| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Migréna trápí i děti

 Celkem 54 názorů.
 Lea 
  • 

migrena 

(10.12.2008 0:08:50)
Migrenami trpim dodnes, ale svuj nejhorsi zachvat jsem mela v detstvi (aspon na nej mam tedy nejhorsi vzpominky). U nas ale trpi na migreny otec, takze kdyz me zacala bolet hlava (uz jako malou), byla to jedna z prvnich veci, co rodice napadla... a taky vedeli, co se mnou tak zhruba maji delat).

Kazdy si svuj recept na to, co jemu pomaha musi najit sam. V mem pripade to byla (a porad je) prave klidna mistnost (ale ABSOLUTNE klidna - zadny tise si hrajici sourozenec), vyvetrana a co nejvic zatemnena... K tomu studeny obklad na hlavu, kotel neceho studeneho k piti a cas. Spousta casu, dokud jsem neusnula. Po vyspani zachvat obvykle presel.

 Lyster 


Re: migrena 

(10.12.2008 2:22:23)
JO migrény, těmi trpím už od 7 let dnes je mi téměř 22, poprvé to byl takový záchvat, že jsem nevěděl, kde jsem, kdo jsem, co dělám.... papatuji si z toho jen to, že mě moje mamka odnesla na zádech do špitálu, tam jsem dostal injekci a porbudil se až druhý den s děsnýma bolestma hlavy a to jsem měl v sobě zapíchlou kapačku..... Na základce jsem trpěl migrénami hodně často a občas jsem byl taky dost mimo......
Byl jsem už u nespočet specialistů a nespočet vyšetření jako je EEG a elektromagnetická rezonance....... a niko nic neví.... ale asi nejsem jediný.....
Jediná věc co mi pomáhá je jak už zde bylo řečeno, klid, tma a bohužel asi jediná fungující věc "Kýbl" algifenových kapek.(bohužel prý jsou návikové)... díky bohu dnes již tolik migrénama netrpím, ale na ZŠ nebyl problém 2 - 3x do týdne..... to už si každý myslel že simuluju...... bohužel pro mě to tak nebylo....

Rada na závěr? Prostě se to musí vydržet....... za 2 max 3 dny ten pocit úlevy je k nezaplacení....... kdo to nezná nepochopí......... to se prostě nedá k ničemu přirovnat.
 Lyster 


Re: migrena 

(10.12.2008 2:24:27)
Hups pardon, poslední článek se oběvil jinde než jsem chtěl.....~f~
 Lyster 


Re: migrena 

(10.12.2008 2:25:31)
Aha, tak ne...... asi mi zlobí jen prohlížeč
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: migrena 

(10.12.2008 7:27:04)
Nemám klasickou migrénu, ale na tom nesejde - hlava bolí tři, max. čtyři dny (ale ten čtvrtý se už většinou věším) a jak píšeš, ta úleva je taková, že se cítím jako znovuzrozená.
 Barča, 2kluci 
  • 

Re: migrena 

(10.12.2008 7:40:03)
Já migrénou trpím od 18let a čím jsem starší (39) tím je to horší. Silnější záchvaty trvající tři dny jsou fakt hrozný. Užívám tripteny a nejčastějším spouštěčem je změna tlaku. Bohužel moje problémy jsou "bez příčiny" dle vyšetření EEG, magnetická rezonance - tudíž nemůžu záchvatům předcházet jen se snažit zmírnit už začínající nebo probíhající záchvat (někdy mě vzbudí v noci silná bolest). Můj starší syn začal trpět záchvaty od 13let (nyní skoro 18) a to rychlým dospíváním. Pamatuji se jak nám volali z gymplu ať pro něj přijedeme, že má záchvat a "ochrnul" (ochabnutí a brnění v polovině těla) nebo je dezorientovaný. Následoval vždy ihned odvoz na neurologii, kde po vyšetření EEG konstatovali, že záchvat proběhl. Nyní má záchvaty tak 5x do roka a pomůže mu celý den spát a algifen, naštěstí jinými příznaky již netrpí. Bohužel máme na gymplu třídního učitele (druhým rokem) a ten se na synovy jednodenní absence dívá jako na ulejvání. Jeho bývalá třídní trpěla migrénami také, tak nebyl problém.
 Zuzuk + Bobišák 


Re: migrena 

(15.12.2008 13:04:05)
Migrény jsem bohužel taky podědila, ale u mě se projevily až v pubertě asi kolem 14. roku. Mě bohužel tma a ticho nepomáhali, protože opravdu trpím všemi příznaky, které jsou v článku uvedené a vždycky to vyřešila až injekce na pohotovosti (pamatuju si, že vždycky když mě tam vezli, tak jsem pozvracela celé auto - citlivější povahy prominou ~j~) a následovaly 2 dny šílené bolesti hlavy při každém prudším pohybu. Je pravda, že ve škole se na mě taky dívali jako na simulanta, ale kdo to nezažil, tak prostě nepochopí. Ono se to taky těžko vysvětluje, že když se na někoho podívám, tak ho vidím, ale bez hlavy a připadá mi to úplně normální ~:-D. A nebo že chci něco říct a místo toho ze mě vyleze neuvěřitelný blábol, připadám si vždycky jako bych byla totálně na mol.
Ale po 12 letech jsem se už naučila ohlídat začátek a hlavně mám doma dvouleté dítě, takže musím fungovat i když mě chytne migréna. Každý to má jinak, ale u mě pomáhá 70 kapek Algifenu (najednou, je to hnus, ale funguje) a po odeznění úvodních příznaků (poruchy vidění, "putující" brnění jedné strany těla, případně poruchy řeči) čtyřstovka Ibalginu proti bolení hlavu. Člověk je pak jako zfetovaný, ale schopný fungovat (rozhodně ale nedoporučuji třeba řídit auto, je to "o hubu").
Samozřejmě pokud má někdo migrénu 2x do týdně, tak toto za chvíli přestne působit, protože na Algifen i Ibalgin si tělo časem zvykne. Je to spíš řešení pro ty, kteří maji jako já záchvaty tak jednou za dva měsíce.
Přeji všem do boje hodně úspěchů ~:-D
 Marťuša,Kryštof 16,Emma 15 


antimigrenika 

(10.12.2008 8:37:02)
Migrénou trpím s různou intenzitou asi od 17 let,absolvovala jsem nejrůznější léčby. Nejvíce mi pomáhalo těhotenství, během obou migrény naprosti ustaly. Pak ale přišly migrény s mnohem větší intenzitou, zvracení, aury atd.. Se dvěma malými dětmi se nemůžu dovolit být ani jeden den "mimo", takže užívám po dohodě s neurologem antimigrenika (Imigran, Rosemig....), nejsou návykové, zaberou do 1-2 hodin po aplikaci, nenašla jsem zatím žádná proti. Když zaberou dostaví se pocit úlevy o jakém píšete. Mám pocit, že mi někdy stačí vědomí, že je mám v kabelce a je mi líp. U dětí se bohudík zatím žádné symptomy neobjevily.Martina
 Markéta, půlroční syn 
  • 

Re: antimigrenika 

(10.12.2008 17:10:23)
Já trpím migrénami od puberty. V těhotenství mi také ustaly, ale bohužel se vrátily. Nepomáhají mi žádné léky, mám alergii na některé druhy analgetik, tak to mám o to těžší. Při záchvatu se nedokážu postarat sama o sebe, natož o dítě.
 peprnik 


Re: migrena 

(15.12.2008 9:21:27)
Migrenou trpim uz od 12, jeste jsem nenasel lek, ktry by mi pomohl. Dam ale jednu radu, beru kazdy den tabletu rozpustneho horciku a pokud na ni nezapomenu nebo pokud se velmi nezpotim (napr. tim,ze beham v lete na primem slunci), pomaha to jako prevence na 100 %.
 Džejn55 
  • 

DOBRÁ RADA - VYZKOUŠEJTE  

(10.12.2008 8:05:03)
Na migrény trpím odmalička, stejně jako můj syn. Po letech zkoumání, vyšetření, braní alalgetik a migrenik a všeho možného, po vyzkoušení akupunktury, po masážích krční páteře, homeopatické léčbě atd. jsem objevila něco, co mně (i synovi) skutečně pomohlo.

Jsou to kapky na snížení očního tlaku, jmenují se ARUTIMOL, napíše vám je oční lékař. Kapky jsou sice primárně určené pro snižování očního tlaku, ale obsahují nějaké "blokátory", které se v současnosti prý testují na účinnost proti migrénám.
Moje teorie je ta, že migréna vzniká tím, že se do cévy v mozku dostane větší množství krve, céva se stáhne a vznikne migréna (to vlastně není moje teorie, to je fakt :-)). Oční kapky snižují tlak v oku, ale zřejmě i v celém mozku, takže udržují hladinu tekutiny (tedy i krve) v normě a nedovolí tedy, aby se krev do cévy dostala v tom větším množství.

Je mi 35 let, migrénou jsem trpěla snad od narození, až do doby, než jsem začala pravidelně kapat Arutimol. Od té doby mám úplně jiný život (pokud si tedy nezapomenu nakapat, to je pak hned poznat. Naopak - pokud se migréna začíná ozývat, hned si nakapu, i kdyby to mělo být vícekrát za den a bolesti hned ustoupí.)
Ještě dodám, že na oční jsem samozřejmě chodila celý život pravidelně, a nikdy mi žádný problém vyvolávající migrény, nenašli. Takže oční tlak s tím možná nemá nic společného.

Co se týká syna, ten na to trpí taky odmalička, po vyšetření na neurologii bylo stanovisko lékařky jasné - migréna. Její rada (mimochodem moc dobrá, synovi fakt pomohla) byla aspoň 4x balení magnesia ročně (ne naráz, samozřejmě).

Pokud i tak syna hlava začne bolet, stačí mu kápnout kapky a je po bolesti. Je to fakt účinné stejně jako třeba Ibalgin.

Dříve jsme měli spotřebu Ibalgáče asi 1,5 vekého balení za měsíc. Od ledna, kdy máme kapky, máme otevřené pořád stejné platíčko...... (Algifen už nemůžu, zvracím ho okamžitě po požití).


Doufám, že to někomu pomůže.... Nenechte se odbýt u očního, že máte tlak v pořádku. Zkuste si aspoň jedno balení kapek vyžádat a uvidíte, jeslti vám to pomohlo....
 Patsy + holky 


Re: DOBRÁ RADA - VYZKOUŠEJTE  

(10.12.2008 8:53:11)
Tak já mám migrény od 13 let, v poslední době 2-4 záchvaty měsíčně. Od neuroložky mám triptany, ale zaberou až po 2-3 hodinách, což je dlouho a naposledy nepomohl vůbec, naštěstí to okamžitě vyřešil Ibalgin, měla jsem ho poprvé, tak na něj nejsem vůbec zvyklá. Budu si muset říct o silnější (stovkové) triptany. U mě to bylo naopak nejhorší v těhotenství, záchvaty byly častěji a člověk nemůže brát žádnou medikaci, děs ~a~ .
Džejn, k očnímu si můžu zajít na to vyšetření i bez jakéhokoliv doporučení? A je to jen na předpis?
 marulinka 


Re: DOBRÁ RADA - VYZKOUŠEJTE  

(10.12.2008 9:22:16)
Nějak se mi to smázlo, tak píšu znovu.Většinou co tady píšete trpíte sami migrénou, a také vaše děti. U nás to nikdo nemá, ale bohužel má 10letá dcera dobře ví co to je. Jakmile se zbavila epileptických záchvatů,začaly migrény.Ty ji sice neohrožují na životě, ale zase jsou pro ni asi hodně bolestivé.Naštěstí má auru, trne ji ruka,ústa,špatně vidí,nemůže mluvit a celá je popletená. Když je doma, okamžitě do postele, rychle usnout a pak je dobrá. Horší, když je ve škole a záchvat se rozjede, to už je pozdě. To protrpí několik hodin, volá na mě "pomož mi". Nic ji nepomáhá. Jen jeden lék Indometacin, ale ten je od 50 kg, které zdaleka nemá, a tak čekám jestli neusne než ji ho dám. Ale někdy neusne, a to už je pak tak rozjetý, že zvrací a je ji hrozně. Říká se,že kdo to sám na vlastní kůži nezažije, neví co to je. Ale když vidím svoje dítě trpět je to pro mě, jako by to bolelo mě.
 LenkaMad 


Re: DOBRÁ RADA - VYZKOUŠEJTE  

(10.12.2008 10:01:42)
Marulinko, můj syn (teď 15 let, migrény mu začly v 7) taky začal trpět na migrény poté co se zbavil epilepsie. Taktéž je pro něho Indometacin jediný lék, který mu na migrénu zabírá. Dávám mu 1 čípek indometacinu 50 mg, přitom on váží jen něco kolem 45 kg. Indometacin bere už 2. rok. Předtím se vždycky při migrénách hodně trápil, vyzkoušeli jsme kdeco, ale nepomohlo, prozvracel hodiny, tabletky vyzvracel, paralenové čípky nepomáhaly. Triptany - pokud se daly včas - sice pomohly, ale jen pro ten den a druhý den byl záchvat migrény zpátky a s ještě větší intenzitou. Jinak, nám hodně pomohl Clavigrenin, byla to preventivní 3 měsíční kůra, dále bral preventivně Neurontin a Topamax, tyhle tabletky nezabraly. Teď nasazujem Lamictal, je to sice lék proti epi, ale má prý dobré účinky i na bolesti hlavy. Migréna může být i od krční páteře, jednu dobu nám pomáhala Vojtovka, ale asi zablokovaná krční páteř není v našem případě jedinou příčinou migrén. Ta cévní stránka v tom hraje zřejmě taky velkou roli.
 marulinka 


Re: DOBRÁ RADA - VYZKOUŠEJTE  

(10.12.2008 11:00:49)
LenkaMad,Díky za radu, nevíš má-li nějakou spojitost epilepsie s migrénou? Berete znovu lék Lamictal proti Epi, to znamená, že měl znovu epileptický záchvat? Vždy jsem si myslela, že léky na EPi se musí brát dlouhodobě ,nejméně 3 roky od posledního záchvatu.
 LenkaMad 


Re: DOBRÁ RADA - VYZKOUŠEJTE  

(10.12.2008 14:18:45)
Ne, bereme Lamictal na migrénu. Z epi jsme už venku. I ten Neurontin a Topamax už jsme brali na ovlivnění migrén, i když jsou to původně léky na epilepsii.
 LenkaMad 


Re: DOBRÁ RADA - VYZKOUŠEJTE  

(10.12.2008 14:28:14)
Jestli má souvislost epilepsie a migrény nevím. Nám vpodstatě když se upravilo EEG a byl bez záchvatu, začly migrény. Ale hlava ho bolela už odmalička, co začal mluvit tak pořád říkal: "bolí hlava", ale my v rodině nikdo migrénu nemáme, tak jsme netušili, co za tím je. Až v těch 7mi letech, to se mu bolesti hlavy hodně zhoršily, vždycky si šel lehnout, chtěl tmu a ticho, začal zvracívat. Teď mívá migrénu tak 1x týdně, což je míň než dřív. Zažili jsme i dobu kdy mu bylo zle 2 - 3x týdně, nerada vzpomínám. Několikrát skončil v nemocnici na neurologii na kapačkách.
 Džejn55 
  • 

Re: DOBRÁ RADA - VYZKOUŠEJTE  

(10.12.2008 10:01:52)
Na očním se musíš objednat, ale doporučení asi mít nemusíš. Kapky jsou jen na předpis (a nedoplácí se na ně).
 Barča, 2kluci 
  • 

Re: DOBRÁ RADA - VYZKOUŠEJTE  

(10.12.2008 10:11:54)
"Ibáče" mi nezabírají vůbec, algifen mám doma zásobu tablet (hlavně pro syna), kapek i injekcí. Já beru Fromen a vcelku jsem spokojená. Brala jsem i nosní sprey, ale pak to mělo vedl.účinky jako např. spouštění se krve, nebo zvracení. Bohužel pokud je to silný záchvat tak léky utlumí na určitou dobu a pak se to znovu rozjíždí. Po požití dalšího prášku jsem otupělá,unavená, nateklá, hodně špatně vidím hlavně na oko za kterým je bolest. Naštěstí synovi stačí algifen a spát - takové ty silnější záchvaty s "ochabnutím" poloviny těla, zmateností, ztrátou vyjadřování u něj vymizely chci věřit, že už nastálo.
 pavla 2 deti 
  • 

Re: DOBRÁ RADA - VYZKOUŠEJTE  

(10.12.2008 14:53:14)
ahoj,taky trpim na migreny a mne krome ibalginu pomaha piti blackcola(nevim,zda se to tak spravne pise)...Normalne kafe nemuzu,je mi po nem hodne spatne od zaludku,ale tahle kombinace koly a kafe ve studene podobe mi vazne pomohla pokazde, i kdyz uz jsem byla ve stadiu zvraceni.A co jsem u sebe vypozorovala je vyskyt migren pri menstruaci..mozna tim,jak na tu dobu prestanu brat antikoncepci klesne hladina hormonu..nevim..Kazdopadne kdyz si hned v zacatku nevezmu neco na bolest samo to neprejde(nepomaha klid,ani tma..)Tak snad moje rada nekomu pomuze :)
 Tvoje horší já 


Migréna je dědičná? 

(10.12.2008 11:45:20)
Myslím, že migrénu znám, i když u lékaře jsem s tím nikdy nebyla. V pubertě jsem párkrát prožila i typickou auru s poruchami zorného pole. A mám obavy, že se projevuje i u mých dvou starších dětí. Bolest hlavy, citlivost na světlo, zvracení - to by mohlo být ono.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Migréna je dědičná? 

(10.12.2008 11:51:39)
Jani, některé typy migrény jsou, zejména ty časné. U nás je to tchyně (asi od 4 let) a manžel (nejpozději někdy v 7 letech), má spoustu "humorných" histrek o tom, jak ho učutelna nechala ležet vě hodiny vzadu na lavici v domění, že simuluje a přestane ho to bavit - když se za dvě hodiny fakt nai nepohnul, teprve jí došlo, že fakt asi nekecá a je mu mizerně ...

Takže u nás se každá bolest hlavy u dětí sleduje, jestli jim to, chudinkám, taky nezačíná ...

Pro manžela prý byly ve škole nejstrašnější ty odpolední hodiny (únava, nevětraná místnost) a doteď hlavně podzim a jaro, zejméne ty krásné slunečné dny babího léta a raného jara, kdy vše láká běhat venku - a manžel leží potmě v ložnici.
 Patsy + holky 


Re: Migréna je dědičná? 

(10.12.2008 12:27:43)
Migréna je prý až ze 70% dědičná, bohužel ~;(( . Já ji mám po mámě, ale zdědila jsem ji jako jediná ze 3 dětí. Doufám, že moje děti zůstanou bez tohoto dědictví.
 Kristýna 
  • 

Ibalgin je zázrak 

(10.12.2008 12:24:39)
Migrénou trpím od druhé třídy, velmi silné záchvaty se zvracením. Myslím že tehdy byly vyvolávány velkým stresem, chodila jsem do školy kde nás učitel za všechno mlátil a hrozně jsem se bála. Trpím jimi dodnes při stresu nebo větší zátěži. A musím prohlásit Ibalgin za zázrak, zabírá mi většinou okamžitě, při větších problémech hodím dva. Jinak mi nezabírá nic. Zajímavé také je, že to tehdy nikdo neřešil že mi je špatně, žádné vyšetření apod.
 Gabča, dcera 6/06 
  • 

Re: Ibalgin je zázrak 

(10.12.2008 12:57:31)
Já teda nedám dopustit na Algifen, na migrénu mi jinak zatím nezabralo vůbec nic :( Vždycky se bolest vrátila a nevolnost pokračovala.
Jo a zdědila jsem jí po babičce a zrovna dneska se o mě pokouší... :(
 Barča, 2kluci 
  • 

Re: Ibalgin je zázrak 

(10.12.2008 14:53:54)
Mě taky vždycky algifen pomohl, ale po druhém synovi se migrény rozjely o dost víc a také ve větší síle, že jsem musela přejít na ty triptany. Ibaligin mě potlačí jen takový slaboučký nápor migrény, ale to jich musím sníst 6-8 tablet (Ibalgin 400).
 Patsy + holky 


Re: Ibalgin je zázrak 

(10.12.2008 15:26:42)
Barčo, 6-8 tablet??? Divím se, že ještě žiješ ~a~ . To jsi si vytvořila postupně návyk? Mě zabíraly Algifen. kapky, potom jsem jela "jen" v Ibuprofenech a Panadolech, po těhu a kojení jsem se konečně dostala do rukou neurologa a beru triptany, Ibalgin mi zabral poprvé okamžitě po jednom prášku, protože vyzkoušený triptan - Cinie - selhal, nechápu proč ~n~ . U mě je navíc problém, že nemívám auru, takže netuším, jestli se z pouhého pobolívání hlavy vyklube záchvat nebo ne, tak čekám, než se to rozjede, abych si triptan nebrala zbytečně a potom už je zase možná pozdě....~Rv
 Tvoje horší já 


Re: Ibalgin je zázrak 

(10.12.2008 15:36:46)
Myslím, že pro dítě je toto už smrtelná dávka.
 Barča, 2kluci 
  • 

Re: Ibalgin je zázrak 

(12.12.2008 11:12:18)
Měla jsem opravdu velké problémy a ten čas, kdy jsem to takhle provozovala byl extrém. Nyní slabší záchvaty protrpím bez léků - nanejvýš si dám Algifen jen na utlumení, protože už mi k zastavení migrény nestačí. Jinak Cinie mi vůbec nezabírají, Fromen ano, Dyhiderdot (nosní sprej) zabírá, ale měl vedl.účinky. Měla jsem toho víc, ale vše po čase přestane účinkovat a pak musím zkoušet co pomůže a co ne.
 Zuzuk + Bobišák 


Re: Ibalgin je zázrak 

(15.12.2008 13:59:06)
8 tablet čtyřstovky ibalginu na dospělého není tak moc. Můj dvouletý syn se nedávno u babičky dostal k platu dvoustovek a půlku "růžových lentilek" spolykal. Když jsem volala na toxikologickou linku, tak mi řekli, že aby se mu něco stalo, tak vzhledm k váze (tehdy cca 11kg), by toho musel spolykat tak 10x víc. Takže když je to nárazově, tak se nemůže nic stát.
Jinak na migrénu se musí útokem, já používám algifen a beru najednou tak 60-70 kapek a pak ještě 1-2 čtyřstovky ibalginu po odeznění úvodních příznaků, na bolení hlavy. Je to tak jednou za měsíc až dva a zatím žiju.
 Barča, 2kluci 
  • 

Re: Ibalgin je zázrak 

(15.12.2008 14:49:34)
Já si tím Ibalginem "odrovnala" žaludek a žlučník - křeče. No horší myslím bylo, když jsem používala na "zaspání" záchvatu Rohypnol a už mi tři tablety na usnutí nestačily - trvalo to móc dlouho. Nyní jsem jen na tom algifenu a samozřejmě Fromenu. Moje záchvaty (myslím ty třídenní) jsou tak 5x do měsíce a může za to změny tlaku.
 bety2002 
  • 

Re: Ibalgin je zázrak 

(10.12.2008 13:56:00)
Mám dva syny (4 a 6) a ten starší je už od 4 let vedený na neurologii. Taky zdědil po manželovi migrény. Nám teda zabírá (mimo klid, tmu ap.) výborně lék Nurofen Aktiv. Skvělé je na něm, že jej není potřeba zapít, rozpustí se v ústech. Je to slabý Ibuprofen, mám jej stále u sebe a když potřebuje manžel nebo syn tak se může hned podat (třeba v autě ap.). Držím palce všem, kteří s tím bojují.
 Tvoje horší já 


Re: Ibalgin je zázrak 

(10.12.2008 14:36:58)
Celé roky jsem si vzala vždycky paralen a nepomohlo to vůbec. Pak mi někdo poradil ibalgin a musím říct, že zabere většinou okamžitě.
 Marťuša,Kryštof 16,Emma 15 


Re: Ibalgin je zázrak 

(10.12.2008 17:23:48)
Já si tedy nejsem jistá, jestli jde fakt o migrénu, když vám zaberou léky proti bolesti... Co ostatní příznaky? Aura, nevolnost, zvracení....? Znovu si tu přihřívám antimigrenika, která vlastně odstraňují příčinu a tím i všechny příznaky migrény. Tím rozhodně nechci nijak zlehčovat vaše utrpení (fakt vím, očem mluvím), ale mě tedy analgetika neudělají s migrénou vůbec nic, antimigrenika pomohou do 2 hodin skoro vždy. Nevím, jestli je mohou brát i děti, ale mě fakt usnadňují život nepředstavitelně. Dokonce si pamatuju léky, které fungovaly jen při začátku záchvatu, ale nová generace léků funguje i v průběhu záchvatu.Martina
 Patsy + holky 


Re: Ibalgin je zázrak 

(10.12.2008 18:05:52)
Mě triptany zase tak dobře nedělají, mám po nich zvláštní stavy, jsem jakoby oblblá, udělá se mi s sucho v ústech, po Rosemigu je mi dokonce nevolno...ale to je jako se vším - na každého účinkuje tentýž lék jinak ~d~
 marulinka 


Re: Ibalgin je zázrak 

(11.12.2008 8:27:26)
já se taky přikláním k tomuto názoru. Naše neuroložka mi také vždy říkala ať nezkouším obyčejné léky jako algifen,ibalgin,nurofen ....., které na skutečnou migrénu nezabírají.Zkusila jsem to jen 2x a hned jsem ji dala za pravdu. To je zvláštní,že někomu to pomůže.
 Gabča, dcera 6/06 
  • 

Re: Ibalgin je zázrak 

(11.12.2008 9:32:55)
Algifen je teda na předpis a má přímo v letáčku napsané, že je určený na migrénu :) Nevím, já si myslím, že je to protože působí zároveň proti křečím a u migrény jsou cévy stažené - já bych řekla v nějaké křeči, tak možná proto, ale je to jenom můj odhad, nejsem odborník. :)
 Martina, 2 kluci 


Re: Ibalgin je zázrak 

(11.12.2008 19:51:00)
Marťušo, mě zabírá taky Ibalgin, mám poruchy vidění, necítím levou nohu, tvář a trnou mi zuby...prostě klasika...takže někdo si fakt vystačí i s Ibalginem a má pravou migrénu.
U mě je spolehlivým spouštěčem čtečka kódů v obchodě a laserové ukazovátko :-)
 Marťuša,Kryštof 16,Emma 15 


Re: Ibalgin je zázrak 

(12.12.2008 10:59:02)
Tak to máš štěstí, mě to ty průvodní příznaky neodstraní. Po dceři jsem se propracovala až na 2-3 záchvaty týdně a po nasazení antimigrenik i ta četnost zeslábla. Poslední dobou se mi objevuje takový zákeřný nástup, během vteřiny mám před sebou takový zrnitý pruh, kde nevidím třeba písmenka, pak to ustane a do půl hodiny přijde pekelná bolest, brnění, zvracení atd., znáš to.Martina
 Martina, 2 kluci 


Re: Ibalgin je zázrak 

(12.12.2008 14:49:17)
Mě na tom zezačátku (když to ještě moc nebolí) baví, jak vidím písmena, ale nedokážu z nich sestavit TO SLOVO, které dávají. jednou se mi to stalo v místnosti s laserovými efekty, já viděla 4 děti, mezi nimi byl můj syn a já ho nerozeznala - věděla jsem co má které dítě na sobě, věděla jsem, co měl na sobě můj syn,ale nevěděla, který je můj :-) Asi mi vždy vynechá nějaká ta část mozku, co zpracovává zrakové vjemy a logicky je uspořádává :-)
Jako dítě jsem nedokázala učitelce ve čtrté třídě vysvětlit, že vidím písmena, ale nedokážu je přečíst - nedávaly mi dohromady žádná slova...
 Marťuša,Kryštof 16,Emma 15 


Re: Ibalgin je zázrak 

(12.12.2008 16:54:54)
Mě začala migréna až v pubertě a aury mám až tak od 20, ten pocit s těma písmenkama je přesnej, je to divný, mě to vždycky hrozně zaskočí, že zrovna teď, když se to vůbec nehodí, ale aspoň se na to můžu připravit :-).Jinak jsem člověk dost v pohodě (myslím zdravotně, tuky tuk, abych to nezakrikla) a tohle je takovej nevyzpytatelnej handicap. Jak už jsem psala níž, byla jsem asi před 2 lety na kineziologii a trochu jsem se s tím naučila pracovat.Martina
 1Libka 


Re: Ibalgin je zázrak 

(12.12.2008 18:12:15)
Taky v rodině trpíme na migrény. Babička,táta,brácha i já. Je to síla. Brácha je má od malička a mě se objevily až ve 20letech. Od té doby chodím na neurologii,nejdřív na běžnou a teď již do nemocnice,kde byl na migr.specialista. Najděte si fakt dobrého neurologa,nejlíp takového, který se na migrény specializuje - http://www.bolestihlavy.cz/lekar.php . Mě fakt pomohli k zmírnění. Na té první neur.mi řekli,že antiko neva,ale musí být slabá... Po té,co jsem naprosto zkolabovala,jsem na doporuč.v nemocnici přestala brát antiko. Původně jsem měla několikadenní migrénu 2-3x do týdne s úlevou jeden až dva dny. Pokud jsem zrovna neměla takový záchvat,že jsem přestala chodit či vidět,tak jsem musela být v práci. Bylo to příšerný. Než jsem otěhotněla,tak jsem si libovala,že mám několikadení migrénu jednou,dvakrát za 14 dní. Zabírá mi pokaždé něco jiného (Migea, Rosemig, Relpax),pravidelně beru magnesium. Dřív než jsem se propracovala k této nižší četnosti jsem brala i prášky proti epilepsii aniž bych jí trpěla,ale úleva u migrén nastala. Bratrovi pomáhá Ibáč,ale někdy taky ne... Teď jako těhule trpím,migrény útočí a nic vzít nemůžu. Mám je hlavně díky změnám počasí a taky ty hormony.
Přeju Vám i dětem co nejvíc dnů bez migrén!!!
 Patsy + holky 


Re: Ibalgin je zázrak 

(13.12.2008 20:02:09)
To je tedy síla, ta četnost záchvatů. Já teď mám 2 měsíčně, ale pouze jednodenní a jsem ráda, že jsem ráda. Mmch. v příbalovém letáku Ibalginu je uvedeno, že se nesmí od 3. trimestru těhotenství. Je tu některá, která ho v těhu brala? Myslím, že kdyby byly nějaké pochybnosti o škodlivosti v těhotenství, nelajzli by si to uvádět...mě by to hodně moc ulehčilo, první dva trimestry jsem promigrénovala jen s Paralenem, což je jako když prdne do Stromovky.
 Gabča, dcera 6/06 
  • 

Re: Ibalgin je zázrak 

(13.12.2008 22:39:06)
já to taky "přežívala" na Paralenu, což bylo o ničem, i když v začátku mi v nemocnici normálně dali algifen, prý se může, i když v letáku je napsaný opak, asi si mysleli, že už je to jedno... :( Malá je naštěstí v pořádku, ťukám na všechno kolem...
 Barča, 2kluci 
  • 

Re: Ibalgin je zázrak 

(15.12.2008 7:25:21)
U nás nikdo migrénami netrpěl jen já a starší syn, který má nyní záchvaty už jen tak 5-6x do roka a stačí mu si vzít Algifen a prospat den. Já si v těhotenství užívala bez záchvatů, za to po porodu mladšího syna to se mnou pěkně zamávalo a šestinedělí byl zlej sen. Prošla jsem si období, kdy jsem byla na Ibalginu a to na hóóódně vysokých dávkách, abych vůbec fungovala. To se bohužel projevilo žlučníkovými záchvaty a skoro-odrovnání si žaludku. Také jsem si vyzkoušela "závislost" na Rohypnolu, kdy jsem neusnula ani po třech tabletách. Nyní jsem na triptanech a musím zaklepat, že dokážou záchvat zastavit.
 mamina 
  • 

marihuana 

(10.12.2008 17:29:25)
Pomáhá mi 100% marihuana. Jednou jsem to někde četla a tak jsem to při jednom silném záchvatu vyzkoušela. Opravdu to funguje a je todle mého názoru lepší než do sebe ládovat pořád chemii. Přeci jen je to jen rostlina(léčivá bylina). A také snižuje oční tlak, což mi připomíná příspěvek paní s kapkami na snížení nitroočního tlaku. Nikomu to nenutím, jen přidávám svou zkušenost. Teď mám pořád trochu doma, když to přijde, tak si zakouřím a je po problému.
 Patsy + holky 


Re: marihuana 

(10.12.2008 17:54:15)
Marihuanu jsem jednu dobu (v pubertě ~;) ) kouřila téměř denně, ale bohužel si nepamatuju, jak jsem na tom byla s migrénou, za pokus to rozhodně stojí ~R^
 Oliver 


akupresúra 

(10.12.2008 20:41:53)
Migrény som mávala ako malá veľmi často. Niekedy začínali aurami, no vždy končili zvracaním. Dnes ich už mávam len málokedy (asi 3x do roka), no už to riešim len paralenom alebo akupresúrou. Nahmatám si bod nad očným viečkom vo vnútornom rohu oka.Je tam taká jamka, tú si pritlačím asi na 3-4 minúty a bolesť buď pominie alebo aspoň povolí do znesiteľnejšej formy.
 Michaela Pecharová 


Re: akupresúra 

(11.12.2008 18:25:17)
Je zajímavé, že zmiňujete tento bod. Pokud mě bolí hlava, tyhle body jsou otvory, do kterých mi někdo vráží nože ~n~. Bolí mě i samy o sobě, pokud si byť jemně stlačím, i když zrovna nemám bolehlav... Je tu nějaký doktor, který ví, co je to body?
 Marťuša,Kryštof 16,Emma 15 


kineziologie 

(12.12.2008 11:01:30)
Ještě mám jeden tip, dost mi to pomohlo, když jsem ty záchvaty měla hodně časté, koho by zajímalo více, ozvěte se mi, je to trochu alternativní, nechci tu vyvolávat nějaké polemiky :-).Martina
 Hanka, 2 malé děti 
  • 

Re: kineziologie 

(22.12.2008 11:36:42)
Dobrý den, mě by téma migrény a kinezilogie zajímalo. Sama jsem tam chodila s ekzémem, manžel má migrény a nemůžu ho přesvědčit, aby na kinezku šel.
 8.5Yettynkaa12 


Mám migrenu - poradíte? 

(14.12.2008 20:10:01)
Dobrý den, nikdy jsem migrenu neměla, až asi ted. Projevuje se to takto: začnou se mi dělat mžitky před očima, mám problém číst, jako bych se dívala přes nějakou síťku, kde problikávají jen některá místa v síťce. Nejde o velikost písmenek, spíš o to rychle se v textu zorientovat. Mám pocit, jako bych se třeba dlouho dívala do rozsvícené žárovky a pak se podívala na papír - takové blikavé tmavé skvrnky se mi dělají před očima. Tento stav trvá třeba dvě hodiny a pak začne bolet hlava, která bolí třeba tři dny. V úterý jdu na CT, tak budu vědět víc, na neurologii jsem už byla -měla jsem si sahat rukou na nos atd, to je prý v pořádku. Ty poruchy vidění mne děsí.
 Marťuša,Kryštof 16,Emma 15 


Re: Mám migrenu - poradíte? 

(15.12.2008 19:21:30)
Poruchy vidění jsou nepříjemné a než je rozpoznáš, asi tě vylekají, ale patří to k migréně, u mě to bývají počáteční příznaky. Rozhodně si nech udělat všechna potřebná vyšetření.Martina
 Kateřina Želinská 
  • 

migréna u dětí 

(29.10.2015 14:28:27)
Dobrý den, prosím ty z Vás, které mají děti ve věku od 10 do 19 let a trpí bolestmi hlavy, jestli by dětičky poprosily o vyplnění dotazníku na toto téma k mojí Bakalářské práci.
Děkuji. :-)
http://www.survio.com/survey/d/S9C5C1P6M8U4C8S9H

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.