| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se Kája dostal mezi nás

 Celkem 63 názorů.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Porod bolí, 

(7.7.2009 8:58:43)
jo, jo, tak už to na světě chodí.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Porod bolí, 

(7.7.2009 9:43:27)
Porod bolí, ale personál by měl umět bolesti rodičky zvládat.
 Jana a dve ditka 
  • 

Re: Porod bolí, 

(7.7.2009 9:48:42)
Porod boli, pravda. Ale ten vyvolavany boli prece jen o neco vice.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Porod bolí, 

(7.7.2009 11:02:51)
mám za sebou oba, prostě to bolí, víc k tomu nemám co říct, já jsem jen nepochopila smysl článku, to je všechno ~;)
 zuzee 
  • 

Re: Porod bolí, 

(8.7.2009 16:59:06)
První porod mi vyvolávali kapačkami s oxytocinem a začala jsem mít skoro okamžitě velké bolesti, atrvaly 10 hod a pak jsem šla stejně na císaře.
Druhý porod mi vyvolávali tabletmi, každé ráno od pondělí do pátku mi je zaváděli, a nic. Až po té poslední mi začali večer bolesti, ale slabš než po kapačce, stupňovali se postupně, ale stejně to skončilo zase cisařem.
Nepřeji nikomu ten oxytocin, tablety jsou proti tomu procházka v růžové zahradě.
 Lusika, 2děti 
  • 

Re: Porod bolí, 

(8.7.2009 18:47:51)
Já měla první tabletami, druhý spontálně s vlastní PA.

Nesrovnatelné, během spontálního jsem popíjela čajík a žertovala ještě hodinu před narozením kluka:-). Když dorazila k nám moje PA, stáhla pomocí změny polohy a masáže bolesti na snesitelné ještě na několik hodin. Je smutné, že tohle si musíte zaplatit.

Lusika
 zuzee 
  • 

Re: Porod bolí, 

(9.7.2009 11:36:25)
Mě bohužel bolesti přirozeně nezačali, ale můžu srovnat tablety a kapačku s oxytocinem - a rozdíl je taky veliký. Nebo aspon to tak bylo u mě. Ale bůh ví jestli se mi ten porod nerozběhl spíš přirozeně, když mi tytablety zaváděli každé ráno 5 dní a nic, až ten poslední den večer se to pomaličku rozbíhalo.
 marketkau 


Re: Porod bolí, 

(12.7.2009 23:11:16)
Zuzee, na me oxytocinove kapacky vubec nezabiraly, zato po tablete se mi paradne rozjely krizove bolesti, myslela jsem, ze polezu po zdi, ale kontrakce zadny. Nakonec jsem sla stejne na cisare...
 popelunka 


Re: Porod bolí, 

(11.7.2009 18:40:46)
Já se musím pisatelce omluvit, ale pobavila jsem se. To co psala je totiž příběh vylekané prvorodičky. Sama mám 4 děti, můžu porovnávat. Mně sestra skoro vynadala, když jsem měla kontrakce i na monitoru, protože tam byl jen jeden lékař a my se chystaly rodit 3 najednou. No nakonec z toho nic nebylo. Takže toto beru jako totálně zmatenou maminu a věřím, že příště bude líp!~p~
 martina 
  • 

histerka 

(7.7.2009 9:16:13)
blahopřeji k narození synka. Ale asi si trochu histerka, že?
 Claire 
  • 

Re: histerka 

(7.7.2009 9:34:41)
Málokdo ví, co skutečně pojem hysterka znamená (mimochodem píše se s tvrdým y po h). Není to určitě citlivá žena (muž), kteří mají strach a nízký práh bolesti. Určitě není hysterka žena, která se vztekne v nemocnici že nemají místo když měla přijet (to je jen člověk nervózní, vzhledem k situaci pochopitelně). Člověk s hysterickými rysy povahy je naprosto nesnesitelný manipulátor, který není nikdy s ničím spokojen, manipuluje se svým okolím a velmi rád ubližuje, často používá citové vydírání. Umí se velmi dobře přetvařovat, takže v jeho okolí existuje spousta lidí, kteří za něj budou bojovat do posledního dechu. Hysterik trápí většinou blízké okolí (rodinu, patrnera, děti), vzdálenějšímu okolí se přetvařuje, takže se zdá že se jedná o naprosto skvělého člověka. Když je hysterik opuštěn partnerem, okolí velmi často lituje právě hysterika (takový hodný člověk) a netuší, co se děje za zdmi domova. Toto a mnohem víc napsal nějaký psycholog do časopisu, kde se někdo dotazoval na správnou definici hysterie. U nás v ČR se zakořenilo za dob komunismu, že kdo u porodu křičí, je hysterka a ubírá dítěti kyslík. A ona může být hysterka právě ta "tvrdá žena" která porodí bez křiku a pak to doma vyčítá manželovi. Takže, neurážejme ženy, které jsou citlivé a vnímají bolest více než jiné. Není za co je odsuzovat, porod není závod kdo to líp snese.Moje matka je typická hysterka se všemi znaky a porod snesla bez problémů. Dodnes se vysmívá nějaké paní, která při porodu plakala. Označit někoho za hysterku jen proto že ´špatně snáší bolest je pěkná podpásovka.
 Dani.K, K 05, P 09 


Re: histerka 

(7.7.2009 9:41:36)
Claire, napsala jsi to skvěle ~R^.
Já si o sobě myslím, že nejsem hysterka, ale když jsem do porodnice jela zbytečně kvůli poslíčkům, taky jsem panikařila. A to se ke mě chovaly sestřičky i doktorka velmi slušně.
Nevím, jak bych se zachovala, kdybych měla přijít na vyvolávaný porod a oni mi řekli, že to nejde, protože mají plno. Asi bych byla "hysterka" stejně, jako autorka článku.
Jen doufám, že můj druhý porod bude přirozený a že zvládnu co možná nejdéle vydržet doma...
 Rezinka007 


Re: histerka 

(7.7.2009 19:32:04)
Neriskla bych si tvrdit, že určitě není hysterka žena, která se vztekne v nemocnici. Proč by nemohla být? Prostě labilní povaha, která si to všechno bere, vše vztahuje na sebe, je trochu egocentrická a dostane hysterický záchvat. Může to být autorka článku, nemusí.~d~
 Veverka 
  • 

Lidi zlatý,  

(7.7.2009 11:16:57)
když už se pořád musíte urážet, nemůžete psát hysterka s tvrdým Y ???? Ono je to tak totiž správně...
 martina 
  • 

Re: Lidi zlatý, dáma tak působ 

(7.7.2009 11:42:45)
omlouvám se za chybu. Nenapsala jsem, že je hysterka kvůli tomu, že u porodu křičela, taky jsem křičela, u obou porodů, z toho jeden byl vyvolávaný. Prostě na mě tak působí tím jak ten článek napsala a že ho vůbec napsala
 Kohnova 
  • 

Re: Lidi zlatý, dáma tak působ 

(8.7.2009 17:44:05)
Nekdo je halt hysterka a nekdo zase negramot delajici psychiatricke diagnozy po internetu.
 connie3 


Re: histerka 

(10.7.2009 12:58:27)
hysterka se píše s tvrdým y a spíš nějak nechápu tvoji poznámku. Porod popisovaný v článku se mně sice moc nelíbí a jsem ráda, že své jsem si zažila jinak, pro mě osobně lépe. Ale proč by měl být hysterický a nebo vůbec nějakým způsobem "vadný" někdo jen kvůli tomu, že rodil jinak než já a cítí jinak než já, to je nad moje chápání. Zkus se zamyslet sama nad sebou.
 Nasuada 


Úleva? 

(7.7.2009 9:40:14)
Tedy mám dojem, Jano, že jsi se potřebovala vypovídat. Snad se ti alespoň trochu ulevilo. Myslím, že už nikoho nemůže překvapit to, že vyvolávaný porod vypadá tak jak vypadá.
 Grainne 


Re: Úleva? 

(7.7.2009 9:53:44)
Ještě k té hysterce - myslím, že by tímto označením zdravotnický personál měl přestat plýtvat. Skutečná hysterka dokáže během pár minut přeorat celé oddělení ku prospěchu svému, bez ohledu na potřeby okolí a pracovní vytížení personálu.
Vzhledem k neznalosti pojmu a projevů na to obvykle zdravotnický personál skočí.
Možná by měl zdravotnocký personál porodnic přestat slova jako psychologie, nebo sebereflexe považovat za pojmy ze slovníku sprostých slov.
 kreditka 


Článek mi přijde trohu zmatečný 

(7.7.2009 9:50:03)
Zajímalo by mě, jestli při zavádní tablety autorce lékaři řekly co vše může následovat. Jinak mi to přijde že článek je psaný horkou jehlou ~d~
 jana a dve ditka 
  • 

Re: Článek mi přijde trohu zmatečný 

(7.7.2009 9:52:48)
A co se vsechno muze stat? Mne zavadeli tabletu ve 42+0 a dva dny se nedelo temer nic. Jen caste monitorovani a slabe kontrakce. Male se ven proste nechtelo.
 Lou+3 


Zavadeni tablety... 

(7.7.2009 10:02:37)
Kreditko, prosim, a co muze nasledovat, co se muze dit? To je nejak nebezpecne?

Ja si o to rekla dobrovolne, proste jsem chtela porodit v urcitou dobu (kvuli hlidani prcku a celkem opravnene obave z hodne rychleho porodu). Je fakt, ze jsem taky za dve hodky od tablety porodila, ale ty krizove bolesti byly hodne hnusne, u predeslych dvou porodu jsem je moc nemela. Ale hodne mi pomohla masaz.

Lucka
 kreditka 


Re: Zavadeni tablety... 

(7.7.2009 10:16:37)
Rizika tam jsou taky, ale mě dr upozorňoval, že po zavedení tablety:

1) nestane se vůbec nic
2) objeví se rychle obrovké kontrakce, možná budu zvracet, mít průjem a stejně neporodím

3) objeví se velké kontrakce a porodím velmi rychle
4) objeví se postupné kontrakce a za x hodin bude mrně na světě

Dále mě informoval i o tom, že se může stát že mimi bude v tísni, porod může skončit císařem a já už nevím co všechno.

Proto by mě zajímalo zda autorka věděla co může od tablety čekat...
 Nasuada 


Re: Zavadeni tablety... 

(7.7.2009 10:49:32)
když si udělám bilanci vyvolávaných porodů ve svém nejbližším okolí:
1. kamarádka, protože to znělo zajímavě,zastavené kontrakce, konec císařem
2. příbuzná, kvůli přenášení,komplikaci neznám, konec císařem
3. kamarádka, 2x kvůli přenášení, první porod spontánní, druhý spontanní a rychlý, po druhém porodu zachraňování života s velkým neobjasněným krvácením
4. příbuzná, 2x kvůli přenášení, první porod spontánní, druhý spontánní a rychlý
5. kamarádka, kvůli odtoku plodové vody a následné 24 lhůtě, porod rychlý spontánní

ženy prominou za číslování.....
číslo 1 a 2 vůbec nevěděly do čeho jdou
číslo 3,4 poprvé věděli jen teoreticky, podruhé už prakticky, navíc byl velmi vstřícný a slušný personál
číslo 5 věděla teoreticky, sama zdravotnice, navíc ovládala dechovou relaxační techniku

Z téhle bilance vyvozuji, že ne vždy musí být vyvolávaný porod strašná, traumatizující událost končící císařem (v tom lepším případě). Řekla bych, že velmi záleží na přístupu samotné ženy, na její připravenosti, na její pohodě, na chování personálu porodnice atp.
 sarmi 


Re: Zavadeni tablety... 

(7.7.2009 11:51:12)
jsem pripad zeny c.3. oba porody po tabletce, prvni porod probehl po poledni, druhy za dve a pul hodiny od podani tablety (oba porody naplanovane pro "velikost plodu" a po terminu).
kazdopadne v obou pripadech jsem mela na propoustecim papiru napsano "porod spontanni", prestoze jsem mela jako spoustec vyvolavaci tabletu...
 sarmi 


Re: Zavadeni tablety... 

(7.7.2009 12:48:29)
oprava NE cislo 3, ale 4... proste slo vsechno jako po masle, resp. po tabletce :-)
 Lída+2 


NO jo... 

(7.7.2009 10:21:02)
Fakt je to snad pokaždý stejný..vyvolaný porod je hnus fialovej..
..a normální porod bývá aspoň v mém případě perfektní...bolesti proti těmhle žádný:-)
přeji příště zažít normální porod bez vyvolání!
 martina 
  • 

Re: NO jo... 

(7.7.2009 11:54:19)
né vždy. Měla jsem druhý porod vyvolávaný a bylo to super, nejdřív slabé kontrace u kterých jsem si mohla číst a luštit křížovky. to trvalo asi 3 hodiny během nichž jsem se otevřela asi na půlku. navrhli mi, že píchnou vodu, tak jsem souhlasila, protože doma prcek atk. během půl hodiny jsem porodila. Bolesti sice velké, ale za tak krátkou dobu to stálo za to...
 DENISA 
  • 

Re: NO jo... 

(7.7.2009 12:29:13)
Lido, hnus fialovej je hlavne tvoje pausalizovani. Ne vzdy je vyvolavany porod hnus, ja ho mela a vse bylo v pohode a moc rada na to vzpominam. A zeptej se, jestli vsechny co rodily spontalne, rodily tak v pohode jako ty.
 Lída+2 


Re: NO jo... 

(7.7.2009 13:48:55)
Já mám dost kámošek..a krom jedný který vyvolávali(měla zelenou vodu ale zase porodila za hodinu) jsme to měli všecny hnusný a dlouhý...kontrkce po 1-2 minutách po 30minutách po podání tablety...a porod takovýhle tvrval 9-12hodin...,ale já si nestěžuju...Luk to přežil v pohodě....a to, že němlě chvilku kyslík on ani já jsme se nemohla nadechnout(něak došel na sále kyslík) ho neohrozilo....je šikovný.....

a taky mám co rodili normálně,ale říkaj všichni ty bolesti jsou menší....než z toho vyvolání......to mi pomalu bránilo se i nadechnout..
 Enko 


Re: NO jo... 

(7.7.2009 14:03:54)
No, ja jsem vyjimka...prvni porod vyvolavany(10 dni po TP+ spatny minitor), od tabletky k prvni kontrakci asi 8 hodin, kontrakce ne moc bolestive, , 15 hodin po tabletce dcerka venku.
Druhy porod zacal v terminu prasknutim vody, prvni kontrakce po 2 a pul hodine, po pul hodine dcerka venku ,ale ty kontrakce bolely o dost vic nez u prvniho porodu(ale zas byly jen necelou pulhodinku).

Potreti uz si skoro preju taky vyvolavany, protoze se bojim, ze jinak do porodnice nedojedu vcas.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: NO jo... 

(7.7.2009 21:29:01)
Enko, rychlé porody bývají bolestivější, protože se cesty otvírají hodně rychle (vlastní zkušenost, pomalejší č. 2 a rychlý č.3, oba spontánní). Ovšem vyvoláním si nemusíš k pomalejšímu a méně bolestivému pomoct (poprvé to mohlo být tím, že to bylo prostě poprvé), a naopak si můžeš pomoct k nepěkným komplikacím.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


bezva :-D 

(7.7.2009 10:22:23)
Tak nevim, jestli jsem to cele pochopila dobre, ale...
clanek je psany ctive a s nadsazkou. Co na tom, ze horkou jehlou.
Proste to autorka podle meho nazoru vzala tak, ze musel dovnitr, musel ven.
Nic jineho se nedalo delat .
mmch, taky mi planovali cisare, porodila jsem vaginalne

a ta fotka na zaver je opravdu nadherna

 marketa 
  • 

vyvolani kvuli cukrovce????? 

(7.7.2009 11:23:46)
proc by se kvuli cukrovce melo vyvolavat??? a dokonce pred urcenym termnem porodu??? takovy nesmysl!!!
v cechach medicina zaspala. rodila jsem v nemecku a na diabetologii mi vysvetlili (univerzitni profesor), ze tohle se delala driv, ted se vi, ze pokud zena dietou nebo podavanim inzulinu drzi glykemii v norme, miminko o cukrove vubec nevi a neni tedy duvod vyvolavat. prenaset se muze uplne stejne jako u zdrave rodicky, tj i 14 dni!
prenasela jsem 5 dni a porod byl spontalni, nemedikovany.
cesti porodnici by si meli konecne doplnit vzdelani !!!
 aja79 


Re: vyvolani kvuli cukrovce????? 

(7.7.2009 11:35:42)
Já rodila před dvěmi roky a měla jsem těhu cukrovku. Porod mi nevyvolali i když jsem přenášela 14 dní. Vše bylo v pořádku. Jo a rodila jsem v čechách.
 Leontýnka+3 


Autorko díky 

(8.7.2009 11:17:35)
Musím říct, že článek mě překvapil tím,jak lehce byl napsaný. Podle mě autorka sama sebe označila za "hysterku" ale v tom smyslu, v jakém se užívá, tudíž za člověka, který nezvládne danou situaci. Uvědomila si sama, že zareagovala nepřiměřeně a to už samo o sobě svědčí o tom, že ví, že "ulítla". Četla jsem tady na rodině spoustu článků o porodech a tenhle patří k těm, které popisují ne úplně příjemné věci s nadhledem, nadsázkou a hlavně bez zášti ke zdravotnickému personálu.

Já jsem měla u prvního těhotenství taky těhotenskou cukrovku a k tomu vysoký tlak a rozhodli se mi porod vyvolat. Zvažovala jsem, zda odmítnout, ale nakonec jsem se rozhodla pro vyvolávání, protože jsem nebyla schopná odhadnout, co by se mohlo všechno stát, kdybychom to nechali být. Nechtěla jsem riskovat život ani svůj, ani svého syna. Při druhém těhotenství jsem cukrovku neměla, porod proběhl spontánně asi tři týdny před termínem, který určil UZV, ale přesně v termínu dle MS:-)

Jo a vyvolávaný porod opravdu bolí, bolí jinak a nikdo netuší, jak tělo zareaguje.

Autorce ještě jednou gratuluju k synáčkovi a přeju hodně sil při jeho výchově;)~x~
 Majda, dvě děti 
  • 

Re: vyvolani kvuli cukrovce????? 

(7.7.2009 11:53:40)
Ono záleží, jak kde. V prvním těhu jsem musela každých 14 dní na kontroly na diabetologii, 7 x denně měřit hladinu cukru a samozřejmě mi chtěli porod vyvolat, pokud bych neporodila do termínu. Bylo to ve FN. Raději jsem šla rodit do malé porodnice, kde mě nechali v klidu přenášet a narodilo se mi bez komplikací zdravé miminko. V druhém těhu jsem odmítla na diabetologii docházet, opět jsem přenášela a chtěla rodit ve stejné malé porodnici. Porod se ale rozjel tak rychle, že jsme skončili po cestě ve FN a já rodila pomalu při příjmu, kde mi dr. nezapoměla vynadat, že už jsem měla být dáááááááávno na indukci. Naštěstí jsem jí téměř nevnímala a porodila druhé zdravé miminko ;o). Takže ono je to o lidech a porodnici. A jen tak na okraj v té "naší" je pěkně starý primář, která je prostě praktik, spoustu věcí pohná pohmatem i bez UTZ, takže fakt záleží na koho člověk narazí. V každém případě to chce kousek toho štěstíčka, aby všechno dobře dopadlo.
 martina 
  • 

Re: vyvolani kvuli cukrovce????? 

(7.7.2009 12:16:37)
nechápu, že jsi tak v klidu ohrozila svoje děti. Samozřejmě v mnoha případech to dopadne takto dobře, ale rozhodně né vždy a cukrovka neni až zas taková sranda jak si asi myslíš. To, že si se v druhém případě na to úplně vyprdla fakt nechápu. A to, že v případě cukrovky by se nemělo přenášet, to ví snad každý - riziko kažení plodové vody, placenta přestane plně fungovat a tak dále. Navíc když sis to nehlídala. Oni to ti doktoři nedělají kvůli tomu, že tě chtějí prudit, oni chtějí aby dítě bylo zdravé...
 Nika89 


Re: vyvolani kvuli cukrovce????? 

(7.7.2009 13:31:23)
A maminka snad zdravé dítě nechce? To že nechodila na diabetologii snad ještě neznamená, že nechodila i na normální kontrolu, kde se sleduje i ta funkce placenty, ozvy atd. Teď zas vypadáš trochu jak "hysterka" ty.
 marketa 
  • 

Re: vyvolani kvuli cukrovce????? 

(7.7.2009 13:42:22)
ver nebo ne, ale u cukrovky se muze prenaset stejne jako u bezproblemoveho tehu.
proto jsem si asi merila hladinu cukru po kazdem jidle a chodila na kontroly, abych si byla jista, ze je vsecko v poradku. po terminu byly kontroly obden, ultrazvukem, coz doktor delal prave proto, aby si byl jisty, ze je placenta a voda v poradku.
cukrovka jako takova neni indikaci k vyvolani porodu, proste ne.

placentu PA po porodu zkontrolovala a konstatovala, ze prestoze rodicka mela diabetes, na placente to neni vubec(!) videt, protoze jsem peclive dodrzovala dietu a brala inzulin, kdyz dieta uz nestacila.
 marketa 
  • 

Re: vyvolani kvuli cukrovce????? 

(7.7.2009 13:44:43)
"to vi snad kazdy" ... ty vlastne ten porod vyvolavas preventivne, kdyby nahodou.
hruuuza, dopln si vzdelani, jestli jsi zdravotnice. v nemecku se to prednasi na vysokych skolach, ze se porod vyvolava, jen kdyz k tomu je duvod. preventivne se to teda nedela.
 Lída+2 


Re: vyvolani kvuli cukrovce????? 

(7.7.2009 13:52:39)
Preventivně mi vyvolali Luka v roce 1998taky~Rv
a v naší nemocnici nesmí nikdo přenášet dýl jak 7dní a ten sedmí i kdyby byli vánoce se to nekompromisně vyvolá všem...
 marketa 
  • 

Re: vyvolani kvuli cukrovce????? 

(7.7.2009 13:54:53)
tak to nechapu, proc tam lidi chodi na to vyvolani? proc nezustanou doma dokud se jim porod nerozbehne sam?
ja bych tam proste nesla, chodila bych jen ke sve doktorce na kontroly, jestli je mimi vporadku.
 martina 
  • 

Re: vyvolani kvuli cukrovce????? 

(7.7.2009 14:14:06)
to, že se to nedělá v Německu pro mě neni argument. A nechápu proč se divíte preventivně vyvolanému porodu? Myslim, že je lepší 100x preventivně vyvolat porod zbytečně, než ho jednou nevyvolat a přijít o dítě.Pak jsou samozřejmě na vině zdravotníci, že?
 Grainne 


Re: vyvolani kvuli cukrovce????? 

(7.7.2009 14:23:17)
Ono to vyvbolání porodu taky není bez rizika, že?
Jenom to lékaři zbytečně před rodičkami nerozpatlávají, takže bez informací je docela snadné si myslet, že je to jen taková legrace pro blaho všech zúčastněných.
Vždycky je otázka, jestli možný zisk převáží rizika, nebo naopak. Rozhodně by to neměl být preventivní, ale přísně indikovaný zákrok.
 marketa 
  • 

Re: vyvolani kvuli cukrovce????? 

(7.7.2009 14:26:56)
samozrejme ze s divim vyvolanemu porodu bez duvodu.
jedna vec jsou teoreticka rizika a druha vec je jejich existence v realu.
muze dojit k oslabeni funkce placenty, ale vzhledem k tomu, ze tohle se da kontrolovat, tak ten porod snad vyvplam, az kdyz k tomu oslabeni opravdu dojede, to da snad rozumn, ne?

ze je ti jedno jak se to dela v nemecku? no to te lituju, a hlavne ty, ktere strasis, jsu ocividne z oboru, ale o posledni lekarske poznatky se teda ocividne vubec nezajimas, jinak bys tohle musela vedet.
 Mili+5 


Re: vyvolani kvuli cukrovce????? 

(7.7.2009 15:13:59)
Martino a co takhle přijít o dítě z důvodu předčasně vyvolávaného porodu? Mě se to málem stalo.
Markéto, kdaž tě čtu, je mi do pláče, tohle co píšeš jsme si s manželem říkali u obou dětí, ale lékaři tak tlačili a strašili, že jsem na předčasně vyvolávaný porod kývla a v druhém případě to nedopadlo dobře, manžel se pak před neonatology, kteří zachraňovali moje přidušené dítě rozčiloval, že ten porod dopadl, jak dopadl, protože ho preventivně vyvolávali a ještě zbytečně brzy a byla tam sestra, která hned vykřikovala, že doktoři snad vědí, co dělají(kolikrát jsem to tady už četla), ale ten neonatolog se ušklíbl a řekl, že je to nesmysl, že pokud je cukrovka kompenzovaná, není k vyvolávání důvod a že se manželovi nediví, že se zlobí.
 Majda, dvě děti 
  • 

Re: vyvolani kvuli cukrovce????? 

(7.7.2009 13:57:56)
Ono ale hodně záleží ná hodnotách. V jedné porodnici maminky se stejně vysokou glykémií jen dodržují mírnou dietu, já jsem naopak spadla do kolotoče neustálých kontrol, měření a zastrašování. Ano, sama jsem se rozhodla, že je pro mě a moje děti s takovým výsledkem lepší být v klidu a sledovat pouze cukru v moči. Mě osobně vadí právě to takovéto zastrašování a vyhrožování. Podle mě je na místě, aby v případech, kdy to lze, žena zvážila doporučení lékaře, všechna pro a proti a rozhodla se sama. A jak píši je to o konkrétních lidech a postupech a ty se mohou opravdu diametrálně lišit. Dle jedné lékařky, jsem měla rodit císařem a nepozději v termínu porodu. Dle primáře z jiné porodnice, jsem si měla v klidu užít konec těhotenství a vyčkat až to přijde. Všechny stohy papírů s diagnózami zhodnotil a naznal, že je to zbytečné a že zkusíme normální porod, miminko je akorát a já mám pánev dostatečnou. A světe div se měl pravdu, ve všem se trefil i bez přístrojů a já tedy neměla důvod mu podruhé nedůvěřovat. Prožila jsem si mnohem klidnější těhotenství.

Na druhou stranu nikoho neodsuzuji, nepřesvědčuji o své právdě a je na každé mamince, jak se rozhodne, já svůj příklad nedávám jako nějaké doporučení, jen reakci, že i v ČR se názory různí a ani tady nemusí diagnóza těhutenské cukrovky vždy znamenat vyvolání porodu.
 marketa 
  • 

Re: vyvolani kvuli cukrovce????? 

(7.7.2009 14:03:25)
tak to jsi mela kliku na doktora, co jde s dobou ...
me na diabetologii jen rekli, ze mereni z moci neni az tak presne, no a hlavne jak bych to provadela doma, ze.
takze jsem vyfasovala pristroj a merila sama, je to koneckoncu prece moje zodpovednost, ze.
kontroly cca po 14 dnech, v pripade dotazu jsem mohal prijit do poradny nebo zavolat.
porod by se vyvolaval jen pokud by mimi bylo prokazatelne ohrozeno, to kontroloval gynekolog na beznych kontrolach.
vsichni do jednoho se shodli, ze cukrovka jako takova neni duvod k predcasnemu vyvolani.
 Booooby 


Re: vyvolani kvuli cukrovce????? 

(14.7.2009 9:07:21)
Já jsem měla jen lehkou těhu. cukrovku a porod mi byl vyvoláván den před termínem. Prý že by mohlo mimi hodně narůst a že se nesmí přenášet. Blbost, ale s mega pupíkem a nervním manželem za zády se moc odporovat nedá. Každopádně jsem ležela od pondělka v porodnici a malá se narodila až v úterý odpoledne. Měla jsem napíchané kapačky na vyvolání, několik tablet a injekcí.Horor, malé se prostě ven ještě nechtělo a já to cítila. Nakonec se moje holčička smilovala a vykoukla na svět. Rodila jsem bez epidurálu a dcera měla úplně normální délku i váhu. Pochybuji, že by během cca 14 dnů přenášení narostla do mega rozměrů, čehož se dr. obával. ~p~
 Liška s banem :) 


Ta fotka je skvělá! 

(7.7.2009 13:54:31)
Nšjak vám na tý fotce dává najevo, co si o vás myslí. :-))))
 Kalamity YANKA 


Re: Ta fotka je skvělá! 

(8.7.2009 8:41:12)
LIŠKO, MOJE SLOVA!~R^

NAŠE MLADÁ JE TOTIŽ ÚPLNĚ STEJNÁ!

OD NAROZENÍ SI CUCÁ ZÁSADNĚ "PAROHÁČE" A NIKDY SI ANI OMYLEM NESTRČÍDOP USINKY JINÝ PRSTÍKY.

NO, UŽ TO TAK DĚLÁ OSM MĚSÍCŮ~:-D

~R^~R^
 Mortadela 


Nádherná fotka 

(7.7.2009 15:01:22)
Úžasná fotka. Malý umí od mala rozmanitá gesta, jak vidím. :-) No, jednou jako když to najde. :-) Krásné dítě!
 aachje skunk a tři holky 


Re: Nádherná fotka 

(7.7.2009 19:35:19)
krásný mimi~p~,a s vlastním názorem..super~z~
já jsem taky hysterka a no a~l~~l~??a která říká že není je ta největší~2~~t~
 Astrit 


panika 

(8.7.2009 8:51:33)
Autorka se chtěla ze zážitku vypsat, to z ní ještě nedělá hysterku. Já to celkem chápu. Po vyvolávací tabletě nastoupí bolesti rychle a nečekaně v plné intenzitě a to prvorodičku vždycky zaskočí. A pokud tam byla autorka článku navíc úplně SAMA bez podpory své sestry nebo partnera a personál na ni neměl čas, tak je pochopitelné, že se jí zmocnila panika. TAkže ne hysterický záchvat, ale záchvat paniky.
 Baba Jaga 


Vyvolavany porod byl pohoda 

(9.7.2009 2:17:36)
Ja mela pichnuty oxytocin, zaroven s kapackou mi dali i epidural, takze bolest absolutne zadna a maly byl na svete ani ne za tri hodiny. Jiny nez vyvolavany porod bych uz ani nechtela.
 Radka/04/06+12/07 
  • 

Re: Vyvolavany porod byl pohoda 

(9.7.2009 20:18:49)
Pokud si měla epidurál od začátku, tak se ti ani nedivím, mě ho píchli až po dlouhé době a souhlasím, že vyvolávaný porod je mnohokráte drsnější než přirozený. Mám za sebou oba, vyvolávaný byl ten první a rozhodně bych ho nikomu nepřála, druhý byl procházka rájem
 Rrenda 


Renata, 2 dcerky - 23 měs., 4 měs. 

(9.7.2009 13:07:23)
Ahoj, moc jsem nepochopila smysl článků. Jinak já mám za sebou dva porody, oba vyvolávané. Oba začaly tabletou. Ten první bohužel postupoval pomalu, pomalu jsem se otvírala, takže přišel na řadu oxytocin. Bylo to kruté. Ještě dnes děkuju všem svatým, že jsem si nechala píchnout epidurál, který ty bolesti alespoň mírně utlumil (podotýkám mírně, ale i to mi stačilo). U druhého porodu se po tabletě vše krásně rozběhlo a ve srovnání s prvním porodem to byla doslova procházka růžovou zahradou, trvalo to o 12 h kratší dobu, takhle bych mohla rodit pořád :-) Autorce přeji hodně zdraví, i pro miminko, druhý porod bude jistě lepší!
 Radka/04/06+12/07 
  • 

Re: Renata, 2 dcerky - 23 měs., 4 měs. 

(9.7.2009 20:22:48)
Naprostý souhlas.... vyvolávaný porod = příšerný porod, nakonec u mě skončil císařem po cca 10 hodinách, epidurál mi píchli asi po 6h. Druhý trval dlouho než se rozjel od pravidelných kontrakcí ke zdárnému konci, ale byl přirozený a samotný akt trval 10minut, na 3 zatlačení a malá byla venku. Já můžu jen potvrdit, že podruhé se může rodit normálně a líp a dokonce i po císaři vaginálně. přeju hodně štěstí do dalších porodů všem
 adelaide k. 


Re: Renata, 2 dcerky - 23 měs., 4 měs. 

(9.7.2009 20:41:39)
Mám za sebou dva vyvolávané porody a každý byl úplně jiný. Je fakt že nástup kontrakcí je dost drsný, ale dál už to hodně záleží na rodičce a na dalších zásazích do porodu.
 kajkule+2 kousky 


Re: Renata, 2 dcerky - 23 měs., 4 měs. 

(9.7.2009 22:07:06)
Můj spontánní porod- hnusný porod, je to individuální u každé z nás. jak tělo spolupracuje a hlavně mimi. Já začla rodit normálně bez vyvolání a stejně mě museli rvát pak oxytocinema nevím čím vším ještě, byla jsem jak zfetovaná. trvalo to sice 20 hodin, bolesti byly normální i křížové už to vypadalo na císaře ,ale i při těch nejmasakrálnějších kontrakcí mě nikdo při píchání epidurálu nemusel držet~d~. Jasně, že se mi sedělo v klidu sakra těžce a bez hýbání než to píchl. Ale taky mi příjde, že to autorka celé propanikařila a lehce prohysterčila~f~, ale každá to zvládáme jinak, máme jiný práh bolesti i jiné kontrakce- jinak silné.tak hlavně, že máte zdravého synka a je to za vámi~;) nedovedu si představit rodit bezbolestně, to by bylo hodně divné, ta bolest k tomu prostě patří, jen by mohla trvat kratší dobu, třeba 3 hodiny~t~
 kajkule+2 kousky 


Re: Renata, 2 dcerky - 23 měs., 4 měs. 

(9.7.2009 22:12:22)
Jj, je pravda, že autorka to napsala s nadlhedem a jakoby se sama sobě smála, že to "prohysterčila"~R^:-) ale to je jěště v poho oproti jiným~;)
 labaruna 


Re: Renata, 2 dcerky - 23 měs., 4 měs. 

(13.7.2009 23:36:13)
Jsem ráda, že zde lze vyčíst zkušenosti ostatních maminek, přestože každé těhotenství i porod jsou individuální. Mám sedmiměsíčního syna a již nyní se bojím druhého porodu. Těhotenskou cukrovku jsem měla na dietě, porod byl kvůli diabetu (a dle sdělení lékaře v porodnici - dle světové zdravotnické organizace mají být tato těhotenství ukončena v termínu) vyvolávaný. První tabletu jsem dostala ve 21.30 hodin v pondělí, bolesti mi začaly ihned jak jsem došla na pokoj, daly se vydržet, ale už jsem celou noc strávila v sedě a přešlapováním po pokoji, v úterý ráno jsem v 8.00 dostala tabletu další, po které se vše rozjelo mnohem intenzivněji s vydatnými křížovými bolestmi, kontrakce co 1 minutu, ale bohužel jsem se neotvírala, ve 13.00 hodin jsem už zůstala na porodním sále, s ohledem na špatný monitor, žádná sprcha, žádné úlevové polohy, musela jsem pouze ležet, a to jen na zádech, protože jinak se malý ztrácel, v 14.30, kdy se ztratil úplně a najednou byl plný sál lidí včetně lékaře, který vykřikoval, že malému už tam není dobře, mi pak byla napíchnuta voda a následně zaveden epidurál, bez kterého bych to nevímjak vydržela.. Bohužel jsem se neotvírala, tak nasadili ještě kapačky s oxytocinem, po kterých přišly pouze intenzívní bolesti a nakonec stejně vše skončilo císařským řezem ve 22.20 hodin, takže to celé trvalo 25 bolestivých hodin.. A pak ty další dny bolestí po císaři, potíže s nastartováním laktace, když dítě přinesou téměř 3 den po porodu, atd. ..Zotavovala jsem se z toho moc špatně, myslím, že i díky špatné psychice, ve které hrála roli také katastrofická péče sester z novorozeneckého odd..Už teď si říkám, že podruhé budu mít na 100% opět cukrovku, můj diabetolog mi sdělil, že se na to mám připravit, je - li cukrovka jednou, bude znovu..Zde se dovídám, že tomu takto být nemusí, a že druhý porod může být opravdu jiný a třeba lepší.. Takže určitě díky za vaše zkušenosti.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.