| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku … a zase ty neštovice

 Celkem 266 názorů.
 Markéta, syn 7 l. a miminko 
  • 

Příbalový leták 

(26.1.2009 9:25:06)
Martino, v příbalovém letáku vakcíny Varilrix je napsáno, že:


"Tak jako u jiných vakcín proti varicelle se i u osob, kterým byl v minulosti aplikován VARILRIX, objevily případy onemocnění varicellou. Ve srovnání s neočkovanými jedinci však infekce probíhá mírně, počet kožních lézí je menší, horečky jsou nižší a kašel je méně intenzivní. "

A taky, že:

"V klinických studiích byla většina očkovaných osob, které byly následně exponované divokému typu viru, buď úplně ochráněna před manifestní varicellou, nebo prodělala jen mírnou formu onemocnění (s malým počtem vezikul a bez horečky). V klinických studiích zaměřených na účinnost vakcíny, byly sledovány děti ve věku 10 až 30 měsíců po dobu 29,3 měsíce. Protektivní účinnost proti těžším klinickým formám varicelly ( ³ 30 vezikul) byla zjištěna u 100 % očkovaných a ochrana proti všem formám varicelly (nejméně jedna vezikula nebo papula) byla zjištěna u 88 % očkovaných jedinců."

Takže myslím, že informace o tom, že očkování není stoprocentně účinné (ale to snad není žádné očkování) je laické veřejnosti sdělována dostatečným způsobem. Zřejmě vás na to měl upozornit doktor předtím, než očkování provedl a ne to na vás vytasit poté, co jste očkování zaplatili a neštovice proběhly.


 Martina 
  • 

Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 10:29:46)
Markéto, děkuji za vyčerpávající opis příbalového letáku. Opravdu si již nepamatuji, co bylo v karbičce naší očkovací vakcíny. Tento článek byl spíše určen maminkám, které se rozhodují, zda očkovat či neočkovat a hlavně jsou dnes jiná pravidla než tenkrát. Rozhodně mi bylo řečeno, že jedno očkování je naprosto dostačující a očekávala bych na upozornění o ne úplně jistém výsledku právě od pana doktora. On sám mi mezi řečí při naší návštěvě s neštovicemi řekl, že očkování proti neštovicím je spíše tah od firmy, která tuto látku vyrábí a je vhodná spíše pro dospělé.
 Líza 


Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 10:36:29)
Martino, a ty ses ptala na jeho osobní názor, než jsi tu vakcínu dala? Nebo ses ptala pouze v duchu - jestli to lze, jestli to ochrání a tak?
Protože tohle je docela dvojsečná situace - když přijde matka a řekne, chci naočkovat dítě proti neštovicím, tak jí k tomu doktor tak maximálně může říct, jestli to není kontraindikovaný z hlediska věku, zdravotního stavu apod.
Když přijdu za svou dr a zeptám se ji na její osobní názor, jestli to či ono očkování nepovažuje za reklamní bublinu a jestli by to sama u svého dítěte dala, je to úplně něco jiného a odpoví mi taky něco jiného.
Nevyrozuměla jsem, s čím jsi za ním konkrétně přišla. S víceméně hotovým rozhodnutím očkovat nebo s tím, že skutečně nevíš?
 Martina 
  • 

Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 10:49:07)
Tenkrát jsem přišla s tím, že jsem četla v časopise pro maminky článek, že již existuje vakcína proti planým neštovicím a co si o tom myslí. Řekl mi, že takové malé dítě ještě neočkoval, ale nevidí problém, proč ho nenaočkovat a že bude stačit jedna vakcína.
 Markéta, syn 7 l. 
  • 

Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 10:38:34)
Martino, mně jen přišlo trochu moc napsat, že: "Vypadá to tak, že moje dcera i ostatní děti v současné době stále fungují jako pokusní králíci pro farmaceutické firmy. Nechápu, jak může někdo v dnešní době povolit prodej očkovací látky, která není ještě úplně prozkoumaná a odzkoušená." Výrobce vakcíny totiž o ochranném účinku vakcíny informuje a problém je spíše na straně lékaře.
 Martina 
  • 

Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 10:51:55)
Ok, tak proč se tedy dnes po nějaké době přeočkovává a před dvěma lety jsme o tom nevěděli? Znamená to, že opravdu ještě přesně výrobci nevěděli, jak se její účinek bude v průběhu chovat.
 Markéta, syn 7 l. a miminko 
  • 

Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 11:09:08)
Martino, ten příbalový leták je z roku 2002, revidovaný v roce 2005 a už tehdy výrobce upozorňoval, že očkování není stoprocentně účinné. Pokusné králíky si z dětí určitě nedělá.
 Martina 
  • 

Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 11:26:27)
Markéto, nezlobte se, ale jak už jsem psala.... já se o přeočkování dozvěděla až když je dcera po prvním očkování měla. Tenkrát o něm nebyla řeč. Prostě to ještě nevěděli a nevěděl to ani pan doktor. Tím pádem soudím, že vakcína nebyla dostatečně vyzkoušená a to podle mě není správné.
 petra 
  • 

Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 13:52:24)
Martino,

dík moc za tvůj článek. Mně tvoje informace hodně pomohla, protože mám také dcerku očkovanou před dvěmi lety (byly jí tenkrát dv roky, ale chodila do jeslí a je atopik, takže jsem se průběhu neštovic bála.) Rok poté ve školce byly neštovice, sale dcerka je nedostala, takže jsem si myslela, že je očkováním chráněná. Nebát tvého článku, tak jsem o přeočkování druhou dávkou nevěděla doteď. Budu se muset zeptat lékařky a případně nechat dcerku přeočkovat dřív, než neštovice zase vypuknou.
 Martina 
  • 

Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 13:59:20)
Petro, není zač, jsem moc ráda, že můj článek pomohl. Právě pro maminky jako jste Vy byl určen. Hodně zdraví. M.
 Bumbi&05,08,10 


Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 11:27:59)
Markéto, pokud víš, tak V KAŽDÉM PŘÍBALOVÉM LETÁKU KAŽDÉ OČKOVACÍ LÁTKY JSOU UVEDENY VŠECHNY NEGATIVNÍ ÚČINKY, KTERÉ SE VYSKYTLY BĚHEM KLINICKÝ STUDIÍ, VČETNĚ MOŽNOSTI POSTIŽENÍ CNS, NAPŘ. Přesto se s těmito vakcínami MUSÍ očkovat, protože jsou povinné, rodiče nemají ŽÁDNOU MOŽNOST, JAK SVOJE DÍTĚ OCHRÁNIT.

HOlt nežijeme v demokratickém státě, kde máme zodpovědnost za sebe a své děti my, ale přebírá ji stát a nenechá nás rozhodovat, protože nás nepovažuje za kompetentní ~o~ A když pak nám dítě následkem komplikací po očkování zemře, či je postižené, lékaře většinou ani nehne, aby to alespoň uvedli do statistického hlášení... tak se očkování pořád tváří jako "bezpečné"... ~a~
 Markéta, syn 7 l. a miminko 
  • 

Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 12:23:30)
Můj příspěvek nebyl k systému povinného očkování a rizik z něj vyplývajících pro očkované děti, ale k očkování nepovinnému a jeho spolehlivosti. Respektive k tomu, co o spolehlivosti nepovinného očkování udává v příbalovém letáku výrobce.
 Lída+2 


Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 12:44:23)
Marino..není to tak dlouho co se zjstilo, že očkovaání přiušnic proběhlo někdy 1998-1999 v některých regionech není účinné....všichni znovu přeočkováni....

Jinak né každý může mít těžký průbeh..syn donesl ze školky neštovice 3,5letý....mohla jsem ho natírat válečkem a teplotu neměl...byla u nás kamarádka)její dcerka měla 14dní teploty okolo 40C- chtěla to mít dřív než půjde do práce)...její syn to do Luka dostal do 14dní.... a měl taky lehký průběh...měli to teda všude...v nose, v uších očích..na jazyku...no kde si kdo vzpomene....a za 21dní po Lukovi je dostal Dan v té době...9měsíců .....no ten jich měl ještě víc....teplotu neměl taky....ty fotky co jsou na www.nestovice.cz(jsou směšně málo na miminkách).....škoda, že jsem ho tenkrát nevyfotila....
a to pominu fakt, že 14dní po ukončení nešťovic nám(naše skvělá bývalá Dr~Rv~o~ )dala na lžičce obrnu.....~q~


....rozhodně bych si očkování hodně rozmejšlela...stejně jako to dělám nyní....klukům je sice 7,5 a 10let,ale jen tak něco do nich nepíchnu a důkladně to zkoumám.....
 Lída+2 


Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 12:44:51)
jo jenže tenkrát jsem doma neměla Net a info jinýho bylo málo....
 Adéla + syn 
  • 

Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 10:56:01)
Přesně s tebou souhlasím. Nechápu ale ,proč nám to tedy pediatři spíše nevymluvili a nechali nás děti očkovat,když tato vakcína není dostatečně vyzkoušená ! Jsem naštvaná sama za sebe,že jsem podlehla reklamě a teď se nemám ani kde informovat o dalším průběhu výzkumu očkování,protože NIKDO NIC NEVÍ ! Druhé dítě rozhodně proti neštovicím naočkovat nenechám.
 Martina 
  • 

Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 11:05:10)
Adélo děkuji za názor. Já jsem se třeba o přeočkování dozvěděla až v ordinaci, kam jsme už přišly s dceřinýma neštovicema. Já neměla ani tucha, že dnešní výzkumi doporučují druhé přeočkování...
 Martina 
  • 

Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 11:09:19)
...šmarjá, omlouvám se, výzkumY.
 adelaide k. 


Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 11:07:19)
Adélo, ale to je holt riziko podnikání... když použiju novou vakcínu tak holt musím počítat s tím že není ještě dostatečně odzkoušená v čase.
 Adela + syn 
  • 

Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 11:22:10)
A přesně tohle jsem chtěla slyšet od pediatra "Vakcína není dostatečně vyzkoušená,je celkem možné,že ....." Dneska už by mi stačilo,kdyby mi řekl alespoń nějaké prognózy ve vývoji a výzkumu této vakcíny,ale všichni jen krčí rameny.
 kreditka 


Re: Příbalový leták 

(26.1.2009 12:09:11)
Promiň, ale ty jsi strčila dítě do rukou farmaceutických firem aniž by jsi četla příbalový leták očkovací látky. Ono pokud přijdeš k lékaři a řekneš "Chci očkovat" tak nemá důvod proč ti to vymlouvat...
 Nikki 


Stejné je to u nás 

(26.1.2009 9:37:54)
Bohužel, i já mám stejnou zkušenost jako autorka článku. Mám jednovaječná dvojčata, očkovaná proti planým neštovicím přesně před třemi lety, kdy jim byly necelé tři roky. Před týdnem jsem oběma našla první "pupínek", za kterého jsem podezírala nějakého zmateného lednového komára. Že to jsou neštovice, mi bylo jasné brzy. Průběh byl naštěstí opravdu poměrně lehký, jedna dcera je dnes už úplně "čistá", druhá se pomalu vylupuje. Horečky neměly. Přesto mě zaráží, že při procentu možné nákazy, udávaném výrobcem vakcíny, chytly neštovice obě moje holky, navíc úplně současně. No nic, jsou to jen neštovice, s reklamací bych asi neuspěla... :-))
 milka 
  • 

Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 9:46:23)
dobrý den chci se jen zeptat jestli nevíte za jak dlouho smí dítě do školky po neštovicích.děkuji Milada
 M+4 
  • 

Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 9:55:07)
Ahoj, naše dvojčata jsme nechali naočkovat před pár dny (kolem 2.narozenin), od září jdou do školky. Dr. nám předem řekl, že to nechrání stoprocentně, že po první injekci na 70-80procent, po druhé asi na 95procent. Ale každopádně to zlepšuje průběh (starší dcerka měla těžší průběh, nebyla očkovaná) a chrání to i proti pásovému oparu. Přeočkování 2.dávkou máme naplánováno za rok. M+4
 jana38 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 10:41:04)
Očkování nechrání proti pásovému oparu, aspoň podle téhle MUDr.:

"MUDr. Petra Petrovská, dermatoložka s námi hovořila o problematice oparů a pásových oparů.

Chrání očkování proti planým neštovicím také proti pásovému oparu?

Ne, v žádném případě."

Je to odsud: http://212.47.26.209/program/samadoma/zdravi/?clanek=44
Co je na tom pravdy netuším, o očko proti neštovicím neuvažuju.
 IvanaQ.,06,09 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 13:57:54)
Podle informací,které máme my člověk,který prodělá neštovice nedostane pásový opar.Chrání ho protilátky,které získal při prodělání neštovic.To nám potvrdila i naše paní dr.- očkování,které dodá protilátky by tedy mělo ochránit i před pásovým oparem.Z toho jsem také vycházela,když jsme nechali syna očkovat.Loni na jaře nám už při prvním očkování paní dr.sdělila,že mají nové informace a že máme přijít na přeočkování.Jedna dávka se prý dává pouze dětem do 6 měsíců.
 adelaide k. 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 13:59:49)
Ivano, může. Brácha měl oboje. Neštěovice jako malej a pásový opar někdy na střední.
 IvanaQ.,06,09 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 14:08:44)
Tak to děkuji za uklidnění.:-) Já viděla rozhovor s jednou kožní lékařkou, která to tam uváděla jako jasnou věc.A také říkala,že příroda je rozumná a pokud dostane pásový opar dítě do cca 12 let,nepociťuje bolest. Čím je člověk starší,tím prý je nemoc bolestivější.Ale to mi prosím už nevyvracejte,budu žít raději ve své iluzi:-)
 kili 
  • 

Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 14:56:49)
asi 10-15 procent lidí, kteří prodělali plané neštovice, má pásový opar. Z toho 75 % ve věku nad 45 let, ve věku pod 10 let je pásový opar naprosto vzácný (vyjma dětí, které byly infikovány intrauterinnně nebo v kojeneckém věku. Tak jak tak u dětí probíhá pásový iopar mírněji než u dospělých a mnohem méně čaqsto zanechává postherpetickou neuralgii.
 Lorinka a 2 holky 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 15:58:48)
Tak já měla neštovice i pásový opar a ten jsem měla v 9 letech a trpěla jsem jako prase, bolest neskutečná, horečky, průběh strašný a jizvy po strupech byly vidět ještě rok pro prodělání nemoci.
 lklasinka 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 14:02:07)
no nevím syn měl neštovice v roce, já pásový opar, docela mazec, pak je měla malá od švagrové, já pásový opar, tentokrát i na oku, tak čekám co bude až je dostane malá
 Líza 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 14:05:22)
To máš naprosto špatné informace. Pásový opar vyvolává virus neštovic, který zůstává v těle ve "spícím" stavu, kdo prodělal neštovice, může dostat pásový opar - naopak nejde mít pásový opar, aniž by člověk - byť bez povšimnutí a subklinicky - neštovice prodělal.
S tou ochranou proti pásovému oparu u očkování - selský rozum mi říká, že ta může fungovat jen u těch lidí, u nichž očkování úplně zabránilo neštovicím, a ještě bude vyžadovat opakované přeočkovávání, aby člověk skutečně dožitovně imunní vůči primoinfekci zůstal.
 IvanaQ.,06,09 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 14:16:40)
Tak to jsem asi fakt tenkrát poslouchala kolenem.Díky za vysvětlení:-)
 kili 
  • 

Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 14:47:55)
Varicellla-Zoster virus (VZV) vyvolává při primární infekci plané neštovice (varicella, chicken-pox),
poté se udržuje jako celoživotní latentní infekce v neuronálních (sensorických) gangliích a reaktivací způsobuje pásový opar (herpes zoster).

Varicella - jakkoli probíhá často lehce, mívá i u jinak zdravých dětí závažný, i smrtící průběh.
Krom toho predisponuje nemocného k těžkým infekcím zejména zlatým Stafylokokem a Streptokokem skupiny A.

Očkování chrání před infekcí a zejména před těžkými průběhu varicelly.
Ohledně ochrany proti pásovému oparu očkováním je to asi tak, že očkovaní mají jednak nižší výskyt pásového oparu, jednak - a to hlavně - mají výrazně nižší výskyt postherpetické neuralgie.

Ohledně infekce VZV v těhotenství :

Infekce matky v časných fázích těhotenství je ve 25% provázena infekcí zárodku/plodu. Nicméně jen 2% plodů matek, infikovaných v prvních 20 týdnech těhotenství, jsou postižena VZP embryopatií, při čemž symptomy jsou závislé na týdnu těhoteství, zejména v ohledu na vývoj končetin a zrakového orgánu, resp. mozku a autonomní sympatické inervace.

Pokud dojde k výsevu planých neštovic u matky v době pěti dnů před až dvou dnů po porodu, je novorozenec transplacentárně infikován a vystaven vysokému risiku rozvoje neonatální varicellly ( která je vždy život ohrožujícím onemocněním - bez ohledu na způsob přenosu).
 lklasinka 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 15:01:46)
díky za hodně odborný názor, mám ještě dotaz je dobré naočkovat asi 3 leté zdravé dítě?
 kili 
  • 

Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 15:18:49)
Obecně ano, konkretně nevím.

Většina dětí onemocní přirozeně mírnou formou varicelly a tak jsou neštovice povšechně známy. Běžná "dětská" nemoc, která nevyžaduje léčení, zejména ne všelijaké pudry a jinou místní léčbu, toliko klidový režim v akutním stadiu a léky proti horečce (v žádném případě acp).

VZV někdy ale pořádně zařádí a pak máme pře sebou třeba progresivní varicellu, postihující viscerální orgány - játra, plíce a další, přestává se srážet krev a dochází ke spontánním těžkým krvácivým stavům.

Před těžkým formami planých neštovic očkování chrání z 95 %. Průběh běžné varicelly u naočkovaných jedinců, tedy průběh infekce divokým kmenem VZV u očkovaných, záleží na mnoha okolnostech, zejména na době kontaktu od očkování, bylo by složité to tu vypisovat.

Vaše rozhodnutí vyplyne z toho, zda spíše spolehnete na to, že případná infekce u Vašeho dítěte bude probíhat jako běžná varicella, nebo zda se chcete co nejvíce pojistit i proti těžké formě planých neštovic.

 Mili+5 


Re: Stejné je to u nás 

(28.1.2009 18:53:19)
Kili,mohu se zeptat, zda primoinfekce VKV vždy proběhne ve formě planých neštovic a je možné, že by plané neštovice proběhly tak lehce, že bychom nezjistili na dítěti žádné příznaky? Díky
 kili 
  • 

Re: Stejné je to u nás 

(28.1.2009 19:41:21)
Já nevím, co míníte infekcí VKV.
 Mili+5 


Re: Stejné je to u nás 

(28.1.2009 19:53:32)
Omlouvám se za překlep, měla jsem na mysli Varicellla-Zoster virus (VZV), o kterém jste psal v předchozích příspěvcích.
 kili 
  • 

Re: Stejné je to u nás 

(28.1.2009 20:07:46)
Aha, myslel jsem si to, ale nebyl jsem si jist.

VZP způsobuje primární, pozdní a rekurentní infekci.
Primární infekce se manifestuje jako plané neštovice, jejímž výsledkem je usazení viru jako dlouhodové latentní infekce v ganglionech sensitivních neuronů. Reaktivace této latentní infekce způsobuje pásový opar.

Jistě se může stát, že si někdo odbude plané neštovice bez povšimnutí.
 arsiela, 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 22:21:10)
Ivy,tak nevím,já měla jak neštovice tak pásový opar,moje máma to samé a kámošky manžel také.Takže jde chytit obé.
 mamina5 


Re: Stejné je to u nás 

(27.1.2009 15:53:08)
Mám dnes už 19-ročnú dcéru, ktorá ako trojročná mala ovčie kiahne(neštovice). V trinástich dostala pásový opar a ako jeho komplikáciu zápal mozgu a mozgových blán. Takže nič nie je isté a my sme mali v nešťastí šťastie- žiadne trvalé následky.
 mamina5 


Re: Stejné je to u nás 

(27.1.2009 15:53:32)
Mám dnes už 19-ročnú dcéru, ktorá ako trojročná mala ovčie kiahne(neštovice). V trinástich dostala pásový opar a ako jeho komplikáciu zápal mozgu a mozgových blán. Takže nič nie je isté a my sme mali v nešťastí šťastie- žiadne trvalé následky
 Linda 
  • 

Pásový opar 

(28.1.2009 22:31:48)
Naopak. Člověku, který prodělá neštovice, může přežívat virus v nervových gangliích podél páteře a v okamžiku oslabení vycestuje nervy a způsobí pásový opar. Neštovice jsou primoinfekce, pásový opar je reaktivace viru.
 Peter 
  • 

Re: Pásový opar 

(31.1.2009 21:44:02)
Navyse toto dokaze sposobit aj vakcinovy virus, a niekedy dokonca aj kratko po ockovani.
 Vrbička 


Re: Stejné je to u nás 

(13.5.2012 14:42:18)
Stejná zkušenost. Jako malá jsem prodělala neštovice - střední průběh a v 15letech obří pásový opar na koleni (hospitalizovali mne i na infekčním v nemocnici). Monika
 Mlada 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 14:15:29)
Nedávno jsem četla článek, ve kterém se psalo, že v zemích, kde je větší proočkovanost proti planým neštovicím naopak stoupl počet případů pásového oparu.
 Myšjulie 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 19:05:12)
To je pravda, širší rozšíření očkování proti planým neštovicím může nepřímo zvýšit výskyt pásového oparu u lidí, kteří již dříve plané neštovice prodělali. Zjednodušeně- je to tak, že normálně virus cirkuluje v populaci a opakovaně se od nemocných planými neštovicemi nakazí i ti, kteří je již dříve prodělali, čímž je stimulován jejich imunitní systém, který se tím periodicky "posiluje" a dokáže lépe "držet na uzdě" virus, který u nich je po primoinfekci zabydlen v nervových gangliích ( to je ta latentní infekce). Po opakované infekci se neprojeví nemoc, jen se stimuluje imunitní systém. Pásový opar je projevem toho, že virus se ze svého latentního stavu při oslabení imunitního systému probudí a začne se zase množit.
POkud je naočkováno vysoké procento populace, cirkulace viru je snížena, tudíž setkání s virem se stane vzácným a imunitní systém ztratí ostražitost vůči němu. "Spící" virus pak má daleko lepší podmínky ke svému řádění, pásový opar se projeví snadněji a i jeho průběh může být těžší.

Další zádrhel je, a zatím moc informací o tom není, neboť se neočkuje moc dlouho, jak dlouho bude trvat ochrana po očkování, zvláště pokud by virus přestal v populaci cirkulovat. Je totiž docela možné, že organismus se stane po letech po očkování opět vnímavým vůči tomuto viru a víme, že v dospělosti probíhá infekce daleko hůře a např. v těhotenství - v době kolem porodu - neštovice u matky jsou velkým problémem pro dítě.

(Něco podobného se koneckonců projevilo nedávno u očkovaných proti příušnicím - najednou se začaly objevovat případy příušnic u mladých dospělých, kteří byli očkováni v dětství.)

Dle mého názoru je očkování proti planým neštovicím dvojsečná zbraň, a měla by být vyhrazena jen pro určité ohrožené skupiny osob.
 Myšjulie 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 19:05:49)
To je pravda, širší rozšíření očkování proti planým neštovicím může nepřímo zvýšit výskyt pásového oparu u lidí, kteří již dříve plané neštovice prodělali. Zjednodušeně- je to tak, že normálně virus cirkuluje v populaci a opakovaně se od nemocných planými neštovicemi nakazí i ti, kteří je již dříve prodělali, čímž je stimulován jejich imunitní systém, který se tím periodicky "posiluje" a dokáže lépe "držet na uzdě" virus, který u nich je po primoinfekci zabydlen v nervových gangliích ( to je ta latentní infekce). Po opakované infekci se neprojeví nemoc, jen se stimuluje imunitní systém. Pásový opar je projevem toho, že virus se ze svého latentního stavu při oslabení imunitního systému probudí a začne se zase množit.
POkud je naočkováno vysoké procento populace, cirkulace viru je snížena, tudíž setkání s virem se stane vzácným a imunitní systém ztratí ostražitost vůči němu. "Spící" virus pak má daleko lepší podmínky ke svému řádění, pásový opar se projeví snadněji a i jeho průběh může být těžší.

Další zádrhel je, a zatím moc informací o tom není, neboť se neočkuje moc dlouho, jak dlouho bude trvat ochrana po očkování, zvláště pokud by virus přestal v populaci cirkulovat. Je totiž docela možné, že organismus se stane po letech po očkování opět vnímavým vůči tomuto viru a víme, že v dospělosti probíhá infekce daleko hůře a např. v těhotenství - v době kolem porodu - neštovice u matky jsou velkým problémem pro dítě.

(Něco podobného se koneckonců projevilo nedávno u očkovaných proti příušnicím - najednou se začaly objevovat případy příušnic u mladých dospělých, kteří byli očkováni v dětství.)

Dle mého názoru je očkování proti planým neštovicím dvojsečná zbraň, a měla by být vyhrazena jen pro určité ohrožené skupiny osob.
 Peter 
  • 

Re: Stejné je to u nás 

(31.1.2009 21:45:17)
A to je zle, lebo pasovy opar je omnoho horsia choroba. Viac v clanku http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Ovcie_kiahne_a_vakcina.pdf
 Markéta, syn 7 l. a miminko 
  • 

Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 10:02:17)
Syn šel po dvou týdnech od prvního pupínku. Sice vypadal pořád hrozivě, ale nic mu nebylo. Ale bylo to v červnu a neřádily chřipky a jiné odpornosti, teď bych možná počkala déle. Mimochodem jsem nevěřila, že mu nezůstanou jizvičky, vypadal fakt příšerně, a zůstaly mu jen dvě na zádech po těch prvních a největších puchýřcích.
 Sysyna 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 10:09:49)
Mi synove prodelali nestovice, kdyz jim bylo 3,5 a 1,5...se 14ti dennim odstupem.Ten starsi sel do skolky od prvniho pupinku po 3tydnech.Mladsi nechodil, ale kdyby chodil, sel by az tak po 5ti tydnech.
Mel horsi prubeh a vysoke teploty, bral i ATB a Herpesin, na nosanku si jednu tak rozskarbal, ze si zanesl infekci, nos mel natekly i s okem, oko mu teklo a tekl mu zlutozeleny hnis z te ranky na nose.ATB byla nutna.
Dle dr. bylo vice veci, proc u nej byl horsi prubeh.Ale je to za nama, jizvicka na nose zustala malinka, chodili jsme na laser, zmensila a vybledla se.A je to kluk.Jizev jeste bude:-))))


 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 10:12:08)
Taky jsme to měli tak.Starší celkem v poho,až jsem si říkala, co na tom je tak hrozného, zato mladší si to hned po něm opravdu "užil".
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 10:11:40)
Syn měl neštovice v 4 letech, s velmi lehkým průběhem, pupínky měl vlastně jen na zádech a ve vlasech, pár na břiše, na rukou a nohou nic. Doktorka říkala, že může do školky už po 14ti dnech, šel po 3 týdnech, když už byl kompletně "oloupaný". ~;)
 Marta, Lada 4 r. 
  • 

Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 10:12:56)
Mě doktor řekl, že je dobré dítě nechat doma 3 týdny, protože má sníženou imunitu a hned by něco chytlo.
 makče syn 3roky a 9 měsíců 
  • 

Re: Stejné je to u nás 

(1.2.2009 21:11:12)
my jsme šli do školky po týdnu žádné teploty neměl a průběh byl v pohodě ani nevěděl že je má jen když jsme o tom mluvily
 lklasinka 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 12:46:01)
chci se zeptat proč se to očkuje, není lepší když si dětské nemoci prodělají? nebo jaký to má důvod?
 Adela + syn 
  • 

Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 13:10:52)
Já jsem očkovala před mým nástupem do zaměstnání s najivní představou toho,že syn bude méně nemocný a já tudíž víc v práci.
 jana38 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 13:11:57)
Aby měly farmaceutické koncerny zisk?~y~
 lklasinka 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 13:56:50)
takže je to k ničemu?
 Sysyna 


Re: Stejné je to u nás 

(26.1.2009 15:27:54)
asi tak...
Ja tedy nejsem zastancem ockovat za kazdou cenu a vsecko....a nestovice me vubec nejak nenapadly, i kdyz s horsim prubehem u nejmladsiho, prezili jsme a mame pokoj.
Jak rika nase znama lekarka:,,Naockujes se na vsecky mozne nemoci a i nenemoci...pak pujdes pres prechod a srazi Te blbec v aute.A mas po ptakach."
 Peter 
  • 

Re: Stejné je to u nás 

(31.1.2009 21:49:54)
Samozrejme, ze je lepsie prekonat prirodzenu chorobu a zaistit si trvalu imunitu. Tieto detske choroby velmi vycerpavaju vitamin C v tele -ak zabezpecite vysoky prisun (velmi vysoky, 100x vyssi, nez je ODD), tak by nemali hrozit ani komplikacie.

Vsetky tieto vakciny na detske choroby so zivym virusom maju velmi rozporuplnu ucinnost a este rozporuplnejsiu dlzku trvania. Nemusi to byt ani tych 5 rokov. Preto sa rozprava o preockovani.

PS. Budeme sa preockovavat cely zivot?
 Silvie03 


Neočkovala jsem 

(26.1.2009 10:06:56)
Já jsem svoje děti nenechala očkovat. Slyšela jsem právě od zkušenějších kamarádek, že to není na 100% a od doktorů, že je lepší, když si dítě neštovice prodělá a má doživotní klid.
Dcera je dostala ve 2 letech, byla v pohodě. Synovi je 5, právě jsou u nich ve školce taky neštovice a dr. mi doporučil, ať ho nenechávám preventivně doma (jsem na mateřské).
Manžel dostal neštovice po 20. roce a byla to katastrofa. Pupínků měl tolik, že jsem ho mohla natírat válečkem a taky to mnohem hůř nesl než děti.
 Martina, 3 synové 
  • 

Re: Neočkovala jsem 

(26.1.2009 10:27:40)
Já měla neštovice dvakrát, poprvé jako dítě a pak znova s dětmi jako dospělá a to jsem měla hrozný průběh. Prý se po 20 letech virus pozmění a je možné nakazit se znova.
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Neočkovala jsem 

(26.1.2009 11:45:47)
Po narození dětí jsem si nechala odebrat protilátky a poté jsem se nechala sama naočkovat. Děti jsem zatím neočkovala, ve školce byla už několikrát vlna neštovic, zatím nic. Když to nedostanou, budeme očkovat před nástupem do školy.
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Neočkovala jsem 

(26.1.2009 13:00:18)
Milado,

mám tak nějak dojem, že ten průběh by potom byl horší a taky by zameškal ve škole, a to zas radši zaplatím 1500,-, než ho mít doma. Teď ve školce ať si to třeba prodělá, ale přijde mi zbytečný, aby měl absenci, kterou by mít nemusel. Mám dojem, že náš kluk co se nenaučí ve škole, to se jaksi nenaučí nikde…
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Neočkovala jsem 

(26.1.2009 21:42:59)
Milado,


každý má nějakou situaci a při rozhodování dává něco na misky vah. Naše situace je taková, že děti neměly nikdy po očkování žádné reakce, nemám zatím důvod se obávat, že by jim to výrazně ublížilo. Zároveň ale mám takové dítě, které nemůže být 14 dní doma (není schopnej - zuří, devastuje věci, ubližuje lidem…- nevím, jestli jsi někdy viděla dítě, které trhá zubama ložní prádlo nebo vyrve z pantů vrátka, které má místo dveří...) Od té doby, co chodí do školky, doma také nikdy tak dlouho nebyl (myslím doma doma – o prázdninách to je něco jiného – můžeme vypadnout, vymyslet program, pomůže manžel…). Každej to má jinak – já si neumím představit, že by kluk dostal vši (stříháme na 1 cm), nebo že by měl moc často nějaké virózy, ty si možná neumíš představit, že ti dítě doma naprosto nespolupracuje (a v horším případě tě kopne do břicha nebo ti dá pěstí do nosu za to, že s ním chceš procvičovat pár hlásek - stalo se včera). Takže já fakt nechci, aby měl ve škole absence.
 Lída+2 


Re: Neočkovala jsem 

(27.1.2009 15:15:05)
No to mi teda nepříjde moc normální~n~

Osobvně bych vyrazila za odborníkem...psychologem a tak.....tohle bych doma nevydržela....
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Neočkovala jsem 

(27.1.2009 18:59:07)
Lído,

já vím ~;((, s psycholožkou už jsem to řešila, nevidí na něm nic zvláštního – normální živé dítě, chválila vyjadřovací schopnosti... (Filip se právě v cizím prostředí dobře ovládá). Nabízela mi, že nás můžou doma natáčet na video, ale do toho se mi nechce a pokud by kluk věděl, že tam je ještě někdo, stejně by se nechoval přirozeně. Snad se to nepatrně zlepšuje. Ale stejně si neumím představit, že bude někdy ochoten dělat nějaké domácí úkoly. Neumí sedět na židli, nesnáší jakoukoliv instrukci, systematickou, cílenou činnost… Zrušili jsme angličtinu, zrušili jsme flétnu, na keramiku chodí z donucení, aby pořád jenom někde neskákal jak opice, není schopen akceptovat ani jednoduché zábavné procvičování ž š č… Ale ve školce nejsou problémy, takže hodně spoléhám i na tu jeho budoucí školu, že tam něco pochytá (a ve volném čase bude sportovat). Proto mi tolik záleží na tom, aby neměl absence.

A jinak mám ještě holčičku a to je přesný opak ~s~
 Líza 


Re: Neočkovala jsem 

(27.1.2009 19:17:34)
Zuzano, chování, jaké popisuješ, fakt není v pořádku a pokud psycholožka tvrdí, že ano, tak ji vyměň. Druhá věc je, proč je ti předem jasné, že videotrénink interakcí vám je nanic - to pak těžko může něco pomoct, když to nezkusíš a rovnou víš, že to není na nic.
Ale není to poprvé, co na rodině od tebe čtu popis chování tvého syna a po pravdě řečeno jsem žila v domnění, že jste někde v nějaké systematické péči.
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Neočkovala jsem 

(27.1.2009 23:31:12)
Lízo,

v systematické péči nejsme – každý mi říká, že je normální. Psycholožka, manžel (původním povoláním učitel), učitelky ve školce s ním nemají problém….Manžel si myslí, že „má moc energie, neumí s ní pracovat, neumí ovládat své tělo….“ takže doma zlobí. Snad kdyby ho někdo celkově utlumil, tak by začal působit normálně. On je i fyzicky takový chlapák. Dneska měly děti taneční vystoupení a ten náš kluk se tam pohyboval jak malý zápasník. Do toho se dloubal v nose (hrůza!), laškoval s Adélou (má takovou kamarádku – vyražený zub, stejná krevní skupina…), jak nějaká stará páka z podsvětí… a dnes večer zas najednou vstal z postele, chodil po bytě, plakal, objímal nábytek, hladil knihovny, záclony, říkal, že miluje svoje plyšáky, že to tady má rád a že se nechce nikam stěhovat (máme se v létě stěhovat, nevím, proč si na to najednou vzpomněl), vůbec jsem ho nemohla utišit, pořád jenom chodil a plakal..... (proč to píšu - s tou kamerou - myslím, že v našich interakcích ten zakopanej pes nebude). V cizím prostředí – školka apod. si vede dobře – asi mu nějak prospívá kombinace: pevně stanovený program + společnost + přísnější tvář učitele. Takže doufám, že tu školu taky zvládne. Ale doma bych se s ním fakt učit nechtěla. Snad se toho v nejhorším ujme manžel.
 Markéta Janoutová 


Re: Neočkovala jsem 

(31.1.2009 15:08:45)
a co tak zkusit nějakou homeopatickou léčbu ? opravdu na toto je skvělá..
 Lassie66 


Re: Neočkovala jsem 

(8.2.2010 17:50:14)
Musí to být v něčem, co se týká vás, pokud to nikde jinde nedělá ~d~
 Lída+2 


Re: Neočkovala jsem 

(28.1.2009 9:50:54)
Zuzano, zajímavý teda.....osobně bych zkusila někoho dalšího......četla jsem i co jsi psala Líze.....


Jinak nechci nějak podrývat autoritu a znalosti tvého manžela,ale asi ybchs e na to enspoléhala...rodiče jsou pořád jen rodiče... a můj manžel měl babičku úču a ta neustále opakovala: " že ona je promovaná pedagožka, ona tomu rozumí a nikdo jiný!"
A tak mě by třeba děsilo to co píšeš strašně.....já sama jsem zažívala noční děsy syna po šikaně ve školce... a bylo to strašný...měsíc jsem spala jen 2 hodiny denně.....~Rv a etda k psycholožce jsme chodili....
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Neočkovala jsem 

(28.1.2009 11:20:00)
Lído,

psycholožka mi dala cenné rady, jak budovat náš vztah za těchto okolností. Těžko může změnit vrozený temperament, povahové vlastnosti…náš kluk nemá žádnou ze známých poruch (ačkoli by to nejvíc připomínalo hyperaktivitu v kombinaci se sníženou sebekontrolou, není to tak – dobře se soustředí apod.). Má jenom silnou potřebu se pohybovat, prosazovat, být slyšet, otravovat, diktovat ostatním, co mají dělat. A k tomu nadbytek energie, špatná sebekontrola, záchvaty vzteku. Od malička je velmi sebevědomý, klukovský a teď už to je zřetelné i na stavbě těla, pohybových projevech. Co se s tím dá dělat? Můžeš ho nacpat prášky, dát mu pár facek…nezmůžeš nic. Je to taková povaha. Může to vést k úspěchu nebo taky do kriminálu. Doufám, že pevné rodinné zázemí, každodenní přítomnost otce (ženské u něj nikdy neměly moc autoritu), výchova k jakési základní slušnosti zabrání patologickému vývoji.
 Peter 
  • 

Re: Neočkovala jsem 

(31.1.2009 21:53:34)
Vakciny mozu poskodit mozog a sposobit deformacie spravania. Pekne o tom pise prof. Blaylock: http://articles.mercola.com/sites/articles/pages/the-danger-of-excessive-vaccination-during-brain-development.aspx
 trojlístek 


Re: Neočkovala jsem-neštovice ano,či ne? 

(8.2.2010 17:55:56)
~a~tak já teď zrovna řeším jestli jít ke kamarádce pro neštovice,či ne??Já vždy zastávala,že pro nemoce né co má přijít tak ať přijde,ale teď se do mne dali kamarádky,že je lepší ´ˇt to děti už mají za sebou ať určitě jdu...Mám holky 9,6,3tak opravdu nevím???Očkované nejsme
 Oggová 


Re: Neočkovala jsem-neštovice ano,či ne? 

(8.2.2010 18:15:51)
Trojlístku, mám tři děti, které neštovice ještě neprodělaly(5 let, 2 roky a miminko 5 měs). Pro neštovice bych nešla.
Pokud by pak měly komplikovaný průběh, nikdy bych si neodpustila že jsem to v podstatě zavinila já tím, že jsem je schválně nakazila.
Takže pokud neštovice mají dostat, ať je dostanou, ale bez mého přičinění.
Jsem rozhodnutá neočkovat, očkování pouze v případě, že je nedostanou tak do těch 12 let maximálně.
 lucy 3 dcery 
  • 

Re: Neočkovala jsem-reakce milada 

(8.2.2010 17:41:35)
nezlobte se na mne milado,ale pokud Vás syn kope do břicha a je Vám schopný dát pěstí do nosu tak to asi není normální a není řešení očkování proti neštovicím,ale jít do poradny pro abnormálně agresívní dítě,já mám tři a tohle by vživotě neudělaly..
 Líza 


Re: Neočkovala jsem-reakce milada 

(8.2.2010 18:38:30)
Lucy, to nepsala Milada, ale Zuzana, o tom kopání do břicha. Oslovuješ nepravého.
 Lída+2 


Re: Neočkovala jsem 

(27.1.2009 6:01:26)
No to zní jako by jsi ho nidky nic nenaučila...a to není určitě pravda.......


kvůli škole...a zameškání...toho učiva není tolik jak by se zdálo...většinu věcí sposuta dětí zná...syn je ve 4. třídě a i do vlastivědy a přírodovědy si pořád vystačí s tím co zná.. a vyčetl...ty učebnice by museli být napsaný jako encyklopedie..,aby se na ty předměty musel začít učit....

A třeba prvouka..ta je to co znají ze školky......
 Luďka 


U nás taky tak 

(26.1.2009 12:58:38)
U nás měla nejdřív neštovice 20 měsíční dcera, chytla je na návštěvě u kamarádky (ta byla zatím zdravá, nevěděli jsme, že je infekční). Pak následoval 5letý syn a o pár dní později i manžel, který neštovice v dětství prodělal. Tentokrát, ve 30 letech, měly strašný průběh - osypaný, vysoké horečky, několik dní vůbec nejedl, jen ležel, spal nebo trpěl. Vypadal opravdu žalostně.
 Maci1 


Re: Neočkovala jsem 

(26.1.2009 16:54:50)
No vidíte, a můj manžel chytil neštovice ve 26 letech (v dětství je neměl) a kromě dvou dnů lehce zvýšené teploty a množství pupínků mu nic nebylo :-). Takže ani u dospělých není těžký průběh zjevně pravidlem.
 MM, 2 kluci 
  • 

Přesně tak... 

(1.2.2009 16:25:21)
... měla jsem stejné informace.
Kluci měli neštovice když jim byly 3 resp 1 rok (pravda, malého to chudáka potkalo trochu brzo, ale holt to bráška přinesl ze školky... :-/)
Sice nic moc, ale teď bychom už měli mít klid :-)!
A proti těm ostatním dětským nemocem (spalničky, zarděnky, přiušnice) očkovaní jsou/budou.
 bromelie 


Nechala jsem očkovat 

(26.1.2009 10:31:48)
Dceru jsem nechala očkovat v pěti letech, protože jsem byla těhotná a nějak jsem tušila, že je přinese, když bude doma miminko. Vyšlo by to bývalo přesně na porod :-)). Od té doby se setkala s neštovicemi několikrát ve školce a jednou ve škole a nechytla to. Syna (2 roky) přeočkovat zřejmě nechám.
 Adéla+syn 06/04 
  • 

Re: Nechala jsem očkovat 

(26.1.2009 10:50:32)
Ahoj a jak se staví tvůj pediatr k případnému přeočkování? Nám tvrdí,že takto malé děti se musí nechat přeočkovat,jinak vakcína není 100%.Ale zda je skutečně 100% po tomto 2.očkování už mi potvrdit nedokázal (ani vlastně neví,zda nebude nutné přeočkovat třeba v 10 ti - 20 ti ...letech).
Já jsem na sebe dost naštvaná,že jsem nechala našeho 3 letého naočkovat.
 bromelie 


Re: Nechala jsem očkovat 

(26.1.2009 19:41:46)
Proč jsi naštvaná, že jsi ho nechala očkovat? Já myslím, že je to nepříjemná nemoc. Mám jizvy dodnes. Člověk opravdu nikdy neví jak to dopadne. Kamarádky syn má po lehkých neštovicích zánět průdušek. Moje dr. chce očkovat podruhé :-)). Ale vzhledem k tomu, že to není povinné očkování, tak s tím, jestli nebudu chtít, asi nic nenadělá. Jsem rozhodnutá očkovat po deset letech. Když jsem před těmi dvěma lety hledala něco o tom očkování, tak psali, že se má přeočkovat po deset letech, aby se předešlo doživotnímu pásovému oparu. To už člověk ted nikde nenajde :-(.
 Dana,dvě holky 
  • 

Re: Nechala jsem očkovat 

(26.1.2009 13:23:33)
Také jsem nechala očkovat obě dvě dcery spolu se mnou,protože já je jako malá neměla.Dostala jsem dvě dávky po 6 týdnech,holky každá jen jednu.
S neštovicemi se setkaly několikrát a nic.No jo,ale jak dlouho je ta jedna vakcína bude chránit?Nám bylo řečeno,že celoživotně,takže to už je mi jasné,že asi ne,zároveň nám bylo řečeno,že je očkování chrání i proti pásovému oparu(to jsem si říkala hurá,protože ho měla moje máma,když měl brácha neštovice a fakt to bylo strašný),no a tedˇ tady čtu další příspěvky,že proti pásovému oparu také nechrání.
Netušíte někdo,kde bych se mohla dočíst ověřené informace o tomto očkování.
Nechávala jsem je očkovat v prosinci 2005,takže už je to přes 3 roky.
A ještě jeden dotaz-pokud by je i navzdory očkování dostaly,jsou už pak celoživotně vůči nim imunní?
 Peter 
  • 

Re: Nechala jsem očkovat 

(31.1.2009 21:56:18)
Problem ockovania je, ze po nom uz choroba nemusi zanechat trvalu imunitu. Prvou davkou vakciny sa clovek stava rukojemnikom farmaceutickych firiem.

TU je jeden clanok z ineho uhla pohladu: http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Ovcie_kiahne_a_vakcina.pdf
 Adela + syn 
  • 

Nejsme v tom sami ! ? Hurá!!! 

(26.1.2009 10:42:06)
Ahoj všichni "naočkovaní".Já jsem nechala syna očkovat také ve 3 letech s ujištěním,že to máte za 1500 Kč,ale napořád.Jaké je mé zděšení,když mám nechat dítě znova přeočkovat,protože nové výzkumy zjistily,že vakcína nedrží protilátky a je potřeba znova vytáhnout 1500 Kč a DOUFAT,že teď už to bude fungovat.
Tak nevím,jak se k tomu mám postavit.Zkusit nechat přeočkovat (a doufat,že syn nedostane neštovice třeba ve 30 letech),nebo se na to vykašlat-a doufat,že neštovice proděláme teď v 5-6 letech!?
Naše Mudr krčí rameny a sama neví,protože odborníci zatím zjišťují jak vakcína působí. Nemáte některá z vás VÍCE INFORMACÍ od vašeho pediatra? Recept mám doma,ale do aplikace se mi vůbec nechce-především z důvodů zdravotních (těch dalších 1500 Kč)vezmi čert.Díky za rady.
 MirkaM 


Re: Nejsme v tom sami ! ? Hurá!!! 

(26.1.2009 10:49:22)
Dcera je taky chytla přes očkování. Byla jsem ráda, že měla mírný průběh a druhou jsem nechala očkovat taky.
 Insula 


Re: Nejsme v tom sami ! ? Hurá!!! 

(26.1.2009 12:41:13)
Adélo, já bych asi ještě počkala a v případě, že neštovice nedostane, tak nechat přeočkovat třeba až ve věku 14-15 let. Takto to mám v plánu já, ale my naočkovaní nejsme.
 Lendaba 


Re: Nejsme v tom sami ! ? Hurá!!! 

(26.1.2009 13:12:52)
Také jsem nechala prcka očkovat a doktorka nám řekla, že pokud je první očkování do 3 let, stačí jedno, po třech letech už dvě.
 Renata, kluci 7 a 2 
  • 

Re: Nejsme v tom sami ! ? Hurá!!! 

(27.1.2009 17:18:40)
Mám stejnou zkušenost, malého jsem nechala očkovat asi ve 3 letech, prý celoživotně jedna dávka a najednou mi také volala dr , že máme přijít na přeočkování.S neštovicemi se setkal už několikrát a nechytl je , takže taky zvažuju , že už ho očkovat nenechám.Mladšího nechám také až půjde do školky.I za mírný průběh to stojí, vím o čem mluvím , jako zdravotní sestra jsem viděla dostatečné horory.
 Peter 
  • 

Re: Nejsme v tom sami ! ? Hurá!!! 

(31.1.2009 21:58:32)
Ked vakcina nefunguje, ockujme castejsie. Takto sa to robilo uz pred 150 rokmi.

Zive virusove vakciny su jedna velka otazka a jeden velky experiment. Ani dnes, ani o rok, ani o 10 rokov nikto nepovie S ISTOTOU, co ta vakcina vlastne robi.
 Radka, Filip 3,5 roku 
  • 

Re: Nejsme v tom sami ! ? Hurá!!! 

(1.2.2009 0:18:30)
Mám bohužel negativní zkušenost i po přeočkování!!!
Syn nastoupil loni v září do školky a já ze strachu, pokud by je přinesl domů a já byla třeba v tu dobu těhotná jsem se nechala loni na jaře očkovat. Na podzim samozřejmě neštovice skolily skoro celou školku a já byla v klidu, i když je Fífa přinesl domů - jsem přeci očkovaná. HOUBY!!! Vyhodila jsem zcela zbytečně 3000,- a jediný efekt byl asi v lehčím průběhu - asi 2 dny mi vyskakovaly pupínky a pak už jsem se jen vylupovala - nicméně to bylo těsně před vánoci, takže nějaké přípravy a nákupy nehrozily, když jsem nemohla mezi lidi... naštěstí to zvládl manžel.
Tak teď už jen čekám, jestli dostanu někdy v budoucnu pásový opar, proti kterému to má být taky účinné :-)
Jinak k dotazu, kdy může dítě po neštovicích do školky - tak jakmile se mu přestanou dělat nové pupínky a jen se loupou stroupky, je už neinfekční, nicméně bych taky radši počkala než se vyloupne úplně, přeci jen má dítě oslabený imunitní systém.
 jojo 
  • 

v medicíně nic nemusí být na 100% 

(26.1.2009 11:14:41)
Dvojčata mé kamarádky - lékařky prodělaly asi před 2 lety velmi lehký průběh neštovic. Na konci loňského roku se u nich ve škole vyskytly neštovice s převážně těžkým průbehem (vysoké teploty, velký výsev pupínků) a obě děti je v mírné formě prodělaly znovu. Neobvyklé, ale může být. Zrovna jako s tím očkováním.
 Aneka_ 


Re: :-) 

(26.1.2009 11:55:59)
Nám tak očkování nedoporučila. Prý vzhledem k tomu, že vakcína není 100% a komplikace po očkování jsou v procentech stejně, jako kompikace u neštovic. dcera je tostala "cíleně" ve 3,5letech. Normální průběh, bez teplot. Nemít vyrážku nevěděla bych o tom.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: :-) 

(26.1.2009 12:45:16)
Přesně tak to mám v plánu udělat i já. Starší dcerka neštovice měla, ani při celodenním kontaktu je malá nechytila. Teď jsou neštovice ve školce, zatím nic. Nechám tomu volný průběh, tak do těch 13-14, pokud do té doby neštovice nechytne, zaplatíme očkování.
 sarmi 


ockovani neni 100% 

(26.1.2009 12:17:02)
myslim,ze zadne nepovinne ockovani nema 100% ucinnost. konkretne u nestovic se rika, ze cim drive je dite dostane, tim maji lehci prubeh. moje dobra kamaradka ma 4 holcicky, jedna z nich donesla nestovice ze skolky, postupne je dostaly vsechny ctyri (1,3,5,7 let) a nektere z nich nemely ani teplotu, jen par pupinku.
a ted se skoro tesim, az je prinese ze skolky muj starsi syn a odbude si to ve svych 3,5 letech a s nim i jeho skoro 8m braska.
ockovat urcite nebudeme.
horsi je, kdyz dite prinese nestovice a nakazi rodice, ktery je v detsvti neprodelal, v tech pripadech pry byva horsi prubeh :-(
 Kja 


Re: ockovani neni 100% 

(26.1.2009 12:44:39)
Prubeh nemoci je individualni, ale obecne male deti nestovice snaseji mnohem lepe nez pubertaci nebo dospeli. Takze kdyz vypukly nestovice u kamaradcinych deti, okamzite jsme vyrazili na navstevu, synove meli tehdy 3 a 4 roky. Uspesne jsme se nakazili, prubeh byl v norme, pupinky po celem tele, ale nastesti zadne horecky. Byl to dlouhy mesic, protoze je nedostali zaroven, ale pekne jeden po druhem. Ale meli jsme to za sebou a dal nebylo co resit.
 Fi 


cim mensi dite prodela nestovice, tim lepe 

(26.1.2009 15:51:09)
Take mam od lekaru potvrzeno, ze cim mensi dite prodela nestovice, tim ma lepsi prubeh a ma pak protilatky, aby je neprodelalo znova (ale jak zde pisete, vyjimky se najdou). Kdyz jsem byla mala, taky jsem chodila na navstevy k nakazenym detem abych je dostala co nejdrive. Byla jsem odolna, nakazeni se nezdarilo, az kdyz me nakazila mladsi bracha.
ALE POZOR. Doktorka me infomovala, ze prubeh u malych miminek je naopak horsi, takze nestovice je dobre chytnout az od 3 let. Dceru neplanuju ockovat, doufam, ze se nakazi ve skolce, drive na navstevy k nestovicich chodit nebudem :)
 kili 
  • 

Re: cim mensi dite prodela nestovice, tim lepe 

(26.1.2009 16:03:36)
dvakrát plané neštovice, to by byla skutečně rarita, fakt je, že někdy se objeví pupínky podobné plankám a má se to za varicellu. Něco jiného je varicella po očkování¨, ale to je úplně jiná, obsáhlá kapitola.
 jana+3 
  • 

Re: cim mensi dite prodela nestovice, tim lepe 

(27.1.2009 8:00:47)
nevím proč rarita-já je opravdu dvakrát měla, mám to v kartě napsané červeně a protilátky stejně nemám vytvořené.jsem holt rarita
 kili 
  • 

Re: cim mensi dite prodela nestovice, tim lepe 

(27.1.2009 8:37:15)
Proč ? No protože popisujete věc, která nemůže nastat. Ale nemíním Vás zbavovat ilusí.
 Peter 
  • 

Re: cim mensi dite prodela nestovice, tim lepe 

(31.1.2009 22:05:13)
Ozval sa teoretik.

V praxi sa taketo pripady stavaju. Stavaju sa aj pri ockovani. Clovek, ktory nevytvori protilatky, sa odborne nazyva "neodpovedajuci". Takychto ludi moze byt v populacii az 15%.

Protilatky nie su znakom imunity. Su len znakom imunitnej pamate. Clovek moze ochoriet aj s protilatkami, a moze sa ubranit ochoreniu aj bez nich. Odolnost zavisi od celkoveho stavu, psychickeho i fyzickeho.

Samozrejme, farmakopriemyslu sa idea "meratelnej odolnosti" dobre predava. Znepokojive je, ze tomu uz zacinaju verit aj niektori lekari.
 kili 
  • 

Re: cim mensi dite prodela nestovice, tim lepe 

(31.1.2009 22:21:24)
:-)) Vy byste mohl napsat knihu, byla by na dračku aj vo slovenčině :-))
 Peter 
  • 

Re: ockovani neni 100% 

(31.1.2009 22:02:01)
Asi niekoho sklamem, ale ani "povinne" ockovania nie su 100%. Dlhodoba ucinnost v prevencii choroby vacsiny z nich je nedokazana. Kratkodoba sa u tych ucinnejsich odhaduje na teoreticky max.85%.
 kili 
  • 

Re: ockovani neni 100% 

(31.1.2009 22:11:51)
Vy jste tedy vskutku poeta. Skoro by se z těch vašich intuicí mohlo někomu zdát, že očkování se vůbec nemělo nikdy provádět a děcka by si při onemconění měla vzít sto tablet Celaskonu denně a bylo by hej. Jenže co zdá se, je sen a po probuzení je třeba vrátit se rovnýma nohama na zem.
 Peter 
  • 

Re: ockovani neni 100% 

(31.1.2009 23:32:29)
Celaskon je registrovaná ochranná známka, a ja nepropagujem žiadny konkrétny prípravok. Ale skutočne si myslím, že keď už máme účinnú liečebnú metódu, o ktorej žiaľ medicína nechce ani počuť, tak je zbytočné do detí v útlom veku ládovať ťažké dávky karcinogénnych a neurotoxických chemikálií, alebo živých vírusov s nepredvídateľným dopadom na ich zdravie.
 Srdííčko 


i lehký půběh je dobrý 

(26.1.2009 12:17:46)
Nechám oočkovat svého nejmladšího synka, i kdyby to mělo znamenat pouze lehký průběh neštovic. Mám totiž příšerné zkušenosti se dvěma staršími dětmi. Kluci měli 40 horečky, neskutečně obsypané tělíčko, že jsem je natírala štětcem, měli pupínky i v nose, uších, očích, puse, krku, hrozně si užili. K tomu záněty spojivek, nemohli jíst, oba se z toho dostávali přes měsíc. Doufám, že našeho benjamínka téhle zkušenosti ušetřím.
 Petul 
  • 

Dotaz 

(26.1.2009 12:34:47)
Mam dotaz, ktery nepatri uplne k teto debate. Je mi 31 a cekam prvni ditko (22. tyden) . Nikdy jsem nestovice nemela. Vim, ze v tehotenstvi jsou nestovice nebezpecne. Ted strach nemam, nejsem v kontaktu s detmi. Bojim se o pripadne dalsi tehotenstvi, abych je nechytla od potomka. Mate nekdo zkusenost s timto ?
Dekuji.
 Fillette 


Re: Dotaz 

(26.1.2009 12:40:58)
Řešením by bylo nechat se naočkovat mezi dvěma těhotenstvími. Já bych ale teď stejně asi strach měla, protože neštovice se přenáší vzduchem a ono pak stačí, abyste jela dopravou zároveň s nemocným dítětem. A mám dokonce pocit, že se takové dítě stává infekčním ještě i pár dní předtím, než se vůbec objeví pupínky. Ale tím si nejsem 100% jistá,takže to nemůžu tvrdit s určitostí.
 Alena 
  • 

Re: Dotaz 

(26.1.2009 12:41:06)
Peťul, nebezpečné jsou zarděnky, ne neštovice a hlavně už máš první trimestr za sebou!! taky jsem neštovice neměla, zrovna když jsem byla těhotná je děti měly, sahala jsem na ně a nic. Doktor mi řekl, že si myslím, že jsem je v dětství měla, ale že jsem mohla mít jednu neštovičku, které si nikdo nevšiml...
 Fillette 


Re: Dotaz 

(26.1.2009 12:45:42)
plané neštovice nejsou v těhu nebezpečné? Já myslím,že ano. Samožřejmě nejvíc v I.trimestru, ale posléze taky. Hlavně asi proto, že dospělí všeobecně neštovice snáší mnohemhůř, než děti. Natož potom těhotná.
toto cituji z jednoho článku na internetu: "Pokud žena onemocní planými neštovicemi pět dnů před porodem nebo dva dny po něm, je asi třicetiprocentní riziko, že dítě nepřežije. Tvrdí Ivan Novák z pediatrické kliniky Thomayerovy nemocnice. Žena totiž má v sobě zárodek nemoci už delší dobu a je pravděpodobné, že se dostal i do dítěte."
adresa článku: http://www.novinky.cz/clanek/115988-plane-nestovice-u-tehotne-mohou-ohrozit-zivot-ditete.html
 Enko 


Re: Dotaz 

(26.1.2009 14:20:04)
Fillete: tam jde o to, ze pokud zena v tehle dobe onemocni nestovicemi ,tak je skoro jiste, ze je od ni chytne to novorozene...takze kdyz prodela nestovice dostatecne dlouho pred porodem, tak to takove riziko neni...

Jinak ja jsem dcerku naockovat nechala pred rokem a pul a dr. me na ne 100% ochranu upozornovala a po nejakem case mi sama rekla, ze by bylo lepsi dat jeste 2. davku. Takze to neni jen o ockovani a farmaceuticykch firmach ,ale i tak yo konkretnich pediatreh ,nekteri sve pacienty(resp. rodice) informuji vice, nekteri mene, nekteri, jen kdyz se rodic pta a nekteri ani pak ne a to je na kazdem, k jakemu lekari chodi.

Ale ted u ns ve skolce nestovice radi a ja sleduju, zda u nas ockovani bude chranit enbo ne...zatim teda chrani, uz probehly 2 vlny nestovic po 14. dnech, takze bud se dcerka osype v te 3 .vlne(tedy zhruba za tyden), nebo uz asi ne.
 Peter 
  • 

Liečba kiahní a vírusových ochorení 

(31.1.2009 22:38:07)
Už pred 38 rokmi bol publikovaný spôsob liečby vírusových ochorení, vrátane kiahní. Kvôli nezáujmu farmaceutických firiem je "experimentálny" -nie je oficiálne akceptovaný (nikto totiž na ňom nezarobí, pretože sa nedá patentovať). Spočíva vo vysokých dávkach vitamínu C (pre kiahne: 400mg/kg injekčne á 8h, 2-3 krát). Problém je len s dostupnosťou takýchto množstiev v adekvátnej kvalite a bez zbytočných prímesí, a v nutnosti dodržania určitého riedenia a primeranej rýchlosti podávania. Klenner, Observations on the dose and administration of ascorbic acid, J. App. Nutr., 23:61-88, 1971.

Ak nie sú dostupné injekcie, ústne sa užíva vitamín C v tolerančnej dávke (najvyššia dávka, ktorá ešte nespôsobí hnačku) s ovocnou šťavou, napríklad každé 2-4h. Pre každého je to individuálne, ale môže to byť aj blízko 1200mg/kg/deň alebo viac. Pozor na chemické farbivá, príchute a prímesy, čím menej, tým lepšie. Cathcart, M.D. Vitamin C, titrating to bowel tolerance, anascorbemia, and acute induced scurvy. Medical Hypotheses, 7:1359-1376, 1981.
 Peter 
  • 

Re: Liečba kiahní a vírusových ochorení 

(31.1.2009 22:39:11)
Pre injekcie sa používa LEN askorbát sodný, ústne to môže byť aj kyselina askorbová. Viac v uvedených zdrojoch.
 Peter 
  • 

Re: Dotaz 

(31.1.2009 22:11:44)
Ak je varicella virus pre dieta tak velmi nebezpecny, potom je sialene, nechat si ho naockovat! Mamicka nemusi dostat prirodzene kiahne, ale ked si ten virus pichne ihlou, tak ho dostane na 100%. Nasledky sa nemusia prejavit hned, ale napriklad formou pomalej mozgovej degeneracie.

Napriklad ockovanie proti rubeole dokonca PO PORODE moze mat na novorodenca drvivy dopad. http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Rubeola_a_MMR_postpartum.pdf

Zivy virus je zivy virus. S tym nie su zarty, ani ked je oslabeny tymi chemikaliami vo vakcine.
 Fillette 


Re: Dotaz 

(26.1.2009 12:48:26)
Ještě jeden odkaz http://www.porodnice.cz/node/4193
 Kristain 


Re: Dotaz 

(26.1.2009 12:47:53)
Tak se po porodu nech naočkovat, ono fakt v dospělosti ten průběh je dost hrozný. A v těhu tuším je špatné je dostat na začátku a pak na konci před porodem, najdi si info na netu. Ono je můžeš chytnout i v autobuse třeba...nebo ve výtahu...to že mezi děti nechodíš, mnoho neznamená.
 Petul 
  • 

Re: Dotaz 

(26.1.2009 14:16:32)
Dekuji vsem za odpovedi. Asi se zaridim tim ockovanim :-)
Petul
 Amely 


Re: Dotaz 

(26.1.2009 16:00:49)
Dcera dostala neštovice v 8. měsíci těhotenství - v dětství je bohužel neprodělala.Ihned jí poslali na infekční na Bulovku a tam jí nasadili virostatika - myslím, že zovirax,kvůli lehčímu průběhu.Měla jen pár pupínků a nedostala ani horečku.Pamatuju si, že říkali, že nebezpečné by bylo, kdyby porodila v průběhu nemoci nebo brzy po ní.Neštovice by dostalo miminko a mohly by mít pro něj fatální následky.Naštěstí vše dopadlo dobře a mimčo se narodilo v termínu a bez následků. Neštovice jsou prý nebezpečné na začátku a na konci těhotenství.
 Ivona,Klára 6.Tereza 2.5 
  • 

Re: Dotaz 

(26.1.2009 21:36:12)
Dětská lékařka mi řekla toto,pokud jsem neštovice sama prodělala,tak v těhotenství se nic nestane.Změna nastane,když se dítko narodí a starší sourozenec je chytne.Pro miminka do 2 měsíců můžou být i smrtelné a u hodně malých dětí můžou způsobit i postižení.Proto jsem starší dceru nechala naočkovat ikdyž mě děts.lékařka upozornila,že nic není 100%,vakcína nás v roce 2006 stála 1400 a pojišťovna neproplácela nic.V minulém roce jsma nechali naočkovat mladší"aby jí to nebylo líto"ale už jsme si ji nechali proplatit v rámci bonusu pojišťovny.Můj názor je,že není dobré děti očkovat proti všemu,sama jsem měla těžký průběh neštovic a zůstalo dost jizev,tak pokud by se stalo a chytly je,budu vděčná za mírnější reakci.Kamarádce se stalo,že starší syn dostal neštovice a měla 4 týdenní miminko,naštěstí měla babičku,která si staršího vzala k sobě.Každý nemá to štěstí.
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Poradíte? 

(26.1.2009 14:03:47)
Prosím, kdo jste trochu znalý, poradíte? Chci naočkovat svého 2,5letého syna proti neštovicích hlavně proto, že je velmi často nemocný, už byl také hospitalizovaný, má astma a bere fůru léků. Myslela jsem, že by pro něj bylo šetrnější, aby neštovice neprodělal a taky se bojím těžkého průběhu s další hospitalizací.
A k tomu má doma mladšího bratra co má teď rok.

Co myslíte, je to v našem případě rozumné očkovat nebo naopak radši ne? Děkuju.
 Líza 


Re: Poradíte? 

(26.1.2009 14:06:55)
Firsty, u astmatické a často nemocné dcery jsem si všechna očkování sakra rozmýšlela, a každé očkování mi odstonala - tak tři týdny doma.
Takže já bych do toho nešla.
 lklasinka 


Re: Poradíte? 

(26.1.2009 14:09:00)
jaká je ta vekcína aktivní nebo pasivní očkovací látka?
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Re: Poradíte? 

(26.1.2009 15:43:16)
Syn ještě nikdy neměl reakci na očkování - zvládá je bez projevů, všechny povinné očkování co doteď měl.
 lklasinka 


Re: Poradíte? 

(26.1.2009 14:07:11)
pokud je opravdu takhle často nemocný, asi bych do toho po poradě s lékařem (lékaři) šla, i když jak si čteš neštovice dostat může, průběh to zmírní, tak snad jedině proto. ale určitě bych to probrala s pediatrem.
 kili 
  • 

Re: Poradíte? 

(26.1.2009 14:52:15)
z údajů, které uvádíte, nelze vyhodnotit věc tajk, aby bylo možno poradit. Proberte celou věc s ambulantním specialistou, který má dítě v péči pro asthma a ona - jak píšete částá onemocnění.

 Peter 
  • 

Re: Poradíte? 

(31.1.2009 22:43:22)
Astma môže byť aj dôsledkom očkovaní, zvlášť u predisponovaných jedincov. Každé očkovanie posúva imunitnú rovnováhu smerom ku Th2, čo spôsobuje zhoršenie alergií, astmy, autoimunity, chronických ochorení.

http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=96&Itemid=162
 Myss 


Re: Poradíte? 

(31.1.2009 23:57:01)
nam pani doktorka rekla,ze dite je lepsi nechat nestovice prodelat,protoze ockovani neni stopro.Ockovani pry ma smysl az u tech starsich,ktere nestovice jeste nemely,stejne tak u dospelych.Vakcina je na 15let,pak je nutno preockovat.malokdo pry to hlida,takze kdybychom nechali naockovat male dite a pak na to zapomneli,tak se stane,ze v 18-ti je dostane a to je zle,nebot nestovice u dospelych maji zpravidla tezsi prubeh a nasledky.(jizvy)nejlepsi je chytit nestovice ve skolkovem veku,aby to melo dite za sebou,nez jde do skoly.Maly je mel ve 4letech,bylo to silene!!vysoke horecky,o pupincich nemuze byt rec,byl plny vredu,ktere pribyvaly a mokvaly tyden,pak se to teprve zastavilo a zasychalo 14dni.Do skolky tak,aby se nestydel mohl jit az po mesici a uplne bez znamek nestovic byl po 3mesicich.Jsme radi,ze to mame za sebou,ale mame z toho traumatizujici zazitky.
 Liška s banem :) 


Také máme naočkováno 

(26.1.2009 14:40:02)
a pediatrička nám rovnou řekla, že se teď i malým dětem doporučuje ještě druhá dávka (booster). Že ta první nefunguje na 100%. Nechali jsme to na jedné dávce a budeme spoléhat na naši dobrou imunitu. Očkovali jsme před necelým rokem.
 kili 
  • 

Re: Také máme naočkováno 

(26.1.2009 15:00:29)
řekl bych, že je škoda odmítnout posilující (booster) očkování, když už k očkování došlo a bez komplikací.
 lklasinka 


Re: Také máme naočkováno 

(26.1.2009 15:06:02)
a ještě jeden dotaz, když jsem po každém setkání s neštovicemi dostala pásový opar a nechala bych se očkovat proti nim? "netuším jestli to jde." zmírní se tím jeho průběh?
 kili 
  • 

Re: Také máme naočkováno 

(26.1.2009 15:26:35)
V daném případě bych asi prvně hledal vyšetření stavu celulární imunity, hlavně asi CD4, ale to už je rozvaha, vyžadující podrobnou znalost Vašeho zdravotního stavu. Řeknu ale, že kdyby šlo o mne, pak bych o tom očkování vážně uvažoval.
 Ať 


Re: Také máme naočkováno 

(26.1.2009 15:34:36)
Kili, mám dotaz, dcera naočkována duben 2006(v té době 2,5 roku), pouze jednou dávkou. Neštovice doposud nedostala,přesto že je měl její mladší bratr a u ní ve třídě asi 95% děti. Nyní je to 3 roky od očkování, má tedy ještě význam podávat druhou dávku, nebo je to již příliš dlouho od podání první dávky. Před třemi lety nás na toto nikdo neupozornil, tj. že je nutné podávat 2 dávky. Dík
 kili 
  • 

Re: Také máme naočkováno 

(26.1.2009 15:39:55)
Myslím si, že tio není vhodné. Booster dávka je podávána v kratším ibntervalu od první, aby byla posilující. Myslím si, že pár let, řekněme deset let od prvního očkování bude dítě dostatečně odolné a pak je možné znova naočkovat včetně boosteru.
 Ať 


Re: Také máme naočkováno 

(26.1.2009 15:42:48)
Znamená to tedy, že momentálně nemá cenu podávat druhou dávku. A nedostane-li je dcera do 10-12 let, je nutné zvážit podání nového očkování opět a to včetně boosteru-tj. dvě dávky na jednou?
 kili 
  • 

Re: Také máme naočkováno 

(26.1.2009 15:50:07)
to by asi nebyla druhá dávka, ale nové očkování. A to, mám za to, nemá momentálně smysl, nevím přesně za kolik let, ale v řádu let bych to zvážil tak, jak píšete.
 lklasinka 


Re: Také máme naočkováno 

(26.1.2009 15:42:24)
díky za odpovědi, určitě to proberu s lékařem, ani mě nikdy nenapadlo, že je něco takového možné
 kili 
  • 

Re: Také máme naočkováno 

(26.1.2009 15:48:29)
nechtěl jsem psát, co je možné u Vás, já chorobám dospělých nijak nerozumím, to, co jsem napsal, byla jen taková analogie toho, jak bych takový problém řešil u pacienta dětského věku, takže to berte s reservou. Možností přístupů je více, včetně následně léčebných, proberte je s lékařem, který zná dobře Vás zdraviotní stav. .
 Andrea+Dan+Ondra 


tak my neočkovali 

(26.1.2009 15:45:00)
Starší syn,přinesl neštovice ze školy,mladšímu bylo tehdy 3,5 roku a já ho chtěla nechat naočkovat,protože jsem ze všech stran slyšela,jen ty nejhorší situace co neštovice způsobují od horeček až po úmorné škrabání,když jsem ale přišla k Mudr. s tím,že ho chci naočkovat,tak mi Mudr.řekla,že je to na mě,ale že ona by neočkovala,že je to zbytečné a hlavně není prokázané jak dlouho je účinné a všechny generace dětí neštovice prodělali a nezanechalo to na nich nijaké následky a tak jsme šli domů,než jsme se stačili s manželem pořádně domluvit ,tak se na mladším synovy objevili první pupínky a nebylo co řešit.Musím podotkout,že oba kluci měli neštovice po celém těle,ale bez teplot!
 Peter 
  • 

Re: tak my neočkovali 

(31.1.2009 22:48:56)
Takíto rozvážni doktori sú dnes vzácni.
 Peter 
  • 

Re: Také máme naočkováno 

(31.1.2009 22:46:55)
Myslím si, že po očkovaní, KTOROMKOĽVEK, je vysoká šanca, aby sa pásový opar objavil znovu. Každé očkovanie potláča imunitu, je to výrazné po niekoľko týždňov.

Pásový opar je spôsobený tým, že sa dormantný vírus reaktivuje, najmä stresom alebo potlačením imunity. Vakcína zbytočne spôsobí imunitný stres, a ten vírus už v tele tak či tak máte, je zbytočné ho ešte pridávať vakcínou.
 kili 
  • 

Re: Také máme naočkováno 

(31.1.2009 22:53:05)
nešiřte tu bludy
 Iwa 
  • 

Nic se nemá přehánět... 

(26.1.2009 15:42:21)
Neštovice jsou u nás momentálně zcela aktuální téma, neboť právě probíhají u mého staršího syna - školáka. A musím klepat, že v pohodě. Jeden den teplota, jinak samozřejmě pupínky. Tak doufám, že je dostane i mladší školkáček a bude to stejné. Očkování proti neštovicím mě ani nenapadlo právě proto, že riziko komplikací při nich je velmi nízké(i banální nachlazení může mít dramatický průběh) a myslím, že přirozená imunita, je to nejlepší. Něco jiného je u dětí se sníženou imunitou nebo jinak vážně nemocných. Pro mě je spíš strašákem klíšťová encefalitida nebo meningitida, i když jsem i tam slyšela, že očkování není nejlepším řešením. Copak u toho mladšího, denně přijdeme z lesa, pořádně je prohlédnu a údajně riziko přenosu z klíštěte na člověka je během 24 hodin minimální, ale starší syn přece jenom část prázdnin chce strávit po svém na táboře a tam se bojím, že se sám nedokáže pořádně prohlédnout a očkování by bylo na místě. Tak zvažuji. Nechat či nenechat naočkovat? Naše pediatrička mě spíše zrazuje a já jsem na vážkách...
 kili 
  • 

Re: Nic se nemá přehánět... 

(26.1.2009 15:55:59)
Jistě každý uvažuje po svém a tak se i rozhoduje. Nicméně dramatický průběh banálního nachlazení (nikoli následných komplikací) si moc nedovedu představit, kdežto dramatický průběh planých neštovic si dovedu vybavit docela dobře. Iwa 
  • 

Re: Nic se nemá přehánět... 

(26.1.2009 16:07:09)
No třeba i blbá rýma se může zvrtnout v zánět dutin, okostnice či středního ucha... A třeba s trvalými následky. Sama jsem to zažila na vlastní kůži jako dítě. Naopak jsem neštovice prodělala jako dospělá a průběh jsem měla naprosto skvělý. Tak je to individuální. Rozhodně bych si já s dětmi nešla nikdy "pro neštovice" právě proto, že dopředu nevíš, jaký průběh budou mít. A pak mít výčitky, proč jsem tam chodila... Ale to je u každé nemoci. A dilema každého očkování. Jen bych se nechtěla stát sběratelkou všech očkovacích vakcín:-) Asi je potřeba zvážit rizika a všechna pro a proti.
 kili 
  • 

Re: Nic se nemá přehánět... 

(26.1.2009 16:12:16)
No, může se zvrtnout v kdeco, třeba v syndrom Reye,
ale to pak není banální nachlazení už, že.

Vášeho způsobu rozhodování jsem se nechtěl nijak dotknout a ani jsem se ho doufám nedotkl.
 Tvoje horší já 


Re: Nic se nemá přehánět... 

(26.1.2009 16:17:08)
Kili, ptám se vás jakožto pediatra. Jak je to s těmi neonatálními neštovicemi? Proč jsou tak nebezpečné? Kamarádka měla neštovice ve dvou měsících, některé další známé děti, včetně mého nejmladšího syna, ve věku do půl roku, všichni to přečkali bez následků.
Proč je takový rozdíl mezi nákazou novorozence a třeba dvouměsíčního kojence?
Díky.
 kili 
  • 

Re: Nic se nemá přehánět... 

(26.1.2009 17:44:27)
Tak ptát byste se měla spíše infectionisty.
Důvodů vysokého riska těžce probíhající varicelly u novorozence je řada, k pochopení je třeba znát patophysiologii toho chorobného procesu a řadu věcí kolem. Toto opravdu nelze vysvětlit zde. Lze napsat pár dílčích věcí, ale to pak je jako když vložíte pár kaménků do mosaiky a hádáte, jak vypadá celý obrázek. Tak třeba :

Jestli je matka infikována a vyvinou se neštovice v době pět dnů před až dva dny po porodu, pak skrze viremii (k níž dochází dva dny před výsevem vyrážky) matky je transplacentárně infikován plod. Ten ale není patřičně odolný a ani i jen protilátky mu matka nepředá, neboť je nestačila vytvořit, takže ani neutralisace viru není možná a dítě je infikováno
velkým množstvím viru.

Jestliže komunitní aquirovaná infekce postihne novorozence, záleží na tom, jak je masivní a na tom, zda matka prodělala varicellu a kolik protilátek (byť jen ve třídě IgG) předalal novorozenci. Nicméně novorozenci obecně mívají častějí závažný průběh i s orgánovým postižením a tento stav vyžaduje m.j. i léčbu acyclovirem.

 Iwa 
  • 

Re: Nic se nemá přehánět... 

(26.1.2009 16:19:43)
Samozřejmě, že nedotknul... Každý má svého "strašáka" a všichni chceme mít děti zdravé a veselé.
 Ivona,Klára 6,Tereza 2.5 
  • 

Re: Nic se nemá přehánět... 

(26.1.2009 21:45:30)
Dětská lékařka nám to taky moc nedoporučovala,takové Borreliozy je mnohem více a očkování na ní není.Říkala,že když hlavně ruce,nohy namažeme repelentem,tak to pomůže.Tak děti mažu,běhají ve vysoké trávě a zatím nic,máme 2 psy a ti vždycky nějaké klíště přinesou a to jsme jim koupili obojky proti blechám a klíšťatům.
 Blanka s Klárkou 
  • 

Jak je to u dospělých? 

(26.1.2009 16:59:27)
Dobrý den,
chci se zeptat, nevíte, jak je to u dospělých s event. zjištěním protilátek? Manžel je pravděpodobně neprodělal (jeho rodiče to neví, resp. nejsou si jisti) a náš dr. ohledně očkování odpověděl, že si napřed o tom musí zjistit informace. Takže to upadlo v zapomnění. Bratr je sice ve 23 letech prodělal celkem v pohodě, ale vidina živitele rodiny na měsíční neschopence mne nijak neláka... Zvlášť, když se tomu může předejít.

 pavla 2 deti 
  • 

Re: Jak je to u dospělých? 

(26.1.2009 17:26:50)
Ahoj,mam podobny dotaz.je mi 35 let a nestovice jsem nikdy nemela.Pracuji ve skolstvi a jsem navic matka samozivitelka,takze taky netouzim tuto nemoc v mem veku chytit.Obe moje deti nestovice mely(dcera v 9 letech,syn ve ctyrech..chytly je od sebe).Oba mely tezky prubeh(dcera ma po tele asi 12 pomerne velkych jizev a mela 9 dni horecky skoro 40st. a syn u toho zase 5 dni vytrvale zvracel).Ja se radsi nechala ockovat cca pred 4 lety za v tu dobu dost penez (2300Kc) a teprve ted se dovidam,ze mi vlastne jedna davka nestaci..Mate tedy nekdo zkusenost jak se daji zjistit protilatky??Momentalne mame ve skole nekolik pripadu nestovic a i u syna ve tride..muze je chytit znovu??dekuji za odpovedi
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Jak je to u dospělých? 

(26.1.2009 19:02:26)
Ahoj,

nechala jsem si zjistit protilátky na krajské hygienické stanici. Vezmou ti krev a za pár dní jsou výsledky. Můžeš si nechat odebrat i jiné dětské nemoci.
 pavla 2 deti 
  • 

Re: Jak je to u dospělých? 

(27.1.2009 16:50:02)
Diky za radu..to urcite zkusim..Vazne by me zajimalo,zda jsem je mela nebo aspon zabralo to ockovani..ten strach je zvlast v moji profesi na denni poradku :(
 Bodlík 


My se rozhodli hned, 

(26.1.2009 17:21:02)
malou jsme nechali naočkovat loni priorixem tetra (čtyřkombinace vetně neštovic), s tím, že tak malé dítě bude stačit přeočkovat levnějším priorixem. Za měsíc máme jít na přeočkování, ale prý se změnila doporučení a je opravdu potřeba přeočkovat i ty neštovice. Malé budou na jaře 3 roky. Nechceme zbytečně riskovat, že nám domů něco zatáhne. Starší sestra má 2 autoimunitní onemocnění a chybí jí i základní povinné očkování. Skončili jsme u obrny, která byla pravděpodobně spouštěčem. Ji očkovat nesmíme a rovnou máme počítat s tím, že pokud by neštovice chytila, okamžitě bude hospitalizovaná na infekčním a bude dostávat v kapačkách protilátky, aby se její imunitní systém s tím nemusel prát sám. Jinak já prý neštovice také neměla. Nechala jsem si odebrat krev na protilátky a mám je. Taže jsem je prodělala skrytou formou. Dítě může mít jen jednu malou neštovičku ve vlasech, nikdo si jí nevšimne a matka tvrdí, že je nedostalo. Protilátky se ale vytvoří. Dvě třetiny dospělých, kteří tvrdí, že je neměli, je takto prodělalo. Ostatní se mohou nechat očkovat. Nejdřív se ale zjišťují ty protilátky asi za 300,-. Já byla v očkovacím centru (Zdravotní ústav Cest. medicíny nebo jak se to jmenuje).
 Bodlík 


My se rozhodli hned, 

(26.1.2009 17:25:10)
malou jsme nechali naočkovat loni priorixem tetra (čtyřkombinace vetně neštovic), s tím, že tak malé dítě bude stačit přeočkovat levnějším priorixem. Za měsíc máme jít na přeočkování, ale prý se změnila doporučení a je opravdu potřeba přeočkovat i ty neštovice. Malé budou na jaře 3 roky. Nechceme zbytečně riskovat, že nám domů něco zatáhne. Starší sestra má 2 autoimunitní onemocnění a chybí jí i základní povinné očkování. Skončili jsme u obrny, která byla pravděpodobně spouštěčem. Ji očkovat nesmíme a rovnou máme počítat s tím, že pokud by neštovice chytila, okamžitě bude hospitalizovaná na infekčním a bude dostávat v kapačkách protilátky, aby se její imunitní systém s tím nemusel prát sám. Jinak já prý neštovice také neměla. Nechala jsem si odebrat krev na protilátky a mám je. Taže jsem je prodělala skrytou formou. Dítě může mít jen jednu malou neštovičku ve vlasech, nikdo si jí nevšimne a matka tvrdí, že je nedostalo. Protilátky se ale vytvoří. Dvě třetiny dospělých, kteří tvrdí, že je neměli, je takto prodělalo. Ostatní se mohou nechat očkovat. Nejdřív se ale zjišťují ty protilátky asi za 300,-. Já byla v očkovacím centru (Zdravotní ústav Cest. medicíny nebo jak se to jmenuje).
 *Jitu* 


Herpes simplex 

(26.1.2009 18:57:05)
Trošku podobné téma. Zajímalo by mě, jak moc může být nebezpečný pro miminka a malé děti "obyčejný" opar. Konkrétně v našem případě. Momentálně mám opar přes půlku rtu, svědí mě a pálí už i celý obličej (teoreticky se z toho může vyvrbit pásový opar?). Nepamatuju si, že bych měla opar, alespoň ne v takové míře. Takže teoreticky to může být první infekce herpes simplex, kterou prodělávám (pokud je to možné takhle pozdě v mém věku). A mám 21měs. syna, který má špatnou protilátkovou imunitu. Jak moc nebezpečný je pro něj tento virus? Jak veliká je vůbec šance, že se může ode mě nakazit?
 Katka +3 


Re: Herpes simplex 

(26.1.2009 19:34:25)
Jsem v podobné situaci. Dcera má 19 měsíců a přes veškerá opatření se ode mě nakazila. Má malý opar na rtu a k tomu dva afty na jazyku, v noci měla horečku. Ráno jsme byly u doktorky, doporučila mi vyplachovat malé pusu řepíkem, dávat Brufen a doufat, že na to nenasedne nějaká bakteriální infekce. Upozornila mě, že zvýšená teplota může trvat až týden, ale nijak vyplašeně se netvářila.
 *Jitu* 


Re: Herpes simplex 

(26.1.2009 19:46:36)
Katko a dcera má taky sníženou imunitu?
 cacorka 
  • 

Re: Herpes simplex 

(27.1.2009 8:02:07)
Mám stím také skušenost. Měla jsem opary téměř přes celou pusu když bylo malé asi 5 měsíců. Mastičky mi vůbes nepomáholi, pak jsem vyzkošela fialku (genciánku) a konečně se začeli léčit a už se nešířil. Pro mimi bych také doporučila nechat si napsat fialku, na moučnivku a jiné hajzliky v puse je asi nejlepší. Až na tu fialovou pusu, hold jsem moc nevicházela , a když tak jsem se maskovala. Taky doporučuji cpát se vitamíny
Jimak opar u mámi by pro mimina neměl být tolik nebezpečný jako u jiných lidí. Na máminy bacili je už trochu zvyklé a odolné.
 Peter 
  • 

Re: Herpes simplex -vitamín C 

(31.1.2009 23:00:22)
Asi už ma budú mať plné zuby, ale najlepšia vec, akú máme na vírusy, je vitamín C. Samozrejme, sú tu omnoho drahšie lieky, na tých sa lepšie zarába a majú lepšiu reklamu.

Ja som pri každom oslabení mával kútik, 4-5 dní, nakoniec chrasta, nič hrozné ale ani príjemné.
Odkedy užívam udržiavaciu dávku vitamínu C približne 50mg/kg/deň (samozrejme, rozloženú počas dňa, nie naraz), tak sa to skrátilo na 2 dni, bez chrasty. Naposledy som si už ani nebol istý, či som ho vôbec mal, alebo sa mi to iba zdalo. Prestal som mať problémy s hrdlom a dutinami a cítim sa lepšie.

Takéto dávkovanie je síce omnoho vyššie, než sa oficiálne odporúča, ale viaceré vedecké kapacity (napr. Linus Pauling, 2-násobný nositeľ Nobelovej ceny) to považujú za omnoho bližšie reálnym potrebám človeka, pretože toľko (a viac) spotrebujú všetky ostatné cicavce.
 kili 
  • 

Re: Herpes simplex -vitamín C 

(31.1.2009 23:05:06)
Vy budete asi agent výrobce Celaskonu Slovakofarma, viďte. Tvoje horší já 


Re: Herpes simplex -vitamín C 

(31.1.2009 23:07:24)
Kili, úplně zas mimo mísu, ale mám dotaz:
Je možné, aby dostalo herpetický zánět mozku dítě, které předtím neprodělalo neštovice?
Děkuji.
 kili 
  • 

Re: Herpes simplex -vitamín C 

(31.1.2009 23:12:18)
nevím, jaký herpetický zánět mozku máte na mysli
 Tvoje horší já 


Re: Herpes simplex -vitamín C 

(31.1.2009 23:17:25)
Tak to já taky nevím. Zkusím konkrétněji - je možné, aby dítě po kontaktu s osobou, která má právě pásový opar, onemocnělo herpetickým zánětem mozku?
 kili 
  • 

Re: Herpes simplex -vitamín C 

(31.1.2009 23:26:43)
Jsou různé viry, které se označují jako herpetické. Virus, který vyvolává běžně opar (Herpes-simplex virus) může vyvolat herpetickou encephalitidu s hrozivými následky. CMV dokáže totéž a stejně tak Varicella-Zoster virus vyvolá běžně plané neštovice, tedy zasáhne jen kůži, ale dokáže napadnout prakticky všechny orgány, tedy i mozek.
 Tvoje horší já 


Re: Herpes simplex -vitamín C 

(31.1.2009 23:34:25)
Pro Kiliho:
Děkuji za odpověď.
 Olga 
  • 

Re: Herpes simplex -vitamín C 

(31.1.2009 23:33:21)
Možné to je, ale extrémně nepravděpodobné :-).
Pásový opar = reaktivace VZV, infakčnost cca 20%. Nákaza planými neštovicemi u neimunního dítěte možná, encefalitida pouze v případě imunosuprese, imunodeficitu či u novorozence VZV - IG negativní matky ..
 Tvoje horší já 


Re: Herpes simplex -vitamín C 

(31.1.2009 23:35:54)
Pro Olgu: Také děkuji za odpověď.
 kili 
  • 

Re: Herpes simplex -vitamín C 

(31.1.2009 23:42:26)
nebyl bych si tak jist tím, co píšete. Kde jste došla k tak strohému omezení na uvedené stavy ?
 Mili+5 


Re: Herpes simplex -vitamín C 

(31.1.2009 23:43:57)
Když už o tom mluvíme, Jana se nejspíš ptá ze stejného důvodu, který zajímá i mě, je možné, že Milenka měla kontakt se starším bratrem, který měl pásový opar, ale plané neštovice po tomto kontaktu neměla, ani jinou známku nákazy herpes zoster a o více jak dva měsíce po tomto kontaktu s pásovým oparem u ní vznikla encefalitida? Jde o to, zda je vůbec pravděpodobné, že ta encefalitidy byla důsledkem nákazy herpes zoster od bratra, který ho měl víc jak 2 měsíce před vznikem té encefalitidy? Asi jsem to napsala komplikovaně, snad bude možné odpovědět.
 Tvoje horší já 


Re: Herpes simplex -vitamín C 

(31.1.2009 23:51:06)
Ano, ptala jsem se za tebe, Mili, s dovolením, protože jsem pročítala diskuzi o očkování proti neštovicím a narazila jsem na tvůj dotaz na Kiliho. Zdálo se mi, že to nebylo dořečené.
 Tvoje horší já 


Re: Herpes simplex -vitamín C 

(31.1.2009 23:53:25)
Víš, mě se to zdá divné. A už ten hloupý pocit, že by za to ten starší bratr jaksi "mohl", i když nemohl, samozřejmě. Možná to spolu totiž vůbec nesouviselo. I ta dlouhá doba. Neštovice jako takové se projeví za tři týdny nejpozději, pokud vím.
Jinak - jedna známá měla pásový opar a její dvě děti z toho dostaly klasické neštovice. Nic jiného. To by se taky dalo čekat.
 kili 
  • 

Re: Herpes simplex -vitamín C 

(1.2.2009 0:00:22)
tak já jsem asi nepochopil, nač se ptáte - snad na nějakou konkretní věc ?
 Tvoje horší já 


Re: Herpes simplex -vitamín C 

(1.2.2009 0:03:26)
Ano. Před dvěma lety zemřela Mili její ani ne dvouletá dceruška. Závěr zněl - herpetický zánět mozku. Jako možný původ pak bylo stanoveno onemocnění staršího bratra pásovým oparem - ale více než dva měsíce před onemocněním holčičky. A ta příznaky neštovic neměla.
 kili 
  • 

Re: Herpes simplex -vitamín C 

(1.2.2009 0:13:18)
Tak to je strašlivá věc.
Já samozřejmě nemohu takto bez znalosti věci samotné soudit, nicméně pokud byla jako dg. stanovena herpetická encepahlitida, pak bych spíše řekl, že původcem byl HSV a pak mne napadá, zda ten bratr měl pásový a ne prostý opar. Představa, že by se holčička nakazila od bratra Varicella-zoster virem a primoinfekce by postihla toliko mozek bez postižení kůže a nadto za dva měsíce, se mi jeví jako představa skoro nemožné věci.
 Mili+5 


Re: Herpes simplex -vitamín C 

(1.2.2009 0:18:01)
Kili, děkuji za názor.
 kili 
  • 

Re: Herpes simplex -vitamín C 

(1.2.2009 0:25:39)
samozřejmě se stalo rádo. Já jsem zprvu nepochopil, že ten dotaz je na mne. Pokud máte zájem, můžete mi pokud máte zaslat kopie zdrav. dokumentacë, projdu to a povím Vám třeba více, odtud mám jen velmi kusé informace.

 Tvoje horší já 


Re: Herpes simplex -vitamín C 

(1.2.2009 0:18:10)
Pro Kiliho:
Děkuji za odpověď.
 *Jitu* 


Re: Herpes simplex -vitamín C 

(1.2.2009 1:46:12)
Kili,
jak je to tedy s tím HSV? Je možné, že v případě holčičky od Mily mohla první nákaza HSV (pokud o ni šlo) probíhat bezpříznakově (někde jsem tuším na tu informaci narazila, že většinou u dětí probíhá primoinfekce HSV bezpříznakově,jestli to dobře píšu), tedy že infekce proběhla u holčičky bez klasického kožního příznaku, tedy oparu a pak v důsledku nějakého oslabení imunitního systému (Mily psala, že dcera byla očkována MMR vakcínou) se mohl HSV reaktivovat a zasáhnout mozek? Může v tom hrát roli i to, že tuším do 2 let není vytvořena (dokončena?) hematoencefalitická bariéra?

Taky mě zajímá, jak už jsem se ptala, jak velké riziko jsem teď pro svého 22měs. syna představovala, když se mi udělal velký opar (přičemž si nepamatuju, že bych někdy opar měla) a on má imunodeficit v oblasti humorální imunity?

Nebo je to tak, že HSVirem je v podstatě populace promořena hodně, ale jen někdo trpí na opary a někomu se celý život opar neudělá, i přesto, že HSV infekci prodělal (byť bezpříznakově)?
 kili 
  • 

Re: Herpes simplex -vitamín C 

(1.2.2009 8:53:56)
Infekce HSV probíhá často bez příznaků, resp. za příznaků nepostřehnutých, jindy jako infekce dutiny ústní a úst (aphtosní stomatitida je primoinfekcí)
jindy jako opar rtu, jindy zase jako kožní infekce.

A někdy postihhne mozek a/nebo mozkové blány, nikoli že by virus musel napřed napadnout kůži nebo sliznice. Herpetická encephalitida je nejvýznamnější, zánětem mozku mezi neepidemickými encephalitidami. Není to rekurentní, rersp. skrze reaktivaci viru způsobené onemocnění. Vyvíjí se velmi rychle, HSV destruuje mozkovou tkáň, nejčastěji mozkovou koru v čelní ve frontální a temporální oblasti a také limbický systém, má všelijaké příznaky, což někdy vede k tomu, že podezření na ni je pojmuto pozdě a
s ohledem na rychlý průběh je protivirová terapie méně nebo vůbec účinná. Bez léčení umírají tři čtvrtiny takto nemocných, přeživší mají velmi závažné invalidisující následky.

Představa, že dítě mělo nějak sníženou odolnost a proto takto onemocnělo, je správná jen obecně a částečně. Infekce jakýmkoli mikrobem se uplatní, pokud imunitní systém (a to je hodně rozsáhlá věc)
není s to se vetřelci ubránit. Odolnost může být dobrá a vetřelec silnější, nebo opačně.

HSV infekce u imunodeficientních ( těžká podvýživa, vrozená nebo získaná imunodeficience včetně AIDS, líéčení imunosupresivy a další) lidí probíhá nejčastěji jako rozsáhlé a hluboké postižení kůže a sliznic, prostupující dýchacím a zažívacím traktem, nebo se vyvine v obraz sepse s postižením jater, nadledvin a s následnou DIC (krev se vysráží v cévách) a septickým šokem.
Isolovaná encephalitida jako důsledek imunitní poruchy je nepravděpodobná, nadto předtava, že očkování způsobí takovou poruchu imunity, je jen spekulací. H-E bariéra není rozhodující, herpetická encephalitida postihu¨je bez ohledu na věk.

Deficit v humorální imunitě je co ? Představovala jste risiko, že Váš syn bude infikován, pokud ano, tak možná příznaky nenajdete, možná nějaký pupínek a to je tak vše, možná skutečný opar nebo aphtosní stomatitidu. Samozřejmě je tu i nějaké risiko, že virus napadne kdeco dalšího, pravděpodobnost pramalá.

Promoření populace HSV je značné. Primární a nonprimární první infekce vedou k usazení viru v regionálních sensorických ganglionech a k jeho reaktivacích v různé podobě a při různých okolnostech. Tyto reaktivace - rekurentní infekce - jsou vždy mírnější, než byla primární a nonprimární první infekce.
 10.5Libik12 


Re: Herpes simplex -vitamín C 

(1.2.2009 0:05:16)
Mili, nevím jak to říct, ale zdá se mi naprosto liché pátrat, jestli se Milenka nakazila od bráchy nebo to chytla jinde. Pokud ty to máš vyřešené tak, že v tomto smyslu "není viny", seš si jistá, že by to tak chápal i tvůj nejstarší syn? A jelikož je dost dospělej, nemyslím, že nevnímá "o čem se mluví".
 Mili+5 


Re: Herpes simplex -vitamín C 

(1.2.2009 0:11:11)
Ale Libiku, neřeším to kvůli Péťovi, který si stejně Rodinu v životě nečetl.~:-D Doma to neřeším vůbec s nikým. Kromě toho pocit viny by z toho musel mít hned, jak jsme se dozvěděli, že pravděpodobnou příčinou encefalitidy byl herpes. Ale lékaři v Plzni si mysleli, že ten odstup je veliký a že není pravděpodobné, že by ta encefalitida souvisela s tím jeho pás.oparem a ani já si to příliš nemyslím.
 Tvoje horší já 


Re: Herpes simplex -vitamín C 

(1.2.2009 0:14:01)
Ahoj Mili, taky si myslím od začátku, co jsem o Milence četla, že to spolu nemohlo souviset.
 Peter 
  • 

Re: Herpes simplex -vitamín C 

(1.2.2009 0:06:06)
Z pohľadu výkon/cena som si vybral jednu českú a jednu kanadskú značku. Takže nie, nerobím reklamu nášmu výrobcovi, hoci rád by som.
 Liberté 


Stejná zkušenost 

(26.1.2009 22:21:58)
Mám úplně stejnou zkušenost, nechala jsem očkovat syna a pak to normálně chytil. Myslím si, že to nefunguje, že ti, kteří to nechytli, by to možná nechytli i bez očkování. Jo, holt nic není stoprocentní. Akorát mě mrzí, že mi ruply nervy a na doktorku jsem zařvala, že jsem si radši měla koupit nový boty - ani moje ovládání není stoprocentní :-)
 Lea 
  • 

vsichni jsme "pokusni kralici" 

(26.1.2009 22:49:43)
Ja tedy nechci rypat, ale ten bod o "pokusnych kralicich" je zavadejici a nefer.
1) kazdy lecivy pripravek je vybaven pribalovym letakem, ve kterem jsou uvedeny info o ucinnosti a dosud znamych nezadoucich ucincich. To, ze si letak neprectete popr. ho vyhodite je ciste vase osobni vec.

2) Kazdy lek je dale vybaven Souhrnem udaju o pripravku, aneb informaci pro odborne pracovniky (lekar/lekarnik...) Tyto informace nejsou primo u priravku (pro beznou populaci je to celkem nesrozumitelne a tudiz celkem na nic), nicmene vzdycky muzete pozadat lekare, aby si to precetl a rekl vam svuj nazor, nebo vam to vytiskl nebo neco. Chce to ale OTEVRIT PUSU a aktivne se ZAJIMAT.

3) Teoreticky vzato, KAZDY lek je PORAD v procesu testovani. Klinicke hodnoceni (i kdyz se pravidla porad zprisnuji) nemuze NIKDY obsahnout vsechny nezadouci ucinky, variabilitu lidske odpovedi atd. proste proto, ze neni testovan na dostatecnem vzorku populace. Kazdy lekar ma povinnost sledovat vyskyt nezadoucich ucinku a v pripade nejakych neznamych ci zvlaste zavaznych informovat Statni ustav pro kontrolu leciv.

4) Kazdy si sam za sebe musi rozhodnout a urcit hranici bezpecnost/"inovace". Vsichni chteji MODERNI LEKY (co nejucinnejsi zalozene na nejnovejsich poznatcich vedy), ale zaroven 100% bezpecna a pokud mozno ozkousene MNOHA LETY praxe. Nevim jak vy, ale ja v tom citim urcity rozpor.

5) Ockovani je ponekud specificky druh zdravotni pece, svoji podstatou, ze chrani nejen ockovaneho, ale i populaci kolem (pred mutacemi viru ci bakterii, dale jedince, kteri ockovani byt nemohou ci jim nezabralo atd.). Vzdycky je ale potreba vzit v uvahu pomer risk/zisk a to jak pro jedince ci pro spolecnost. Muj ciste osobni nazor, ktery nikomu nenutim je, ze vyuzitelnost ockovani proti planym nestovicim pro spolecnost je celkem nizka (vetsina deti je stejne prodela a je to bezna detska choroba), takze zbyva si sam v sobe rozhodnout, jestli to ma smysl pro daneho jedince. A to uz je ciste na kazdem z nas.

V zadnem pripade nepopiram, ze farmaceuticke firmy chteji vydelat (ano chteji, stejne jako chce kazdy podnikatel ci firma).
 kreditka 


Re: vsichni jsme "pokusni kralici" 

(27.1.2009 11:47:02)
~R^~R^~R^
 Iva 
  • 

Měla jsem je 2x 

(26.1.2009 23:41:14)
ahoj,
hlásím že jsme měla neštovice 2x, jako ten ukázkový případ jedem z několika tisíc... poprvé ve školce, mám po nich príma velkou jizvu uprostřed čela. Nádhera. Podruhé na ZŠ, nejdřív že je to prý kopřivka... Houby. Pamatuji si 3-týdenní mazací prudu. Syna teď nechávám očkovat, 2x tři týdny na paragrafu si mohla dovolit moje maminka za komančů, mně už by to asi nevyšlo:-)ú
 Elis +4 
  • 

Re: Měla jsem je 2x 

(2.2.2009 8:18:30)
ivi, pokud vím z vlastní zkušenosti, je možné mít neštovice 2x, když poprvé nebyla infekce dostatečně "masivní"- to znamená, že jsete měla lehkou formu s pár pupínkama..pak je možné prodělat je ještě1x.
Elis
 Elis +4 
  • 

homeopatika 

(2.2.2009 8:25:48)
Já jsem o okování dlouho uvažovala, synovi bylo už 8,5 a stále neštovice neměl, ikdyž s nimi byl v kontaktu opakovaně.
Ale vzhledem k tomu, že nejsem příznivcem zatěžování organizmu očkovacími látkami, pokud to není nezbytné, neočkovala jsem.
No a nakonec je loni v červnu chytil ve škole /byla tu epidemie/...koupila jsem homeopatikä, tekutý pudr ....pak to chytila i mladší dcerka, co je ještě neměla...měli to hezky po sobě přesně po 14 dnech.
ALe s homeopatiky vše probíhalo bez komplikací, teplota 1. den jen zvýšená + mrzutost a spavost , pak už byli oba v pohodě, naopak mi dalo práci je udržet v klidu.SYn dokonce 8 den po prvním výsevu odjel na tábor /chytil to těsně před prázdninama/, pupínky zaschlé -ještě tedy domazávali mastičkama a nesměl na sluníčko, ale jinak? Oba jsou bez jizvy /pravda, tady je hodně důležité neškrábat!/ a průběh byl neskutečně ryhclý...
Takže z vlastní zkušenosti doporučuji homeopatika:) /my měli Rhus Toxicodendron, ale pozor i u neštovic je více možností homeopatické léčby dle příznaků a stavu dítěte/ - koupila jsem si knížku Homeopatie pro děti, ze které čerpám, pokud potřebuji:)
TAkže ať již očkujete či nikoliv je to jen a jen VAše rozhodnutí...
Elis
 Lila , syn 5 
  • 

Očkovala jsem  

(27.1.2009 19:32:57)
Syna jsem nechala očkovat, bylo mu lehce přes 3 roky, očkování tu bylo velikou novinkou, řešila sjem to s krajskou hygienou, s dětskou lékařkou i s lékařem, ketrý očkuje již léta a dealerem vakcíny. A vím, že syn může neštovice dostat, ale s lehčím nebo nepatrným průběhem, zárověň by měl být chráněný od pásového oparu. Očkování proti planým neštovicím je prvotně údajně určeno pro okologicky nemocné děti, u který každá další nemoc zhorší průběh primárního onemocnění. Nevím, v každém případě nám se zatím neštovice vyhýbají.
 Taodvedle 


Re: zabatko  

(27.1.2009 23:22:02)
tak podle tebe jsem mozna egoista, ktery ziskava na preockovani jinych deti,protoze moje ockovany nejsou .ale podle mne, jsem jen mamam ktera chce pro sve deti a jejich zdravi jen o nejlepsi, a roky jsem se prociatavala ruznymi pro a contry casopisy, knizky o ockavani. a dospele jsem k tomu ze teda ne!!! a nestovice by me nenapadli ockovat ani ve zlem snu. nechapu to jen proto ze to trosku svedi, je teplota, a dite si polezi doma, ano muzou byt i horsi prubeh ale malokdy horsi nez ta letosni chripka.
a casato se ockuje aby nahodou nebyli rodice doma na nemocenske s ditetem,utecou prece penize a zdravi deti to je asi jedno ze?
 Peter 
  • 

Re: Očkovala jsem  

(31.1.2009 23:03:02)
Pokiaľ ide o pásový opar, tak v skutočnosti sa ukazuje, že očkovanie môže ZVÝŠIŤ výskyt pásového oparu. Pásový opar je aj jedným z možných vedľajších účinkov vakcíny.
 *Jitu* 


Re: Očkovala jsem  

(31.1.2009 23:05:27)
Peter,
tvoje odkazy bys mohl dát do diskuze o očkování http://www.rodina.cz/diskuse90.htm ať to nezapadne
 kili 
  • 

Re: Očkovala jsem  

(31.1.2009 23:06:30)
to se ukazuje nanejvýš ve Vašich snech. Už byste mohl začít něco o té virguli.
 Peter 
  • 

Re: Očkovala jsem  

(31.1.2009 23:23:29)
Keď sa vydávaš za pediatra, mal by si už o tom vedieť. Informácia to nie je nová.

http://www.vran.org/vaccines/cpox/shingles-threat.htm
 Lea 
  • 

pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(28.1.2009 3:21:46)
Strasne by me zajimala jedna vec. Chystate se nekdy s detmi na dovolenou? (treba do zahranici, ale i na venkov na zahradku)?

Ano?

U nas vyuzivate toho, ze ostatni jsou proockovani. V zahranici tato proockovanost neni (myslim exotictejsi staty- ale ne moc, takovy Egypt nebo Maroko uplne staci a bezne se tam jezdi). To jest vase je dite tam klidne muze chytit neco, co by vubec nemuselo a jeste navic odnest to, ze tam obvykle nebyva uplne prevratna zdravotni pece. (A vam pak zbyde doma mastny ucet od zdravotni pojistovny, protoze se vsadim, ze cestovni pojisteni nekryje naklady na lecbu nemoci, proti ktere melo dite byt ze zakona ockovano a bezduvodne neni... a to budete mit jeste stesti)

A neni potreba jezdit nikam daleko - takova spora bakterie tetanu tetani se bezne vyskytuje v trusu koni a v pude vydrzi veky. Nasledky zrovna tehle nemoci jsou nepekne a nevim o tom, ze by se dala lecit (mozna se pletu a nekdo moudry me pouci).

A posledni otazka, myslite, ze deti budou doma zit zavrene vecne? (Sama jsem jezdila jsem jako vedouci na detske tabory a neockovane dite bychom nevzali. Prave kvuli tetanu apod.)
 Taodvedle 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(28.1.2009 13:51:51)
na exoticke zeme nejsem moc, nebod mam paniku z litani, a kdyz by jsme se nekde vydali, tak by jsme to urcite zvazili co prichazi v uvahu. proti tetanovce jsou obe ockovane. ale nevidim duvod ockovat proti zardenkam a jinym obycejnym detskym nemocem, naopak me stve ze ta preockovanost je tak vysoka a asi nikde zardenky a priusnice nedostatnou a budou se muset v puberte ockovat.
tak mi rekni jeden jediny duvod proc bych mela ockovat dite nad 2 roky( drive to neprichazi v uvahu). Polio uz tady na kontinentu neni( kdyz nepocitam asijskou cast Ruska atd.) ale k vuli riziku ktere cini mozna ani ne 1% nebudu dite ockovat, a tim hrozit daleko vetsi skodu na jejim zdravim. proste ja ockovacim latkam neverim, neverim farm. prumyslu,
 štěpánka 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(28.1.2009 22:53:30)
Danielo, před 20ti lety jsem jako zdravotník na horách nepoznala ihned obyčejné příušnice (až 3.den je diagnostikovala lékařka, která tam přijela kvůli jinému nemocnému dítěti). Dívenka, která je tam částečně prodělala a pak se doléčovala doma dostala následně těžký zánět ledvin a následně zánět mozku (nebo mozkových blan), které jsou častou komplikací nemoci příušnice. Musela kvůli tomu přerušit školu (1.nebo 2.třídu) a myslím že i opakovala ročník, Její rekonvalescence trvala nejméně rok. Měla jsem výčitky, že jsem ji nenahnala do postele dříve - neměla vůbec ani zvýšenou teplotu, jen ji "bolel krk" ale její rodiče mě uklidňovali, že to není vina odloženého léčení (když nebyly příznaky, tak těžko léčit). Lékařka jim řekla, že se jedná o poměrně častou a celkem b ě ž n o u komplikaci příušnic. Trvalé následky nemoc naštěstí nezanechala.
Do školy jsem chodila s klukem (to je asi 25 let), jehož maminka v těhotenství potkala, (tedy nikoli prodělala) zarděnky - tedy osobu nemocnou zarděnkami. Do jaké míry byl postižen nevím, ale na pohled vypadal velmi nemocně (bez vlasů i ochlupení, chybějící snad prsty, "divná chůze, už nevím přesně).
Syn mé kamarádky (dnes je mu myslím 18)měl tu smůlu, že asi ve 4 letech najednou onemocněl myslím že spalničkami (nebo jinou dětskou nemocí), zápalem plic a nakonec měl ještě zánět mozku. V nemocnici byl s horečkami přes 40 několik dní, málem umřel, naštěstí trvalé následky nemá, dnes je OK.
Takže jsem ráda, že se očkuje i proti těmto banálním dětským onemocněním.
Přeji Daniele a jiným neočkujícím rodičům, aby nic podobného nemuseli zažít.
 Lea 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(29.1.2009 14:25:19)
Tak tak. Muj osobni nazor je stejny. Pred par lety jsem (v muzeu) videla tzv. zeleznou plici (ohromny to vynalez z 50. let, pouzivany k zachranovani zivotu pri obrne - te "prave", ne DMO). Byly tam i fotky... Obrovsky sal (dejme tomu hodne velka telocvicna), misto posteli tyhle veci... v kazde jeden clovek... kolem chodily sestricky.

Obrna je dnes (diky ockovani) vzacna, ale dosud ne zcela eradikovana (WHO se snazi, lec nektere zeme to sabotuji). Jelikoz (co si tak pamatuju z mikry), mit virus neznamena onemocnet, existuji prenaseci tehle zakerne a priserne nemoci. A s dnesnim rozmachem migrace... kdo vi. Navic dite nebude male vecne a verim tomu, ze proti spouste nemoci se nakonec necha ockovat samo ze sveho rozhodnuti jako dospele (az bude chtit cestovat a poznavat svet). Snad se do te doby z zadnou z techto zakernych nemoci nesetka.
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(31.1.2009 23:10:14)
Najzákernejším roznášačom tejto choroby je vakcína. Predovšetkým orálna (lyžičková), tá spôsobila viac obrny než divoká choroba. Okrem toho nakazila stámilióny ľudí rakovinotvorným vírusom SV-40. V SR sa s ňou prestalo až po tom, čo v rámci Eurosurveillance opakovane namerali nebezpečne mutujúci vakcínový kmeň v kanalizácii.

Proti polio existuje liečebná metóda, publikovaná už pred 60 rokmi. Samozrejme, vakcíny sú stabilnejším a výnosnejším biznosom. http://ockovanie.org/polio-liecba.html
 Tvoje horší já 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(31.1.2009 23:14:18)
Nezdá se mi to.
Musím vám oponovat, byť jsem laik.
Jak je možné, že v kanalizaci se nacházel nebezpečný mutující kmen? Pokud by byl nějaký nebezpečný kmen přítomen, muselo by se vyskytovat onemocnění neočkovaných dětí. A těch není málo. Pokud se narodí na začátku kalendářního roku, jsou vlastně očkovány až příští jaro. Nebo aspoň to tak chodilo donedávna, teď se asi změnila vakcína.
Nikdy jsem neslyšela, že by snad nějaké dítě u nás nebo na Slovensku onemocnělo poliem. Nezní mi to věrohodně.
Nejsem tedy zastáncem očkování za každou cenu, ale tohle zní hodně divně.
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(31.1.2009 23:25:31)
Žiaľ, je to tak.
http://www.eurosurveillance.org/ViewArticle.aspx?ArticleId=2778
 Tvoje horší já 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(31.1.2009 23:33:41)
Pro Petra:
Děkuji za zajímavý odkaz.
Přečteno, dumám o tom.
Není to jednoduché. Ale pro mě z toho rozhodně nevyplývá - přestat z očkováním. Naopak, to by mohlo dopadnout v dané situaci katastrofálně.
Jaký je, mimochodem, dnešní stav? Když už se na Slovensku čtvrtý rok očkuje mrtvou vakcínou?
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(31.1.2009 23:55:42)
Ticho po pešine. Myslím, že je to dostatočne veľký trapas, aby o tom boli všetci ticho.

Ale som zvedavý, keď budú robiť follow-up, na čo prídu. Nedivil by som sa, keby to vakcínové polio už žilo v populácii svojím vlastným životom. Ono sa to nedá len tak mávnutím ruky zrušiť, keď sa láduje do populácie 50 rokov živý vírus.

Inaktivovaná vakcína by mala byť o niečo lepšia, údajne spôsobuje o 75% menej prípadov vakcínovej obrny, ale inaktivované vírusy sa vraj môžu aj tak časom reaktivovať. Ak je to tak, potom sa obávam, že je priskoro búchať šampanské.
 Tvoje horší já 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:01:06)
Ale Petře. Pokud by žilo vlastním životem, ale neškodilo, to je divné, ne?
Jinak, pokud si pamatuju, závěr článku byl očkovat, očkovat, očkovat. V podstatě jediná obrana v této situaci. A v postižené oblasti se hned přešlo na mrtvou vakcínu. Jinde jen o málo později.
Toto je prostě volba menšího zla. Nic jiného.
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:10:46)
Nie je to až tak divné, keď vezmeme do úvahy, že väčšina infekčných ochorení zaznamenala výrazný pokles za posledných 100 rokov. Očkovanie už prišlo väčšinou "s krížikom po funuse".

Takže sanitácii, výžive a hygiene možno vďačíme nielen za vymiznutie divokej obrny, ale aj za to, že tu dnes nemáme epidémiu očkovanej obrny.
 Tvoje horší já 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:13:00)
A proč teda vymizely jen ty choroby, proti kterým se plošně očkuje? Proč nevymizely třeba ty plané neštovice, nebo chřipka atd.?
Když jsem byla malá, zarděnky nebo příušnice byly naprosto běžné. Kdo je dneska má? Je to hygienou a stravou? Mamka nás taky myla a jedli jsme samé dobré věci.
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:27:30)
To je dobrá otázka. Pokles bol síce badateľný, ale nevymizli. A hoci to vakcinátori neradi pripúšťajú, objavujú sa aj u plne zaočkovaných populácií.

Jednou spoločnou charakteristikou je, že sú vírusové, ale vírusové je aj polio a pravé kiahne, a obidvoje vymizli. Hoci obrnu môžu spôsobiť aj chemikálie, a je asi 170 diagnóz zameniteľných s polio meningitídou.

Možno majú tie choroby nejaké miesto v ekosystéme. Je známe, že prekonanie osýpok zlepšuje imunitu a niekedy spôsobí vymiznutie ekzémov. Voľakedy sa na tieto choroby považovali za bežné detské míľniky vo vývoji. Možnože sú dokonca potrebné ku vyzretiu imunitného systému.

A možnože sa objavujú už len preto, lebo ich očkovaním stále rozosievame v populácii.

Odpoveď nepoznám, ale otázka je zaujímavá a myslím, že odpoveď by mohla dosť zmeniť náš pohľad na zdravie.
 Tvoje horší já 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:30:27)
Pardon, osýpky jsou co přesně? Omlouvám se, natolik slovensky neznám. Děda byl sice Slovák, ale bohužel zemřel dlouho před tím, než jsem se narodila.~;((
 Tvoje horší já 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:36:08)
Tak jsem si to teda našla ve slovníku - osýpky = spalničky
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:38:02)
Spalničky. Morbilli. Measles.
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:01:00)
Ináč, ďakujem za starosť, ale ani bratia Češi neboli ušetrení tej otrasnej vakcíny. Bol zistený vírus SV-40, ktorý sa tam dostáva z opičích obličiek, na ktorých sa vakcína pestuje. A ak mám pravdu povedať, netuším, či sa tá istá vakcína nepoužívala na Slovensku, takže na tom nakoniec nemusíme byť o nič lepšie...

Butel, J. S., et al. "Detection of Antibodies to Polyomavirus SV40 in Two Central European Countries." Central European Journal of Public Health 11:3-8 (2003).
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:02:52)
A viete, čo je na tom najhoršie? Že sa vlastne nič nestalo, nikto sa Slovákom a Čechom verejne neospravedlnil za spôsobené obete, nikto za to nemôže, a všetko sa stalo v mene všeobecného dobra.

Koľkokrát ešte?
 Tvoje horší já 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:04:31)
Ale přece nikdo na ty viry z kanalizace neumřel.
 jana38 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:13:38)
Jano a jak to víš, že na ně nikdo neumřel?:-) Myslíš, že v ČR by někoho byť jen napadlo, pátrat po poliu, když se považuje v ČR za vymýcené? Mmch postpolio syndrom svými příznaky odpovídá spoustě jiných neurologických onemocnění - svalová slabost, únava, brnění končetin, atd. Vezmi si, kolik zvláštních nespecifikovaných únavových syndromů kolem nás je, nikdo nepátrá po tom, jestli je náhodou nemohl způsobit virus v očkovací látce...

A znova opakuju, nemám nic proti očkování, jenom nad ním plamenně nejásám a nevidím v něm spasitele všech problémů. Nebudou nemoci, proti kterým se očkuje - budou jiné a třeba ještě horší.~a~
 Tvoje horší já 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:16:34)
Tak zkus pročíst ty stránky, na které mi dal Petr odkaz. Je to vlastně sběrnice dat o infekcích z celé Evropy.
Zdá se mi málo pravděpodobné, že by malé dítě třeba onemocnělo podivnou chorobou s neurologickými příznaky, popřípadě i zemřelo, a nikdo by nezjišťoval, zda nejde o polio. Ba ne, takové případy se určitě velmi pečlivě evidují.
 jana38 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:22:11)
Jano, psala jsem o postpolio syndromu, ten se objevuje 30-40 let po prodělané akutní polio infekci. Třeba se stejně tak může u některých jedinců objevit 30-40 let po očkování proti polio, když dojde k reaktivaci imunitního systému po styku s exkrementy čerstvě naočkovaných dětí. Taky tam může hrát roli autoimunitní reakce. Já nevím. Jenom mi přijde divný, že se v posledních letech objevuje tolik nespecifických únavových syndromů v mém okolí (a neříkám, že musí být zrovna z očkování polia v dětství, ale nevidím to jako nemožný...)

Díkybohu, že teď se už očkuje inaktivovanou vakcínou.
 Tvoje horší já 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:26:47)
Očkování - to je ošemetná věc.
Třeba jsem nechala dvě starší děti očkovat proti klíšťové encefalitidě. A pak jsem se dočetla, že je očkování dáváno do souvislosti s výskytem RS. Nejmladšího jsem už očkovat nedala.
Anebo to očkování proti rakovině děložního čípku - není lepší, aby holky byly zdrženlivé a nezačínaly s pohlavním životem příliš brzy? Nevím. Taky se mluví o vedlejších účincích.
Ale věci jako TBC, polio, záškrt - tam podle mě užitek převyšuje značně rizika.
 kili 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:39:50)
Víte, nepřijde Vám divné bát se očkování jakkoli oslabeným mikrobem nebo jeho mrtvým antigenem a nebát se choroby, způsobené "divokým" kmenem ?
Mluví se o svobodné volbě a informovanosti. Ale ruku na srdce, co kdo asi tak může vědít o imunologii a kolika všelijakých řečí se o ní vede. Mně přijde hodně troufalé rozhodovat o takových věcech na základě jakýchsi kusých informací, asi tak podobně jako hádat z maličkého kamínku, jaký je celý obraz mosaiky.

 Tvoje horší já 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:45:56)
Myslím si, že jsme si nerozuměli. Asi jsem se špatně vyjádřila.
Třeba ta klíšťovka - u dětí je riziko komplikací poměrně nízké. Pokud by vakcína snad opravdu mohla po čase působit RS, radši zvažuju pro a proti.
O povinných očkováních vůbec nepochybuju.
Ale třeba zase ty plané neštovice - pokud by očkování jen odsunulo nemoc do pozdějšího věku, kdy probíhá obecně hůř - jaký by to mělo smysl?

Ne, já nejsem vůbec odpůrkyně očkování. Naopak, třeba obě starší děti jsem nechala naočkovat na hemofila, i když to tenkrát ještě nebylo součástí povinného očkování.

Ale dcerku třeba proti rakovině děložního čípku asi očkovat nenechám, nepřesvědčilo mě to.
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:55:20)
To odsúvanie do neskoršieho veku, a vážnejší priebeh, je skutočne legitímna výhrada, a vzťahuje sa aj na osýpky, mumps a rubeolu.
 kili 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 1:10:22)
Nene, já jsem Vám rozumě dobře, já jsem Vás řečnickou otázkou podpořil.

Risiko RS po očkování proti klíšťovce je asi tak velké, jako alergický šok po pistáciové zmrzlině.
Spoléhat na to, že ¨virem kíšťové encephalitidy způsobený zánět mozku probíhá mírně, to je tak trošku divné.

Jestli Vaše dítě prodělalo varicellu, už ji neprodělá. Posílení očkováním, jistě až po desátém roce věku, snižuje risiko pásového oparu a dost snižuje počet jeho komplikací (neuralgie).

Hib, to je prevít a zabíjel ještě před pár lety. Dobře jste udělala. Kdo neví o epiglotitidě se sepsí, mávne rukou, že je to možná něco vzácného.

No vidíte, a já bych dceru raději očkoval proti té rakovině než proti invasivnímu pneumokoku, kdybych musel volit jedno nebo druhé a věřil bych, že pneumokokovou infekci poznám včas, jakože vím dobře, co je to tahat vlastní dítko hrobařovi z lopaty - dcera prodělala meningosepsi s DIC, takže jsem si své úžil.
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:53:21)
1, Tie choroby sa tu dávno nevyskytujú. A nie, nepovažujem to za znak úspešnosti očkovania, pretože najväčší pokles mali za sebou ešte skôr, než sa s ním začalo.

2, Vakcína nezriedka obsahuje okrem antigénu ešte koktejl prudko jedovatých chemikálií (formaldehyd, ortuť, hliník, fenoxyetanol), ktoré poškodzujú mozog, srdce, obličky, pečeň. Zvlášť alarmujúce u detí, hoci ortuť z chrípkovej vakcíny môže pri pravidelnom podávaní zvýšiť šancu na Alzheimera aj u dospelých.

3, Reálnu chorobu nemusí človek nikdy postretnúť, ale očkovaním sa VŽDY vystavuje možnosti vedľajších účinkov.

4, V reálnom živote sa choroby do tela dostávajú cez obranné bariéry sliznice, a nie priamym zavedením dovnútra tela.

5, V reálnom živote človek ochorie len na jednu chorobu naraz, a ak výnimočne dostane naraz 2, je to už dosť zlé. Nikdy neochorie na 6 infekčných ochorení.

6, Odolnosť z očkovania trvá možno 5, nanajvýš 10 rokov, ak vôbec nastala. Každým preočkovaním znovu a znovu podstupovať riziko nežiadúcich účinkov (vrátane ochrnutia alebo smrti).

7, Oslabený vírus nie je žiadny kamarát. Ak je imunitný systém oslabený alebo preťažený (napríklad súčasným očkovaním 4 rôznych vírusov -MWMR), tak nemusí rozpoznať alebo dôkladne zlikvidovať niektorý oslabený vírus, a ten môže spôsobiť atypickú alebo degeneratívnu formu ochorenia.

8, Každé očkovanie potláča prirodzenú imunitu a zvyšuje náchylnosť na alergie a autoimunitné ochorenia (Posun smerom k Th2).

Pre mňa je to dosť dôvodov.
 kili 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 1:14:57)
Kolik je Vám asi tak let ? Jako naočkovanému proti kdečemu se Vám to hrdinsky radí ostatním, aby své děti nevystavovali risiku jakýchsi Vámi vyumělkovaných vedlejších účinků dokonce z ortuti.
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 1:19:52)
Očkovali ma, keď sa ma nikto na názor nepýtal. Keby som mohol, tak by som to vrátil späť. Spolu s deťmi sme si nejaké tie nežiadúce účinky užili a spolu s chronickým zatĺkaním a trapasmi výrobcov a úradov mi to stačilo na to, aby som tejto lotérii prestal veriť.

Radiť iným je veľmi nevďačné. Nech sa každý rozhoduje sám. A nech je k tomu primerane informovaný. Nielen z reklamného letáčika v čakárni...
 kili 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 1:22:08)
Vy byste to vrátil zpět, ale své děti jste naočkovat nechal, kdežto druhé odrazujete.
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 1:40:59)
Prestal som hneď, ako som dospel k rozhodnutiu.

Odrádzam? Snažím sa len podať tú časť informácií, ktoré sa ľudia u lekára zvyčajne nedozvedia. Nech je to rozhodovanie trochu objektívnejšie. Úroveň informovanosti, neviem ako v Čechách, ale na Slovensku je biedna. Vakcíny sú bezpečné, nežiadúce účinky prakticky neexistujú (okrem opuchu a horúčky), a keď sa aj objavia, tak sa nehlásia, príbalový leták pacient automaticky nedostane atď. A stále sa pridávajú nové experimenty do schémy, typu pneumo, chrípka, je tlak na HPV,...
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:15:00)
To neviem. Ale na vakcínovú obrnu tu obete boli. A pochybujem, že by existovala presná štatistika o tom, koľko smrteľných prípadov rakoviny spôsobil práve vírus SV-40.
 Tvoje horší já 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:20:10)
Hmm. To je pravda. Tuším prý každé miliónté očkované dítě (tou živou vakcínou) mělo velmi vážné až smrtelné komplikace. Blbá představa, že to bude právě vaše, že? Ale ty nové vakcíny jsou snad bezpečnější, ne?
Jinak SW 40, nebo jak - co to je?
 kili 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:28:34)
nevěřte na duchy a peterovy fabulace.
 Tvoje horší já 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:34:01)
O.K.~:-D
Našla jsem si to teda na Wikipedii.
Můj závěr - je to nějaký virus, u zvířat snad způsobuje nádory, u lidí nic nebylo prokázáno. Byly jím kontaminovány vakcíny v období 1955 - 1961, v sovětském bloku možná až do roku 198é. Takže ho možná mám, ale moje děti ne. Hurá.
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:42:39)
Je typické, že keď vakcíny niečo spôsobia, niekomu ublížia, niekoho zabijú, tak sa tvrdí, že je to "nedokázané". Hovorí sa to aj vtedy, keď dieťa zomrie hodinu, dve, tri, deň,... po podaní vakcíny.

SV-40 je žiaľ celkom dokázateľne karcinogénny. Pozri sem a rozklikni si posledný otáznik (naspodku), sú tam štúdie, ktoré dokazujú to, čo Wikipedia považuje za "nedokázané".

http://ockovanie.org/virus-polio-vakcina.html
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 1:35:13)
Už v tomto resumé je odpoveď na viaceré otázky. 1, SV-40 JE silne asociovaný s rakovinou 2, vyskytol sa aj u ľudí, ktorí NEboli očkovaní kontaminovanou sériou (čiže je možnosť, že sa šíri) 3, s vírusom prišlo do styku podľa odhadu cca 1-4% populácie, ale sú významné rozdiely vo vekových skupinách. Článok je z roku 2003.

Takže je veľká šanca, že to nemáte ani Vy, ani dcéra.

Problém je, že sa to VÔBEC stalo, a že medicína sa tvári stále rovnako neomylne, a že sa niekto cíti byť povolaný, rozkazovať ľuďom, aby si naďalej POVINNE nechali pichať imunobiologické preparáty ergo vakcíny. A ak sa o 30 rokov na niečo zase príde, tak smola, a ide sa ďalej.
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 1:41:36)
Zdroj:

http://cat.inist.fr/?aModele=afficheN&cpsidt=15114374
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:36:03)
SV-40 je vírus, ktorý sa vyskytuje u opíc. Zvieracie vírusy všeobecne môžu u ľudí spôsobiť nepredvídateľné ťažkosti, a v prípade SV-40 je to rakovina. Podobné riziko prinášajú aj vírusy vtáčej leukózy a kravskej hnačky. Problém je, že zatiaľ sa nedarí tieto vírusy dokonale odfiltrovať z živých vírusových vakcín, ktoré sa vyrábajú na zvieracích tkanivách.

Očkovaním sa vírus dostane priamo do tela, takže provokujeme medzidruhový prenos.

SV-40 sa spája najmä s rakovinou kostí a mozgu. Údajne môže spôsobiť aj syndróm podobný AIDS.
 kili 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:07:08)
dejte si k tomu celaskonu ještě obklad na čelo, jestli se Vás nějak dotkla celosvětová finanční krise nebo zavedení eura, tak to nevyřešíte bojem proti očkování
 jana38 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(31.1.2009 23:45:01)
Jano Budilko, ty si představuješ polio jako obrnu, ale u většiny lidí proběhne dětská mozková obrna jako horečnatá viróza s průjmem. A v této fázi skončí, tělo si vytvoří protilátky. U části lidí dojde k obrnám různého stupně a u dalších dojde ke smrti. Mmch věděla jsi, že pokud je tvoje dítě naočkované čerstvě očkovací látkou proti obrně na lžičku, tak vylučuje stolicí virus obrny a měla bys tedy být při manipulaci s jeho plínkami opatrná? Teorieticky by o tom měli dětští dr. informovat, ale až na naprostý výjimky moje známé o tom nikdy neslyšely.

Dneska už se očkuje inaktivovanou vakcínou polia v hexavakcíně)
 jana38 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(31.1.2009 23:48:39)
ještě jsem uvedla nepřesnost, poliomyelitis česky není dětská mozková obrna, ale jenom dětská obrna.
 Tvoje horší já 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(31.1.2009 23:49:40)
Ano. To jsem věděla. Neboť jsem sama očkovaná, nákazu jsem nepředpokládala. Ano, jako všechno, jsou mírnější formy. Ale je nesporné, že dětská obrna zabila a zmrzačila u nás před zavedením očkování spousty dětí.
 jana38 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(31.1.2009 23:56:43)
Jano Budilko, to já bych se bála, ač očkovaná taky jsem - očkování není stoprocentní a já třeba na očkování proti TBC vůbec neodpovídám, ač už jsem byla přeočkovaná několikrát:-(

Přesný počet polio v ČR: Do konce roku 1956 bylo hlášeno 14 243 případů onemocnění, z nichž 1575 skončilo úmrtím.

Jinak nic proti očkování proti polio:-)

Ale že se v kanalizaci při jarních a podzimních kampaních vyskytuje (resp. vyskytoval) virus polia (oslabený, vylučovaný stolicí očkovanců) je klidně možný.
 Cow :-) 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:01:45)
Bože, co všechno v té kanalizaci neplave krom potkanů? Jednou to jsou hormony všech žen, které užívají hormon. antikoncpci, pak jsou to rozdrcená tělíčka potracených dětí /UPT/, ted zase zmutované viry. To je horor.
 Grainne 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:04:47)
Crowka, to jw spíš námět spousty hororů a taky aligátor.~t~
 Cow :-) 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:14:58)
Gr..horor č.1 bude diskuze pod články na Rodině.cz
...ale stále tady lezu dobrovolně~t~

Jdu si dát pomeranč, třeba se z něj po...., pak místo tebou zmíněného aligátora vezmu irigáror, dám do něj balenou vodu, boč co kdyby na mě skočil zmutovaný virus z vodovodního řádu.
A jdu "počítat" Zufin příklad, ikdyž přes matematiku je u nás MM~t~~t~~t~~t~~t~
 Grainne 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 0:16:25)
Crowka, neděs~t~
 štěpánka 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(28.1.2009 22:57:56)
Tetanus se léčit dá, ale musí to být v č a s, což je, obávám se okamžitě. Čas nevím, nevím ani jaká je inkubační doba. Preventivně při krvácivém poranění, příp.šití lékař práskne tetanovku (asi to je obdoba očkování). Nevím přesně, jsem laik.
Začne-li léčba pozdě, bakterie vytvoří nějaké toxiny (jedy), které ochromují svalstvo a na ty už léčba nefunguje. Jak postupují svalové křeče, člověk se udusí (napadne-li dýchací svaly).
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(31.1.2009 23:12:04)
Tetanovka po zraneni sa dnes uz aj u konzervativnej lekarskej verejnosti zacina oznacovat za neucinnu formu profylaxie, pretoze trva az 2 tyzdne, kym sa zacnu dvihat protilatky.

Najlepsou prevenciou tetanu je dokladne vycistenie rany.
http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Tetanus.pdf
 kili 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(31.1.2009 23:15:41)
Pro Vaše okolí by bylo výhodné, kdyby i jen tušilo, že u Vás právě vrcholí amok.
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(31.1.2009 23:28:19)
Moje okolie už spí, a ja som celkom pokojný. Céčko pôsobí aj protistresovo -pri tých hlúpostiach, ktoré tu tlačia starostlivým mamičkám do hlavy farmakodíleri, človeka by to ináč muselo vytočiť..
 kili 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(31.1.2009 23:39:07)
no, možná jste se trochu předávkoval a blouzníte jako jehovista.
 Peter 
  • 

Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(31.1.2009 23:50:54)
Následkom predávkovania Céčkom je nanajvýš hnačka, a ďakujem za opýtanie, mojim črevám sa momentálne darí dobre.
 Janina&2 


Re: pro Danielu a ostatni kdo neockuji z presvedceni 

(1.2.2009 1:14:56)
Leo,
tak bacha na nemecko! TBC se tu uz leta neockuje a neexistuji tu ani zadna jina povinna ockovani jako v cr - vse jsou jen ockovani doporucena a vse je nechano na rodici. cast zdravotnich pojistoven hradi dokonce uz i vsechna ockovani do exoticke ciziny, coz neznamena, ze tady rodice daji detem naockovat vsechno, protoze to je zadarmo.

nekdo tu psal o ockovani proti rakovine delozniho cipku - hmm, tak to je dost dobry priklad toho, ze JSME POKUSNI KRALICI! farmaceuticke firmy maji dost velke lobby na to, aby kvuli penezum privedly na trh takhle nedokonalou vakcinu jak je videt! clovek by se mel zamyslet i nad dalsim zbytecnym ockovanim.
 potvurkapodivna2 


bývá to i zajímavější 

(28.1.2009 5:50:35)
neštovice měli i u nás pěkný kolotoč a zajímavý,manžel byl první kdo dostal neštovice-od dcerky mé kamarádky,která se u mě zdržela asi hodinu a manžel byl v práci,já a děti nic.Manželovi bylo 30 let.To bylo něco.Za rok jsem dala syna do školky a dostal neštovice.Po něm dcera a v poslední fázi já.Bylo mi 28.Bylo mi tedy super.Jestli to má někdo dostat,tak jako malý,jako dospělák si užije-vypadali jsme jako okurky,kvanta pudru,vysoké horečky.Nikdo nechápal,jak to,že jsme to dostali v dospělosti.
 Jana (Kačka 11/03+Matýsek8/05) 


protilátky 

(28.1.2009 14:56:29)
nedávno mi známá vyprávěla, že chtěla nechat očkovat svého 12 letého syna, který jediný z rodiny zatím neštovice neměl. Paní doktorka navrhla, že zkusí vzít krev na protilátky než zaplatí vakcínu. Jaké bylo překvapení, že protilátky měl
 Markéta Janoutová 


Re: protilátky 

(31.1.2009 15:04:41)
takovýcj lékařů je bohužel málo ~n~, škoda
 chrobi 
  • 

přesvědčila nás lékařka 

(31.1.2009 18:00:21)
reaguji na váš příběh- dcerku jsme poprvé očkovali ve 14 měsících a ve 20 máme jít na přeočkování- přesvědčil nás argument paní doktorky, že je to ochrany i proti pásovému oparu- váš článek mně mně úplně dostal- zkasírovat 2 x 1780 Kč a pokud to bude bez účinku tak je to pěkný podvod na nás nezdravotníky
 Myss 


pokud dite prodela nestovice do 2let veku 

(1.2.2009 0:02:51)
jako by je neprodelalo vubec,rika nase pani doktorka.Takze i ockovani je zbytecne v tak ranem veku.Po 15letech se musi preockovat,na coz pry si musi myslet maminky samy a to vetsinou asi zapomenou a dite naopak muze ochoret v puberte atd,coz pry miva horsi prubeh a jizvy se hure hoji.idealni ji pry prodelat nestovice ve skolce.my je meli ve 4letech,ale prubeh byl sileny.Horecky 40,ne pupinky ale vredy namokvane pribyvaly tyden,pak se to zastavilo a 14dni schlo.maly se mohl vratit do skolky po mesici a az po dalsich dvou byl vlastne uplne bez znamek nestovic.Tech kritickych 14dni maly jen rval,fakt to bylo desne.Jsem rada,ze to mame za sebou.
 Tvoje horší já 


Re: pokud dite prodela nestovice do 2let veku 

(1.2.2009 0:41:36)
To nevím. Malý je chytil v pěti měsících. Teď proběhly ve školce a nechytil je znova.
 kili 
  • 

Re: pokud dite prodela nestovice do 2let veku 

(1.2.2009 0:45:57)
pokud Vaše dítě prodělalo plané neštovice, už je nikdy znovu neprodělá. Zajistých okolností může mít pásový opar, do asi tak deseti let naprosto raritně,
tři čtvrtiny lidí ho mají až po 45. roce věku.
 Shayla a 3 kluci 


Re: pokud dite prodela nestovice do 2let veku 

(1.2.2009 0:51:07)
Hm, moje učitelka zeměpisu tvrdila, že prodělala neštovice 2x.
 Věra, dcera 16 měsíců 
  • 

Re: pokud dite prodela nestovice do 2let veku 

(2.2.2009 9:06:02)
Ahoj všem, moje dcera (nyní jí je 16M) neštovice prodělala ihned po 6ti nedělí. Šíleně se osypala, kožní průběh byl dost těžký, ale vše zvládla bez problémů (i když nás původně naše Dr. poslala na hospitilazaci na infekční do nemocnice - nakonec nás poslali domů), krevní testy prováděné po neštovicích a pak po 2 měsících dopadly dobře. Ihned po dceři jsem měla neštovice já (28let) a po mně můj bratr (26let) a to jsme je oba v dětství měli. Na infekčním v nemocnici nám řekli, že je možné mít neštovice 2x pokud si v dětství nevytvoří tělo dost protilátek. Tak doufám, že my už máme neštovice definitivně za sebou.
 Veronika 
  • 

Viděla bych to tak... 

(3.2.2009 19:12:12)
Je lepší,aby dítě prodělalo neštovice v "školkovém"
věku.Pokud bude dítě navíc naočkované Varilrixem,lze předpokládat mírný průběh a hlavně by nemělo dojít k závažným komplikacím,které jsou naštěstí vzácné.
Řadila bych ho,pokud jde o zdravé děti, mezi očkování "nadstandardní"-stejně jako Prevenar.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.