| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Soud Šalamounův a pěstounská péče

 Celkem 2 názorů.
 Věra Žďárská 
  • 

pěstounská péče 

(7.5.2012 7:46:37)
Měli jsme chlapce v pěstounské péči od jeho pěti let. Velké problémy s ním nastaly kolem dvanáctého roku (Rom), ne že by před tím nebyly. Pořád se mu zdálo, že by se mu v jiné rodině vedlo lépe. Na to uslyšela spřízněná rodina a "pomohla" mu od nás odejít. To, co následovalo potom byla učiněná hrůza - směr pasťáky. Myslím si, že se to nemělo přihodit, byla chyba myslet si, že se mu jinde povede lépe. My jsme s ním přece jenom prožili jeho nejrannější rodinné období a naše okolí ho znalo od MŠ, a to se dítě lépe vnímá, než když přijde dospívající s problémy.
 Lenka nová, tři dospívající děti 
  • 

to by si měli přečíst i naši soudci 

(7.5.2012 9:02:02)
Výborný článek. Škoda, že se u nás mnohdy zachází s dítětem jako s kusem nábytku, na který mají rodiče "pávo". Např. nucení dítěte do styku s tím z rodičů, který je nemá v péči (známá výmluva - určitě je proti mě navádí ten pečující rodič), výkon rozhodnutí apod. Vůbec není důležité, kdo je biologická matka či otec, opravdová matka a otec jsou ti, se kterými se dítě cítí bezpečně a je s nimi rádo. Jak říkal prof. Matějček: dítě potřebuje stálé a citově vřelé prostředí. Nezáleží na tom, jestli mu je poskytnou rodiče biologičtí nebo nebiologičtí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.