| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Soud Šalamounův a pěstounská péče

 Celkem 2 názorů.
 Věra Žďárská 
  • 

pěstounská péče 

(7.5.2012 7:46:37)
Měli jsme chlapce v pěstounské péči od jeho pěti let. Velké problémy s ním nastaly kolem dvanáctého roku (Rom), ne že by před tím nebyly. Pořád se mu zdálo, že by se mu v jiné rodině vedlo lépe. Na to uslyšela spřízněná rodina a "pomohla" mu od nás odejít. To, co následovalo potom byla učiněná hrůza - směr pasťáky. Myslím si, že se to nemělo přihodit, byla chyba myslet si, že se mu jinde povede lépe. My jsme s ním přece jenom prožili jeho nejrannější rodinné období a naše okolí ho znalo od MŠ, a to se dítě lépe vnímá, než když přijde dospívající s problémy.
 Lenka nová, tři dospívající děti 
  • 

to by si měli přečíst i naši soudci 

(7.5.2012 9:02:02)
Výborný článek. Škoda, že se u nás mnohdy zachází s dítětem jako s kusem nábytku, na který mají rodiče "pávo". Např. nucení dítěte do styku s tím z rodičů, který je nemá v péči (známá výmluva - určitě je proti mě navádí ten pečující rodič), výkon rozhodnutí apod. Vůbec není důležité, kdo je biologická matka či otec, opravdová matka a otec jsou ti, se kterými se dítě cítí bezpečně a je s nimi rádo. Jak říkal prof. Matějček: dítě potřebuje stálé a citově vřelé prostředí. Nezáleží na tom, jestli mu je poskytnou rodiče biologičtí nebo nebiologičtí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.