| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Povolání: učitel v mateřské škole

 Příspěvky 110 z 21 [Dalších 11 >>]
Zuzana
  • 
4.10.2014 14:21:24
Prosím nemohl byste mi napsat kontakt na sebe - např. mail - tento rok píši bakalářskou práci na toto téma a shánět mužské názory z řad učitelů bude jistě problém, tak jsem ráda za každý kontakt a ochotu vyplnit pak případně dotazník.

Předem děkuji.
Můj email je:
wilfredbezkola@gmail.com
Naty, dve dcery 4 a 2roky
  • 
18.5.2011 14:08:45
Zrovna vcera jsem se na tridni schuzce dozvedela ze pani ucitelka, ktera uci moji 4letou dceru, odchazi a na jeji misto nastoupi mlady muz.Moje reakce ale bohuzel neni, ze jsem nadsena. Souhlasim, ze by ve skolstvi melo byt vice muzu, ale kvalifikovanych s pedagogickym vzdelanim. Tento pan ucitel ale bohuzel nic takoveho nema a jedine jeho zkusenosti jsou,ze kdysi pomahal vest skauta a mel tanecni kurzy pro deti.Nyni sam cvici Zumbu. Takto male deti nikdy nevedl, sam deti nema.Pripada mi podivne,ze by chlap v tomhle veku sel jen tak pracovat do skolky a to bez predchozi kvalifikace a zkusenosti. Nikdo ho nijak zvlast nezna a mnoho o nem nevi.Dva prsteny na kazde ruce na mne take neudelaly valny dojem.Nejsme nijak konzervativni rodina, ale preci jenom mam obavy. Zneuzivani deti neni zase az tak vzacne a vetsinou se odhali az kdyz je pozde....
Martin
  • 
17.6.2008 12:46:25
K tomu tématu jsem se dostal přes vyhledávání. Já taky pracuji ve školce již rok. Začátky nebyly tak těžké. Již od malička jsem vnímal problémy v okolí. Začalo to tím, že jsem pořádal hry v přírodě, po skončení mě zastavila ředitelka mateřské školky a navrhla, jestli nechci pracovat ve školce, tak jsem souhlasil. Je to lepší než sedět v kanceláři. Na vymýšlení programu pro dětí o víkendech cestuji po horách a památkách, kde hledám inspiraci, potom z toho vyplynou samo nápaditosti.

Nemáte někdo kontakt na Jakuba?
Lassie
  • 
18.7.2007 12:13:12
Nechápu, jak může někdo dnes napsat takový blábol....
Finrod Felagund
18.7.2007 11:00:50
Ja by som bol rád, keby feminizmus skončil v akejkoľvek podobe, rovnako ako všetky ďalšie marxistické ideológie typu tej zelenej, multikulti apod... feminizmus nikdy ničím nepomohol, ani emancipácii žien. Niektorí si síce myslia, že zopár ukričaných sufražetiek mohlo niečo zmeniť, ale fakticky to nebola pravda. Emancipáciu žien priniesla hlavne veľká hospodárska kríza v roku 1929 a druhá svetová vojna, pretože po tej kríze bol problém utiahnúť rodinu z jedného platu (ako sa robilo predtým) a druhá svetová vojna znamenala smrť desiatok miliónov mužov, ktorých museli ženy zastúpiť v tradične mužských profesiach. Zákon ponuky/dopytu v praxi, nič nové. Feminizmus na tom nepriniesol nového absolutne nič. Iba kvóty, falošný aktivizmus, pozitívnu diskrimináciu a ďalšie šialenosti...
Inak čo sa týka tých škôliek, tak som veľmi rád, že tam budú muži práve preto, že sa v tejto spoločnosti dostáva mladým chlapcom nejakého mužského vzoru tak strašne málo....
  • 
18.7.2007 10:00:46
som tiež učiteľka v škôlke na Slovensku a mám solužiaka na vyške, ktorý chce robiť toto povolanie, ale stretavam sa z rôtnym ohlasom, som rada že som našla tuto stranku a aj to že muži prenikaju do Materských škôl, je to veľky prinos aj hlavne pre deti, ktorý tuto zmenu určite ocenia a myslím si že aj zmiešaný kolektív sa tým otužuje a odburáva určité konflikty a podobne. Som rada že feminizmus v tomto smere končí. s pozdravom Viera
  • 
18.7.2007 10:00:29
som tiež učiteľka v škôlke na Slovensku a mám solužiaka va vyške, ktorý chce robiť toto povolanie, ale stretavam sa z rôtnym ohlasom, som rada že som našla tuto stranku a aj to že muži prenikaju do Materských škôl, je to veľky prinos aj hlavne pre deti, ktorý tuto zmenu určite ocenia a myslím si že aj zmiešaný kolektív sa tým otužuje a odburáva určité konflikty a podobne. Som rada že feminizmus v tomto smere končí. s pozdravom Viera
  • 
28.2.2006 19:25:14
Trochu závidím tak krásnou práci jako je učitel v mateřské školce. Kdybych měl možnost, dlouho bych neváhal a nabídku takového zaměstnání přijal.
5.11.2004 2:26:38
Muj syn zacinal v hadrovych plenach, koncil v papirovych. Curat a kakat na nocnik se naucit ve veku, ktety je bezny.

Ja mela strasne moc latkovych plen, snad 100, mama mi je stradala, kdyz je jako uklizecka fasovala jako hadry. To byly ty huste kvalitni pleny. 40 jsem si poupila sama (rok 1995), to uz byly ridsi, nedrzely moc. takze i pozdeji jsem tech ridsich musela davat misto dvou tri pleny. A to prani a vyvarovani ... zpocatku zehleni po obou stranach - kazdy den pred 40 plin, ja je pouzivala u jako rocniky a tak. Pouzivala jsemi ty papirove ubrousky do plin, takze hovinko jsem vytrepla a plinu neemusela pracne machat. Stejne me v klokove 3 a pul mesicich chytly zada. dolezla jsem pro injekci po ctyrech....

Dostat deti vcas na nocnik neni podle me oplenach, ale o trpelivosti rodicu. U druheho ditete moc trpeliva nejsem ....
Mirka
  • 
4.11.2004 19:02:03
Ahoj Evo!
Smekám pomyslný klobouk před Tebou, jestli v dnešní době nepoužíváš papírové pleny.
Já bych bez papírovek byla bývala ztracená. Jednou, to byly klukovi dva měsíce, jsem si to spočítala: 18 krát jsem ho přebalovala se zašpiněných hadrových plenek v jednom jediném dni, násob to třemi + přidej sem tam pročůrané prostěradlo... a to na noc jsme papíráky dávali hned od návratu z porodnice! (jinými slovy 18x3 + neznámý počet za noc)
Měla jsem v zásobě 60 plen a někdy SKUTEČNĚ nestačily ani doschnout...
No, do dvou měsíců synova věku mi pomáhala žehlit mamka, ale pak jsem zbaběle vycouvala a nasadila papíráky.
Ovšem pravda je, že když jsme papírové plenky vyměňovali po každém vykakání + asi po třech hodinách (vycházelo to asi 6 až 8 x denně), že prakticky neměl žádné opruzeniny, zatímco dokud jsme užívali látkové plenky, tak měl zadeček občas červenej.
Na druhou stranu ovšem se říká, že v látkových plenách je méně pohodlí, což batolata více motivuje k používání nočníčku. Syn se zbavil plenek až ve 2,5 roce.
Všechno má své.
Zdraví M.
 Příspěvky 110 z 21 [Dalších 11 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.