| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak nás ovlivňuje svět reklamy

 Celkem 161 názorů.
 Winky 
  • 

Pokrok směrem vzad 

(9.6.2009 10:00:50)
jj, můj muž říká že jednou všichni "chcípnem" na přemíru zbytečných informací :-)
Taky mám nedobrý pocit z kvantity věcí v dětském pokojíčku, a ze své určité závislosti na internetu.
No ale zadlužovat se kvůli hračkám, to je fakt síla.
 Petr 
  • 

Slabý článek 

(9.6.2009 10:26:08)
Titulek slibuje víc než je v textu. O vlivu reklamy na dospělé tu toho moc není - až na příklad paní která nepřiměřeně nakupuje. Rady se týkají ochrany dětí před internetovým prostředím - toho už jsem četl plno - ale jak to souvisí s reklamou?

Reklama vysílaná televizí je mnohem masivnější než reklama na internetu - tam na ni většinou musíte kliknout. V tV se jí nevyhnete a nic nepomůže že se na ni díváte s dítětem. To je bezzubý článek, ostatně zveřejněný v médiu (Mf) závislém na reklamě.
 dadlenka 


Re: Slabý článek 

(9.6.2009 10:42:00)
souhlasím, slabý článek. Chtěla bych vidět, jestli nějaká Kamila, 33 let, matka dvojčat existuje~j~ nebo se jenom autorka domnívá, že existuje...Nejstaršímu synovi je 7 let a internet používá jako nástroj, je schopen si tam zahrát hry (rodiči schválené) a taky najít informace, které ho zajímají (využívá strejdu gůgla a tetu wiki a rodiče), má vlastní mobil ze kterého mi pokaždé, když skončí škola a on vyrazí k domovu, zavolá (bydlíme 2 minuty od školy, tak abych měla přehled), často na mobil fotí (kytky a bratry, vyfotil si i písanku~:-D) v pokojíčku mají s bratrem svou tv a dvd, vše, než použijí konzultují s rodiči. S manželem se hlavně snažíme, aby naše děti tyhle věci uměly využívat a nebrali je jako zázrak, ke kterému se musí vzhlížet a skládat oběti, ale jako nástroj k získání informací. Myslím, že zatím se nám to daří~d~
 Nika89 


Re: Slabý článek 

(9.6.2009 10:52:51)
Nevím, já měla svůj první mobil ve dvanácti letech, volala jsem domů jenom pokud se mi ve škole udělalo zle a jela jsem dřív domů, popřípadně když jsem chtěla zůstat u kamarádky. Dojížděla jsem na gymnázium do města, cesta autobusem trvala cca 30 minut. Základní škola tady na vesnici je, je nová, velká a pěkná a vzdálená pět minut cesty. Nevím, proč by mi dítě mělo volat, když přece za chvilku dorazí domů. Stejně tak mi přijde zbytečné, aby mělo v pokojíku televizi i s dvd, když už to jednou je v obýváku. U nás doma byly a jsou dva počítače, sestra ani bratr nedělají nic jiného, než že u nich sedí. Nejdou ven, nepomůžou mamce doma (dělá na směny a 12 hodin v kuse, někdy má volno dva, někdy tři dny v týdnu), úkoly dělají až když je k tomu mamka dokope.
 dadlenka 


Re: Slabý článek 

(9.6.2009 11:09:15)
tak já jsem měla svůj mobil ve 25 letech, nevím, o čem by to mělo vypovídat, nevím, jestli máš děti.... je mi úplně jedno, jestli se někdo nad tím, že můj 7 letý syn má mobil podivuje. Ve škole ho má vypnutý, zapíná až mi volá, v tom, kde je vhodné telefonovat a kdy je vhodné raději mobil vypnout by se od něj mohli učit mnozí dospělí~k~ Jinak naše děti doma nevysedávají ani u televize ani u dvd ani u počítače, nejstarší má své zájmy, chodí do skauta, do sportovních her, chodíme ven, na kolo, dětem se věnujeme, k televizi ani k dalším vymoženostem je neodkládáme, umí je využívat, nejsou jejich sluhy.
 10.5Libik12 


Móderní varování před ničím 

(9.6.2009 11:33:38)
vyrostly mé staré děti. Jejich liknavá matka byla velice ráda za bloky pořadů, kde byly zakompované skvosty typu Kačerov, Chip a Deyle,Šmoulové, želvy Ninja, Sport Billy aj v rámci reklam na všechno možný.
Pak dorazil computer, zaplať Bůh, to bylo klidu, když synáček mastil Wolfa. Následovalo připojení, no byla pakárna furt odvirovávat dárky z růžových stránek, tak jsem konečně dala limit. Z reklam se nicméně hrnuly Bárbíny a Kenové, pamatuju se, jak jsem sháněla lyžařku. Dělala jsem to proto, že jsem přála dítěti tak strašnou touhu po panence. Kdo z nás umí něco tak hodně chtít.

Děti jsou velké a normální. Možná mimojiné proto, že jsme media nedramatizovali v žádném ohledu.

Článek je snad vtip ne?
 Lizzie 


Re: Móderní varování před ničím 

(9.6.2009 11:39:25)
Náhodou bloky od Disneyho byly super. Dodnes na ně ráda vzpomínám. To byla sobotní, napjatě očekávaná tradice.
 Nika89 


Re: Slabý článek 

(9.6.2009 16:52:17)
Ano, máme jedno dítě, plánujeme další. Nepodivuji se nad tím mobilem, ale nad tím, že mají v pokojíku tv i s dvd. Mamka by se taky ráda věnovala, ale když je v práci od osmi do osmi většinu týdne a přijde domů, kde je bordel, neumytý nádobí a neudělaný úkoly, protože mají doma dva počítače (chlap se kterým žije-otec sourozenců prostě musí mít vlastní a televizi se satelitem k tomu) a děcka nehnou ani prstem, o chlapovi ani nemluvě. My dětem tohle do pokoje nedáme, stejně jako nechceme televizi ani do ložnice.
 Rezinka007 


Re: Slabý článek 

(9.6.2009 11:04:23)
Že se to daří vám neznamená, že se to daří všem rodičům. Mylsím, že čím více se to do rodičů bude hustit, že i internet je nebezpečný, že by rodiče měli vědět, co jejich ratolesti vyhledávají, popřípadě s kým si píší, tím lépe. ~R^
 dadlenka 


Re: Slabý článek 

(9.6.2009 11:20:37)
myslíš, že si nějaký rodič tady přečte článek na rodině a hned se začne dítěti věnovat a vysvětlovat?~a~ Tomu nevěřím, jsou prostě rodiče, kteří se dětem věnují a věci vysvětlují a potom tací, kteří, když se potom něco semele naříkají na dobu, počítače, internet, televizi, mobil, ale tyhle věci nejsou příčinou problémů, problém tkví v nezájmu rodičů~d~.
 Rezinka007 


Re: Slabý článek 

(9.6.2009 13:22:03)
Když ukážeme rodičům, co vše se za počítačem může špatného jejich dětem stát, někoho to třeba nakopne. Nebo jste tak zabednění~y~? Všichni jistě ne. S kampaní Nemyslíš, zaplatíš, někteří rodiče také psali a říkali, že před kampaní své děti tolik nepřipásávali, teď po kampani by si to již nedovolili a děti pravidelně pásají i na krátké úseky. A tak dále. Stejně tak prevence rakoviny prsu a dalších nemocí, když některá žena uvidí v tv pořad/přečte článek, zamyslí se a potom třeba i na tu prohlídku půjde.. Ne všichni, ale někteří ano. ~R^
 Bára a Naty 


Re: Slabý článek 

(9.6.2009 14:07:08)
No možná, i když tomu příliš nevěřím. A hlavně nevěřím, že tomu pomůže článek na Rodině. Možná nějaká masivní kampaň, jako ty které jsi zmiňovala.
 Rezinka007 


Re: Slabý článek 

(9.6.2009 14:33:35)
Pravda, ale kampaním pomáhají i články, publikace, rozhovory, které si lidé přečtou/uvidí a zamyslí se nad nimi. Neříkám, že je tento článek bravurně napsaný, ale vcelku se dá s něčím souhlasit.
 Bára a Naty 


Re: Slabý článek 

(9.6.2009 14:58:23)
Ano to máš pravdu. I když rozpoutal ve výsledku diskuzi na úplně jiné téma ~t~ ~t~
 Petr, 28let 
  • 

Spiclovani deti 

(9.6.2009 10:58:14)
Nevim, jestli tim, ze budete hlidat, jestli se vase dite nediva na internetu na nahatinky ho pred necim uchranite. Lepsi je pred ditetem vnejsi svet neschovavat, ale vysvetlovat mu ho.
 Rezinka007 


Re: Spiclovani deti 

(9.6.2009 11:07:15)
A o tom se v článku také píše, sednout si někdy s dítětem k netu, mluvit s ním, prohlížet(nahotiny) společně ~z~
Rady v článku v rámečku se mi líbí.
 Bára a Naty 


Nic nového 

(9.6.2009 11:24:06)
I já si myslím, že článek nepřináší nic objevného.
I my máme doma každý svůj počítač, každý ho využíváme k jiným účelům a mnohdy si hrajeme přes internet všichni společně např. lodě, piškvorky, slovní fotbal aj. a je u toho legrace. Televizi prakticky vůbec nesledujeme, občas National Geografic a Animal Planet. Spíš využíváme DVD a to díky několika počítačům umožňuje každému shlédnout to na co má náladu. Dcera má mobil od 7mi let, ale využívá ho spíše jako foťák.
Že je reklama tahání peněz z lidí pochopila cca kolem 6ti let. Kromě školy chodí tančit, jezdí na koni, hraje na zobcovou flétnu a začíná s příčnou a chodí na výtvarku. Že ji nemohu nechat celá odpoledne dřepět u počítače, je mi celkem jasné, že musím mít přehled o tom co na něm dělá, taky. Nic nového jsem se tudíž nedozvěděla.
A obávám se, že rodiče jejichž děti tráví veškerý čas sledováním televize či sezením u počítače je nenechávají takto žít proto, že by nevěděli jak je to škodlivé, ale proto, že jim to vyhovuje. Takoví rodiče se budou chovat stejně i po přečtení tohoto článku.
 Olina 
  • 

Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 13:37:27)
Nezlobte se na mne, ale jak to tady čtu, pomalu mi dochází, proč si lidi stěžujou, že nemají peníze. V 7 letech jsem ze školy vodila ještě o rok mladšího bratra, měli jsme to do školy 5 minut, chodili jsme kolem vysokofrekventované cesty a žádný mobil jsme nikdy nepotřebovali. Samozřejmě doba je jiná,ale kupovat 7 letému dítěti mobil, mít každý svůj vlastní počítač, v dětském pokojíčku televizi a dvd...Lidi, co vy ještě chcete??? To je rozmazlování dětí!!! Vidím, že se ke článku ozvali ti, kterých se to dotklo, že? Ostatně jako vždycky...
 Bára a Naty 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 13:53:14)
Tak Olino, jednak nepatřím k lidem, kteří si stěžují že nemají peníze. Nepatřím ani k bohatým. Ale mobil a počítač jsou dnes již natolik běžné a cenově ne až tak nákladné věci, že nevidím důvod proč si je nepořídit a proč je nepořídit dítěti. Nemyslím si, že jde o rozmazlování, bereme je jako věci, které nám zpříjemňují život, v případě počítačů rozšiřují i naše vědomosti a znalosti. Za kroužky, které dcera navštěvuje zaplatím ročně okolo 30 - 40ti tisíc korun. Rozmazluji ji tím snad???? Doma ji učím vařit, vyrábět šperky, batikovat, chodíme pravidelně do divadla, ZOO, muzeí atd. Za tyto aktivity zaplatím ročně ještě víc než za kroužky - i tím ji rozmazluji??? Já myslím že ne.
 Insula 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 14:10:54)
Za kroužky 30-40 tisíc???? No páááni. To je náš roční účet za plyn. ~t~
 Bára a Naty 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 14:13:26)
no já vím, je to mazec ~t~ Ale když jí to všechno baví a stíhá to a navíc jako správně ješitná matka jsem i přesvědčená, že jí to jde ~t~~y~
 Katla 


insulo, ona ta nutkavá potřeba kroužkovat  

(9.6.2009 14:16:53)
je taky důsledek reklamy. Ne přímo na konkrétní zboží, ale na obsah sdělení o správném životním stylu, úspěšné aktivní všestranně rozvinuté osobnosti, atd. Od určité míry to není také nic jiného než normální konzum v jiném provedení. Asi s etu do mne hodně lidí obuje, ale já svým dětem ponechávám vedle přiměřenéh ppočtu aktivit i prostor k pustnutí ~t~
 Insula 


Re: insulo, ona ta nutkavá potřeba kroužkovat  

(9.6.2009 18:24:47)
O to nic. Mě to jenom šokovalo. Neumím si totiž představit jaké že kroužky to dítko navštěvuje nebo kolik jich je, za tu cenu. ~:-D

Dcera chodila letos cvičit, na kreslení a zpívání (5,5). Příští rok jí chci dát ještě na předškoláka a ona chce chodit na angličtinu + ty předchozí, ale já má "strach", že toho bude na ní moc. ~d~ Jinak letos za kroužky 1.700 + 900 + 250. ~t~ A to jsem si myslela, že je to hodně peněz. ~t~
 Katla 


zahlcenost dětí aktivitami,  

(9.6.2009 14:13:06)
je téma samo o sobě.
Kroužky ky a představa, že když dítě nemá diář narvaný jak vrcholový manažer, tak se fláká, je úchylka, kterou kolem sebe taky dost často pozoruju.
Zaplňovat život neustálými aktivitami je jen o něco lepší než zaplňovat ho neustále novým zbožím.
Znám děti, co mají i 2 kroužky denně a na dětství už tak nějak nemají čas.
Pro případné rejpaly - nemluví ze mne bledá závist - měla bych na to u prostředky a i děti schopné toto absolvovat. Ovšem žiju v možná bludu, že na tajkovou zaneprázdněnost mají děti pak celej život a že k dětství patří hlavně čas nestrukturovaný.
 10.5Libik12 


Re: zahlcenost dětí aktivitami,  

(9.6.2009 14:16:39)
Tak to já se teda nemohu dopočítat, 4 tácy za měsíc za dětskou aktivitu mi nemůžou vyjít, co je to za kroužky?

No nebo počítám blbě a přispěvatelka má 8 dětí, to potom jo.
 Katla 


Re: zahlcenost dětí aktivitami,  

(9.6.2009 14:18:08)
Nejsme extra v balíku, ale kdybychom přiškudlili, tak to dáme. Ale představa , že moje děti chodí po svetě s tlustým diářem, aby na něco nezapomněly....
 10.5Libik12 


Re: zahlcenost dětí aktivitami,  

(9.6.2009 14:22:51)
Já nevím jestli se to dá zaplatit, my asi podobnou částku ročně prohýříme v cigaretách a chlastu, ale já nevím, co to může být za aktivity.

Absolvovala jsem s dítětem například předraženej společenskej tanec, sborový zpěv s výjezdy za hranice, keramiku, jazyky a hru na piáno u privátních učitelů. No a nedostali jsme se v součtu ani na půlku.

Podotýkám, že to nebylo najednou, nýbrž jak tak život šel..
 Katla 


možná by ses divila  

(9.6.2009 14:24:14)
jsou kroužky, kde dáš litr za měsíc, a když máš takové 4 ~y~~y~~y~. Osobně hlasuju raději pro to hýření
 Bára a Naty 


Re: zahlcenost dětí aktivitami,  

(9.6.2009 14:25:45)
Nejsou to jen náklady na kroužek jako takový, ale výdaje s nimi spojené. Doprava, vybavení, potřeby atd.
 Insula 


Re: zahlcenost dětí aktivitami,  

(9.6.2009 18:27:54)
Aha. U nás jsou výdaje na kroužek započítané v ceně kroužku (třeba to kreslení). A cestovné bylo zdarma, protože je to přímo v budově školky a i si jí tam vedoucí vyzvedne a zase mi tam dítko vrátí. Takže prostě dceru normálně vyzvednu ze školky. ~;)
 Jedůfka / 99,00 


Re: zahlcenost dětí aktivitami,  

(9.6.2009 18:56:15)
No, známým chodí dítě na hokej, doslova si ho dlouhodobě vyžadonil, kromě toho na AJ a do hudebky, ale myslím, že ti daj tyhle peníze jenom za ten hokej. A toho času s tím stráveného. Ale co by člověk pro děti neudělal.
 Bára a Naty 


Re: zahlcenost dětí aktivitami,  

(9.6.2009 14:21:11)
Hroudo, mé dítě má sice každý všední den kroužek, ale nikoliv proto, že bych měla potřebu ji narvat do všech aktivit, které mě napadnou. Všechny kroužky na které chodí si našla sama, baví ji a tudíž čas na nich strávený pokládá za svůj volný čas, který zaplnila jízdou na koni, hraním na flétnu, tančením, malováním atd.
Naopak jsme zrovna nedávno řešily jestli by některý z kroužků nechtěla opustit, protože už půjde do třetí třídy a zřejmě bude potřeba se více věnovat škole. Radikálně odmítla a naopak mi oznámila, že plánuje začít s příčnou flétnou.
 10.5Libik12 


Re: zahlcenost dětí aktivitami,  

(9.6.2009 14:25:40)
Jo kobyly jsme měli taky. To mě zvlášť votravovalo. Smrděj a ještě nikdo neví, kdy kopnou.
 Katla 


no kdybych dala na syna,  

(9.6.2009 14:27:20)
tak to tak má taky. jenže pak na něm a nejen na něm vidím, jak je rád, když zrovna nikde není, JEN TAK NIC NEDĚLÁ, děcka to neodhadnou, chtějí všechno.
Jinak úplně na samý okraj....určitá míra nestrukturovaného času je pro kreativitu člověka mnohem důležitější, než jedna rozvíjející činnost za druhou.
 Bára a Naty 


Re: no kdybych dala na syna,  

(9.6.2009 14:32:57)
Hroudo já myslím, že i tak má času na svoje kraviny dost a dost. A ona tam skutečně chodí ráda a kromě koní, kde je do večera se z kroužků vrací nejpozději v půl páté, učí se tak 20 min denně max. cvičí na flétnu prakticky nepřetržitě a zcela dobrovolně (spíš poslouchá naše výkřiky jestli už by toho nechtěla nechat) a spát chodí kolem deváté.
 Katla 


Re: no kdybych dala na syna,  

(9.6.2009 14:34:28)
No však! Do půl páte a do pěti se učit a pak začíná život!!!
Asi jsme z jiné planety ~t~
 Bára a Naty 


Re: no kdybych dala na syna,  

(9.6.2009 14:38:05)
Promiň Hroudo, ale ty nechodíš do práce?????? Protože já ano a tudíž se domů dřív jak v půl páté nedostanu. Takže kdyby neměla kroužky, dřepěla by v družině. No myslím, že ty kroužky jí baví víc.
 10.5Libik12 


Re: no kdybych dala na syna,  

(9.6.2009 14:37:08)
ty vogo, s tím učením a cvičením na nástroj je to tak desetihodinová pracovní doba.
 Katla 


volný čas dětí nejsou "kraviny"  

(9.6.2009 14:38:18)
Jinak víš co je kouzlo toho, že dítě nestihne v dětství všechno zkusit, všude být a všechno se naučit?
Hádej.
 Katla 


přezaměstnané děti  

(9.6.2009 14:32:11)
no nic, už končím. Zřejmě ze mne mluví nedávná zkušenost, kdy syn chtěl pozvat odpoledne spolužačku na zmrzlinu, ona by bývala moc ráda šla, ale nenašla čas - každý den 1 - 2 kroužky do pozdního odpoledne a pak si musí dělat úkoly. O víkendu aktivity z rodiči.
Já na tom zase tolik pozitivního nevidím.
 10.5Libik12 


Re: přezaměstnané děti  

(9.6.2009 14:34:41)
A já si myslím, že jsi to řekla hezky.

A co si budeme povídat, není nad to si odůvodnit pozitivně, že matka taky může chvíli sedět na zadku a nelítat po City jak prdlá, aby náhododou potomek nezakrněl.

Takže všeho s mírou.
 Bára a Naty 


Re: přezaměstnané děti  

(9.6.2009 14:35:45)
Za tento rok se má dcera stihla zůčastnit všech narozeninových oslav svých spolužáků, běžně se s holkama navštěvují a občas ona u některé nebo některá u nás i přespí. Takže ani v tom žádný problém nemáme. Nemyslím si že je přezaměstnaná.
 Katla 


však už mlčim  

(9.6.2009 14:39:34)
talenty se nesmí nechat krnět!!!! Co by na to řeklo národní hospodářství ~y~
 10.5Libik12 


Re: však už mlčim  

(9.6.2009 14:41:58)
Hrouda, to o tý práci je pravda.

Možná tam ta děcka nedřou z kůže a je to takové hlídané pobíhání, zato dřou z kaček rodiče, pokud je to za takové prachy. Život je byznys.
 Katla 


možná to je pravda,  

(9.6.2009 14:43:29)
možná ne.
Ono to pak přetrvává, i když už do družiny děti nechodí.
 Lizzie 


Re: zahlcenost dětí aktivitami,  

(9.6.2009 17:10:51)
Hroudo,

nejsem rejpal, ale ty sis rýpla. A dost ošklivě. Budiž mi ten příspěvek dalším poučením, že o některých věcech se mezi cizími opravdu radši mluvit nemá. Máš to zapotřebí? Bářin příspěvek mi přijde jako naprosto neutrální.

Mimochodem - on třeba takový tanec je celkem drahá sranda. I pro děti, které mají ,,jen" jeho.
 Katla 


poukázala jsem na to,  

(9.6.2009 19:32:03)
že spotřeba aktivit není protikladem spotřeby zboží. Nestavěla bych na piedestal takové přetěžování malých dětí, a to ani když "je to baví"~o~
 Lizzie 


Re: poukázala jsem na to,  

(9.6.2009 20:18:41)
Hroudo,

Báru neznáš, takže pravděpodobně prd víš. Znám jednu - navíc velmi inteligentní - holčinu, dnes už vlastně dospělou dámu a fakt často pro takové děti není nic horšího, než když se nudí a jsou neaktivní. Rýpla sis a za tím si stojím. Netřeba dál řešit.

Mimochodem - takové budoucí baletky a tanečnice vůbec se nadřou často neskutečně (i při jednom ,,zájmu"), nicméně to mnohé z těch, co nyní tančí asi fakt bavilo~;)
 Jan , kluci 2 a 13 
  • 

Nestrukturovaný čas, strukturovaná hloupost 

(9.6.2009 22:13:56)
Jasně, "nestrukturovaný" čas dětí a máma celé dny před počítačem - aneb diskutující Hrouda and company v kteroukoli denní i noční hodinu. Pro mámu je pohodlnější nechat děti někde nestrukturovaně lítat venku před panelákem jen aby mohla sama nerušeně vysedávat u compu a kritizovat naprosto všechno a naprosto všechny. Rozvážet dítka, platit aktivity, zajímat se...to už chce jedno: hnout zadkem. A to občas bolí. Na tenhle web mě upozornila nedávno manželka - upřímně řečeno, mnohdy se bavím víc než na fotbale. Koncentrovaná hloupost, ještě koncentrovanější zlost - to všechno dokáže obstarat pár dokola se točících jmen, vlastně anonymních přezdívek (v anonymitě je síla!). Bravo dámy, váš život je nejspíš pestrý přepestrý. Skládá se 1. z počítače, 2. z počítače a 3. světe div se: z počítače. Nebylo by lepší jít povídat dětem pohádky anebo si s manželem otevřít flašku?
 Stáňa a dva kluci 


Re: Nestrukturovaný čas, strukturovaná hloupost 

(9.6.2009 22:22:31)
Hele, že ty máš vztek na manželku, že furt vysedává na rodině:)? Tos nám to teda natřel...

p.s. počítač si dávkuju v rozumných mezích a s Hroudou souhlasím. Přehršel kroužků je z velké části současná móda a společenský tlak.
 Tulka 


Re: Nestrukturovaný čas, strukturovaná hloupost 

(9.6.2009 22:33:41)
Tak,tak Stáňo,vidím to podobně.
 Katla 


Re: Nestrukturovaný čas, strukturovaná hloupost 

(9.6.2009 23:04:19)
na mě náhodou udělal VELKÝ dojem pojem "strukturovaná hloupost" ~z~~z~~z~. Klidně s ek tomu hlásím, jak to má strukturu, tak to nemůže nýt úplně blbé ~z~~z~~z~
 10.5Libik12 


Re: Nestrukturovaný čas, strukturovaná hloupost 

(9.6.2009 23:22:42)
Hrouda, já myslím, že Jenda se chytil. Každej, kdo vleze poprvé na Rodinu, mám potřebu se vnitřně nebo i veřejně vymezit proti zdejšímu kolotu.

Tak te Jeníku vítáme v našich strukturách a napiš zase něco dobrýho, s registrací ti pomuže manželka.
 Teraza Horáková 


Re: Nestrukturovaný čas, strukturovaná hloupost 

(9.6.2009 23:26:35)
Holky, nebuďte na něj zlý, mužů je tu málo.
 10.5Libik12 


Re: Nestrukturovaný čas, strukturovaná hloupost 

(9.6.2009 23:28:56)
Proto sem chodím, co s chlapem, když jde o diskusi.
 Teraza Horáková 


Re: Nestrukturovaný čas, strukturovaná hloupost 

(9.6.2009 23:32:22)
počkejj.... o chlapech jsem nepsala ~t~
 Katla 


Libiku, mě je ho jen trochu líto,  

(10.6.2009 19:30:13)
že se TAK namáhal , protože netuší, jak jsme tu už otrlý. ~z~
 Katka+2 
  • 

Ad Jan - ja bych politovala spis vas:) 

(10.6.2009 23:22:35)
Ja si myslim, ze se Jan vubec nechtel a nepotreboval vymezit. Pouze napsal to, co vidi a citi vetsina normalnich lidi, kteri sem poprve nebo jen obcas vlezou. Par afektovanych mamin, ktere maji pocit, ze vedi vsechno nejlip, o kazdeho se museji otrit a prispet kritikou, i kdyz vubec netusi kdo pise a o cem. Poucovat nekoho, koho neznam, jak ma svemu diteti planovat krouzky, je sebejistota, omluvitelna snad jen blbosti. Kazde dite je jine, nekteremu to tak vyhovuje, jine preferuje volnost. Ale to je celkem irelevantni. Mne jen zdejsi diskuze strasne pripomina tu krasnou a trefnou pisnicku od HopTropaku o kancelarskych tetach. Holt neni treba svetla, aby blbost kvetla, staci mit jen temno v kebuli.:-) Obdivuju a nechapu adminy, ze je bavi neustale sem davat i docela kvalitni clanky, jen abyste mohly ukazat, ze autor je uplne blbej a vy to vite lip. (Kdyz jste tedy otrle, da se to napsat i takto po lopate, jinak to muj styl neni).
 Bára a Naty 


Re: Ad Jan - ja bych politovala spis vas:) 

(11.6.2009 8:05:00)
~R^~R^~R^ i přesto, že vtažením se do této diskuze se mezi ty zatemnělé mozky počítám. ~t~~t~~t~
 Katla 


Re: Nestrukturovaný čas, strukturovaná hloupost 

(9.6.2009 23:01:55)
~t~~t~~t~
 Bára a Naty 


Re: Nestrukturovaný čas, strukturovaná hloupost 

(9.6.2009 23:36:41)
Teda je pravda, že já opravdu nemám čas, jako některé obzvláště rozohněné strávit celý den u PC posuzováním a haněním jiných matek. Navíc bych se nikdy neodvážila posuzovat a šmahem odsuzovat něčí výchovu, aniž bych dotyčného znala. To by možná taky stálo za zamyšlení.
 Cow :-) 


Re: Nestrukturovaný čas, strukturovaná hloupost 

(10.6.2009 0:39:00)

Jendo, bravo tleskám, jsi mě povavil v tuto pozdní hodinu.
Tož čéče, máš nějaký omezený vizus a představivost.
Můžu nechat zcela organizovaně běhat své batole na uzavřené zahradě.
Dítě je zcela pod kontrolou, neb matka bud sedí u notebooku doma a kouká z okna na zahradu a hrající si dítě a nebo popadne laptop, sedne si na terásku a mezi psaním odpovědí jde uplácat bábovičku.
Další děti-ty odrostejší se zcela samostatně dopravují do školy, ze školy a do všech kroužků či doborov. aktivit.
Pračka pere, pekárna peče, myčka myje, blinkry blikají a stěrače stírají.~t~~a~
Jsem si to zjednodušila natolik, že když jsem v horním patře a nechce se mi dolů, tak se připojím z některého dětského pokojíku. Prostě každý člen rodiny má svoje PC~t~
Dokonce se na tom dají zkoukávat i ty pohádky, které zmiňuješ~2~
Otevřít si s manželem flašku vína? No otevřít můžu a taky ji za měsíc vyhodit, páč si cucnem jednou, dvakrát a pak na ni zapomenem.
Tak jestli si ty takto představuješ pestrý přepestrý life, tak jsi mě fakt pobavi~y~l

Hele, ono to není takto, jak píšeš: Skládá se 1. z počítače, 2. z počítače a 3. světe div se: z počítače

Ono je to takto:
1. místo můj noťas
2. místo manželův laptop s mobil. připojením
3. noťas puboše
4. noťas pubošky
5. připojení z IPhone

Jo nějak jsem nepochopila, proč by to chtělo hnout zadkem?~t~ Něco s ním není o.k.~d~
 dadlenka 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 13:54:29)
no tak se snaž, třeba si taky koupíš~;) všechny tyto "vymoženosti" se dají koupit na pár kaček, počítač nemusí být nový, totéž mobil, televize může být starší, promiň, ale takové závistivé kecy nemám ráda. Tak pro klid tvojí duše televize máme 3 a k tomu 3 dvd, dva počítače, mobily 4, doporučuju něco na uklidnění nervů - třeba heřmánek je takový lidový všelék~j~
 Bára a Naty 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 14:03:47)
Dadlenko nebuď zlá ~t~ Já teď mám pocit, že musím přikoupit přístrojovou techniku, páčto televizi máme jen jednu ~n~

Ne teď vážně, všechny tyto vymoženosti nejsou dnes už zas takovými vymoženostmi jako před pár lety. Nový mobil dostávám od operátora každé dva roky za 1 Kč, tudíž ten "starý" putoval k dceři. A kromě mého notebooku, jsou oba naše další počítače poskládané ze starších, díky šikovnosti mého muže, takže nás také vyšly za hubičku. Tudíž opravdu nic co by zruinovalo obyčejnou rodinu.
 dadlenka 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 14:06:28)
taky to tak máme, dnes jsou tyhle věci spotřební zboží, to prostě miluju takové paušalizace, kdo má počítač je bohatý...
 Grainne 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 14:20:17)
Tady někde padlo počítač = bohatý? Že jsem to nepostřehla.
Spíš tu zase padlo nevlastnit = závist vlastnícím.
Opravdu není trestné, ani pro spoustu lidí nepředstavitelné, nebo nepochopitelné, nemít to, co nechci, nebo nepotřebuju i když to patří k bontónu.
 10.5Libik12 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 14:06:58)
No i když je to za málo, jsou to ale hovadiny, nevím proč by to měl každej mít.
 Bára a Naty 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 14:11:23)
Jednak netvrdím, že by to měl každej mít a jednak jsem vysvětlila proč to máme my a proč v tom že to máme nevidím problém. Jinak si myslím že se dá žít naprosto krásně a kvalitně i bez techniky. Ale já nechci, mě poítače baví, mou rodinu taky a to že si můžeme zatelefonovat nebo poslat obrázek z výletu MMSkou mi vyhovuje. Já to nepokládám za hovadiny, mně a mé rodině to zpříjemňuje život, tak proč ne?
 10.5Libik12 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 16:42:34)
Foťáky mě obtěžují nejen v zoo, ale selhání rodiče? jak to myslíš?

Foťák je stejná pitomost jako mobilní telefon, nicméně je to kulisa dnešního životního stylu.

Mně zase vadí dávání takových to věcí pod stromek či k výročí. Buď rodina usoudí, že je to věc potřebná a potom to koupí nebo to nemá. Ale těšit se na mobil?
 Kudla2 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 18:09:00)
Loro X, a jaký je problém s foťákem? Třeba ti rodiče tomu dítku věří, že ho nerozbije a neztratí, třeba s ním chtějí sdílet radost z výletu? Třeba by jim nevadilo, že ho rozbije nebo ztratí, protože si můžou snadno koupit nový... ale i tak, není to jejich věc? Mohou oni za to, že my našemu dítěti foťák z různých důvodů s sebou nedáme?
 Sylvie 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 18:37:55)
Kudlo, přesně nad tím foťákem přemýšlím ~d~ Snažím se dočíst, jestli to byla od Lory reakce na něco konkrétního, ale nějak nemůžu nic dohledat. Jinak moje holka foťák na školním výletě neměla, ale jenom proto, že si neřekla. Kdyby si o něj řekla, neměla bych problém jí ho půjčit. U nás foťák není něco jako posvátná kráva, které se smí dotknout maximálně tak vyvolení, pro nás je a odjakživa byl, běžnou součástí vybavení. Jasně, že bych holce nepůjčila svojí EVF (= falešnou zrcadlovku) - je na ni velká, těžká a složitá, ale běžný "malý placatý digitál" bych jí klidně svěřila. Máme oba, ten menší, když se manželovi nechce tahat s EVF a právě taky pro děti, pokud si něco chtějí vyfotit ~d~ (pod přímým dohledem na dostatečně bezpečném místě tedy můžou používat i EVF... ale ta je na ně fakt zbytečně těžká, u té mám celkem obavy o její bezpečnost... není to o ceně, je to zlevněný výběhový typ, cenově nastejno jako náš malý foťák).

Jasně, pokud si někdy splním svůj sen a koupím si DSLR (= pravou digizrcadlovku) s kvalitním makroobjektivem, tak se harantům do rukou nedostane ani omylem... ani manželovi bych ji nepůjčila... ale běžný foťák pro mne neznamená nic tak zásadního, co bych musela řešit ~d~
 Hanka 
  • 

Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 10:15:27)
Milado,

to je tím, že jste očividně profíci.

Já se snažím dětem vtlouct do hlav, aby se dívaly, co všechno je na foceném snímku (aby vpravo vedle toho úžasného poníka nestál pán s uříznutým vrškem hlavy), že z výrazu obličeje nebude při fotce celé postavy nic k rozeznání a podobné samozřejmosti...

Doufám, že mé vlastní fotky aspoň splňují tahle kritéria (nenávidím setkání nad fotkami z dovolených, nafocenými nadšenými rodiči, kde je jejich brouček ve velikosti mravence před patnácti stejnými hrady, případně záběr na pokoj zblízka, kde vpravo čouhá kus židle a manželova noha, toho se chci vyvarovat) a sem tam mám některou fakt ráda a mám dojem, že se mi povedla.

A kupuju pohledy :-)
 Kudla2 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 9:40:15)
LoroX, jasně. Naprosto chápu a umím si představit i situace, kdy ten foťák s sebou dáš, i když nedáš, i důvody, které k tomu mohou vést. Mám třeba kamarády, kteří dali foťák klidně pětiletému synovi - foťák sehnali ve výprodeji asi za 50 Kč, film ve slevě jako fotoamatéři, takže to není pro ně ani nijak finančně nákladné. Umím si představit situaci, o které píše Milada - třeba jsou nadšenci do focení, tudíž si občas koupí foťák nový a starý bez výčitek dají dítěti. A chápu i Tebe a Tvůj přístup se mi líbí - i když to není o tom, že byste si to nemohli dovolit, je dobré děti učit, že peníze nepadají z nebe a že není normální něco rozbít nebo ztratit a automaticky očekávat, že se vylíhne nové.

Zase budu za rejpala, ale taky mě zarazilo to "selhání rodičů". Proč má někdo takový problém s tím, co někdo jiný dá svému dítěti? Alenka foťák má, Anička ne, no a co? Problém k řešení by bylo až to, pokud by Alenka Aničku kvůli tomu šikanovala, ale pokud jde jen o to, že má něco navíc? Neměli bychom se v životě spíš učit zaměřovat na podstatné věci a ne na to, co kdo má nebo nemá? Případně se vyrovnávat s tím, že holt má někdo někdy víc a někdy míň než my, a učit se podle toho chovat - třeba nevytahovat se na ty, co třeba zrovna ten foťák nemají, ale udělat třeba společnou fotku a poslat ji všem mailem? Případně nemít blbý pocit, pokud kámoška ten foťák má a já ne, protože budu vědět, že svět s foťákem nestojí a nepadá?
 Kudla2 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 18:05:56)
Libik a co je špatného na tom, těšit se na mobil k vánocům?
 MirkaEyrová 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 0:04:55)
Taky nechápu, proč by si člověk neměl dávat třeba mobil k vánocům. Protože, ať je standard bohatší části lidstva jakýkoliv, tak podle mě není ani u nás ve střední Evropě jaksi nezbytné k přežití mít mobil (DVD, televizi atd.). K tomu přežití (teda ve středoevropských podmínkách) je potřeba oblečení, jídlo, lednička, vařič/sporák, domácí potřeby ap. - a pro mě taky není příliš příjemné je dávat nebo dostávat. Ale mobil považuju za jakýsi nadstandard - ostatně ono to i vyplývá z naší finanční situace. Takže i my jsme si k posledním Vánocům přidělovali mobily (v akci á 200 Kč). Myšleno mobil s nějakou pamětí, barevným displejem, foťákem, hrami atd. Samozřejmě když nám kdysi šlo vyloženě jen o to mít spojení (těhotenství, sama s dítětem na celodenních výletech ap.), pořizovali jsme mobily "kvůli potřebě" mimo vánoce - ale tehdy to byly mobily černobílé, bez hudby, her, natožpak aby to mělo foťák.
 Teraza Horáková 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 0:07:00)
Mirko, to má každý nějak jinak.

Děti dostaly mobily, aby se dovolaly, tudíž nejlevnější bazar. Což se posléze - ukradeno ve škole - ukázalo jako oprávněné.

Ty dražší jsou prostě odměna za zásluhy nebo dárek a už si to pamatují, že si mají dát pozor.
 10.5Libik12 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 0:09:46)
No protože mobil jen pro zlost~t~

Hlavně tedy je to užitná věc, něco jako umyvadlo nebo rohožka.
 MirkaEyrová 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 23:52:39)
Milado, nechci rýpat, ale proč by si dítě nemohlo vyfotit i Vydrýska a medvědy? Já taky běžně fotím víc krajiny, stromy a zátiší, budovy a zámky, než lidi. BAVÍ MĚ TO. Mám ráda krásné stavby a krásnou přírodu, tak proč bych neměla mít památku, připomínku, jakou krásu jsem tehdy a tehdy viděla? A proč by to samé nemohlo cítit a chtít dítě?
 10.5Libik12 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 0:04:44)
No, já když vidím, jak si někdo užívá zoo tak, že se aranžuje před výběhem, tak tomu teda moc nerozumím.

Vlastně nemám fotky ráda, ani když se dělají ani když se na ně koukám.
 10.5Libik12 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 0:12:00)
No to bylo spíš o tom, že se mi protiví ageismus, který pasuje lidi kolem 55-65? na konzumenty totálního nevkusu, který se musej pošvíknout ze skládačky fotografií, protože nic jinýho se jim dát nedá~;)
 10.5Libik12 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 0:20:46)
Já si to nepamatuju, že bych ti řekla, že váš kalendář byl super hnusnej?
Ale ještě navíc ve své ponurosti nesnáším darování zážitků.

To by bylo. Do 17. sem nevlezu, budu se (nejen) fotit, tak tu buďte hodné. Dobrou.
 Bára a Naty 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 0:11:17)
Libiku já z toho tady začínám nabývat dojmu, že máš vůbec hrozně smutnej život. Fotky Tě nebaví dělat ani prohlížet, koně Ti smrděj, kroužky jsou jen o soutěživosti, nic pozitivního se v nich nenajde. Já Ti řeknu, že mít v sobě tolika negace, bylo by mi asi hodně úzko.
 10.5Libik12 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 0:14:52)
Dobrá, dobrá, vezmu vlastní digitálek a půjdu si zejtra vyblejsknout bejby před tygra, mám to za rohem

Musím i do kroužku?
 Bára a Naty 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 0:26:10)
no nevim nevim esli by sis nějakej vybrala ~t~~t~~t~~R^
 Teraza Horáková 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 0:05:17)
vždyť jde o zábavu. I my - dospělí, z x fotek vyfiltrujeme pár dobrých
 MirkaEyrová 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 0:18:21)
Hm, tak to já miluju právě ty své fotky, i když nejsou profi, je moc šedá obloha, linie se sbíhají ap., právě pro to, že JÁ jsem to TAKHLE viděla, že JÁ jsem si vybrala zrovna tenhle úhel pohledu. Zkrátka si s těmi objekty vnitřně "povídám". To samé si pamatuju na kdysidávnou dovolenou, výlet do ZOO. Jistě, páva určitě najdeš někde v encyklopedii skvěle vyfoceného; ale nikdy to nebude ten "náš" páv, co tehdy kráčel mezi stolečky u kiosku a v jednu chvíli před námi rozprostřel své nádherné peří. Pro mě to taky má význam. Jen právě ta jedna konkrétní fotka je svědkem toho, že zrovna tenhle páv tam v tu chvíli byl s námi, že na tom zámku zrovna v tu chvíli trůnil čáp na komíně...
 MirkaEyrová 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 0:32:04)
Jéžiš, já to taky nepíšu kvůli sobě, ale kvůli Tvejm mladejm, abys jejich koňské a jiné úlety nahlížela s jistým pochopením :-).
 Hanka 
  • 

Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 9:53:23)
Tak já fotím obojí:
krásný baráky, zvířata i lidi, prostě to, nač si chci vzpomenout.

Kdysi jsem fotila víc ty baráky a zvířata, dneska to kombinuju s momentkami lidí, se kterými jsem, tak půl na půl.

Na druhé straně se snažím nefotit furt, mám zkušenost, že třeba při focení besídky a podobných věcí se člověk tak soustředí na snímky, že si té besídky pořádně neužije, a pak ji dodatečně "objevuje" až doma nad fotkami.
 Olina 
  • 

Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 14:11:39)
Ty si vážně myslíš, že ti závidím? Nenech se vysmát, jsme mnohem šťastnější s tím, co mám. Ono v některých rodinách se moc nehledí na to, s čím se člověk chlubí, ale na to, čeho si umí vážit a za co je vděčný. Ale tomu ty asi nerozumíš,viď, promiň...
 Bára a Naty 


Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(9.6.2009 15:03:44)
Olino, prošla jsem své příspěvky a nenašla jsem tam ani jediný, ve kterém bych psala něco o závisti nebo se chlubila. Naopak jsem psala, že jsem přesvědčená, že i bez techniky lze prožít krásný a naplněný život. Takže tvému poněkud jízlivému příspěvku nerozumím.
 Olina 
  • 

Re: A pak že lidi nemaj peníze... 

(10.6.2009 13:16:41)
ono ten příspěvek ani nepatřil tobě, ale dadlence.
 Bára a Naty 


má přezaměstnaná dcera 

(9.6.2009 14:50:11)
Chtěla bych tímto ukončit diskuzi na téma mé přezaměstnané dcery. Jednak se netýká článku a jednak jde již jen o hloupé hašteření se dvou stran, které se stejně neshodnou. Já vím, že má dcera má dětsví hezké, naplněné, se spoustou volného času ve kterém se nekope do zadku a nesnaží se unudit k smrti. Koně mi nesmrdí, líbí se mi jak tančí, chodím ráda na její koncerty a taneční vystoupení, líbí se mi její obrazy. Obě jsme spokojené a máme radost z jejích úspěchů. Druhá strana má děti jiné a jiných povah a zájmů, což je naprosto normální a já jejich trávení času neodsuzuji ani neposuzuji, neznám je a tudíž ani nemohu. Každý jsme jiný a máme jiné potřeby. Ani jsem se nechtěla nijak vytahovat co všechno doma máme a co všechno stíháme. Původně jsem se chtěla jen vyjádřit k článku, ne rozpoutat vášnivou debatu na téma "zájmová činnost mé dcery". Pokud se to někoho dotklo, omlouvám se, to nebylo úmyslem. Díky.
 10.5Libik12 


Re: má přezaměstnaná dcera 

(9.6.2009 14:58:26)
Hrouda tady hroudovsky přispěla k tématu "Jak se necháme vláčet reklamou", ale to, že řekla, že spotřebovávání kroužkůu je také žití v diktátu reklamy, protože někdo náš názor na "správný způsob života" ovlivňuje, je hezké. a je to do jisté míry pravda.

To jak to máte vy, je vaše věc.

Ale to kopání do zadku a unuďování se k smrti není opak toho, co dělá tvoje dítě, prosím tě.
 emika 


Re: má přezaměstnaná dcera 

(9.6.2009 15:04:05)
Nehledě na to, že psychologové doporučují, aby děti zažily nudu, nutí je to přemýšlet, rozvíjet fantazii, jen tak si hrát... Při čtení této diskuse jsem si vzpomněla na to, co mi nedávno řekla moje dcerka (7 let). Když jsem se jí zeptala, v jakém kroužku se jí nejvíc líbí, řekla, že ve všech, ale nejradši přece jenom jen tak běhá po venku s dětma, hlavně u babičky na venkově, kde jí nikdo neorganizuje čas.
 Katla 


to jsem se snažila prodat výše  

(9.6.2009 15:12:06)
nestrukturovaný čas a kreativita. ~t~~t~~t~
 Bára a Naty 


Re: má přezaměstnaná dcera 

(9.6.2009 15:13:08)
Ach jo, doufala jsem, že tím tuto diskuzi "mimo mísu" ukončím, ale vidím, že marně.
Psychologové mimochodem tvrdí různé věci. Nám naopak v pedagogicko-psychologické poradně (navštívili jsme ji na doporučení třídní učitelky na začátku první třídy pro posouzení jestli by dcera neměla první třídu přeskočit) doporučili maximální mimoškolní vytížení dcery.
Už teď jak to píšu je mi jasné, že bude zase následovat řada jízlivých narážek až urážek. Já už na ně nebudu reagovat. Mé dítě neznáte, nemůžete posoudit a já nemám důvod se před vámi obhajovat. Každé dítě je jiné a potřebuje jiný přístup. Tomu mému vyhovuje co má, těm vašim to co jim dáváte vy. Já nesoudím vaši výchovu, nesuďte prosím tu mou. Ani jedna z nás tu druhou stranu nezná tak, aby jsme mohly objektivně posuzovat.
 10.5Libik12 


Re: má přezaměstnaná dcera 

(9.6.2009 15:18:58)
Víš co, my tak úpně netvrdíme, že jsme si skálopevně jisté, jak jsou ty naše děti naprosto šťastné a maximálně spokojené.
 Katla 


urážel tu nekdo?  

(9.6.2009 15:39:38)
pouze jsem tvůj příspěvek použila jako odrazový můstek k otevření dnes dost aktuálního tématu překroužkování a jeho vztahu k reklamě v širokém slova smyslu.

 Simca,06+07 
  • 

Re: má přezaměstnaná dcera 

(10.6.2009 23:00:44)
Báro, ale tenhle příspěvek už na mě teda vážně dýchá tím vychloubáním.... přeskočení 1. třídy..... nepopírám, že tvoje dcera nemůže být inteligentní a šikovná, ale cítím z tebe totální zahleděnost do ní jako do jedináčka.... nikde se nezminuješ o sourozenci. Sám tvůj příspěvek mi přijde jako reklama na tvé vlastní dítě. Taky mám chytré děti, ale nejpíš bych se o nich takhle nikdy nezminovala...je šílený shodit je v očích ostatních jen pro zdůraznování jejich dokonalosti. A věř, že všechny máme stejně dokonalé děti jako Ty!

Co se kroužků týče, je jen tvoje věc, to nepopírám, ale já souhlasím s nepřekroužkovaností, ale uvidíme až co nám přinese čas.
 Jedůfka / 99,00 


Re: má přezaměstnaná dcera 

(11.6.2009 9:21:33)
Nedá mi to, musím se ozvat. Mně teda Bářin příspěvek vůbec nepřišel jako vychloubání se jedničkářem, jen jako konstatování a vysvětlení situace. Možná je to tím, že mám podobné děti doma. Můj starší syn dokonce OPRAVDU přeskočil první třídu. To není chlubení se, to je konstatování. Mít doma chytré a aktivní dítě je velká radost, ale taky to kolikrát není žádný med, je s tím spojena spousta problémů, kromě starostí s dítětem i odsuzování okolí. Já si tady na vesnici na mateřské připadala jako exot, maminy se mi vyhýbaly obloukem.
A nezlob se, ty mi je svou kritikou Báry připomínáš.
 Bára a Naty 


Re: má přezaměstnaná dcera 

(11.6.2009 9:36:11)
Míšo opět děkuji za zastání. To že to děláš je nejspíš tím, že narozdíl od odsuzovatelek chápeš co to je, mít doma dítě s darem od Pána Boha.
Rozhodně jsem neměla potřebu se vychloubat svým dítětem, hlavně proto, že na jeho nadání nemám ani tu nejmenší zásluhu a není mým zvykem chlubit se cizím peřím. Jen jsem se snažila vysvětlit, že množství kroužků není přímo úměrné věku dítěte, jako spíš tím co zvládne a hlavně CHCE zvládnout!!! To že jsem upřesnila proč jsme navštívily ped.-psych. poradnu nebylo z důvodu chlubení, ale abych zabránila vysměškům typu "překroužkované dítě skončilo u psychologa". No jak je vidět platí, že "kdo chce psa bít, hůl si najde."
Mmch o sourozenci nepíšu, jelikož je ve stádiu výroby. ~t~
 Jedůfka / 99,00 


Re: má přezaměstnaná dcera 

(11.6.2009 10:51:39)
Tak ať se výroba povede ~t~~t~. My máme dva obrovské extrémy a větší protiklady si jen těžko umím představit. Společného mají snad jen to, že jsou oba chytří. Jen každý úúúúplně jinak.
 Katla 


když už se tady tak chlubíme teda  

(11.6.2009 13:05:54)
jedno z mých dětí šlo z ped. psych. poradny s posudkem - inteligence v horním pásmu vysokého nadprůměru. Nyní je premiant na výběrové škole. Kroužků by chtěl a zvládnul taky plná odpoledne, obzvláště vždycky v září by se nejraději přihlásil všude. Ale to proboha dítě, chytré, ale nemá chybí mu schopnost realistického odhadu - jo, chodil by tam, odchodil to, rozvinul se všestranně, ale já vidím, jak jemu i podobným dětem kolem něho chybí možnost svobodně se vyřádit, nebo naopak zalézt někam s knížkou, jít jen tak ven s kamarádem, nebo prostě dělat co je v TU chvíli napadne a ne nějakou předem určenou aktivitu, pro kterou se rozhodli, rosiče to zaplatili a ted už není mnoho cest jak z toho. Když teda píšeš o "daru od pánaboha" (já to tak nevnímám, jsou jiné dary od pánaboha, IQ tam nepočítám) , tak proč by měli tyhle děti mít od dětství program nabitý jak manažer? Je dost velká šance , že hodně z nich jednou v dospělosti bude mít náročná povolání a dost si užijou života, kdy skoro nebudou mít chvilku být SAMI SE SEBOU.

Můžete mi PROSÍM, někdo vysvětlit, proč útok na dnešní syndrom překroužkovanosti berete jako útok osobní a pomalu jako dehonestaci vlastní ratolesti? ~z~ ~z~~z~
 Bellana 


Re: když už se tady tak chlubíme teda  

(11.6.2009 13:15:45)
Hroudo, souhlas, hezky napsáno ~R^
 Tulka 


Re: když už se tady tak chlubíme teda  

(11.6.2009 13:19:29)
Hroudo,je nějaký vztahovačný období~;)
Taky dceři na začátku roku proberu aktivity,protože se hlásí všude a pak jí to zase vadí,že nemůže lítat s dětma venku.A chodí jen na "obyčejnou"flétnu a obyčejnej zpěv,kdežto my máme v rodině teď samý alpský lyžování a golf~t~.No,někdy je to mazec,ale já jí vysvětluju,že je opravdu důležitý,aby dělala jen to,co ona sama chce a ne to,co od ní okolí očekává.
 Bára a Naty 


Re: když už se tady tak chlubíme teda  

(11.6.2009 13:55:51)
No vidíš Hroudo a já za svobodu rozhodování, pokládám, že mé dítě může svobodně navštěvovat kroužky, kterré chce a stíhá. Má k tomu samozřejmě svobodnou volbu přestat je navštěvovat, kdykoliv bude chtít. Ale ona nechce. Vzhledem k tomu, že chce od září naopak jeden přidat, dostala za úkol jeden škrtnout. Včera večer mě s pláčem prosila, abych ji k romu nenutila, protože ona chodí na všechny ráda a nechce se žádného vzdát.
Co tedy podle vás dělat v takovém případě. Prostě za ni nějaký vybrat a od příštího roku ji na něj nepřihlásit??? To je svoboda???
 Katla 


svoboda dětí - to je zajímavé téma.  

(11.6.2009 14:32:03)
Kam až může sahat svoboda dětí samy o sobě rozhodovat?
V čem a od jakého věku?
Sama to dost často řeším.
Domnívám se, že k tomu musí mít dítě nějaku míru zralosti a vlastních zkušeností. Dost často prostě nevím, u malých dětí to zase tak moc neřeším, ale u desetiletého kluka už to problém je.

Ale: Když bu dítě důrazně a s pláčem trvat na tom, že jeho SVOBODNÁ volba je koukat 5 hodin denně na TV a živit se párkama v rohlíku, tak mu asi většina matek tu svobodnou volbu dost podstatně ukrátí. Když dítě s pláčem vyžaduje další kroužek, tak je to jiná svoboda? Stejně nakonec rozhodneš podle toho, co si TY myslíš, že je pro dítě lepší. Obhajovat se to, že se podřídím rozhodnutí dítěte SVOBODOU dítěte bych se neodvážila, protože až příště dítě přijde v šestnácti se SVOBODNÝM rozhodnutím, že opouští střední školu a jde bydlet dpo squatu , tak mu udělá většina z nás pěknej čurbes koncept svobody nekoncept svobody. ~z~
 Bára a Naty 


Re: svoboda dětí - to je zajímavé téma.  

(11.6.2009 14:35:57)
Ale o svobodě jsi začala mluvit Ty Hroudo. A to dokonce o svobodě volného času. Teď si poněkud odporuješ.
 Katla 


svoboda ?  

(11.6.2009 14:39:20)
Píšeš:
"Co tedy podle vás dělat v takovém případě. Prostě za ni nějaký vybrat a od příštího roku ji na něj nepřihlásit??? To je svoboda???"

To je otázka, do jaké míry o sobě může činit dítě rozhodnutí, a kdy podlehnout nátlaku dítěte a kdy ne.

Já píšu o volnosti v čase nezaplněném činnostmi. Tím neříkám, že svému dítěti dovolím, aby v tu dobu dělalo všechno, co se mu zlíbí. ~y~

Mícháš dvě rozdílné věci.

 Bára a Naty 


Re: svoboda ?  

(11.6.2009 17:41:54)
Ne ne nemíchám. Co když chce to dítě v nezaplněném čase chodit na flétnu???
 Jedůfka / 99,00 


Re: když už se tady tak chlubíme teda  

(11.6.2009 15:00:29)
Vy se ale na zářijový kroužky nebudete zapisovat už teď, ne? Nejspíš až v září, tak bych to teď jako problém odsunula, ono se lecos může do tý doby změnit. Někdy stačí odpoledka v nevhodný den, syn měl odpoledku už ve druhé třídě a když nemá jeden, má druhý, vždy nám to udělá neplechu v režimu. Nám se letos střetly ve stejnou dobu bojové umění a fyzikální kroužek ~:(. Na příští rok zůstanou časy nejspíš stejné. Velmi nemilé rozhodování pro dítka. Asi to budeme řešit po čtrnácti dnech. Doufám, že na tu dobu nepřipadne právě i odpoledka. To by mrzelo nejen kluky, ale i mne.
 Simca,06+07 
  • 

Re: má přezaměstnaná dcera 

(11.6.2009 12:27:08)
Taky mám jednu kamarádku, která svou, ale bohužel ne zas až tak příliš chytrou dceru, pořád vychvaluje a ta její dcera je mi tím až neskutečně protivná. Je to škoda, když ona za to ani nemůže.... A jen proto, že jsem zareagovala, tak mám doma debila???? Trochu mi to z vašich reakcí přijde.... taky mám chytré a šikovné děti, chválím je často a motivuju, ale nevedu je k tomu, aby si mysleli, že jsou nejchytřejší na celém světě
 Jedůfka / 99,00 


Re: má přezaměstnaná dcera 

(11.6.2009 14:10:26)
Tvoje děti tady proboha nikdo nehodnotil, to opravdu nemám ve zvyku a už vůbec nehodnotím lidi natož děti podle inteligence. Možná jsi jen otrávená z kamarádky, proto tvoje reakce na Báru...., ne každý, kdo se svým dětem věnuje a dopřává jim vyžití, je tím automaticky rozmazluje a chlubí se tím. Já příliš nechválím svoje děti, měla bych určitě víc a většinou je nechválím před cizíma ani známýma lidma. Jenže oni se chovají hodně nestandartně a upoutávájí tím na sebe pozornost a obzvláště když byli menší, někteří lidé z toho usuzovali, že to já a moje výchova je toho příčinou. Tak jsem trochu alergická na takové odsuzovače jako jsi mi připadla ty, stejně jako ty jsi alergická na svoji kamarádku.
 Bára a Naty 


Re: má přezaměstnaná dcera 

(11.6.2009 14:34:19)
Simčo, já jsem tady v první řadě nevychvalovala svou dceru, ale obhajovala proč má tolik kroužků. A už vůbec mě nenapadlo soudit Tvé děti. Já je neznám, ani Tebe neznám a nemouhu tudíž ani nic soudit nebo posuzovat. To Ty jsi mě šmahem obvinila z vychloubání a vychvalování mé ratolesti. Možná, kdyby sis pročetla celé vlákno, pochopila bys co jsem se snažila vysvětlit a že to poslední o co mi šlo, bylo vychvalovat svou "geniální" dceru.
Mezi náma, umí to bejt pěkně drzej, línej a držkatej fakánek. A já to vidím a vím o tom. Ale tady v té diskuzi vůbec neměla být řeč o mé dceři, jenom se to k tomu zvrhlo a to přes mé opakované žádosti, přestat řešit kroužky mé dcery.
 Simca,06+07 
  • 

Re: má přezaměstnaná dcera 

(11.6.2009 18:38:04)
íšo, Báro, já taky nikoho nesoudím,jen jsem řekla svůj pocit z příspěvku, jinak vám i komukoliv jinýmu chytrý děti přeju. Taky jsem tam hned psala, že je každýho věc, jak to má s aktivitama. Taky nemívám ve zvyku někoho hodnotit, aniž bych ho poznala a znala, jen to byl můj momentální pocit, ale omlouvám se za jeho možná příliš upřímnou prezentaci
 Lizzie 


Re: má přezaměstnaná dcera 

(9.6.2009 16:39:32)
Lékořice,

já té nudy na venkově zažila dost a dost. Ano, hodně jsem přemýšlela, rozvíjela jsem si fantazii, leč dodnes mám díky tomu panický strach ze samoty, přebytky energie, která nemá úplné využití trpím odjakživa a to období radši stále víc mažu zpaměti.

A to mám rodiče, kteří se mi naštěstí věnovali dost. Mít rodiče mých tehdejších přátel, možná se do patnácti houpu kdesi na větvi:( nebo sedím u psychiatra.

Každý je jiný, vidím to na kamarádech. Někdo ke kroužkům není, jiný to vyžaduje a potřebuje spoustu věcí.
 Lizzie 


Re: má přezaměstnaná dcera 

(9.6.2009 16:45:41)
Jinak bych ráda upozornila, že potřeba vybití a seberealizace byla čistě má potřeba, nevynucená nikým a ničím. Bohužel většina věcí, na které jsem se dala, špatně dopadla (jeden kroužek trval pouhý rok, byť jsem ho zbožňovala, u dalšího proběhly asi tři hodiny...). Nejsem sportovní typ a v městě bylo hlavně sportovní zázemí, takže to se mě netýkalo. A křepčení na vsi mé touhy neuspokojilo.
 emika 


Re: má přezaměstnaná dcera 

(9.6.2009 16:49:29)
Já vím, každý je jiný. Moje dcera je hodně společenská a právě u babičky má spoustu kamarádů, kteří na ni zvonějí, aby šla ven, a ona nadšeně vybíhá z domu. Dveře se nechávají otevřené, takže občas si pro něco zaskočí, bere do ruky chleba nebo hračky, které chce ukázat dětem, někdy se tam objeví i s kamarádkou a zavřou se v pokojíčku. Večer ji babička volá, nechce se jí domů. O nějaké samotě nemůže být ani řeč, pořád má kolem sebe minimálně dva kamarády. Sama by ven nešla, to vím určitě.

Ono tam je ideální prostředí. Spousta zeleně, nejezdí tam auta...
 Lizzie 


Re: má přezaměstnaná dcera 

(9.6.2009 16:54:04)
Lékořice,

jasně. Jenže já mám tu vlastnost, že jsem ,,sama" i mezi spoustou lidí, hlavně proto, že mi nesednou. A dlouho v mém životě jsem nenašla někoho, kdo by mi sedl. Takže jsem dětství tak trochu protrpěla a lehce dospělácky žila z toho, co bude.

Nezpochybňuji, že někdo může mít krásné dětství i bez všech vymožeností - a tak trochu to i některým přátelům závidím. Ale já opravdu byla takovou kukačkou v tamní společnosti a ty kroužky, soutěže a nějaká seberealizace tohoto směru by mi strašně pomohla.
 Katla 


Libiko, tak nějak + materiální spotřeba skrytá v kroužcích  

(9.6.2009 15:06:36)
chtěla jsem jen zasít sémě pochybnosti, že to, co popisuje paní je opak spotřebního stylu života. Nemusí být.
Jinak sama vím, že když má někdo všestranně nadané dítě a peníze a možnosti, tak je tak těžké odolat.
Taky vím, že děti chtějí všechny ty aktivity nejen pro aktivity samé, ale jednak mezi sebou opravdu soupeří a druhak milují činnosti, které vyžadují nakupování hald všelijakých věcí potřebných pro provozovaní činnosti - kufírky na výtvarné potřeby, šatičky, botičky, sponečky na tanečky, jezdecké boty, kalhoty na koníčky...halenečky na vystoupení na koncertu....kamery, aby se to mohlo nafilmovat, já to vím, s jakým gustem nosí ty seznamy věcí, co NUTNĚ potřebují, aby se mohly správně rozvíjet ~y~~y~~y~
Jako správná krkavčí matka vidím dětem až do žaludku ~y~
 10.5Libik12 


Re: Libiko, tak nějak + materiální spotřeba skrytá v kroužcích  

(9.6.2009 15:16:27)
No Hrouda, ale ono v dnešní době je těžký nechat děti jen tak pustnout.
My(děti) jsme chodily s klíčem na krku a když jsme vynesly odpadky, mohly jsme si lítat venku.

Pustíš dneska dítě mírnyx týrnix na ulici, aby si poradilo se životem?

A družina sama o sobě byla pruda vždycky, vychovatelka, co se nechtěla moc hejbat a řvát se ve škole taky nedá.
 Katla 


však já jen říkám,  

(9.6.2009 15:42:35)
že jim to nezávidím. Všichni mají kreditky , počítače, kroužky a po mobilu se s kamarádem utvrzují v tom, jak bohužel dneska nemají čas jít jen tak před barák. ~a~
 Janule 
  • 

Vzpomínáte na kroužky nebo na blbnutí? 

(9.6.2009 22:49:43)
Jako dítě jsem taky chodila do kroužků. Bavily mě a nelituji času, který jsem na nich strávila. Ale na druhou stranu, z dětství vzpomínám právě hlavně na to blbnutí před barákem. Podle mě se nedá ničím nahradit. Vztah po telefonu a po internetu je dost smutnou alternativou toho, co jsme prožívaly jako děti my. S dcerou jsme kroužky nakonec docela osekaly i tak jich zůstalo dost (1. třída - výtvarka v rámci družiny, flétna a tanečky), zveme k nám kamarádky, ona chodí zase k nim, jezdíme víc na kole, tráví víc času na hřišti... a že už nevyhrává výtvarné soutěže? Ať radši blbne, směje se, hádá se... Ona už by to za výtvarku zpátky nevyměnila. Podle mě děti, co znají téměř jen "kroužkování", o dost přicházejí. A to bez ohledu na jejich inteligenci nebo ambice. Hrouda má pravdu, masáž rodičů je i v "kroužkování". Není od věci se o tom pobavit.
 Bára a Naty 


Re: Vzpomínáte na kroužky nebo na blbnutí? 

(9.6.2009 23:44:04)
Já taky z dětství vzpomínám ráda na blbnutí před barákem. Problém je, že bydlíme v centru Prahy a tam je jaksi nemožné nechat 8mi leté dítě blbnout. Nicméně kamarádky k nám, Naty k nim, hřiště, in-liny aj. to všechno stíháme také, jak už jsem se snažila vysvětlit o něco výše. Navíc máme kamarádů poměrně dost právě díky těm kroužkům - takže je i výběr ~t~
 Sylvie 


Re: Vzpomínáte na kroužky nebo na blbnutí? 

(9.6.2009 23:55:15)
Já vzpomínám spíš na kroužky, ptž ty mám spojené s blbnutím ~t~ Jo, lítání před barákem bylo taky fajn, ale tak kolem deseti-jedenácti-dvanácti let se to začalo lámat a z kamarádek se stávaly buchty - chtěly jenom dřepět na zadku na lavičce a drbat, kdo co kde kdy s kým... zlatý kroužky, tam aspoň člověk potkal lidi naladěné na stejné vlně ~y~

Jinak já bych řekla, že v téhle diskuzi se tak nějak zapomíná, že je kroužek a kroužek ~d~ Co choděj moje holky do Skauta, na plavání nebo když starší chodila na divadelní dílničku - to jsou takové poměrně volné kroužky, bych řekla. Samozřejmě, divadelní dílnička, kdy se děti vyblbnou improvizacemi na dané téma je něco jiného, než dramatický kroužek, kde by secvičovali hru a základy plavání budou taky něco jiného, než třeba závodní plavání... Prostě ne každý kroužek znamená superorganizovanou činnost, kde dítě nemá ani čas zablbnout s kamarády ~d~
 Teraza Horáková 


Re: Vzpomínáte na kroužky nebo na blbnutí? 

(9.6.2009 23:56:51)
Sylvie - dramaťák???? Vzpomínám na něj moc hezky. To byla tak všeobecná činnost, od tělocvičny, přes sborový zpěv, přes hraní her včetně divadla :-))))

A továrna na zážitky.
 10.5Libik12 


Re: Vzpomínáte na kroužky nebo na blbnutí? 

(9.6.2009 23:58:12)
Já bych řekla, že kroužky hodně šponují soutěživost, i ta nejnevinější divadelní dílnička je o tom, že tam někdo vyniká.

Ne každé dítě je na to stavěné.
 Sylvie 


Re: Vzpomínáte na kroužky nebo na blbnutí? 

(10.6.2009 6:09:45)
Libiku, nevím. Jako dítě jsem divadelní dílničku nezažila, jako rodič ji soutěživě nevidím, není o tom naučit se podávat herecké výkony (to dělají spíš na divadelním kroužku), ale vzájemně mezi sebou spolupracovat. Vlastně se platí jenom den ode dne, takže děti mohou chodit jenom na téma, které je zaujme, nemusí být nutně uzavřená společnost, která se na začátku školního roku přihlásí.

Ale jinak ta soutěživost je všude, kde se sejde víc dětí dohromady. Ono i pobyt na pitomém dětském hřišti dokáže v dětech podporovat soutěživost (nebo pocity méněcennosti, že já po té prolejzačce nikdy nebudu chodu lézt tak úžasně, jako ti ostatní). Něco o tom vím, ptž moje prostřední je "takové tiché přemýšlivé dítě" a tyhle věci si docela bere ~d~
 Líza 


Re: Vzpomínáte na kroužky nebo na blbnutí? 

(10.6.2009 6:14:21)
Libik, nevím, fakt ti přijde že třeba ten skaut je o soutěživosti? Mně připadá spíš o kamarádství a spolupráci.
Stejně tak výtvarka, na kterou chodí moje dítě - vzhledem k tomu, že v jejich třídě jsou děti od 3. do 9. třídy, smíšený, tak dost dobře soutěžit ani nejde, prostě ti mladší mají motivaci, když vidí, co už starší dokážou, ale hlavně to dělají pro radost, tak aby se jim to líbilo.
I ty různý pohybový kroužky se daj (byť teda fakt dost těžko - ale jde to) vybrat tak, aby soutěživý nebyly (naprostá nutnost pro moji dřevěnou dceru, která by jinak byla fakt frustrovaná).
 Jedůfka / 99,00 


Re: Vzpomínáte na kroužky nebo na blbnutí? 

(10.6.2009 8:19:12)
Nepřijde mi, že jde o soutěživost. Ve sportovních kroužcích třeba jo, zase jsou ale spojené s pohybem a ten je v dnešní době sakra potřeba. Syn chtěl hrozně moc chodit na bojové umění, tak jsem dlouho vybírala a vybrala jsem nesoutěžní, zaměřené na sebe sama a sebeobranu. On by soutěžit nezvlád, protože jak je v něčem druhý (třeba ze sta), tak je všechno špatně. Stejně tak na kytaře nebo bicích není nic soutěživého, pokud se nezúčastňuje soutěží, a to se nezúčastňuje.

A pokud dítě soutěžit chce a je soutěživý typ, tak bude možnosti soutěžení vyhledávat i na ulici mezi dětma.
 Bára a Naty 


Re: Vzpomínáte na kroužky nebo na blbnutí? 

(10.6.2009 8:31:32)
Myslím, že jsi to vystihla naprosto přesně. Má dcera bohužel soutěživá je. Bohužel proto, že má obrovský problém naučit se prohrávat. Nicméně se s obrovským nadšením vrhá do soutěží všech druhů. Ve všech kroužcích, které dělá již nějakou absolvovala. Někdy je úspěšná jindy méně. Zároveň ale ve všech kroužcích znám řadu dětí, které výzvy k soutěžím ignorují, prostě je to neláká. Nikdo se za to na ně nezlobí, nikdo je k účasti nenutí.
 Jedůfka / 99,00 


Re: Vzpomínáte na kroužky nebo na blbnutí? 

(10.6.2009 18:12:45)
Tak to my nemůžeme hrát ani člověče nezlob se. ~n~ Žádnou hru nedohrajeme do konce (synovi bude o prázdninách 9). Dát ho na klasický sportovní kroužek, to by dlouho nevydržel. Jednou odešel z maškarního vzteklý, protože nezískal žádnou cenu a od té doby na žádný nechtěl. Doufám, že z toho vyroste. ~d~
 Kudla2 


Obhajoba soutěživosti ;-)) 

(10.6.2009 9:27:41)
Co je špatného na soutěživosti, Libiku?

Jasně, každý na to není stavěný, to beru. Ale mám pocit, že se to občas přešvihává do druhého extrému - třeba pohádky v televizi, kdy kdykoli postavičky mezi sebou soutěží, tak se můžu vsadit, že nakonec nevyhraje jeden, ale všichni.

Proč se za každou cenu připravovat o adrenalin, který v seobě soutěžení nese? Proč se tvářit, že všichni jsme ve všem stejně dobří a pokud je někdo náhodou lepší, ať to nedejbože nevyjde najevo?

Aby bylo jasno, nechci zas na druhou stranu obhajovat tvrdou soutěž vždy a ve všem. Ale na druhou stranu považuju za prospěšné, když člověk třeba v nějakém sportu zjistí, že někteří dosahují lepších výsledků než on, někteří zase horších. Že to souvisí jednak s talentem, jednak s dřinou, kterou tomu je nebo není ochoten věnovat. Že je určitá etika v tom, jak se chová vítěz k poraženému a jak poražený k vítězi. A že to, že Karel je lepší sprinter, vůbec nesouvisí s tím, zda je taky lepší člověk.

 Cow :-) 


Re: Obhajoba soutěživosti ;-)) 

(10.6.2009 9:52:43)
Kudlo, na soutěživosti je špatného to, že dovede v rukou neerudovaného trenéra, pěkně přerůst dětem přes hlavu.
místo aby děti pěstovaly zdravé vztaky v kolektivním sportu, je tu rivalita, která se může změnit v šikanu. A pokud je kadždé čtvrté dítě v ročníku oné školy ze stejného sportovního klubu, je trápení na světě. Neblaze ovlivňuje nejen vztahy ve sport. klubu, ale tím pádem i ve třídě. Že pak děcko chodí nerado do školy a je to i nápor pro rodiče, aby vše vyřešili, to si snad umíš představit.
 Kudla2 


Re: Obhajoba soutěživosti ;-)) 

(10.6.2009 9:57:36)
CROWko, ale takhle nezvládnout se přeci dá skoro všechno.

Není přeci hned nutné dávat děti do sportovních tříd a škol, já taky nejsem pro soutěživost ZA KAŽDOU CENU. Ale pamatuji si na vlastní sportovní léta, na to, jak člověk moc chtěl vyhrát, jaká byla radost z toho, když se to podařilo, ale také jak se smířit s tím, že jsi nevyhrála. Uvědomit si, že soupeři prostě trénovali víc nebo jsou nadanější. Naučit se v praxi, co je to fair play a srovnat se s tím, že to občas docela fair není. Podat soupeřům po zápase ruku s tím, že nebudu na ně plazit jazyk, když vyhraju, ani oni na mě, když prohraju. Hecovat se navzájem s lidmi ze stejného oddílu. Vytvořit partu, která vydrží i v době, kdy sport půjde trochu do pozadí.


 Cow :-) 


Re: Obhajoba soutěživosti ;-)) 

(10.6.2009 10:05:06)
Kudlo, nejde o sportovní školu ani o sportovní třídu. Je to zkušenost se základní školou s rozšířenou výukou cizích jazyků. Ale jako volnočasová aktivita vznikl při škole "sportovní klub", který nanaštěstí vede ženská, která v životě nesportovala, neví nic o etice a nic o trenérství. Trénuje mladá mladičká slečna, která tu a tam ještě sma zajde na hodinu ke svému bývalému trenérovi. A tyhle dvě ženské dokázaly 11letým holčičkám vymýt mozky a pokazit, co se dalo.~d~
 Cow :-) 


Re: Obhajoba soutěživosti ;-)) 

(10.6.2009 10:07:49)
Ještě k tomu zbytku..No jasně, sama jsem dělala sport. gymnastiku až do 4. ročníku na gymplu. Ale asi mě to až tak nebralo. V TOMHLE jsem fakt neměla potřebu urvat každou medaili.
 Kudla2 


Re: Obhajoba soutěživosti ;-)) 

(10.6.2009 10:00:08)
A ještě mi to nedá - soutěživost je v nás (v některých), co vyřešíme tím, že budeme předstírat, že neexistuje? Znám lidi, kteří soutěživí nejsou vůbec a u těch nevidím důvod, proč je strkat do aktivit, u kterých by trpěli. Ale proč to upírat těm, kteří ten tah na bránu v sobě mají, proč je radši nenaučit s tím pracovat?

Ale chápu, že blbý trenér v tomhle směru může napáchat dost paseky.
 Jedůfka / 99,00 


Báro, nenech se rozhodit 

(9.6.2009 19:13:17)
Já si myslím, že to děláš dobře. Když dítě chce samo, zvládá školu bez problémů, nevidím důvod proč mu nevyhovět. Já osobně jsem moc ráda, že si kluci vyhledávají organizovanou zábavu, protože kroužky pro ně zábava je. Samozřejmě, že maj i spoustu času lítat po venku a lítaj, i když trnu co kde jak, znáte to a pokaždé když se vrátěj domů, pořádně si oddychnu. Škola je nebaví, dost se tam nuděj, tak proč by proboha nemohli dělat odpoledne to, co je baví, i kdyby to mělo být každý den. A než dřepět ve družině, to jsem je taky radši dávala na kroužky, aspoň zabředli postupně do různých oborů a dnes si umí sami vybrat.
 Bára a Naty 


Re: Báro, nenech se rozhodit 

(9.6.2009 23:31:47)
Děkuju za podporu, odpoledne jsem si začínala myslet, že mluvím nějakou jinou řečí ~:-D
 10.5Libik12 


Re: Báro, nenech se rozhodit 

(9.6.2009 23:38:56)
Báro máš jistě nárok na vlastní vnímání diskuse, ale Hrouda velice trefně v diskusi o reklamách zmínila skutečnost, že reklama ovlivňuje především životní styl, ani ne tak v čem pereme, a ukázala to na příkladu konzumace aktivit.

Já si nemyslím, že se to až tak týkalo toho, co dělá ve čtvrtek nebo v úterý tvoje malá a že jako postřeh k článku o reklamě(neobjevnému) je to výborný.

Hrouda je někdy držka(většinou), ale dost jí to pálí.
 Bára a Naty 


Re: Báro, nenech se rozhodit 

(9.6.2009 23:50:43)
Ale já přeci Hroudě neberu, že objevila reklamu i v aktivitách dětí, jenom si na to vybrala fakt blbej terč. Protože to poslední co ovlivňuje mé a dceřiny aktivity je právě reklama. Ale to jedno. Tohle celé nebylo o diskuzi. Já nevím jak moc to Hroudě pálí, spíš mám dojem, že ji baví se neustále do někoho strefovat. Možná by nebylo od věci, aby se se stejnou vervou pustila sama do sebe ~j~
 Katla 


mileráda + abychom t oshrnuli :-)  

(10.6.2009 19:44:45)
Mileráda se strefím i do sebe.
Názor na kroužky a přemíru aktivit už mám dávno a dospěla jsem k němu sebezpytováním a pozorováním životního stylu nejen ve svém okolí , ale hlavně svého a svého nejstaršího syna.

dále - REKLAMY na kroužky jsou všude. Školy plné letáků, školky plné letáků, venku rozně na vývěskám i v MHD oznámení o různých náborech tětí na kdeco - od bojových sportů, přes divadlo a balet až po výuku angličtiny metodou Helen Dorton od věku 3 měsíců ~t~ ~t~. Děti snadno podlehnou a zejména ctižádostivější rodiče velmi těžko odolají - proč si to nepřiznat?


A za poslední nevím proč se to vyhrotilo kroužky kontra žádné kroužky. Myslím, že zájmová činnost v přiměřeném množsví je velmi důležité. Osobně bych považovala za optimální pro prvNáka a druháka jeden kroužek, třetáka, čtvrtáka tak dva a od páté třída dva až úplně maximálně tři. Znám děti, co mají kroužky denně a často i dva v jednom dni.

Za poslední - když te to tak nadzvedlo , takj si troufám odhanout, že nekde v skrytu duše taky pochybuješ, jestli životní styl tvé dcery ve znamení polných odpolední je to pravé. Jinak bych mne přehlédla jak obilný lán ~x~
 Hanka 
  • 

Re: mileráda + abychom t oshrnuli :-)  

(10.6.2009 23:47:51)
Milado,

technická: ZUŠky mají prvňáky v takzvaném přípravném ročníku a v rámci něj je jenom nástroj, nauka zatím ne. Aspoň u mých dětí to tak bylo.

Jinak bych řekla, že množství kroužků záleží na podmínkách - časových, schopnostech prvňýáčka vyrovnat se s první třídou samotnou, typu kroužků, možnostech jiného trávení volného času atd... Univerzální rady jsou dobré tak pro ze všech hledisek průměrné dítě a takové snad ani nejsou :-)
 Jedůfka / 99,00 


Re: mileráda + abychom t oshrnuli :-)  

(11.6.2009 8:31:59)
Souhlas, Milado, nevím, jestli jsou to magoři, ale některé holčičky jsou zralé začít s nástrojem ve čtyřech letech. Kluci bývají zralí spíš od šesti, někteří i později. Navíc chodit do ZUŠ neznamená jen 2x týdně docházet, ale taky doma pravidelně cvičit.

Co se týče počtu aktivit, mám zkušenost přesně opačnou než Hrouda psala. V prvních třídách naši kluci zvládali víc kroužků, měli skutečně asi každý den jeden (někdy se sešly i dva v jednom dni), většinou to byly kroužky, které je svojí organizovaností nezatěžovaly, protože byly uzpůsobené věku dítěte, povětšinou to byly kroužky vrámci družiny - vaření, korálkování, sportovky, aj. i tenis zkusili. Když dítě skončí ve škole v půl dvanácté, domácí příprava mu zabere max. 20 minut a stejně ve družině min. do tří být musí, takovéhle kroužky zvládá s přehledem a rádo. Navíc jsem přesvědčená, že je potřeba vyzkoušet všechno možné, ukázat dítěti jaké jsou možnosti, aby si mělo z čeho vybrat, i ho sem tam někam popostrčit, aby v pozdějším věku nezůstávalo dřepět u počítače a televize.

Zato postupem věku ve škole tráví víc času, školní přípravou také (i když u našich dětí je to pořád max. 20 min.), ale věnují se už aktivitám více zodpovědným a náročnějším, např. ZUŠ, a už těch kroužků tolik nestíhají, taky už se víc umí zabavit sami, mají pevnější kamarádské vztahy a víc se navštěvují (alespoň u nás to začalo až v 5.třídě). Takže z celého množství dobrovolných aktivit teď v 5.tř. zůstal jen klavír a němčina ve škole, zato min. 1-2x týdně u kamaráda sestrojujou jakési elektronické "věci" (možná kdyby na to existoval kroužek, chodil by tam taky). A s přechodem na gympl očekávám ještě méně volného času a když bude mít čas na klavír, bude rád.
 Katla 


adpbrnice Hrouda nedává nářes,  

(11.6.2009 13:11:16)
Hrouda se přimlouvá za děti, aby měli to, co už možná pak nikdy pořádně mít nebudou - spoustu volného času sami se sebou.
 Bára a Naty 


Re: mileráda + abychom t oshrnuli :-)  

(11.6.2009 8:01:42)
Naprosto s Tebou souhlasím. Až na tu ZUŠku. My měli přípravnou hudebku k nástroji už ve školce a od 1. třídy pak klasickou hudební nauku. A kdyby má dcera válčila se čtením a počty asi bych ji nenutila šprtat ještě noty, jenže ona měla přesně opačný problém. Četla od 4 let a při nástupu do 1. třídy začínala násobit.
 Jedůfka / 99,00 


Re: mileráda + abychom t oshrnuli :-)  

(11.6.2009 8:39:42)
No, to na tom byli naše děti podobně. :-) Naši jsou od nauky v ZUŠce osvobozeni kvůli dojíždění, učí se sami (teda měli by se), chodí na přezkoušení. Učí se většinou na poslední chvíli, to co potřebují ke hře průběžně, starší má tu výhodu, že prolistuje sešit a prostě to UMÍ. Já to nechápu. Teď končí druhý ročník klavíru. Mladší dělá prvním rokem kytaru a bicí, to je mazec, tu nauku se s ním trochu musím učit, ale jde to. Zrovna dnes odpolednou jedeme ke zkoušce, tak jsem zvědavá jak dopadnou.
 Bára a Naty 


Re: mileráda + abychom t oshrnuli :-)  

(11.6.2009 8:46:19)
Teda Míšo bicí by mě zabily ~t~ Mně někdy stačí ta flétna, zejména, když piští celý den. A to musím uznat, že za ty 4 roky už hraje dobře. Ale teď přibude ta příčka a to zas bude falešnejch tónů. To tady nikdo nevidí jek se já ubohá matka musím obětovat, zejména mé uši!!! ~t~~t~
 Jedůfka / 99,00 


Re: mileráda + abychom t oshrnuli :-)  

(11.6.2009 9:03:54)
No u nás je to tak, že kolikrát jsem v kuchyni, z obýváku zní klavír, z vedlejšího pokoje kytara a ze sklepa bicí v jednu dobu, bo manža je náruživý amatér a hraje na všechno možné. Jednu dobu jsme měli bicí v obýváku, protože jsme předělávali sklep, a to byl teprve mazec. Asi už mám svatozář ~t~ Předminulý vánoce kluci nechtěli nic k vánocům nic jiného než bicí, hrozně žadonili. Mě to přišlo přehnané z různých důvodů, ale manža řek, že se na ně bude učit taky, že to už dávno chtěl zkusit a tak je pořídil, klasické, velké, dospělácké. Mladšímu tehdy bylo sedm, byl za nima sotva vidět, známý ho naučil správné držení a údery, seděl za nima denně a tak dlouho to zkoušel, až po cca měsíci to bylo opravdu poslouchatelné. Do hudebky se hned nedostal, měli plno. Dnes jsou s tátou schopni zahrát pár písniček - bicí + kytara, je to super, jen času je tak málo...! Sedí mu to neuvěřitelně, je to přesně to, co na vybití potřebuje.
 Sylvie 


Re: mileráda + abychom t oshrnuli :-)  

(11.6.2009 6:12:08)
Milado, když už jsme u toho času stráveného v ZUŠce - holky se mi přihlásily do ZUŠ na výtvarku a výuka je sice jenom jednou týdně, zato tři vyučovací hodiny v kuse ~d~ S požadavkem na zkrácení pro prvňáčky bych asi neuspěla ~t~

MMCH i mé školkové dítě mělo kroužky čtyři a to jenom proto, že fotoškolka letos nebyla, jinak by jich mělo pět. Nestěžovalo si a přetíženě nevypadalo ~d~ V pondělí měla holčina v odpoledních hodinách ve školce keramiku, tu miluje, díky staršímu sourozenci na ni chodila ještě dřív, než byla do školky přijata. V úterý byly tanečky, ty byly dopoledne v době školky, nepřihlásit ji na ně, dost bych jí tím nakrkla. Ve středu odpoledne se vetřela na skauta, tedy ke světluškám. To se přiznám mi připadalo předčasné, ale vůdkyně proti ní nic nenamítaly, ostatní světlušky si ji oblíbily a holka sama byla nadšená. No a v pátek chodíme na plavání,opět další kroužek. Tady tedy vzniká kolize se skautem, občas se kroužek vynechává kvůli výpravám, nicméně celkově by holka opět plavání za nic nevyměnila.

Popravdě nenapadlo mne, že bych dítě přetěžovala, přijde mi to tak akorát - holka dělá, co ji zajímá, a přitom máme ještě dost času chodit lítat na hřiště. A rozhodně nejsem ambiciozní rodič, starší holka loni druhou třídu začínala s tím, že odmítla chodit na jakýkoli kroužek, a teprve postupně v průběhu roku přišla s tím, že chce skautit a plavat.
 Bára a Naty 


Re: mileráda + abychom t oshrnuli :-)  

(11.6.2009 7:35:43)
Děkuji, děkuji, děkuji.
Už jsem si pomalu začala připadat opravdu jako magor.~t~ Jinak výtvarku máme taky 3 hodiny, nástroj 3/4 + nauka 3/4. Jako správní magoři jsme chodily na nástroj již ve školce 3/4 h + 3/4 h přípravka.
Jinak jsem se Hroudo nenadzdvihla kvůli svým výčitkám svědomí, ale kvůli Tvému jasnému odsouzení něčeho o čem prd víš.
 Katla 


no právě , to je dobrý příklad  

(11.6.2009 13:08:48)
nekteré kroužky, nejen ZUŠ, jsou vícekrát týdně. Takže tím spíše nemůže mít malé dítě 2 - 3 .
 Winky 
  • 

jedna pozitivní skutečnost 

(9.6.2009 16:42:09)
Tak jsem se teď na ýděsu dočetla, že slavná REALITY ŠOU Jak se staví dům skončila výborným propadákem - nikdo se dražby nezúčastnil!!! Chacha, takže tady mediální masírka skutečně nezabrala - pozitivní zpráva, ne? Jo ale hned zveřejnili číslo na které se můžou posílat SMSky aby se tedy stanovil vítěz - pouhých 10kč/sms, vítěz dostane 500tis (už takhle každý pár 500 dostal - museli z toho nějak vybruslit)
 00 
  • 

4 míče 

(9.6.2009 17:52:49)
ty přece dá v téhle republice každej třetí tak proč nezískat 5

popadám se za břicho velebnosti
 Zasjaj. 


nove frantiskanstvi? 

(10.6.2009 1:18:56)
Nejak se nemuzu zbavit dojmu, ze ten, na koho ma nejvetsi vliv reklama, je prave autorka. Mam dojem, mozna, ze se mylim, ze nekde mezi radky je nejaka nevrazivost vuci vsem, kteri ...nevim presne co, maj spoustu hracek, prehravacu, fotaku, mobilu, dluhu. Jak na to prisla? Delala nejaky pruzkum ve stovkach rodin, travila s nima v anonymite a citovem chladu cele vecery, zatimco jeji hostitele viseli na netu a tak znechucene odesla napsat tento clanek o bohapustem vlivu nerestne doby?

Trochu podobne, jako nedavno jina osvicena vedma rozpoznala, jak se do zahuby riti rodiny prave tech druhych, kteri maji o neco vic penez, nez ona, ackoli ovsemi posilaji deti do stejne hrisne drahe prvni tridy, ale to autorka preci uvazlive zhodnotila jako to prave, takze to se nepocita, to muzou, ale jnak, sodoma!

A co vic, v teto diskusi se nam narysovali dalsi konzumenti tentokrat mimoskolni cinnosti! Jen do nich! Ted premejsim, v cem bych mohla vyprofilovat ja nejake sve originalni Frantiskanstvi. Nejak me nic nenapada, ale kdyz zas s necim prijdete, urcite se pridam!
 Janule 
  • 

Příměstské tábory 

(10.6.2009 8:32:17)
Když už se nám ta diskuze nějak zvrtla, ráda bych toho využila a zeptala se, zda máte někdo zkušenosti s příměstskými tábory v Praze (pro maldší školní věk).
Díky moc.
 Katla 


já ti klidně neco poradim,  

(10.6.2009 19:46:32)
jestli chceš - ~t~~t~~t~
 jandyk+Jiřík04/06+Káťa 11/08 


Re: já ti klidně neco poradim,  

(11.6.2009 8:39:31)
jenom bych chtěla napsat, že podle mě mobil do první třídy NUTNOST stejně jako aktovka!!!!!!!!

Já pocházím z vesnice a když mi ujel autobus, máma nevěděla, co se děje. Nebo když jsem byla starší a chtěla jít s kamarády na zmrzku atd. Doma jsme také telefon neměli, takže jsme neměli spojení.

Jiná situace asi je, když je škola hned před barákem.
 Jedůfka / 99,00 


Re: já ti klidně neco poradim,  

(11.6.2009 8:45:49)
Souhlas. I když bohužel náš třeťák ještě není schopen se o něj starat, jeden ztratil a od té doby nový nedostal. Většinou jezdí s bráchou spolu, ten mobil má, tak jsem celkem v klidu. Ale jsou vyjímky, jednou jel sám, usnul v autobuse a dojel na konečnou. Ta hodina strachu a hrůzy za jakékoliv předsudky nestojí!!!! To radši ať těch mobilů ztratí deset, navíc dnes opravdu nic nestojí. Od té doby, když vím, že pojede ze školy sám, mobil mu půjčuju.
 Bára a Naty 


Re: já ti klidně neco poradim,  

(11.6.2009 8:52:47)
Tak to já musím sebekriticky uznat, že v našem případě je vlastnictví mobilu nikoliv nutností, ale spíš podlehnutí vymoženostem dnešního světa.~f~
2/3 dětí v první třídě mobil vlastnily, nám se doma jeden nepoužívanej válel a tak byl předán k použití.
Na druhou stranu vím, že se s ním holky pěkně vyblbnou, posílají si přes Bluetooth nejrůznější voloviny asi jako my si vyměňovaly známky. A proti tomu fakt nic nemám.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.