| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Čemu děti rozumějí v televizi?

 Celkem 54 názorů.
 Lida +2 
  • 

Co tim chtel basnik rici 

(26.1.2005 11:19:53)
Nejak jsem nepochopila, co timto clankem chtel autor rici. Ze se deti nemaji divat na televizi, nebo ze se deti nemaji divat na programy pro "dospele" v televizi????
 difo 
  • 

Re: Co tim chtel basnik rici 

(26.1.2005 12:21:23)
Básník tím patrně chtěl říci,
- mnohahodinové sledování televize nemá pro děti naprosto žádný smysl s výjimkou toho, že ubíjí jejich vnímání a myšlení
- pořady , které děti sledují by měly být připravené pro danou věkovou skupinu
Pro matku by z toho mělo plynout podle mne:
Televize ano, ale pouze max. půl hodiny denně ...
... to ovšem nevadí, protože stejně je valná většina pořadů pro děti naprosto nevhodná. Ale to zase nemůže vadit, protože dítě má mimo televize tolika zájmů, že se bez televize v klidu obejde. Pokud to tak není, pak je to námět k přemýšlení pro rodiče. Poněkud radikálně řečeno, máte-li doma dítě, které vyžaduje více televize, máte problém.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Co tim chtel basnik rici 

(26.1.2005 18:17:55)
Difo,
tak to si nemyslím. Půl hodiny denně odpovídá dítěti tak asi pětiletému. Syn od věku asi šesti let celkem "v pohodě" sleduje filmy typu S tebou mě baví svět, Pod Jezevčí skálou a Jak vytrhnout velrybě stoličku, a ty mají, jak sám jistě víš, kolem hodiny až hodiny a půl. - Podle mě je problém, když rodiče nechávají dítě koukat na televizi "nepřetržitě" několik hodin a to navíc bez výběru pořadů, popř. je nechávají dívat na drastické filmy jako jsou detektivky (hlavně ty plné střílení a krve), akční filmy, horory apod. Ale nechat dítě koukat na půldruhahodinovou Popelku, dvouhodinový Edův pohádkový balík nebo zkrátka něco zcela evidentně určeného dětem, notabene pokud se tak děje nejvýš jednou dvakrát týdně, to si myslím, že na dítěti žádné negativní stopy nechat nemůže. Naopak - pokud bych svému tehdy šestiletému synovi nedopřála třeba výše zmíněné typicky dětské filmy, myslím, že by byl výrazně ochuzen (prostě proto, že my jako rodina si stejné zážitky ve skutečnosti tak snadno "neomakáme", tedy nejezdíme každý týden na víkend do lesa, syn neprožívá dobrodružství ve sněhu na horách ani neleze s otcem na pískovcové skály - a nedělo by se tak ani tehdy, kdybychom tu televizi neměli vůbec). - Myslím, že některé pořady mohou dítěti výrazně obohatit jeho život, fantazii - a i znalosti. V necelých sedmi letech začíná syn např. vedle Večerníčku sledovat dokumenty o přírodě i vědě a technice, někdy též vědomostní soutěže - a předpokládám, že obé mu přináší znalosti, které by nás s manželem třeba ani nenapadlo mu v tomto věku nabízet.
M.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Co tim chtel basnik rici 

(26.1.2005 18:42:23)
Pardon, Difo, jednak jsem nepostřehla, že jsi "ta", za což se omlouvám, a jednak jsem odpovídala na Tvou první reakci, aniž bych stihla číst další vývoj diskuze. To jsem učinila - a myslím, že tady zaznělo něco podobného, co jsem nakonec napsala i já: všeho s mírou. Strčit dítě k televizi a nenabídnout mu jiné činnosti - špatně, nabídnout mu televizi jako bonbónek pro zpestření - přijatelné.
M.
 Marky 
  • 

Re: Co tim chtel basnik rici 

(26.1.2005 12:30:57)
Mně spíš přijde, že tím chtěl básník říct, ať si koupíme tu knížku - tak trochu reklama.
 lll (2 děti 6,4) 
  • 

Schopnost děti sledovat film 

(26.1.2005 12:28:31)
Nemohu souhlasit, s tvrzením, že si děti do 6 let nedokáží z filmu zapamatovat postavu z jedné scény do druhé nebo že nedokáží sledovat soustředěně film více ja 30 minut.
Možná, že jsem si vychovala "televizní děti", ale zajimavý film (BugsLife, Dobu ledovou, Nema) moje děti vydrží sledovat od začátku do konce a myslím, že soustředěně.
Přiznám se, že používám televizi jako nástroj na zabavení dětí. Hodně často pracuji doma a nemohu si prácit nechat na dobu, kdy děti již budou uložené v postýlkách. A přiznám se, že film je nejlevnější agentura na hlídání dětí.
Bohužel u nás nejsou dostupné hlídací placené kvalitní služby pro děti.
P
 difo 
  • 

Re: Schopnost děti sledovat film 

(26.1.2005 12:54:44)
Pak nezapomeň hubovat na budoucího učitele tvých dětí, že je nedokáže naučit matematiku a fyziku a češtinu a možná se budeš podivovat nad tím, jak je možné, že zrovna tvoje děti nejsou schopné pochopit souvislosti v tom či onom předmětu. Televize všechno hezky předžvejká a připraví, dítě jen pasivně sleduje. Nic víc. Jen sedí a čučí. Nepřemýšlí, nesnaží se, neprožívá radost z hledání a nacházení. Prostě blbne. Hodiny denně ? Tak tahle levná agentura ti připravuje dost nepříjemné chvilky do budoucna. Včetně toho, že vztah dítěti televize nedá. Jak se vlastně tvoje děti k té televizi dostanou. Řekneš jim, že nemáš čas, že si musíš něco udělat a že si mají pustit telku ? OK. Máš klid a hotovo. Jenže bohužel naprosto nezáleží na tom ,že ty tu práci udělanou mít prostě musíš. Pro ty děti to stejně zní: "Cosi je vždycky důležitější než ty." Takže máš doma děti, které si myslí, že jsou pro tebe nedůležité a vždy druhé. V tomhle věku ty děcka prostě nepochopí, že se to udělat musí. Ony jen vědí, že ony jsou až někde vzadu. Časem se spokojí s telkou. Pak tě přestanou potřebovat. A nakonec se můžesš donekonečna rozčilovat na jejich nezájmem o školu, nechutí tě vnímat ... no někdy to tak nedopadne.
 Zdenka, syn 3,5 roku 
  • 

Re: Re: Schopnost děti sledovat film 

(26.1.2005 14:09:36)
Nejsi nějaká chytrá? Myslím telka OK, ale tak hoďku dvě, při nemoci i víc, pokud je chuť. Prostě žijem ve světě telky a hrát si na to,že nekoukat na ní je strašně užitečný, je blbost. Souhlasim, že koukat na pěknou pohádku je lepší (a levnější) než koukat na otrávenou chůvu. Syn mi celkem vypráví, co v televizi viděl a já si aspoň v klidu uvařim. Hraju si s nim když mám čas a jemu i mně to vyhovuje. Z.
 difo 
  • 

Re: Re: Re: Schopnost děti sledovat film 

(26.1.2005 14:34:44)
Ne nejsem chytrá. Jen vídám výsledky. Otrávené děti, co jsou zvyklé na dostat myšlenky i věci rovnou pod nos. Kdy není snaha a úsilí, tam ani nemůže být radost z výsledku. Já vím, že takhle napsané to zní jako hrozný klišé, ale je to pravda.
Neříkám, vyhoďte televizi. Ale říkám, že pokud si děti navyknou, že myšlenky dodá televize a papunku maminka, tak si vychováváme děti neschopné samostatného myšlení a odmítající jakoukoliv práci a navíc s deformacemi páteře a nevyvinutým svalstvem. Pak se divte, že děti fetují. Tam totiž dostanou všechno na jednom talíři a bez jakéhokoliv snažení. A nikdo mi nevysvětlí, že to nevznikne odtržením děcka od kontaktu s rodinou. To sice může vzniknout mnoha různými způsoby, ale teď mluvíme o televizi. Chceš mi říct, že se ti zdá odpovídající, když ti syn v několika minutách shrne, co viděl za dvě hodiny v telce ? Nebylo by lepší, kdyby si dvě hodiny plácal z pastelíny figurku slona a ty jsi mu mohla něco pochválit. Za co pochválíš syna, teď ? No hezký Frantíku, ty jsi viděl jak děti soutěží ? A vyhrál ten co uměl odpovědět... a hlavně jsi byl hodný a nezlobil maminku. A to úplně pomíjím variantu " Co jsi viděl Frantíku ? No víš maminko, tam byl jeden pán a uškrtil tu pani a ten druhej pán ho pak za to hrozně zmlátil, ale všechno bylo v pořádku, protože přišel detektiv a všechno zjistil a toho prvního pána zavřel a toho druhýho taky."

Když se probereš televiním programem, tak ti mnoho pořadů pro děti nezbyde. Neříkám, nedívejte se na televizi, ale říkám, s výběrem a minimálně. A mimochodem, jsem počítačový fanda a přesto tvrdím, že totéž platí i pro počítačové hry.
 Zdenka, syn 3,5 roku 
  • 

Re: Re: Re: Re: Schopnost děti sledovat film 

(26.1.2005 15:09:37)
Kromě toho, že nevíš nic o fetování, z televize nikdo rozhodně nefetuje, ani z toho, že dostává všechno pod nos (vím toho víc, bratr byl 5 let na heráku a já s ním absolvovala hledání léčeben, komunit apod), ale to vynechme, tak pravděpodobně nevíš ani nic o dětech. Já když někomu vyprávím na čem jsem byla v kině, taky to shrnu do dvou minut, to je snad normální, syn se kouká na pohádky, což je program jemu určený (kouzelná školka, prasátko a jeho příběh, Co je Andy......), nekouká jak pán škrtí paní, to nekoukám ani já, před televizí ho utahám venku na bobech nebo ve Sluníčku (herna pro děti 0-5 let), před tím je ve školce, kde má intelektuálna až moc..Nevím, podle čeho soudíš, že televize negativně ovlivňuje, ano, pokud dítě sedí před televizí celej den a čumí na kdeco, tak jo, ale přiměřená televize snad neškodí. A navíc, pod nos dítěti jídlo strkám, ve třech si chleba fakt nenamaže. Z.
 difo 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Schopnost děti sledovat film 

(26.1.2005 15:49:45)
Kromě toho, že nevíš nic o fetování, z televize nikdo rozhodně nefetuje, ani z toho, že dostává všechno pod nos (vím toho víc, bratr byl 5 let na heráku a já s ním absolvovala hledání léčeben, komunit apod), ale to vynechme, tak pravděpodobně nevíš ani nic o dětech. Já když někomu vyprávím na čem jsem byla v kině, taky to shrnu do dvou minut, to je snad normální, syn se kouká na pohádky, což je program jemu určený (kouzelná školka, prasátko a jeho příběh, Co je Andy......), nekouká jak pán škrtí paní, to nekoukám ani já, před televizí ho utahám venku na bobech nebo ve Sluníčku (herna pro děti 0-5 let), před tím je ve školce, kde má intelektuálna až moc..Nevím, podle čeho soudíš, že televize negativně ovlivňuje, ano, pokud dítě sedí před televizí celej den a čumí na kdeco, tak jo, ale přiměřená televize snad neškodí. A navíc, pod nos dítěti jídlo strkám, ve třech si chleba fakt nenamaže. Z.
Máš plnou pravdu a vlastně říkáš to co já. Televize v přiměřené míře a programu ano. Jenže mám obavu, že se tu nehovoří o tom, jak si pohrajeme s děckem, pak se podívá na telku a pak si budeme třeba číst. To je OK a televize je pak skutečně přínosem. Tady je nebezpečí, že se dítě s příchodem domů strčí k televizi, přistrčí se mu večeře po večerníčku se jde umýt a pak spát. Kam se ti sem vejde kontakt s rodinou vážně nevím.
A že si tříleté dítě cheba nenamaže. No to je pravda. Ale dost často slýchám studenty, kteří si nejsou schopni připravit večeři, protože to nikdy nedělali. Proč taky, matka uvaří. To už jako OK nevidím.
Dětem vážně moc nerozumím. Dceru jsem vychovala jen jednu a dětské programy jí skutečně nebraly, asi hlavně proto, že jsem jí je nikdy neukazovala. Nevim proč se nedívala, muž měl televizi puštěnou pořád.
Taky si pamatuju, že jsme přicházely ze školky a z práce domů a když jsem holce četla pohádku nebo příběh z časopisu, tak jsem u toho občas usínala. Dodneska vzpomínáme na to jak do mne strkala "mámo, nespi" a jak mne opravovala. Ale to snad není důvod k tomu, abych jí tu pohádku nečetla a strčila jí k televizi. Zato jsme se vždycky těšili na páteční nebo sobotní pořady večer, u kterých jsme se sešli všichni jako rodina a koukali jsme na zvířátka nebo tak. Tohle myslíš, když říkáš, že televize nevadí ? Souhlas.
O drogách toho moc nevím a z koukání na televizi taky se feťákem nikdo nestane. Jenže ... a to je podle mne veliký jenže ... popiš mi ten proces, jak se dítě octne před televizí. Co se s ním děje pak ? Co se děje v jeho hlavičce ? A co se stane, když před tou televizí zůstane pár let. Jaký to má na něj vliv ? Co ztrácí? Samozřejmě se nedá říct, kdo koukal na televizi, bral drogy. To je hloupost. Ale jako hloupost už mi nepřipadá, že hodně děcek, co měly tu smůlu, že začaly s drogama, hledaly něco hezkého, příjemného. Hodně často hledaly náhradu za obyčejný vztah, za obyčejné prožitky spojené s úsilím a dosažením úspěchu. Máš pocit, že tohle ti televize dává ?
 difo 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Schopnost děti sledovat film 

(26.1.2005 15:53:52)
Omlouvám se. Příspěvek, na který jsem odpovídala, jsem si zkopírovala, abych věděla, nač odpovídám. A zapomněla smazat. Omluva.
 Věrka 
  • 

Tak to jsi trochu přepískla 

(26.1.2005 14:25:14)
Že televize není odkladiště, to víme všichni. A že je potřeba pracovat, abychom měli co jíst také.
Já odcházím každý den do zaměstnání a tím dávám dítěti najevo, že mám zaměstnání raději než je nebo dávám najevo, že práce je důležitá a nevychovávám záměrně dalšího nezaměstnanýho.
Myslím, že o tom to není. Dítě pozná, když ho máte rádi a můžete mít třeba i hodně práce.
 difo 
  • 

Re: Tak to jsi trochu přepískla 

(26.1.2005 14:50:53)
Nepřepískla. Naopak nedopískla, protože a znovu opakuji, vidím kolem sebe výsledky. Zpravidla dobře poznáš, kde bylo děcko vychované televizí a kde ne. V prvním případě má malou slovní zásobu, nedokáže vyjádřit svoje myšlenky, moc těžko používá abstraktní pojmy. Spousta dětí má problémy s matematikou jen proto, že neumí přemýšlet. Jasně, a kde se to mělo naučit. Telka je nebude učit myslet ani vnímat. Máma je odložila k televizi. Táta se dívá taky. Samozřejmě. Děti jsou hodné, sedí, neotravují. Televize fixuje pohled. OK všechno je v pořádku. Jistěže je všechno v pořádku. Ovšem v případě je nevhodné, chtít po děcku myšlení nebo schopnost soustředění.
Dřív dětem taky dávali na spaní odvar z makovic a dítě hezky spalo a neotravovalo. To je naprosto stejné.
 Zdenka, syn 3,5 roku 
  • 

Re: Re: Tak to jsi trochu přepískla 

(26.1.2005 15:21:41)
Teda to je síla, přirovnávat odvar z makovic k televizi, no když to bereš takhle, asi neni o čem mluvit. Miluju svýho syna, ale taky sebe a potřebuju v klidu uvařit , vyžehlit nebo si někam zavolat a jsem ráda, že v tu dobu syn sleduje svůj program. Má obrovskou slovní zásobu, soustředí se na to, co potřebuje. Chápeme televizi jako relax, stejně jako čtení novim nebo časáku nebo jízdu na kole nebo návštěvu, jednou to, jednou ono. Neberem to jako zlo. Každej je holt jinej. Chudák dítě, který má maminku posedlou jeho soustředěním, jeho hrou, rozvojem, zákazy televize a samostatností. Doufám, že takových maminek není víc, který před pohodou a zapojením se do současnosti preferují "správnost", která pramení zřejmě s jejich nespokojeností se sama sebou. Z.
 difo 
  • 

Re: Re: Re: Tak to jsi trochu přepískla 

(26.1.2005 16:03:38)
Inu, možná moje příspěvky hýří frázemi. Ale když já s tím mám opravdu hrozně špatné zkušenosti.
Když se dneska zeptáš středoškoláků, co dělají doma, mnohokrát se dozvíš jen, že koukali na telku. Na a co děláte jinak? Nic. Vysvětli mi prosím, proč jsou to většinou děti s problémy s učením. Pokud mám studenta s kvalitními výsledky (byť i jen v jednom oboru), tak se často na dotaz o televizi dozvím, "jé, na to nekoukám, ztráta času." nebo "Hm, tam nic není, jen tuhle dávali takový zajímavý pořad." Proč se tahle situace opakuje pořád a pořád ?


 Lida +2 
  • 

Re: Re: Re: Re: Tak to jsi trochu přepískla 

(26.1.2005 16:17:41)
Difo,

ja s tebou naprotsto souhlasim. Take znam spoustu mladych lidi, ktere vubec nic nezajima, nic nedelaji a koukaji se na televizi, Ale uprime receno, ja myslim, ze tomu bylo tak i za me generace, jenom tech programu bylo mene - Ct1 a potom pozdeji CT2, ktera vysilala jenom vecer. Deti v tomto veku se velmi casto nudi. Ja jsem se take nudila, pamatuji si to. Hodne jsem cetla ale stejne jsem se nudila. Zavodne jsem sportovala, denne jsem chodila na trenink, ale kdyz se me nekdo zeptal, tak jsem take unudene odpovidal, ze nic nedelam. Je to zvlastni. Vlastne jsem porad neco delala ale pritom vnitrne jsem mela pocit, ze se nudim. Dodneska si to pamatuji. To se mi ted snad stat ani nemuze.
 EvčaKo 


Televize jako relax 

(27.1.2005 7:51:55)
Ahoj, souhlasím se Zdenou: taky pouštím synovi televizi jen na ty jeho oblíbené Kouzelné školky...
Chce to jen mít to pod kontrolou. Žádné střílečky, to bych vypla. Beru to, také si potřebuju v klidu sednout, promluvit s manželem, navařit atd. Pokud to má jako zábavu, tak beru. Nebo má rád zvířátka, pořád si s něma hraje a je šťastný, kdy mu pustím nějaký přírodopisný film. Vůbec nemá špatnou slovní zásobu a problémy s přemýšlením. Naopak: ze školky pořád slýchám, co všechno povykládal, zkrátka je hrozně ukecaný. Volá mě přes obývák do kuchyně pokaždé, co tam je za zvířátko, co je za pohádku atd. Zkrátka brát to jako relax.
A potom si také jít a pohrát si s ním, to je potřeba. Aby viděl, že maminka o něho stojí a že ho má ráda.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Tak to jsi trochu přepískla 

(26.1.2005 17:39:03)
Difo - vezmu to stručně. Spousta dětí má problémy s matematikou taky proto, že je to ve škole blbě učí. Spousta dětí málo mluví ač se jim rodiče věnují. Drogy nemusí hledat citově a jinak chudý člověk - může je hledat i člověk, kterýho naopak nezajímá blbá televize, ale co dokáže příroda. Hodit všechno na telku je dost černobílý.
 Alena 
  • 

Re: Re: Re: Tak to jsi trochu přepískla 

(26.1.2005 19:51:08)
Ale difo přece nikde nepíše, že za všechno může televize:)
Akorát tohle je holt diskuse o televizi, tak se mluví hlavně o televizi...
 lll 
  • 

Re: Re: Tak to jsi trochu přepískla 

(28.1.2005 14:21:21)
Obe moje deti maji uzasnou slovni zasobu, zvladaji abstraktni pojmy a muj syn predskolak chape, co je nasobeni. Navic jsem ucitelka informatiky a fyziky.
Jestli to nebude tim, ze krome toho divani na televizi denne hrajeme nejmene pul hodinu deskove hry, cteme zhruba hodinu knizku (precteme knihu za tyden i mene, pul hodiny rehabilitujeme a pul hodiny venujeme predskolni priprave. Upozornuji, ze az na vyjimky (dovolena apod.) pravidelne.
Jak to zvladneme - jednoduse - deti si vyzvednu jiz pred treti hodinou a do tech 20:00 je casto az 5 hodin, ktere jim mohu venovat. Myslim, ze je OK kdyz se 3 x tydne divaji v techto 5 hodinach na zhruba 1,5
hodiny na televizi nebo hraji na pocitaci.
Diky tomu, ze se praci na pocitaci zivim a kdyz pracuji tak je to na pocitaci, deti cas na pocitaci temer vubec netravi. Protoze kdyz nepracuji, tak proc by byly na pocitaci :).
 lll (2 deti) 
  • 

Re: Re: Schopnost děti sledovat film 

(28.1.2005 14:10:43)
Vidim, ze jsem tu rozpoutala diskuzi a pak ani nemam cas ji sledovat.
Nikdy jsem nerekla, ze si s detmi nehraji a ze prijdeme domu a ja jim pustim televizi a reknu jim divejte se.
Jen jsem napsala, ze televizi (myslim tim samozrejme hlavne video a DVD kvuli kontrole toho na co se deti divaji) pouzivam v dobe, kdy sice jsem pritomna a mohu dohlizet na to,aby se nic neprihodilo, ale nemohu se detem intenzivne venovat.
Ono je take rozdil zda mate doma jedno dite nebo dve. Nekdy jsou 2 vyhoda (myslim tim na zabaveni nekdy je to problematicke). Navic mam zkusenost, ze kdyz delam neco na co se nemusim soustredit, dokazi deti zabavit i nejak jinak nez televizi, ale jakmile zacnu delat neco na co se soustredit potrebuji a co musi byt hotove jeste ten den, deti to "vyciti" a "zlobi".
Rozhodne jsem nikdy nenapsala, ze prijdeme ze skolky a ja si sednu k pocitaci a jim zapnu televizi a koukaji az do vecera.
Jsem zvykla neopak vetsinu poradu ktere chci videt ja v televizi a nahodou bezi v dobe, ktera je urcena detem si nahrat a postet si je az kdyz deti spi a ja delam takove cinnosti, kdy mohu televizi sledovat.
Mzslim, ze v dnesni dobe je tezke jak deti zabavit a soucasne pracovat a zvladat domacnost.
Pokud se pamatuji, maminka nas poslala treba na cele dopoledne v sobotu na zahradu, tam jsme si se sestrou hraly - samostatne a ona delala, co potrebovala.
Nemam zahradu a tudiz tezko mohu na ni deti poslat. Musim tedy byt s detmi venku ja a nemohu cas ktery drive deti travily pobihanim (samostatnem venku) venovat cemukoli jinemu.
Bohuzel mam zamestnani, ze ktereho nechodim s "cistoü hlavou" domu. A musim pracovat doma. Zase jsem doma o to delsi dobu.
 Líza 


Re: Schopnost děti sledovat film 

(26.1.2005 12:56:36)
III, kde bydlíš, že u vás nejsou dostupné? Ale máš pravdu, že telka vyjde levněji :-))))
To není jízlivost, moje děti se na tv koukají taky, 6letá je schopná sledovat celovečerní film pro mladší školní věk a pak mi o něm ještě poměrně souvisle poreferovat...tyhle studie co děti v kterém věku jsou schopné, jsou jen průměry nějakých průměrů...
 Lida +2 
  • 

Re: Schopnost děti sledovat film 

(26.1.2005 13:24:54)

Ja si take myslim, ze i deti do 6ti let jsou schopne sledovat i delsi film, pokud je samozrejme pro jejich vek. Moje holky to alespon umi (3,5) a dokazi sledovat i hodinovy kresleny film (Nemo apd.). Samozrejme, nejsem zastancem toho, aby deti travily u TV od rana do vecera, ale zase si myslim, ze trocha TV s vhodnymi porady pro deti je vhodna. Alespon ja vim, ze holky ziskaly ohromnou slovni zasobu prave divanim se na TV (Tv stanice, ktera je pro jejich vekovou skupinu).
A navic, ze by nevnimaly na co se divaji, to se mi nechce verit. My totiz prave delame to, ze kdyz se holky na porad dodivaji tak mi vypraveji cely pribeh od zacatku az dokonce?!? A moc dobre vedi ktera postava je ktera. Upozornuji, ze na dospelou TV se nedivaji nikdy!
 Evženie 
  • 

Re: Schopnost děti sledovat film 

(26.1.2005 14:25:32)
Asi být na tvém místě, Ill, dala bych děti do školky. Ty budeš mít čas na práci a tvé děti spoustu jiné zábavy i poučení než TV. A odpoledne budete mít všichni společně čas na sebe. Jinak souhlasím, že TV je pro malé děti nevhodná, i když jsou schopné se dívat dlouho a soustředěně. Ale mám zkušenost, že když dítě nechce jen pasivně koukat, nic ho k TV nepřiková a bude hledat či vyžadovat zábavu jinou.
 lll 
  • 

Re: Re: Schopnost děti sledovat film 

(28.1.2005 14:25:06)
Deti chodi do skolky.
 Gábi, 2 děti 


Film / divadlo / TV ? 

(26.1.2005 13:53:59)
Tak mě teď napadlo, jaký vliv má na děti divadelní představení a od kdy mohou jít na "dlouhý" film do kina?
U nás TV není příliš v kurzu, ani večerníček nesledujeme denně. Ale syn (3) má závislost na Krtečkovi, dcera (6) je zase "Hurvínková", tak si je občas pustíme. Vždycky jsem se nějak podvědomě snažila, aby "promítaní" trvalo max. 30 min. a abychom si povídali, o čem to bylo, co se jim tam líbilo.
Bohužel prarodiče (jak jsem vysondovala) používají TV nebo video jako odkladiště poměrně často; nebo "pustí pohádky" jako kulisu. Což nás s manželem příliš nenadchlo :-(
Ale k jinému problému. Jak je to s dětským divadlem a kinem? Nejkratší divadelní představení, které je doporučováno od 3 let, je cca 60 min. (tj. 2x30 min.), animované filmy jsou obvykle delší. Chodíme do větiny divadýlek v Praze. Dcera se mnou již několikrát byla na divadelním představení "pro dospělé" a vůbec mi nepřišlo, že by se nudila nebo tomu nerozumněla. Dokonce si všimla i věcí, které bych přehledla. ;-) Já jako malá jsem chodívala (od necelých 5 let) na muzikály do Karlínského divadla, na balet, na lední revui apod. a moc mě to bavilo. Do kina jsem začali chodit s dcerou také tak od 5 let.
Jak je to tedy s tímto druhem zábavy??? Jak je pro malé děti vhodná??? Podle kategorizace v článku by většina této zábavy byla vhodná nejdříve od 11 let ...
 Lida +2 
  • 

Re: Film / divadlo / TV ? 

(26.1.2005 14:57:23)
Gabi,

my s holkama chodime na divadelni predstaveni od jejich 2,5 roku. Vetsina tech predstaveni je bud 2x30min, nebo 40 minut v kuse. Holky divadlo miluji a vzdy se dokazi soustredit celou dobu (az na jedno predstaveni, to je ale vubec nebavilo). Chodime minimalne 1-2x mesicne ale i vice (hlavne pres zimu).
Co se tyce kina tak jsme je poprve vzali v 3 letech na Shreka do kina, a z toho byly uplne nadsene. V kine sedely jak zarezane a to vydrzely sledovat i 30 minut reklamy pred celym filmem (coz mne docela dost nastvalo, protoze to si myslim, ze pro deti vubec vhodne neni a navic, takhle dlouho). Od te doby jme v kine videli asi 4 filmy.

Jinak, na pocitaci take hrajeme hry, ale vyukoveho charakteru, kde se bud uci pocitat nebo pismenka, ci zarazovat zvirata do ruznych kategorii apd., to je moc bavi. Tech her je na Internetu spousta ( pro ty, kdo umi anglicky, doporuciji stranky BBC/Cebebes nebo NickJunior)


Ja si myslim, ze by deti mely delat vsechno, ale s mirou. Odsuzovat TV, zatracovat pocitac nema smysl, kdyz je to soucast jejich zivota. Ale ma smysl je vychovavat k tomu, jak sprave tyto veci pouzivat. A domaci priklad jiste take hraje dulezitou roli. Ja s manzelem se na TV divame minimalne. Ja mozna tak 1x tydne 1 hod., manzel obcas o vikendu sport, jedine co sleduji pravidelne jsou ranni zpravy, kdyz vstavam a to je vse. Takze, holky nevidi, ze bychom meli TV stale pustenou jako kulisu, ci, ze bychom travili vetsinu casu pred TV. I kdyz jsme doma, tak si radeji v nedeli odpoledne otevreme knizku, ci koupime nedelni noviny, nez bychom si pustili TV.

Ale jinak clanek, jako upoutavka na knizku je docela podivny a chaoticky. A pokud nekdo uvadi statistiky, tak by mel uvest zdroj. Nehlede na to, ze nemohu brat firmu EURO RSCG jako seriozni zdroj vyzkumu, kdyz to neni vyzkumna firma ale reklamni agentura.
 difo 
  • 

Re: Re: Film / divadlo / TV ? 

(26.1.2005 15:03:36)
Jinak jsi v příspěvku popsala využívání televize naprosto dokonale. A toho počítače také. Přesně takhle jsem to myslela.

U nás televize sice běží dnem i nocí. Ale nikdy nefungovala jako odkladiště dětí. Já tam odkládám chlapa. Na to je to výborná věc. Na jeho rozvoj jsem už rezignovala. :-)))
 Lucie, Amaia+Eneko+Julen 


Re: Re: Re: Film / divadlo / TV ? 

(26.1.2005 16:19:31)
Difo, cetla jsem predchozi prispevky a vymenu nazoru se Zdenkou. Uzuz jsem chtela odepsat na jeji posledni reakci, ale docetla jsem az sem. Ja jsem te pochopila a Lida evidentne taky. S jejim prispevkem naprosto souhlasim, vyjadrila to opravdu dobre!
 difo 
  • 

Re: Film / divadlo / TV ? 

(26.1.2005 14:57:35)
Divadlo je úplně jiný druh zábavy než televize. Nemůžeš je dávat do jednoho pytle. Při představení je děcko nuceno si viděné přetvářet, zapojit mozek a fantazii. Domýšlet si. Vnímat atmosféru. Proto je pro děti vhodnějí než jakýkoliv pořad v televizi. Samozřejmě musí odpovídat jejich věku.
 L+K 
  • 

Mám jiný názor 

(26.1.2005 14:33:46)
Já osobně si myslím, že televize je mnohem menší zlo nez počítačové hry, Playstation ap. Naši 21 měsíční dceru vždy zaujme, když běží v TV nějaký přírodopisný film. Miluje zvířátka a ráda se na ně dívá. Dokonce, když se jí pak ptám co viděla, si i po mnoha hodinách vzpomene, že tam byl například pes nebo had. Děti některých našich zmámých po příchodu ze školy sednou k PC a sedí tam až do té doby než jdou večer spát a o víkendech takto prosedí celé dny. Počítačové hry jsou hrozné oblbováky a to ani nemluvím o tom, že dlouhodobé sezení u počítače není pro dětský organismus vůbec prospěšné. Článek mi přišel také spíše jako reklama na zmiňovanou knihu.
 helena 
  • 

Re: Mám jiný názor 

(26.1.2005 15:05:26)
Jenze u pocitace pri sebezabijackovem programu plneho strileni ceka pocitac na reakci ditete, kdezto televize bezi bez jakohokoliv zajmu o spolupraci. Na pocitac musite reagovat. a to vnekterych hrach velmi bystre .Pocitac na vas nerve, ze jste idiot a ted jste zmacnul jinou klapku / jako to umi rozzureny rodic.atd.. Takze pocitac ano, ale s mirou. Televize ano, ale s mirou. Ostatne asi jako vsechno, ne? Vyzkumnici chteli uverejnit sve poznatky a jsou popsane ve vyse uvedene knize. Nic vic.A take nic mene , ne? Kazdy at si obrazek udela sam. Kazdy mame jine dite. A to, ze dite je k televizi pouze odkladano a ze se treba pri nemoci diva nekolik hodin, je bohuzel pravda.Ja televizi u nemocnych synu zakazuji. Smi si poustet desky ,kazety a nebo radio. V nemoci zadne televizni zareni, zadny pocitac. Stunes . Tecka. Helena
Mimochodem jenom dite, co se nudi, muze vymyslet nejake nove veci, nove kreslit, nove modelovat stavet apod. Deti se neumi zabavit. Pozaduji vice "akce " , a jejich obrazotvornost i schopnost komunikace jde do haje...
 Ilča 
  • 

Re: Re: Mám jiný názor 

(26.1.2005 15:46:09)
Jak mám prinutit 4-letou dceru nedívat se na TV? To je skoro každé odpoledne, když přijde ze školky: Kouzelná školka, Přátelé, Haló, haló, Pod pokličkou... Ona tomu moc nerozumí, ale sedí tam a nedá se přesvědčit, že hrát si je lepší.
Dá se docílit toho, abych já se mohla dívat a dítě si hrálo? Máte nějakou praktickou radu?
 difo 
  • 

Re: Re: Re: Mám jiný názor 

(26.1.2005 15:52:15)
Tlačítko do stavu Vypnuto. A dítě zabavit. Pokud je navyklé, máte problém. Zatím řešitelný. O pár let později ne.
 Líza 


Re: Re: Re: Mám jiný názor 

(26.1.2005 15:54:23)
Ilčo, u vás doma rozhoduje o všem dcera? Ona přijde, zapne telku a tak to prostě je? Nebo někdy řekneš, že něco prostě nesmí? Co takovému dítěti dá pořad Pod pokličkou nebo Halo halo? Co takhle tu telku vypnout, přestát trochu toho řevu a jít s dcerou ven?
 Ilča 
  • 

Re: Re: Re: Re: Mám jiný názor 

(26.1.2005 16:04:42)
Lízo, ne dcera, ale já bych se ráda dívala. Vím, že bych si to mohla odpustit, ale to je moje relaxace, večer se už na TV moc nedívám. Ven chodíme po školce. Já v podstatě souhlasím s Difo, ale ona sama psala, že mají televizi zapnutou jako kulisu. Jenže u nás s tím rozdílem, že dcera tam zasedne a kouká a kouká a kouká... Mně to samozřejmě vadí, i když myslím, že jiných vjemů má za celý den taky dost.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Mám jiný názor 

(26.1.2005 16:26:43)
Ilčo, ale co na to říct...Neslyšela jsi někdy výraz "výchova příkladem"? Někde to možná jde, když dítě nemá vysloveně o tv zájem, aby běžela jako kulisa a ono se nekoukalo. Ale u vás zjevně ne. Dcera tě napodobuje...co je na tom divného? Těžko jí vysvětlíš, že se nemá dívat, když ty ano. Buď se tedy můžeš smířit s tím, že kouká ne všechny tyhle ... , nebo se jich vzdej, třetí cestu nevidím.
 Lucie, Amaia+Eneko+Julen 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám jiný názor 

(26.1.2005 16:37:36)
No, Lizo, koukam, ze jsme se minuly;o)))
 Helena + Eliška 01/2004 + těhotná 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám jiný názor - Pustit jen občas a nahrávat na video 

(27.1.2005 20:51:11)
Moje rada je: člověk nemusí vidět všechno, i když ho to baví a zajímá. Ani si nemusí odpírat úplně všechno. Pustit si televizi jen občas, případně si to důležité nahrát na video a pustit v době, kdy dítě spí, nebo ho zabaví tatínek, nebo je s tatínkem venku.

Já jsem v době malého miminka koukala každý den v době odpoledního spánku na "Hvězdnou bránu", líbilo se mi koukat na "To je vražda napsala", každý den dávali k večeru "StarTrek". A večer nějaký film, když (pokud) už spala. A právě kvůli Elišce jsem si říkala, že bych měla televizi omezit, ale připadala jsem si jako závislák. Také pro mě to byla relaxace.

Pak naštěstí přestali tyhle seriály dávat a já jsem si dala velký pozor, abych nezačala tolik dalších. I když mi opravdu dost scházely. Večer jsem ještě koukala skoro každý den.

Manžel bohužel pouští zprávy a po nich nechá televizi puštěnou. Často dokáže pustit televizi a po chvíli od ní odejít, když ho to nebaví, nebo sedí u internetu a televizi nevnímá. A já chuděra jdu kolem a hned se zakoukám, i když je to sebevětší kravina. Tak jsem zavedla taktiku: když přijdu k zapnuté televizi s mnou nevybraným pořadem, zeptám se: "Koukáš se na to?" Když se manžel nekouká, jeden z nás tu televizi hned vypne.

A nějak se přihodilo, že přes den vlastně ani nepomyslím na televizi a často si ani nevzpomenu večer. Dívám se každý den do televizního programu a vybírám si. Většinou mám dojem, že ani nic pro mě nedávají. Jako rodina jsme koukali po nedělích na "Cirkus Humberto". Jinak nemůžu říct, že koukám na televizi málo, ale aspoň můžu prohlásit, že nekoukám moc. A sama si (kromě večerníčku) televizi pustím tak jednou za měsíc.

Myslím si, že pro Elišku jsou fajn filmy o dětech a o zvířátkách, ale musíme koukat s ní, protože nešťastné situace hodně prožívá (i ve večerníčku) a potřebuje uklidňovat. A proto pro nás ani nepovažuji televizi za zlo. Eliška ví, že kdo hodně kouká na televizi a nic nedělá, ten hloupne.

Občas k nám přijde někdo nabízet program kabelové televize, a já vždycky odmítám, že i na ty čtyři programy člověk kouká víc, než by chtěl, natožpak aby si ještě k nim pořizoval další.

Ovšem dneska je televize plná násilí a bohužel platí pravidlo "čím krvavější, tím lepší". Když Vladimír Železný kdysi prohlásil, že seriál Milénium předběhl svou dobu, vstaly mi vlasy hrůzou na hlavě, co nás diváky ještě čeká v budoucnosti. Milénium bylo o detektivovi, který občas vídal záblesky pohledů očima vraha nebo oběti. Pečení lidí zaživa v průmyslové mikrovlnce, vyvolávání co největšího děsu v oběti před smrtí, to byly v tom seriálu obvyklé náměty vyšetřování.

Přiznávám, že sama se výjimečně kouknu i na krvavý film (Gladiátor, Vikingové,...), ale co je moc, to je příliš. A když si ředitel televize myslí a oceňuje, že naše televizní budoucnost je utopená v krvi...

Já sama mám nejraději romantické komedie - je to kýč, ale aspoň je veselý a probouzí lepší emoce než krváky. Jenom mi od prvního těhotenství často proudem slzí oči, ... Ach jo!
 Lucie, Amaia+Eneko+Julen 


Re: Re: Re: Re: Re: Mám jiný názor 

(26.1.2005 16:36:45)
Taky se priklanim k vymysleni nahradniho programu pro dceru, nejlepe venkovnimu. Ilco, neodkoukala tvoje dcera neco od vas? Ony se deti uci prikladem a napodobuji, takze kdyz uvidi rodice, ze zapinaji televizi, sotva prijdou domu, tak to casem zacnou delat taky. A kdyz jim dovolime na tu televizi koukat tak dlouho, jak se jim zlibi, tak si na to taky zvyknou. Ponekud me rozesmal dotaz, jak primet dceru, aby si sama hrala, zatimco ty si relaxujes u telky. Promin, ale to mi pripada dost zvlastni, zvlast v situaci, kterou popisujes...Praktickou radu co se tyce primo dotazu tedy nemam. Vlastne ano - vzdyt se muze divat s tebou, ne?:o)
Nicmene - jina prakticka rada zni - TV vypnout (nejlepe i ze zasuvky), dalkac zalozit na pro dceru nedostupne misto a jit prikladem s jinou zabavou. Zpocatku bude urcite protestovat, ale taky si zvykne...
 Ilča 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám jiný názor 

(26.1.2005 17:22:13)
No ja vím, co taky na takovou otázku říct, že?
Začali jsme prakticky. Přišli domů a nepustili televizi. Zato dcera málem rozbila synovi hlavu, když skákali tady u mě po posteli:-)
Asi budu muset vynechat i PC:-)
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám jiný názor 

(26.1.2005 17:32:04)
Jo, to je riziko té aktivní zábavy :-), ale ta rozbitá hlava jí i synovi utkví víc než tv pořady :-)))))))))
 Lucie, Amaia+Eneko+Julen 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám jiný názor 

(26.1.2005 18:11:09)
Ano, utkvi ji primo v hlave;-))))
 Lida +2 
  • 

Re: Re: Re: Mám jiný názor 

(26.1.2005 16:02:20)
Ilco,

televizi ji proste vypni a dalkove ovladani dej tam, kam nedosahne a ani nevyleze. Musis ji ovsem nabidnout nahradni program, jinak to asi nepujde, ona si ho sama nevymysli.


Co se tyce TV a nemoci, tak ja naopak TV v dobe nemoci pro holky miluji, protoze je to jediny zpusob, jak holkam zprijemnit pobyt v posteli a jediny zpusob, jak je v te posteli udrzet!
 petr  
  • 

Re: Re: Re: Mám jiný názor 

(26.1.2005 16:03:49)
Zkusit použít tlačítko POWER OFF :-)) ??
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Mám jiný názor 

(26.1.2005 18:15:28)
Ach jo, co pořád všichni máte proti počítačovým hrám? Jsou přece i rozumné, co třeba takové budovatelské strategie? Caesar, Pharaoh, Zeus, Emperor a další? Zrovna v nich je docela důležité přemýšlet, správně si naplánovat město, kontrolovat funkčnost ekonomiky, a navíc se můžete nenásilně dozvědět i něco z historie. Nebo logické hry - Berušky a další. Samozřejmě není správné, když pak někdo žije jenom v tomhle virtuálním světě. Musí to být s mírou.
 difo, dcera tč. 19let 
  • 

Re: Re: Mám jiný názor 

(27.1.2005 9:17:48)
Teď se bude zdát, že si protiřečím, ale zkuste vydržet.
Já jsem počítačový a herní fanda. S dcerou jsme strávily spoustu času nad hrami ať už strategiemi budovatelskými nebo vyloženě bojovými, třeba Heroes.
A taky SIMS. To je strategie taková životní. Řídíš si lidičky, a stavíš jim domeček a oni musí chodit do práce, jinak nemají peníze. Musí si uklízet, aby se jim doma líbilo. Chtějí kamarády a spoustu věcí, ale na ty si musí vydělat. Tak ani tady nejde všechno hned. No zkrátka vždycky jsem jako holka měla domeček pro panenky a vždycky mě štvalo, že jsem je musela postrkovat sama. Tady nemusím. Mám tu hru ráda.
Holka hry milovala taky. Často jsem se vracela domů (to jí bylo tak kolem dvanácti) a hned za dveřmi jsem slyšela z počítače troubení válečných slonů a výstřely katapultů (období Age of Empires). Někdy jsem se smála, že je to taková ryze "dívčí" hra. Bylo špatně, že to hrála ? No, k tomu jak to pravidelně pokračovalo. Shodila jsem kabát a šla s holkou probrat její strategii, kde vyhrává a co jí zrovna provádí protivník, kde měla postavit hradby a takovéhle blbiny. Mezitím došla řeč i na školní "boje". Tak za hoďku mi holka mávla, že jde na divadelní kroužek nebo na turisťák nebo do hudebky. Prakticky každý den měla něčím vyplněný. O svojí vlastní vůli, já jí nikdy do ničeho nestrkala. Vyhledávala si ty kroužky sama, protože se tam setkávala s kamarády.
Dodnes vždycky jedna sedává u počítače a něco hraje. A druhá sedává vedle a "dobře radí". Krásně se vžilo naše rodinné úsloví "Hele, nechci ti do toho kecat, ale..." a odpověď "Tak do toho nekecej..." . Dovedete si představit, kolik se u toho probere věcí ? Ono si i o hrozně nepříjemných věcech líp mluví.
A co že je na tom vlastně špatně ? Špatně je to podle mne tehdy, když to přijde k dítěti moc brzo. Ona už zmíněná hra SIMS je moc pěkná, ale domeček pro panenky má tu výhodu, že do něj můžete a někdy i musíte vymýšlet, jak vyrobit postýlku, a jak uplácat z moduritu třeba housku. S holkou jsme šily takový neumělý šatičky na panenku a polštářky. A vázičku z lékovky. Víte že jsem měla tehdy někdy pocit, že jí to nebaví? A onehdá jsme náhodou na půdě přišly na krabici s těmi věcičkami a holka tak hezky vzpomínala, až mi šly slzy do očí.
Tak teď nevím, o čem je vlastně tenhle příspěvek, asi o úměrnosti a o tom, že každý věk chce svý. A taky o tom, že si myslím, že když těm malým prckům dáme telku a počítač jen jako maličký bonbónek a ten čas jim vyplníme "prací", tak získáme spoustu času v jejich "velkém" věku, kdy si sami vyberou, jestli chtějí koukat na telku nebo třeba si šít šaty na ples. Když je jako malý posadíme k televizi, tak jsme vlastně vybrali za ně. Si myslím.
 difo 
  • 

Re: Re: Mám jiný názor 

(27.1.2005 9:36:02)
NO a k těm záporům. Hele já jsem dospělá, čtyřicetiletá ženská. Obstarávám chod jednoho domu s jednou domácností a zahradou. Chlap jeden kus, vědec, víceméně prakticky nepoužitelný v praktickém životě. Chodím normálně do práce. Naprosto obyčejná ženská. K počítačům jsem si přičichla před dvaceti lety. Mám je ráda a ony mne živí. Strávím u počítače někdy i šestnáct hodin denně. Rozumíme si?
Tak a teď si k tomu přidej fakt, na který nejsem zrovna pyšná. Já si prostě musím zahrát alespoň jednou denně. Chápeš to ? Když si nezahraju, tak mi ten den přijde neúplný, nedokonalý, prostě fujtajbl. Cítím to na sobě. A to ke mně ty počítače přišly až v relativně dospělém věku osmnácti dvaceti. Představ si, jak to dokáže pohltit patnáctiletého.
A dál. Když se někdy v životě něco nepovede, říkám si docela vážně, sakra sejvnout by to chtělo a odehrát znova. Dost mne vyděsilo, když jsme hráli doma simulaci jízdy autem. Skutečně to pak dokáže ovlivnit i tvůj styl jízdy ve skutečném autě na skutečné silnici, když kolem chodí skuteční lidé. Prostě ta možnost nahrát předchozí uloženou pozici a hrát na tři životy do tebe při dlouhodobějším hraní prostě přejde. A znova opakuju, jsem obyčejná ženská, co si to dokáže uvědomit a VÍ, že to je nedobře. Tak jsme tu hru s autem přestali hrát. Kolik mladých to udělá ? Nebo si to jen uvědomí? Kolik z nich nad tím mávne rukou?
Tohle je skutečné nebezpečí, které je tu schované. Neznamená to, že nebudeme hrát, to by pro mne vůbec nepřišlo do úvahy :-))) , ale s mírou.
 Valkýra 


Re: Re: Re: Mám jiný názor 

(27.1.2005 10:57:58)
Difo,
máš pravdu. S tou simulací jízdy autem mám stejný zážitek. Jsem velmi opatrná řidička a jednou jsem taky od počítače sedla do auta a jela jak blázen. Chvíli trvalo, než mi to došlo.
SIMS máme doma měsíc a už nás stáli spoustu času. Doufám, že dceři brzy zevšední. Je to dobrá hra, ale škoda toho času. Jinak - střílečky a akční hry k nám mají vstup zakázán.
 Lída,3 kluci a holka 


Hry 

(27.1.2005 12:27:38)
Zase z mého pohledu: aspoň trošku VÍM, co počítačové hry dovedou udělat s puboši - těm dvěma nejstarším je 14 a skoro 16. Není to až tak strašné. MMCH, takové ty nápady, že by to chtělo nějaký skutečný děj přehrát znovu a líp, to snad napadá skoro každého i bez počítačových her. To jsem mívala i v době, kdy po domácích počítačích nebylo ještě ani potuchy. Prostě po bitvě každý generálem a ex post už víme "nejlíp", jak jsme tu kterou situaci měli vlastně řešit. A taky hraju, hraju ráda, nemůžu se od hry odtrhnout a tak.
 Lucka 
  • 

Re: Re: Re: Mám jiný názor 

(30.1.2005 10:22:19)
Difo, nedá mi to nenapsat ti. pozorně jsem přečetla všechny tvoje příspěvky a mám pro tebe radu: zkus se dát dokupy ty sama a pak moralizuj o zlu televize. Pro tvoje super soustředěné, sečtělé a geniální dítě by možná bylo nadevše, kdybysis alespon trochu vážila svého muže. Sorry, ale otec bez života a matka, která ho nesnáší, která se snaží vnutit děcku tu "správnáckou výchovu", aby si sama připadala k něčemu. To by docela dobře mohla být cesta ke drogám, alkoholu, útěkům z domu...Na tvém místě bych se toho fakt bála. Pochopila jsem mimo jiné, že jsi v kontaktu s mládeží. No potěž, ti pubertáci tě musí fakt milovat. Díky bohu, že nenám matku (učitelku, vychovatelku) jako jsi ty.
 Kaede 


No, nevim 

(27.1.2005 1:47:01)
Tak se tak koukám na výsledky toho průzkumu a zajímalo by mě, co to bylo vypečenou partičku dětiček.
Buď jsou na tom dnešní děti opravdu tak špatně, nebo EURORSCG není odborník na studie.
Pamatuju si, jak kdysi dávno běžel v televizi seriál Goya. Já byla tenkrát ve třetí nebo čtvrté třídě a skoro všechny děti jsme se na to tenkrát dívaly. A moc dobře si pamatuju vzrušené debaty další den ve škole, jakou zas ten chlípník Goya ulovil milenku. Rozuměli jsme tomu všichni moc dobře. A asi o rok později běžely v kinech Vzpomínky na Afriku. Je to dodneška můj nejmilejší film a neměla jsem naprosto žádný problém ho pochopit.
Ta anketa mi přijde hodně pofidérní. Asi chápu, co tím autoři chtěli říct a mají pravdu. S televizí se to nemá přehánět. Ale že by děti opravdu takhle zhlouply a na televizi by se neměly dívat už jen proto, že jí nerozumí? To se mi nezdá.
 Arwen 
  • 

Sleduje úplně jiné pořady 

(29.1.2005 11:12:37)
Mám syna - 1,5 roku. Přestože jsem nechtěla, aby sledoval televizi, neubránila jsem se. Nejlepší a nejvíce sledované pořady nejsou kreslené - ty nás nezajímají. Sleduje s nadšením a soustředěním AZ kvíz, Pálí Vám to, losování sportky a všechny teleshopingy.Nechápu.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.