| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rozhovor s Janou a Vaškem

 Celkem 23 názorů.
 XXX 
  • 

proč tento článek? 

(26.3.2009 13:42:41)
Můžu se zeptat, zda máte svolení uveřejnit článek včetně fotografie aktérů rozhovoru? Přijde mi to trochu debilní, protože oba aktéry znám a nemyslím si, že by byli nadšení, kdyby věděli, že o nich vím to, co řekli v rozhovoru.......
 Zazi (1+1+1) 


Re: proč tento článek? 

(26.3.2009 21:31:09)
Možná to někdo osvětlí lépe (asi nejlépe by to vysvětlil admin Jirka), já jen vím, že zde na Rodině mají vycházet články, které už dříve vyšly na Dobromysli (www.dobromysl.cz), tam je článek také uveřejněn s fotografií. Stejný původ (tj. Dobromysl) má i článek Sourozenci dětí s postižením.
 Jirka Sirka 


Re: proč tento článek? 

(27.3.2009 8:12:04)
Článek byl původně určen pro spřízněný server Dobromysl, který měl zájem aby se dostal v širší povědomí a požádal Rodinu.cz o uveřejnění. A to včetně fotografie.

Zdraví

Jirka
 Zdena 
  • 

proč to? 

(26.3.2009 17:10:30)
Jen mám stejný pocit, jako diskutéři přede mnou. K čemu je ten článek dobrý? Nepochopila jsem, jestli se ti dva starají o postižené, nebo jestli jsou sami postižení. Stejně nechápu smysl. Pokud chcete sdělit něco o životě postižených lidí, který může být určitě velmi zajímavý, poučný i v něčem inspirující, tak to udělejte. Bude to jistě zajímavější než nějaké bláboly o tom, že se máme tak strašně rádi, ale nemůžeme spolu být, protože se hádáme.
 rdanuska 


Co to mělo být? 

(26.3.2009 19:16:08)
Ať se na mě nikdo nezlobí, až po třetím čtení toho to nezáživného článku jsem pochopila, že se asi jedná o postižené lidi, ale čím a jak to už se tu nikde nepíše. Taky mám svůj život a myslím si, že kdyby jsem zadala slohovou práci žákovi v páté třídě, aby popsal mojí životní situaci a problémy s partnerem, tak by to zvládl lépe než je tento článek o ničem. To už i zprávy z poslanecký sněmovny jsou snad záživnější než toto. ~a~~a~~a~
 10.5Libik12 


Re: Co to mělo být? 

(26.3.2009 19:38:59)
To je právě to hezké, že se bulvárně nepíše o tom, jak je Vašek a Jana z jiné planety postiženejch, ale zachází se s nima jako s normálníma a taky se o nich tak informuje.
 helena 
  • 

Re: Co to mělo být? 

(26.3.2009 19:57:29)
~R^
 Kohnova 
  • 

Re: Co to mělo být? 

(26.3.2009 19:58:37)
Ja si tedy nejsem uplne na 100pro jista, ale mam za to, ze ve Focusu nepracuji lide, kteri jsou "postizeni", ale dusevne nemocni, coz neni totez. Proto tam take neni napsano, co vlastne tem dvema je a proto taky je dost nesmyslne produkovat podobne clanky. Je to jako nejak separatne resit, zda-li muze mit partnerske vztahy clovek trpici depresivnimi epizodami, bipolarni poruchou, schizofrenik.. a nebo taky nekdo, kdo treba ma cukrovku nebo je nepohyblivy po uraze.
Nemocny clovek je stejne clovek jako zdravy, tady neni co resit a nad cim se pozastavovat.
Podle mne tu takovy clanek nema co delat ne proto, aby neco bylo tabu, ale presne naopak. Proto, ze se neni cemu divit a jake maji Jana s Vaskem diagnozy je soukorma vec, pokud je sami nechteji zverejnit.
Proc a jestli vubec stali o tenhle clanek, jaky byl ucel tehle akce, to je nejasne, jedine, co je jasne, ze clanek tu sedi vytrzeny z kontextu a minimalne proto se jeho informacni hodnota limitne blizi nule.
Krome toho nadpis pri male trose nepozornosti vyvolava dojem, ze se dozvime neco o nove produkci EVY a Vaska...
 jarka,dcera 2 roky 
  • 

Re: Co to mělo být? 

(26.3.2009 22:43:34)
Také problémy s partnerem,vítek v klubu,já už nevím jak to řešit a těší mě ,tedy v uvozovkách,že nejsem sama,pokud budeš chtít ozvise na mail,jinak článek naprosto absurdní,trapný,a hlavně vůči těm dvěma nevhodný
 Zazi (1+1+1) 


Re: Co to mělo být? 

(26.3.2009 23:07:06)
Poprvé jsem tenhle článek četla na Dobromysli, tam bylo jasné předem, že se nějak dotýká lidí s mentálním postižením či s autismem. (Tohle mají v základních informacích: Dobromysl.cz je internetový server poskytující komplexní informace o problematice zdravotního postižení - konkrétně různých forem mentálního postižení a autismu - a integrace lidí s tímto typem postižení do společnosti.)
Asi i proto mi přijde dobrý, podle mě je to přiměřeně upřímný pohled do života lidí, kteří některé věci vnímají možná trochu jinak. Je to banální, ale životy drtivé většiny z nás jsou taky banální, a bude jednou fajn, až budou všichni vědět, že i lidi s mentálním postižením žijí stejné (banální:-) ) životy jako my. A mám pocit, že tenhle článek k tomuhle vědomí přispívá.
Ale uznávám, že tady na Rodině jde o nezvyklé téma.

 & 


Re: Co to mělo být? 

(27.3.2009 7:05:51)
Zazi dik,

vcera jsem nevedela, jak mam reagovat. Uznavam, ze clanek je vytrzeny z kontextu. Nedokazu posoudit na kolik na kolik to ostatni rusi. Na druhou stranu nepovazuji za nutne sdelovat nejakou diagnozu. U jinych clanku take neni autorka XY IQ prumerne. :-)
 Karkulka+2kluci 


díky za článek 

(26.3.2009 23:01:11)
děkuji za články, které přibližují život lidí jakkoli "jiných" než je většina. Vždy si na nich uvědomím, že mnoho mých "samozřejmostí" zase tak samozřejmých není. Vede mě to k pocitu vděčnosti za to, co je a potřebě pomoci v rámci možností těm, co pomoc potřebují.
 singera 
  • 

co to je??? 

(27.3.2009 0:53:17)
Další článek, který mi nic nedal :-( Ja myslela, že jsou www pro rodiče, rodičky... Kdyby ti dva měli dítě, nebo byla slečna těhotná, či rodila...
Opravdu, když jsem ten název článku viděla, myslela jsem si,že jde o ty zpěváky.Blééééééééé
Ten, kdo ty příspěvky, články na rodinku vybírá by se měl vážně nad sebou zamyslet.
 teta 
  • 

Re: co to je??? 

(27.3.2009 9:59:58)
No, počkejme si na pokračování - třeba se v dalším článku skutečně objeví něco o "právu na založení rodiny"...
 Věra S. 
  • 

Re: Rodina 

(29.3.2009 14:59:01)
Rodina ve skutečnosti (ostatně ani tahle) není jen rodička a její miminko. To jen čeština svádí stejným zněním. Rodina se vyskytuje ve velmi různých velikostech, formách, hloubách a šířkách. Tihle mladí lidé jsou také něčí děti. A jejich rodiče si o ně dělají velké starosti, co s nimi bude, až oni nebudou. Snaží se je co nejvíc osamostatnit naučit je žít ve velkém světě, jen s trochou odborné pomoci. A dokonce i o tom právu založit vlastní rodinu může být případně řeč. Co je na tom tak nepředstavitelného. Každá rodina funguje líp, když je širší, když má velké zázemí třeba i z vnějšku. Nemusí to být podpora zrovna "pokrevní", kdysi to byli všichni kmotříčkové a tetičky, dnes to mohou být dobří přátelé. A taková je i tahle Rodina(www). Je široká i hluboká a chce pomoci všem formám rodiny. Proto sem ten článek patří, přes všechnu tu ůdajnou nestrozumitelnost. Kdo chtěl ten pochopil, co tím minil básnik říci. Věra S.
 zuzkasim 


Pro ty, co nepochopili 

(27.3.2009 20:31:26)
Ačkoliv jsem o organizaci Fokus dříve nic neslyšela, smysl článku mi byl hned na začátku jasný. Asi je to tím, že mám mentálně postiženého člověka v rodině a tak podobnou situaci dobře znám.
Takže pro ty, kteří článek nepochopili:
Článek je rozhovorem dvou lidí, kteří jsou pravděpodobně mentálně postižení, ale ne natolik, aby se nemohli snažit o "klasický" život, tak, jak to ho žijeme i my ostatní. Mají svůj vztah, ve kterém řeší podobné potíže jako my, jen možná na trochu jiné rovině. Nám se jejich soužití může zdát jednoduché nebo povrchní, ale pro ně je stejně těžké jako naše "složité" vztahy. Řeší dochvilnost a potřebu vyjádření lásky stejně jako my. Mají svoje zaměstnání nebo jiný denní program. Je velmi těžké pro ně adekvátní zaměstnání najít, a když se najde, tak se v něm zase udržet. Časté absence apod. jsou bohužel všední záležitostí. Není v silách těchto lidí, aby do (někdy monotónní) práce chodili denně na 8 hodin. Potřebují dobrou motivaci, změnu, odpočinek. Někdo tu psal, že článek je na úrovni školáka 5. třídy. Možná je to tím, že Eva s Vaškem se pravděpodobně budou někde kolem tohoto mezníku pohybovat v inteligenčním kvocientu. Takže veškerý svět mohou chápat podobně, jako dítě 5. třídy. Při tom mají více zkušeností a jiný věk v občance. S rozumem páťáka se snaží žít život dospělých a článek nám měl přiblížit, jak se jim to daří. Oni chtějí, abychom je pochopili a respektovali.
Takhle jsem to pochopila já.
 zuzkasim 


Re: Pro ty, co nepochopili 

(27.3.2009 20:34:32)
Omlouvám se za speletní jmen, jsou to Jana a Vašek, někdo tu psal o zpěvácké dvojici a já se tím nechala zmást.
 Veronika, školák a předškolačka 
  • 

Ano, 

(27.3.2009 22:32:43)
pochopila jsem to podobně. Článek nebyl určen prioritně pro "Rodinu", ale někoho zkrátka napadlo, že i zde by mohl najít čtenáře a dostat tak problematiku lidí, o nichž pojednává, do širšího povědomí.
 10.5Libik12 


Re: Ano, 

(27.3.2009 22:54:47)
Co je to prioritně?
 e.y. 


Re: Ano, 

(29.3.2009 20:10:59)
Libik:

prioritní
Význam:
přednostní, mající přednost
/internetový slovník cizích slov/

já tedy chápu takto:
...článek nebyl určen přednostně pro rodinu....

Článek se mi líbil jako nahlédnutí jinam, ale možná je deformace okolí, že mě zajímá, jak žijí "jiní" lidé.
 Leontýnka+3 


Re: Pro ty, co nepochopili 

(30.3.2009 16:05:17)
Zuzko napsala jsi to krásně. Pochopila jsem to stejně a je vidět, jaká je doba a lidé v ní. Když něco není dostatečně průrazné, ale je to o obyčejných lidech a věcech (i když tito lidé obyčejní nejsou), tak se ptáme "co to mělo být"?
 Zázvorka 


Tak to není Eva a Vašek z televize... :-) ! 

(28.3.2009 23:04:27)
Teda, když jsem viděla na hlavní stránce jen ten nadpis, myslela jsem si, že to bude otevřené internetové vyznání lásky TÉ Evy a Vaška, co je jejich písniček plná taška :-) a jsou často propagováni v Teleshoppingu... ~t~~t~~t~ Holky, musím se smát sama sobě :-)))
 Zázvorka 


Eva a Vašek 

(28.3.2009 23:07:01)
Teda, jsem královna roztržitých... :-) Ona je to Jana a Vašek a já vidím Eva a Vašek... Omlouvám se oběma Vaškům, Janě i Evě... :-)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.