| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dopisy dětem

 Celkem 26 názorů.
 jana vomočilová,2 děti 
  • 

je to tak 

(8.9.2008 10:16:51)
musím souhlasit.Mám dvě malé děti,ale již teď se bojím jejich odchodu a prázdnoty co po nich zůstane.Samozřejmě budu šťastná,když se osamostatní a budou se umět se životem prát.Někdy,když jsem ve stresu a nestíhám,říkám si,čert vem krásný domek,nové auto,luxusní dovolenou atd. teď jsou pro mě důležité chvilky s dětmi,nelituji čas s nimi strávený,ba naopak.Myslím,že toto je pro mě naprosto nejduležitější.Tím méně chápu maminy,které své děti opouštějí a vrací se velmi brzy do práce.Svěří dítě buď babičce nebo nějaké instituci.
 jana vomočilová,2 děti 
  • 

je to tak 

(8.9.2008 10:17:18)
musím souhlasit.Mám dvě malé děti,ale již teď se bojím jejich odchodu a prázdnoty co po nich zůstane.Samozřejmě budu šťastná,když se osamostatní a budou se umět se životem prát.Někdy,když jsem ve stresu a nestíhám,říkám si,čert vem krásný domek,nové auto,luxusní dovolenou atd. teď jsou pro mě důležité chvilky s dětmi,nelituji čas s nimi strávený,ba naopak.Myslím,že toto je pro mě naprosto nejduležitější.Tím méně chápu maminy,které své děti opouštějí a vrací se velmi brzy do práce.Svěří dítě buď babičce nebo nějaké instituci.
 Magda & 2 
  • 

Hezky napad... 

(8.9.2008 11:29:17)
Napad psani dopisu se mi moc libi. Ja osobne jsem velmi "psaci typ", pisu si uz pres 10 let pravidelne deniky a kdyz byli deti v brisku, psala jsem jim tzv. porodni deniky, kde jsem si s nimi "virtualne povidala", a tak se vlastne psychicky pripravovala na jejich prichod na svet....Nekdy psane slovo dokaze formulovat myslenky, na ktere bych si v ustnim podani netroufla nebo je nedokazala tak presne vystihnout. Akorat by me Macesko zajimalo, jak reagovaly tvoje deti na dopisy v dobe puberty, jestli jste se potom spolecne bavili o tom, co je v dopisech napsane....Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze jsem pozdni pubertu travila v zahranici jako au-pair a nekdy jsem dopisy svoji mamy spatne zkousavala a nechapala jsem, co mi to porad pise a o co ji vlastne jde.....
 zuni 


Re: Hezky napad... 

(8.9.2008 15:02:31)
mě mamka v pubertě psala spíš pohledy, spíš na usmířenou. Vybrala nějaký hezký obrázek, napsala na to něco ve smyslu "jseš moje hvězdička" protože když jsem byla mimi, tak jsem prý měla v obličeji čáry ve tvaru hvězdy a dala mi k tomu kousek čokolády :-)
Tenkrát jsem to přijímala tak jakoby se vzdorem, ale dnes na to myslím s láskou ~s~R^
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Hezky napad... 

(8.9.2008 15:14:28)
Nejsem zrovna moc deníčkový typ, nikdy jsem si žádný nepsala, ale v průběhu prvního těhotenství jsem měla nějakou potřebu se vypsat ze svých pocitů a tak jsem začala psát dopisy mimískovi. Nijak pravidelně, prostě jak se mi to zrovna hodí, píšu do sešitu slova, která bych chtěla svým dětem říct, ale dneska by je ještě nechápaly. Ani sama nevím, jestli je někdy budou číst, ale pokud ano, doufám, že jim třeba moje dopisy pomůžou pochopit, že i máma a táta jsou jen lidé... Jako jsem si spoustu věcí uvědomila já sama, když se mi dostaly do rukou tátovy deníky z cest z doby, kdy jsem se narodila.
 maceška 


Re: Hezky napad... 

(8.9.2008 17:45:19)
Každý reagoval trochu jinak - Dany mi odpovídal, raději taky písemně, hodně mu záleželo na tom, abychom mu rozuměli, a kromě toho bylo plno věcí, který by se mu do očí těžko říkaly. Dominik ani Hela se nevyjadřovali skoro k ničemu, ale byli takoví víc v pohodě. Myslím, že na několik "bodů zvratu" v jejich bouřlivých letech bych si dokázala vzpomenout :-)
 Magda&Kristynka(2roky) 
  • 

Re: Hezky napad... 

(12.9.2008 8:26:45)
Ja mela a mam s maminkou velmi dobry vztah, je naprosto skvela, dala mi toho moc. A ja bych chtela to same i vic (pokud to jde) dat sve dceri. Ted ziju v Italii a maminka mi hodne chybi, i kdyz sem tam je prisna a ja treba hur snesu to, co mi rika nebo namita, ale vim, ze to vzdycky mysli dobre. Co bych za to dala, kdybych mohla za ni kdykoliv zajit s Kristynkou, nechat ji ji, kdyz jdu do prace. Vim, ze by si ji strasne rada uzila. Ale dalka nedovoli se setkavat tak maximalne o prazdninach a o Vanocich. A to je tak strasne malo. Zvlast, kdyz ma clovek male deti, a treba potrebuje poradit, tak maminka velmi chybi.
 helena 6 
  • 

Čas  

(8.9.2008 16:36:24)
Někdy koukám na manžela a dceru a chtěla bych ten čas zastavit.. Letí tak hrozně rychle a já se snažím každou chviličku vyplnit s těmi, které máme rádi. Takže jedeme radši k babi a dědům nebo jdeme společně na procházku, úklid počká. Někdy jen tak sedím a koukám, jak holčinka spí a nemůžu se vynadívat. Tak trochu se i dopředu bojím, až jednou půjde do světa. Jedna kamarádka mi povídala, že člověk nepozná opravdovou lásku a strach dokud nemá děti. Asi na tom něco bude..
 Tatchud 29 let, syn 2roky+5měsíců 
  • 

Re: Čas  

(9.9.2008 15:38:41)
Asi jo, navíc dítě někoho i dost změní. Já jsem třeba hrozně vyměknul - jsem jak přezrálej meloun. Navenek se tvářím hrozně tvrdě, ale uvnitř "tvrdej" jak bláto. Od narození prcka (měl jsem ho v náručí pár minut po porodu - hned po omytí) už se nedívám na žádný romantický filmy. Ne že bych je někdy vyhledával, nikdy mne to moc nebavilo, ale dneska mne rozhodí jak senilní babku.
A přitom jsem dřív bejval celkem normální...
Do pytle práce.
 helena 6 
  • 

Re: Čas  

(9.9.2008 21:34:04)
Buď v klidu, můj manžel se přiznal, že když držel malou po porodu, plakal (nebyla jsem u toho rodila jsem CS). Což asi není až tak neobvyklé, ale i dneska, když spinká nebo povídá ty své nekonečné nesrozumitelné říkanky, tak vidím, že sem tam má slzu v oku, když se na ní zadívá. Prostě jí miluje.
A změnil se také dost. Vždycky myslel na "rodinu" i když jsme byli dva, ale teď ty jeho plány dostaly tak nějak jiný rozměr a smysl.. Myslím, že celkově i náš vztah dostal jiný krásný směr.
 maceška 


Re: Čas  

(10.9.2008 8:52:23)
Myslím, Tatchude, že být tátou musí být krásný a velmi intimní zážitek. Užívej si to :-)
PS: ráda čtu tvoje příspěvky
 Tatchud 29 let, syn 2roky+5měsíců 
  • 

Re: Čas  

(10.9.2008 9:12:07)
Já bych si užíval, ale tak nějak přes samý stromy nevidím les. Snažím se z baráku a okolí vytvořit ideální pohodové rodinné prostředí a (hlavně teď v létě) mi nezbývá čas ani na vyvenčení psa - lezu domů zvenku kolem desáté večer. Tak snad příští rok - ještě, že ten náš dvouapůlletý záškodník leze pořád za mnou a zdržuje, alespoň občas zvolním a přestanu tvořit.
 maceška 


Re: Čas  

(11.9.2008 7:12:50)
Myslím, že i tohle patří k "užívání si" rodinného života :-) Vždyť která část vašeho společného soužití je rodičovství? Není to náhodou každičký prožitý okamžik, ať už jste v tu chvíli pohromadě nebo jste spolu jen v myslích? Čím jsem starší, tím víc si myslím, že to tak je. Že nic už nemůže odpreparovat naše provázané životy, i kdybychom byli stovky kilometrů od sebe.
 Tvoje horší já 


Maceško 

(8.9.2008 18:00:39)
Pěkné čtení.
Já mám děti ještě pořád "za zadkem", tak bych si to asi měla vychutnávat.
Jinak - zjistila jsem, že moje sestřenka tě zná a už u vás párkrát byla - kamarádí se s tvojí neteří.
 maceška 


Re: Maceško 

(8.9.2008 19:17:33)
Koukám s pusou otevřenou - s kterou neteří? Bětkou?
Svět je hrozně malé místo k životu :-)
 Tvoje horší já 


Re: Maceško 

(8.9.2008 19:37:54)
Přesně tak. Bavili jsme se nedávno u našich na návštěve o případu pěstounů ze Slavkova, byla tam i sestřenka. A tatínek pronesl něco v tom smyslu, že nevěří v úspěšnost takového podniku. Na to sestřenka oponovala, že zná jednu pěstounskou rodinu a děti jsou moc šikovné. A byli jste to vy. Svět je fakt malý. Prý je kapela Výkup jablek, co u nás letos hrála, tvých synků? A já si tenkrát říkala, když jsem viděla zdálky plakát na náměstí, kdo to chce vykupovat jablka v zimě...
 maceška 


Re: Maceško 

(8.9.2008 20:25:39)
:-) No jo, to jsou oni :-) A tvoje sestřenka je teda která z Bětčiných kamarádek? Stačí křestní jméno :-)
 Tvoje horší já 


Re: Maceško 

(9.9.2008 12:45:56)
Danča.:-)
 maceška 


Re: Maceško 

(11.9.2008 7:13:22)
Tak to už jsem doma :-)
 juicy 


Aspoň jeden dopis... 

(9.9.2008 0:40:53)
... bych svému dítěti chtěla napsat. Je ještě malé, číst neumí - ale člověk nikdy neví, co se může přihodit. Takže aspoň pár slov o nás, jeho rodičích. Jakou posloucháme hudbu, seznam těch nej knížek, které jsme četli, nejlepších filmů, které jsme viděli, která místa jsme měli rádi a jak to vůbec s námi začalo a kdy jsme se rozhodli, že dva je málo... a taky jak moc ho máme rádi...

Poznala jsem v životě pár sirotků, kterým tyto informace zoufale chyběly - neměly se s čím ztotožnit, ani nad čím ohrnovat nos, protože rodiče znali jen z idealizovaného vyprávění babiček a vyšisovaných fotek. Možná to někomu připadá morbidní, ale podle mě by takových pár stránek bylo lepších, než vůbec nic.

Takže si už brzo vyčlením hodinku dvě na psaní!
Pěkný článeček, Maceško!
 Karkulka+2kluci 


Díky, Maceško, 

(10.9.2008 20:40:28)
za hezký článek, zatím máme jen jeno batolátko, ale už je dobře si připomenout, že dnešek se už nikdy nebude opakovat a tak ho pořádně prožít. A to mi Tvé články vždy pomáhají si uvědomit. Každý společně prožitý den je dar.
 Simča 
  • 

Vzalo mě to za srdce 

(10.9.2008 22:13:15)
Díky za krásný článek a ještě hezčí nápad psát dětem dopisy.Ale asi bych nevěděla, kdy je ta správná chvíle jim je dát.Mám taky dítě procházející hormonální bouří a někdy mám co dělat,abych nervy udržela na uzdě.To by se mi asi dopis špatně psal i dával.Pak mám ještě jedno mladší dítě a miminko a času s nimi si vážím čím dál víc.I když úplně klidně je občas nechám na hlídání babičce,chůvě nebo nějaké instituci(abych mohla občas pracovat nebo si jen tak odpočinout),přesto tu obrovskou lásku v srdci nedokážu slovem snad ani vyjádřit.Pak si dokážu 100%vychutnat každou chvilku strávenou s nimi.No a puberťáka občas "zpacifikuju",občas mě už dohnal skoro k zoufalství,ale už vím,že to zase přejde a že mi možná tyto občas krušné chvilky budou jednou chybět.A s těmi dopisy to možná zkusím.
 maceška 


Re: Vzalo mě to za srdce 

(11.9.2008 7:08:49)
Tomu rozumím, Simčo, dávat do ruky by v takové chvíli nebylo asi to pravý - ale dát dopis do rozečtené knížky, na stůl, poslat poštou nebo vložit do dárku pod stromečkem, to je moje osvědčená strategie :-)
 mmakulka 


Re: Díky, Maceško, 

(15.9.2008 9:46:08)
Článek je moc hezký,hodně jsem nad ním sama přemýšlela.Mám doma dvě děti,dcera je ve věku,když už to s ní hezky tříská,má 14let.Syn je teprve na začátku,ten měl jedenáct let.Občas si říkám,že nás ty děti zkouší,co všechno vydržíme a co všechno jim povolíme.Je fakt,že až odejdou z domu,tak mi budou moc chybět.Pokaždé se těším na společné chvíle s rodinou,ale někdy je jich jako šafránu.Dcera už na nás nemá tolik času jako dřív,musí stihnout spoustu věcí a pak večer sedí dlouho u počítače a píše si s přáteli.My jsme tu stále pro ně,zatím nás pořád potřebují a to je dobře.Markéta
 Hana, dva dospělí kluci 
  • 

Dospělé děti jsou pořád naše děti  

(14.9.2008 18:00:11)
Maceško, článek na jedničku a nad některými ohlasy bych málem uronila lítostivou slzičku. Včera ten mladší oslavil 18, je sice doma, chodí do školy , ale člověk se musí pomalu smiřovat s tím, že jednou odejdou a určitě budu moc ráda, když se budou rádi vracet.
 Andrejs 
  • 

Děkuju Maceško! 

(17.10.2008 14:40:51)
Ahoj Maceško,
četla jsem celý Tvůj seriál a moc vás obdivuji a blahopřeji, jak jste všechno zvládli. A je jistě báječné vidět, že se k vám děti (dnes již samostatní mladí lidé) s radostí vrací a cítí se u vás dobře. My s manželem stojíme teprve na úplném začátku adopčního řízení. Moc bych si přála, abychom se vydali stejnou laskavou cestou jako vy a aby se i nám rozšířily obzory, tak jako vám to umožnily vaše děti. Moc vám fandím a děkuji.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.