| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Schovánek 16 - Čert nikdy nespí

 Celkem 40 názorů.
 Dáša ( 3 děti) 
  • 

Spánek 

(19.2.2002 13:51:23)
Jani, vydrž!
Naše dcera spala prvního půl roku čtyři hodiny denně. Nepřeháním. Manžel tenkrát prohlásil, že si odpočine až v hrobě. Od jednoho roku by u ní mohli střílet kanonem a nevzbudila by se. Když se narodil potom syn, tak první otázkou paní doktorky bylo, jestli spí. Nemohou být všechny děti stejné, na některé prostě žádné knížky a příručky neplatí. On jenom prostě potřebuje pořád něco dělat. V postýlce nic nevidí a kolem je tolik toho zajímavého. Jestli poleze už před šestým měsícem jako naše dcera, tak Ti vůbec nezávidím. Ale čas běží hrozně rychle a ty to určitě zvládneš. Víš, když teď třetí dítě je klidné a nechodilo tak brzy a nemluví taky tak brzy, jsme s manželem z příbuzenstva jediní, komu to nevadí.Užíváme si to. Je to potom, co jsme zažili před deseti lety úplná oáza.
 Ladia, 2 děti (15+11) 


Na co spánek ? Na nic. 

(19.2.2002 14:54:23)
Jani, tak koukám, že se u vás se spánkem nic nezměnilo. Ani u nás ne. Prostě spaní je ta nejhloupější a úplně nepotřebná činnost. Je to jenom ztráta času. Zato já bych někdy spala i ve stoje. U nás je to akorát lepší s tím, že Simonka chodí spát kolem osmé, takže máme alepsoň chvilku volna. Jinak u umývání nádobí a dalších domácích pracech Simonka většinou doleze za mnou a celou dobu mě tahá za nohu a kňučí, ať si ji vezmu k sobě. Občas se zadaří, že si chvilku hrají s Davídkem, ale to pak nevím jestli mám rychle odpočívat nebo radši něco nahonem udělat ... :) Pořád jsem si říkala, že ji to snad přejde, ale nepřešlo, asi to budeme muset opravdu vydržet ! Ale hlavně, že jsou dětičky zdravé.
 Jana 


Re: Na co spánek ? Na nic. 

(19.2.2002 21:17:22)
Ahoj Lado,
zrovna dnes jsem si někde na netu přečetla, že lidé, co málo spí, se dožívají vyššího věku. Asi se sejdeme v domově pro silně přestárlé :o)
My máme večery úplně ztracené, kvůli Tomáškovu "zaklínání" spánku neslyšíme vlastního slova (natož nějaký film nebo návštěvu). Veškeré klidnější domluvy se mohou konat po půlnoci.
Už jsem to dopracovala tak daleko, že jsem dnes, kdy Tom spal cca 1 a čtvrt hodiny, jsem se na něj chodila stále dívat, kdy už se vzbudí... leze mi to na mozek, jen co je pravda :o)
No neva, hlavně že je zdravý, velký a silný chlapeček. Hlas má jako pouťový vyvolávač a hádej, co dělá teĎ? Zaklíná :o)
 Adéla + 1 dcera 
  • 

Re: Re: Na co spánek ? Na nic. 

(19.2.2002 21:52:58)
Milá Jano, soucítím s tebou, protože vím co prožíváš.
Nám dcera spala přes den 3-4 , ale vždy spala pouze 20 minut. V noci se budila na jídlo každé dvě hodiny. Navíc usla pouze, když jí někdo nosil. Nejíc to nesnášela v kočárku, kde nechtěla do 7 měsíců ani ležet ani sedět. Pořídila jsme si šátek, v tom spala krásně, ale když jsme se s ní natáhla na postel probudila se. Už jsme byla běsná z nevyspání a pak se nám osvědčila jedna věc, kterou jsme se dočetla myslím v knize Dítě a já. Zkrátka večer , když jsem jí ukládala jsme se s ní pomazlila , pohladila jí, položila do postele a odešla.První půl hodinu jejího řevu jsem k ní chodila každých 5 min. pohladila jsem jí , ale nevyndavala. Když řev neustal natáhla jsem interval na 10 min a po 30. minutách jsme jí kontrolovala každých 20 minut.
První týden to bylo utrpení . Brečela jsem pokaždé, když jsem od ní odešla, ale vydržela jsem a vyplatilo se to. Zvykla si, že řevem si nic nevybrečí a teď usíná kolem 19:45 hod, pak se zbudí v 3:30 na jídlo a pak definitivně stává v 8:15 ráno. Takže mám spoustu času se v noci vyspat a být v pohodě. Pravda ovšem je , že tato metoda vyžaduje opravdu pevné nervy , protože dětičky dokáží být neuvěřitelně vytrvalé. Hodně zdaru přeje Adéla
 Zrušeno 


Káčo, závidím... 

(19.2.2002 16:48:24)
Káčo, jak já Ti závidím, že Ti dítě usíná už mezi 22. a 24. hodinou, že spí až do osmi do rána a že přes den taky občas spí. Nám ne (je jí 6 měsíců). Usne tak po půlnoci, mezi 3. a 5. hod. si "povídá" a od 6 hodin je vzhůru. Přes den doma rozhodně nespí. Jen když s ní jezdím venku v kočáře. Zkoušela jsem to ošulit a dát malou do kočáru na balkon. Poznala to a řvala. Přes den jsem neudělala nic, dítě řvalo i v náručí!!! Nikdo mi to nevěřil a nevěří. Snad jen máma, když s námi byla celý den. Pak řekla, že je to zvláštní dítě a teď už k nám chodí vyjímečně... Dítě nám občas vydrží být celé dva dny a celou noc vzhůru. Jak to dělá, nechápeme. Vlastně chápeme. Spí během kojení a chvilek "na odříhnutí". Pak se probere, vykulí oči a je to tu na novo...
 Jana 


Re: Káčo, závidím... 

(19.2.2002 21:27:43)
Viky,
vydrž. Nespící dítě je opravdu peklíčko, umím si představit všechny ty pocity, které začínají někde u nejhlubšího zoufalství a končí u nenávisti, která se urychleně transformuje opět v zoufalství.

Zkoušela si ji ukojení budit? Ať si neodpočine u kojení, třeba Ti na chviličku usne po jídle. Mě se osvěčilo netrvat na spaní v postýlce (Tom ji nerad), i deka na zemi je vhodné místo ke spánku.
J.
 Katarina, Lucka - 26 mes. 
  • 

Re: Káčo, závidím... 

(19.2.2002 23:07:41)
Ahoj Viky, ked som to citala, mala som pocit, ze pises o mojej dcere. Ver mi, prejde to, aj ked som tomu sama neverila. U nas sa v noci osvedcilo spanie so mnou v posteli, zacala spavat super. Co sa tyka denneho spanku, doma zacala spavat asi tak v 3/4 roku, a v 1 1/2 roku zacala poobede spavat dokonca 3 hodiny, co som predpokladala, ze sa nikdy nedozijem. Musim spavat ovsem s nou - cez den, v noci staci uspat a pridat sa k nej neskor. Ahoj
 Anna (David, Daniel) 
  • 

Re: Káčo, závidím... 

(6.3.2002 20:35:48)
Ahoj Viky,
i kdyz dnes se ti to zda neuveritelne, prejde to. David byl presne takovy a trvalo to dlouho (rok a pul), nez zacal spat celou noc a pres den. Ted jsou mu ale 2 roky a spi alespon 10 hodin v noci a k tomu si jeste dava 4 (slovy: ctyri) hodinovou siestu po obede. Jakoby chtel dohnat to sve miminkovske nevyspani. Vydrz! Anna
 Míša, Junior *97, Beruška*2006 


Autosugesce funguje 

(19.2.2002 18:02:29)
Ahoj Jani,
myslím, že Tvůj překlad je vcelku správný. Soudím tak z toho, že náš Junior (poté, co se naučil mluvit jazykem srozumitelnějším) si vydržel několik hodin v posteli pro sebe povídat: "Hlavně, abych neusnul. Musím si dát pozor, abych neusnul! Nebudu spinkat. Vůbec se mi NECHCE spinkat. Já rozhodně nejsem unavený." Prospěvoval si to na různé melodie a co myslíš? Neusnul! Zato mě z toho málem začalo hrabat, protože v bytě o velikosti čtyřicetsedm metrů čtverečních nebylo před tou samomluvou úniku :-)).
 Jana 


Re: Autosugesce funguje 

(19.2.2002 21:34:54)
Ahoj Míšo,
při Tvém příspěvku jsme se doma dost nasmáli :o)
Váš Junior četl Dunu od Franka Herberta? Benegesseritká Litanie proti strachu je velmi podobná tomu, co si prozpěvoval. (Pokud neznáš, začíná to "Nesmím se bát. Strach zabíjí myšlení. Strach je malá smrt přinášející naprosté vyhlazení. Budu svému strachu čelit. ...)

Dnes Tomášek zaříkává tak hlasitě, že opět uvažuji o výhodách zakrslého králička :o))
 Pavlína, syn 14 měsíců 
  • 

Re: Re: Autosugesce funguje 

(19.2.2002 23:06:48)
To znáááám. Ráno si trošičku při¨spí. Po obědě usíná pouze v kočárku, a večer? Chvilinku si odpočině - tzn. 2-3 vteřinky je v klidu, pak sebou cukne, hodí nohama a chce si jít hrát - je to asi to nejjistější ochrana před tím aby člověk neusnul. Když je v postýlce a leží, mne si očička, převaluje se, sedá si a žvatlá. Než usne je to horor. Ale bylo hůř. Do 8 měsíců chodil spát okolo 23-24 hodiny, žvatlal, brečel, řval.....
 Míša, Junior *97, Beruška*2006 


Re: Re: Autosugesce funguje 

(20.2.2002 10:27:48)
Ahoj Jani,
já se zas moc nasmála nad Tvým článkem. Hlavně nad tím "pro vaše dítě bude přitažlivé pozorovat, jak škrábete brambory" - to mi totiž tvrdila nejen moudrá kniha, ale i vlastní matka ("prostě si ho posadíš na linku a on se bude koukat, jak vaříš"). Ha, ha, ha. Protože jsem zlomyslná, tak jsem ji to nechala vyzkoušet. Ještě ráda uznala, že tudy asi cesta nepovede :-))
Litanii proti strachu neznám a ani tu knihu doma nemáme, ale jinak je to poměrně přesné. No, možná to četlo nějaké jiné miminko a pak si to na písku pověděly, ne?
 Jolma 


Jako u nás doma 

(19.2.2002 20:20:37)
Nádhera, jako bys i se Schovánkem žila u nás doma... Náš prťavec bude mít za 14 dní půl roku, ale přes den, jako např. dnes, spí max 2 hod celkem! S tím, že by ještě někdy spal v postýlce, jsme se už dávno rozloučili - místo toho si pořídím větší peřinu. A v noci se kojení odehráva každé dvě hodiny. To vše sděluji ne proto, abych vás trumfla, ale abych tě utěšila, abys věděla, že kolem sebe máš spřízněné duše. Mějte se moc hezky

zdraví Jolana

 Iva Čapková 


Co k tomu dodat :-)) 

(19.2.2002 20:50:37)
Ahoj Jani,
moc tě zdravím. Naši synáčkové budou opravdu spřízněné duše, protože to je jako bych četla o našem "Prevítovi". Ovšem teď - asi od 10 měsíců, je to super! Mám pocit, že Tomíka dost znervózňovalo kojení. Dokud byl kojen, celou noc se budil v očekávání, že bude prso. Když jsem ho převedla na umělou výživu, pozorovala jsem po několika dnech ne změnu, ale přímo zvrat. Sice se pořád několikrát za noc budil, ale jen na krátkou dobu. Po roce se spaní razantně uklidnilo a teď - 13 měsíců se už skoro nebudí. Takže vydržať, vydržať! (Nic jiného ani nezbývá, já vím :-)), ale třeba příště budeme mít krásné roztomilé neřvoucí a spací holčičky ;-))
iva
PS: Na fotkách má Schovánek KRÁSNÉ vlásky!
 Jana 


Re: Co k tomu dodat :-)) 

(20.2.2002 23:46:19)
Ahoj Ivo,
jen co vyšel na Rodině tento díl Schovánka, tak se Tomášek rozhodl, že své rodiře ztrapní a stal se vzorným dítětem :o))) Ne, že by usínal v osm a budil se v deset dopoledne, ale už několikátý večer za sebou se nám podařilo skoro nemožné - usnul už kolem půl jedenácté!! Juch!!
Zjistili jsme zajímavou věc: když jdu Toma uspávat já, čeká krmení, srandu, mazlení a kdoví, co ještě. Takže když jsem blízko postýlky, propadá hysterickému nadšení z toho, že mě vidí. Když jsem dál od postýlky, propadá hysterickému šílení, že odcházím. S Jirkou si tyhle výstupy většinou odpustí a nechá se líp uspat. Sice na něj celou dobu vrhá pohledy typu "co tady dělá ten cizí, neznámý člověk??", ale usne.
Noční buzení zůstavá.

Ty vlásky jsou "rákosníčkového typu". Na šošolce blond čupřinka, nad oušky sotva vlásek a zezadu vypadá jako oškubaná slepičí prdelka. Světlovlasý je po mně, Jirka je jako Lucifer, tmavovlasý, tmavovousý, tmavooký.
J.
 magdalena,peta3r,kilian11m 


Re: Re: Co k tomu dodat :-)) 

(21.2.2002 14:57:46)
Jani,u nás tohle funguje spolehlivě.Když v noci k Petříkovi vztane manžel,tak se uklidní,že neni sám a zase usne,Když uvidí mě nedá pokoj dokud ho nenakojím.A večer to taky platí.Manžel Pétu drží za ruku a do deseti minut spí,ale jakmile zahlédne mě začne hulákat,smát se,kopat nohama.....
 Dita12tt+2 puberťajdy 
  • 

Jani a Schovánku,jak se máte po 2 letech?????, 

(27.7.2004 14:41:17)
Ahoj Jani,tvůj deníček mě moc zaujal,došla jsem na konec deníčku a moc by mě zajímalo,proč jsi ho přestala psát a jak se vám vede?????
 Jana se Schovankem :o) 
  • 

Re: Jani a Schovánku,jak se máte po 2 letech?????, 

(25.8.2004 12:42:35)
Ahoj Dito,
nadseni pro pravidelny denicek se ztratilo v navalu dennich povinnosti...
Schovanek je trilety mlady muz, ma uz mladsiho brachu, kteremu je rok.
J.

A takhle vypada Tom Schovanek ted:


 Monika, Teodorek 6 měsíců 
  • 

Re: Re: Jani a Schovánku,jak se máte po 2 letech?????, 

(8.6.2005 20:13:08)
Ahoj Jano, ahoj všichni,

dnes jsem na "Schovánka" narazila poprvé a opravdu, opravdu jsem se tak nenasmála, jako při jeho čtení!!!!!

Díky!

Monika
 Monika, Teodorek 6 měsíců 
  • 

Re: Re: Jani a Schovánku,jak se máte po 2 letech?????, 

(8.6.2005 20:13:45)
Ahoj Jano, ahoj všichni,

dnes jsem na "Schovánka" narazila poprvé a opravdu, opravdu jsem se tak nenasmála, jako při jeho čtení!!!!!

Díky!

Monika
 Monika, Tomášek 18 měsíců 
  • 

Jako by si z oka vypadli 

(19.2.2002 21:51:19)
Když jsem si přečetla Váš článek, měla jsem pocit, že někdo byl u nás doma a popisoval našeho Tomíka. Nějaké rozdíly by tu však byly. Tom jako čtyřměsířní spal přes den celých 20 minut, když nespal, řval, usínal nejdříve v 22, 00, v noci jedl nejdéle po 3 hodinách, hodinu si odbrkával, pak se pokaždé pokakal /12 krát za 24 hod/ , při přebalování se vzbudil, nemohl usnout, poblinkal se ...., pak jsme 1 hod spali a kolem 7 hod ranní vstávali.
Zlepšilo se to až ted. Tom vstává ráno mezi 6-7hod. Po obědě usne konečně bez řevu asi na 1,5 hodiny, večer asi tak v 8, 30.
Co se naučil chodit jde všechno líp.
Přeji hodně trpělivosti.
Ted se mi to už radí....
 Jana 


Re: Jako by si z oka vypadli 

(20.2.2002 23:54:59)
Moniko,
díky. Proti Vám máme tu výhodu, že Tom se v noci napije, skoro okamžitě zase usne a až do dalšího kojení za tři hodiny je skoro nevzbuditelný. Nějaké noční odbrkávání s tvrdě spícím dítětem na rameni jsem brzo vzdala. Naštěstí se v noci často nepokakává a já se jednoduše přesvěčím, že v pročuraných plenkách pampers sensitive mu zadeček neuhnije :o) Pro zachování vlastního života v noci nepřebaluju, pokud to není nevyhnutelné.
Utěšuju se tím, že až do puberty mě budit nebude. A že s dalším mrnětem to bude horší :o))
J.
 magdalena,peta3r,kilian11m 


ahoj Jano 

(20.2.2002 8:44:32)
zrovna včera jsem doufala,že umřu.Petřík se zrovna naučil hulákat a ječet.moc ho to baví a furt mi to chce předvádět.Musí vědět,že na to reaguju,jinak začne řvááááááááááááát.A mně včera hrozně bolela hlava.Byl to asi nejhorší den mého života.
Petřík už asi měsíc spí přez den jen venku v šátku nebo kočárku.doma ani minutu.Usíná asi v21,30 a budí se tak v 5,to se nají a následuje tak půl hodiny hulákání,když vydržím nereagovat ,usne ješte tak na hodinu.V 7 hodin prostě začíná den.
jo hlavně jsem se tě chtěla,kdy Tomášek přestal tak přibírat.Petřík má ve 4měsicích 8,2kg! a já se bojím,že nás za chvíly sní.
držím palce.
 Jana 


Re: ahoj Jano 

(21.2.2002 0:12:52)
Ahoj Magdo,
vydrž, vydrž.
Velcí synové jsou zvlášť příšerní, těžko se nosí, mají hooodně silné hlasy a hned tak se neunaví. Vydrží řvát déle a hlasitěji, než všechna ostatní miminka v okolí. Vím, o čem mluvím - kamarádka má malou, tichou holčičku, nevěřila bys, jak potichu umí miminko plakat :o)

Když měl Tom čtyři a půl měsíce, vážil 7,20 kg, v šesti měsících měl 8,55 kg a 70 cm, v sedmi měsících má 8,65 kg a vypadá na pěkného ročního chlapečka :o) Faldíčky se mi ztratily, je dobře stavěný, jen stehna má jak zápasník sumo.

Musíme si dát zase nějaké rande, máš u nás fotku Petříka ze ZOO.

Tom taky nějakou dobu usínal jen v kočárku na procházce - tak jsem chodila každý den v přesně stanovenou dobu na nákup do vzdálené sámošky, Tom se půl hodinky vyspal, já nakoupila a bylo to.
J.
 LENKA+K+K 


Re: Re: ahoj Jano 

(21.2.2002 12:02:22)
Ahoj Jano a Magdaleno,

stejně tak jako Vy, i já mám opravdu velké miminko, a proto jsem tady na Rodině založila auditko pro ty naše MALÉ VELKÉ DĚTI. Naší Káje už je devět měsíců a když to vezmu zpětně, tak kolikrát by se mi nějaká ta rada hodila. Řekla bych, že tyhle děti mají i své specifické "problémy". Proto bych Vás, ale samozřejmě i ostatní, pozvala do tohoto nového auditka (najdete ho mezi v Ostatní diskuzi).


Lenka
 Bára,Matýsek a Kubíček 


Takhle od srdce jsem se uz dlouho nezasmala :-))) 

(22.2.2002 21:07:38)
Ahoj Jano,chci ti podekovat za vyborny a velice vystizny clanek.Jelikoz u nas je to obdobne s rozdilem drivejsiho usinani zato casnejsiho vstavani.Myslim ze jsi presne vystihla co se nasim drobeckum honi hlavou v momente,kdy by meli jen na chvili zamhourit ocicka,nebo jak moc je "zajima" loupani brambor ci myti nadobi.Jeste jednou dekuju i kdyz vim ze v te ktere chvili to opravdu moc k smichu neni.
 Sylvie 


Re: Re: ahoj Jano 

(21.2.2002 23:22:37)
Jano, nenech se mýlit, i malé, na první pohled tiché, holčičky dokážou vřískat tak, že se barák otřásá v základech :-)
A to nespaní u dětí... Před mateřskou jsem pracovala na dětský chirurgii, pět dní v týdnu byl operační den, takže pět večerů v týdnu jsme "drogovali" děti, aby v noci krásně spinkali... Velice často oddělení vypadalo tak, že všichni spali, jenom děti k operaci, které v sobě měli prášky na spaní, se mezi sebou živě bavili...
S.
 Zdenina, vdaná 
  • 

Miminka 

(21.2.2002 12:26:17)
Ahoj Jani, jak tak koukám, tak z Tomáška roste náramný fešák. Z toho, že má přes 8 kilo v 7mi měsících si nic nedělej. Znám 4 měsíční miminko, které má 8,5 kila a také vypadá jako roční. Třeba do kolébkové autosedačky se už vůbec nevejde :-)) Ale zase je krásný, zdravý a usměvavý. Ještě jsem se chtěla zeptat: pořád čekám na nějakou reportáž s fotkama z vaseho vyletu do ZOO.
 Jana 


Re: Miminka 

(22.2.2002 0:17:03)
Ahoj Zdeni,
Tomášek je fešák (po tatínkovi - vypadá jako malý obarvený JIrka :o)))
Jo, ZOO - stydim se a červenám, kvůli shánění bytu, stěhování a přestavování jsem zahodila za hlavu vše, co nesouvisí s přežitím :o) Ale napravím to. Tak přísahám! :o)
 Zdenina, vdaná 
  • 

Re: Re: Miminka 

(22.2.2002 11:18:20)
Aha, tak o tom stěhování jsem nevěděla. Ty už nebydlíš na Novodvorské?
 Alice, dcera roky 
  • 

Schovánek 16, Jana 

(21.2.2002 21:14:11)
Ahoj Jano!
Vydrž!!!Já mám již 2,5letou dcerku, a když jsem četla tvůj článek,cítila jsem s Tebou. Má dcera se totiž chovala podobně. Kolikrát jsem myslela, že to nevydržím, že se zblázním, že snad uteču. Má to své klady. Nesmírně tě to zocelí. Nespaní a buzení v noci jsem vyřešila tak, že dceři, ktará ještě ke všemu nikdy nechtěla spát v postýlce, a ani tam nikdy nespala, jsem se k ní přitočila a v polospánku jí nakojila. Ona si zabořila nosík k prsu a klidně jsme obě usnuly. Já vím, že teď mnoho maminek asi lomí rukama, ale ukažte mi jakoukoliv mámu ve světě zvířat, která by např. malá medvíďata šoupla do bedny a šla sebou prásknout několik metrů daleko od nich pod strom. Každé mládě chce cítit maminku. V Japonsku vůbec nemají syndrom náhlého úmrtí kojence, protože je tam národním zvykem, že děti spí s mámou. Miminko cítí matky tlukot srdce a je citově v bezpečí.Dceru jsem kojila do 2 let a nemohu na to zapomenout, jak jsem vždy v noci, kdy už už to vypadalo na pláč dcerku nakojila a ta usla s tvářičkou na prsu. Žádný zlozvyk z toho nevzešel. Myslím, že děti neřvou schválně. Srovnávají se tady s novým světem a maminka je jediná jejich jistota. Dcera je pohodová, klidná a krásně spí celé noci sama.Čas pracuje pro tebe a bude to jenom lepší a lepší. Napadá mě jestli nepláče , že ho bolí bříško z prdíků.
 Jana 


Re: Schovánek 16, Jana 

(22.2.2002 0:24:35)
Ahoj Alice,
noční buzení řeším podobně. Tomášek spí do prvního nočního kojení v postýlce, pak si ho vezmu k sobě a při kojení skoro vždycky usnu. Tomášek toho samozřejmě využije a spí jako malý přicuclíček :o) Někdy po šesté ho kojím znovu a pak ho většinou vracím do postýlky. Kolem osmé je u mě zas - to už je vyspaný a chce si hrát. Teď je nejlepší hra trhání mých vlasů, ožužlávání uší a nosu (neznám nic horšího než když mi někdo brzo ráno slintá do ucha :o)))
Tom neřve (on málokdy brečí, většinou křičí a huláká, aby upoutal pozornost) schválně, uklidní se, jakmile ho vezmu do náruče. Je to malý maminčin závisláček.
J.
 Veronika, syn 8 měs. 
  • 

Pár měsíců života ! 

(23.2.2002 11:19:42)
Přesně! Krásně napsáno, Alice. Také jsem si samozřejmě prošla těmi všemi stavy, dnes jsem zocelená :o) a vzkazuji všem maminkám: Vydržte! Udělejte to pro ty broučky - i když momentálně máte chuť je okamžitě jet vrátit do porodnice a lehnout a spát týden v kuse :o) Berte to tak - co je pár měsíců v životě dospělýho člověka? No co to je, tři, čtyři měsíce? Nic! A je na světě něco krásnějšího než váš vlastní človíček a jeho úsměv? Tak jim přece těch pár měsíců obětujem, ne? Pro ně je to přece naopak hrozně moc důležitý období. Věřte, že ve chvíli, kdy ty nejhorší galeje pominou, poznáte, že ten mrňousek vám to všechno milionkrát vynahradí a budete zpětně litovat každý vteřinky, kdy jste byly "sobecké" a snažily se ho zbavit za účelem nějaké šíleně nepodstatné činnosti jako je vlastní spánek, jídlo, žehlení ...
Vydržte!
 Alice K. jedna dcera v cervnu 3 roky 
  • 

Re: to je neuveritelne Ty ses Alice a jeste mas dceru a taky ses v Japopnsku? 

(7.3.2002 11:11:32)
Mila Alice,
ja jsem taky Alice a mam jednu dceru Terezu , ktere budou 1.6 3 roky. Zijeme v Jokohame? Kde zijete vy?
Napis Alice Kubickova
 Blanka 
  • 

Tomášci nikdy nespí 

(23.2.2002 14:35:06)
Ahoj Jano po přečtení tvého článku jsem si připadala že buď píšeš o nešem Tomáškovi, nebo nás znáš.Snad jenom s tím usínáním večer je to o něco lepší, protože po okoupání v 19,00 a nakojení jde spát. Jak jsi napsla mám 3 hodiny do dalšího krmení volno.Vzhledem k tomu že i náš táta se jmenuje Jirka tak to bude nějaký začarovaný kruh.Pevné nervy do dalšího boje se spánkem přeje Blanka
 Tom 
  • 

Tomik 

(23.2.2002 21:21:25)
Plne s Vami souhlasime. Je to neuveritelne, ale take mame takoveho synka Tomaska. Po precteni Vaseho clanku, jsme si rikali zda nahodou nejsou dvojcata. Prave ted - je 21:15, jiz hodinu chovame, aby nerval jako tygr. Souhlasime i s tim, ze vetsina "dobrych" rad naprosto nezabira(strouhani brambor a ruzne domaci prace
jsou naprosta utopie). Momentalne potlacuje nas "121" pokus o ulozeni
neskutecnym revem. Myslim, ze nad nami vede 1000:1. Uvitame Vase rady a zkusenosti a poskytneme sve. Pokud Vam
to Tom dovoli spojte se s nami. S pozdravem Tomik, Eva a Radek.
 Jana 


Re: Tomik 

(23.2.2002 23:10:47)
Zdravím další rodinu postiženou Tomáškovským syndromem! :o))
Je 22:53 a Tom už 10 minut spí, heč! Dneska to dokonce stihnul před jedenáctou. Ale jenom proto, že přes den spal pouze jednou.

Zkusím Vám vypsat všechna možná řešení, co zkoušíme doma:
1. Toma něco bolí, brečí a křičí - pomáhá jenom nošení, houpání, zpívání, dokud to nepoleví.
2. Nechce spát - po pár pokusech mu přestanu nutit postýlku, nechám ho s námi v pokoji na dece, až začne být unavený, uložím ho znovu. (to jsou ta usínání po půlnoci...)
3. Nechce být v postýlce, je ospalý a řve - dáme ho v tmavém pokoji do postýlky, zůstane u něj manžel (nespojuje si ho s kojením a jídlem), něco mu povídá, hladí ho a řeší spolu nějaké tajné klučičí věci. No a já mám chvíli času na mailíky a tak.
4. Nejběžnější praxe, když je Tomík v dobré náladě: někdy před desátou se koupe s tatínkem ve vaně, hodně s ním řádíme, trénujeme potápění, pak rychle do pyžámka, nakojit a polobezvědomé dítě odnést do postýlky. Když se vystihne ten správný okamžik, do jedenácti usíná. Když se nevystihne ten správný okamžik, TOm se vzbudí a následuje jedna ze tří předchozích možností :o)))

Řekla bych, že pro mě osobně bylo nejdůležitější vyrovnat se s tím, že máme nespavé dítě, že volné, klidné večery neexistují, a že je normální, že dítě usíná později. A že je normální věšet prádlo o půlnoci, skládat prádlo při přímém přenosu hokeje ze ZOH (o půl druhé ráno :o))), být v devět večer s kočárkem venku a důležité rodinné hovory řešit nad ránem.

Jo, jeden důležitý postřeh - je nutné ho utahat! Když mám Toma s sebou ve vaku, nebo v šátku na nějaké akci, nebo po plavání líp spí. Ve dnech s blbým počasím, kdy jsme doma, případně s ním jedu jenom na chvíli v kočárku, vyvádí mnohem víc.
 Eva 
  • 

Re: Re: Tomik--Je Tom jméno prokleté? 

(24.2.2002 9:49:44)
I pro mne bylo důležité srovnat se s tím, že naše dítě nespí. Nejdůležitější bylo ale vyrovnat se s tím, že kamarádky mají "vzorové" dětí (jedí, spí, leží v klidu v postýlce a broukají se) a já si s tím naším tygrem připadala jako neschopná matka, co si neumí sjednat pořádek. Teď už vím, že nejsem sama a všem, kdo mi budou "radit" ukážu Váš článek.
Já mám takový názor, že oni brečí proto, že se nudí. A to když si uvědomím, tak je mi jich líto. Proto plně souhlasím s tím, že je nutné je utahat. Veškeré aktivity mimo domov, které se mnou Tom absolvuje se mu líbí a je na nich vesměs dost hodný. Takže potom nikdo nechce ani věřit, že je doma schopný tak vyvádět.
Když hrozně vyvádí a nic už nepomáhá, tak se mi osvědčilo, ho úplně zesvlíct a nechat ho "pročutat". To se obvykle zklidní, teda do té doby, než ho zase začnu obékat.Ale už mockrát to zabralo.
Zdravím Evča
PS: mohu psát jen proto, že Radek chová a zpívá. Mladýmu se klíží víčka po cvičení, ale raději by umřel, než by usnul.
 Zdenča, brouček-4r. 


Re: Re: Re: Tomik--Je Tom jméno prokleté? 

(20.5.2002 8:49:53)
Po přečtení Vašich příspěvků a ůvah na jméno Tom, Tomík jsem se musela zasmát. Mám syna (4 roky), jmenuje se Marek a prožívala jsem tyto situace večer co večer asi tak do dvou až tří let jeho věku. Teď už sice chodí spát včas, ale co předchází tomu spaní...no neptejte se. A v noci se budí s pravidelností takovou jako by měl v sobě nějaký budík či co. Přeji Vám všem pevné nervy a úsměv na rtech. Dá se to vše vydržet, neboť ty dětské ručičky které Vás hladí a dětský úsměv...to vše je k nezaplacení. Zdraví Vás Zdenča
 Dasa_ 


Na povzbudenie 

(24.2.2002 22:03:35)
Aj my sme mali v "detskom veku ":))) podobné problémy so spaním. Našťastie moja mladšia sestra - matka 3 detí mi vlievala neustále nádej:
"Neboj, koliky po troch mesiacoch zvyčajne prestanú" - prestali....
"Neboj, keď začne riadne loziť, bude trochu lepšie spať" - naozaj trošku lepšie spal:))
"Keď začne chodiť, tak sa spanie zlepší" - tu mala naozaj 100% pravdu. Dieťa, ktoré pred rokom spalo cez deň ledva 30 minút, cez noc bolo hore od 2 do 20 krát, dnes, v 16 mesiacoch pravidelne cez deň spi cca 2 hodiny, večer ide spať o 20.30 a spí až do 6.30 - 7.00 a asi mesiac sa v noci nebudí. Dokonca sa dobrovoľne rozhodol, že s nami už veru nespáva :)))
Takže, veľa sily, aby ste to v pohode vydržali.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.