zustane. V prubehu let se tak jako zplostila, ale porad tam je....myslite, ze to necemu vadi ?
 Alice, 3 leta Tereza 
  • 

Re: Bradavice 

(9.5.2002 15:25:12)
Mile maminky,
take mam problem s bradavicemi. Mela jsem vzdy takove male na krku obas jsem nejakou zatrhla retizkem a ona se utrhla, ale casem se mi udelala dalsi. V tehotenstvi se mi jich udelalo hodne na hrudi , brise. Porad si rikam, ze zajdu ke kozni pani doktorce, ale nejek jsem se tam jeste nedostala. Tak se divam po moznostech si od bradavic pomoci sama. Na jednom servru jsem cetla, ze pomaha vlastovicnik [ stava z nej , take cesnek to nevim jak aplikovat, ale take mi poradila pribuzna kadernice, ze kolem bradavice si mam uvazat svuj vlas, ze casem upadne, ale nejde mi to. O Duofilmu jsem cetla na sevru doktorka a take bych ho rada vyzkousela. Takze opravdu to funguje a da se tento pripravek koupit bez receptu? Opravdu me ty moje bradavicky vadi a rada bych se uz jich zbavila.
 Ivana 
  • 

Re: Re: Bradavice 

(10.10.2004 18:09:01)
Duofilm už používám rok a bradavici mám pořád. Ovšem malé bradavičky na chodidlech zmizely už asi po 10 použitích. Stále se mi ale nedaří zbavit se té velké bradavice na patě. Duofilm pomáhá tak, že ho po umítí nanesete na bradavici, necháte zaschnout a pak bradavici zalepíte (ale nemusíte-já sem to lepila ze začátku, pak mi došli náplastě i trpělivost, už jsem je nelepila a efekt byl stejný) Asi po 5 nanešení=5 dnech vám část bradavice "ztvrdne" a tuto část bezproblému po koupeli odstraníte.
Hodně štěstí vám i sobě s léčbou bradavic...
 Radka 
  • 

Poděkování 

(23.10.2003 12:56:44)
Dobrý den,
jsem velice ráda za tento článek, jelikož mít bradavice je opravdu choulostivá věc, ať se to týká kterékoli části lidského těla. Člověk se totiž cítí společensky znemožněn, přestože to není trvalé onemocnění. Je mi 23 let a v tomto věku se mi utvořila jedna bradavice na chodidle. Nechala jsem si ji "vypálit" dusíkem a znenadání se mi do půl roku rozmnožila do několika desítek a stále ještě pokračuje. Bojím se jít na opětné vypálení, takže mě těší, když se dovídám i o dalších léčbách. Konkrétně zkusím ten česnek. Věřím, že uzdravení dorazí a já budu moci chodit do bazénu,atd.

Ještě jednou děkuji velice za příspěvky a především za existenci této stránky. Myslela jsem totiž, že v dnešní společnosti je toto téma tabu.
 Míša*Tom*Any 


Re: Poděkování 

(12.1.2004 21:38:25)
Na bradavice skvělě zabírá Verumal,nanáší se štětečkem jako lak na nehty a koupila jsem ho v lékárně.
 Ramca 


Re: Re: Poděkování 

(2.4.2004 10:26:18)
Musím s Míšou úplně souhlasit. Verumal mi taky skvěle pomohl a je to na rozdíl od vypalování bezbolestné.
 Hedvika Čepová 
  • 

bradavice zase jinak 

(24.11.2000 20:42:23)
Vážení čtenáři,
také máme zkušenosti s bradavicemi, mám 3 děti a tak se střídavě objevují.
S úspěchem používám tuto metodu:
Vezmu česnek, naložím do obyčejného octa a nechám přes noc louhovat. Druhý den odkrojím tenký plátek ve velikosti bradavice, raději ne větší, a přiložím na bradavici. Přelepíme náplastí bez polštářku, necháme působit tak 2 dny.Poté sundáme, zjistíme, jak bradavice vypadá. Ideální stav je, že zčerná, tedy spálí se . Tuto černou část odstřihnout( nůžky jen na tento účel)a opět přiložit česnek. Pokud pálí, počkáme na druhý den. Takto pokračujeme až do zničení bradavice.
Praktikujeme tuto metodu opakovaně, lepší je samozřejmě začít co nejdříve, ale zlikvidovali jsme i velké bradavice. Mám ten pocit, že opakované přikládání by pomohlo i bez stříhání.
Zajímavé je, že jsem bradavici nikdy od dětí nechytila, ačkoliv jim přitom stále asistuji.
Zdravím
Čepová
 Saša Roubalová, 16-měs. Šimon 
  • 

Re: bradavice 

(2.1.2001 19:33:44)
Bradavice lze také úspěšně (a to zvláště u dětí) odstranit psychologickými prostředky, zejm. hypnózou; bývají psychického původu.
 Markéta 
  • 

bradavice 

(29.3.2002 12:56:59)
Asi ve 13 letech se mi objevily bradavice na rukou a nohou. Ty na nohou byly placaté, zarůstaly dovnitř, na rukou byly vystouplé. Chodila jsem na vypalování dusíkem. Na ty vystouplé to hned pomohlo. Bradavice se umrtvila a po 1 až 6 zákrocích (podle velikosti) se odloupla. Pod ní už byla nová kůže. Tím jsem se zbavila těch na rukou a už se znovu neobjevily. S nohama to bylo horší. Tam vypalování vůbec nepomohlo, tak jsem tam přestala chodit. A asi tak po roce jsem najednou zjistila, že ty malé mizí. A nakonec zmizela i ta největší, původní. Bez jakéhokoliv zákroku. Od té doby se mi na noze objevila bradavice dvakrát, ale po uvedených zkušenostech jsem s ní nic nedělala a cca po 2 až 6 měsících zase zmizela. A vždycky zůstala osamocena, neobjevily se k ní další.
 Miška, 3 děti 


Re: bradavice 

(29.3.2002 13:00:27)
Na bradavice by měla pomoci tato přírodní metoda:
buď potíráte bradavici několikrát denně křídou, nebo pylem z květů dýně. Obojí opakujte tak dlouho, dokud tento nepěkný útvar zcela nezmizí.


 Patrik 
  • 

Bradavice - poraďte !!!! 

(24.1.2004 18:59:43)
Ahoj,je mi 19 let a mým velkým trápením jsou snad 8 let bradavice na chodidlech.Od začátku jsem podstupoval velmi bolestivé vypalování dusíkem, snad 100x(několik let), ale bez úspěchu.A to jsem se snažil odstřihávat, nepomohlo to. Pak asi 2roky jsem nic nedělal. Vyzkoušel jsem Verrumal, bohužel u mě nezabral.Teď používam speciálně namíchanou mast od kožní doktorky- mast nanesu na bradavici, zalepim náplastí na celou noc.Na den potřu bradavice Duofilmem,a tak pravidelně válčim s bradavicemi několik týdnů. Nezvětšují se , nerozšiřují, ale nemizí!!!! Asi to znáte, ale už z toho začínam být dost zoufalej.Vypalování znamená nepříjemnou bolest ještě několik dní poté, takže to už dělat nechci. Chirurgicky - tak to by mi zůstaly na noze velký díry a navíc jsem si přečetl ,že se mohou bradavice opět vrátit. Léčba hypnózou- respektive působením na psychiku je dost nadějná, ale spíš pro děti a né pro někoho, kdo už se tolikrát zklamal...
Proč to všechno píšu? Chci moc a moc poděkovat za inspirující příspěvky a zároveň mám prosbu o nové, nejlépe netradiční ale účinné metody. Moje bradavice jsou už dost staré, asi proto se mi nedaří se jich zbavit. Každopádně díky a všem ,kdo máte podobný problém rozumím a strašně držím palce.
Patrik.
 Dana 
  • 

Re: Bradavice- help!!!! 

(24.1.2004 21:03:23)
Patriku jednou mi někdo poradil na bradavice hašené vápno. Nevím o tom nic bližšího, zkus se někde poptat.
D.
 Evka 1973 


Re: Bradavice- help!!!! 

(24.1.2004 21:26:05)
Dcera užívala homeopatikum Causticum - ráno a večer od pondělí do soboty vždy 5 tablet, a Thua - v neděli ráno 10 tablet. V jednom balení je kolem 70 tablet, stojí asi 50 Kč. Causticum je jenom na recept. Jenom se člověk nesmí zaleknout toho, že se bradavice během prvního měsíce objevují více, vypadá to jako zhoršení. Bylo mi to vysvětleno tím, že se tělo čistí a ty bradavice, které nejsou ještě proklubané skrz kůži ale jsou jenom v těle, tak se prostě protlačí ven. Potom se asi měsíc nic nedělo a další měsíc začali postupně mizet. Léky je třeba užívat ještě 14 dní po zmizení poslední bradavice. Celkem je holčina užívala asi 4 měsíce. Od té doby má ale klid a zatím se další neobjevili. Je to už přes půl roku. Předtím jsme taky zkoušeli vypalování, ale vždycky se bradavice objevili znovu a většinou jich bylo víc. Evka
 Patrik 
  • 

Re: Re: Bradavice- help!!!! 

(25.1.2004 18:39:54)
Děkuju.Zajímalo by mě, jak bradavice zmizely? Jestli jako odpadly , jak hodně lidí říká,nějak si to neumím představit. Patrik.
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Bradavice- help!!!! 

(25.1.2004 18:44:23)
Patriku, moje pedikérka mi taky poradila natírat (minimálně 2 x denně) bradavice obyčejným octem. Vyzkoušeli to už 4 její zákazníci a všem bradavice zmizely. Dokonce i jednomu pánovi, který je měl 10 let. Počítej však s tím, že je to běh na dlouhou trať a že bradavice nezmizí hned :(
 Patrik 
  • 

Re: Re: Re: Re: Bradavice- help!!!! 

(25.1.2004 19:07:26)
Evi, super, děkuju . Musim uznat,že nevim, co dřív vyzkoušet... Každopádně to je super pocit, vědět, že existujou i jiné metody.
Až ty ošklivý bestie zmizí, určitě dám vědet, co zabralo. Patrik.
 Evka 1973 


Re: Re: Bradavice- help!!!! 

(25.1.2004 19:09:18)
K tomu jak mizeli nevím, prostě jich tam bylo čím dál tím míň, a taková veliká která se držela dlouho, tu jsme obrušovali pemzou (koupíš v drogerii) a postupně se zmenšovala, nebo spíš jsme jí vždycky kus odbrousili a potom tam už nebylo co obrušovat a asi za týden tam byla hladká kůže. Pemzu jsem potom vyhodila, pro jistotu, aby v ní nezůstali nějaké zárodky bradavic. Evka
 Meta 
  • 

Re: Bradavice- help!!!! 

(30.1.2004 8:47:37)
Hašený vápno bych rozhodně nezkoušela. Ale mému synovi pomohl vlaštovičník.
Najdeš ho na kdejaké zídce, je to rozšířený plevel. Roní oranžové mléko. Tím se potírají. Po jedné aplikaci odpadly všechny malé, tu velkou jsme museli natřít asi třikrát, tak po dvou dnech. Je to už druhý rok a žádná recidiva. Záleží prý na tom, jaký je to druh, některé se prý vlaštovičníkem zahnat nedají. Ale u nás to fungovalo. Každopádně to absolutně nebolí a je to zadarmo! Jak na jaře vyrazí vegetace, zkus to...
 MartaS. 


Re: Re: Bradavice- help!!!! 

(30.1.2004 15:00:48)
Nazdárek Patriku,
dcera (20) měla léta na patě takovou tu zašlapanou bradavici. Zrovna nedávno se rozhodla a oznámila mi, že půjde na vypalování, že jí to zase bolí. Řekla jsem jí "vydrž" něco zkusím. To proto, že vypalování mi přijde velice drastické a často navíc neúčinné. Tak jsem si tady do vyhledavače dala heslo "bradavice" a našla spoustu zajímavého. Použila jsem to co mi přišlo nejjednodušší a nejméně drastické a to bylo od "Mišky, 3 děti" a tímto jí moc děkuji. Tady je ta její rada:

Na bradavice by měla pomoci tato přírodní metoda:
buď potíráte bradavici několikrát denně křídou, nebo pylem z květů dýně. Obojí opakujte tak dlouho, dokud tento nepěkný útvar zcela nezmizí.

Já zvolila tu křídu. Praktikovali jsme to cca 8 dnů, to na to byl čas to byla se svými problémy v nemocnici. To bylo v září. Pak co přišla domů si nepamatuji, že by si to sama potírala a když jsem jí vybízela, vždy měla nějakou výmluvu. Nicméně v listopadu jsem dostala následující SMS. MAMI!!!
TY JSI KOUZELNICE NUMUZU NAJIT TU BRADAVICI NA PATE! PROSTE ZMIZELA - NO NENI TO PARADA? JUCHUUU

Takže hurá na to a hodně štěstí přeje
Marta
 Patrik 
  • 

Re: Re: Re: Bradavice- help!!!! 

(30.1.2004 19:19:02)
Ahoy Marti,
děkuju za inspiraci.Když nezabere moje stávající metoda(leptadlo) tak určitě zkusím pyl z květů dýně, nebo i tu křídu.
Pochopil jsem to dobře, je to taková ta normální křída, kterou píšou ve škole, nebo je to něco special? Podle ostatních přízpěvků mě už skoro nic nepřekvapí:-)
Ahoy a děkuju, Patrik.
 marta 
  • 

Re: Re: Re: Re: Bradavice- help!!!! 

(31.1.2004 14:27:24)
Ahoj Patriku,
je to skutečně úplně obyčejná školní křída - bílá! Nechtěl bys radši přerušit léčbu leptadlem? Ta křída mi připadá skutečně šetrnější. Ale je to na tobě. Vypalování a chirurgicé zákroky bych volila až na posledním místě.
Tak ještě jednou hodně štěstí a to nejenom v boji s bradvicí.
Pa Marta
 Patrik 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Bradavice- help!!!! 

(31.1.2004 21:02:55)
Díky Marti.
Kdo by to čekal,obyčejná školní křída.
Jinak to leptadlo, no já nevim, něco se tam děje, takže tomu dám čas- a pak uvidím.Když to nikam nepovede, s velkou zvědavostí vyzkouším křídu:-)
Ahoy Patrik.
 Lionka 


Re: Re: Bradavice- help!!!! 

(31.1.2004 14:45:41)
souhlasím,vlaštovičník je bylinná léčba na bradavice už od nepaměti-a roste skoro všude (=ruzmištní rostlina)
 Věra 
  • 

Re: Bradavice - poraďte !!!! 

(31.1.2004 23:05:16)
Ahoj Patriku,
já jsem si vždycky večer máchala nohy v hypermanganu a když byly ty bradavice rozměklé, tak jsem je vystřihovala (někdy až do masa - ale to byla jedna extra bradavice - asi 1 cm v průměru) a pak jsem si na ně dávala chleba namočený v octu, ovázala a nechala nějakou dobu působit (to mi poradila paní doktorka). Kromě toho jsem chodila na vypalování, ale to moc nepomáhalo. Nakonec bradavice zmizely, ale nějakou dobu to trvalo. V té době jsem byla na internátě, takže jsem chodila do společných sprch v koupacích botách. Už je to ale přes 10 let, takže detaily si nepamatuju.
 Monika 
  • 

Re: Bradavice - poraďte !!!! 

(2.2.2004 10:29:08)
Taky mě kdysi trápili bradavice. Dusík nepomáhal a ještě to strašně bolelo. Nakonec mi pomohl chirurgický zákrok. Odstranili mi pouze tu největší bradavici a ostatní (bratříčci) zmizeli úplně sami. Díru žádnou nemám ani jizvu. Jinak slyšela jsem, že je dobrá šťáva z fikusu.
 Pavlína 
  • 

Imunita 

(2.2.2004 14:08:24)
Ahoj, taky jsem se dlouho trápila, až do té doby, než mi kožní předepsal tříměsíční kůru jakýchsi baktérií, které měly zvýšit mou imunitu a odehnat z mého těla viry, které bradavice způsobily. Možná v tom hrála roli i psychika, protože mi řekl, že když nepomůže toto, zbývá už jen laser. Musím se jen omljuvit, že neznám přesný název toho přípravku, ale pokud bys chtěl, mohu ti ho zjistit.
 Patrik 
  • 

Re: Imunita 

(3.2.2004 20:50:01)
Ahoj Pavlíno,
děkuju, určitě by mě moc zajímal název přípravku:-)
zatím Patrik.
 Pavlína 
  • 

Re: Re: Imunita 

(4.2.2004 8:05:44)
Už jsem ho našla - jmenuje se to BIOSTIM, zkus se zeptat svého kožního, sice se na to doplácí, ale není to nijak závratná částka. Tak ať ti to pomůže :-)
P.
 Patrik 
  • 

Re: Re: Re: Imunita 

(6.2.2004 22:18:07)
Milá Pavlíno, mockrát děkuju, Zkusím to. Patrik.
 jitka 
  • 

moluska 

(10.2.2004 21:40:22)
ahoj,
máte někdo prosím zkušennosti s moluskama???
díky. jitka
 David 
  • 

Re: moluska 

(12.3.2005 11:05:47)
vecer pred spanim dite vykoupejte v lazni s pridanim 3 lzic morske soli (kazda drogerie, ale musi to byt sul bez aromat a barviv), pak jen jemne osprchnete a dbejte na to aby se co nejvic ususilo, myslim ze molusky se musi vysusit, po koupeli jeste potrete infikovana mista tea tree olejem (lekarny od firmy australian body care tea trea oil).
kdyz to nebude do tydne zabirat zkuste jeste posilit imunistni system ditete homeopatikama dulcamara a thuya occidentalis, poradte se ale s homeopatem a verim ze pak to zabere.
ja to chytil nekde v podoli a tahle lecba zacala zabirat uz treti den, hlavne po tech koupelich vzdy rano cast molusek tvrdne a mizi...
 Šárka Rakvicová 
  • 

Re: moluska 

(17.3.2005 10:16:06)
Chci se podělit také o svou zkušenost s moluskama, kdy je dostala naše - tenkrát 10 měsíční- Anetka. Nejdřív jich bylo asi jen 8-10 pod pravou lopatkou. Doktorka nám řekla, že je to u dětí celkem rozšířená kožní virová nemoc, která nemá zhoubný charakter a není na ní jiné léčby než vypíchnutí či vyškrábnutí. To mě docela vyděsilo,tak jsem prozatím nechala „pupínky“ být. Doktorka mi totiž navíc řekla, že pokud se s tím nic neděla, zmizí to daleko později, ale zmizí! Prý se na tyhle moluska časem vybuduje v těle imunita a samy zaschnou a zmizí... to mi řekla v únoru 2004,pak znovu kolem srpna 2004 a to už měla Anetka zádíčka posetá nevzhlednými, místy hnisajícími pupínky, které sice ojediněle opravdu praskly a vstřebaly se do kůže,ale místo nich vylezly další. Už i na bříšku a pár na nožičce. Tenkrát nám pomohl právě internet a rady od jiných rodičů.
Vytiskli jsme s manželem všechny informace a možnosti léčby a po přečtení jsme se opět ujistili že vypíchávání je nesmyslné, bolestivé a navíc úplně neúčinné. Problém je totiž v těle, ne na kůži a odstranit se musí příčina, vyburcovat imunitu,aby moluska sama přeprala.
Nesmím zapomenout ještě jednu důležitou věc, že jsme chodili plavat do zlínského Kenny klubu. Děti to většinou chytnou z vody, takže se pak jednoduše řekne: dostala to v plavání, nebudeme už chodit, když jsou ve vodě takové viry... jenže: chodí tam spousta dětí a moluska jich dostane jen pár!! Proto jsme se tímto nenechali odradit, plavání jen dočasně přerušili, vypsali si vše potřebné a začali s takovouto léčbou:
DULCAMARA 9 CH tři kuličky každé ráno /dostane se v lékárně bez předpisu asi za 50 kč/
THUYA OCCIDENTALIS 9 CH 1 kulička každý večer /platí to samé co pro dulcamaru/
Oboje homeopatika jsou v tmavě modré tubičce.
Echinaceové kapky 3x denně asi šest kapiček do čaje nebo mléka.
Místo Echinacey jsme jednou vyzkoušely IMUNAL,taky k dostání bez předpisu a je k malému dítěti šetrnější než Echinacea.
A nakonec MULTI-TABS tablety /bez předpisu za 80,-kč/ každý den jednu. Jsou jahodové, takže dětem chutnají a dodají taky potřebné dávky vitamínů na den.
Takže jsme Anetčino tělíčko bombardovali vitamíny, homaopatiky a minerály. Den za dnem... a efekt se dostavil po prvních 14 dnech. Moluska začaly uvadat, zhnisávat a následně mizet... Bylo super po téměř roku vidět, že léčba existuje a bez drastických zákroků.
Také jsme to kombinovali občasnou návštěvou psychotronika ve Zlíně. Nejenže na Anetu působil /každý tomuhle nevěří, ale k naší léčbě to patřilo, tak to musím zmínit,protože ani my sami nevíme, co z těch všech léčiv nejvíc pomohlo/ a taky nás psychotronik navštívil v bytě a změřil nám patogenní zóny. Aneta ležela v zóně úplně celá, spávala neklidně, cestovala po postýlce a utíkala z ní za náma do postele. Přestěhovali jsme ji mimo zónu a jestli to pomohlo moluskám nevíme, ale rozhodně to pomohlo spánku, Anetka spí od té doby klidně a dá se říct že téměř bez buzení, které do té doby bylo pořád po celou noc/.
Teď má naše panenka 21 měsíců a zádíčka má až na dvě tmavší jizvičky, které prý časem vyblednou, čistá.
Plavat chodíme dál a moluska se nevrátily... na druhou stranu stále podáváme homeopatika a všechny vitamíny,které jsem vypsala výš. Vždy uděláme přestávku a pak znovu preventivně nasadíme další dávku.
Nevím, jestli náš postup pomůže jiným dětem, které tyhle kožní potvůrky napadly. Ale za pokus to stojí.
Hodně štěstí! Šárka, Tom a Anetka ze Zlína
 Lída+2 


Re: Re: moluska 

(18.3.2005 9:26:14)
Já mám taky dobrou zkušenost s homeopatiky.
syn měl bradavici.Natírali jsme jí tím lakem asi 2měsíce.Snad se i zvětšíla.Dostali jsme kyselinu mravenčí.ta mu to začala vyžéírat ,ale byloto bolestivé(pro 4leté dítě). a na kontrole usoudili,že je skoro vylouplá tak mu ji doodstranili(podle nich,ale cyby se stala zůstala tam). takže narostla znovu.
tak jsem došla na radu kamarádky do lékárna a díky
Thulya occidentalis 15-1x za týden a calcarea carbonica 9každý den zmyzela úplně sama asi za 1 1/2měsíce. naše paní doktorka tomu ani nechtěla věřit.Ale zkusit nás to nechala bez problénů.
 Pavla A. 
  • 

Re: Re: moluska 

(8.11.2005 19:05:52)
Dobrý den.Chtěla bych vám také napsat něco málo a třeba i trochu poradit o moluska.Chodíme s dětmi pravidelně plavat,ale nikdy by nás nenapadlo ,že se tam dá chytit taková příšernost.Když se Marečkovi /1.5 roku/ objevil pod paždí malý pupínek ,mysleli jsme si ,že je to bradavička.Po týdnu jich tam měl asi tak 5O a tak jsme okamžitě navštívili kožní lékařku.Ta nám oznámila,že se jedná o moluska.Slyšela jsem to poprvé.Také nám oznámila,že ji můžeme dostat všichni,že jsme to dostali v bazénu.Jediný způsob,jakým se to dá prý odstranit je,moluska vytrhat pinzetou.Nikomu to nedoporučuji.Mareček tak hrozně křičel,že mu popraskaly žilky v obličeji.Ještě večer jsem se z toho klepala.S manželem jsme se rozhodli podívat se na internet.Děkujeme všem,kteří sem poslali příspěvky.Povzbudili nás a hlavně poradili.Podávali jsme homeopatika 1 tabletku thuya-occidentalis,Marečka jsme jednou za dva dny sprchovali a samotného /nesměl se koupat/.Nám ještě dětská paní doktorka poradila,ať každý pupínek hubíme 2x denně jodovou tinkturou.Opravdu to zabralo.Moluska je na ústupu.Dcera moluska zatím nedostala,ani nikdo z nás ,ale každý večer se prohlížíme.
Přejeme všem hodně trpělivosti a ještě jednou děkujem všem za rady.
Pavla,Ivan,Danielka a Mareček.
 Míla 
  • 

Re: Re: Re: moluska 

(9.11.2005 16:11:13)
Prosím, pokud jste dávali homeopatatický lék Thuja, jakou potenci? Děkuji
 Evka 1973 


Re: Re: Re: Re: moluska 

(9.11.2005 21:59:58)
Mílo, já s ním léčila dcřiny bradavice (a dokonce i úspěšně vyléčila), bylo jí 10 let, brali jsme Causticum - 2xdenně 5 tablet a Thuya 1x týdně 10 tablet. Brali jsme to přes dva měsíce a ještě mám i doma nějaké co už jsme nestihli vybrat. Evka
 Míla 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: moluska 

(10.11.2005 10:09:26)
Evi, děkuji ale potřbovala bych vědět, jako měli ty homeopatické léky potenci. To je číslo, které je na názvem homeopatického léku a znamená potenci - jeho zředění. Děkuji za odpověď a přeji pohodové dny M.
 Evka 1973 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: moluska 

(10.11.2005 12:13:40)
Tak promiň, to jsem nějak přehlédla, jeden je Thuya Occidentalis 15. druhý lék Causticum 9.
Když by jsi ještě cokoliv potřebovala, klidně napiš na můj mail.
Evka
 Federika 


Re: Re: Re: moluska 

(10.11.2005 12:20:54)
Pavlo,
syn chytil molusky taky v bazénu, jezdili se školkou pravidelně plavat. Během několika týdnů se to rozšířilo po celém břiše a částečně i na záda. Dětský doktor řekl, že jediná pomoc je mechanické odstranění-vyříznutí a vzhledem k počtu v narkoze. Pak ale nezaručuje opakovaný výskyt, má prý tendenci se to opakovat, byla jsem dále upozorněna na to, že dítě takovou" léčbu" špatně psychicky snáší, vznikají jizvičky...
Řekla, jsem, že nejdříve vyzkoušíme nějakou alternativní metodu, moc jsem se s pochopením nesetkala....Byli jsme u léčitele, prohlídla jsem internet a nakonec jsme nasadili léčbu, po které byly molusky za 3 týdny pryč, ani pupíneček ani jizvička nezůstala....Doktor byl překvapenej, ale o způsob léčby zájem neměl...
 Míla 
  • 

Re: Re: Re: Re: moluska 

(10.11.2005 17:27:21)
Ano, to mě nepřekvapuje, že se pán doktor nezajímál, Federiko, jak vy jste je vyléčili?
 nnn 
  • 

Re: Re: Re: moluska 

(14.2.2006 23:02:48)
nnn
 Lucka+Lucinka2005+Davídek2008 


Re: moluska 

(9.12.2009 13:38:33)
Ahoj,
zrovna toto pondělí jsem byla se svou čtyřletou dcerou na kožním, kde jí lékařka odstranila moluska. Dělala to po předchozím znecitlivění a škrabala to takovou speciální lžičkou. Předtím nám doporučila, ať to zkusíme Duofilmem (přípravek na bradavice), jenže dcera má atopický ekzém, který se jí pokaždé vytvořil kolem molusek, takže potírání byl konec.
Držte palce, ať máme od těch "příšerek" pokoj.
 Rodina Stříbrných 
  • 

Re: Re: moluska 

(10.8.2006 18:44:39)
Moc děkujeme za Váš článek o molusce, máme taky doma stejné problémy. Dcera to dostala v bazénu, nejdříve to jedna doktorka léčila nějakou chemikálií, která úplně rozleptala kůži, pak jiná doktorka molusku šeškrábala. Vždy se vše vrátilo. Nejdřívě to dcera měla na rukách, pak všude na těle a teď na obličeji. Vždy máme tak 20 pupínků, ale není možné se toho zbavit.

Proto hned zítra nakoupíme Vámi doporučené homeopatika a vitamíny, budeme zkoušet Vaši metodu. Opravdu jste nám udělala radost, snad tu potvoru taky přepereme.

Díky a s pozdravem


Roman Stříbrný s rodinou
 Bára 
  • 

očkování žloutenka 

(11.8.2006 19:48:44)
Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat, jestli nevíte, jak je to s očkováním žloutenky (stačilo by asi A, ale ideálně Twinrix)v těhotenství? To asi né, že? Ale při kojení to už jde? Jsem 30.tt, v zimě jsem to už nestihla a jako správně šáhlá nastávající matka se bacilů strašně bojím, tak si myju ruce a myju ruce a už si připadám trochu nemocná (asi jako Nicholson v Lepší už to nebude:c)). Tak si říkám, že aspoň až bude mimi, abych byla normální aspoň pak. Tak poraďte. Dík B.
 B. 
  • 

Re: očkování žloutenka 

(11.8.2006 19:49:37)
a s článkem Jak se léčí bradavice můj dotaz nesouvisí :c))
 Marcela + Monika 
  • 

Re: moluska 

(21.11.2008 13:16:34)
Dobrý den,
chtěla bych se s Vámi podělit se zkušenosti s Moluskou. Moji čtyřleté dcerce se před rokem objevily první molusky (cca 10) na zadečku. Vůbec jsem nevěděla, co to je a ani kde jsme to chytli. Zašla jsem na kožní a paní primářka mě sdělila, že se jedná o Molusku. Dala nám na potírání jodovou tinkturou.
Dcerka je navíc těžký ekzematik. Od 2 měsíců věku má těžký atopický ekzém – měla období, že ekzém ji mokval a neměla na tělíčku místečka, které by bylo bez ekzému. Z ekzému ve 2,5 letech jakž takž vyrostla (ekzém má už jen lokálně) a ve 3 letech nás potrápily Molusky.
Byla jsem rozhodnutá, že dceru na seškrabání molusek nedám. Nakonec se ji bradavičky tak hrozně rozlezly, že místo původních 10 jich měla asi 300 a možná i víc po celých nožičkách.
Pátrala jsem po různých lécích, jen aby dcerka nemusela na šrabání. Zkusila jsem homepatika DULCAMARA 9 CH, THUYA OCCIDENTALIS 9 CH, zelenou řasu Chlorellu, vitamíny, Echinaceové kapky, hlívu ústřičnou… Bradavice jsem ošetřovala 2x denně jodovou tinkturou, nebo dezinfekcí Betadine, mastí endiaronem, umývala dezinfekčním mýdlem Cytealem, malou koupala v Oilatum Plus, který taky obsahuje dezinfekční přísady. Vůbec nic nepomáhalo. ….
Zkusila jsem i bradavičky napíchnout injekční stříkačkou a stříknout do nich trošku dezinfekce Betadine, ale to si malá nechala udělat asi 10 bradavic denně. A při našem počtu stovek bradavic to nebylo řešení. Navíc molusky měla na hodně citlivých místech (vnitřní strana stehýnek, zadeček a celé nožky), tak napichování molusek bylo hodně bolestivé, ale i tak byla statečná a několik jsme jich touto cestou zlivikodovali.

Byla jsem z jejího stavu zoufalá. Nic nám nepomáhalo.
Stav se ji zhoršil ještě na jaře – to se ji pravidelně zhoršuje i ekzém a do ekzémových ložisek se ji dostaly molusky. Tak bradavice se ji najednou objevily i na bříšku, ručičkách, za krkem.

Nebylo jiného vyhnutí, než jít na šrabání. Koupila jsem umrtvující mastičku Emlu – tím jsem molusky natřela a zabalila do potravinový fólie a jela do nemocnice na kožní na šrabání. Dcerka byla opravdu moc statečná a vůbec neplakala. Tak jsem se přesvědšila o tom, že mastička Emla skutečně funguje a pro malou to není až takové utrpení. Sama paní primařka a sestřička na sálku říkaly, že ještě nikdy neviděly Molusky v takovém hrozném poštu. Po šrabání nějaké zmizely, ale udělaly se ji nové. Čekalo nás další a další šrabání. A další šrabání bylo pro dceru horší a horší – molusky byly pořád ve stovkách. U posledního pátého už plakala a doma mě přemlouvala, že nikam nechce jet.
Problém jsem řešila i na alergologii. Dcera je navíc i alergik. Paní doktorka nám dala prášky Isoprinosine – po vybrání celé dávky se počet bradavic trošku zmenšil.
Po pátém šrabání se bradavice úplně vytratily.
V září dcerka nastoupila do školky a přihlásila jsem ji do solné jeskyně. Možná pomohlo i to, navíc jsem ji začala koupat ve slané vodě….
Vůbec nevím, co nám pomohlo. Jestli to opravdu chtělo jen čas, aby se s tím tělíčko vyrovnalo a začalo bojovat, nebo ji pomohla ta solná jeskyně, ale každopádně má opět hezky hladký zadeček a nožičky!!!!!!!!!!! Trvalo nám to rok, než se z toho dostala.

 Marcela dvě děti 
  • 

Re: moluska 

(18.1.2009 15:21:40)
Slovo molusky už nechci slyšet,měla jsem šok,když jsem si všimla,že se začali objevovat na těle mého sedmiletého syna.Já jsem nikdy jako dítě netrpěla na žádné kožní nemoci,ani manžel.Má tchýně celý život pracovala,jako zdravotní sestra,takže,když přišla jedno odpoledne návštěvu,ukázala jsem jí synovo tělo.Hned mi řekla,že má molusky,že mu je pomocí jehly a betadiny vydlubne.Tak jsme zápasily,měl jich asi 30 na krku,zádech,na bříšku,po bocích a nohách.Vydlubala mu jich asi 6,vždy s pláčem,pocením,nervozitou ovšem vydlubané už nenarostly.
Posílala mě ať jdu s ním na kožní vyškrábnout je,že se mu budou tvořit další,že se musí odstranit.Nechtěla jsem ho trápit,tak jsem si tady na internetu přečetla radu od jedné kožní doktorky,že má výbornou zkušenost s Vironalem a ještě nějakou mastičkou.Tak jsem před vánoci zašla do lékárny a chtěla Vironal,neměli ho skladem,museli by ho objednat,naštěstí vyslechla můj rozhovor s lékarnicí paní magistra.Pobavila jsem se s ní o těch moluskách,měla takový názor,že se u někoho objevují stále dokola a pak samy zmizí.že odstraňování molusek je opravdu boestivé,že někdo prostě stále chodí na odstraňování a někdo to nechá tak a samy zmizí.řekla mi,že má určitě oslabený imunitní systém,doporučila mi brát 2x denně po 3kuličky Dulcamary a k tomu 1 Preventan junior.Musím říct,že synovi to okamžitě zabralo.Dulcamaru už dobral,ještě dobírá Preventan junior, žádný nový molusek se neobjevil a jeho kůže na těle je opět hladká.Uvidíme dál,zda se mu opět nějaké objeví,doufám,že už ne.Ale určitě bych to už nenechala dojít do takového stádia,kdy už jich měl hodně.A projevovat se to začalo tím,že chodil na bazén a následně na to mi říkal"Mami na zádech a na bříšku pořád po mě lezou blechy!"
 silsi 


Re: moluska 

(29.1.2009 14:38:09)
Zdravim.
Dnes sme boli s dcerkou- 6 let,u kožnej doktorky,diagnoza :molusky ,termin odškrabávání 12.02.2009.
Priatelkynej dcerke tiez molusky odškrabávali,viac sa jej nevrátili. Ale malá strašne plakala a kričela...
Od cca.10.00 hod som nalepená na internete,až doteraz...
Na škrabání rozhodne "nejedem",idem do lekárne kúpit
homeopatika,len prosím o radu ako dlho ich má dcérka užívat....dakujem za odpoved...

Silvia a Danielka


neviem,akou formou odpoved pride,posielam mail.adresu..

silvia.siskova@zmail.sk


DAKUJEM
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: Bradavice - poraďte !!!! 

(2.2.2004 15:10:30)
Ahoj,
měl jsem podobný prblém. Bradavice na chodidle mi působila velké problemy při chůzi. Když jsem byl v létě na boso, trpěl jsem při nášlapu na jakoukoli nerovnost. Třikrát mi ji odstraňovali chirurgicky a po posledním zákroku mi doktor sdělil, že pokud to nepomůže, budu se s tím muset naučit žít... Ta představa byla pro mne docela nepříjemná a nějak jsem se s tím smířit nechtěl.

Jedna známá mi přinesla knihu o přírodních metodách léčby různých neduhů. Nikdy dříve jsem ničemu podobnému nevěřil, ale jelikož už jsem byl zoufalý, zkusil jsem to.

Psali tam, že si mám po dobu 5 (pěti) týdnů přikladat na bradavici čerstvou slupku z banánu, kterou mám podle možností několikrát denně měnit. Zkusil jsem to. Nezvratně to odneslo hnědými fleky několik párů ponožek. Při zběžných vizuálních kontrolách jsem zjistil, ze bradavice (která v té době už mela velikost pětikoruny) je stále měkká a trochu se podobá houbě s mnoha vlákny. Zdálo se mi, ze se ale jakoby začala stahovat. A skutečně, nevím, jestli to bylo po pěti týdnech, ale bradavice naprosto a nenávratně zmizela a zustala mi pouze jizva způsobená odebráním tkáně při chirurgickém zákroku. Zmizely i menší bradavice v okolí, na které jsem banánovou slupku také přikládal.

Trápilo mne to několik let, ale po této procedůře už se mi podobné problémy neobjevily. Vůbec mi není líto těch ponožek a zahnědlých vložek v botách, protože ten konfort, projít se na boso po jakémkoli terénu, je k nezaplacení!

Jeden banán mi vydržel několik dní. Vždycky jsem si odřezal jen kousek. Když jsem šel ráno do školy (tehdy jsem studoval na VŠ), kousek jsem si tam přilepil. Když jsem se vrátil na koleje, dal jsem tam čerstvý kousek a před spaním znovu. Nezabralo to žádný čas a už jsem to bral jako samozřejmost, jako třeba čištění zubů. A výsledek se dostavil, za což jsem skutečně vděčný. Určitě je potřeba vytrvalosti a taky trochu víry a může se to podařit. Zkus to a uvidíš. Hodně zdaru.
 Patrik 
  • 

Re: Re: Bradavice - poraďte !!!! 

(3.2.2004 20:57:59)
Díky Honzo,
Tvoje metoda je pro mě nová a určitě zajímavá, snad pomůže. Patrik.
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: Re: Re: Bradavice - poraďte !!!! 

(4.2.2004 15:32:14)
Hlavně je potřeba vydržet a tím pádem tomu i věřit. Ale u mě to fakt zafungovalo a od té doby mám pokoj. Takže hodně štěstí a trpělivosti.
 Patrik 
  • 

Re: Re: Re: Re: Bradavice - poraďte !!!! 

(6.2.2004 22:22:36)
Výborně, věřím, že to zvládnu. Díky moc, ahoy Patrik.
 mim 
  • 

Re: Bradavice - poraďte !!!! 

(1.9.2005 8:30:33)
Dobrá je kyselina dusičná, fór je v tom že krom leptání má oxidativní účinky a denaturuje proteiny. Prostě se nanese kapka navrch chvíly se počká dokud to nezačne kůže trochu pálit a žloutnout a pak se to normálně omyje mýdlem(bacha na rozežrání oblečení koberců a jestli teče voda aby to bylo čím omýt) Několikrát se to opakuje dokud bradavice není K.O. A ještě raději několikrát po zmizení. Aplikovat jen na kůži ne do otevřené krvavé bradavice... On je stejně problém tuto kyselinu volně sehnat :)
 jméno 
  • 

Re: Bradavice - poraďte !!!! 

(23.10.2006 15:11:23)
Zkus je potírat Tea Tree Olejíčkem. Kupuje se v lékárně, je drahý, ale pomáhá mi. Nakapu jej na takovou tu vatovou tyčinku (prodávají se v lékárnách) a až je dost nasáklá, tak jí potírám bradavice tak, aby se dost "napila". Taky na ně zároveň piji vodičku od léčitele, pomocí přístroje na ní působil nějákými frekvencemi, na který jsou bradavice (nebo ty viry bradavic) citlivý - asi něco jako homeoptie.
 honza 
  • 

re: poraďte !!!! 

(18.11.2011 13:40:22)
ahoj, mel jsem bradavici jako malej kluk na palci u nohy a rodice mi tam prdli nasekanou cibuli na kasi, a po par dnech zmizela nedavno se mi udelala jedna mala na ruce tak jsem tam dal zas cibuli a po dvou dnech tam nebyla :-) snad ti to taky pomuze...
 Patrik 
  • 

bradavice -help 

(25.1.2004 19:00:28)
Děkuju.Zajímalo by mě, jak to vypadá,když po homeopatikách bradavice zmizí? Jednoduše odpadne a je vidět nová kůže? Nějak si to neumím představit...
Četl jsem o česneku v octě , cibuli, propolisu, výtažku z hlívy ústřičné, homeopatii a mám radost, že se nemusím děsit dusíku ,chirurgie nebo laseru.
Vyhlašuji alternativní boj bradavicím!!!
Hodně úspěchu všem , Patrik.
 Boadicea 


Homeopatika 

(25.1.2004 19:37:49)
Kto vie po anglicky, odporucam nasledujuce stranky. Je tam zakladny prehladne urobeny rozpis homeopatik podla druhu problemov. Anglictina je obcas si trosku nezrozumitelna (asi to nepisal "native"), ale pre prvotny prehlad myslim staci.

http://www.indiangyan.com/homeopathy/2.shtml
 MartaS. 


Re: bradavice -help 

(30.1.2004 14:59:07)
Nazdárek Patriku,
dcera (20) měla léta na patě takovou tu zašlapanou bradavici. Zrovna nedávno se rozhodla a oznámila mi, že půjde na vypalování, že jí to zase bolí. Řekla jsem jí "vydrž" něco zkusím. To proto, že vypalování mi přijde velice drastické a často navíc neúčinné. Tak jsem si tady do vyhledavače dala heslo "bradavice" a našla spoustu zajímavého. Použila jsem to co mi přišlo nejjednodušší a nejméně drastické a to bylo od "Mišky, 3 děti" a tímto jí moc děkuji. Tady je ta její rada:

Na bradavice by měla pomoci tato přírodní metoda:
buď potíráte bradavici několikrát denně křídou, nebo pylem z květů dýně. Obojí opakujte tak dlouho, dokud tento nepěkný útvar zcela nezmizí.

Já zvolila tu křídu. Praktikovali jsme to cca 8 dnů, to na to byl čas to byla se svými problémy v nemocnici. To bylo v září. Pak co přišla domů si nepamatuji, že by si to sama potírala a když jsem jí vybízela, vždy měla nějakou výmluvu. Nicméně v listopadu jsem dostala následující SMS. MAMI!!!
TY JSI KOUZELNICE NUMUZU NAJIT TU BRADAVICI NA PATE! PROSTE ZMIZELA - NO NENI TO PARADA? JUCHUUU

Takže hurá na to a hodně štěstí přeje
Marta
 Jirka 
  • 

Re: bradavice -help 

(8.7.2004 11:53:27)
zdravim patriku, mam ted podobny problem, mam bradavice na obou chodidlech, na levem jen jednu velikou (cca 1x1cm) a na druhem asi 8 mensich...zitra mam jik ke koznimu, ale neudelam to, po tom, co jsem si to tady precetl radeji zajdu za homeopatikem a poradim se s nim...vyzkousim co nejvice moznosti, pac jich tady bylo nabizeno opravdu hodne a vsem zato dekuji!

Hodne zdaru, spojme sily a bradavice fuc z te diry:)

jirka (17)
 Jean-Claude 
  • 

Re: Re: bradavice -help 

(7.10.2004 23:44:27)
Dakujem kazdemu kto tu prispel nejakym receptom na bradavice.Mam ich na nohach a dusik strasne bolel vobec nepomohol.Ale teraz idem skusit tie vase recepty,pretoze si nemozem dovolit nechodit ale kulhat kvoli sprostemu vypalovaniu..vdaka
 Mysak, Janek a Tom 


Okurky 

(11.4.2004 15:37:37)
Chtela bych se s vama podelit o moji zkusenost s bradavicema. Bylo mi asi 5 let kdyz se mi na hrbete leve ruky objevila bradavice. Stale se zvetsovala a co bylo nejhorsi zacali se kolem ni delat mensi a bylo jich cim dal vic. Strasne me to trapilo protoze jsem v te dobe chodila do skolky a kdykoliv jsme hrali nejakou hru pri ktere bylo potreba se chytit za ruce nikdo se me chytit nechtel. Vsichni se me stitili. Bylo mi hrozne. Mamka se mnou chodila nekolikrat na vypalovani, strasne to bolelo a vysledek zadny. Pouze popalena ruka protoze nektere z bradavic byly hodne male a doktor se do nich velice tezko strefoval.
Jednoho dne ke konci prazdnin nase chytla zavarovaci manie - ktera je kazdorocni. Privezli pytel okurek nakladacek, vysypali do vanicky ve ktere nas koupali kdyz jsme byli malinci, nalili vodu dali nam s brachou male kartacky a my museli cistit. Bylo to nekonecne a cela akce trvala az do vecera. Spat jsme sli dost sedreni. Rano jsem se probudila a zjistila ze nemam ani jednu bradavici. Byla jsem stastna jako blecha. Mati mi rekla ze se to musela stat kvuli te okurkove vode ve ktere jsem mela ruce namocene vlastne cely den. Od te doby nemam ani jednu bradavici - musim tukat na drevo. Je mi 31.
 Lenka, 10 tyden tehotenstvi 
  • 

Re: Bradavice v tehotenstvi! 

(31.5.2004 19:10:57)
Asi jeden a pul roku mam na noze bradavici! Byla jsem ji vypalovat, ale nic nepomohlo a ted kdyz jsem zjistila, ze jsem tehotna tak mam strach o miminko, ze se ty viry prenesou i na nej! Dekuji moc za rady ja vyzkousim ten banan a potom mozna ten cesnek!
Muze sem napsat nejaka tehulka co taky mela tento problem a jak je to s rizikem prenosu na mimi! Predem dekuji!
Hodne zdravi!!! Lenka
 J 
  • 

Re: Re: Bradavice v tehotenstvi! 

(8.9.2004 20:52:49)
Měla jsem několik měsíců bradavici na patě,po porodu se mi do 14 dnů úplně ztratila,nezůstala ani jizva.
 Ivana 
  • 

Zkušenosti 

(10.10.2004 19:36:16)
Ahoj všichni, chtěla bych se s vámi podělit o své zkušenosti s léčbou bradavic. Mám bradavici na patě, je zašlpaná, rok a půl stará a má asi půl centimetru v průměru. Teď ji zrovna (poměrně úspěšně) léčím duofilmem.
Dáv vám ale několik dobrých rad (toto totiž není moje 1. bradavice)
1)vykašlete se na vypalování, je to bolestivé a k ničemu
2)zkuste přírodu, bezvadné je rozdrtit stroužek česneku, přiložit tuto pastu (v míře odpovídající velikosti bradavice) na bradavici, zalepit a nechat přes noc působit. Pozor, smrdí všechno!
3)ocet, namočte vatu do octu a přiložte, střídet můžete s česnekem
4)různé vodičky, teď pracuji s Duofilmem a vipadá to, že snad zabere, brad. se zmenšuje, určitě si ho kupte (asi 120Kč)
Nic jiného jsem nezkoušela a snad už ani nebudu muset. Zkusit můžete všechno. Přeju hodně štěstí vám i sobě.
 Jana kluci 4 a 0,5 roku 
  • 

Bradavice po porodu 

(22.7.2005 18:03:10)
Zdravím všechny postižené bradavicemi. Mě se udělaly ploché bradavice na chodidlech po porodu 2. dítěte. Ještě kojím, tak mám strach používat nějaké chemikálie, ačkoliv jsem si koupila duofilm, kdyby se začaly zhoršovat. Děkuji za spoustu tzv. babských rad, určitě něco z přírod. metod zkusím.
 Jana, Natálka 2 roky 
  • 

Bradavice 

(17.12.2004 21:38:26)
Chtela bych se podelit o nasi zkušenost s bradavicemi. Natalce se udelaly v zadecku. Absolovala seskrabnuti v celkove narkoze v Motole. Za mesic je mela zpet. rychle se sirily. Pul roku jsme chodily kazdy tyden na mazani nejakou toxickou vodickou (která by se namela detem ani mazat) do Motola na kozni po pul roce byly bradavicky az na jednu skoro pryc. Stacilo ale 14 dni bez namazani a byly tam znovu. Takze jsme dostaly dalsi termin na operaci 10.ledna. Zacala jsem schanet informace a rady. A vypada to ze jsme zvitezily!!! Druhy tyden mazu Natalce bradavicky Propolisem masti a jednou za den propolisem vodickou. A bradavicky zmizely. Ve stredu jdeme opet na kozni do Motola jsem zvedava co na to pani doktorka. Je mi lito toho půlrocniho trapeni a hlavne vadi ta toxicka latka. Pritom staci prirodni produkt:
 Jana, Natálka 2 roky 
  • 

Bradavice 

(17.12.2004 21:38:59)
Chtela bych se podelit o nasi zkušenost s bradavicemi. Natalce se udelaly v zadecku. Absolovala seskrabnuti v celkove narkoze v Motole. Za mesic je mela zpet. rychle se sirily. Pul roku jsme chodily kazdy tyden na mazani nejakou toxickou vodickou (která by se namela detem ani mazat) do Motola na kozni po pul roce byly bradavicky az na jednu skoro pryc. Stacilo ale 14 dni bez namazani a byly tam znovu. Takze jsme dostaly dalsi termin na operaci 10.ledna. Zacala jsem schanet informace a rady. A vypada to ze jsme zvitezily!!! Druhy tyden mazu Natalce bradavicky Propolisem masti a jednou za den propolisem vodickou. A bradavicky zmizely. Ve stredu jdeme opet na kozni do Motola jsem zvedava co na to pani doktorka. Je mi lito toho půlrocniho trapeni a hlavne mi vadi ta toxicka latka. Pritom staci prirodni produkt!
Snad ma zkusenost nekomu pomuze.
 Petr 
  • 

Re: Bradavice 

(27.1.2005 12:06:32)
Jo jo,s mastí s propolisem jsem kdysi zlikvidoval tři bradavice na chodidle.Dnes se mi po mnoha letech udělali jiné,taky na chodidle.Nyní jsem ale vykoušel ještě náplast na kuří oka (SPOFAPLAST)a do toho plstěného kolečka nanáším trochu propolisové masti.Tato kombinace je tak účinná,že po čtyřech dnech (náplast nosím 24 hodin denně) bradavice úplně zbělala,odumřela a už nebolí a začínám jí pomalu postupně loupat.
Doporučuji!!
 Lucie, Amaia+Eneko+Julen 


Re: Re: Bradavice 

(27.1.2005 15:49:18)
Memu manzelovi naplasti nepomohly;-( Kdysi jsem mela nekolikaletou bradavici na pate a nemohla jsem se ji nijak zbavit, ani vypalovanim. Ani zluta bylinka bradavicnik nepomohl. Az mi moje babicka dala obklad ze syrove nastrouhane brambory; bradavice zmizela!
 Ewička a moje bradavice 
  • 

Kolik stojí?? 

(11.3.2006 15:46:52)
Mnoho vás tu mluví o propolisu ale nikde jsem nenašla jeho cenu..mohly by jste mi tedy poradit kde a za kolik se propolis koupí??PS nikdo v rodině není včelař
děkuji
 Ewička a moje bradavice 
  • 

Kolik stojí?? 

(11.3.2006 15:47:07)
Mnoho vás tu mluví o propolisu ale nikde jsem nenašla jeho cenu..mohly by jste mi tedy poradit kde a za kolik se propolis koupí??PS nikdo v rodině není včelař
děkuji
 Kubula K. 


Re: Kolik stojí?? 

(11.3.2006 21:31:52)
Ewičko,
jestli chceš zkusit něco ze surovin, které máš určitě doma, tak nakrájej česnek na tenké plátky a nalož je do octa. Druhý den přilep přiměřeně velký kousek česneku náplastí na bradavici a jednou až dvakrát denně ho vyměňuj. Mně to zabralo i na bradavici, kterou řezali, pálili a držela jak pohanská víra:-).
 Tomáš 
  • 

Dotaz 

(4.2.2005 14:53:41)
Potírám si bradavici na patě asi týden propolisem a ta pomalu mizí. Dostal jsem se až ke kořenu, ten částečně zčernal a já se ho pokusil vytrhnout pinzetou. Kořen jsem utrhl a z toho místa začala téct krev. Je možné že tam kořen zůstal a že se jenom přetrhl? Má s tím někdo zkušenost? Mám dále pokračovat v potírání? Předem díky.
 Tereza 
  • 

Neřezat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

(5.3.2005 15:14:49)
co fakt funguje velmi rychle na bradavice, je bylinkový gel, který si kupuju v Brně od firmy OKG. stačí bradavici potírat a co vím, tak do 14 dní sama "vyskočí" i s kořínkem. Pokud budëte chtít vědět víc, napište. dakar750@seznam.cz
 Líza 


Re: Neřezat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

(5.3.2005 15:59:54)
Darino Karbulová, opravdu je hloupý psát sem tutéž reklamu pod několika různými jmény
 Darina Karbulová 
  • 

Re: Re: Neřezat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

(11.3.2005 21:23:19)
Reklamu???
Víš, jaké je to trápení??? asi ne. Jinak bys vůbec nepsala tak hloupě. Snažím se lidem pomoct. Jsem spokojený zákazník. Copok Ty nedoporučíš lidem to, co Ti pomohlo? Kdy Ti dojde to, o co se snažím???
 Honza 
  • 

Prosíím pomozte!!!Jak najít matku? 

(3.8.2006 22:35:52)
Nevíte někdo jak najit tu matku?
 sevgi 
  • 

recept jak se bezbolestne zbavit bradavic 

(6.5.2005 14:46:32)
chtela bych se s vami podelit o recept, ktery mi pomohl. Mela jsem bradavice na chodidle a chodila sjem asi pulroku na dusik. Toho nejhorsiho jsem se zbavila, ale pozdeji se mi kousek dal zase objevily bradavice. Vyzkousela jsem smichal MORSKOU SUL + OCET (lzicku kazdeho) a potirat zhruba jednou denne (kdy me to napadlo). Bradavicky to hezky vytahlo na povrch a za chvili zmizely. Nemuzu vam sice rict jak dlouho to trvalo, ale aspon to neboli jako dusik :)
 Dorka 
  • 

Re:Propolis prý pomáhá 

(25.5.2005 23:31:27)
Nemůžu se těch pitomých bradavic zbavit už přes rok!Chytla jsem je ve ve veřejném bazénu. Určitě vyzkouším mořskou sůl s octem i ten propolis, pokud to nezabere. Mám je na plosce nohy, používám duofilm, ale na tomhle místě to asi nemá takový učinek. Slyšela jsem taky, že se jim má hodně a sprostě nadavat a ony pak samy zmizí. Jsou na to i zaklínadla. Vyzkoušela jsem to taky a zatím bohužel nic nezabralo. Už jsem z toho fakt zoufalá. Díky moc za rady!
 Kubula K. 


Re: Re:Propolis prý pomáhá 

(26.5.2005 19:54:21)
Zdar,
úspěšně vyzkoušený recept: česnek nakrájet na tenké plátky, naložit do octa, po cca 24 hod dát kousek na bradavici a přilepit náplastí. Obměňovat cca po 12 hodinách. Pozor, aby se česnek pokud možno nedostal vedle na zdravou kůži, protože strašně žere:-). Měla jsem spolužáka, který měl bradavic na rukou snad stovky, nejdřív se strašně šklebil, že jsou to babské recepty, ale po asi 4 dnech neměl nic.
 Dorka 
  • 

Re: Re: Re:Propolis prý pomáhá 

(19.6.2005 0:03:04)
Díky moc, nahlídla jsem po dlouhé době, momentálně zkouším od prvního Verruca removal gel. Je to nějaká novota, tak uvidím. Výhodou je, že se to nemusí lepit náplastí, což je pro mne příjemná změna. Vypadá to nadějně, ale ještě je pryč nemám. Je to dobrý v tom, že je to gel, napatlá se na tu potvoru a nechá zaschnout. Nejlepší každej večer po koupeli, sloupne se ta vrstva z předešlýho dne a dá se zas nová. Tak 1 nebo 2 kapky. Jestli mi to nepomůže, zkusím ty starý dobrý babský metody. A jestli ani to ne, tak už asi skočím z mostu. Né, to je sranda. Na tohle jsem natrefila náhodou. Ještě se taky prodává Cibulova mast na bradavice v lékarně. Tu jsem ale nezkoušela, tak nevím.
 Adraj 
  • 

Neobvyklá léčba 

(21.6.2005 7:06:59)
Můj devítiletý syn, byl se školou v bazénu a přinesl si odtud bradavice na chodidle, na bříšku, těsně pod prsty, takže to nebylo nic příjemného ani při chůzi. Paní doktorka doporučila klasickou léčbu s natíráním mastí na noc a následným odstřižením. Nám se však tato léčba zdála poněkud drastická a proto jsem na webu hledal zkušenosti ostatních. Našel jsem jich poměrně hodně, nicméně nakonec jsme zvolili doporučení babičky mé ženy, o které bych se tímto rád podělil:
Každý večer syn svojí močí navlhčil kousek vaty, kterou jsme mu přilepili na noc náplastí na místo s bradavicemi, zavázali obinadlem a zabalili do igelitu ( to kvůli "smradu" v ložnici :-)). Výsledek: během čtrnácti dnů byly bradavice pryč. Ano, i mě se tento způsob, tak jako teď jistě mnohým z vás zdál lehce šílený, nicméně FUNGUJE a moje žena mi potvrdila,že před lety si takto odstranila bradavici i na ruce. A já vzpomínám i na dobu, kdy jsem jezdil na koních a pokud si některý z koníků odřel např. nohu, tak dámy odvrátily zrak, páni stáhli kalhoty a postižené místo pomočili...
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: Neobvyklá léčba 

(21.6.2005 9:20:34)
Jo, rika se tomu urinoterapie. Znam lidi z Francie, kteri svou moc dokonce piji (ne z pleziru, ale pro jeji lecive ucinky). Predpoklada to ale bezmasou stravu a velky kus odvahy... :-)
 Renča 
  • 

Bradavice 

(18.10.2005 12:48:58)
Poradím jak na bradavice.Bojovala jsem s nimi 6 let a ted během měsíce zmizeli po použití masti.
 Verča 
  • 

Re: Bradavice 

(5.2.2006 16:38:02)
prosim pradte mi....uz dlouho se trapim s bradavicemi....nejdriv se mi objevily na velkem prste na prave noze....podarilo se mi je zlikvidovat lapisem...po nejakem case se mi ale objevily znovu a neskutecnym zpusobem se rozmnozily i na druhe chodidlo....znovu jsem vyzkousela lapis ale uz mi to nepomohlo...proto jsem se vydala ke koznimu lekari a pravidelne asi pul roku chodila na bolestive vypalovani...par se jich ztratilo ale nic moc...vypalovani bylo velmi bolestive tak jsem ztratila nadeji...vzhledem ke studiu na stredni skole jsem nemohla tak casto chybet na vyucovani a prestala jsem dochazet na vypalovani....nyni se mi objevila dlasi bradavice na leve dlani...bradavice na chodidlech jsou citlive pri kazdem kroku...prosim poradte jak se mohu zbavit teto neprijemne choroby...za pripadne rady vsem velmi dekuji....
 Petr Klatovský 
  • 

Re: Re: Bradavice 

(7.2.2006 21:18:23)
Chci Ti poradit perfektní věc na bradavice. Měl jsem jich v nějakých 16. letech asi 100 a za pomocí tohoto přípravku, který mi poradil můj děda, který už bohužel nežije mi všechny zmizeli asi za tři týdny.Sežeň si od včelařů surový propolis a až si uděláš tinkturu tak užívej 1 krát večer před spaním polévkovou lžíci. Ze začátku to bude pěkně hnusný, ale za týden Ti to bude i chutnat, alespoň mě už to dneska chutná. Posílám Ti návod ze stránek sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/vcely/propolis.htm ,ale já jsem si tinkturu podle dědy udělal tak, že jsem do krabičky od sirek(normální velikosti)dal propolis (plnou zároveň ne vrchovatou!, aby se dala zavřít) a potom jsem to dal do půl litru 40% vodky a nechal těch 9 dnů vylouhovat. Ovšem jsem tu tinkturu nescedil, nachal jsem ji na dně a vesele užíval. Doufám že Ti to také pomůže jako mně, byl to pěknej hnus ty blbý bradavice. Ahoj Petr
Návod na zhotoveni propolisové tinktury
30 g propolisu pokrájíme na drobné kousky a dáme je do 5 dcl čistého lihu do tmavé láhve. Dobře protřepeme a necháme 9 dní vyluhovat a každý den protřepeme. Na desátý den scedíme a máme hotovou propolisovou tinkturu. Cedíme přes sítko z umělé hmoty - tekutina nesmí přijít do styku s kovem. Dá se použít ¼ 1 vodky a ¼ l čistého lékárenského lihu.

 Petr Klatovský 
  • 

Re:Jak zlikvidovat Bradavice !!! 

(7.2.2006 21:30:24)
Chci Ti poradit perfektní věc na bradavice. Měl jsem jich v nějakých 16. letech asi 100 a za pomocí tohoto přípravku, který mi poradil můj děda, který už bohužel nežije mi všechny zmizeli asi za tři týdny.Sežeň si od včelařů surový propolis a až si uděláš tinkturu tak užívej 1 krát večer před spaním polévkovou lžíci. Ze začátku to bude pěkně hnusný, ale za týden Ti to bude i chutnat, alespoň mě už to dneska chutná. Posílám Ti návod ze stránek sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/vcely/propolis.htm ,ale já jsem si tinkturu podle dědy udělal tak, že jsem do krabičky od sirek(normální velikosti)dal propolis (plnou zároveň ne vrchovatou!, aby se dala zavřít) a potom jsem to dal do půl litru 40% vodky a nechal těch 9 dnů vylouhovat. Ovšem jsem tu tinkturu nescedil, nachal jsem ji na dně a vesele užíval. Doufám že Ti to také pomůže jako mně, byl to pěknej hnus ty blbý bradavice. Ahoj Petr
Návod na zhotoveni propolisové tinktury
30 g propolisu pokrájíme na drobné kousky a dáme je do 5 dcl čistého lihu do tmavé láhve. Dobře protřepeme a necháme 9 dní vyluhovat a každý den protřepeme. Na desátý den scedíme a máme hotovou propolisovou tinkturu. Cedíme přes sítko z umělé hmoty - tekutina nesmí přijít do styku s kovem. Dá se použít ¼ 1 vodky a ¼ l čistého lékárenského lihu.

 Ales 
  • 

Re: Re: Bradavice Lapis 

(30.10.2006 15:20:46)

Kdysi jsem mel bradavici na prstu a nekdo mi poradil koupit Lapis v lekarne.
Tou tycinkou jsem bradavici rozvrtal, az to palelo a krev zreagovala na tmavou
srazeninu. Za tyden (bez bolest)jsem tmavy strup nadzvedl a odloupnul - po bradavici
(ktera mela hluboka vlakna dovnitr) ani jizva.
Ted jsem lecil kuri oko na chodidle a ono nic. Takove divne kuri oko - pri blizsim pohledu
se z toho vyklubala bradavice.
V lekarne Lapis za 15 korun nemaji - pochopitelne, kdyz s usmevem prodavaji nejakou
vodicku za 300,-.
Lapis byl AgNO3 = tycinka obalena parafinem. POZOR JEDOVATE! = staci pry 2gr. na beznou
vahu.
Takze bacha na male deti, jestli to jeste nekdo mate.
Dusicnan stribrny (prodejny s chemikaliemi), - staci na spicku noze, a ne cely kilogram
a zatocte s tim previtem.
Ales Petra 
  • 

Bradavice na nose 

(10.1.2006 7:49:04)
mam bradavici na nose.Je velká,skoro větší než můj nos.jako by to byl můj zaměřovač...Všichni se mi smějí.Vždycky jsem byla hezká, ale teď jsem zrůda...Nechci už žít s touto bradavicí...
 kj. 
  • 

bradavice, molusky 

(4.2.2006 9:26:14)
zkuste potírat koloidním stříbrem

Ag100 je účinné v boji proti:
- vleklým zánětům
- infekčním chorobám
- mykózám
- lupence, ekzémům, dermatózám
- oparům
- akné
- lupům
- obtížně hojitelným ranám.

http://www.pharmaactiv.cz/cz/produkt.php?id=4
 Petr 
  • 

100% úspěch jak se zbavit bradavic 

(9.2.2006 14:00:25)
Chci Vám poradit perfektní věc na bradavice. Měl jsem jich v nějakých 16. letech asi 100 a za pomocí tohoto přípravku, který mi poradil můj děda, který už bohužel nežije mi všechny zmizeli asi za tři týdny.Sežeň si od včelařů surový propolis a až si uděláš tinkturu tak užívej 1 krát večer před spaním polévkovou lžíci. Ze začátku to bude pěkně hnusný, ale za týden Vám to bude i chutnat, alespoň mě už to dneska chutná. Posílám Vám návod ze stránek sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/vcely/propolis.htm ,ale já jsem si tinkturu podle dědy udělal tak, že jsem do krabičky od sirek(normální velikosti)dal propolis (plnou zároveň ne vrchovatou!, aby se dala zavřít) a potom jsem to dal do půl litru 40% vodky a nechal těch 9 dnů vylouhovat. Ovšem jsem tu tinkturu nescedil, nachal jsem ji na dně a vesele užíval. Doufám že Vám to také pomůže jako mně, byl to pěknej hnus ty blbý bradavice. Ahoj Petr
Návod na zhotoveni propolisové tinktury
30 g propolisu pokrájíme na drobné kousky a dáme je do 5 dcl čistého lihu do tmavé láhve. Dobře protřepeme a necháme 9 dní vyluhovat a každý den protřepeme. Na desátý den scedíme a máme hotovou propolisovou tinkturu. Cedíme přes sítko z umělé hmoty - tekutina nesmí přijít do styku s kovem. Dá se použít ¼ 1 vodky a ¼ l čistého lékárenského lihu.
 Petr 
  • 

100% úspěch jak se zbavit bradavic 

(9.2.2006 14:03:51)
Chci Vám poradit perfektní věc na bradavice. Měl jsem jich v nějakých 16. letech asi 100 a za pomocí tohoto přípravku, který mi poradil můj děda, který už bohužel nežije mi všechny zmizeli asi za tři týdny.Sežeň si od včelařů surový propolis a až si uděláš tinkturu tak užívej 1 krát večer před spaním polévkovou lžíci. Ze začátku to bude pěkně hnusný, ale za týden Vám to bude i chutnat, alespoň mě už to dneska chutná. Posílám Vám návod ze stránek sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/vcely/propolis.htm ,ale já jsem si tinkturu podle dědy udělal tak, že jsem do krabičky od sirek(normální velikosti)dal propolis (plnou zároveň ne vrchovatou!, aby se dala zavřít) a potom jsem to dal do půl litru 40% vodky a nechal těch 9 dnů vylouhovat. Ovšem jsem tu tinkturu nescedil, nachal jsem ji na dně a vesele užíval. Doufám že Vám to také pomůže jako mně, byl to pěknej hnus ty blbý bradavice. Ahoj Petr
Návod na zhotoveni propolisové tinktury
30 g propolisu pokrájíme na drobné kousky a dáme je do 5 dcl čistého lihu do tmavé láhve. Dobře protřepeme a necháme 9 dní vyluhovat a každý den protřepeme. Na desátý den scedíme a máme hotovou propolisovou tinkturu. Cedíme přes sítko z umělé hmoty - tekutina nesmí přijít do styku s kovem. Dá se použít ¼ 1 vodky a ¼ l čistého lékárenského lihu.
 sojuska 


Co s bradavicí na obličeji? 

(13.7.2006 22:40:19)
Dobrý den,mohl by mi někdo poradit,co s bradavicí na obličeji?Čím ji natřít?Co koupit?Děkuji za odověď.
 Katka 
  • 

Re: Co s bradavicí na obličeji? 

(16.7.2006 16:40:31)
Já bych teda bradavici na obličeji sama doma neřešila a objednala se na kožní. Jako dítě jsem měla jednu na nose, jednu pod nosem. Na kožním mi to nějakým nástrojem "vydloubli" (nebylo to nic moc příjemného) a mám pokoj, nezůstala ani jizvička.
 Jana Němcová 
  • 

odstranění bradavic 

(17.8.2006 20:14:37)
Moje dcera, se s bradavicemi na nohou trápila nejméně 5 let. Zkusili jsme všechno možný / vypalování, speciální tinktury.../ a NIC.
Nakonec během tří neděl na dovolený, kdy chodila na zahradě bosa / nevypadalo to nic moc - ale bradavice jsme nestříhali /, při koupání v bazénu, do kterého jsme dávali chlor, který je určen pro zahradní bazeny, se jí bradavice ztratily. Měla jich asi osm a věřte mi, že jsme zkusili všechno možný. Myslím si, že hodně tomu pomoh ten chlor a pak to naboso chození. Nohu má hladkou a nikdy bych nevěřila, že tomu před měsícem bylo jinak.
ahoj Jana
 duska 
  • 

neresitelne bradavice 

(14.9.2006 17:48:36)
dobry den, jiz dlouho se snazim lecit sve bradavice na noze.. (potiranim vodickou, vypalovanim)..vysledek = jeden velky (10*5cm) bolestivy problem. chirurgicke odstraneni mi odmitaji provest, nebot cast je v oblasti nervu + hrozi deformace nohy. dokazete nekdo poradit?
 Jana 
  • 

Re: neresitelne bradavice 

(24.9.2006 17:13:58)
Jsem na tom podobně jako Duška, mám již 2 roky bradavici rozměru 2x2 cm na patě. Absolvovala jsem dusík - po něm se bradavice ještě více rozlezla na plochu, chirurgický zákrok - bez účinku, všechna mazání od kožního, vlaštovičník, nyní jsem po 4 laserových ozářeních, ale výsledek zatím nikde. 1 měsíc beru homeopatika (thuyu a antimonium crudum) a dále hlívu ústřičnou. Dokáže i mně někdo poradit, jakou cestou se vydat k úspěšné léčbě? Odpověˇprosím na emailovou adresu jelinek@FIC.cz nebo VLADAJELINEK@CENTRUM.cz
 Maruška 
  • 

Ploché bradavice na obličeji?? co s nimi? 

(9.1.2007 11:11:25)
Mám už několik měsíců problém s bradavicemi na obličeji...původně jsem myslela, že se jedná o akné,které se neléčilo, ale když jsem navštívila dermatologa, bylo mi řečeno, že se jedná o ploché bradavice...dostala jsem vodičku na potírání, ale bradavice se neléčí a navíc se velkou rychlostí šíří po celém obličeji. Už nevíc co s tím. léčit to babským způsobem mám strach, aby nevznikly ještě nějaké jizvy...děkuji za každou radu...
 Týna 
  • 

Re: Ploché bradavice na obličeji?? co s nimi? 

(16.1.2008 17:03:03)
mám podobný problém, doktorka mi doporučila léču tekutým dusíkem..uvidíme co to udělá:)
 mildim 
  • 

Re: Ploché bradavice na obličeji?? co s nimi? 

(19.5.2008 21:36:02)
zajimave jak kazdy dermatolog radi neco jineho mam dcerku 7 let ma bradavicky na cele a pan doktor v zadnem pripade nechce pouzit dusik doporucuje duofilm a trpelivost je to pry dlouhodoba zalezitost pravda na nohach jsme zlikvidovaly behem pul roku na celo ted zkousim vlastovicnik rekla bych ze to pomaha na rozdil od duofilmu nepali je to setrnejsi doporucuje se k tomu zobat hliva ustricna podporuje imunitu s tim mame problem ponevadz dcerka nechce polykat kapsle jsou osklive ale jako dospelim by vam to nemuselo delat problem
 Kracki 


Re: Ploché bradavice na obličeji?? co s nimi? 

(22.6.2009 16:54:19)
Dobry den, mam uplne stejny problem. Bradavice v obliceji, hlavne na brade, kde se siri docela rychle, pak na spancich, par na tvarich. Vyzkousela jsem uplne vse - kauter, seskrabavani lzickou, laser. Bohuzel nic nepomaha. Z prirodnich - hliva, echinacea.taky nic. Nazor kazdeho lekare se ruzni a ze jsem jich taky hodne vyzkousela. Nyni zkousim homeopatika, ale zatim take nic. Je pravda, ze lecba ma trvat min. 2 mesice. Tak uvidim. Bohuzel, je to virove a pokud se clovek nezbavi toho proklateho viru v tele, tak s nima asi nehne.Nemate nekdo nejakou jinou zkusenost? Děkuji predem velice za radu.
 Tommy 
  • 

Condylomata Accumunita HELP! 

(27.11.2006 21:01:48)
Prosím poraďte mi někdo mám problémy s condylomatama. Má někdo nějakou zkušenost čím je potírat? Jak se toho zbavit? Prosím poraďte někdo
 Petra 
  • 

Aldara 

(26.2.2007 18:14:57)
Prý existuje nový pripravek, co je v lekarnach ... Aldara ... mel by mit 70 % ucinnost
 Pjotra 
  • 

Na ploché bradavice CITRON 

(19.3.2007 22:24:09)
Ahoj,pred nejakou dobou se mi na obličeji udelali ploché bradavice,bylo to příšerné,od jedné se rozmnožili,až jsem jich mela na pravé tvváři spousty.Vetšinou vypadali jakobych mela akné,ale rozhodne memu sebevedomí neprispely.Doktorka na kožním mi je vypalovala dusíkem,ale to vubec nepomahalo,ba naopak.Jeji lečba me nijak nepomahala a prestalasem tam chodit,obednalasem se k jine kožařce,samozrejme me obednala až asi za mesic a pul,jak to bejvá ve velkých mestech.Za tu dobu se mi zase rozmnožili.Já jsem ale hledala na internetu rady a dočetlasem se,že to je onemocnení treba i psychického puvodu.Tak jsem se s nemi smířila a potíralasem si je citronem,nekolikrat denne co to jen šlo,klidne každou chvilu co si jen vzpomenete.Nakapejte si do nejaké malé sklenky citron a takovým tím tamponkem na čištění uší si ten citron nanašejte,klidne i agresivne,klidne at to štípe.Ty potvurky za krátký čas zmizí.Najednou byly pryč,bylo to snad zedne na den.Proste se slouply a byla pod nimi hezká kuže!!!!K té doktorce jsem šla,povedela jí to a jen se smála,proste jsem si pomohla sama a mám zas peknej ksychtík!!Funguje to i na normální bradavice,hezky je vypálit citronem!!Hodne stestí!
 hned  
  • 

bradavice 

(17.8.2007 18:58:09)
na bradavice jedine tento pripravek,je sice trosku drazsi ale stoji to za to ,vsem doporucuji http://www.prozdravi.cz/bradavicnik-wartner.html?idd=1796
 P.Novak 
  • 

odkazy na fotky  

(17.9.2007 18:41:45)
Níže jsou uvedeny odkazy s bankou fotografií a jmény.Bohužel jsem našel jen ty zahraniční.

http://www.dermnet.com/moduleIndex.cfm?moduleID=16

http://www.lib.uiowa.edu/hardin/md/gallery.html

http://www.mshc.org.au/professional/content_prof.cfm?categoryId=101&topicId=103&infopageId=216

 Taurus 
  • 

ZINEK 

(18.5.2008 22:49:23)
Ahoj všichni! taky jsem dlouho bojoval s bradavicemi - nejen velká "hnízda" na chodidlech, ale postupně i na rukou skoro 5 let. Nepomáhalo vyříznutí, vypálení dusíkem, masti, verrumal, náplasti s kyselinou salicylovou, bradavičník nakonec ani drahý opakovaný laser! Nakonec mi po 2 měsících ZCELA zmizely po každodením užívání zinku v tabletách... (Občas jsem ještě nedoléčená místa natřel Verrumalem, ale hlavní zásluhu měl zinek!) DOPORUČUJI !!!!!!!
 ales novak, já 
  • 

oblicej 

(22.6.2008 11:17:37)
jak se to leci v obliceji????treba na rtech??? na nose???? pls poradte
 eddie 
  • 

elegantna metoda 

(21.9.2008 9:25:47)
po vypalovani dusikom sa mi bradavice na nohe obnovovali, mal som tam take lozisko velkosti desatkorunacky + este zopar dalsich na nohe. cibula tiez nepomohla. NAKONIEC SOM NASIEL NA NETE RIESENIE KTORE JE LAHKO PREVADZKOVATELNE A ASI NAJUCINNEJSIE (ASPON U MNA) BOLA ROBENA AJ VEDECKA STUDIA S NIM. PRICIPOM JE ZE BRADAVICIAM TREBA ZAMEDZIT PRISTUP VZDUCHU (ZJAVNE POTRBEUJU KYSLIK) A ONI CASOM "ZAHYNU" AKO RASTLINA BEZ ZAVLAZOVANIA. PRAKTICKY SA TO ROBI PRELEPENIM BRADAVIC NEPRIEDUSNOU LEPIACOU PASKOU, KONKRETNE SA DOPORUCUJE "PRIEMYSELNA PASKA" -TA TAKA SIVA, UPLNE BEZNA, V ANGLICTINE "DUCT TAPE" (NAJDITE SI OBRAZKY NA NETE PRIPADNE). JA SOM JU MAL NA NOHE ZHRUBA 21 HODIN DENNE A KOMPLETNE MI ZMIZLI PO PAR TYZDNOCH VSETKY BRADAVICE. NIC NETREBA VYLUPOVAT. TREBA LEN CAKAT KYM ODRASTIE STARA KOZA A NAHRADI JU NOVA ,CO DOST DLHO TRVA NA NOHE. TAZKO POVEDAT KEDY UZ BOLI BRAD. MRTVE A UZ LEN "ICH MRTVOLY SA DRZALI KOZE".
2. MOZNOST KTORU SOM POUZIL NA ZOPAR JEDNOTLIVYCH BRADAVIC BOLO NATRETIE LAKOM NA NECHTY. ZREJME AJ TEN DOSTATOCNE BRANI PRISTUPU KYSLIKU. TIEZ TO FUNGOVALO._________ LIECBU POMOCOU PASKY (PRIPADNE LAKU) POVAZUJEM ZA DALEKO NAJDOKONALEJSIU. JE LAHKO POUZIVATELNA, UCINNA,PRIJEMNA. PERFEKTNA ELEGANTNA METODA. .................KEBY VAM NAHODOU PREDSA LEN NEFUNGAVALO TOTO, TAK DALSOU UDAJNE VELMI UCINNOU METODOU A PRIJEMNOU JE OCOT - BUD OVOCNY ALEBO OBYCAJNY. STACI UDAJNE NOHY DENNE 30 MINUT MOCIT (ALE PREDTYM TREBA ZO 20 MINUT MOCIT NOHY VO VODE, ABY KOZA NASIAKLA VODOU). MOZU SA SAMOZREJME KOMBINOVAT VSETKY METODY. .......A ESTE PRIDAM STRANKU ,ALE V ANGLICTINE, KDE JE SPUSTA DALSICH MOZNOSTI UZIVANYCH VO SVETE: www.health911.com/remedies/rem_wart.htm ......... DODAM ESTE ZE SOM LEKAR A POVAZUJEM ZA HANBU ZE KOZNI LEKARI O METODE PASKY, LAKU A OCTU NEVEDIA (MOZNO SU VYNIMKY) A PROPAGUJU (AJ NA WEBE) HLAVNE DUSIK A VERUMAL (NEVIEM CI NIEKTO SI VERUMALOM NOZNE BRADAVICE KEDY VYLIECIL), CO SU DOST TAZKOPADNE A BOLESTIVE (DUSIK) METODY.
TAK PRAJEM VAM SKORE ZBAVENIE SA TEJTO HNUSNEJ PLIAGY (KTORA MNE STRPCOVALA ZIVOT PAR ROKOV) AND YOU ARE WELCOME :)
 Petr 
  • 

Re: elegantna metoda 

(30.11.2008 13:41:20)
Zdravim vsechny, presevsim autora predesleho prispevku Eddieho.

Na jeho doporuceni jsem na svou bradavici na plosce nohy (2 roky stara, cca 1cm v prumeru) pouzil metodu lepici paska. Duvod proc jsem odkladal reseni tohoto sice nijak bolestiveho, ale spis neprijemneho problemu, byla neucinnost napr. Duofilm (~150Kc) nebo Wartner (~500Kc), ale predevsim nechut nechat se oleptavat ci zmrazovat "stredovekymi" metodami u klasickych lekaru. Celou dobu jsem si rikal, ze prece musi existovat nejake jednoduche reseni... Po precteni prispevku Eddieho, jsem zkusil prave lepici pasku.

Zhruba pred 4-mi tydny jsem zacal "nezkusene" olepovat chodidlo kolem dokola klasickou ceskou pruhlednou paskou na krabice sirky cca 5cm (utahl jsem ji tak, aby se na bradavici nedostaval vzduch). Oblepeno bylo vzdy temer na cely den (24h). Po par dnech nastal problem s hranou pasky, ktera zacala na nartu trochu rozedirat (docela tenkou) kuzi. Takze muselo nastat vylepseni, neb jsem tomuto reseni veril a nechtel jsem "lecbu" prerusit. Stacilo na nart pod pasku prilozit kousek tenkeho obvazu zhruba stejne sirky jako izolepy, coz eliminovalo jak dreni kuze, tak i zlepsilo "dychani" kuze ze strany, ktera nemusela byt zadusena.

Vysledek se zacal dostavovat zhruba po dvou tydnech (tmavnuti bradavice pod hrubsi kuzi chodidla) a po 3-4 tydnech byla "neprijemnost" pryc. Bezbolestne, zadny lekar, zadne leptani kuze, zadny dusik, proste v pohode. Zmizely i malinkate okolni bradavice na jinych mistech plosky. Stacilo zadusit "centrum" problemu.

Velmi tento postup doporucuji s malym "tuningem" ve forme podlozeni tenkeho obvazu pod izolepu na kuzi, kterou neni treba drzet bez vzduchu.

Jeste jednou diky a hodne zdaru!!!

Petr
 David Pauzar 
  • 

Echynacea 

(4.12.2008 10:48:08)
Nevím jestli to už někdo nepsal, nečetl jsem všechno, ale zrovna jsem odstranil dlouholeté bradavice braním sirupu s Echynaceou (z kořene), je to na imunitu a viry. Je to sice dlouhodobější (několik měsíců) záležitost, ale asi lepší než obvyklé "středověké" metody.
 ferda mravenec 
  • 

mě pomohl česnek 

(9.12.2008 14:44:27)
Mě na bradavice pomohl česnek,ale ne čínský ze supermarketu ale ostrý moravský poctivý.Normálně jsem ho mačkadlem na česnek rozdrtil,ihned aplikoval na bradavici,pálilo to ,nechal tam zaschnout,svědilo to ale chce to vydržet.Po dvou třech dnech jsem to umyl,nechal pokožku tri dny zregenerovat a pokud bylo třeba postup opakovat.A bradavice normálně zmizela.Hodně úspěchů
 mirekcafa 
  • 

koncentrát vlaštovičníku 

(9.2.2009 22:53:29)
Já jsem vyhrabal na internetu nějaký koncentrát vlaštovičníku, paní tam psala že je do týdne po bradavicích. Dal jsem tedy asi 250,- Kč a došla mi lahvička s tinkturou. Potíral jsem jednou za den a světe div se bradavice zčernaly a fakt zhruba za 7-9 dní se vylouply. A mám klid.
Pokud kdo chce mejla na tu paní : nechvilka@seznam.cz
 Mart 
  • 

lázně Jáchymov 

(26.4.2009 23:31:50)
Můj otec měl problémy s bradavicemi na nohou. Stačily tři týdny pobytu v lázních Jáchymov (po operaci pátěře) a bradavice zmizely a už se nikdy nevrátily (už cca 20 let). Radioaktivní voda jim asi dobře nedělá.
 jitka 
  • 

Re: koncentrát vlaštovičníku 

(1.5.2009 19:30:56)
Už týden potírám u šestiletého syna molusky čerstvým vlaštovičníkem a žádné nové pupínky se netvoří, staré sesychají. Klepu na dřevo a mám radost. Dříve pupínky vyhnisávaly a nové se tvořily.
 trinity99 
  • 

léčba bradavic  

(3.11.2009 18:43:35)
Měla jsem na rukou velké bradavice infekčního rázu.Zbavila jsem se jich rychle a bezbolestně.Prostě jsem si na ně sypala obyčejnou kuchynˇskou sůl.Funguje to,opravdu,věřte.A zkuste.
 jirka 


bradavice 

(2.7.2010 22:06:00)
ahojmam problemy s bradavicemi uz 12 let delaji se mi na noze po nehtama po case mam misto nehtu bradavici je to velice bolestive a zadnemu doktorovi se do lecby moc nechce poradte prosim jsem zoufalej nemohu chodit v lete ani v pantoflich bez ponouzek dekuji
 Tulka 


Re: bradavice 

(3.7.2010 7:19:24)
Jirko,zkus hlívu ústřičnou.Seženeš ji ve formě tablet v lékárně.Pomáhá:-)
 Voskovka 


Re: bradavice 

(17.1.2011 11:21:36)
Také můžete zkusit Sanytol gel k dezinfekci. U nás zázračně zabral po pár dnech.
 Zuzka-vin 


Re: bradavice 

(19.11.2011 23:22:34)
Dobrý den Jirko, můj manžel měl také bradavice a úspěšně jsme je zlikvidovaly. Pomohl mu bylinný OK Balsam od OKG. Manžel si bradavice mazal každý večer před spaním. Zkuste to a uvidíte, že budete mít pokoj. Podívejte se na stránky www.zuzka-vin.webnode.cz.Klidně i zavolejte. Zuzka
 monika kotlárova dceryne bradavice 
  • 

bradvice 

(26.2.2014 15:44:19)
dobry den moje holka ma bradavice na rukach a chodime na kožni a vubec ji nepomaha ten dusik ani ty připravky co nam dava Pani doktorka mužete mi poradit co stim mame dál dělat dekuji

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.