| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak a kde rodit

 Celkem 302 názorů.
 rozmaryna 


A co příště autocross? :)) 

(30.3.2006 10:34:52)
To muselo být bezvadné, takové rychlé překvapení. Vždycky mám věci raději najednou a nečekaně, než 30 hodin čekat a čekat. To je asi nejvíc vyčerpávající.
Já jsem po zkušenostech z Krče (boxy jak ve stáji), rodila druhou dceru v Neratovicích a bylo to fajn. Máš tam porodní sál sama pro sebe a jako druhorodička jsem spoustu věcí vnímala jinak a spoustu přehlížela a zařídila jsem se podle sebe. Jenom jsem chtěla hned domů a nevěděla jsem, že jinde ve světě to je normální, takže jsem se o to ani moc neprala, ale ty tři dny byly pro mě strašná nuda.
Takže příště bych ráda zase v Neratovicích, ale když bude vše tak jako minule, tak hned, nejdéle druhý den domů. Uvidíme :)
 zajecice1 


Re: A co příště autocross? :)) 

(30.3.2006 10:47:36)
Ahojky tak druhy porod teda super akorat musim pochvalit Tveho manzela ,ze se nezhroutil a jednal.Nevim teda nic o tom ,ze treti porod ma byt nejhorsi,ale asi bych neriskovala rodit doma.Zkusila bych si zjistit Vy mate urcite vice moznosti v Praze kde se muze nanejvys na druhy den domu.Samozrejme i s mimi pokud bude vse ok.Ale urcite bych to neskousela doma.
 Alena 
  • 

Re: A co příště autocross? :)) 

(1.4.2006 12:14:35)
I v Neratovicích si musíš počkat na propuštění miminka 72 hodin. Dcera se mi narodila v pondělí ve 12h a 12min po obědě. Já byla oficiálně propuštěná ve čtvrtek 3. den ráno, ale musela jsem počkat na malou do čtvrt na jednu.
 Víta, dvě děti, 2 a 4 roky 
  • 

Porod v autě 

(1.4.2006 15:38:10)
Když jsem si přečetla tento článek, tak jsem měla pocit jako bych ho psala já sama. První porod dost podobný průběh, dítě vyčerpané dlouhým porodem, který se nechýlil ke konci,ustávají srdeční ozvy, injekce, sestra hups na břicho a dítě honem ven, žádný nástřih. Druhý porod - do porodnice raději spěchat nebudu, stahy si prožívám v klidu doma, starám se o dítě, chystám si sváču do porodnice, večer se jdu vykoupat, dám si vanu, vylezu z vany,jdu si lehnout, nepřipouštím si vůbec, že bych jela rodit ještě dneska, ležím v posteli a stahy jakoby ustávají jsou tak po 20 minutách, odpočívám, při stahu se procházím, nebo se houpu v bocích dopředu a dozadu, to pomáhá. Najednou jeden velký stah a volám manžela do vedlejší místnosti, že už je to vážné, obleču se už zteží, stahy jsou tak silné, že padám na kolena a do auta už snad ani nedojdu, na chodbě mi praskla plodová voda a já cítím, že porod brzy přijde. Řítíme se směrem porodnice (25 km vzdálené), padá hustě sníh. Mám silné stahy a přitom řvu a nadávám zaklíněná nohama o dveře auta a hlavou mlátím do těch na druhé straně. Šahám si mezi nohy a řvu, že rodím. Prodýchávám a snažím se porod zadržet. Je zima, v autě málo místa. Ještě to chvíli trvá, než nám otevřou dveře porodnice, schází se tu jako šváby na pivo a potom si už jen lehnu hned za dveřmi v čekárně na lavečku, stahují ze mě oblečení a rodím, za asistence dvou tatínků, je mi to v té chvíli úplně jedno. Porod byl koncem pánevním, dítě na nás ukázalo zadek, ale já jsem ráda, že se tak natočilo, myslím si že v posledních minutách porodu, protože jinak by se hlavička mohla v autě poškodit. Prožila jsem vlastně přirozený porod, za což jsem ráda. V porodnici jsem rodila akorát placentu,tak jsem tam nemusela trávit moc času, jak jsem si vlastně přála, ale to riziko, že se dítěti mohlo něco stát! Nestalo, naštěstí.Ale opravdu se to nedá odhadnout, kdy jet do porodnice. Přeji všem, aby poznali včas, kdy je ten správný čas.
 Fíkus 


Re: A co příště autocross? :)) 

(2.4.2006 22:18:23)
Máš štěstí, že jsi rodila v Neratovicích ve správnou dobu. Já jako třetirodička, první dvě děti se narodili na Mělníku, jsem rodila v Neratovicích, protože tam bydlím. Ještě teď mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Všechny tři porody byly překotné, takže porodního sálu jsem si moc neužila, ale v Neratovicích i ta chvilka nestála za moc. Ani tam nemáte sál pro sebe neboť jsou průchozí a tudíž spojené.V den, kdy jsem rodila rodili ještě čtyři maminky, z nichž některá celou dobu hystericky křičela, že už to nevydrží , že umře a nějaké sposté výrazy, které nechci uvádět. Bylo mi líto akorát sestřiček, které jenom stydlivě klopily zrak.Aby nebyl hrůze konec dostala jsem pokoj přímo proti porodnímu sálu, ve kterém se mačkaly čtyři lůžka. Dohromady byly smíchány maminky s miminky, čekající maminky, a ještě přivezli maminku v narkoze po císaři, která v noci příšerně chrápala. Na pokoj doléhal každý zvuk z porodního sálu a z pod porodnicí umístěné chirurgie, kde nějáký člověk ( zřejmě na sedativech ) volal celou noc svojí babičku nebo volal o pomoc.Za tři dny jsem šla domů, ale ani jednu noc jsem nespala. Dětská zdravotní sestra je v této porodnici vždy pouze jedna na směnu, takže na Vás nemá nikdo čas.Nejvíce mě ale dostalo, že na konci mi byl předložen lístek na zaplacení 1200,- korun za pokoj, kvůli televizi, která nehrála.Také je tam velice nepříjemné, když musíte své porodní bolesti odhekat na pokoji, kde jsou jiné maminky s miminky nebo těhulky.Když jim nechcete překážet nebo je rušit musíte přebývat na chodbě, kde je průvan. Což není moc příjemné. Jestli bych si měla znovu vybrat kde rodit tak z vlastní zkušenosti na Mělníku. Tam máte sál sama pro sebe, neboť jsou odděleny chodbičkou a vyšetřovací místností.Také je tam místnost-hekárna s míčema, žebřinama a postelí.Za pokoje se neplatí a těhulky s maminkami mají oddělené pokoje po dvou lůžkách. V pokojích je váha a také přebalovací pult a dokonce i vanička.Sestřičky si na mě vždy našli čas. Myslím si, že porodnici v Neratovicích si všichni idealizují, nikde přece není psáno, že co si zaplatím to je lepší. U mě na plné čáře vede Mělník, už jen proto, že se mi zde narodil můj první chlapeček ( Ondra 3,7kg a 54cm ).
 Pavla,syn 20 měsíců 
  • 

porody 

(3.4.2006 7:25:38)
Moje babička rodila 13krát, první 4 doma s porodní bábou, další 3 doma sama, a zbytek po nemocnicích, podle toho kde zrovna bydleli. Vždycky vyprávěla, že doma si to sama režírovala, porodní bába jen asistovala, rodila bez nástřihu a v pohodě. V nemocnicích byla vystresovaná, okřikovaná a nastřihovaná. Podle ní se o mnoho líp rodilo doma, možná lépe s porodní bábou.
A já myslím, že babička měla dost možností si svoji teorii vyzkoušet. Já vím, že už je to dávno, ale něco pravdy na domácím porodu asi bude. Já bych si to netroufla,první dítě jsem pro nepostupující porod musela rodit císařem.
 Pavlína a Brečoun 


Zdravím z Moravy 

(30.3.2006 10:43:16)
Já mám rodit za měsíc, porodnici jsem si vybrala v místě bydliště, rozhodující bylo: odebírají pupečníkovou krev, k porodu mi (pokud bude moci) přijde můj gynekolog, porodnice má dobré ohlasy na Aperiu i Rodině (i když řada známých ji nedoporučuje, hlavně kvůli společným sprchám a záchodům), atmosféra oddělení, když chodím na KTG, na mě působí celkem mírumilovně. Chtěla bych také, pokud mi nepraskne voda, strávit alespoň část I. doby porodní doma, uvidím dle situace, porodnice je autem cca 5min. Překotný porod je značně rizikový, myslím že jak otevírání, tak tlačení má svůj čas a rytmus, vy jste zažila extrém na obě strany(v prvním případě měl být zřejmě indikován císařský řez), tak ten třetí bude určitě bezproblémový, učebnicový porod!
Chtěla bych u porodu samozřejmě manžela, ale 1 týden v měsíci tráví služebně v Praze, tak i to není 100%.
Beru to tak: co se má stát to se stane,většinu lékařů na oddělení znám od vidění nebo alespoň z doslechu(jsem zdravotník) a doufám že budou přístupní mým přáním. Holení dělám pravidelně i na běžné prohlídky, klystýr spíš uvítám, od domácí aplikace Yalu před porodem jsem upustila(je vhodný jen pokud má žena pravidelnou stolici),
masáž hráze provádím, ale pokud bude riziko velkého natrhnutí, nechám to na odbornících.
Na porod se netěším, ale nemám ani strach, beru to jako ukončení těhotenství a zdraví ditěte je prioritou.
Přeji vám i všem ostatním čekatelkám hodně optimismu a co nejméně komplikací, ať už při porodu nebo v životě.
 Marta, Lada 11 m 
  • 

Re: Zdravím z Moravy 

(30.3.2006 11:08:01)
Já jsem se porodu vysloveně bála, ale realita mě velmi příjemně překvapila. Podod byl pro mě krásný a nejsilnější zážitek v životě. Všechno šlo hladce a samo. Jako kdyby se mi vypnula myslící část mozku a všechno řídilo jen podvědomí. Horší to bylo pro mého manžela. Fungoval sice bezvadně. Vůbec jsme nemuseli komunikovat slovy. Jako by všechno věděl. Později mi ale řekl, že se celou dobu bál o mne i o Ladu.
 Rosie 


Re: Re: Zdravím z Moravy 

(30.3.2006 12:02:34)
Já si oba porody pamatuju taky jen útržkovitě, zato manžel celé a naprosto přesně. My máme zkrátka tu výhodu, že hormony udělají své. Poprvé jsme jeli asi zbytečně brzo, doma by to bylo pohodlnější, ale tenkrát coby porvorodička jsem samozřejmě nevěděla přesně, co mě čeká. Podruhé už jsem nespěchala, do porodnice jsme přijeli v 5 ráno a v 6 byl klouček na světě. Rozhodně při druhém porodu doporučuji příliš neotálet, jak psáno v článku, někdy jsou to fofry :-))).
 Majka 
  • 

Re: Zdravím z Moravy 

(30.3.2006 13:53:17)
Hezký den,
úžasný, zdravý a pohodový názor. Přeju úžasné mamince úžané dítě.
Zdravím z druhé strany republiky.
M.
 Marta, Lada 11 m 
  • 

Podolí 

(30.3.2006 10:54:00)
V Podolí jsou porodní pokoje naprosto odhlučněné a s vlastním příslušenstvím (záchod, masážní sprcha). Při porodu bylo tlumené osvětlení. Při šití si pan doktor svítil jen na ránu. Na odd. šestinedělí je to se soukromím už horší. Příště se pokusím o nadstandard.
 terezie + tadeáš 10měs 
  • 

Re: Podolí 

(30.3.2006 13:07:39)
ahoj, měla jsem naplánovaný porod v POdolí, moc se mi tam líbíly ty oddělené sály a celkově jsem tam byla spokojená. Jenže malovali a tak jsem vyrazila k Apolináři s tím, že to tam nějak přežiju. Porod byl bezproblémů, menší nastřihnutí, tatínek u mě, syn zdravý 53 cm a 3,97.nakonec jsem byla ráda, že jsme skončili tam kde jsme skončili. Jakmile totiž sestřička odešla ze stáje pro krávy, zmocnila se mě panika a útěchou mi bylo jen to, že ji stále někde slyším a vím, že když začnu ječet tak někdo přijde. Předstva, že se v Podolí za mnou zavřou dveře a nikdo nikde a jen zvoneček tak mi bylo úzko. U A jsem byla spokojená, na pokoji sice ve 3 a pak i ve 4, jelikož bylo zavřené Podolí i Motol ale všichni v poho a bezkonfliktní. Mějte se a všem držím palce
 hjitka 


Re: Podolí 

(31.3.2006 9:43:44)
Zdravím! Naprosto souhlasím. Jou to již 3 roky, co jsem v Podolí porodila za asistence mého manžela našeho Ondráška. Jako prvorodička jsem samozřejmě byla "trošku" nervozní ze všeho, co mě čeká. Nakonec vše proběhlo v naprosté pohodě. V 8hod. ráno mi praskla voda, takže jsem "povolala" manžela z práce. Přijetí v porodnici bylo naprosto vlídné, klidné, vše nám bylo vysvětleno, dostalo se nám odpovědi na každou otázku. Neměla jsem pocit, že je mě i miminku věnováno málo pozornosti a přitom jsme měli dostatek soukromí a vše si pořádně "užíli" v porodní místnosti s vlastním sprchovým koutem i WC. Žádná nervozita, spěch. Výborný porodník MuDr.Verner a příjemné porodní asistentky. Ondrášek se narodil v 15hod.12min. a všichni tři jsme si mohli dosyta vychutnávat ty jedinečné okamžiky...
Škoda jen, že celkový dojem z Podolí nám pošramotila novorozenecká žloutenka a tím i prodloužený pobyt v nijak zvlášť příjemném prostředí odd.šestinedělí...
 Terezie a Ema 4 měsíce 
  • 

Re: Re: Podolí 

(31.3.2006 22:13:11)
Taky mám pomerně čerstvou zkušenost z Podolí. 3/12 se nám tam narodila prvni dcera a z porodu jsme já i manžel doslova nadšení. Sálky jsou krásné, člověk má pocit, že porod je normální, přirozená a v rámci možností i příjemná záležitost. Naše holčička přišla na svět bez komplikací, pomáhaly jí jen příjemné porodní asistentky, lékařka přišla až na šití. Dělaly všechno pro to, abych se cítila v pohodě....Rozčarování přišlo až po převozu na od. šestinedělí. Je to stará, hrozná nemocnice, kde panují středověké poměry. Rodila jsem ve tři ráno, převezly mě sem v šest. A když se mi kolem osmé, navzdory dvěma dalším řvoucím miminkům, podařilo usnout, vtrhla do pokoje uklízečka, rozsvítila a začala špinavým hadříkem šmudlit podlahu. Tu samou paní uklízečku - jen s ještě více špinavým hadříkem - jsem pak potkala i ve sprše /je na chodbě, používá ji celé oddělení a je asi tak dvě stě let stará/, když jsem se na doporučení paní doktorky snažila omývat ránu po epizotomii. No, sprchy a toalety jsou na tomto oddělení všechno jen ne hygienické. Asi proto jsou hygienické vložky raději na chodbě, kde si je maminky musejí potupně vzít před zraky novopečených otců, kteří zde postávají před nebo po návštěvách....
Abych to zkrátila - když mi přišla sestřička v poledne oznámit, že se uvolnil nadstandartní pokoj za 1100 na den, neváhala jsem ani vteřinu. Vřele to doporučuju!!!! Budete mít soukromí, klid a všechno jenom pro sebe a své miminko:) Sestřičky tu byly úžasné, moc pěkně se k nám chovaly!!! Ležela se tam tři noci a za ty tři tisíce to určitě stálo. I díky tomu na porod a první dny s Emičkou vzpomínám jako na nejkrásnější v životě.
 Micka 27 
  • 

Obdiv 

(30.3.2006 11:14:57)
Teda já množení vůbec neplánuju, teda aspoň zatím ne, mysím, že k pořádné rodině je potřeba taky pořádný chlap, ale vás všechny hrozně obdivuju. Ségra měla císaře a dlouho potom to bylo s ní i s malým špatný. Dali je oba dohromady u Apolináře.
 Bob 
  • 

Porody a politika 

(30.3.2006 12:15:13)
Jana napsala: "Problém je asi hlavně v tom, že muži nerodí. Kdyby rodili, už dávno si přes politiku prosadí vše, co by k tomu potřebovali."

Myslíš, že se podaří přes politiku prosadit, aby porod příliš nebolel, proběhl velmi rychle a aby miminka měla malé hlavičky?
Zase bych tu politiku tolik nepřeceňoval.
 Líza 


Re: Porody a politika 

(30.3.2006 12:43:34)
Ale kdepak, pokud sis nevšiml - ale za tu dobu, co chodíš na Rodinu, sis mohl všimnout - TOHLE není to, co ženám vadí... Zkus se zamyslet, Bobe, co že by se u těch porodů dalo změnit působením lidského faktoru, určitě něco najdeš ;-)))
 Alza 
  • 

Re: Porody a politika 

(30.3.2006 12:50:45)
no, Bobe, tak takhle to autorka urcite nemyslela. a nezlob se, ze to reknu, ale zareagovat timto zpusobem muze opravdu jen muz.
 Bob 
  • 

Re: Re: Porody a politika 

(30.3.2006 13:25:26)
Chápu, že jste hotovy mě kdykoli sepsout, ostatně při mé image se vám nedivím.
Ale kdybyste předtím aspoň krapet přemýšlely, udělaly byste líp.
Autorka jasně píše, že to byla "stejná porodnice, stejná doktorka, stejné podmínky".

Ty porody se lišily jen tím, že první byl těžký a komplikovaný, kdežto druhý pohádkově snadný. A to jaksi "od přírody".
Kdyby ten druhý proběhl přímo v porodnici, jistě by to byla taky příjemná zkušenost.

A že si autorka stěžuje na "neustálé vyšetřování", to je úsměvné, když o pár řádek dál děkuje doktorům, že dítě pečlivě monitorovali.

Právě že z článku není moc jasné, co autorka chce na porodnicích změnit.

Už vám svítá?
 Porodnice 
  • 

Re: Re: Re: Porody a politika 

(30.3.2006 13:32:58)
hele, je to furt dokola, samé problémy v nemocnici, porod takový a makový, už s tím prosím přestaňte.....každý den článek a pak diskuse, jak je to všechno hrozné a zase dobré....

Nic se nezmění, dokud nepřestanete plkat a nezačnete trvat na svých právech, stěžovat si a lépe komunikovat s personálem...Plkání na rodině k ničemu nevede, to je lepší napsat spíše stížnost na nemocnici na chování personálu anebo kontaktovat "svého" poslance, ať s tím něco dělá...(nedělám si iluze, že by něco udělal, ale za pokus člověk nic nedá, leda tak poštovné a 30 minut svého času).


 Líza 


Re: Re: Re: Porody a politika 

(30.3.2006 14:14:47)
Hele, Bobe, kdo ti tu image udělal? ;-))
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Porody a politika 

(30.3.2006 14:36:41)
Dyť si na to nestěžuju.
Stěžuju si, že některé ani na vteřinku nedokážete přemýšlet hlavou.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Porody a politika 

(30.3.2006 14:41:04)
Vteřinku jo. Ale víš, co má den hodin?
;-)
Jen piš, holoubku piš, ať máme co číst... aspoň je sranda ;-)
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Porody a politika 

(31.3.2006 9:09:48)
Tak to zkus na vterinku i ty a nevytahuj jen vety z textu. Mozna by se z toho clanku dalo vytusit, ze autorka s druhym ditetem cekala doma prave proto, ze ji prostredi porodnice neprijde takove, aby v nem travila "zbytecne" moc casu. Vypada jako rozumna zenska, takze porod v aute pro ni rozhodne asi neni tou idealni predstavou. mela holt smulu, ze to slo az prilis rychle (a stesti ze bez komplikaci). ja cekam druhe a prestoze jsem si zas tak moc nemela na co stezovat, rozhodne bych na porodnicich spoustu veci zmenila, aby se matky nemusely zamyslet nad takovymi rizikovymi napady jako porod doma. taky bych nejradsi vyckala, abych nemusela jet do porodnice hned, ale kdyz to tak ctu, navic i prvni porod nebyl moc dlouhy, a moje mamka mela vsechny 3 porody predcasne a rychle, tak taky (ac ne uplne rada) pojedu hned. ale ze bych si prostredi a zpusoby vedeni porodu v nasich porodnicich nejak vychutnavala... kdyz chci dobrou JIPku apod., musim se smirit s predpotopnimi pristupy k porodu. kdybych chtela rodit v duchu novejsich pristupu, zas si nemuzu byt jista v pripade komplikaci. ale oboji by slo snad skloubit. chce to jen vuli a penize a o tom byla myslim ta poznamka na politiku. No bylo to vic nez vterina. Pa. Katka
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porody a politika 

(31.3.2006 12:30:38)
Podstatné není, co se z článku "dá vytušit".
Podstatné je, co je tam napsané.
 kiri 
  • 

Re: Re: Re: Porody a politika 

(30.3.2006 15:51:27)
Domnívám se, že autorka článku chtěla úvodem k článku říci, že kdyby šlo do porodnic z a mateřinek tolik peněz jako do akcí sportovního charakteru, tak by třeba i na lepší úroveň. Jenže politik-muž vždycky bude považovat sportovní arénu za lepší reklamu než třetinovou investici do porodnice.
 lenka syn 6.let a 3.roky 
  • 

Re: Porody a politika 

(30.3.2006 13:06:01)
Bobe Bobe uz zase jsi placl takovou kravinu jako obvykle.Myslis nemela by tady radeji psat Tvoje zena
 Laa 
  • 

Re: Porody a politika 

(30.3.2006 13:37:00)
myslim, ze v porodnictvi je politiky nebo jeji jesitnosti a touhy po odrovnani tech, co nezdili stejny nazor, hodne. Proč lekaři nedovoli PA pracovat samostatne, legalne pomáhat při porodu doma atd.?
Proč tahle hloupá politika omezených možností? Vždyd, kdo by z finančního hlediska srovnal ceny porodu doma s PA, pak spontanniho v porodnici a toho s hormony, epiduralem atd bude mu jasne, že otevřenim všech těhto možnosti by se ušetřilo. (porod ambulantně taky levnejši varianta)
A spontanních porodu by asi přibylo, protoze by nebyly nic nestandartniho a lekari a sestry by s nimi meli vetsi zkusenosti a lepe (psychicky) by je zvladali.
Ja bych doma nerodila, protoze bych se nemohla ve znamem prostredi plnem zažitych rutin uvolnit, odlítnout a vykašlat se na to, že může přijít po´tačka nebo že mě třeba slyší sousedi. Ale proč nemůžou ty, co to chtějí, pozvat si třeba i lekařku co je vedla v těhotenstvi, zkušenou PA a rodit s nimi doma?
Lékařka by se při takovém porodu naučila něco nového a mohla by to přenést do své obvyklé praxe v porodnici. Prostě to chce lepší porod. politiku.
Laa

 furtkolemdokola 
  • 

Re: Re: Porody a politika 

(30.3.2006 13:40:29)
Doktorka doma? A kdyby se něco stalo, tak kdo by to odnesl ?
 Laa 
  • 

Re: Re: Re: Porody a politika 

(30.3.2006 15:21:08)
no jo to je fakt furt dokola.
v nemocnici s větší pravděpodobností neumřeš, ale zase je větší riziko komplikací, zastavení postupu porodu, chyb lékařů...když byl maly miminko, dostal dlouhy prujem a tak jsem se rozhodla jet do nem. Dokonce jsem tam podepsala nějaký papír, že akceptuji, že v infekčním prostředí se můžeme oba nakazit. Nutili mne pak nekojit, pak zas převařovat mléko - obojí nesmysl. Ale nakonec nam pomohli. Jiné matky podobnou nemoc zvládnou RADĚJI a LÉPE doma! Pro nás to bylo tehdy lepší a jistější, i když malý bez mého mléka zbytečně dva dny prořval a já malem brečela při odstříkávání.

doktorka s PA rodící doma by asi udělala všechno co by v danych podminkách bylo možný, rozhodnutí rodit dál od moznosti SC je na rodičce, takže i odpovědnost kdyby se kvůli dlouhému přejezdu něco stalo
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Porody a politika 

(30.3.2006 15:24:03)
Laa tvrdí: "v nemocnici je větší riziko komplikací, zastavení postupu porodu."

Co prosím?
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Porody a politika 

(30.3.2006 16:09:40)
BObe, jistě - postup porodu závisí (mimo jiné) na psychcké pohdě rodičky. Třeba i proto se doporučuje, aby se o rodičku starala jedna osoba od začátku do konce nebo aby celý porod probíhal v jedné místnosti. Protože když se rodička neustále stěhuje z místa na místo a kolem ní se střídají stále noví a noví lidé, může to na ni působit rušivě --> porod se zastaví (stahy ustanou nebo jsou neefektivní, nevedou k otvírání) --> je potřeba porodu pomoct, podají se léky na podporu stahů --> podání léku zvyšuje pravděpodobnost, že může dojít k nějakým komplikacím (třeba - rodička pak může vnímat stahy bolestivěji, dostane léky proti bolesti, po těch může být utlumená ona i plod, nemá sílu vytlačit dítě atd.)

Na druhou stranu záleží na tom, KDE se žena cítí bezpečně a v pohodě - já se naopak dokázala pořádně uvolnit až v nemocnici, kdy jsem kolem sebe neviděla spousty vlastní nedodělané práce, takže jsem konečně mohla začít rodit doopravdy ;o)

S.+++
 Laa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porody a politika 

(30.3.2006 16:26:48)
přesně tak jak jsi to rozepsala jsem to myslela. :-)
A s tim porodem doma to mame stejne, taky se raději budu konfrontuvat s porodnicí, abych měla "čistou" hlavu.
 Iva 
  • 

Re: Re: Re: Porody a politika 

(31.3.2006 20:34:36)
A kdo to "odnese" když se něco stane v porodnici?
 Míránek / rok,tři,pět/ 
  • 

Tři děti- každé jinak. 

(30.3.2006 20:39:42)
Zkušenost: Matěj/5/-nemocnice Litoměřice. Klasika,píchnutá voda,hup na kozu,nástřih,tlačte, kyslík, už to je,odnést, umýt,špatně zašít, dolu z kozy, co děláte na té zemi-vstávejte /dovolila si omdlít-nebyla krev,asi ten nástřih/, a napít dostala až ráno po pěti hodinách.Dítě odnesené,přikrmené, vrácené bůhví kdy atd. bla, bla, bla. To zná většina.
Rosemarie - /3/ Vrchlabí přirozeně v tichu a teple -vana. "Jen" táta se nadřel /aby se rodička neutopila/.
Velká placenta, více krve, pro jistotu kontrola na sále přes chodbu kontrola.
 Míránek -ještě ta třetí 
  • 

Míránek-ješte ta třetí 

(30.3.2006 20:46:16)
Amálie - doma, krb,svíčky,porodní bába. Tak vypadalo štěstí.
A můj závěr-ideál je to doma /rodí se "hlavou"/- s porodnickou sanitou před domem.
Hodně štěstí a málo doktorů, kteří se do toho zbytečně montují. M.
 Bobina 
  • 

Re: Porody a politika 

(31.3.2006 8:29:48)
ááááá je tady Bob
 Bob 
  • 

Re: Re: Porody a politika 

(31.3.2006 11:34:05)
áááá Bobina přišla pozdě a je naštvaná, že jí utekla báječná diskuse.
 bes 
  • 

Re: Porody a politika 

(5.4.2006 14:34:21)
absolutní souhlas, autorka popisuje porody jako OK a tudíž ten úvod do článku nechápu .... i kdyby byl obsah článku jiný,tak ten začátek taky nechápu ... jak a co na výběr ??? každá žena má mít u sebe tři porodníky, kteří jej nabídnou pět alternativ porodu, na základě, kterých si ona vybere ??? Já bych byla ráda, že máme nejniží novorozeneckou mortalitu a nějaké to je to podstatné ... Bob, většinou s tvými připomínkami souhlasím, jsem ráda, že se ozýváš, že tě to baví ... a bohužel už chápu proč se pod pojmem čtení pro ženy myslí blbosti
 Vlasta, 7,5,třetí v červnu 
  • 

Re: Re: Porody a politika 

(7.4.2006 21:10:18)
A kdo ti řekl, že máme nejnižší mortalitu? Není to pravda (mimochodem je téměř stejná jako v holandsku, kde rodí zdravé ženy své zdravé děti doma s PA a dětskou sestrou, příp. rodinným lékařem, který nemá por. atestaci).
 Dotaz pro Janu H. 
  • 

V jaké prodonici jsi rodila ? 

(30.3.2006 12:40:49)
Prosím můžeš prozradit v jaké porodnici jsi rodila ?
 Aninka+3rošťandy 


Zmena lekarky? 

(30.3.2006 13:24:43)
Mila Jano, vubec Ti nechci mluvit do vyberu pani doktorky, mozna jste dlouholete kamaradky, a pak pisi zbytecne. Ale prislo mi lito, ze Te napoprve nechala tak dlouho se trapit. Ja rodila 13 hodin, uz prislo na tlaceni, ale ozvy mimi byly spatne, tak se jelo na sal a cisar vse vyresil za chvili. Pravda, tak jsem to nechtela a verim, ze priste to bude "spontalnejsi" a bez komplikaci. Ale v danou chvili jsem byla vdecna za zasah lekaru. Krom skoro neznatelne jizvy na brise zadna poraneni. O malou jsem se starala od dalsiho dne a s kojenim take problem nebyl. Nedam dopustit na Apolinare. Pravda, slysela jsem za cely den spoustu prvnich nadechu vsech miminek v okolnich boxech, ale soukromi za zavrenymi dvermi mi stacilo. A nadstandard? Super. Nijak jsem domu nespechala, jidlo az pod nos, manzel tam mohl byt kdykoli a pritom pritomnost lekaru na zavolani. Porod doma je jiste uzasny a neopakovatelny zazitek, ale ne kazdy si ho muze dovolit! Verim, ze do tretice vseho dobreho, preji zdrave mimi a porod podle vlastnich predstav.
 Aninka+3rošťandy 


Re: Re: Zmena lekarky? 

(30.3.2006 13:53:35)
Hm, to me mrzi, ja jsem nadstandard dostala. Pravda, musela jsem o nej trochu bojovat, ale stalo to zato. A jidlo? Mozna se to za tech par let zmenilo, sice to neni idealni vyvazena strava, rohlik s mlikem asi moc mineralu neobsahuje, ale ani nenadyma :o). Jana chtela nejaka doporuceni, tak jsem napsala sve zkusenosti. Skoda, jedna porodnice a uplne opacny nazor. Tak to jsme ji asi moc nepomohly :o(.
 Lenka 
  • 

Re: Re: Zmena lekarky? 

(30.3.2006 14:05:12)
No, stezujes si, ze jsi mela studeny jidlo. Mne ho odvezli. A nestezuju si. Tohle myslim porodnici nedela.
Nektere z vas by se nad sebou zamyslet. Nektere porodnice vam poskytnou jisty standard, muzete si vybrat. Pokud to nestihnete, budte rady, ze porodite nekde, jste zdrave vy, i dite. A neprozivejte kazdou hovadinu jako osobi ujmu na pravech vas i ditete. Pak jsou z vas jen vycukane , hystericke matky. To vasemu diteti, myslim, prospiva mene, nez nastrih, holeni nebo klistyr pri porodu.
PS: Nechte tech par chlapu, kteri sem pisi, zit. Nektere vypady chudaci nechapou. Ani se jim nedivim.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Zmena lekarky? 

(30.3.2006 14:18:48)
Ale jasně že jo, Milado, po svých zkušenostech z téže porodnice furt nějak ne a ne pochopit, co je tak těžkého na tom, aby objednávali aspoň šetřící dietu, když už ne, že přímo domluvili na tom, že budou mít speciální dietu pro těhule + nedělky.
Prostě budou spoustu let po sobě předkládat lidem po porodu prejt (jo, čtete dobře), sekanou s cibulí, květákovou polívku, a celou tu spoustu let jim říkat...no, víte snad to ani radši nejezte...
A budou to vyhazovat, a pacientky na pokojích budou polykat návštěvami přinesené jogurty a zeleninu...
Tohle jde změnit, ale někdo by se o to musel snažit.
 Kaja + 3 


Re: Re: Re: Re: Re: Zmena lekarky? 

(30.3.2006 22:25:05)
Specielni dietu pro matky sestinedelky si bohuzel vetsina nemocnic nemuze dovolit hlavne kvuli penezum. Tak nejak nam to alespon vysvetlovaly sestry u Apolinare. Taky souhlasily ze jidlo neni idealni. J
Jinak jidlo sice vozili na chodbu, ale nebyl problem si ho vzit na pokoj. I kdyz u kojeni se stejne spatne ji :)).
Co vim o setrici diete, tak spociva hlavne v tom, ze ma min tuku a koreni. Kvetak a jine nadymaci mnaky nevylucuje. Takze by mozna az tak nepomohla, nevim.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zmena lekarky? 

(31.3.2006 5:02:23)
Kájo, sestry ti to tak vysvětlily, protože to papouškovaly po staniční, která to papouškovala po vrchní.
Ve skutečnosti pokud by to kdokoli ze zodpovědných osob považoval za prioritu, tak přinejmenším ta šetřící dieta není o tolik dražší, aby to nešlo. Ale muselo by se chtít.
Radši necháme "pojioštěnce", který ještě stále má nárok v rámci zdravotního pojištění na stravu, ať si jídlo kupuje v kantýně, a budem mu servírovat nepoživatelné a ze zdravotního hlediska naprosto nevhodné blafy.
Já být dietní sestrou u Apolináře, tak už jsem se šla dávno zahrabat.
 Zuzana a Anežka 06/05 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zmena lekarky? 

(31.3.2006 11:16:00)
Rodila jsem také u Apolináře a nestěžuju si. To soukromí nic moc - zvlášť když jsem měla velké komplikace, hodně jsem krvácela a pak nebyla volná postel na JIPu a byla jsem celý den na porodním sále a slyšela jsem několik porodů. Nadstandart jsem plati nechtěla, ale pak jsem si ho "dopřála" za ty prožitě hrůzy. Ale to jídlo fakt hrůza - necelý den po porodu mi dali karbanátek a rajče (o kterém pak říkaly, že kvůli kojení ne...) - nezdálo se mi to, tak jsem to raději nejedla. Další den mě krmily jen piškoty a pudinkem ... Takže karbanátek byl asi fakt něčí omyl. No ale je fakt, že něco mi i chutnalo, ale nebylo toho moc.
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Re:Apolinář 

(2.4.2006 19:52:48)
Rodila jsem před pěti lety u Apolináře a neměnila bych. Porodnici jsem vybírala s ohledem na kvalitu pediatrické péče.. Trčela jsem tam celý den, bolesti začaly v 9 ráno a porodila jsem až v půl desátý večer. Bylo mi srdečně jedno, jestli tam jsou samostatné boxy nebo "kravín", sestry i lékaři byli super. Na sál se člověk dostává až v závěrečné fázi a mě bylo mi tak bídně, že bych klidně stála třeba na hlavě, kdyby mě o to žádali. Na oddělení šestinedělí nás bylo na pokoji 5, miminka plakala napřeskáčku, jedly jsme na chodbě, koupelna a WC společné, ošklivé a fujtajbl. A bylo mi to putna, protože těch pár dní se dá vydržet všechno, pokud je slušný personál nemocnice a kvalitní odborníci - lékaři. Máme to zadarmo :)), tak co by jsme nechtěly?

První dítě jsem rodila za komančů v Londýnské a to co je nyní k mání je hotový luxus. :))
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Re: Re:Apolinář 

(2.4.2006 19:56:18)
Inishkea, jaképak zadarmo??? Když se podívám, kolik odvádím na zdravotní pojištění, tak je to zatraceně draze zaplacené. A zdravotníci by se podle toho měli chovat. Nevím, kdo dává třeba některým zdravotním sestrám právo chovat se arogantně až sprostě.
 PajaMM 


Re: Re: Re:Apolinář 

(2.4.2006 20:25:13)
Jake zadarmo???

Vite, kolik odvadite ze sveho platu na zdravotni pojisteni a kolik za vas jeste odvadi zamestnavatel???

Nikdy nic neni zadarmo...a nebude :-)
 Pavlína 
  • 

Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 14:00:15)
Chtělo by to asi více takových porodnic jako je ve Vrchlabí...Nevím, zda je toto zařízení soukromé, ale řekla bych, že ano . Dost mě mrzí, že taková porodnice není taky u nás na severní Moravě...Každopádně autorce článku přeji, aby třetí porod byl stejně "pohodový" a rychlý jako ten druhý a hlavně zdravé mimi...:o)
 lenka syn 6.let a 3.roky 
  • 

Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 14:08:49)
Pavlino naprosto souhlasim jsem taky ze SM my moc mist k vyberu nemame tak jako se rodi ve Vrchlabi
 Bob 
  • 

Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 14:33:28)
Vrchlabí je ale do do značné míry mýtus.
Tím, co nabízí, už zdaleka není mezi českými porodnicemi výjimečné.
A taky vám tam vždycky ve všem nevyhoví. Moje švagrová tam měla slíbený porod do vody, ale v danou chvíli vana nebyla k dispozici.

Dovedu si představit, jaký by z toho některé z vás udělaly skandál, kdyby se jim něco podobného stalo řekněme u Apolináře.
 PajaMM 


Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 14:42:12)
Bobe,

kdyz vana nebyla volna, jak by tam asi mohla rodit???

A myslim, ze nerekli, budete na 100% rodit do vody....ale jen v pripade, ze bude volna vana...

Ono je neco jineho, kdyz neco nejde, protoze tam zrovna rodi nekdo jiny a kdyz neco porodnice slibuje a pak vam to nedovoli...
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 14:50:06)
Ano. A proč tutéž připomínku nenapíšeš Miladě, která si stěžuje, že podvakráte nedostala nadstandard a jídlo bylo na společné chodbě?
Je to úplně to samé. Akorát Vrchlabí tu měříte mnohem smířlivějším metrem.
 Bob 
  • 

Různé metry 

(30.3.2006 15:07:49)
A vůbec se tady dost měří různými metry.

Píšeš, že jsem "vůl jak Anděl".

Dovedeš si představit, jak bych tady dostal zakouřit, kdybych o některé z žen napsal, že je "kráva jako Brno"?

Jářku, dostal bych právem. Ale není to můj styl. Tvůj ano.
 Bob 
  • 

Re: Re: Různé metry 

(30.3.2006 15:17:56)
Asi těžko napíšeš "kráva jako Anděl"...
Ale co, co se tu vykecávám s takovou sprostou tetkou.
 Kačka 
  • 

Re: Re: Re: Různé metry 

(20.9.2006 0:04:40)
Bobe od kud jsi?? Já jen jesti bydlíš někde poblíš Vrchlabí tak se tě musím zastat, ono to totiž tak běžně chodí ve Vrchlabské porodnici. To by jste viděli jak se tam chovají k místním, Pražáci a ostatní co tam jezdí rodit mají vždy přednost, jen aby někde řekli jak se tam skvěle rodí a pak se mohla Vrchlabská porodnice chlubit tím že tam jezdí rodičky z zelě ČR.
Mluvím z vlastí zkušenosti, porodila jsem málem na pokoji, jelikož vana byla zamluvená pro nějaku ženskou která byla na cestě bůhví odkud a její manžel volal že tam budou asi za půl hodiny, tak se řekalo. Já jako místní měla smůlu a musela rodit normální cestou... A to neříkám jen já, mám spoustu kamarádek které tam poprvé rodili a pak jeli do Jilemnice.
Tak že není to tak skvělý jak to vypadá...
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 15:04:14)
Nevim, proc bych to mela psat Milade, ona nepise nesmysly....:-)

A jidlo na chodbe je vazne des....i druh jidla pro kojici matky...
 Evís+3 ks 


Na porodnici U Apolináře mi nesahejte! 

(30.3.2006 15:35:46)
Já jsem tam byla velice spokojená i bez nadstandartu. Je pravda, že na porodním sále slyšíte i ostatní rodičky, ale v boxu jsme byli téměř celou dobu jen s manželem sami. Je dobré vědět, že stačí zavolat a PA je u vás. A musím říct, že během kontrakcí jsem si vážně nevšímala, jestli někdo vedle "heká" nebo ne. Na oddělení šestinedělí není žádný luxus, ale co by se dalo čekat? Jídlo bylo normální. Některé maminky sice ohrnovaly nos a raději jedly donesené sladké tyčinky a kompoty, ale myslím si, že jídlo, které nám dávali bylo mnohem zdravější. Sestřičky i lékaři jsou velmi vstřícní a milí a to je, alepoň pro mě, nejdůležitější.
 Dita 
  • 

Re: Na porodnici U Apolináře mi nesahejte! 

(31.3.2006 10:26:42)
Mám stejný názor. Byla jsem tam spokojená, vynikající porodní asistentky (zažila jsem tam 2 směny), skvělí lékaři, na odd. šestinedělí milé sestřičky. Jídlo klasika - jako ve školní jídelně nebo nemocnici, nevím, co by kdo chtěl za luxus. Nejdůležitější jsou individuální pocity každé z nás.
 Duk 
  • 

Re: Re: Na porodnici U Apolináře mi nesahejte! 

(3.4.2006 13:11:59)
Mozna nejde v tom jidle ani tak o luxus jako o to, ze hrachova kase neni vhodna pro kojici matky a ne kazdy snasi nemocnicni blafy obecne..
 Evís+3 ks 


Re: Re: Re: Na porodnici U Apolináře mi nesahejte! 

(4.4.2006 21:59:01)
To možná ne, ale co by se dalo jiného v nemocnici čekat? Já jsem tam hrachovou kaší ani nic podobného nezažila. Po pokojích chodila dietní sestra a ptala se, co nám na jídle nevyhovuje, co bychom si přály změnit. Takže snaha určitě byla.
 Dita 
  • 

Re: Re: Re: Na porodnici U Apolináře mi nesahejte! 

(4.4.2006 23:36:22)
Asi jsi měla s hrachovou kaší smůlu. Luštěniny jsou zdravé. :) Nás obcházela dietní sestra a ptala se, jestli je jídlo v pořádku, žádné luštěniny kolem osmého května 2005 nepodávali. Lepší než stále vzpomínat na jídlo v porodnici je si třeba přečíst nějakou knížku. Jdu na to.
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 15:07:04)
Danielo, to je sice pravda, ale stoji vana tak draze, ze v Cesku je jich na porody je tolik, ze se da spocitat na prstech? A ten princip (bohunicky, nevim jestli i vrchlabsky) ze se do nej dostane ta, ktera prvni zaplati, to jest, cire nahodou, a ne ta, ktera uz x hodin vije bolesti a nikdo nevi co s ni, nechapu uz vubec.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 15:13:24)
Cizinko,

o tom se tady ale rec nevedla....
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 15:27:51)
Danielo, to jiste ze ne, ale proc to nerict, ze jo? To vabeni do velkych FN ve skutku nicim pripomina vabeni do Vrchlabi - pokud potkate tu spravnou PA, mozna porodite prirozene a podle svych planu, pokud zaroven v nadstandartnim pokojicku nebude se velebit pani, ktera mela vetsi stesti ale vanu nepotrebuje, budete moct porodit i do vany. Vrchlabi poskytne vice jistot, to vyplyva logicky z postaveni male provincni porodnici, ale i ono ma svoje mouchy. Ja vim ze na moji prani nevznikne porodnice, kde vana bude na kazdem pokoji, ale na vasi kolektivni prani mozna... Jde o to, abyste prestaly se hadat jako sekty (nedavno pouzite slovo Boba), ale zacaly kritizovat to, co vam se nelibi ve vasich porodnicich, a kdo muze, aby financoval dobre zmeny, nemyslis?
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 15:35:14)
Cizinko,

ja jen oponovala Bobovi, ze Vrchlabi neni mytus...tot vse. Ze co rikaji, plni...nebo se o to alespon snazi...

 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 15:38:50)
A v Podolí či u Apolináře se nesnaží?
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 15:40:01)
To je porad dokola....

Koncim, tohle nema cenu...

Asi se tak nesnazi, kdyz si na ne vice lidi stezuje...oproti Vrchlabi...asi se tam snazi vic...
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 15:42:55)
Víc lidí si na ně stěžuje proto, že tam taky nesrovnatelně víc matek rodí.
(Kdepak, mě nepřeargumentuješ. Dneska se mi daří. Jsem se sebou moc spokojenej.)
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 15:57:31)
Nojo, takovej se sebou spokojenej Bob je fakt nebezpečenej diskutér.

Hele, Bobe, kdybych tě mohla brát vážně, tak bych ti tady docela vážně uvedla přehršel svých osobních zkušeností s Apolinářem, jak těch dobrých, tak těch špatných. Jenže - promiň, to bude ta tvá zatracená image, kterou ti kdovíkdo nasadil jak psí hlavu - nemám pocit, že by to k čemukoli bylo... ;-)
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 20:43:16)
To by tu pak podle tvé logiky měly stát přímo houfy spokojených maminek, které porodily v Podolí či kde ještě.

Protože když jich tam rodí nesrovnatelně více, tak by tomu úměrně odpovídal i nesrovnatelně větší počet těch spokojených.

Hm, jestli to není tak, že vycházíš ze špatných předpokladů.. Tomu se říká důkaz sporem :))
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 20:53:44)
Ty houfy spokojených maminek jsou, ale nejsou to snobky jako ty z Vrchlabí, které musí do světa vytrubovat, jak se skvěle rozhodly, že se trajdaly přes půl republiky.
Je to prostě otázka image - jsem in, rodila jsem ve Vrchlabí.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 20:57:40)
Ty ale dokážeš člověka pobavit.
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 21:00:28)
"Ty ale dokážeš člověka pobavit" čtu jako "nemám, co bych dodala".
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 21:09:04)


Já to tvrdím pořád - lidem na Rodině se člověk nezavděčí :o) Věčně tu někdo brblá, že se tu dost nadává na naše porodnice a na lékaře... a když tu tedy snaživě píšeme naše zkušenosti, že i v nemocnici jsme byly spokojené a i v nemocnici byl porod fajn, tak se zas do nás naváží další lidi, kterým se nelíbí, že si náš porod pochvalujeme :o)

A navzdory tomu všemu budu tvrdit - obzvláště mé dva poslední porody byly něco, na co vzpomínám ráda, ráda, RÁDA a je mi celkem líto, že už si to (nejspíš) nikdy nezvopáknu ;o)

S.+++

 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice 

(30.3.2006 21:38:18)
Sylvi taky je mi líto,že už nikdy nebudu rodit:-))předpokládám teda:-))
 Anouk 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 23:26:35)
Bobe, co to je prosím za plky?
Vrchlabí mám za sebou 2x, moje první zkušenost pozitivní nebyla a víš ty co?
Podruhé jsem tam jela znovu, protože a jelikož mi ŽÁDNÁ jiná porodnice nebyla schopna JAKO STANDART nabídnout to co je ve Vrchlabí naprostou samozřejmostí.
Necválala jsem v lednu v závějích do hor proto, abych pak měla co do světa vytrubovat.
To mne, jako Vrchlabcorodičku fakt dost podceňuješ.
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 23:50:14)
Jsi prostě in.
Vždyť si říkáš "Vrchlabcorodička"
Před časem tady maminky z vašeho klubu dokonce říkaly svým dětem "Vrchlabčátka".
To mluví samo za sebe.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 0:50:23)
Bobe, tak to prrrrr. Já taky (ó, jaké překvapení ;o) ) rodila ve Vrchlabí a svým dětem rozhodně neříkám "vrchlabčátka", ale "haranti". Na druhou stranu ovšem nutno říct, že když se řekne "vrchlabčátko", představím si něco jako malého rozčepýřeného vrabčáčka. Oproti tomu kdyby se řeklo "podolátko" nebo kdybych měla o svém nejstarším děcku mluvit jao o "krčátku"... no, to už snad i ten harant zní líp. Jo, jo, jak je vidět, tak ono Vrchlabí vede i po stránce jazykové... :oP


S.+++
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 1:23:27)
No jo.
"Bulovátko", "motolátko"...
Šmarjá, Sylvie, máš úplný recht :-)
 klara 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 11:49:08)
to je hezký, asi budu mít to "vrchlabčátko", vrabčátko z druhého konce státu. Uvažovali jsme Zlín ale zlíňátko to fakt né
 Anouk 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 9:48:57)
Chjo, Tebe to městečko v horách opravdu neskutečně irituje.
Zdál by se Ti můj příspěvek více objektivní, pikud bych napsala "ta jež rodila ve Vrchlabí" nebo i to Ti zavání fanatismem?
A "in" fakt nejsem, proč taky, "out" mi to připadalo vždycky zajímavější;-).
Takže znovu, proč myslíš, že jsem po první, negativní zkušenosti, volila tu samou porodnici? Abych se "zvenčí" už konečně dostala "dovnitř"?


 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 9:36:10)
no Bobe :-) je fakt že já jsme 2x v CApu rodila.Jednou nic moc po druhý super..měla jsem objednanou PA a byla tam jen 8 minut:-)) a třetí jsme rodila na obyčejnym bulovkovym sále.A fakt teda dětem neříkám capátka ani bulovčátka:-))))))))) ale mohla bych začít.
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 15:41:34)
Danielo, ani jedna z nas tam nebyla, ani Bob ne, vazny pruzkum jsme tam take nedelali, jak muzeme vedet, co je tam mytus a co je pravda. V minule diskusi o extazi vylicila jsem Bobovi svoje argumenty, proc mi sliby Vrchlabi pripadaji vice duveryhodne nez Podoli (a kazda dalsi "pratelska" pro naturalistky FN), ale mi neodpovedel, bavi se radeji s vami:-)).
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 15:49:38)
Cizinko,

prosim te, ja s tebou taky polemizovat nebudu...

Kdyby Vrcvhlabi nebylo tak dobre jako je, asi by se o nem tak nemluvilo, nepsalo, nejezdilo by tam tolik rodicek z cele republiky...

Ja osobne bych tam nejela, ja byla s Bohunicemi spokojena...

A kdyz mam mluvit jen ze svych zkusenosti, tak se s tebou loucim....
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 16:06:44)
Danielo, ja osobne take spise bych verila "mytu" Vrchlabi take prave proto, ze zeny, ktery ho znaji z osobnich zkusenosti se jevi jako nekdo, kdo je schopny kritickeho mysleni a orientaci v ceskych pomerach a i trochu v "naturalisticke literatury" (myslim tim Sylvii, Marketu s Hanickou a Hanu z Brna). Priznivcum prazskych velkovyroben casto takova orientace chybi - ale co ja vim.
Hezky den!
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 16:14:50)
Cizinko,

prave ze zkusenosti tu popsaly zeny nebo holky, ktere uz o tom neco vedi, tak to asi nebude "mytus"

A jinak s tebou souhlasim i v tom, ze by se ceske porodnice mely zmenit, aby kazda si mohla najit bez problemu to,co ji vyhovuje a nemusela jezdit pres celou republiku...

Hezky den i tobe :-)
 AnnaB 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 16:20:24)
Kazdy, kdo byl spokojen ve velke FN preci nemusi byt priznivcem velkovyroben. Tim chci rict, ze kazda bychom chtela rodit podle vsemi opevovaneho idealu, ale doma to ne kazda zvladneme a Vrchlabi je vazne jen jedno. Tak je treba poukazat na to, ze i ve velkych nemocnicich to zacina fungovat lip, nez pred 20ti lety, ne?
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 16:24:54)
Ale ano, v tom s tebou naprosto souhlasim!!!

Ja taky rodila ve FN Brno Bohunice a byla jsem spokojena a moc...

Ale v tech porodnicich jde ta zmena pomalu a nekde vubec...to je ta smula...
 AnnaB 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 16:36:16)
To je fakt, od toho mame takovehle diskuse, kazda tam napise sve zkusenosti. O to snadneji pak vyplave na povrch ta horsi porodnice, mene maminek tam bude chtit rodit a snad i tam se budou chtit zmenit? Nevim, jinak to asi nejde. Rodici maminky tezko pujdou do stavky :o)
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 16:39:04)
Presne tak....

Nazory se ruzni a aspon si mamky muzou trosku udelat nazor....

Hezky den :-)
 AnnaB 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 16:44:08)
Take preji hezky den:o) a at nikoho z nas neodnese velka voda :o)
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 16:45:23)
No, to je desny....Tady v Brne nastesti nic, ale mame pribuzne v Kralupech a Znojme a to je neco...
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 16:44:46)
Anno, to je fakt, ale na te prazske nebo brnenske porodnice tohle nebude mit velky vliv. Kam by jinam mistni davy rodicek sly, ze jo. Ty porodnice ve skutku nicim zasadnim od sebe nelisi. No a co je hlavne, aby ty, co byly spokojene, psaly konkretne, s kim a s cim byly spokojene. Totiz, ve velkych porodnicich pracuje kolem 20-30 lidi, jak nekdo muze svedcit o pristupu a kompetencech vsech? A rodicky opravdu si preji ruzne veci, a ze spokojenych rodicek, ktere pry porodily prirozene, pri detailnejsi diskusi zacinaji lezt takove podivne detaily o dost pochybnych postupech personalu. Ja beru vazne jen detailne svedectvi.
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 16:32:31)
Anno, ja ani nevim jestli existuje neco, jako vsemi opevovany ideal - na techto strankach je spousta zen, ktery chteji naprosto rozdilne veci. A to je ten problem velkych FN pokud tam jdes na slepo. Slibuji cokoliv, ale ve skutecnosti hodne zalezi, na koho tam narazis ve sluzbe - jestli na nekoho, kdo prirozeny porod umi, anebo jestli bere vazne porodni plany, jestli nahodou se nerozhodne, ze epidural ti neda a basta a podobne. Pro mne duveryhodnejsi je mala klinicka, kde je snadneji uhlidat, aby team pracoval podle slibovaneho pristupu. A jestli ve velke FN - tak priste jen se svym personalem, na slepo uz nikdy. A hlavne ne v Cesku:-)) alespon prozatim.
 AnnaB 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 16:42:09)
Taky neziji v CR, ale rodila jsem tam. Ideal? Co nejklidnejsi prubeh porodu a spokojene miminko je snad snem vsech matek, ne? Na tom se shodnou jak doma rodici tak ty z velkovyroben.
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 16:50:15)
Anno, k tomu idealu vedou velice ruzne cesty, a zatim je velice tezko se vyznat, ve ktere porodnici svoji cestu najdu a O TOM je tady diskuse.
 AnnaB 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 16:59:33)
Diskusi zdar :o)!!!
 Hana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 18:01:56)
Cizinko,sice ve Vrchlabí není na každém pokoji vana, ale sprchy jsou všude - mně osobně bylo jedno, jestli si tlumím křížáky ve stojaté, nebo tekoucí vodě, byla jsem jak ve sprše, tak ve vaně a sprcha byla moc příjemná - mám ráda zvuk tekoucí vody, zpívala jsem si, sprcha masírovala záda. Ve vaně jsem nakonec neporodila, bylo mi příjemnější vkleče nasuchu. Co zde vidím jako nebetyčný rozdíl mezi velkými porodnicemi a Vrchlabím je, že (např.) v Brně se jede systémem kdo dřív přijde ten dřív mele a ještě se vana platí. Ve Vrchlabí se neplatí a je zde daleko větší nadějě, že ji dostaneš, navíc je to bezplatně. Nadstandard dostane v Brně taky jen ten kdo dřív přijde a vzhledem k tomu, že je jich tam na tak velké porodnice tak málo, spíš si o tom můžeš nechat jen zdát. Ale fakt nechápu, že si někdo stěžuje, že ve Vrchlabí nemohl do vany a přitom mohl do sprchy, v sousedním pokoji ve sprše i rodili. Hana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 18:41:42)
A ještě jsem si uvědomila rozdíl v tom, jak ti porodnici prezentují při prohlídce. Ve Vrchlabí mají rádi, když přijdeš o víkendu kdy je víc volno a pak se ti některá ze sester nebo asistentek věnuje a zdarma ti porodnici ukáže, je tam v tu chvíli jen pro tebe. V Brně najeli na ukazování porodnic za peníze - za prohlídku platíš stovku a jdeš tam v pracovní dny s několika dalšími zájemci, čeká se, až je jich víc, připomíná to spíš školní výlety na hrady a zámky. Známá se tam tímto způsobem podívala před třemi týdny s jejich těhotenským kurzem. Já samozřejmě Brno nesoudím, peněz je málo a proč by to takto nemohli udělat, lepší, než kdyby tě tam nepustili vůbec, ale stejně...

 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 18:45:04)
Ja byla v Bohunicich taky s tehu kurzem, proto byla prohlidka zdarma....ale to mi nijak nevadi, zaplatit za prohlidku...spis kdyby ty penize sly na to, aby se udelalo vic nadstandardu a za nizsi ceny....ted jsem na to koukala, plati se za den opravdu hooodne penez...kdyz to vynasobime 4x...je to vazne jako zaplatit si dovolenou :-)
 Hana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 17:59:16)
Tak to mne nenapadlo, že by bylo dobré vybrané prachy používat na dovybavení porodnice, máš plnou pravdu a třeba to tak i je. Jestli jo, klidně půjdu na obhlídku brněnských porodnic třeba 2x - ať si už moje kámošky taky můžou užít po porodu nadstandard, kde se ve veliké posteli přitulí k manželovi, mimino je mezi nimi a můžou se mazlit, muchlovat a nikdo je nevyhodí s tím, že už je konec návštěv :-) Jinak vím, že v Brně jsou na návštěvy dost benevolentní, nikdo ze známých si příliš nestěžoval že by je tam nechtěli pustit po oficiálních návštěvních hodinách, ale na můj vkus je v Brně málo nadstandardů pro 24hodinový pobyt celé rodiny. Divím se, že je tam neudělají, když se ví jaký je o ně zájem a že jsou hned obsazené.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 18:25:18)
Hani,

mas pravdu, nadstandardu je malo...a jsou na muj vkus dost drahe...

Ale mozna na ne nejsou penize a misto....Treba Bohunice ted dostavuji nejakou budovu (koukam na ne z balkonu:-)), ale asi to nebude k porodnici....Takze v tom bude asi problem. Kdyby se stavela nova porodnice, urco by nadstandardu udelali vic, ale kde se dnes stavi nova porodnice, ze...

Taky jsem pred temi 4 lety chtela nadstandard - i na porod i na pobyt, ale ani jedno se nepovedlo. Nevadi, vsechno bylo i tak super. A nakonec jsem mozna byla rada, ze jako prvorodicka nejsem na pokoji sama....ale podruhe uz bych to zvladla, jenze nejsem tehule...nedari se...tak uvidime :-)
 Hana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(1.4.2006 11:03:07)
Já jsem Danielko slyšela, že to jsou budovy, které patří lékařské fakultě a jsou součástí univerzitního kampusu. Budou tam laboratoře a výukové místnosti, takže pro porodnici asi nic. V Bohunicích teď odrodila moje kamarádka, povedl se jí nadstandard a porod probíhal v docela příjemném porodním pokojíku. I ona ale říkala, že jak to tam viděla je tam prostě nadstandardu málo, ne každá mamina si přeje být na pokoji s několika dalšími, zvlášť když jedno mimi přestane brečet a druhé hned začne a hromadné návštěvy cizích rodin taky nic moc.

A s dalším děťátkem přeju moc úspěchů, taky se příští rok chceme pokoušet o další, do doby než se naše babulka narodila jsem vůbec netušila, jak hezké je být máma. PajaMM 


Pro Hanku 

(1.4.2006 12:34:05)
Hani,

tak vidis, rodit se tam nebude:-)))) Ne, i medici potrebuji pracoviste, je mi to jasny...Je to asi vsechno dost slozity.

Ja tam rodila pred 4 lety na normalni porodnim boxu, nadstandard nebyl volny. Ale bylo to vsechno v pohode, rychle, na porodnim vaku - popisovala jsem to tu v reakci na prispevek s nazvem Prekotny porod, tusim:-)
Pak me dali na pokoj po trech, ale protoze nas bylo hodne, byly jsme tam 4. TO jsem se zhrozila a sla za sestrickou. Nastesti me dala ihned na pokoj, kde jsme byly dve maminky s miminkama. To uz byla pohoda. Vyhovely jsme si, s navstevami jsme se prostridali vsichni - na pokoji nebo v navstevnim prostoru. Bylo leto a bylo nadherne...moc rada na to vzpominam a rada bych to alespon jednou jeste prozila. Tak uvidime :-)

Ale je pravda, ze nadstandardu je malo. Taky bych uz ho podruhe asi urco chtela, uz vim co a jak a nechci,aby nas pripadne nekdo rusil nebo my nekoho rusili...jen me odrazuje ta cena...no uvudime.

I vam preju hodne stesti a uspechu:-)

Hezky den, je krasne, zrovna jsme prisli z vychazky.
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Pro Danielu 

(1.4.2006 12:56:32)
nadstandartů je asi málo všude:-)já se dočkala až po 3. :-)) tak si ho třeba užiješ:-) byla jsem za něj moc ráda kvůli dětem.Po prvé jsem byla ráda s maminkama.Kubík ležel 8 dní pod lampou a na kapačkách tak jsem aspon nebyla sama:-))
 PajaMM 


Re: Re: Pro Danielu 

(1.4.2006 13:01:36)
Uvidime, jestli se vubec zadari. Snad ano:-)

Ja byla poprve taky nakonec rada, ze jsem nebyla sama, i kdyz bylo vsechno v poradku. Ale precejen bylo fajn si popovidat a podelit se o pocity:-)))

Ale ted uz bych si nadstandard uzivala...uz kvuli wc a sprse - ty v Bohunicich jsou vazne horor :-)
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 8:22:34)
Hano, asi to zalezi od toho, kdo co a s cim porovnava. Cela diskuse vznikla proto, ze Bob nam prozradil, ze ve Vrchlabi jeho svagrova se nedostala do vody, a porovnala svoje zkusenosti s jinymi porodnicnemi v EU. Nevim, kde v EU rodila, ale jestli v jeji severo zapadni casti, a ve vetsim meste, tak tam skutesne ty porody do vody a vany jako vybaveni dvou tretin porodnic je naprosta samozrejmost. A mozna ji to trochu prekvapilo, ze nekdo muze tahnout tehotny pres pul republiky za pouhou chabou nadeji, ze porodi do vody. To ale vubec neopravnuje Boba tvrdit, ze Vrchlabi nicim se nelisi oproti prazskym (a brnenskym) FN. Ze ve Vrchlabi clovek ma trochu jine vyhlidky a jistoty, pokud mu jde o vazny pokus o prirozeny porod, psala jsem Bobovi to uz par krat. Jako strategie prazacky v ramci jeji realnich moznosti mi pripada cesta do Vrchlabi naprosto racionalni jednani. Ale jestli nekdo, kdo ma zkusenosti od jinud, neni z Vrchlabi na vetvi, tak to take chapu - myslim ze to pochopitelne, ze mu to prijde jako kazda druha naturalisticka porodnice.
 Kahlan+4 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 10:35:40)
Cizinko,

ja jsem rodila v zari v Lucembursku, v nejvetsi nemocnici v zemi, a muzu potvrdit, ze porod do vody nebyl problem. Maji tu oddelenou koupelnu s porodni vanou, je tam jen jedna. Porod do vody je mozny, pokud s nim souhlasi lekar, porodni asistentky porody do vody umeji a maji je rady. Jinak lekar, ktery rodi, je tentyz, ktery se o rodicku stara v tehotenstvi. Do porodnice jsme prijeli ve 3 rano, doktor z domova prijel ve 3.25, postavil se vedle vany a mlcel:-)) Dcera se narodila ve vane ve 3.37 pouze za pomoci PA. Jinak holeni ani klistyr se zde neprovadi. Nastrih nebyl nutny, nechali nam cas v klidu porodit. Nebylo nutne ani siti.

A jinak ze mne mely velkou radost, kdyz jsem tam pred porodem prisla a hned hlasila, ze chci porodit bez epiduralu, bez utisujicich leku, pokud mozno ve vane. Porodni asistentky mi rikaly, ze takhle to maji nejradeji, ze pro ne je to velka vyzva pomoci rodicce porodit prirozene, takze se na to vylozene tesi, ze to je jejich prace. A take se dost divily, kdyz jsem s nimi mluvila, ze o porodu tolik vim, jestli jsme z oboru a tak:-))) Jinak cely porod i naslednou peci o mne a miminko zajistila jedna jedina PA, ktera nam rikala, ze je rada, ze tam dneska v noci rodime, ze ma aspon co delat:-)) Kdyz zrovna osetrovala mne, nosil malou manzel. Kdyz malou koupala, manzel ji pomahal a dcerku poprve oblekal on (do jejiho obleceni, nejsou tady erarni).

Podotykam, ze muj starsi synek se narodil ve Vrchlabi a dokud se mi nenarodila dcera, byl to ten nejuzasnejsi zazitek v zivote:-)) Dokonce jsme zvazovali jet pred porodem z Luxu do Vrchlabi, nakonec jsme si to rozmysleli a dobre udelali:-))

Z porodnice jsme sli po 12 hodinach, ve 3 odpoledne, po prohlidce pediatra. Po dobu 10 dni k nam dochazela PA, doma i odebrala miminku krev na testy. Vse je hrazeno pojistovnou a je to automaticke. Proste reknete, ze chcete jit domu a jdete. Oni sami zavolaji prislusne PA (shodou okolnosti to byla tataz, ktera se o mne starala v tehu:-))

Strucne receno: ve 3 rano jsme prijeli do porodnice, PA napustila vanu, narodila se Anicka, po koupani a prvnim kojeni nas vsechny tri vzali na pokoj a spalo se, pak byla snidane a obed (mimochodem nenadymave a velmi chutne jidlo), po obede prisel pediatr a v 15h jsme sli domu.

Nechapu, proc se to takto nemuze delat i v CR, usetrilo by se navic hodne penez, protoze pobyt v nemocnici je oproti pobytu doma velmi drahy...my jsme tedy nechteli usetrit, ale nemeli jsme hlidani pro starsiho syna a chteli jsme byt hned od zacatku vsichni spolu. Jinak podotykam, ze jsem po porodu nemela zadne poraneni a avubec mi nedochazelo, ze uz nejsem tehotna a ze jsem porodila, proste mne nic nebolelo:-)))
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 15:17:12)
Cizinko, ve Vrchlabí se za vanu neplatí, obsazuje se stylem "kdo dřív přijde, ten dřív mele". Teď už mají vany dvě, na porodním pokoji i na porodním sále, takže šance, že bude volná, se zvyšuje. KDyž jsem kdysi zjišťovala reference na Vrchlabí, narazila jsem na maminu, která chtěla rodit ve vaně, ta však byla obsazená, tak dotyčná odrodila alespoň ve sprše (samozřejmě, nikoli sama náhodou, ale s PA).

S.+++
 Laa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 16:12:47)
viily vily vjence :-))
 Elke 17tt 
  • 

Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 14:53:02)
Bobe, Bobe

nedávno jsem někde četla tvůj příspěvek, kde si se zmiňoval o tom, že skalní zastánkyně Vrchlabí (nebo tak nějak) si to stejně vymluvit nedají. Z tebe mám pocit, že na tebe působí vyslovení dvou slov "PORODNICE VRCHLABÍ" jako červený hadr na býka. Pokaždé, když se tu o ní někdo pochvalně vyjádří, tak napíšeš něco proti. Máš proti ní taky něco jiného než to, že na tvojí švagrovou nezbyla vana? Nebo jenom z této jediné věci pramení tvůj názor, že Vrchlabí je mýtus? Člověk by měl soudit pouze věci, z kterých má vlastní zkušenosti a tudíž si může utvořit vlastní názor.

Mimochodem moje švagrová tam rodila taky a byla nesmírně spokojená.

PS: Prosím tě nehodnoť úroveň mé psychyky, vzdělání apod.(tak jak je tvým zvykem).

Všem těhulkám přeji co nejkrásnější zážitka na porod a zdravá miminka.
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(30.3.2006 14:59:39)
Úroveň "psychyky", natož vzdělání, tady zpravidla nehodnotím já, nýbrž některé diskutérky - několikrát se mi už vysmály za to, že jsem pouhý horník.
 Elke 
  • 

Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 7:16:15)
Nehodnotíš?
Mně si minulý týden napsal, že nejsem zcela normální (jen proto, že jsi nepochopil můj příspěvek) a ještě předtím jsi někomu psal, že je zřejmě chatrné inteligence a vzdělání.
Opět si mě nezklamal, reaguješ vždycky jen na to nepodstatné v příspěvcích ostatních. Mě spíš zajímalo, proč pořád nasazuješ na porodnici ve Vrchlabí. Chtěla jsem vědět, jestli máš pro svá dvrdá slova taky jiný důvod než ten, že na tvojí švagrovou nezbyla vana. Pokud ano, sem s nimi. Sama mám v září poprvé rodit, tak budu moc ráda, když budu mít co nejvíc informací o porodnicích.
Sama bych si taky nejradši vybrala malou regionální porodnici (je tam podle mne větší pravděpodobnost slušného přístupu), než velkého nemocničního molocha, kde je fluktuace zaměstnanců a kde se to ani při nejlepší vůli vedení prostě uhlídat nedá.
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 11:55:23)
Elke přemýšlej: jak "nasazuju" na porodnici o Vrchlabí? Jaká "tvrdá slova" jsem o ní řekl?

Vůbec netvrdím, že je špatná. Tvrdím ale, že rozhodně není jediná dobrá, jakkoli si to "Vrchlaborodičky" myslí.

A až si budeš vybírat porodnici, rozhodně nedej na takovéhle webové debaty - pár porodnic si s manželem projděte, vyptejte se tam na všechno a uvidíte sami.

Možná budete překvapeni. Jedna moje kamarádka trvala na tom, že bude rodit v tom opovrhovaném Motole. Byla tam úplně spokojená. A je to lékařka. Musím říct, že mě to taky docela zbavilo předsudků.

Kdežto Vrchlabačky tady prezentují předsudky jako Everest.
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 12:27:47)
No jo Bobe to víš ona si možná kamarádka lékařka taky porod předwstavuje poněkud jinak než ženy,které rodí ve Vrchlabí a nebo hledají Vrchlabí podobdnou porodnici.Mé kamarádky jsou taky nadšené z Krče a Vinohrad a jiných.A mě by se zase zrovna nelíbilo,že mi vyhodí tatéínka,nacpou mě látkama o kterých mi nějak nestihnou říct k čemu slouží pak mi nacpou jiný..a je fuk že mi zase opomněli říct k čemu je to dobré.A tak aspon vím,že jedna byla na urychlení a druhá na bolení aniž bych si řekla..fakt fajnové:-) díky nemám zájem.Takže ono toposouzení porodu tam či jinde je jaksi velmi ale velmi individuální.
Ale já osobně jsme ráda,že pořád někam píšeš,zvlášť o věcech o kterých toho vís asi jako porodníci:-) vážím si pak ještě víc muže co ho mám doma:-))
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 12:46:35)
Ano,
existují ještě muži, které věci kolem porodu jejich dětí vůbec nezajímají, protože to jsou přece "ženské" starosti.
A dokonce ještě existují ženy, kterým takový muži vyhovují, protože porod je i podle nich "ženská" záležitost.
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 13:03:06)
No, Bobe, co si budeme povídat, ona to je ženská záležitost ;-) Vím dokonce minimálně o jednom případu, kdy porod nějak nechtěl postupovat a když nastávající tatínek na chvíli odešel, tak se to rozjelo :-)
Nicméně já si strašně moc cením toho, že manžel se mnou u porodu byl, ani bych si to jinak nedokázala představit, prostě mi to tak přišlo správné. Nemám žádnou ženu, která by mi byla tak blízká, abych ji měla v téhle chvíli u sebe radši. Asi je to proto, že ač je to chlap, je velice citlivý a empatický, tak trochu ženským způsobem (je v pásmu překrývání :-) )
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 13:07:41)
ne bobe naopak můj muž mě podporuje ve všem dokonce i v jízdě do vrchlabí:-) ač jsme tam nakonec neskončili
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 13:16:15)
a mezi náma..on porod ženská záležitost je:-ú)a možná čím mín mužů tím líp..teda u porodu,Jinak mám muže tuze ráda:-))))))))))))))))
 Laura 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 13:20:44)
Já jsem jedna taková, muže u porodu nechci, jestli jsem už jediná na světě, tak mě to netrápí, prostě nechci .
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 13:22:42)
NO JÁ ho měla u všech tří:-)protože tam moc chtěl být ale u dvou jsem měla dulu a byla to paráda.úžasně se ti dva doplnovali:-)
 Donna 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 14:39:13)
Já taky nechci.
 zufi 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 14:59:55)
Bob,Laura,Donna...tak ,já budu Teresa :-).

Za mých mladých časů tatínkové u porodu nebývali, ani bych ho nechtěla, i když těžko říc, co by bylo, kdyby...už je to dlouho,ale můj muž se i 24letech manželství bojí doktorů, braní krve, bílých pláštů atd. Nebyl by asi ideální otec.Ale když jsem šla na CT, tak mě držel v čekárne za ruku...
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(1.4.2006 0:21:05)
Bobe, pokud se tu někdo baví o pocitech ženy z porodu, tak to, promiň, je pouze ženská záležitost.
Až tu bude diskuse o pocitech muže z porodu, dobrá, bude to pak mužská záležitost.
Tak to už, prosím, projednou pochop!!

To není o šovinismu, ale o definici předmětu diskuse!!
 Bob 
  • 

O pocitech 

(1.4.2006 0:43:54)
Ivule, hned v prvním odstavci celého článku stojí: "Problém je v tom, že nemáme mnoho možností na výběr. A asi hlavně v tom, že muži nerodí. Kdyby rodili, už dávno si přes politiku prosadí vše, co by k tomu potřebovali. Takto porody nikdo neřeší."

Ještě tvrdíš, že diskuse se vede výhradně o pocitech ženy u porodu?
No, ještě máš co pilovat.
 Ivana Procházková 


Re: O pocitech 

(1.4.2006 9:38:53)
Jseš si jistý, že správně rozlišuješ a chápeš pojmy "diskuse" a "článek"?
 Bob 
  • 

Re: Re: O pocitech 

(1.4.2006 11:00:15)
Ivule,
ta diskuse je tak nějak k tomu článku.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: O pocitech 

(2.4.2006 17:38:55)
A co? Chceš říct, že na rodině se diskutuje striktně o tématech nadhozených článkem?
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 13:22:43)
Bobe,
pokud ta tvoje kamarádka je lékařka, tak se k ní samozřejmě v tom Motole chovali jinak než k ostatním. Tahle solidarita zdravotníků obvykle funguje :-)
 Lukys čekající na druhý porod v Motole 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 16:34:13)
Musím tě ubezpečit, že nejsem doktor, ani jsem nebyla nikoho známá, jen jsem šla rodit svého prvního syna do Motola. A bylo to výborný.
Vše se mnou konzultovali, říkali, co se bude v následujíích chvílích dít a co ne.
Víte od čeho jsou tyhle jak vy říkáte "velkovýrobny"???
Pro někoho takového jako jsem já, čekám své druhé miminko a vypadá to, že se zdravotníma problémama dítěte (bohužel). Jsem vděčná za to, že to mám do toho "šíleného" Motola kousek, že mé dítě nebudou muset možná kvůli JIPu převážet a pod.
Vše nemusí jít a být podle představ milé dámy. A co bych dala za to, abych rodila 30 hodin bez vany, sprch, balonů a jiných vymožeností, ale abych porodila zdravou holčičku.
Přeji Vám hlavně zdravá miminka, to je totiž to nejdůležitější...
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 17:47:26)
Lukys,
jestli jsem to správně pochopil, tak píšeš přímo z porodnice a právě chystáš se rodit?
Pokud ano, tak držím palce.
 Iva 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 20:56:24)
no a taky doktorka obvykle vítá to, co já právě u porodu ani za nic nechtěla - tedy lékasřské zásahy. Jí to přijde přirozené, že dostane něco od bolesti, na urychlení, na změknutí čípku a tak. Je prostě od fochu a přišlo by jí naopak asi divný proč by se měla třeba trápit když ví že existuje řada preparátů...Já zas nechápala, proč mi pořád něco nutí, když si o nic neříkám a ani na nic nestěžuju. V knize od Odenta o přirozeném porodu jsem se dočetla, že to nejtěžší, co se porodníci v Pithiviers museli naučit, bylo jen porodu přihlížet a nijak nezasahovat...mají to prostě v krvi. Bohužel.
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 21:16:15)
Ivo,
a není to proto, že doktorka-rodička má nejvíc informací o účincích těch léků a o případné míře rizika. Těžko popřeš, že i ona chce pro dítě a sebe to nejlepší.

Zatímco nevzdělaná matka, která věří energiím z kamenů či homeopatii, trpí iracionální fóbií z bílých plášťů a myslí si, že porod vymyslí líp, než mnoho generací porodníků.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 21:20:23)
Zatímco nevzdělaná matka, která věří energiím z kamenů či homeopatii, trpí iracionální fóbií z bílých plášťů a myslí si, že porod vymyslí líp, než mnoho generací porodníků.

Bobe, už plácáš. Pokud nějaká mmina léky u porodu chce, ať je klidně má, je to její věc. Já je nechci. A nechci, aby mi byly doslova vnucovaný a abych byla zesměšňovaná proto, že je nechci, jako se mi to stalo u prvního porodu. Protože můj názor, že když je nepotřebuju, jsou zbytečný, nesdílí banda nevzdělaných mamin, ale lékaři ze Světové zdravotnické organizace. Homeopatikům nevěřím, energie z kamenů mě taky nijak nebere, zdravotnické vzdělání mám, byť ne lékařské, nicméně nemám chuť na sobě nechat provádět ZBYTEČNÉ zásahy. Zbytečné dle MÉHO názoru i dle názoru WHO. Mirku tak trochu znám z diskuze, je to taky naprosto normální mamina.

S.+++
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(31.3.2006 21:33:55)
Aha, tak teď jsem si teprve přečetla, že reaguješ na Ivu a ne na Mirku. Tak tu neznám. Ale jinak si stojím za tím, co jsem napsala a ani se mi nezdá, že by Iva psala něco, kvůli čemu bys musel reagovat tak posměšně. MMCH Iva zmiňuje doktora Odenta - tedy i ona čerpala nikoli od nevzdělané matky, ale od lékaře ;o)

S.+++
 Vlasta, 7,5,třetí v červnu 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(7.4.2006 21:57:02)
Bobe,

to že je rodička lékařka, neznamená, že se rozhoduje správně. Prostě je ovlivněná "technickým" pojetím porodnictví a o účincích léků nemusí přemýšlet, hlavně že si to usnadní, urychlí atd. Já sama uvažuji o tom, kde své třetí dítě porodím. Nejde jen o "vanu". Ráda bych porodila v klidu, v rámci možností sama, tak jak si řekne miminko. Co mne ale nejvíce zajímá je přístup personálu k novorozenci: žádné drastické natahování kvůli měření, odsávání žaludku a trachey jen tak ze zvyku, několikahodinové odložení mimo dosah maminky...
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(8.4.2006 17:44:58)
Probůh,
kde takové věci miminkům dělají?
Nic z toho jsem ještě neviděl. A že jsem žádné z našich dětí po porodu ani na vteřinu nespustil z očí.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(8.4.2006 23:17:45)
Tak to jsi měl asi vlčí mlhu, Blbe, když jsi nic z toho v Podolí neviděl :))
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(8.4.2006 23:19:00)
Omluvte překlep:

"Blbe" = myšleno "Bobe"
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(8.4.2006 23:34:11)
Che, Ivule - tak překlep, jo? A to ti máme věřit? ;o)

Jinak před pěti lety v Krči běžně natahovali mimina, aby je mohli změřit a zrovna tak běžně je izolovali od matky. Před těmi pěti lety to zcela běžně dělali i v Podolí a zcela běžně to tam dělali i před třemi lety (dle informací od ostatních mamin, které tam rodily - když jsem si zjišťovala info). Tož tak.

S.+++
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(9.4.2006 0:00:54)
Jasně, že v Podolí moje mimino před rokem a půl také strčili do šupléry a změřili. Stejně tak automatické odsání bříška.
Po porodu nás sice nechali s manželem tak 2 hod na sále si oddychnout, ale mimi s námi zůstat nesmělo. Putovalo na umytí a převlečení do zavinovačky. Dostalo se ke mně znovu asi tak po 3 hodinách po porodu.
Tenkrát mi to divné nepřišlo. Zpětně nechápu, že jsem to ty 3 hodiny bez mimina vůbec přežila. To se asi ty ochranitelské mateřské pudy teprve začínaly probouzet :))
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(9.4.2006 0:06:38)
Jasně, že v Podolí moje mimino před rokem a půl také strčili do šupléry a změřili. Stejně tak automatické odsání vody z bříška.
Po porodu nás sice nechali s manželem tak 2 hod na sále si oddychnout, ale mimi s námi zůstat nesmělo. Putovalo na umytí a převlečení do zavinovačky. Dostalo se ke mně znovu asi tak po 3 hodinách po porodu.
Tenkrát mi to divné nepřišlo. Zpětně nechápu, že jsem to ty 3 hodiny bez mimina vůbec přežila. To se asi ty ochranitelské mateřské pudy teprve začínaly probouzet :))
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(9.4.2006 0:58:40)
No vidíš,
a naše děti měřili šetrně, z bříška ani z krku jim neodsávali nic, u mytí a zavinování jsem byl, ty dvě hodiny na sále byly s námi. A nebylo to ve Vrchlabí, ale hádej kde?
Ostatně, jak můžeš tak přesně vědět, co s Tvým miminkem dělali, když jsi u toho nepochybně nebyla a nejspíš si zrovna rodila placentu?
To já u dětí mohl být celých těch asi deset minut, co nebyly u maminky (jediná malá výhoda, kterou chlap u porodu má - nepočítám-li tu drobnost, že nerodí).
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(9.4.2006 11:01:33)
Bobe - jak měřili šetrně? Pokud novorozeně šoupli do korýtka, museli mu natáhnout nožičky. Nebo mu je nenatáhli, pak ale práci odvedli lajdácky. Nebo v Podolí začali měřit délku těla krejčovským metrem bez natahování novorozeňat? Natahovat po porodu by se děti neměli třeba kvůli možnému poškození kyčlí ("Etiologicky se pravděpodobně jedná o maladaptaci na vzpřímenou postavu. Dítě se s dysplasií rodí a k luxaci dochází nejčastěji až postnatálně, vlivem násilné deflexe dysplastického kyčelního kloubu. Geneticky podmíněny jsou další faktory, jako je stavba dělohy a hormonální výbava matky. Oligohydramniom je faktor, který významně zvyšuje faktor luxací (Potterův syndrom). Ke vzniku luxace rovněž významně přispívá způsob balení novorozenců. V minulosti velmi oblíbený povijan byl jednou z příčin tohoto zvýšeného výskytu. Důsledné prosazení balení do plenkových kalhotek dále výrazně snížilo incidenci DDH. Z tohoto pohledu je nesmyslné i postnatální měření délky těla spojené s násilnou deflexí kyčlí těsně po narození." - citace z doporučení pro pediatry ohledně vrozené kyčelní dysplasie, celý text ke stažení tady.) Ve Vrchlabí měří až v den propuštění, to už má mimino za sebou první kontrolu ortopedem včetně UZ kyčlí (pokud mohu mluvit ze své zkušenosti).

MMCH z toho, co tu píšeš, by člověk nabyl dojmu, že v Podolí je vše nej a jinde nemají co víc nabídnout - a teď z tebe vypadne, že oni v Podolí neošetřují děti u matky a otec musí řešit dilema, zda má zůstat se svoji milovanou ženou, nebo jít za svým čerstvě vyhlínutým děťátkem a mamina se může akorát tak dohadovat, copak asi se jejímu zlatíčku narozenému děje? Tststs...

Jo a ještě - fakt nechápu to tvé věčné navážení se do Vrchlabí. Pokud můžu mluvit sama za sebe, tak bych nikdy neřekla, že Vrchlabí nabízí nevíc z celé ČR - nebyla by to pravda. Nemá novorozeneckou JIP, u vaginálního porodu se nedává epidurál a ostatně i s dalšími léky proti bolesti se sakra šetří. Pravda ale je i to, že žádná pražská porodnice mi nenabídla to, co JÁ bych od porodu i poporodu očekávala. Vrchlabí mi to nabídlo. I kdyby ses tady vzteknul, budu si trvat na svém - ŹÁDNÁ pražská porodnice mi nenabídla to, co mi nabídlo Vrchlabí. I když Bulovka a Podolí se tomu PŘIBLIŽOVALY.

S.+++
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(9.4.2006 11:48:47)
Už mě unavuje potisící opakovat, že nemám nic proti Vrchlabí, ale proti snobkám, který Vrchlabí vynášejí do nebes a ostatní porodnice líčí jako horor.
Ad ošetření novorozence: je pravda, že to je "jinde". Ale je to tam asi čtyři metry.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(9.4.2006 12:19:16)
Ale no tak, Bobe :o) Už po několikátý tu ženský, co rodily ve Vrchlabí, protože jim to v jiných porodnicích nevyhovovalo, nazýváš SNOBKAMI. Bože můj, a proč? Co ti přijde tak odsouzeníhodného na tom, že svoje představy o porodu a poporodu mají jiné, než je má personál porodnic v místě jejich bydliště, tak se vydaly do porodnice, kde jim jejich požadavky splnily? A že si ještě dovolí veřejně napsat?

Ještě - mně je jedno, kde v Podolí ošetřují děti, já jenom tak špičkovala ;o) Nicméně i kdybych měla dvě nemocnice, které mi z hlediska mých požadavků přijdou srovnatelné a v jedné novorozence na ošetření odnášely z mého dohledu a ve druhé ho ošetřovaly tak, abych na něj viděla - bude to v mých očích plus pro tu druhou porodnici. A pokud se takových plus nasbírá víc, což podle toho, co tu píšeš o Podolí, tak nasbírá, tak proč bych měla chodit do porodnice, která je v mých očích horší? Pozor, tím ale neříkám, že je špatná, jenom mi tak úplně nevyhovuje...

S.+++
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(9.4.2006 14:05:45)
Ne, Bobe, ty jsi tu prohlásil, že totéž co umí nabídnout Vrchlabí, dokáže nabídnout i spousta jiných porodnic. Kdybych měla použít tvoje slova, mohla bych říct, že lžeš:

Neznám kromě Vrchlabí jedinou porodnici v ČR, kde
- si maminka může rodit v rámci běžné péče 30 hodin za přítomnosti manžela,
- miminko neměří těsně po narození.

Jestli se pletu, budu ráda, když mě opravíš a dáš mi doporučení, kde to také umí.

Ale jak se už ukázalo, ty tu jen tak plkáš a přitom víš velký kulový. Koneckonců, jestli ti vůbec nevadí, že vaše mimi po narození "šetrně" změřili v šupléře, tak zřejmě nejsi pro tuto diskusi příliš rovnoceným partnerem, páč vycházíš ze zcela jiných měřítek. To patrně také vysvětluje i to tvoje nekritické vychvalování Podolí.

Nazdar!!
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(9.4.2006 13:29:16)
Jak to můžu vědět, když jsem rodila placentu? Hádej! Říká se tomu kamera. Máme to zdokumetováno zcela přesně.

Říkáš, že tvoje miminko změřili šetrně? Ještě aby je měřili nešetrně!! Jenže aby je mohli šetrně změřit, musí miminku zákonitě šetrně natáhnout nožičky. A to je právě to, co se spoustě maminek nelíbí. Jestli to tobě nevadí, tvoje věc.. Pak ale meleš o koze a my o voze.

A hádej, v které porodnici měří miminka nikoli těsně po porodu, ale až před opuštěním porodnice? Však ono za ty 4 dny tolik nepovyroste, že?
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(9.4.2006 6:05:22)
Jojo, Ivule, s dědem Freudem nejdál deudem... ten tomuhle říkával chybné úkony a podle toho analyzoval podvědomí člověka...
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(9.4.2006 9:45:45)
A nemůže to být tím, že ty písmenka jsou na klávesnici hned pod sebou?
 Anouk 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(1.4.2006 9:22:33)
Bobe...
o kousek výše jsi se vyhnul odpovědi na moji otázku jen proto, že jsem sama sebe označila jako Vrchlabcorodičku a o kousek níže už "nám" sám říkáš Vrchlabačky:-)
Díky za ten posun... ono je to nakonec jenom slovo viď.-)))

A nebo jsi to nakonec Ty, jež tu trpí nějakými těmi předsudky?


 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(1.4.2006 10:58:31)
Vyhnul jsem se odpovědi?
Nevšiml jsem si, že v tom Tvém příspěvku byla otázka.
Větu "Bobe, co to je prosím za plky?" pokládám spíš za řečnický obrat.
 Anouk 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(1.4.2006 14:57:33)
A jo, pravdu díš, vždyť tys mi vlastně i vysvětlil, proč jsem jela do hor i podruhé, abych byla "in". Díky za odhalení mých nejniternějších pohnutek:-)
Jsem se nějak moc soustředila na to Vrchlabí, Vrchlabačky, Vrchlabčata, Vrchlabcorodička... či čo.
Ale takové Molátko mi stejně furt zní tak nějak melodičtěji, moje chyba, tak snad příště;-)
 Elke 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(3.4.2006 10:14:34)
Ani jsem moc přemýšlet nemusela. Takže dost tvrdé mi například připadá, že tvrdíš, že neplní, co slibují=jsou lháři. A proč? Jen proto, že nebyla volná vana, ale oni neslibují, že budeš moct 100% rodit do vany. Slibují, že je tu taková možnost, ale pokud jsou vany plné, tak to samozřejmě nejde (možná, že to tvé švagrové neřekli, ale zřejmě se domnívají, že tohle snad každému dojde). Tvůj další příspěvek mě dost šokoval. Píšeš, že do Vrchlabí jezdí rodit snobky, protože je to IN. Znáš osobně někoho jiného než svou švagrovou, kdo tam rodil, že si dovoluješ tohle napsat? Pokud ne, pak mi vychází jediné: Znáš pouze jednu ženu, která tam rodila, je to snobka a chce být IN = všechny ostatní ženy, které se tak rozhodnou jsou snobky a chtějí být IN. No tak to moc lichotivě pro tvou švagrovou nevyznívá.
Jo a pokud se týká tvých rad ohledně výběru porodnice, tak jsi mi opět velmi pomohl. Jistěže nedám na takovéhle diskuse a budu si vybírat hlavně podle vlastního pocitu po návštěvě. Tyto diskuse beru jen jako podpůrné informace a proto se tě po třetí ptám: Co jiného (kromě té vany) je dle tvého názoru (nebo názoru tvé švagrové) na porodnici ve Vrchlabí špatného. Doufám, že se konečně dočkám odpovědi na tuto jednoduchou otázku.
Jo a o Vrchlabí uvažuju taky proto, že to mám asi 30km, takže žádná snobka, co tam pojede přes půl republiky.
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(3.4.2006 12:32:12)
Elke,
jen na jedinou z Tvých otázek jsem v téhle debatě ještě neodpovídal - kolik znám žen, co rodily ve Vrchlabí.
Znám čtyři.
Všechno ostatní jsem tady už říkal, mimo jiné i přímo v té replice, na kterou reaguješ. Tak si to prosím projdi.
 Elke 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(3.4.2006 13:13:05)
Vzhledem k tomu, že nečtu celou diskusi (bohužel nemám čas), tak jsem chtěla abys mi odpověděl přímo. No tak nic, přežiju i bez tvé informace. Jo a opravdu jsou všechny ty čtyři snobky, co chtějí být IN? Pokud ano, tak tě lituju, protože mít za známé, přátele, příbuzné apod. takové lidi musí být deprimující.
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(3.4.2006 14:55:09)
No jo, no.
Já zas nemám čas psát Ti to pořád dokola.
 Laura,Teresa a Donna 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(3.4.2006 17:19:18)
Zdravím BOBA, nenech se otrávit a přispívěj dál, horda slepic tě nezastaví.
 zufi 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porodnice-Vrchlabí 

(3.4.2006 17:36:44)
Můj oblíbený seriál :-)))))))))))))).
 olina 
  • 

Mě by jenom zajímalo 

(30.3.2006 15:02:13)
jak se do toho Vrchlabí všechny vejdete. To byl vtip.

Bobe ty jsi tam taky rodila?
 Bob 
  • 

Re: Mě by jenom zajímalo 

(30.3.2006 15:11:17)
Oline,
takovou připomínku sis mohl odpustit. Mohl bys prosím být příště méně jízlivý?
 Olina 
  • 

Ne, 

(30.3.2006 15:18:41)
protože jsem blbé stvoření a mám v počítači vira.
 AnnaB 
  • 

Re: Re: Mě by jenom zajímalo 

(30.3.2006 15:28:18)
Bobe, vzdyt to byl super vtip, prvni "vtipny" prispevek v teto diskusi.
 Petra 
  • 

Re: Re: Mě by jenom zajímalo 

(30.3.2006 15:30:02)
Bobe,
ta tvoje švagrová, co rodila ve Vrchlabí, je ta samá, co rodila několik dětí v různých zemích? Ta už musí mít dětí.
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Mě by jenom zajímalo 

(30.3.2006 15:32:04)
Jak jsem psal už minule, je to ta samá.
Děti má tři, každé z jiné země (všechny EU).
Any questions?
 cizinka 
  • 

Jano H., 

(30.3.2006 16:22:07)
Ja nejsem ta kompetentni osoba aby te poradila ohledne toho, kde rodit (v ceske a zvlast prazske jungli se nevyznam). Ale myslim ze oproti spousty dalsich zen mas tu vyhodu, ze svoji doktorku znas uz dlouho a , jak se zda, ji duverujes. Tak napis si porodni plan, jako uvod muze poslouzit i tento clanek, a promluv s ni s durazem na cim ti zalezi a co te frustruje. Psala jsi, ze pri prvnim porodu nedbala tveho pohodli pri volbe pozici, no ale mozna za ty roky se vyskolila, tak zatim nelom nad nej hul. Jsi prece jeji klientka, a pokud neco ma v hlave, tak bude se ti venovat. Na takove veci, jako vysetrovani jen jednou osobou, je snadny se domluvit, pokud mas svoji lekarku. Pak obvolej ty porodnice, ktere maji soukrome porodni boxy, domluv si ze budes mit svoji lekarku a budes to mit zarizeno, ne?
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Jano H., 

(30.3.2006 18:36:24)
mé třetí miminko bylo nejmenší:-)) pravda narodilo se o 3 týdny dřív:-) ale normálně by mělo cca 3,8 takže by stejně bylo nejmenší:-)
po překotném porodu aninky...pravda dojeli jsme na 8 minut do porodky:-) jsem johanku rodila nejdýl. v porodnici jsem byla cca 2 hodiny a musim říct,že jsem byla opravdu spokojená.pravda rodila jsem v neděli na celé porodnici jsme byli jenb my:-) ale jela bych znova.na bulovku:-)
 Ivana 
  • 

zeny a politika? 

(30.3.2006 18:22:24)
Mam jenom poznamku k citatu: "Problém je asi hlavně v tom, že muži nerodí. Kdyby rodili, už dávno si přes politiku prosadí vše, co by k tomu potřebovali."

Co takhle vic zen v politice?
;-)
 lenka syn 6.let a 3.roky 
  • 

Re: zeny a politika? 

(30.3.2006 20:01:17)
Holky proboha ty nazory toho Boba to je des i muj muz a to uz je co rict vetsinou se zastava chlapu,ale ty nazory to je des.Proc tady nenapise jeho zena.Copak on muze neco vedet o tom jake to kde pro nas bylo.To fakt neni mozne to jak se navazel do Daniely Š nebo do Milady to je des.No proste chytrak chlap co vi jen neco kdy byl u porodu sve zeny.To je fakt k vytoceni jeste od chlapa nemyslite.
 Bob 
  • 

Re: Re: zeny a politika? 

(30.3.2006 21:05:43)
Píšeš dost nesouvisle,
ale vyrozuměl jsem, že máš něco proti chlapům a proti tomu, aby sem chlapi psali.
Proč?
 Olga 
  • 

fakultní nemocnice 

(30.3.2006 21:28:12)
Ahoj,
trochu se musím zastat FN. Já rodila loni v Hradci Králové a byla jsem spokojena. Hned po přijetí mne odvedli na "můj" porodní sál, kde jsem měla naprosté soukromí. Holení jsem si odbyla doma, protože jak tu už někdo psal ani já bych nešla ani na prohlídku neoholená a nevím, proč z toho většina dělá problém, když do plavek se oholý snad každá. A klistýr jsem si nechala dát dobrovolně, protože daleko větší ponížení, by pro mne byl únik stolice na sále. Navíc si myslím, že je to ohleduplný i vůči personálu. Asistentky i lékařky (rodila jsem předčasně a ještě poloha byla koncem pánevním) byly moc milý a i když na vedlejších sálech (mají jich 6) rodily ještě tři bylo o mne skvěle postaráno. Protože, semnou manžel nebyl mohla jsem mít po celou dobu u sebe telefon a psát sms nebo telefonovat. Dostala jsem termosku s čajema mohla jsem pít i u samotného porodu. Po porodu mi sestřička přinesla na sál snídani. Jediné co mi hodně vadilo, bylo že v budově porodnice není intermediární péče. Takže jsem musela za malou docházet přes celý areál na dětskou kliniku.
 Lenka 
  • 

Je mi to jedno 

(30.3.2006 21:49:04)
Pročetla jsem si diskuzi a sešla se tu opravdu spousta zajímavých názorů a postřehů. Připadám si mezi váma jako naprostý flegmatik. Já jsem zatím rodila jen jednou. Porodnici jsem využila jen k tomu, abych si to tam v bezpečí, za dozoru personálu odrodila (porod byl rychlý a pohodový, tím ale nemyslím nebolestivý :)))Manžel byl celou dobu se mnou. A pak už jsem se jen těšila, až budu moct s miminkem co nejrychleji odkvačit domů. Opět jsem personál potřebovala k tomu, aby mě ujistili, že chlapeček je zdravý, já se dobře hojím. Ačkoliv byl v porodnici příjemný personál, nedá se to srovnat s pohodlím domova, kde vás při kojení neruší vizita, návštěvy druhých maminek a podobně. Takže já na žádných extra nadstandardech nebazíruju. Taky si hlavně myslím, že každá maminka je jiná povaha. Některá je pohodářka, jiná je hysterka a podle toho si taky pak stěžují nebo nestěžují. Nechápu, proč se z porodů dělá taková věda. Je pravda, že ženy rodily od jakživa. A po vyprávění mé babičky a maminky, jak probíhaly jejich porody a jak se k nim choval personál tenkrát, si my, mladé rodičky, nemáme absolutně na co stěžovat. Přeji hezký večer :)))
 Radka 
  • 

Překotný porod 

(31.3.2006 8:22:34)
Taky jsem si říkala, abychom to do té porodnice vůbec stihli, když jsem zavelela k odjezdu po té co jsem měla už nějakou dobu kontrakce po dvou minutách. Opravdu, vylézt z vany, utřít se, obléknout, to byl oříšek. Při obouvání mi praskla voda, než jsme došli k autu, proběhlo několik kontrakcí. Jaké bylo moje překvapení, když doktorka na příjmu hlásila 5 cm a porodila jsem za dalších 5 hodin. Nějak to nikdy nejde odhadnout.

Třeba tvůj příští porod nebude ani rychlý ani pomalý.
 MirkaM 


Bob a Vrchlabí 

(31.3.2006 11:19:13)
Ahojky Bobe, ještě jsem na tebe nikdy nereagovala. Já si přivezla z hor (rozuměj z Vrchlabí) dvě holky a moc mě mrzí, že už rodit nebudu. Pokud tvoje švagrová žila s představou Vrchlabí = porod do vany, pak asi mohla být zklamaná. Kvůli vaně tak ale nemusela jezdit, tu mají i jinde. I když ji třeba nepoužívají. Já a asi většina holek, které tam jely, jsme měly předtavu Vrchlabí= vstřícnost a dobré zacházení. A to bylo.

Bobe, zajeď si tam porodit, hele, co říkáš, ať sdílíš naši euforii a nadšení a jen nemlátíš prázdnou slámu.
 Bob 
  • 

Mirka a Podolí 

(31.3.2006 11:32:18)
Ahojky Mirko,
každá na mě dříve či později musí reagovat.
Kvůli vstřícnosti a dobrému zacházení jsi do Vrchlabí jezdit nemusela, to mají i jinde.
To je celé, co se vám tu snažím říct.
Mimochodem Mirko - nemůžu si tam zajet porodit, protože chlapi děti nerodí.
 Sylvie 


Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 11:50:26)
No vidíš, Bobe, a třeba já se tu snažím říct, že právě vstřícnost a dobré zacházení je přesně to, kvůli čemu jsem do Vrchlabí jet musela - všude jinde (včetně tebou vychvalovaného Podolí) prostě k mým požadavkům byli méně vstřícní a kdybych tam rodila, tak bych musela slevit ze svých představ o porodu. A k tomu fakt nevidím důvod.


To není pomluva, kterou by šířilo Vrchlabí :o) to je můj závěr na základě informací, které o sobě šíří Podolí. A jak známo, každá žena má o porodu jiné představy, jiné požadavky, vyhovuje jí něco jiného...

S.+++

PS: Bobe, ty se fakt nechystáš jít porodit? Z tvých příspěvků bych kolikrát měla pocit, že pro tebe nic není nemožné a že tys už určitě zvládnul nějaký ten porod vyzkoušet sám na vlastní osobě ;o)
 lenka syn 6.let a 3.roky 
  • 

Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 11:57:54)
Bobe Mirka myslela at se tam jdes PODIVAT ne porodit,ale zase ty Tvoje narazky.
 Bob 
  • 

Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 12:05:39)
Myslela "podívat"?
To je divné. Napsala totiž "Bobe, zajeď si tam porodit, hele, co říkáš, ať sdílíš naši euforii a nadšení a jen nemlátíš prázdnou slámu".
Tys to nečetla?
 lenka syn 6.let a 3.roky 
  • 

Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 12:11:26)
To vis,ze cetla a tys to samozrejme bral vazne ze.No to jsem si mohla myslet.
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 12:14:00)
Jejda! No tos mě dostala, ty liško jedna podšitá.
 maceška 


Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 12:08:46)
...pokud nejsou gynekologové :-)
 Bob 
  • 

Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 12:10:49)
Omyl,
porodníci.
Porodník a gynekolog není totéž, třebaže někdy obě odbornosti sídlí v jedné a té samé hlavě.
 lenka syn 6.let a 3.roky 
  • 

Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 12:13:49)
Ty jsi chytrýýýýýýýýýý
 maceška 


Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 12:14:44)
Jasně, porodník.
Myslela jsem, že vždycky sídlí v jedné a téže hlavě...ale možná se od dob mých studií něco změnilo :-)
 MirkaM 


Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 20:11:19)
"Kvůli vstřícnosti a dobrému zacházení jsi do Vrchlabí jezdit nemusela, to mají i jinde." - Ale nemají, Bobe, nemají.

Ale ano, myslela jsem porodit, ne se podívat. To jen ty jsi z toho nepochopil tu narážku, že nerodit a mít zcela ucelený a zásadní názor na problém, připomíná přístup našich politiků a brouka Pytlíka. A tu prázdnou slámu mlátíš mezi těma, které rodily, leckde, víckrát.

Hezký víkend
Mirka
 Bob 
  • 

Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 21:07:32)
Mirko,
Tvůj názor je příklad brutálního sexuálního šovinismu.
Není to tak dávno, co ženy neměly volební právo, protože se přece mají starat o domácnost a rození dětí a veřejným věcem rozumějí lépe muži.
Ty vlastně uvažuješ úplně stejně - chlapi porodům nerozumějí, a když se o ně starají, je to až směšné.
Emancipace očividně ještě zdaleka není hotová - jenže v cestě jí někdy překvapivě stojí samy ženy.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 21:18:55)
Bobe,

jenze starat se o domacnost muzi mohou a umeji....zeny zase mohou a umeji volit, politice take rozumi....

Ale chlap proste porodit nemuze a nikdy nemuze vedet, jake to je....ke sve skode tedy...

Proto ac o tom prectes spoustu a spoustu a nechas si vypravet o porodech od desitek zen...nikdy to nemuzes pochopit, protoze si to nemuzes umet ani predstavit....to je cele...
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 22:03:23)
... což mi v Tvých očích bere právo se k tomu jakkoli vyjadřovat.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 22:09:42)
To ne...jen muzes tezko posuzovat, proc kdo kam a jak jezdi rodit deti...

No posuzovat, spis odsuzovat...
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 22:13:41)
jéje koukám že Bob je opravdu vytrvalý.On nám prostě jen závidí,že nemůže rodit.Přiznávám se,ýže z něj ale tady doma kvetu.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 22:16:49)
Napodobne....ale uz jsem nevydrzela nic nenapsat :-)))
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 23:14:46)
Ty jsi mystryně ve psaní tří teček, ne? ...


A dejte už s tím roděním pokoj, vždyť je to furt dokola. :)
 Dita 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 23:25:38)
taxix měla přinýst špunty do uší. Jako moje sestřenice. Ta je na ně zvyklá už z domova.
 Dita 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 23:39:46)
To je škoda, že nebylo volno. Moje kamarádka tam byla a bylo jí občas smutno.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(1.4.2006 8:17:29)
No, "mystryne" v psani tri tecek asi jsem - no a? :-)Co vas stve???

A kdyz vas nebavi cist a psat o porodech a vecek kolem toho, nechodte to sem cist, nikdo vas k tomu nenuti...

Mate spoustu jinych serveru, kde jiste budou psat o necem, co vas zaujme. Hodne stesti.
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 22:38:51)
Ty nejsi zrovna diskutérka, která by uměla argumentovat.
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(1.4.2006 8:04:39)
Inu Bobe já argumentovat umím víc než dobře,ale mám na práci jiné věci než diskutovat s tebou.Je to ztráta času a hlavně mě to fakt nebaví:-)
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(1.4.2006 8:12:58)
Spíš myslím, že Tě to baví.
Proč bys mi jinak pořád odpovídala?
 Jaga, syn 3 roky, bříško 6. měsíc 
  • 

Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(1.4.2006 13:21:47)
Jak se muži starají o porody? Myslíš tím třeba politiky, kteří by mohli něco změnit? Jak už bylo v úvodu řečeno, kdyby rodili muži, vypadalo by všechno jinak.Muži se nestarají, protože se jich to netýká fyzicky. A ty máš do feministy daleko.
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(1.4.2006 13:32:32)
Proč by změny v porodnicích měli nařizovat muži?
Není chyba v tom, že se ženy nestarají o politiku?
 Iva 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(1.4.2006 20:45:58)
A není chyba v tom, že vůbec existuje něco jako politika? A že se tímto chce po ženách, aby jednaly jako muži? Muži obvykle doporučují ženám něco jako tak se taky dejte do politiky, založte stranu, a podobné "mužské" rady a nechápou, že jde o mužský způsob vidění světa. Myslím, že pokud by existovalo něco typicky mužského (ted mě nic nenapadá), ženy by ani nenapadlo se v této oblasti cpát do rozhodování. Bohužel muži se do zákonů o porodech, potratech a podobných pro ně prakticky cizích věcech (v tom smyslu, že tohle se jim nemůže nikdy stát a tedy se jich to osobně netýká) opírají velmi rádi. Asi se jim těžko překusujwe že by něco šlo (a to navíc ještě o hodně líp) i bez nich. Myslím, že ženám by stačilo, aby se do toho muži jen nepletli, nic víc, a v kulturách kde to tak je pokud vím ženy rodí hladce.
Pozn. Muže mám ráda, u politiků to je trochu horší.
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(1.4.2006 21:17:44)
"Ženské vidění světa" v Tvém podání je dosti zmatené.
Jediné, co jsem z něj pochopil, je názor, že mužům do porodů nic není.
No, naštěstí existují i ženy, které to vidí úplně jinak.
 ursi,2děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(3.4.2006 15:36:00)
Máš pravdu, existují ženy, které to vidí jinak. Já například fandím Bobovi, protože je příjemným osvěžením .Na Rodinu chodím ráda, je tady hodně zajímavých článků, ale mám obavu, že až uvidím na titulní straně tisící první příspěvek na téma -jak jsem rodila tam a tam, jak to bylo úžasné nebo strašlivé, jak mi praskla plodová voda atd, tak to tady zabalím.
Milé slepičky, chtělo by to trochu zdravého nadhledu.
 ursi,2děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(3.4.2006 15:38:02)
Máš pravdu, existují ženy, které to vidí jinak. Já například fandím Bobovi, protože je příjemným osvěžením .Na Rodinu chodím ráda, je tady hodně zajímavých článků, ale mám obavu, že až uvidím na titulní straně tisící první příspěvek na téma -jak jsem rodila tam a tam, jak to bylo úžasné nebo strašlivé, jak mi praskla plodová voda atd, tak to tady zabalím.
Milé slepičky, chtělo by to trochu zdravého nadhledu.
 slepička 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(3.4.2006 15:57:20)
Milá kravičko, chtělo by to trochu zdravého nadhledu. Co tě nezajímá, nečti. Inteligentní lidi si dovedou vybrat a neopruzují u tématů, která je nezajímají.
 pavla 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(4.4.2006 23:26:18)
zvedni své oči od rodidel, vždyť jsi rodila již před pěti lety. To není jiné téma na pokec?
 pavla 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(4.4.2006 23:38:27)
ok
 Ivana Procházková 


Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 20:24:26)
Bobe, ty furt meleš dokola o tom, jak je to jinde super a skvělé a snažíš se tu prodat svoji ideu, že Vrchlabí je v kursu jen díky snobským maminkám, které chtějí být in.. A nějak to s tebou nikdo nesdílí, co?

Tak hele, já mám v okolí dvě kamarádky, co si zajely snobsky do toho Vrchlabí. První poté, co po prvním porodu u slavného Apolináře její mimi ztratilo z přikrmování sací reflex a druhá poté, co poprvé "úspěšně" porodila v jedné krajské mimopražské fakultní porodnici se skákající PA po břiše a vzpomínkami "už nikdy více". Hm, tak se mi nějak za tím ty "tvoje" snobské důvody dost špatně vybavují..

A jen tak mimochodem k tvé hlášce, že tvoji ženu nosili v Podolí na rukách.. No proč ne, akorát že mě tam nenosili ani moji tašku, natož mě. Tu jsem při přesunu z oddělení gynekologie na porodní sál (každé v jiném patře) tahala za sebou v mezičase mezi rozdýcháváním kontrakcí.
 Bob 
  • 

Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 21:00:40)
V téhle debatě je hned několik maminek, které píší, že to jinde než ve Vrchlabí bylo skvělé. Čti.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 21:13:21)
Bobe, Bobe... To, že to pro JINÉ maminky jinde než ve Vrchlabí bylo skvělé ještě neznamená, že by to bylo jinde skvělé i pro maminky, které si vybrali Vrchlabí. Nebo si snad myslíš, že ve Vrchlabí rodí stádo poblbých ženských, které se jinam než do Vrchlabí nepodívají? Které se třeba v těhotenství nejdou podívat do okolních porodnic, jestli by jim některá nevyhovovala? A že každému vyhovuje něco jiného, to už tu taky bylo psané několikrát...


S.+++

 MirkaM 


Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(31.3.2006 21:39:15)
Bobe, jenže ty nediskutuješ, ty tvrdíš, že JE to tak a tak. Já, ani nikdo jiný tu netvrdí, že NENÍ možné porodit jinde, než ve Vrchlabí, a být v pohodě. Vrchlabí je leccos, jen snobárna ne. Mohla bych o tom psát dlouho, o personálu a jeho přístupu. Hodně jsem do toho pronikla, udělala jsem si tam přátele. Ale nemá to cenu.

Subjektivní pocit ženy z porodu se odvíjí od naplnění jejích očekávání. Čím víc se prožité blížilo představám, tím je spokojenější. Toté platí o manželství, o dovolené i o nové ledničce. Proto - jak jsi to říkal - Vrchlabcorodky jezdí rodit do Vrchlabí a jsou spokojené. To je i můj případ.

Jinak se domnívám, že ti vůbec nejde o problém, ale o slovní ekvilibristiku a provokaci. Ostatně, můžeš si to dovolit, protože, jak jsi psal, muži nerodí.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(1.4.2006 0:12:55)
Mirko,
ale moc se Bobovi v té slovní ekvilibristice a provokaci nedaří, co? :))
Má co pilovat.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Mirka a Podolí 

(1.4.2006 0:08:57)
To já nepopírám. Polemizovala jsem o těch snobech.

A několik neznamená všechny.
 lola 
  • 

rodila jsem ve velkovyrobne a byla jsem max. spokojena 

(2.4.2006 8:35:18)
Souhlasim s Bobem, ze Vrchlabi je do jiste miry mytus. Urcite je to vyborna porodnice, ale ne ta jedna jedina vyborna, jak je vsude prezentovano. Joo, marketing maji promakanym, smekam. Ale neni uz leckde jinde "vrchlabsky" standard, jen se o nem tolik nekeca?
Rodila jsem letos na Obilnim trhu, coz jedna z nejvetsich "velkovyroben" FN, jak je tu kdosi nazval. Muze mi nekdo prozradit, co vic by mi mohlo nabidnout Vrchlabi ve srovnani s Obilnakem? Prijemny salek, pritmi, CD prehravac, moznost aromaolejicku, vsemozne pomucky (ribstoly, mas. balonky, velky balon...), sprcha (mohla jsem mit i pokoj s vanou, ale nepotrebovala jsem). O holeni nepadlo ani slovo (byla jsem z domu, ale to PA nemohla vedet), na klystyr se zeptala (zadne vnucovani, chtela jsem ho sama), jinak byla uzasna, maximalne respektovala nase soukromi. Polohy nevnucovala, jen ukazala, co by mohlo pomoct, prubeh byl ciste na me. Epiziotomie probehla (mela jsem velmi vysokou hraz a M. se navic rodila s rukou pred oblicejem), ale pred tim mi to oznamila a kdybych nesouhlasila, tak by ji neudelala. Po porodu nebylo zadne vazeni atd., malou dali hned manzelovi zatimco jsem byla sita a pak hned prilozili a nechali nas cca 2,5 hod. o samote. Na od. 6ti nedeli jsem mela nadstandard, takze nemuzu hodnotit. Na celem prubehu porodu neni snad jedina vec, se kterou bych byla nespokojena. tak nevim, mela jsem takove stesti? Nebo co vic bych mela jeste chtit?
 PajaMM 


Re: rodila jsem ve velkovyrobne a byla jsem max. spokojena 

(2.4.2006 8:44:26)
Lolo,

asi mas v mnoha vecech pravdu. Spis je to o tom, ze ve Vechlabi by byl tento pristup uplne normalni a na jiny bys asi nenarazila. Kdezto na Obilnaku to samozrejmosti neni. Mela jsi stesti. Ja na s Obilnakem zkusenosti nemam - jen co vim, nesmeji tam navstevy na pokoj...to me odradilo a rodila jsem v Bohunicich. Taky jsem tam byla naprosto spokojena, ale kdyz ctu zkusenosti ostatnich - nebyly ta spokojene vsechny maminky...

Tak asi proto se Vrchlabi tak prpaguje a tolik se o nem pise....
 Bob 
  • 

Zabedněnost 

(2.4.2006 9:56:18)
Danielo,
sama říkáš, že s Obilňákem zkušenosti nemáš, ale přesně víš, co tam "není samozřejmostí".
Obratem "měla jsi štěstí" můžeš odbýt jakoukoli osobní zkušenost. No, třeba v Podolí jsme "měli štěstí" dokonce dvakrát. Kolikrát by tam moje žena musela rodit, abys to uznala za relevatní informaci?

Tvůj způsob uvažování nemůže gentleman nazvat jinak než zabedněností.
 PajaMM 


Re: Zabedněnost 

(2.4.2006 15:50:02)
Bobe,

ja nevychazim z udivu :-)

Zabednena? Klidne, ale musi mi to rict clovek, ktery ma argumenty a je s veci srozumen....coz vy nejste.

Za tim, co jsem napsala, si stojim. Protoze soudim podle ohlasu a prispevku k jednotlivym porodnicim. Ale to vy stejne nepochopite, takze s vami jen ztracim cas.


 Ivana Procházková 


Re: Zabedněnost 

(2.4.2006 18:25:44)
By mě, Bobe, zajímalo, jaký měla tvá žena průběh porodů, když jste byli zrovna v Podolí tak moc spokojeni.

Dovolím si hádat, že to byly porody, které začínají slabými kontakcemi, kdy žena tráví velkou část první doby porodní doma, převoz do porodnice v okamžiku, kdy jsou kontrakce v 5-min. intervalech, po příjezdu do porodnice okamžitý přesun na porodní sál vč. manžela a až do porodu pobyt tam.

Nevěřím totiž, že bys Podolí chválil i poté, co by porod začal odtečením plodové vody (chytré knihy doporučují převoz do porodnice nejdéle do 2 hodin), kdy je žena téměř bez kontrakcí a v tom podělaném Podolí tráví třeba 15 hodin na nemocničním pokoji (kam manžela pochopitelně nevpustí) a kde "čeká", až bude dost otevřená, aby ji už mohli přesunout na porodní sál (tam teprve může manžel).

A na rozdíl od Podolí je třeba takové Vrchlabí i na tyto situace přizpůsobené. (Manžel může být celou dobu se svou ženou, i kdyby měla rodit 2 dny.)

Takže mě fakt nepřesvědčíš, že Podolí není o nic horší než Vrchlabí co do vstřícnosti vůči pocitům a očekávání rodičky.


 Já, 4 děti 1 až 14 let 
  • 

Re: Re: Zabedněnost 

(3.4.2006 16:42:28)
Jen malý dotaz, proč nemůže být normální psychicky zdravá žena několik hodin bez manžela, když pak už na samotný porod je manžel přítomen. To jste proboha tak nesamostatné, že nevydržíte pár hodin samy. To by to Podolí muselo být třikrát tak velké, aby s každou rodičkou byl po celou dobu manžel v samostatné místnosti. Ted jsem četla že v Karviné zmlátilo 10 cikánů porodní asistentku a tatínka, který se jí zastal protože je nechtěla pustit na porodní sál.Tak ti cikáni by s vámi určitě souhlasili, že mají právo být všichni u porodu. Opravdu mi tu některé pisatelky připadají dost střelené, naštěstí většina maminek v porodnicích se takovýmahle blbostma vůbec nezabývají. Proto je taky v Podolí nejvíc narozených dětí, kdyby to tam bylo tak strašné, nikdo by tam nechodil. Možná by bylo dobré pro psychicky nevyrovnané a stále se litující otevřít porodní sál rovnou v Bohnicích s následnou psychiatrickou péčí.
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Zabedněnost 

(3.4.2006 17:13:52)
Souhlasím !!!!!!!!!!!!!!!!
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Re: Repro já 

(3.4.2006 17:18:21)
No myslím,že muž je mnohem užitečnější během 1.doby porodní než při samotném porodu.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Repro já 

(3.4.2006 17:38:23)
Jiro, ahoj!

Ja myslim, ze to tu vysvetlujes zbytecne. Jak tak koukam, Bob tu ma znenadani mnoho priznivkyn, co? :-)
 Markéta, syn 4 r. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Repro já 

(3.4.2006 18:43:36)
Danielo, já například nepotřebuju vůbec vysvětlovat, v které fázi porodu je muž užitečnější a kdy méně užitečný, protože na to mám svůj názor, založený na mé vlastní zkušenosti. Mě v první době porodní (tedy asi těch 6 hodin, co jsme strávili doma) vyhovovalo, že můj muž spí vedle v pokoji a nechává mě samotnou. To, že tento názor odporuje názoru někoho jiného, je celkem normální, a neznamená to, že bych byla něčí příznivkyně, či odpůrkyně. Ono to ostatně jde těžko, protože nikoho z této diskuse neznám.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Repro já 

(3.4.2006 18:51:48)
MArketo,

ano, tobe to vyhovovalo a tys mohla mit muze ve vedlejsi mistnosti. Ale nektera ho chce mit u sebe, pomaha jim to. Takze zase jde o moznost volby...A jak uz tu nekdo psal, muz tolik mista nezabere.

Jenze rozdil mezi tebou a temi, co se tu ozyvaly, je ten, ze ty to nikomu nevnucujes a ani se nepohorsujes nad ti, ze to nekdo chce jinak nez ty...coz ony delaly.

Neni to tak?
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Repro já 

(3.4.2006 18:53:49)
Promin, spatne jsem to precetla, tys psala, ze jste byli doma....takzene v porodnici:-)

Ja taky nepotrebuju vysvetlovat, kdy je dobre mit muze u sebe, ale nikomu taky nevnucuju, ze by ho mel mit u sebe porad, nebo jen chvili a nebo vubec....Samozrejme nerikam, ze to delas ty, to ani omylem!

 Barcinka 
  • 

Re: Re: Re: Zabedněnost 

(3.4.2006 18:08:35)
Jednoduchá odpověď - proč by bez manžela být v opravdu důležité životní situaci měla? Tolik místa snad muž nezabere a o ženu se naopak může i postarat. Když to tak maminka chce, v čem je problém?
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Zabedněnost 

(3.4.2006 21:05:44)
Copak žena,
ta to bez manžela vydrží - ta aspoň ví, co se s ní celou dobu děje.
Ale co chudák chlap?
Ten se zatím venku může zbláznit.

V Podolí to naštěstí trvalo pár minut. Jak říkám - dělají tam, co můžou.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Zabedněnost 

(3.4.2006 21:33:31)
Bobe, tak laskavě pochop, že přestože v Podolí dělají co můžou, je to pořád méně, než co nabízí třeba Vrchlabí. Souhlasím s tebou, že manžel měl po těch 15 hodinách nervy v kýblu a i když nerodil, bylo to pro něj vlastně mnohem těžší.

Ostatně od chvíle, kdy jsem se dostala na porodní sál, se mi Podolí už docela líbilo :).
 Lara + Ondrášek 3 
  • 

Re: 10 cikánů u porodu 

(3.12.2006 13:44:59)
No...když jsem se chystala rodit poprvé a ptala jsem se v porodnici na přítomnost jiné osoby, pokud by manžel nemohl, bylo mi řečeno, že si tam mohu vzít kohokoli, třeba celou rodinu, je to totiž MŮJ porod. Bylo to ve velké univerzitní nemocnici (cca. 5,5 tisíce porodů ročně), ovšem na oddělení Storkken (= čáp), něco jako jsou (měly by být) CAPy u nás. V Bergenu (2.největší město v Norsku).
Jo...ve Storkkenu se těch porodů odehrává víc než polovina z těch 5.5 tisíc.
 Markéta, syn 4 r. 
  • 

Re: Re: Zabedněnost 

(3.4.2006 20:28:01)

Ivule, jak to tam mají vyřešené prostorově? Já jsem v Podolí nerodila, ale počítám, že to bude podobné jako u Apolináře, kde přítomnost táty v první době porodní nebyla možná z toho důvodu, že na "hekárně" či jak se tomu říká bylo víc matek najednou, stejně tak ve sprše. A nepřišlo mi, že by tam měli přebytečné kapacity na to, aby s tím něco dělali. On ten rozdíl mezi Vrchlabím a Apolinářem (či Podolím) bude způsobený zřejmě i tím, že Vrchlabí bylo před deseti lety zrekonstruované, takže se vyšlo vstříc trendům přítomnosti táty u celého porodu.
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Re: Zabedněnost 

(3.4.2006 20:45:20)
Markéto, v Podolí jsou samostatné porodní místnosti, takže na první dobu porodní tam může být i taťka. Akorát jde o to, že když přijedeš, tak se může stát, že nález ještě nebude tak daleko, abys šla rovnou na sál (pokud přijedeš třeba s odteklou vodou, ale bez kontrakcí a zavřená). To Tě potom šoupnou na předporodní pokoj, kde můžeš být pěkně dlouho :-) Nevím, při jakém nálezu už můžeš na sál (já to měla tak, že v sedm začala indukce, na sál kolem poledne - odhad, co si tak matně vzpomínám a odhaduju, mohla jsem být otevřená na tři čtyři cm?, vůbec jsem neměla přehled o čase...) a po páté se prcková narodila. Takže to není tak, že bys na sále byla jenom na druhou dobu porodní. V té porodní místnosti máš svoji sprchu, záchod...
 Markéta, syn 4 r. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Zabedněnost 

(3.4.2006 20:56:26)
Díky. A táta nemůže být v tom předporodním pokoji? A je to proto, že tam je víc matek (což mi přijde jako celkem logické zdůvodnění? Můj dotaz ale směřoval spíš k tomu, jak to mají zařízené ve Vrchlabí.
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Re: Re: Re: Zabedněnost 

(3.4.2006 21:14:58)
No, že by tam vůbec nemohli, to bych neřekla, asi jde o asertivitu :-) Kamarádka tam chvíli doprovod měla (pak chtěli sami jet pryč), sem tam se tam nějaký taťka vyskytl. Je to hlavně kvůli těm ostatním maminám a hlavně je to taky klasický nemocniční pokoj s asi šesti postelemi... Ale já jsem měla tam taťku měla v podstatě skoro celou dobu, protože než na pokoji jsme ji trávili na chodbě :-) Jsou tam pohodlné sedačky, tak mi to nějak nevadilo, bylo mi to milejší než v pokoji, kde jsi radši potichu, abys nikoho nerušila ;-)
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Zabedněnost 

(3.4.2006 21:50:34)
Markét, já nevím, jak to tam chodí při běžném kratším porodu. My tam přijeli někdy o půl noci, když jsem byla ještě téměř prakticky bez kontrakcí, jen mi odtekla večer voda. Tak mě dali na běžný nemocniční pokoj ještě s ostatními maminami (oddělení gynekologie, které je v jiném patře než vlastní porodní sály) s doporučením, abych spala (vtip, že :)). A tam jsem byla až do doby, než jsem byla natolik otevřená, abych šla rodit (přes "hekárnu" jsem to už brala téměř poklusem). K dispozici jedna sprcha kdesi vzadu přes celou chodbu a (naštěstí) jeden balón (na 3 maminky).
Hlavně, že jsme se na předporodních kursech učili různé úlevové polohy, které může manžel poskytnout, masáže a podobné ptákovinky :). Nic z toho v takové situaci fakt nehrozilo.
A jen k těm poznámkám, které tu také zazněly, že jsem si měla vybrat jinou porodnici než Podolí.. No, já bych si ji ráda vybrala, jenže v Praze na tyto případy není zařízená ani jedna. Náhodou jsem si to pozjišťovala, protože jsem nějak tušila, že můj porod dopadne právě takhle.. :)).
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Re: Re: Re: Zabedněnost 

(3.4.2006 22:44:42)
Ivule, tohle byl v podstatě hlavní důvod, proč jsem hrozně nechtěla, aby mi začal porod prasknutím vody - to, že budu muset být přes ten nejhorší úsek sama, protože "přece ještě nerodím a co by tu tatínek dělal". A pochopitelně, že to tak začalo - naštěstí jsem zřejmě snob ;), takže jsem si zavolala do Vrchlabí a vyrazili jsme - celý zbytek dne i noc jsme byli s manželem spolu (na vyklizeném třílůžáku, neb nadstandard nebyl volný) a zpětně to bylo ty nejdůležitější okamžiky, kdy jsem ho potřebovala, jak jsem se dostala do porodního pokojíku a ve druhé době, tak už jsem ho zas tak nepotřebovala, i když to bylo fajn. Porodila jsem až 30 hodin od prasknutí vody, v jiných porodnicích bych fakt byla minimálně 24h sama ...
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Zabedněnost 

(3.4.2006 23:18:49)
Markéto, i já jsem přesně takhle rodit nechtěla :). Zpětně si říkám, jaký jsem k té smůle měla vlastně navíc i štěstí, že jsem se i přes ten kvalitní nemocniční stres a všechno nepříjemné kolem nakonec začala otvírat a mohla jsem porodit víceméně přirozeně. O Vrchlabí jsem neuvažovala - nějak by mě ta představa dvouhodinové cesty nervovala snad ještě víc než představa porodu v pražské porodnici :). Třeba než budu rodit příště, tak mě napadne, jak to zařídit i bez toho cestování do Vrchlabí :).
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Zabedněnost 

(3.4.2006 23:14:48)
Taky mne poněkud zaskočilo, jaký zpozdilý přístup:-) zaujímali v "naší" porodnici. Podle příruček jsem si po prasknutí vody snažila ulevit třeba nějakým poklekem (nebyli na něj vybaveni - studené dlaždice nejsou zrovna nejpříjemnější klekátko), tak se mě kolemjdoucí dr. starostlivě ptala, jestli mi něco není; když jsem si po porodu brala do jídelny (s tvrdými židlemi z dob socialismu, ó, jaká pronikavá logika) nafouknutý kruh, byla jsem tam jediná a lehce "podezřelá". Papírové plenky v roce 98 ještě nefrčely (u odborné veřejnosti), takže kdybych se do toho asertivně nevložila, tak by raději celé (shodou okolností přeplněné) novorozenecké odd. nechali v pokakaných plínkách, než by maminám dovolili dát dětem vlastní papírovky... Chjo, nemám na porodnici zvlášť překrásné vzpomínky. Doma nám pak bylo líp. Ale: na porod doma bych si netroufla!
 Lorina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Zabedněnost 

(4.4.2006 9:43:28)
No nevím.Rodila jsem také v roce 98 a papírové plenky i ubrousky byly samozřejmostí .A to jsem rodila v Krči,která rozhodně není žádný luxus.Pokud je mi známo,tak v té době byly papírové pleny i v Neratovicích a na Bulovce.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zabedněnost 

(4.4.2006 10:16:12)
Lori, já rodila v Pardubicích: papírové pleny byly "nezdravé", proto se užívaly (v porodnici, pochopitelně) zásadně jen látkové. O víkendu látkové došly (sestra to komentovala cca: "no jak by to taky mohlo dopadnout, když jsou tu maminky, které dítě přebalují po každém vyčůrání"), a nebylo do čeho přebalovat, přičemž platil zákaz používat vlastní papírové pleny (zrovna tak platil zákaz používat vlastní spodní prádlo a vlastní ženské hyg. potřeby, kteréžto opatření způsobovalo značné nepohodlí, neb erární vybavení bylo dost nepraktické). Husy jedny. Pardon.
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zabedněnost 

(4.4.2006 10:31:06)
Mirko,
rodila jsem v dubnu 98 v Pardubicích a nic z toho co tu píšeš není pravda. Papírové pleny byly, byl dostatek ubrousků, věcí na převlečení prostě všeho. Při druhém a třetím porodu to začalo být horší. V r. 98 se ještě vůbec nešetřilo na materiálu.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zabedněnost 

(4.4.2006 10:33:59)
Nevím. Píšu jen to, co jsem zažila na vlastní kůži. Pochopitelně za ty roky mohli v dané porodnici praktiky změnit. Třeba tomu napomohla i moje zoufalá akce?:-)))
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zabedněnost 

(4.4.2006 10:38:56)
Za ty roky???
Píšu "v dubnu 98".
Prostě neříkáš pravdu.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zabedněnost 

(4.4.2006 10:42:22)
Hele, Pavlo, nenařčívej mě z takových věcí, já nikdy nelžu. Navíc za ty Tvoje papírovky možná vděčíš mojí vlastní neústupnosti, se kterou jsem na personálu já osobně vydobyla, že nám pak papírovky začali rozdávat.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zabedněnost 

(4.4.2006 10:39:39)
Aha, přehlédla jsem datum Tvého porodu. Já rodila v únoru - papírovky se skutečně nesměly používat, ubrousky - kam Tě vedou slepé vášně: my v tom únoru utíraly zadečky látkovýma plenama. Ta krize s "materiálem" nastala taky proto, že byla plná porodnice - některé novomaminky ležely i na gynekologickém odd., jak bylo plno - a kdosi nám tam taky ukazoval grafy porodnosti, z kterých plynulo, že v únoru je každoročně nejvíc porodů. --- Ale upřímně: jak by asi ta malá pokakaná stvořeníčka mohl uklidnit nějaký graf anebo odkaz na ekonomické možnosti nemocnice, že.
 Ivka, 2 děti 
  • 

byla jsem spokojena s velkovyrobnou, nez jsem poznala jine moznosti  

(2.4.2006 20:57:35)
Já rodila první dceru v Hradci Králové a byla jsem spokojená až do chvíle, než jsem si vyzkoušela právě Vrchlabí. Podotknu, že oba porody byly přirozené, ale:
1) V HK veselý porodník (vtipkování mi pomáhá), ale nucené holení, na klistýr už prý nebyl čas, jinak by mi ho dali. Pak mě donutily lehnout si klasicky, nohy nahoru a aby ze mě holku dostaly, tak nástřih a sestra hopsající po břiše. Pak bolestivé šití, první kojení, potom dítě na 18 hodin pryč, abych se prý vyspala (stejně mi to moc nešlo), na pokoji 2-3 další mamky (i když to mi tenkrát nevadilo). Strava i prostředí fajn. Pobyt 6 dnů. Kojit jsem zvládla jen 3 měsíce, dceři dali flašku s glukopurem a dudlík a kojení byl boj. Jizvu jsem cítila ještě rok!
2) Ve Vrchlabí skvělá porodní asistentka, mnohem víc péče a rad, s manželem nejprve na nadstandartním pokoji, když se bolesti rozjely tak jsem zaklekla do sprchy a nahřívala si kříž. Žádné holení ani klistýr, manžel stále u mě. Když přišel konečně pocit na tlačení, došla jsem jen na přípravný pokoj a na dvě zatlačení porodila na stoličce. Syn měl stejně velkou hlavu jako dcera a šlo to samo a bez stříhání. Pak jsem si přešla naproti na sál porodit placentu (manžel nesl synka), a potom jsme se vrátili všichni tři na pokoj, žádné ležení na cladném sále. Byla jsem tam 5 dní. Strava byla slabší (ale měla jsem dia-dietu), zato péče mnohem lepší včetně nedocenitelné přednášky o kojení a šestinedělí. Taky díky tomu už pátý měsíc bez potíží kojím. Skvělé bylo, že jsem s malým mohla na všechna vyšetření, že mi ho prostě nesebrali na hodinu a neodvezli neznámo kam, snadněji jsme se spolu sžili. A fyzicky mi bylo dobře už po 12-ti hodinách po porodu.

Mohu tedy srovnávat a třetí dítě (bude-li) přijde na svět ve Vrchlabí. Dnes tam mají vany dvě, tak už by neměl být problém, že se na nějakou vanychtivou maminku nedostalo :-)
 PajaMM 


Re: Překotný porod 

(31.3.2006 13:06:15)
Ahoj Radko!!!

Byla jsem na tom obdobne:-) Vyrazili jsme do porodnice s kontrakcemi po 2 minutach, ale nepraskla mi voda. A kdyz jsme do porodnice dojeli, byla jsem otevrena na 10 cm a po 20ti minutach na monitoru jsem sla rodit....po 10ti minutach bylo vsechno hotove:-)))
 Lucka 
  • 

Poraďte kde v Brně rodit ?????? 

(2.4.2006 17:25:18)
Ahoj,
využívám této diskuze a poprosila bych Vás o radu, kde v Brně rodit???? Zatím jsem se nebyla ještě níkde podívat ( do konce června časa ), ale už nyní se snažím zajímat o názory holek, které v některé z těchto tří porodnic rodily. Budu ráda za každý názor.
Díky Lucka
 PajaMM 


Re: Poraďte kde v Brně rodit ?????? 

(2.4.2006 17:50:49)
Ahoj Luci.

Ja rodila pred 4 lety v Bohunicich a nemuzu si na nic stezovat. Zalezi taky na tom, co od toho ocekavas :-)

JInak si zkus precist prispevky v rubrice Prehled porodnic, tam si najdes vsechny brnenske porodnice a muzes si o nich precist a nebo na www.aperio.cz, tam je taky prehled porodnic, aktualizovany popis, co kde nabizeji a i zkusenosti maminek, co tam rodily.


Kdybys chtela ode me vedet neco vic, klido mi pisni na mail, at tu tim nezdrzujeme ostatni:-)

Hezky den!
 Renata 
  • 

Re: Poraďte kde v Brně rodit ?????? 

(2.4.2006 21:04:20)
Ahoj, rodila jsem v Bohunicích před měsícem,a byla jsem moc spokojená,jak s prostředím, tak hlavně s personálem.
 Zdena 
  • 

Re: Poraďte kde v Brně rodit ?????? 

(3.4.2006 16:21:27)
ahoj, já rodila na Obilňáku a což mě vyhovovalo a neměnila bych. personál i porodní pokoje s wc a sprchou u mě opravdu zabodovalo. odd. poporodní není nic moc ale nejsem zas tak náročná, bylo čisto, měla jsem si kam odskočit i kde se umýt (mohla jsem si vybrat jestli ve starém či novém ;-)), najíst jsem dostala..a naštěstí návštěvy nemohly na pokoj takže když jsem nechtěla nikdo mě nerušil ani od ostatních spolubydlících. plus bylo víc než mínus. doporučuju si porodnice obhlídnout. mě se třeba bohunice vůbec nelíbili..je to věc názoru a nátury. hodně štěstí a pohodový porod.
 Jana Herrmannová 
  • 

Co jsem tím jako autorka chtěla říci? 

(3.4.2006 9:43:45)
Díky vám všem za reakce. A co jsem měla na mysli? Třeba to, že se asi těžko uvolním a těžko budu dělat dobře svou práci (rodit), když 4 rodičky současně dostaneme klistýr a máme k dispozici 2 záchody, když mezi porodními boxy a sprchami je chodba a po ní se trousí personál a já, celkem vyská, mám andělíčka sotva přes břicho a níž už bych ptřebovala javorový list, že když se stydím si zakřičet po svém i z ohledu k ostatním maminkám, nebo proto, že mě personál považuje za histerku, tak pro to všechno se asi neotevírám a porod se komplikuje. Představte si milování, při kterém vám někdo asistuje a říká, co a kdy máte dělat a jak se zrovna máte cítit ... . Nebyl ten druhý porod tek "v pohodě", protože jsem měla své prostředí?
Takže jsem chtěla říci, že kdyby rodili muži, tak jsou porodnice zrekonstruavané a poskytují intimní prostředí všem rodícím k tomu, aby vše probíhalo co nejpřirozeněji a vše ostatní je jen jako zázemí, kdyby se něco stalo a zkomplikovalo (přístroje, vyšetření ...).
Kde budu rodit? Nevím a velmi vážně o tom přemýšlím.
 Bob 
  • 

Re: Co jsem tím jako autorka chtěla říci? 

(3.4.2006 10:43:48)
Děkuju za vysvětlení.
Čili - chci to a to, a vy muži už to nějak zařiďte.
To není neobvyklý postoj - je to tak uspořádáno i v mnoha rodinách.
Naštěstí ne v té mojí.
 Elke 
  • 

Re: Re: Co jsem tím jako autorka chtěla říci? 

(3.4.2006 11:30:00)
Bobe,

zkus mi odpovědět na mou odpověď na tvou odpověď k mé odpovědi .......... (viz. dnes ráno).
 Ursi 
  • 

Re: Re: Co jsem tím jako autorka chtěla říci? 

(3.4.2006 15:44:19)
Čau Bobe, zdravím tě a podporuji.Nedej se:))
 Olina 
  • 

Bobe máš na 100% pravdu. 

(4.4.2006 17:02:47)
Když mi dali klystýr a došla na mě konečně řada na záchodě, zjistila jsem, že neteče teplá voda. Ty chudinky maminky přede mnou se osprchovaly ve studené, jen já jsem se jakž takž otřela a vydala jsem se shánět teplou vodu po celém oddělení. A víš jak to dopadlo? Já jsem si vymyslela teplou vodu na umytí a ten chudák chlap kotelník ji potom musel pustit, protože na to chudák zapomněl. Takový to mají chlapy těžký. Dneska už se tomu směju, ale kdybych tenkrát dokázala vraždit myšlenkou, tak tam bylo tehdy spousta volných pracovních míst.
 Olina 
  • 

Re: Bobe máš na 100% pravdu. 

(4.4.2006 17:03:39)
To -y- je tam pro pobavení davu.
 Anna 
  • 

porody a porodnice v čr 

(3.4.2006 12:56:17)
Vím že spousta z Vás je naštvaná a nespokejená se systémem porodnic a prováděných porodů v ČR nicméně v porovnání s ostatními zeměmi si osobně myslím že si vedeme velice dobře a že "luxus" který mají maminky a rodičku v ČR by mohly ženy z ostatních zemí závidět.

Pro případ uvádím zkušenost s porodem v Nitzozemí člověk si řekně stabilní a ekonomicky silná země.jen pro příklad uvádím že níže uvedený příklad je za okolností poměrně dobře finančně situavané rodiny s nadstandardním zdravotním pojištěním

1) upředňostňuje se obecně porod doma, ve chvíli kdy sdělíte lékaři, že jste se rozhodla rodit vnemocnci už na vás koukají divně a celých 9 měsíců se vám to snaží rozmluvit
2) ultrazvuk v rámci pojištění neexistuje. Pokud chce žena ultrazvukové vyšetření hradí až 200 Euro za jedno vyšetření
3) žádné vyšetření plodové vody ani když je prvorodičce 35 let ( na toto vyšetření jsem musela do čech)
4) porod samotný.... běžící pás
na porodní sál přijde porodní lékař v riflích a sportovní mikyně, přes kterou si vezme gumovou jen gumovou zástěru
Vás samotnou ani do ničeho nepřevléknou,... prostě rodíte v tom v čem jste přišla z domoval... v mém případě ve sportovním tričku reebok :)
Po 16 hodinovém porodu vám položí neomyté miminku na to " špinavé tričko reebok" cca na 5 minut. Pak Vás dají odpočinout na pokoj cca na 5 hodin ( stále v tom špinavém tričku reebok ve ketrém jste přišla) a po 5 hodinách odpočinku si Vás mažel vyzveden a s mimčem hurá domu... žádné setrvání v nemocnici.
5) Na 14 dní dostanete domů pomocnou sestru ( 19 ti letá holčina která Vám má pomáhat s miminkem(
6)mateřská dovolení 28 týdnů

Tak že zalté české porodnice :))


 Connie 
  • 

Re: porody a porodnice v čr 

(3.4.2006 13:58:44)
Anno, mě to teda zní docela dobře! Oni tě nevarovali, že si máš vzít vlastní oblečení? Jsou to ale paradoxy, protože u nás si hodně žen váží na porodnicích právě toho, když je nenutí nosit ústavní prádlo a mají možnost mít na sobě vlastní oblečení.
A přidělená pomocná sestra zní jako z pohádky.
 cizinka 
  • 

Re: porody a porodnice v čr 

(3.4.2006 14:04:47)
Anno,
ja chapu, ze vse je relativni a vsichni my jsme do jiste miry otroky svych kultur, a je mi lito, ze jsi nebyla spokojena, ale uvedom si nasledujici:
1) Kdyz Holandanka chce do nemocnici, tak muze, a jestli je rizikova nebo nebydli dostatecne blizko nemocnici, tak musi. Kdyz Ceska chce rodit doma, oficialni porodnicky system ji pomoc odmitne. Tak kdo ma vetsi moznost volby?
2) a 3)Ty poplatky za UV Holandanka snadne sezene, a zaplatit se extra vystreni si dovolit vetsinou muze. Mozna pro Cesku je divny platit si za zdravotnicke sluzby, ale pro spoustu narodu v Evrope (a i pro mne) to prijde naprosto normalni a i racionalni. Vetsina Holandanek zadne stresovani kolem genetickych vysetreni nechce, obecne system dava spise na prirodu nez na vedu v oblasti porodnictvi. Co se tyka genetickych vysetreni, tak je obrovska debata, jestli ty testy a vysetreni maji smysl, a pokud zijes v Holandsku, snadne ziskas si informaci, o co v tom sporu jde, a jake jsou argumenty.
4) A co bys cekala od porodnici v Cesku? Osobni zajem a pozornost? Za lekare musis si priplatit, a je malo gynekologu, kteri chodi na porody, osobni PA neexistuji, pokud vim.
U porodu sterilita obleceni nemusi se dodrzovat (myslis si snad ze v CR personal meni obleceni pred tim, nez se priblizi ke kazde z rodicek? A co se tyka tveho tricka, tak nechapu, ty nemas pracku a nahradni tricko? Asi te nenapadlo se zeptat, co si mas zbalit do porodnice, a jake budes mit vybaveni, a jim nenapadlo to rict. To je mi lito, to je velice typicka situace pro cizince. Ale ja jsem v CR dopadla o neco hur: zeptala jsem si, rekly mi, ze dostanu vsechne hygienicke potreby pro miminko, a nedostala jsem nic. Pokud muj manzel mi nedonesl, musela jsem ruzne improvizovat, a za tu lez byla jsem opravdu a opravnene nastvana.
Po bezproblemovym porodu neni zadny medicinsky duvod zustavat v nemocnici. Je to prepych, na ktery proste nikdo nema. Proc si myslis Cesky stat musi stale sypat penize do pojistoven?
5) V Cesku jediny rozdil byl pro mne v tom, ze o mne "pecovalo", spise mne snazilo se buzerovat nekolika totalne blbych mladych slecen a jeste hlupejsi starsi pani. Vsichni mne se snazily presvedcit, ze to, co jsem si naucila od drivejsi slecne, je blbost, a oni to vedi nejlip. Pekne dik, za zlatou peci. 6)Ja jsem vydrzela doma a bez kontaktu s oborem jen do konce sestinedeli. Dokonce verim, ze bych za rok totalne zblbla a nebyla bych schopna drzet krok. Ale v tomhle nemam nic proti ceskemu systemu. Jestli to vetsine zen vyhovuje, tak proc ne?
Takze skoda, ze se nam nelibi, ale nespokojnost s verejnymi sluzbami a neochota manzele emigrovat natrvalo neni duvod pro rozvod, ze ne?
 & 


Re: porody a porodnice v čr 

(3.4.2006 15:33:31)
Anno,

Ja jsem take rodila v Nizozemi a moje segra take.
Segra byla nizkorizikova {34 let} a mela dva ultrazvuky behem tehotenstvi. Rodila podobne jako ty :o}} {byla jsem u toho}. Trvala na porodu v nemocnici.Protoze bydlela na vesnici, rodil ji jeji domaci lekar ne PA. Mela prekotny porod, malem porodila doktorovi v aute :O} Rika, ze kdyby to vedala, tak radeji rodi doma :O}}
Poporodni peci si hodne pochvalovla, vsechno se ridilo podle ni a miminka a ne podle radu nemocnice.

Ja jsem se na zaklade jejich zkusenosti rozhodla rodit doma. Bydlim ve meste byla jsem v peci centra porodnich asistentek. Bohuzel jsem lezela od 26tt v nemocnici {vysoky krevni tlak}. Syn se narodil v 31tt s genetickou vadou, ktera zavynila nekolik vrozenych vad. Syn byl po porodu dva mesice v inkubatoru, ma za sebou jednu operaci a dalsi minimalne dve ho cekaji. Psychomotoricky vyvoj probiha naprosto normalne. Podle vsech predpokladu z neho vyroste "zdravi" samostatny muz.
Abych pravdu rekla mne Holandske zdravotnictvi vyhovuje, resit neco az, kdyz se to opravdu deje a zkratit pobyt v nemocnici na dobu nezbytne nutnou. Na druhou stranu jsem si overila, ze kdyz se neco opravdu deje, tak jednaji razne. Jak uz jsem psala lezela jsem v nemocnici pres mesic. Nikdy se nestalo, ze by nekdo nerespektoval moje soukromi nebo dustojnost, i kdyz jsem lezela na ctyr luzkovem pokoji. Prohlidky jenom za plentou.Jidlo a leky jsem dostala az kdyz jsem se probudila. V posledni fazi, kdyz jsem mela uz velke bolesti {asi tri dny} mne prelozili na jednoluzak, a protoze jsem tam nechtela byt sama pristavili tam na noc manzelovi postel. {Prvni muz co lezel na gynekologii :o}}
Pece o syna byla a je take vyborna. Synuv pediatr byl u porodu a zna celou jeho zdravotni historii. Akorat ja jsem se musela naucit, ze kdyz chci neco vedet, tak se namam bat, a mam se zeptat :o}} Kazde moje pripominky nebo namitky se snazi nejak resit nebo mi alespon slusne opdpovedet proc to nejde :O}}
 Hana 
  • 

Re: porody a porodnice v čr 

(3.4.2006 20:42:50)
To mně zní hezky, máte to v Holandsku fajn - a co se týče genetických testů, uznávám, že je asi pro někoho dobré že existují, ale já bych stejně na potrat nešla, takže ani genetiké testy nebyly. Ty bys ve dvacátém týdnu, kdy už cítíš pohyby a miminko je fakt miminko se vším všudy šla na potrat? Uvážíme -li nepřesnost tripple testu a pokud nevyjde dobře až nucení některých doktorů k amniocentéze... Mně se tento český systém nelíbí. Na testy má chodit jen ten, kdo o ně stojí, ne aby každá těhotná žena musela být povinně geneticky testovaná a pouze pokud nechce, musela si to vlastnoručně podepsat.

 Pavla3 


Re: Re: porody a porodnice v čr 

(3.4.2006 22:09:50)
Hano,
mnoho žen (řekla bych jistě víc než polovina) o genetické testy stojí a nevím kde je problém. Podepsat se přece umíš ne?
Tyhle pseudoproblémy fakt miluju.
Na druhou stranu myslím, že holandský systém ambulantních porodů je určitě v mnohém lepší než ten náš se 72h propouštěcí lhůtou - to mi přijde jako "jak si vydělat na chleba".
 Hana 
  • 

Re: Re: Re: porody a porodnice v čr 

(4.4.2006 10:28:06)
Samozřejmě, že podepsat se umím, jenže v tomhle není podle mne to hlavní. Nemyslím totiž, že pseudoproblém je, že se u nás dělají testy, od kterých se v EU pro jejich malou výpovědní hodnotu upouští, a že je spousta mamin, kterým nevhodný číselný poměr tripple testu zbytečně přidával na nervech v těhotenství. A to už vůbec nemluvím o tom, kolika ženským (jak tak pročítám diskuze) byl tripple test dělán bez jejich vědomí - prostě se odebrala krev a nediskutovalo se o tom. Já vím, že je to taky chyba těch žen, že se neptají, ale kdyby se genetické testy dělaly jen na vyžádání ženy či partnerů, těmto nervům by se předešlo.
Těch 72hodin je hlavně kvůli dítěti, spíš se předpokládá, že ženská vydrží všechno a ta by mohla jít po porodu třeba hned. Ale ani těch 72hodin není pro rodiče závazných, pokud podepíšou revers - taky bychom mohli diskutovat o smysluplnosti tohoto reversu, proč by za dítě neměl hned zodpovídat rodič, ale 72 hodin to zařízení, že jo? Já vím, že podepsat se umíme, ale nebylo by lepší, aby systém nebyl tak paternalistický a spíš to nechávali na nás protože jsme dospělí a svéprávní? Ale ony mají porodnice ještě padlejší na hlavu vnitřní předpisy, které vůbec nemají podložení ani v právním systému, ani v těch "72hodinách". U Apolináře (tuším) je zakázáno s novorozenci manipulovat bez odborného dohledu a Trutnov má na svých stránkách napsáno, že po porodu žena odchází zpravidla čtvrtý den (den porodu se nezapočítává), pokud chce odejít dříve může, ale bez dítěte! Taky vím, že všechno je v lidech a většinou se dá domluvit na čemkoliv a pokud to bude vyžadovat zdraví v nemocnici zůstanu a dítě taky , ale proč všechny ty hloupé předpisy?


 sestliska 28tt 


Re: Re: porody a porodnice v čr 

(6.5.2006 11:47:58)
v tom s tebou souhlasím. Já také nerada chodím po doktorech, když je mi skvěle a mimi je také v poho. Byla jsem na oGTT, protože mám při každé prohlídce cukr v moči. Testy vyšly jen nepatrně zvýšené(podle naší laboratoře) podle jiné je to v normě. Přesto se musím objednat na diabetologii, kde mi řeknou, že mám držet diabetickou dietu, kterou se snažím dodržovat už teď. Na inzulín to není. Navíc trávit zase někde 1/2 dne se mi teda nechce. Možná tam ani nepůjdu.
 ursi,2děti 
  • 

O co vám jde, dámy_ 

(3.4.2006 15:53:07)
Fakt si myslíte, že několik hodin porodu tvoří tak podstatnou část vašeho života, rodičovství a vztahu k dítěti vůbec, aby o tom bylo nutné donekonečna diskutovat?
Zvedněte oči od svých,ehm. porodních cest a možná uzříte i jiné obzory.
 Já. dětí 1 až 14 
  • 

Re: O co vám jde, dámy_ 

(3.4.2006 16:52:14)
Ursi, přesně jsi to napsala. Mne třeba dost udivuje cizinka, která pořád jenom plká, jak ji všichni uráželi a jak trpěla a pak jde od dítěte v 6ti týdnech do práce. Nevšimla jsem si, že by někdy o tom dítěti napsala pár slov. Jen pořád dokola o vlastních pocitech. Já
 jiji 
  • 

Re: Re: O co vám jde, dámy_ 

(3.4.2006 17:11:54)
cizinka je trapná sama o sobě, asi má problém a chodí si ulevovat sem!
 cizinka 
  • 

Re: Re: O co vám jde, dámy_ 

(4.4.2006 9:27:28)
Ty, no ja nevim, co bys o mym diteti bys chtela slyset. A take nechapu, jak to dokazes dusevne odpreparovat pohodli matky od pohodli ditete. Jestli ja se stezuji, ze kvuli chybam porodnickeho teamu moje dite behem porodu bylo dvakrat ohrozeno na zivote, tak tim padem se stezuji nejen o svoji porodni trauma ale i o porodni traumata sveho ditete. Pokud mi nekdo podvedl nebo lhal ohledne porodnicke pece, nesmim snad se rozcilovat? Po porodu matka potrebuje klid a sebejistotu aby svemu diteti zajistila pocit bezpeci pro svoje dite, a tak na chovanim detskych sestr take docela zalezi. Mi take se nelibi, ze u doktoru v Cesku musim se stale hadat, aby si navlekli rukavice pred myma ocima, pokud chystaji se provest vykon, behem ktereho prijdou do styku s krvi nebo se sliznici. Prece mi take to vadi proto, ze mi zalezi na zdravi meho ditete, a nechci ho take nechat brzo sirotkem. Myslim ze kampan osvety, jak se chranit od AIDS probehla vsude v Evrope, tak se trochu divim, ze u vas tohle neni samozrejmosti, a tolik lidi na to zrejme kaslou. Mame proste asi jine pojeti materske zodpovednosti, ja si myslim, ze zodpovedne matky se ridi svymi znalostmi a svym rozumem, a nejsou spokojene, jestli nedostanou sluzby na urovni.
No a ze jsem pracovala? To jsem mohla si dovolit. Totiz mam praci, kterou jednak miluji, a jednak je to prace velice pohodlna pro zenu - muzu spoustu veci delat doma a potrebuji jen na kratce odchazet z domova. Zajistit si kratke hlidani take jsem si mohla dovolit. Moje dite ma zisk nejenom kvuli mym prijmum, ale ma nas s manzelem jako spolecensky vzor, a myslim, ze jednou bude na nas pysny tak, jak jsem byla pysna na to, co dokazali moje rodice. A mela jsem dost dobrou reputaci, abych si nasla sefa, ktery mi zamestnal na tolik, kolik jsem mohla zvladnout. Udivuje te jeste neco?
 Lorina 
  • 

Re: Re: Re: O co vám jde, dámy_ 

(4.4.2006 9:59:07)
Nějak nechápu, když je to tady podle Tebe tak špatné,proč jsi nevolila porod ve své rodné zemi? Některé maminky to přece také tak dělají.

Je hodně jednoduché napadat zařízení jiné země,která ,jak předpokládám, je na úplně jiné ekonomické úrovni než ta Tvá. Nicméně,pokud mohu posoudit, tak naši lékaři odvádí skvělou práci viz. třeba neonatologie. Pro mě skutečně není rozhodující, jak super prostředí to bude, ale jakou péči mně a mému dítěti poskytnou. Měla jsem obrovské štěstí,protože v porodnici v Krči mi zachránili dceru a nikdy na to nezapomenu. Možná s tím souvisí také trochu pokora.Z Tebe mám pocit, že musíš za každou cenu dokazovat svému okolí, co všechno víš, případně co víš lépe. Já sama dokážu dát také najevo svůj názor, nejsem ta, co slepě přijímá pokyny, ale zároveň se snažím akceptovat názor druhých.

Pracující maminky neodsuzuji, částečně pracuji celou MD, ale děti jsou pro mě stále priorita (stejně jako pro Tebe). Navíc si nemyslím, že bych s dětmi zblbla, promiň.Díky dětem jsem měla možnost zabrousit do úplně jiných oborů, poznat nové skvělé lidi a rozhodně mě to moc obohatilo.Tím nenapadám nijak Tvojí práci, to je volba každé z nás, stejně jako to, vybrat si prostředí,kde budu rodit. Jen se mi nelíbí Tvoje všeobecné odsouzení zdravotní péče u nás.
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: O co vám jde, dámy_ 

(4.4.2006 10:16:58)
Píšeš: "Z Tebe mám pocit, že musíš za každou cenu dokazovat svému okolí, co všechno víš, případně co víš lépe."

Tenhle pocit mám na téhle debatě z kdekoho. Z Cizinky ne. Argumetuje zcela věcně.
Asi to bude tím, že je inteligentní.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: O co vám jde, dámy_ 

(4.4.2006 10:17:44)
Lorino, třeba já mám na Krč příšerné vzpomínky - je to moje noční můra (doslova, ne jako nadsázka) při každém dalším těhotenství. Přitom (a to je zajímavý) se mi tam nedělo vůbec nic "zvláštního", můj porod byl v podstatě takový, jako porody ostatních mamin, z nichž některé byly docela či zcela spokojené. Jenže - celý problém byl v tom, že já čekala něco jiného. Něco jiného jsem čekala, protože z předchozích dotazů v porodnici jsem nabyla dojmu, že to není žádný problém. Moje požadavky jsem brala jako kompromis mezi tím, co jsem chtěla a co byla porodnice schopná nabídnout. Šok přišel ve chvíli, kdy mi službumající personál nebyl ochotný vyhovět v tom, co jsem měla předem slíbeno, protože (jak mi všichni tvrdili), jim bylo naprosto jedno, kdo mi co slíbil, ONI mi neslíbili nic. Ovšem kdydbych byla PŘEDEM informovaná, že moje požadavky zůstanou nesplněny nebo se o ně budu muset handrkovat jak na trhu, NIKDY bych do té porodnice nelezla. Už proto, že takové praktiky bych považovala za neprofesionální a zaostalé (trápení žízní a hlady, nucení do polohy vleže, i když mi přináší zdravotní potíže, snaha vnutit léky proti bolesti za každou cenu - i za cenu ponižování, oddělování zdravého novorozence od matky... - píšu o roku 2000, abych zbytečně nestrašila nastávají maminy, ne o aktuálním stravu v Krči). A z toho, co tu cizinka píše, bych řekla, že stejné to bude i u ní, pokud mě paměť nemýlí. Že šla rodit do porodnice, která dle informací zaměstnanců byla vyhovující, ale pak se ukázalo, že zaměstnanci ji jaksi neinformovali pravdivě o skutečném stavu věcí.

S.+++
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: O co vám jde, dámy_ 

(4.4.2006 10:43:34)
Sylvie,
to je to co jsem tu psal už x-krát. Když se domluvíš s porodnicí je to na houby. Porodnice = cihly. To se fakt můžeš domlouvat s cihlama. Jen domluvě s konktrétním člověkem můžeš věřit.
Pak ti nikdo nemůže říct, že ti něco slíbil někdo jiný a proto ho to nezajímá.
To mi velí můj zdravý rozum a moje životní zkušenosti a to zdaaaaleka neee jen ve zdravotnictví. :-))))
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: O co vám jde, dámy_ 

(4.4.2006 10:25:16)
Lorino,
V Cesku rodila jsem proto, ze byla jsem cerstve hrde vdana za Cecha, v Cesku jsem si zaridila byt, kde jsem se citila doma a v rodne zemi byt jsem nemela, u rodicu travit sestinedeli ani rodit nechtela jsem. Chyba byla asi v tom, ze jsem mela v tehotenstvi spoustu praci na dodelani, verila jsem svoji lekarce a reklame porodnice, ze bude to naturalisticke zarizeni podle rakouskeho vzoru. Byl to vlastne podfuk. Nezkoumala jsem to podezirave, a myslim ze obecne lidi nehledaji problemy, pokud nenastanou. Mluvila jsem s personalem, sla jsem si podivat, nic mne nenaplnilo podeziravosti, ze jde o potemkinovou vesnicku. V tehotenstvi uz vlastne mela jsem par problemu s hygienou u zubaru, ale tohle se muze stat vsude. Ze pristi v Cesku rodit budu jedine nestastnou nahodou, to vim uz jiste.
Vseobecne vase zdravotnictvi neodsuzuji, nelibi se mi zbytky totality v jeho organizaci a v mentalite zdravotniku a pacientu, a s tim si nemuzu pomoct. Nejsem v Cesku jedina, komu tohle se nelibi, podivej jak bourlive diskuse se rozpoutavaji. A nejenom ze jsem chtela je podporit v jejich chuti pro zmeny, ale take neco pochopit jak prakticky si zaridit lehci zivot. Vis, cizince obcas neco v cizich kulturach proste nechapou. Koukni na prispevek Anny – byla nespokojena s porodem v Nizozemi, a je dost pravdepodobne, ze jeji nespokojenost prameni z kulturni neznalosti. Treba jeji chyba mohla byt ta, ze si nedala pozor pri volbe pojistovny – totiz podle mych zkusenosti na zapade pojistovny maji dost odlisne seznamy toho, co proplaceji a co ne.
Ja nepsala jsem ze zeny na materske blbnou (pro mne matka v domacnosti je naprosto uctyhodne povolani). Ale ja jsem udelala v zivote strasne moc pro ziskani svoji kvalifikaci v oboru, v kterem pracuji a materstvi pro mne neni duvod, abych svoji cestu prerusila. Ve vede, alespon na te urovni, kde se rada pohybuji ja, musis byt stale IN, jina moznost neni.
 Lorina 
  • 

Cizince a Bobovi 

(4.4.2006 10:53:18)
Když jsem čekala svoje první dítě, tak jsem byla také připravena prosadit si svoje.Měla jsem jasně dané co chci. Bohužel realita byla úplně jiná, protože z krásné nemocnice jsem putovala do méně krásné (Krče),protože v té první se po několika nezdarech rozhodli přehodit mě jinam.Nutno říci, že to bylo za vteřinu 12.Krvácela jsem, trhla se mi placenta a moje dítě bylo teprve 34+0.Nemusím asi popisovat, co se dělo.Naivka jsem si myslela, že porodem (i když jiným než jsem si plánovala)to všechno skončí.Neskončilo, protože tehdy jsem prožila nejhorší období našeho společného života. Děťátko se narodilo vážně nemocné a několik "dlouhých " dní jsme nevěděli, zda miminko přežije. Moje dcera je ale velká bojovnice a zvládla to. Bohužel komlikace přicházely a tak do roka jsem s ní byla v nemocnici ještě několikrát.

Tehdy jsem si uvědomila, že vůbec není důležité, co chci já.Že já už opravdu jen chci zdravé a spokojené dítě.Kdo si tímhle neprošel, nepochopí, co cítím ještě teď.Neskočilo to ani tehdy, protože dcera onemocněla ještě jednou vážně a s následky této nemoci se musíme vypořádávat ještě teď a pořád budeme. Pokaždé jsme byly spolu ve starých nemocnicích, kde ale pracují skvělí lékaři. Prošly jsme tolika zařízeními a odděleními, co asi projde málokdo za celý život.Naučila jsem se s nimi komunikovat a jejich práce si neskutečně cením.

Žila jsem 2 roky ve Švýcarsku, kde úroveň zdravotní péče je úplně jiná, přesto jsem neskutečně ráda, že o mé děti se starají právě tady.(PS:napsala jsem kamarádkám ze Švýcarska a USA, aby mi řekly jejich názor na zdravotnitcví tam a tady)

Tohle je o pocitech někoho , kdo to všechno prožívá z pozice zoufalého rodiče,kterému tady v tomhle zdravotnictví, zachránili dítě.
 cizinka 
  • 

Lorino, Bobe a Pavlo, 

(4.4.2006 11:18:48)
Lorino, ja nevim jestli si zaslouzim poklonu od Boba (nicmene mu dekuji) ale nejsem totalne blba a nerozcilovala bych si kvuli komplikacem, za ktere nikdo nemuze. Ale problem byl ten, ze za prvni krizi meho porodu mohla PA, dokonce to, ze jeji jednani nebylo setrne mi potvrdila i ceska lekarka. Vsechno, co se mi zdalo na jednani personalu podivne zkonsultovala jsem s odborniky a tak bezpecne vim, ze pro naturalistickou porodnici jejich jednani bylo chybne, zbytecne traumatizujici a tim padem jejich image byla sprosta reklamni lez. Je to tak Lorino, ze naturalisticke metody jsou uz velice dobre etablovany trend v radu evropskych zemi, a ty Cesky, ktere si toho preji jsou naprosto v pravu. Nikdo nebude se zlobit na doktora, ktery zachrani ti dite tehdy, az se neco zvrtne. Ze zvrtnout muze se i prirozeny porod, vi to kazdy. Ale princip naturalisticke porodnice je ten, ze personal nezasahuje vice, nez je to nezbytne nutny pro kontrolu porodu, a jinak jejich role je zajistit, aby rodicka se citila v psychicke a fyzicke pohode. Ver mi, jestli bych mela cukrovku, a sla bych vedome do Apolinare, tak bych pak se nestezovala ze muj porod nebyl prirozeny.
Pavlo, na tuto moznost jsem si ptala ve sve porodnici – tehdy to nebylo mozny a moznosti legalne mit svoji PA nebo doktora jsou velice omezene. Podplacet ja neumim, a stou lahvinkou bych si citila nesmirne trapne. Ale vyzadovat a zaridit si osobni sluzby, to je dobra cesta, s tim naprosto souhlasim.
 Lorina 
  • 

Re: Lorino, Bobe a Pavlo, 

(4.4.2006 11:36:02)
Zcela určitě jsou naturalistické metody trendem posledních let.Tak by to mělo být a já měla to štěstí, že druhý porod byl opravdu skvělý a pohodový,především proto, že se mi narodilo dítě řádně v termínu a zdravé.(Jako druhotný fakt beru to, že to byl opět císař, ale tentokrát v pohodě a klidu.)

Jenže jaksi podmínky pro tenhle trend nejsou ještě všude stejné.Až na tom budeme třeba jako Švýcarsko,tak věřím, že všechny sestřičky a lékaři budou usměvavé a usměvaví apod.(Mimochodem hospitalizace po porodu v Ch je 8 dní!)Až budou podmínky ekomické a pracovní stejné, tak myslím budeme na tom také dobře.

Já jsem ale optimista a věřím, že moje dcera už příjemný porod bude mít, protože to bude normální.Jen doufám, že řada lékařů si to nerozmyslí a nevezme lukrativní zahraniční nabídky a neodejdou pracovat ven,kde si jich lidé budou vážit a kde k tomu budou mít i pracovní podmínky.S panem Rathem v čele se toho tady teda určitě nedočkají... A to by nás momentálně mělo trápit daleko víc.

PS: je mi líto, pokud jsi zažila špatný přístup personálu a pokud to ohrozilo Tebe i Tvé dítě.V tomhle Ti myslím rozumím zcela určitě...
 cizinka 
  • 

Re: Re: Lorino, Bobe a Pavlo, 

(4.4.2006 11:52:03)
Lorino, no prave, ja si myslim, ze do velke miry to je problem politicky, a proto ma smysl o tom debatovat treba i na Rodine. Rathovou politiku s verejnymi nemocnicemi ja nechapu vubec. MZ ma obecne velice spatnou verejnou prezentaci svych postupu, mozna mi neco unika proto, ze jsem v posledni dobu v CR velice vzacne, ale to jejich zduvodneni mi neleze do hlavy. Z druhe strany, se zvysenim platby za lekarske vykony souhlasim. Chybela by ale ta spoluucast pacientu a liberalizace soukromych zdravotnich sluzeb a take povzbuzeni konkurenci mezi pojistovnami. Se cpanim statnich penez do zdravotnictvi zasadne nesouhlasim – to jen konservuje problem. Myslim si, ze post soc zemi musi projit obdobim, kdyz vztahy ve verejnych sluzbach by pripominaly vztahy ve sfere komercni. Vzniknou tak jak ten soucit tak ty usmevy. A take schopnejsi zdravotnici by neutikali z nemocnic do soukrome sfery anebo do zahranici, jestli by meli prilezitost si privydelat se doma. Cesko, Cesi a Cesky jsou dost bohati aby je udrzeli doma, chybi jen politicka vule.
 Lorina 
  • 

Re: Re: Re: Lorino, Bobe a Pavlo, 

(4.4.2006 12:12:07)
S tímhle naprosto souhlasím.Jsem pro, abychom si připláceli, resp. volně prodejné léky platili.Konec konců to tak i dělám.Nevidím důvod, proč kvůli tomu obtěžovat lékaře.Nejsem určitě majetná, musíme se otáčet oba dva hodně moc, ale je to logické.Pak bych očekávala úhradu drahých léků proplatit pojišťovnou.Co chronicky nemocní lidé, kde budou brát na svoje léky, to už pány nahoře nezajímá, ach jo.

Není mi zcela jasné, jak jedna pojišťovna, ač dostává za pojištěnce méně korun než ostatní může prosperovat a jiná, která má nejvíc ze všech pojišťoven naopak hospodaří s takovými ztrátami.

U našeho pediatra jsem se dozvěděla, že dokoce omezený rozpočet mají lékaři i na vypsané žádanky na vyšetření.To je prostě neskutečné!....

O politice tady mluvit nemohu, protože to mě skutečně hodně vytáčí...
 Martina, 2 deti 
  • 

Svycarsko 

(4.4.2006 14:13:03)
Neni pravda, ze hospitalizace ve Svycarsku po bezproblemovem porodu je 8 dni. Jsou tam bezne ambulantni porody, pokud nejsou zadne komplikace. Jinak za normalnich okolnosti propousti po 2-3 dnech!
 Lorina 
  • 

Re: Svycarsko 

(4.4.2006 21:35:22)
Tuhle info jsem dostala od kamarádky Švýcarky,která tam porodila 3 děti.
 Martina, 2 deti 
  • 

Re: Re: Svycarsko 

(5.4.2006 7:58:45)
A kdy a kde rodila? Ja ziji ve Svycarsku sestym rokem, konkretne v Bernu, ted jsem potreti tehotna, takze pro me je toto tema aktualni. Jeste jsem neslysela, ze by nekdo po porodu v nemocnici zustaval tak dlouho.Ale mozna Tvoje kamaradka byla v nejake privatni nemocnici, tam to nekdy umyslne prodluzuji. Jinak ze sveho okoli vim spis o opaku. Jednu moji kamaradku propustili sesty den(po cisari), jina v nemocnici vubec nebyla, protoze rodila doma a dalsi nabidli ambulantni porod, odmitla ho, byla prvorodicka a mela trochu strach jit hned domu. Zustala v nemocnici a domu sla treti den. A tak bych mohla pokracovat. Rozhodne to neni bezna praxe(i kdyz asi nekde mozna), spis naopak.
 Tina 
  • 

Re:propusteni po dvou dnech????? 

(17.4.2006 16:08:15)
Ahojte!
Ja osobne jsem byla po porodu propustena sesty den.Ambulantni porody jsou sice bezne, jak pises, ale po naprosto bezproblemoveho porodu a na zadost rodicky.Sama delam v nemocnici a o tom, ze by se propoustelo po dvou dnech, jsem jeste neslysela. Jak je ale vidno, asi jak kde, takze bych priste nezobecnovala.
 Pavla3 


Re: Lorino, Bobe a Pavlo, 

(4.4.2006 14:05:34)
Cizinko,
umpřímě moc tě nechápu. Ne, že bych s tvými výhradami k zdrav.systému nesouhlasila, ve většině případů máš pravdu.
Spíš mě zaráží (jak už psala i Lorina) proč v česku žiješ? Kdyby si někdo vyfiltroval tvoje komentáře v podstatě k jakémukoli tématu, zjístí, že jsme omezení, zaostalí rasisti, poznamenaný komunismem s bídnym sociálnim systémem a příšernym zdravotnictvím.
Nic ve zlym, ale tohle se z tvých příspěvků vyčte. Sem tam drobná pochvala to fakt nevyváží.
P.S. To že ses sem provdala jsem zaregistrovala.
Možná bys mohla přemýšlet o tom, že spousta negativ v naší (české) společnosti má kořeny ještě daleko hlouběji než v komunismu - daleko dřív. A nemyslím si, že všechno na západ od našich hranic je tak růžové.
 Bob 
  • 

Re: Re: Lorino, Bobe a Pavlo, 

(4.4.2006 14:50:19)
Vida,
tak tohle jsem z příspěvků Cizinky nevyčetl.
Spíš jsem nabyl dojmu, že má opravdový zájem o dění v zemi, ke které má očividně úzký vztah.
 Pavla3 


Re: Re: Re: Lorino, Bobe a Pavlo, 

(4.4.2006 15:08:31)
Vida vida...
ty tu něco čteš a já mylsela, že ty sem chodíš jenom rejpat (a on pán i čte?)
 cizinka 
  • 

Re: Re: Lorino, Bobe a Pavlo, 

(4.4.2006 15:29:53)
Pavlo, nnooo ted ani neziji:-) Muj manzel si rad uzije zivota tam vsude, kde mam praci, ale natrvalo nekde zustat nechce, a ja zase nechci se rozvadet. Ale ne ze v CR zit nechci. Libi se mi priroda, kultura (zatim komunisticky levna ;-))), muj byt a moje pratele, jidlo take ujde:-). Prvni rok v Cesku byla jsem na vetvi ze vseho, pak se clovek trochu zklidni, ze jo. Vis, ta moje zahorklost je jen dojem, jestli bych se zapojovala do jinych diskusi – treba o skolstvi, nebo vztahu k detem obecne, byla bych velice pozitivni. Ne ze tam nevidim problemy (ve vys. skolstvi take jsem pracovala v CR), ale tam tkvi velky cesky potencial. Ja proste na te jine diskuse nemam cas a i trochu mensi zajem, clovek nejradeji se bavi o tom, co ho stve nebo udivuje, a na jine diskuse take nemam cas. Velka cast diskutujicich tady pak by dalo zklasifikovat, jako zrale na emigraci, jestli by vychazelo z predpokladu, ze ten kdo neni s necim spokojeny, nechce tady zit. A si myslim ze zajimavejsi a i uzitecnejsi je se bavit o vecech, kteri prosi se o zmenu, ze jo. Ja pocitam s tim, ze lidi od cizincu o sve kulture neslysi radi kriticke postrehy, ale jsem uz dlouhodoby insider, tak mam na nej pravo. No a ten rasizmus, problemy ve verejnych sluzbach nebo korupce, to neni jen cesky problem, zdaleka ne. Prave vcera jsem si bavila s kamaradkou, ktera pracuje pro firmu v Nizozemi, ktera vydava certifikaty na kvalitu importovane nafty. At Buh nas ochranuje, co vsechno mame v motorech, korupce v teto sfere frci na plno.
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: O co vám jde, dámy_ 

(4.4.2006 10:42:22)
Milado, pristi ho o to poradej. V zubarstvi prichazi se casto do styku s krvi. Musi ti vyhovet a on to vi. Nekteri jenom maji sklon se hadat jako male deti, ale az pohrozis hygienickym uradem, vyhovi ti.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: O co vám jde, dámy_ 

(4.4.2006 17:45:29)
Klídek, cizinko, zřejmě tu máme novou anonymní dopisovatelku(Já a 4 děti) - nebo dopisovatele??
Já jsem zasedla pracovně ke svému kompíku, když byly malé 3 týdny a také vůbec nemám pocit, že bych tím jí nebo sebe o něco šidila. To jsem měla asi radši pročítat Blesk, ne?? :)
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: O co vám jde, dámy_ 

(4.4.2006 18:04:12)
Ivule, ja toto obdobi jako obdobi pro praci velice si pochvaluji - byla jsem takova klidna, soustredena a disciplinovana, a vnimala jsem to vysedavani u kompiku spise jako takove rozkosne rozptyleni nez praci. Na Blesk toho dusevniho stavu bylo by lito:-))).
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: O co vám jde, dámy_ 

(4.4.2006 18:05:52)
A muj syn byl naprosto spokojeny s moji nohou na hrani, a doposud damske nohy ho zajimaji. Dobry zacatek pro zivot, vid?
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: O co vám jde, dámy_ 

(4.4.2006 20:54:11)
Tak to moje pracovní disciplína se s příchodem mateřství naopak rozplynula jako pára nad hrncem, bohužel..:(
A nejenom disciplína, občas si připadám totálně zabržděná.

Což mi ovšem nebrání v tom, abych k tomu kompíku sedala furt znovu a znovu a vytvářela hodnoty :)). (Ostatně, když je někdo ochotný mi za to platit, tak to se mnou zas tak špatné ještě není..:))
 Já atd. 
  • 

Re: Re: Re: Re: O co vám jde, dámy_ 

(5.4.2006 0:12:08)
Tak to jsem ráda, že mi tu někdo vysvětlil, že když porod neprožívám jako sebestředná a hysterická osoba, ale věřím doktorům a v klidu si 4 x porodím je to kvalifikace k tomu, že jsem budto chlap nebo celé dny čtu Blesk. Ach jo, vy jste zcela mimo realitu, ale to je váš problém, jdu vařit na zítra abych mohla dopoledne mladším dětem na hraní nabídnout víc než mojí nohu. Já
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: O co vám jde, dámy_ 

(5.4.2006 10:13:08)
Nesebestredni Ty, my jsme prece s Ivuli nebavili o Tobe. To MY necteme Blesk co a jak prozivas ty a jak nakladas se svym casem nemame ani poneti. A mimochodem clovek vzdelany, zvedavy a inteligentni, ktery odbornikum duveruje ale take i proveruje, a od sester vyzaduje sluzby na urovni, nemusi byt hned hystericky:-))
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: O co vám jde, dámy_ 

(5.4.2006 14:59:00)
Jseš fakt mimo. Nikde jsem o TOBĚ nenapsala, že se domnívám, že čteš celé dny Blesk. Jestli náhodou nejsi tak trochu vztahovačná.
 Simca 
  • 

Re: O co vám jde, dámy_ 

(4.4.2006 12:42:40)
Je to jeden jediný den, který může ovlivnit dalších několik měsíců, i let. Může způsobit či prohloubit poporodní deprese, zpusobit problémy se sexem a v neposlední řadě i to, jestli žena bude chtít ještě další dítě a tohle dohromady i jednotlivě může spustit hromadu jiných problémů. Nejsme jen lidé psychicky odolní, kteří snesou cokoliv, jsou mezi námi i lidé citliví... Psychologové by mohli vyprávět..., kdyby mohli psát o strastech svých klientů (slovo pacient si myslím není na místě).
 Eliska, 2 holky, 3. na ceste 
  • 

Ambulantni porody v Praze 

(10.4.2006 10:36:11)
Jano,
ambulantni porod v Praze asi nejvic umoznuji na Bulovce, ale muzes se zkusit dohodnout i jinde. Doporucuju domluvit se s porodni asistentkou na domacich navstevach po porodu (hradi je i pojistovna) a s detskym lekarem na tom, ze prevezme dite po porodu do pece (je dobre mit o tom pisemne potvrzeni). Informace o tom, co a jak z pravniho hlediska, se daji najit v poradne Aperia (http://www.aperio.cz/porodnictvi/poradna/), dej do vyhledavace "ambulantni porod".
Mimochodem, mam skoro stejne porodni zazitky jako ty - jeden porod v porodnici s tisni plodu, druhy porod v aute, a ted se chystam rodit doma.
Drzim palec,
e.
 Vitka 
  • 

Re: Ambulantni porody v Praze 

(1.12.2006 17:05:12)
Ach jo, dneska v rozhlase říkali, že Vrchlabí je zavřené, asi je konec s porody, protože zřejmě odešel primář či byl odejit, nic o tom nevím. A na Bulovce že to taky skončilo. Takže kde?
 Mirka dcera Tereza 2roky 
  • 

APOLINÁŘ UŽ NIKDY 

(3.7.2007 16:35:50)
Ahoj mamči a mimča.Chtěla jsem přidat taky svuj příspěvek.Tak tedy:Podařilo se mi otěhotnět v 29lůetech,což není v dnešní době nic neobvykleho.Vše probíhalo v pořádku.Přenášela jsem jako asi každá dva týdny.Do porodnice jsem nastoupila v pondělí,a hned mi zavedli gel na povzbuzení porodu a nic.Manžel odjel s tím že dnes to nebude.Tak jsem stravila noc na takzvané hekárně,já která nerodila jen mě asi neměli kam dát!Ale co jsem si tam užila,to bych nepřála ani čertu.Za tu noc se tam vystřídla na mém pokoji snad celá Praha.Všude křičící ženy.Rano po té strašné noci mi zase dali gel a zase nic(vubec nevím proč jsem nezustala doma)a to mě prozměnu šoupli na šestinedělí což mi na psychyce taky moc nepřidalo!!!Ve středu zase gel a vyšetření s tím když neporodím pujdu ve čtvrtek císařem.Naštěstí mi asi okolo páté večer praskla voda,byla uplně zelená,stahy snad po minutě(zničeho nic)okamžitě klistýr/ikdyž jsem měla v tašce yal gel ale to nikoho nezajímalo/holení a vyšetření jak jsem natom.Otevřená jsem byla na osm cm dámy!!!!To by porodila normální žena dvě děti,ale já nic.Porod byl otřesný!!!Zcela vyčerpaná mi byl nabídnut epi.tak jsem souhlasila abych si aspon trochu odpočinula(asi pul hodky/rodila jsem na boku,na stupačkách.Rodila jsem tu noc SAMA A TAK KAŽDOU CHVÍLI U MĚ BYL NĚKDO JINÝ a říkal něco jiného.Kapačky s cukrem a asi nějakou výživou mě dřely.Rodila jsem 8 hodin ale děs a hruza.Terezku mi ani neukázali,ani nepřiložili.Ještě že byl se mnou manžel aby aspon šel za sestrou co se dějě.Když mě paní doktorka šila tak jsem se ji ptala co se děje že mi jí nedali a ona řekla že nic že je to normální.Do dneška nevíme co tam v tom břiše dělala.Vylezla uplně normální.Bez šnury okolo krku,jak si celou dobu mysleli.Ve spravě"což nechápu napsali že porod probíhal normálně"což mi nepřišlo.O jídle a kojení ani nemluvím.Mám velká prsa a vpáčené bradavky.Mleka jsem měla plno,ale holku po porodu mi přinesli už z dudlíkem.A kojení mi vubec neukázali.Což tedy byla velká chyba.Nakonec jsem aspon 2 měsíce odsávala takže něco ze mě měla.To je moje strašná zbytečná zkušenost z porodnicí u APOLINÁŘE DÁMY MIRKA+TERKA

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.