| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Povolání: učitel v mateřské škole

 Celkem 21 názorů.
 Míra & spol 


Jakube, fandím ti ! 

(8.9.2003 6:28:01)
Když si představím, jaké by to bylo mít ve školce učitele, se kterým by se dal hrát třeba fotbal ....
 Kristýna+Robík 


Chlapi ve školce 

(8.9.2003 22:25:45)
Zrovna dneska šel můj syn poprvé do školky v Praze 3. Když jsem jí na jaře vybírala, zaujalo mě, že právě tato školka má na výpomoc mladého muže - civilkáře, který nejenže vytváří webové stránky v kanceláři, ale střídavě pomáhá v různých odděleních s dětmi. Právě že jsme zmiňovaná neúplná rodina, měla jsem z toho vlivu 100% feminizace obavy. Takhle je to určitě lepší.
Nabízí se samozřejmě otázka finančního ohodnocení, které je u učitelů v MŠ dost bídné a představu příjmu muže - živitele nesplňuje. Myslím, že zde by mohlo být místo pro mladé muže v evidenci úřadu práce. Bez patřičné kvalifikace samozřejmě nemohou být plnohodnotnými učiteli, ale mohli by být třeba jakýmisi asistenty.
No uvidíme.
Ať se všem vašim dětem letos ve školce líbí!
 Irule 


víc mužů ve školství 

(9.9.2003 12:07:17)
Přála bych víc dětem, aby potkávali ve školce i ve škole chlapy. Samozřejmě je to o penězích, bohužel. Můj brácha měl od 1. do 3. třídy pana učitele a všichni jsme jim ho záviděli. Ať chcem nebo ne, chlapy jsou jen větší děti a myslím si, že k nim mají tak nějak, co se hraní a zábavy týče, velmi blízko.
 Poh 


Učitelé v MŠ 

(10.9.2003 21:45:27)
Dcera navštěvuje MŠ již třetím rokem a zatím se jí pokaždé podařilo mít vedle paní učitelky i pana učitele. A je to samozřejmě bezva! Chodí do školky, která má rovnováhu ve všem a toto je jedna z věcí, která se mi hodně líbí. Učitelé mají samozřejmě totálně jiný přístup než učitelky, takže se mi stalo, že dcera přijela v prosinci domů v baletní sukni a silonkách, ale zase si užívá daleko větší zábavu a má ve školce vedle učitelky náhradní "maminky" i náhradního "tatínka". Jen v nejmenší červené třídě jsou vždy dvě paní učitelky, jinak se paní ředitelka snaží mít vždy zastoupena obě pohlaví. Je to fakt super školka.
 matky 
  • 

Re: Učitelé v MŠ 

(11.9.2003 13:36:14)
A kde ta Vaše školka je, nejsou to civilkáři _
 Poh 


Re: Re: Učitelé v MŠ 

(11.9.2003 21:14:26)
Je v Praze 6, je to MŠ BUMBLE BEE v Bubenečské ulici
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Učitelé v MŠ 

(17.9.2003 15:40:22)
To je soukromá anglická školka? Kolik se tam platí?
 Boďa 
  • 

Plenky 

(14.9.2003 15:32:32)
Ahoj všem,
poradíte někdo nastávajícímu prvootci jaké koupit plenky? Jednorázové už jsou asi standard, ale na internetu jsem nikde nenašel objektivní srovnání, výhody a nevýhody, ceny... Nechci se řídit jen zavádějící reklamou na obzvláště suché zadečky, zajímaly by mě zkušenosti jiných rodičů. Díky za odpověď.
 Boba 


Re: Plenky 

(14.9.2003 23:45:32)
pokud nemas alergicke dite, myslim, ze je to pouze otazka vkusu - prijemne se zacina Huggieskami, zdaly se mi skutecne nejmensi (Newborn) - velke zasoby ale delat nemusis, mimco z nich strasne rychle vyroste. Fixiesky se mi zdaji nejkvalitnejsi (ale co mama, to jiny nazor), jsou ale take nejdrahsi, muj nejnovsi objev patri plinam z Delvity, s kamaradkami jsme ze zajmem se snazily najit rozdily ve srovnani se "znackovymi" plinami, ale nic ;) pouzivam je pres 2 mesice a jsem s nimi strasne spokojena.
 Daniela 
  • 

Re: Plenky 

(16.9.2003 22:47:01)
Ahoj prvootče. Ačkoliv nejsem hmotně zainteresována u výrobce Pampersek (a to je fakt škoda :-)), doporučím výhradně tyhle plínky. Já Ti nevím, čím to je, ale prohlédla jsem pár ostatních značek, vypadají dost podobně. Nicméně, fungují jinak. Máme dvě dítka, takže se nám do relativně drahých Pampersek moc nechtělo, ale je fakt, že suché zadečky :-)), hlavně bez opruzenin a moč zachycená tam, kde být měla (nevím, jak to naši kluci dělali, ale v jiných plínách vždycky čůrali vedle :-)) za to rozhodně stály. Možná, že se na trhu objevilo už něco jiného krom Bobby a Hughiesek, ale schválně - zkus to, kup od každé malý balíček, jsem zvědavá, zda můj soukromý názor potvrdíš. Tak - suchý zadeček přeju.
 Eva, Evička 2,5 let 
  • 

Re: Plenky 

(4.11.2004 13:25:31)
Ahoj, my jsme používali plenky hadrové. Já Ti nevím, ale reklamy na suchý zadeček se mi nezdají. Je to jako s vložkami. Ať chceš nebo ne, stejně jí cítíš a v suchu nejseš. Navíc není zanedbatelné, že praní látkových vyjde na půlku - a to včetně žehlení z obou stran v době šestinedělí. Příjemný den
 Mirka 
  • 

Re: Re: Plenky 

(4.11.2004 19:02:03)
Ahoj Evo!
Smekám pomyslný klobouk před Tebou, jestli v dnešní době nepoužíváš papírové pleny.
Já bych bez papírovek byla bývala ztracená. Jednou, to byly klukovi dva měsíce, jsem si to spočítala: 18 krát jsem ho přebalovala se zašpiněných hadrových plenek v jednom jediném dni, násob to třemi + přidej sem tam pročůrané prostěradlo... a to na noc jsme papíráky dávali hned od návratu z porodnice! (jinými slovy 18x3 + neznámý počet za noc)
Měla jsem v zásobě 60 plen a někdy SKUTEČNĚ nestačily ani doschnout...
No, do dvou měsíců synova věku mi pomáhala žehlit mamka, ale pak jsem zbaběle vycouvala a nasadila papíráky.
Ovšem pravda je, že když jsme papírové plenky vyměňovali po každém vykakání + asi po třech hodinách (vycházelo to asi 6 až 8 x denně), že prakticky neměl žádné opruzeniny, zatímco dokud jsme užívali látkové plenky, tak měl zadeček občas červenej.
Na druhou stranu ovšem se říká, že v látkových plenách je méně pohodlí, což batolata více motivuje k používání nočníčku. Syn se zbavil plenek až ve 2,5 roce.
Všechno má své.
Zdraví M.
 Nadia @ 


Re: Re: Re: Plenky 

(5.11.2004 2:26:38)
Muj syn zacinal v hadrovych plenach, koncil v papirovych. Curat a kakat na nocnik se naucit ve veku, ktety je bezny.

Ja mela strasne moc latkovych plen, snad 100, mama mi je stradala, kdyz je jako uklizecka fasovala jako hadry. To byly ty huste kvalitni pleny. 40 jsem si poupila sama (rok 1995), to uz byly ridsi, nedrzely moc. takze i pozdeji jsem tech ridsich musela davat misto dvou tri pleny. A to prani a vyvarovani ... zpocatku zehleni po obou stranach - kazdy den pred 40 plin, ja je pouzivala u jako rocniky a tak. Pouzivala jsemi ty papirove ubrousky do plin, takze hovinko jsem vytrepla a plinu neemusela pracne machat. Stejne me v klokove 3 a pul mesicich chytly zada. dolezla jsem pro injekci po ctyrech....

Dostat deti vcas na nocnik neni podle me oplenach, ale o trpelivosti rodicu. U druheho ditete moc trpeliva nejsem ....
 Lukáš Marek 
  • 

beru hned 

(28.2.2006 19:25:14)
Trochu závidím tak krásnou práci jako je učitel v mateřské školce. Kdybych měl možnost, dlouho bych neváhal a nabídku takového zaměstnání přijal.
 herecka4141 
  • 

učitel v škôlke 

(18.7.2007 10:00:29)
som tiež učiteľka v škôlke na Slovensku a mám solužiaka va vyške, ktorý chce robiť toto povolanie, ale stretavam sa z rôtnym ohlasom, som rada že som našla tuto stranku a aj to že muži prenikaju do Materských škôl, je to veľky prinos aj hlavne pre deti, ktorý tuto zmenu určite ocenia a myslím si že aj zmiešaný kolektív sa tým otužuje a odburáva určité konflikty a podobne. Som rada že feminizmus v tomto smere končí. s pozdravom Viera
 herecka4141 
  • 

učitel v škôlke 

(18.7.2007 10:00:46)
som tiež učiteľka v škôlke na Slovensku a mám solužiaka na vyške, ktorý chce robiť toto povolanie, ale stretavam sa z rôtnym ohlasom, som rada že som našla tuto stranku a aj to že muži prenikaju do Materských škôl, je to veľky prinos aj hlavne pre deti, ktorý tuto zmenu určite ocenia a myslím si že aj zmiešaný kolektív sa tým otužuje a odburáva určité konflikty a podobne. Som rada že feminizmus v tomto smere končí. s pozdravom Viera
 Finrod Felagund 


Re: učitel v škôlke 

(18.7.2007 11:00:50)
Ja by som bol rád, keby feminizmus skončil v akejkoľvek podobe, rovnako ako všetky ďalšie marxistické ideológie typu tej zelenej, multikulti apod... feminizmus nikdy ničím nepomohol, ani emancipácii žien. Niektorí si síce myslia, že zopár ukričaných sufražetiek mohlo niečo zmeniť, ale fakticky to nebola pravda. Emancipáciu žien priniesla hlavne veľká hospodárska kríza v roku 1929 a druhá svetová vojna, pretože po tej kríze bol problém utiahnúť rodinu z jedného platu (ako sa robilo predtým) a druhá svetová vojna znamenala smrť desiatok miliónov mužov, ktorých museli ženy zastúpiť v tradične mužských profesiach. Zákon ponuky/dopytu v praxi, nič nové. Feminizmus na tom nepriniesol nového absolutne nič. Iba kvóty, falošný aktivizmus, pozitívnu diskrimináciu a ďalšie šialenosti...
Inak čo sa týka tých škôliek, tak som veľmi rád, že tam budú muži práve preto, že sa v tejto spoločnosti dostáva mladým chlapcom nejakého mužského vzoru tak strašne málo....
 Lassie 
  • 

Re: Re: učitel v škôlke 

(18.7.2007 12:13:12)
Nechápu, jak může někdo dnes napsat takový blábol....
 Martin 
  • 

Nejsem sám :-) 

(17.6.2008 12:46:25)
K tomu tématu jsem se dostal přes vyhledávání. Já taky pracuji ve školce již rok. Začátky nebyly tak těžké. Již od malička jsem vnímal problémy v okolí. Začalo to tím, že jsem pořádal hry v přírodě, po skončení mě zastavila ředitelka mateřské školky a navrhla, jestli nechci pracovat ve školce, tak jsem souhlasil. Je to lepší než sedět v kanceláři. Na vymýšlení programu pro dětí o víkendech cestuji po horách a památkách, kde hledám inspiraci, potom z toho vyplynou samo nápaditosti.

Nemáte někdo kontakt na Jakuba?
 Zuzana 
  • 

Re: Nejsem sám :-) 

(4.10.2014 14:21:24)
Prosím nemohl byste mi napsat kontakt na sebe - např. mail - tento rok píši bakalářskou práci na toto téma a shánět mužské názory z řad učitelů bude jistě problém, tak jsem ráda za každý kontakt a ochotu vyplnit pak případně dotazník.

Předem děkuji.
Můj email je:
wilfredbezkola@gmail.com
 Naty, dve dcery 4 a 2roky 
  • 

ucitel v ms 

(18.5.2011 14:08:45)
Zrovna vcera jsem se na tridni schuzce dozvedela ze pani ucitelka, ktera uci moji 4letou dceru, odchazi a na jeji misto nastoupi mlady muz.Moje reakce ale bohuzel neni, ze jsem nadsena. Souhlasim, ze by ve skolstvi melo byt vice muzu, ale kvalifikovanych s pedagogickym vzdelanim. Tento pan ucitel ale bohuzel nic takoveho nema a jedine jeho zkusenosti jsou,ze kdysi pomahal vest skauta a mel tanecni kurzy pro deti.Nyni sam cvici Zumbu. Takto male deti nikdy nevedl, sam deti nema.Pripada mi podivne,ze by chlap v tomhle veku sel jen tak pracovat do skolky a to bez predchozi kvalifikace a zkusenosti. Nikdo ho nijak zvlast nezna a mnoho o nem nevi.Dva prsteny na kazde ruce na mne take neudelaly valny dojem.Nejsme nijak konzervativni rodina, ale preci jenom mam obavy. Zneuzivani deti neni zase az tak vzacne a vetsinou se odhali az kdyz je pozde....

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.