| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Porod z druhé stránky

 Celkem 42 názorů.
 Hela 
  • 

Hezke... 

(3.4.2006 0:05:38)
Ja nevim, ale kdysi tu jedna maminka psala, jak na jejiho manzela prisly "choutky" na porodnim boxu. No nevim, jestli manzelovi prisla manzelka u porodu tak sexy tak chvalim, ale jestli to jen nemohl vydrzet, tak toho bych chtela mit teda doma...
 Teroda 


K zapamatování si  

(3.4.2006 7:13:10)
Tak to si zapamatuju, třeba by se mi to mohlo hodit.
 Evís+3 ks 


Re: K zapamatování si  

(3.4.2006 11:13:19)
Koukám, že tatínek nebyl žádný stydlín, ale moc se mi jeho přístup líbí. A ještě lépe to vzala ona porodní asistentka:)))
 Katka 
  • 

podobná situace 

(3.4.2006 11:31:54)
Manželovi se stala podobná situace, když byl se mnou v porodnici. V 1. době jsem trávila čas ve vaně. Manžel měnil vodu a postříkal si nemocniční kalhoty, co mu půjčili. Své oblečení měl kdesi uzamčené,a tak sušil kalhoty na radiátoru a pobíhal kolem mě v trenkách. Personál se také bavil, ale mému muži to bylo jedno.Měl přeci úplně jiné starosti.Nabízeli mu další, nechtěl.
 Jitka+1 
  • 

plavky 

(3.4.2006 11:35:08)
Tak to u nás v porodnici přímo doporučují
tatínkům na předporodní přípravě,aby si plavky vzali, právě proto,aby mohli jít s
rodičkou pod sprchu.
Já osobně jsem teda chodila do sprchy,když mi bylo opravdu nejhůř a v tu chvíli bych tam nesnesla nikoho:))Přeji krásné porody a zážitky.
 Klára 
  • 

Re: plavky 

(5.4.2006 13:58:32)
To je moc sympatické, slyšet takovvé doporučení. Která je to prosím porodnice?
K
 Karolinnka 


Tak to je moc milé 

(3.4.2006 11:50:25)
Líbí se mi článek i popisovaný přístup personálu k nastávajícím rodičům.Je to moc milé.Kéž by to bylo naprosto běžné.Ten tatínek mi byl moc sympatický,i když z pořátku,než bylo všechno vysvětleno jsem se trochu zděsila,že se jedná o takového toho přírodního muže,který se chová podle nějakého rituálu..ale všechno se vysvětlilo a mám z toho příjemný pocit.A oni určitě nezapomenutelný zážitek.
 Mulderka+ufounci /05,08,11/ 


Re: Tak to je moc milé 

(3.4.2006 17:37:44)
A co máš proti "přírodním mužům"???
 Panoramka 


Roztomile... 

(3.4.2006 12:30:25)
Krasny zazitek pro vsechny zucastnene... :o))))
Nicmene - rada bych si precetla clanek nejake porodni asistentky o tom, jak takovy jeji den vypada. Kolik rodicek ma na starosti, co vse musi overit, zajistit a zkontrolovat...

 Bobeška 


Tatínkové ve slipech :-)) 

(3.4.2006 13:27:33)
Pěkná příhoda. Připomnělo mi to situaci, kdy jsme se byli před porodem podívat v naší vybrané porodnici a porodní asistentka, která nás provázela, doporučovala budoucímu tatínkovi, aby si vzal nějaké lehké pohodlné oblečení. Doslova říkala: vezměte si něco pohodlného, tatínkové vždycky přijdou v běžném oblečení a pak nám tu běhají ve slipech a my máme taky právo se dívat "na něco pěkného" :-))
Tenkrát jsme ta slova moc nechápali, nebylo nám jasné, proč by tam měli tatínkové běhat ve slipech když přece rodí mamina, ale během samotného porodu, kdy jsme několikrát přecházeli od postele do sprchy a zpátky a tatínek měl "spoustu práce", pochopili jsme. A tento článek je toho důkazem :-))
 Hedvika 
  • 

 

(3.4.2006 13:48:57)
Já si myslím, že o našich porodnicích budeme moct říct, že udělaly velký pokrok tehdy, až takováto příhoda nebude nikomu připadat divná ani zvláštní.
 Vendula, Zuzka 4 roky 
  • 

Supéééér :-) 

(3.4.2006 16:45:03)
To je bezva, že má někdo (tak krásný zážitek z porodnice, většinou se tu spíš objevují špatné vzpomínky.
Ale jeden dotaz - jen jedna maminka z pěti může mít tatínka u porodu? Co když si ho přivedou všechny?
 Simca 
  • 

Re: Supéééér :-) 

(3.4.2006 18:02:37)
Tak tohle mě taky na tom článku zarazilo. Jak to, že jen jedna rodička z pěti může mít u sebe partnera?
 Zelvicka 


Re: Re: Supéééér :-) 

(3.4.2006 20:44:45)
Ahojky, no pokud je to jako v Plzni ve fakultce, tak tam asi taťku můžou mít všechny (100% to nevim, od dalšího poslechu mě odradilo prostředí). Ale pokojík s krásným vybavením je jen jeden. Kdo dřív přije, ten dřív mele. Zbytek má hnusný (já to prostě tak vidím)a malý boxy. Když jsem situaci viděla, hodně rychle jsem z této porodnice upalovala. Ale snad tu do 2 let postaví novou a krásnou a určitě tam budou vybavení na všechny naše výmysly a touhy :o)
 Herulinka 


Re: Re: Re: Supéééér :-) 

(10.4.2006 10:29:44)
Tak to já do plzeňské ani nepáchla, stačilo mi, když jsem tam volala, jestli bych se mohla objednat na exkurzi před porodem. Způsob, jakým se mnou ona paní hovořila, mě dostatečně odradil. Nakonec jsem se rozhodla pro Rokycany a nelituju ani omylem! Mají to tam hezké, pokoje maximálně po čtyřech (na Slovanech i po deseti), personál velmi vlídný, prostě příště zase tam! :-)
 Vendula, Zuzka 4 roky 
  • 

Supéééér :-) 

(3.4.2006 16:45:21)
To je bezva, že má někdo (tak krásný zážitek z porodnice, většinou se tu spíš objevují špatné vzpomínky.
Ale jeden dotaz - jen jedna maminka z pěti může mít tatínka u porodu? Co když si ho přivedou všechny?
 Lenka 
  • 

fakt divné... 

(3.4.2006 20:30:02)
Je fakt divné, že jen jedna rodička může s partnerem rodit přirozeně, bez rušení ostatních mamin, v klidu apod., zatímco ostatní musí být v boxech a vypadá to, že bez manželů. A to ty v boxech nemůžou ani v první době porodní do sprchy nebo vany? A kdo obsazuje ten "alternativní" pokoj? Že by systém kdo dřív přijde, ten dřív mele? Já jsem si vždycky představovala, že budu rodit v klidu s manželem, ne zavřená v nějakém boxu abych slyšela i ostatní. Ale jinak nic ve zlém, Váš přístup se mi líbí, musíte být fajn asistentka a zařízení porodnice prostě neovlivníte.

 Hanka,3 děti 
  • 

Odpověď... 

(3.4.2006 20:50:07)
Samozřejmě,že u porodu můžou být tatínkové,ale alternativní pokoj je bohužel jen jeden:-( Ostatní boxy jsou odděleny dveřmi,maminka může být s partnerem ve sprše,hopsat na míči.Pokoj se přiděluje systémem kdo dřív přijde....,ale není problém pokud se pokoj uvolní,tam mamču přesunout téměř kdykoliv-samozřejmě ne když už rodí
 Zelvicka 


Re: fakt divné... 

(3.4.2006 20:58:11)
Jo jo. Tak jak píšeš. A ty boxy v Plzni jsou něco jako zkušební kabinky v obchodě. Jen aby nebylo vidět a teď si nejsem jistá, ale vchod se zatahoval taky asi na závěs (nebo tam nebyl vůbec?). Velikost na porodní křeslo a něco málo okolo. Předtím chodba po které se dalo chodit a hekat, vyhřívaný lůžko pro dítě. Do sprchy se chodilo na vyšetřovnu (1ks sprchy). Pravda, už to budou 4 roky co jsem tam byla naposled, ale vzhledem k tomu, že tato budova už se rekonstruovat nedá (stará hvězdárna), se to určitě nezměnilo. Nepřejte si vědět, jak vypadají pokoje šestinědělí. Porodnice je baby frendly, ale nechápu jak je to možný, když má jen 2 nadstandarty (1lůžák a 2lůžák), pak 2nebo 4 4lůžáky, kde může být mimčo s maminou a pak velké pokoje, kde leží jen maminky. Sprchu na pokoji má jen nadstandart. Nevím o druhorodičce, která by se dostala na pokoj s mimi. Krize. Špatně se mi udělalo už na porodním sále.
Co znám porodní asistentky, ty jsou super. Doktoři kapacity. Ale prostředí neskousnu.
 Martina 
  • 

Re: Re: fakt divné... 

(4.4.2006 11:03:53)
Baby friendly znamená, že dodržují všechny zásady správného kojení. Nemá to nic společného s nadstandardy a vybavením pokojů. Fakt je, že v dnešní době bychom nemusely rodit jako ve staré Spartě
 Zelvicka 


Re: Re: Re: fakt divné... 

(4.4.2006 22:13:17)
Já to nemyslela na nadstandarty, ale na možnost být s mimčem na pokoji. A to na 10ti lůžáku jde dost těžko. Jinak mi o druh pokoje nešlo, jen jsem to špatně napsala...
 Zdena 
  • 

jo sprcha ;-) 

(4.4.2006 13:52:11)
tak já taky při porodu hopsala na baloně ve sprše a manžel tam se mnou byl sice nééé jak ho pánbůh stvořil ale v trenkách..vždycky se mezi vyšetřením oblíkal a pak se na to vykašlal a běhal tam v mém krásném bleděmodrém župánku s bílými obláčky...;-))) vidíte ani nevím kdy ale na samotný porod byl už zase oblečený..musím se zeptat kdy to stihl ;-)ty plavky by se fakt hodily ;-)
 Micci  
  • 

Za vším jsou jak jinak peníze :-(( 

(4.4.2006 18:20:47)
Jsem samozřejmě pro přirozený porod a pro to, aby si každá maminka mohla porod prožít dle svých představ, ale je momentálně velmi zbytečné a hloupé se podivovat a naštvávat, kde všude to ještě možné není.
Taky jsem jela porodit tam, kde mi to stoprocentně vyhovovalo a měla jsem soukromí, ale na druhou stranu chápu, že takové podmínky zatím bohužel nejsou možné všude, protože zdravotnictví katastrofálně chybí peníze a ve většině porodnic by bylo potřeba velkých stavebních úprav - což samozřejmě stojí velké peníze...

Taky se těším, až intimita a porod dle přání rodiček bude samozřejmostí, zatím se holt musíme ještě snažit a aktivně se na porod připravit - včetně výběru porodnice.
 LEONA+ DCERA 3,5+ 20TÝDEN 
  • 

JSEM DIVNÁ 

(11.4.2006 18:53:22)
Již nějakou dobu pročítám články na různých servrech okolo porodů a porodnic. A zjišťuji, že jsem nesvědomitá a nenormální matka. Porodnici jsme u dcery vybírali s manželem stylem hlavně kdyby se něco dělo ať je k mání doktor , který má tu správnou specializaci. Netvrdím , že vše bylo v porodnici tak jak bych si představovala, noční sestra , která mne přijímala byla milá jako osina v řiti, ale to je také poslední co si pamatuji. Dodnes se bavíme s kamarádkou , která rodila v téže porodnici o 2 roky později, že ani jedna nevíme jakou barvu měli kachlíčky. Já dokonce nevím jak se jmenovala lékařka , která mě odrodila.Asi jsem divná , ale ani ten "box" mě nevadil, hlavně , že jsem odrodila. Víc by mne vadila zanedbaná následná péče. Nemyslím si , že by pro dítě byl důležítější balon na porodním sále, než nepoznaný reflux. Nu což změnila jsem bydliště, jdu hledat porodnici, doufám , že to za těch 20týdnů stihnu.
 Alk 
  • 

Re: JSEM DIVNÁ 

(3.5.2006 15:31:37)
Jak se cítí matka, tak se cítí i dítě. Takže, když je matka ve stresu je ve stresu i dítě a nespolupracuje a nastávají komplikace. Včetně toho, že se nevylučují správné hormony - tišící bolest a urychlující porod. Ne ta syntetická napomáhadla, které vám dají, když to nejde podle jejich představ.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: JSEM DIVNÁ 

(4.7.2009 16:12:28)
já jsem sice rodila v krásné nové porodnici v Ostravě - Porubě, kterou jsem si ale vybrala z trošku jiných důvodů. Šlo mi hlavně o to, že tam mají perfektní neonatologickou jednotku, heliport, veškerá riziková těhotenství rodí právě tam.
Někteří si vychvalují porodnici v Ostravě - Vítkovicích, ale např. má švagrová tam rodila, měli problémy, malého proto převezli na Fifejdy a ona tam vytuhla ještě DVA!!! dny, než ji převezli za ním.

A v případě, že by byl nějaký problém, tak mě fakt nebudou zajímat barvy na pokoji, jestli mám koupelnu pro sebe nebo jestli je sestřička patřičně "empatická". Bude mě zajímat to, že je anesteziolog při ruce, že tam je nachystaný operační sál, inkubátory, popř. vrtulník pro převoz třeba do Motola (ale myslím si, že z porubské fakultky se už asi mimča jinam nepřevážejí).

Já totiž v prvé řadě myslela na zdraví, zdravotnické zázemí, než na vlastní pohodlí a rozmazlenost.
A jen tak na okraj, personálu i lékařům nebylo co vytknout, jak na porodním (dva třídenní porody), tak na šestinedělí...
A to jsem háklivka, které leccos vadí!
 Tulka 


Re: JSEM DIVNÁ 

(4.7.2009 16:35:22)
Nevím Martino,jestli ti dochází,že kvalitní personál=větší šance na dobrý porod=velká šance na zdravé dítě.
Ale zase je fakt,že když je ti tohle jedno,porod neproběhne dobře,dítě se narodí přidušené,že ho potom úspěšně zachráněj.
 Lassie66 


Re: JSEM DIVNÁ 

(4.7.2009 19:40:23)
Martino, pokud na prvním místě myslíš na zdravotnické zázemí, pak musíš být v běžných denních činnostech dost omezována.
Například doprava - pokud jedete někam s dětmi, sedí vedle na sedadle anesteziolog, chirurg nebo alespoň záchranář? Nebo jede někde blízko za vámi, max. 10 min. od vás?
Ono se to zdá, že je to jiná situace, ale není. V běžném životě děláme tolik rozhodnutí za naše děti, aniž bychom si to vůbec uvědomovali. Pokud někomu nevadí vozit své potomky denně po D1, proč by někomu jinému mělo vadit, že nemá lékaře a operační sál na patře a rodí doma? Jak daleko je případná pomoc z té dálnice?
 kili 
  • 

Re: JSEM DIVNÁ 

(4.7.2009 21:25:08)
Myslím si, že jste myslela správně a tak i dobře zvolla pořadí důležitosti. Porod není to stejné, co každodenní doprava nebo jiná běžná věc života. Je to vzácnost, ne všední jízda po dálnici.

 Majda, syn 18m + 18tt 
  • 

Re: JSEM DIVNÁ 

(5.7.2009 11:04:39)
Taky souhlasím s tím, že kvalitní lékařské zázemí je důležitější. Svého praktického lékaře ani dětského lékaře pro své dítě také přece nevybírám podle toho, jestli má čekárnu vymalovanou na bílo nebo třeba bumbrlíčkovo.
Stejně tak při porodu mi bylo úplně jedno, jestli na mě padl pokoj, který byl oranžový nebo žlutý. Nefňukala jsem, že nemám porodní box s vanou, ale jen se sprchou. Byla jsem ráda, že je tam manžel se mnou a využila jsem to, co bylo k dispozici (v porodnici, kde jsem rodila je každý ze tří boxů vybaven trošku jinak ať už se jedná o balony, žebřiny a další pomůcky) a HLAVNĚ, nejůležitější bylo že kvalitní doktor je za dveřmi.
 Lassie66 


Re: JSEM DIVNÁ 

(5.7.2009 11:20:12)
Jistě, ale Martina popsala technickou vybavenost a já si nemyslím, že vybavený špitál se automaticky rovná kvalitní a schopný personál. O barvu pokoje se myslím, nehádal nikdo. Nebo jo?
 Jana + 2 čertíci 
  • 

Re: JSEM DIVNÁ 

(5.7.2009 19:12:48)
Konečně! Bála jsem se napsat stejný názor, po tom všem co jsem si přečetla mám taky poci, že nejsem normální... To nejdúležitější o co mi u porodu šlo byl lékař a nechápu jak někdo bazíruje na tak nepodstatných věcech jako je vybavení pokoje, sprcha (vana, rádio!). Ani by mně to nenapadlo, jdu tam rodit, ne na dovolenou. 2x jsem rodila v stejné porodnici (Bratislava) a dnes si také nedokážu vybavit jakou barvu mněl pokoj. Jsem tak nenormální, že jsem ani nadstandard nevyužila, byla jsem ráda, že jsem spolu s dalšíma maminama a bylo o čem mluvit :-). Společné toalety? Nemám žádnou traumu. A je mi docela líto rozmazlených maminek co jen hledaj kde-co skritizovat.
 10.5Libik12 


Re: JSEM DIVNÁ 

(5.7.2009 19:20:48)
A jak jsi věděla, že je to kvalitní doktor? Nějak sis ho zjišťovala a zajistila předem?
Nebo přišel a řekl, brý den, já jsem kvalitní doktor Josef Novák? Počítám, že ani to ne, že tam zkrátka nějakej doktor dle směny přivlál a maximálně měl visačku na plášti.

 Lassie66 


Re: JSEM DIVNÁ 

(5.7.2009 20:43:53)
Libik, tam, kde je heliport a kvalitní neonatologická jednotka, tam je kvalitní doktor.
Tam, kde jsou porodní vany, balony a kde nedávají medikaci hned mezi dveřma, tam jsou zbývající, nekvalitní doktoři. Nejhorší jsou nemocnice, kde mají hezky vymalováno - tam to asi bude o život.~2~
 Líza 


Re: JSEM DIVNÁ 

(5.7.2009 20:55:13)
Lassie??? Tomu sama nevěříš... nebo si děláš prdel?
 Líza 


Re: JSEM DIVNÁ 

(5.7.2009 20:57:24)
Aha, dohledala jsem vlákno, sorry, tohle na mě bylo moc ;)
 Jana + 2 čertíci 
  • 

Re: JSEM DIVNÁ 

(11.7.2009 20:36:04)
Velice zajímavý pohled na věc.
Až teď si uvědomuji, že jsem oba syny rodila v nemocnici s heliportem :-) A naštěstí těch "méně šťastných" se zdravé děti rodí všude...i bez heliportu, v nevymalovaných boxech bez sprchy, dokonce i s pomocí gynekologa začátečníka.... kdekoliv.....a zrovnatak to neštěstí a tragedie si nevybírá, kde to lítá a kde ne.
 10.5Libik12 


K čemu je heliport? 

(12.7.2009 0:36:34)
Ten je snad k dopravě do zařízení ve fatálních případech. Když už někdo dokráčí po svejch na pracoviště, což se v případe porodu očekává, opravdu nechápu, k čemu je mu vědomí, že tam může vrtulník přivézt kolegyni rodičku v ohrožení.

Chcete-li argumentovat potenciálním transportem na ještě vyšší zařízení, tak heliporty jsou právě tam, kde se provádí špičkové zásahy.

Trochu srandovní požadavek v případě porodu. Ale komu je vrtulník jistotou, měl by si skrzeva heliportu u svého kýženého ústavu pořídit ještě jeden na vlastní střeše:) Kdyby náhodou, pak by to dávalo jakýsi smysl.
 Majda, syn 18m + 18tt 
  • 

Re: JSEM DIVNÁ 

(7.7.2009 13:52:00)
Co se týče kvality lékaře té jsem věřila na základě jeho chování a vystupování. Vlastně se ke mě nechoval ani jako k pacientce, ale jako k zákazníci. Představil se mi, komunikoval s námi každé vyšetření vysvětlil.
Svým příspěvkem jsem chtěla hlavně říct, že podle mého jsou při porodu důležitější věci, než v tomto i spoustě dalších článku na tomto serveru zmiňují maminky. S barvou zdí jsem to možná trošku ustřelila, ale postesky nad tím, že mám rodit v "nějakém boxu", do Plzeňské bych ani nepáchla (fakt, že tolik maminek na jedom pokoji mě děsí, u nás jsou všechny pokoje dvoulůžáky + 1 nadstandart), nemůžu jít do sprchy kdy se mi zachce, nedokážu si představit, že bych měla rodit na klasickém porodním lůžku a podobné, které v této diskuzi zazněli mi u porodu připadají zbytečné.
Ano porod je bezesporu důležitý a velmi intimní okamžik, ale ať chceme nebo ne, je to také lékařský zákrok. A já jsem měla to štěstí, že jsem rodila v porodnici, kde obojí šlo zvládnout dohromady. Kde jsem se cítila dobře s velké části díky tomu, že jsem věřila, že je o mě i o malého dobře postaráno.
 Lassie66 


Re: JSEM DIVNÁ 

(7.7.2009 14:13:11)
Majdo, porod není lékařský zákrok, dg z těhotenství jsme udělali až my. Dítě se narodí i bez lékaře, hodně dětí přišlo na svět pouze s PA, ať v porodnici či doma, a lékař pouze vyplnil papíry. U některých porodů lékař zakročit musí, pak teprve můžeme o tom zákroku mluvit. Není to ale automatická věc, porod=nutnost lékařské intervence.
 Myss 


Re: JSEM DIVNÁ 

(9.7.2009 23:19:40)
zase jedna strelena.
 Jana + 2 čertíci 
  • 

Re: JSEM DIVNÁ 

(11.7.2009 20:44:02)
Taky nechápu! S bolavým zubem nebo horečkou maže za doktorem, ale když jde o dítě je třeba být "nestandardní"... Žasnu, co v tom vidí, hrdinství? I když jsem byla v porodnici na monitoru a "všechno šlo dobře" bála jsem se o malého, aby to dobře dopadlo. Asi jsem skrátka poseroutka. "Vždyť jde jen o dítě" - tak mi to připadá. A to je děsný.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.