| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nenech smysly zahálet!

 Celkem 3 názorů.
 *Niki* 


Souhlas. 

(20.11.2008 9:56:41)
Od té doby, co první dítko začalo jíst to, co my, jsem to udělala spíše naopak a my jíme to, co mohou i oni. Vařím z čerstvých surovin, nesmažíme (strouhanku snad doma ani nemáme), málo solím a moc nekořením. Muž si to ochucuje pak u stolu sám. A začala jsem vnímat opět chuť jednotlivých surovin, jídel a nejen směs hmoty s kořením :-)
Děti nosím, čímž jim zprostředkovám stálé doteky. Ony pak i líp vnímají horko-chlad, vítr-désť když jsou v náručí. Když jsem malou koupala ve vaničce, teplota musela být přesná, aby se jí tam líbilo. Když se koupe se mnou, snese jakoukoliv teplotu. Ale to už je spíš téma o nošení než o smyslech..:-)
 KačkaH 


hrajme s dětmi 

(22.11.2008 14:02:35)
Na rozvoj smyslů existuje opravdu velká spousta her, nejen pro malé předškoláčky a školkáčky, ale i pro větší děti. Zrovna nedávno jsem objevila skvělou hru pro malou i větší skupinu, de facto je jedno, jak starých dětí. Každé dítě si po cestě na výletě najde nějaký tvarově zajímavý kamínek. Ten si nese s sebou a pořádně si ho ohmatá,aby si jeho tvar dokonale zapamatoval. Pak, když se někde udělá přestávka, všechny kamínky se odevzdají vedoucímu, děti si sednou do kruhu, zavážou se jim oči a vedoucí posílá jeden kamínek za druhým. Každý si ho ohmatá a pokud je jeho, nechá si ho. Pokud ne, pošle dál. Kolik dětí zvládne najít si svůj kamínek?? Je to fakt parádní, i dospělí s tím mají problémy. Takže nenechme naše smysly zahálet a hrajme s dětmi!!Máte-li další nápady na smyslové hry - sem s nimi!!
 kamcula+david 08/05+Verca 11/0 


krasny clanek 

(23.11.2008 20:33:02)
dekuji, moc hezka inspirace, takovych vice! :)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.