| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Spát se nemusí, spát se může

 Celkem 26 názorů.
 Zuzana,32 let,syn 8 let 
  • 

Spíme tolik,kolik potřebujeme a naše děti taky. 

(11.6.2001 8:51:06)
Myslím,že opravdu to tak je,že spát se nemusí,spát se může.I když my rodiče to u svých dětí přiznáváme dost neradi.Přece jen,když to naše dítko ulehne do postele v půl osmé večer,zbytek večera máme my rodiče už jen pro sebe.Ale otázkou je,zda naše děti potřebují tolik spánku,který jim my rodiče chceme dopřát.Můj syn jako novorozeně a miminko byl přímo ukázkovým dítětem.Díky tomu jsem vždy razila a razím heslo "takových dětí porodím a vychovám klidne deset".Po 6 týdnech po narození můj syn spal v noci od 10 hod.do 6 hod.do rána.Do 3 let kdy nastoupil do školky spal 3x denně.Vzbudil se sice v 6 hod.ráno,přes den spal 3x cca.2 hod.,ale v 8 hod.večer už spal zase.Když začal chodit do školky o víkendech spal po obědě asi 2 hod.do 5 let.Nyní mu je 8 let,přes týden dodržuje určitý režim kvůli rannímu vstávání do školy(vstává v 6,30 hod),ale o víkendu se pořád jako za mala budí v 6 hod.ráno,nejpozději v 6,30hod.Spát chodí v 9-9,30 hod.večer,do postele ho nehoníme,většinou jde sám dobrovolně,když už cítí,že je opravdu unavený.Několikrát se stalo že se koukal na komedii déle než my,třeba do 22-22,30hod.Po skončení televizi spokojeně vypnul,šel spát a ráno se zase vzbudil v 6 hod.jako by nic.Mám se proto na něho zlobit?Vůbec ne,radši se ho vždy zeptám o čem ta komedie byla a jestli se mu líbila.
 Jitka, dcera 6m 
  • 

Pláč při spaní v noci 

(30.7.2004 8:21:51)
Ahojky,
mám takový problém a dotaz ohledně tohoto: moje dcerka má 6měsíců, večer usíná kolem 9h. a spí většinou do půl 5., ale problém pro mě začíná asi před půlnocí, kdy se ona začne vrtět, přetáčet se na bok a bříško a přitom heká a poslední dobou i často pobrekává - to vše ve spánku (dnes jsem ji šla před půlnocí přebalit a dokonce ani přitom se nevzbudila), ale to já samozřejmě nezaspím, protože ten pláč je dost hlasitý.. Zkoušela jsem jí dát na noc pribiňák, zda by se necítila sytější, než po mlíčku ode mě, ale evidentně to nezabralo..
Nemáte nebo neměli jste někdo podobné trápení a neznáte na to nějakou radu ? Co dělat, co změnit... Dík za odpovědi Jitka
 IK 


Re: Pláč při spaní v noci 

(30.7.2004 20:19:57)
mám skoro 10měsíční holčičku a dělá to samý.Myslím že to není od hladu,to se děti většinou budí úplně.Ale vzpomínám si,že to dělaly i naše starší děti,každý v jiným věku a přešlo to samo.Myslím,že na to asi recept není,prostě to tak někdy je,ale vydrž,přejde to.
 Jitka, dcera 6m 
  • 

Re: Re: Pláč při spaní v noci 

(31.7.2004 8:46:27)
Díky za odpověď, ono je ale zajímavý, že u prarodičů to nedělá, tam spí většinou klidně a mnohem dýl, než tady u nás v Praze (prarodiče bydlí jedni v Chrudimi a druzí na Vysočině-je tam zřejmě lepší vzduch :-) )
 Pejska 


Re: Re: Re: Pláč při spaní v noci 

(3.8.2004 22:00:47)
Jitu, není. Bydlíme mezi - u Vysokého Mýta a můj devítiměsíční Štěpánek to dělá taky - funí, heká, přeleze přes celou postýlku až je nohama tam, kde měl hlavičku. Většinou zabírá dudlík, který v hlubokém spánku po usnutí ztratí, ale vstávám k němu taky skoro každou noc. Podle mě za to můžou i prdíky nebo pnutí v bříšku a podle zkušeností ostatních maminek, které špatné spaní chtěly řešit příkrmy, to na noc nepomáhá. Kaše a další tužší strava je podle nich vhodná nejpozději k odpolední svačince. Na noc nejlépe kojení, když můžeš, je to skvělá věc. Já kojím Štěpánka ještě teď a do rána mu to klidně stačí. Záleží totiž, jak si děti zvyknou spát a ne jak mají nacpaný žaludeček. V posledních dnech plných aktivit na vzduchu a ve vodě spí mrník dokonce 12 hodin v kuse - od 8 do 8 jenom s mým mlíčkem v bříšku :o).
 Gábina, Kačenka 2 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Pláč při spaní v noci 

(3.8.2004 22:30:32)
Ahoj Pejsko, závist :-). V devíti měsících (resp.od 6. do 13. měsíce) se Káťa v noci budila každou hodinu, teď už je to lepší vstává za noc "jen" jednou nebo dvakrát, ale jde spát v 10 a vstává v 5, přes den si schrupne tak hodinu, hodinu a půl. Taky ještě kojíme a mám pocit, že dokud se bude v noci budit, tak asi nepřestaneme.
Jitko, to, co popisuješ mi taky nejspíš přijde na problémy s bříškem. Vyzkoušeli jste Sab simplex? Je vhodný k dlouhodobému užívání, protože jsou to víceméně bylinky a působí jen ve střívku. Řekla bych, že Kačce pomáhají (od té doby, co je před spaním dáváme, spí líp). Dobrý je taky feniklový čajík. Jo, když kojíte, můžeš Sab užívat i ty. Doporučili mi to, když byla Kačenka malinká a taky to zabíralo. Držím vám palce.
 Pejska 


Re: Re: Re: Re: Re: Pláč při spaní v noci 

(4.8.2004 11:26:24)
To já vím, že mám superspavce. Přes den to ještě teď stihne dvakrát po 1,5 hodině. Jak má mezi spaním pauzu delší než 3 hodiny, je mrzutý a paradoxně hůř usíná a neklidněji spí.
 Jitka, dcera 6m 
  • 

Pláč při spaní v noci 

(5.8.2004 9:54:57)
Sab Simplex jsme zkoušeli, ale to nepomáhá, ale už jsem asi přišla na další důvod, proč někdy tak špatně spí (teď v posledních dnech se to totiž zlepšilo, spí do asi 5h. rána a docela v klidu, vzbudí mě už "jen" tak 5x za noc) - a to účinky úplňku, ja se blíží den úplňku, začne takhle "vyvádět" a až přejde, tak se jí i spaní zlepšuje.. je to asi zvláštní, ale zřejmě to na ňu působí..
 Katarína(38), Jakub(9) 


Re: Pláč při spaní v noci 

(6.8.2004 7:52:59)
Jitka, mám vypozorované, že aj na môjho syna to pôsobí. Aj on má oveľa horší spánok, keď je spln. Normálne sa v noci zobudí iba raz na čúranie a v dobe splnu sa zobudí aj 3-4x s plačom.
Som síce absolútne imúnna voči rôznym mýtom a poverám, ale na tom splne asi niečo bude.
 Soňa, Sonička 2 roky 
  • 

Re: Pláč při spaní v noci 

(20.8.2004 13:19:40)
So splnom ( s úplňkem ) máme problémy aj my. Sonička vtedy pravidelne zle zaspáva a v noci nevie spať sama v postieľke. Vypozorovali sme to za dlhšiu dobu a naozaj sa to vždy opakuje. Zároveň ju občas trápi bruško ( prdíky ), tak na noc jej dávame len ľahšiu stravu, a to mlieko. Skúšali sme predtým krupicovú kašu, ale to bolo večer na ňu ťažké, nevedela vobec zaspať.
 Martina,syn 5 měsíců 
  • 

Re: Pláč při spaní v noci 

(18.8.2004 21:38:58)
Ahoj Jitko, u nás je to občas podobné a musím říct, že napoprvé měto trochu vyděsilo, ale teď už to beru s klidem. Říkám tomu noční dodělávky. Připadalo mi to, jakoby Prokůpek najednou v noci přišel na to jak má tu nožičku přehodit, aby se otočil na záda. Celý den to předtím zkoušel,ale nějak mu to tam docvaklo až ve dvě v noci a tak to musel hned vyzkoušet.Nebo spíš mi někdy připadalo, že to s ním to tělíčko zkoušelo samo.Řeklo si zkrátka:" Hochu, je na čase naučit se otáčet a to právě teď." Jediná vada byla, že zpátky už to neuměl, a tak začal žalostně plakat.
 Jana,2 děti 
  • 

kolik hodin má dítě spát? 

(16.1.2004 19:54:51)
Milé dámy, víte některá, kolik hodin má teoreticky spát 10-ti měsíční dítě?
 věra 
  • 

Re: kolik hodin má dítě spát? 

(16.1.2004 19:58:46)
Teoreticky 12 až 15 hodin za 24 h., ale je to průměr, občas jsou i méně spavé děti..
Ale alespon jednu epizodu spánku během dne, třeba odpoledne, by ještě v tomto věku mít mělo..některé spí dopo i odpo, záleží dost na nich a na tom jak spí v noci..
 PC 


nepravidelný spánek 

(25.3.2004 23:48:46)
Mám skoro šestiměsíčního Adama a sama jsem byla překvapena, když v pěti týdnech přestal spát přes den! Ráno sice spal asi do jedenácti hodin, ale během dne nezabral (pouze když jsme vyjeli ven s kočárkem) - toto období trvalo asi tři týdny. Když potom opět začal přes den pospávat (dopoledne i v podvečer), chodila jsem ho kontrolovat a stále jsem měla obavy, zda není nemocný:-)) Neukládám ho v určitou hodinu - dříve usínal až kolem jedenácté večer (zato ale vydržel spinkat celou noc), poslední měsíc usíná kolem deváté hodiny... Kdybych mohla poslat fotku, sami byste viděli, jak je spokojený...
 karolina 
  • 

Re: nepravidelný spánek 

(5.10.2006 20:26:32)
Myslím,že malé děti mají chodit spát podstatně dříve,protože noční spánek je hluboký a ve tmě,tvoří se při něm ochranný faktor proti nemocem např.proti leukemii.Za světla se tento faktor netvoří.

S pozdravem Karolina
 karolina 
  • 

Re: nepravidelný spánek 

(5.10.2006 20:26:42)
Myslím,že malé děti mají chodit spát podstatně dříve,protože noční spánek je hluboký a ve tmě,tvoří se při něm ochranný faktor proti nemocem např.proti leukemii.Za světla se tento faktor netvoří.

S pozdravem Karolina
 Tereza Gardavska,6mesicuNATALKA 
  • 

Plac v noci 

(13.11.2004 10:43:26)
Ahoj prosim o radu,jak na nocni buzeni me 6-ti mesicni dcerky.Na noc dostane 100ml nemlecne kase-s Omneo mlekem a pak ji dokojim a usne.Saab simpex davam.Spi tvrde cca. do24h,pak se krouti,poplakava,trpi na prdiky.Kolem 0,3Oh ji nakojim a usne.Ale zhruba za hodinu se vse opakuje.Nakojim ji az kolem 4h.Ale i tak se budi skoro po pulhodine.Nespi s nami v pokoji,ale ve sve postylce.Pres den spi dopo-cca 90min. a odpo od 15do16,30h.A to spi jako zabita.Spi moc pres den?Mam ji v noci nechat vyplakat??Nevite jak na ni?Diky za kazdou radu.
 Sagittarius 


Re: Plac v noci 

(13.11.2004 10:47:01)
A budí se tak často, i když si ji vezmeš k sobě do postele? Moje holka byla to samý, ale když jsem ji vzala k nám, tak bylo po prdíkách a spala jak zabitá.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Plac v noci 

(13.11.2004 11:18:59)
U nás bolení bříška trvalo jen asi první 3-4 měsíce a tehdy pomáhalo vzít si dítě jeho bříškem na naše břicho. Asi jim pomáhalo to teplo. V posteli pak s námi už zůstali.
 Tereza Gardavska,6mesicuNATALKA 
  • 

Re: Re: Plac v noci 

(13.11.2004 11:20:27)
Bohuzel i kdyz si ji vezmu do postele,tak je to stejne.Je klidnejsi,ze je u me,ale nejaky vetsi efekt to nema.
 Milena (syn 6 měsíců) 
  • 

Re: Plac v noci 

(11.11.2005 8:54:01)
Ahoj Terezo, máme s naším šestiměsíčním synkem úplně stejný problém. Přes den spí přibližně stejně jako Vaše malá a v noci je to stejné přesně tak, jak to popisujete. Vůbec nezáleží na tom jestli má večer kaši nebo jen kojení, nebo jestli spí v postýlce nebo s námi v posteli. Prostě kolem půlnoci začíná noční kroucení, přetáční, pofňukávání a někdy i pláč ze spánku. Taky si s tím nevíme rady a jsme dost vyčerpaní. Doufáme, že to časem přejde samo a hlavně, že to bude již brzy. Některé děti to tak asi mají.
 martina, dcera Bára 3,5měsíce 
  • 

Re: Plac v noci 

(25.2.2006 10:11:46)
Terezo, Mileno, připojuji se, máme to samé. Spánek od 20 do 24hodin., poté probuzení, kroucení, pláč.....
taky nevíme, co s tím....
 Marta 
  • 

SPANEK MIMINKA 

(12.10.2005 7:41:43)
Mám 6 měsičního syna poslední týden mi vuvec nechce spát přes den naspí tak hodinku a v noci mi knourá pláče někdy se probere a spát nebude a usne třeba nad ránem a v 6 hod má vyspáno mužete mi prosím poradít čím to muže být děkuji
 Jana, 6-ti měsíční Honzík 
  • 

Re: SPANEK MIMINKA 

(12.11.2005 19:23:58)
Zdravím, bohužel máme úplně stejný problém, přes den spíme už od dvou mesíců 3x (někdy 4x) půl hodinky. Večer usínáme mezi 18:30 - 19h a budíme se mezi 5:30 - 6:30. BOhužel od 23h se malý kroutí v postýlce, křičí ze spaní, pláče. Měla jsem pocit, že to jsou prdíky, ale teď se spíš myslím, že to budou zoubky (zatím žádný nemáme). Honzík je hodně aktivní a zvídavý a tak mám občas strach, zda ho nepřetěžujeme velkým množstvím podnětů. Doufám, že se to časem zlepší, prtože si občas ráno připadám jako zombie :-)
 Monika, Matýsek 6 měsíců 
  • 

Re: Re: SPANEK MIMINKA 

(17.6.2007 20:26:01)
náš šestiměsíční Matýsek také nespí v noci moc klidně a přes den spi tak půl hodky dopoledne a venku tak hodinku a půl (vyjímka je pouze pokud jsme po plavání, to potom spí i přes dvě hodiny). Asi tak před dvěmi měsíci se mi v noci budil co hodinu, probouzel se s hrozným pláčem a pomohlo jenom kojení. Taky jsem si myslela, že to jsou zuby ale zatím nám žádný nevyrostly. Asi tak před měsícem se jeho spánek o moc zlepšil. V půl osmý už většinou spinká (s usínáním nemáme žádný problém) a v noci kojím jenom jednou a potom až k ránu. Většinu se vzbudí tak kolem půl sedmé, ale za hodinku zase usne a vstáváme tak v devět. Ale máme ted jiný problém. Protože už se otáčí na bříško a když se v noci vrtí, tak se otočí a neví co má dělat a tak začne kňourat. Na bříšku spát bohužel neumí. Ale já mám postýlku přistrčenou těsně až k posteli, takže ho rychle otočím dám dudlík a spíme dál. Takže se aspon trochu vyspím. Někdy si jdu s ním lehnout i přes a dom. práce většinou dělám až večer usne.
Přeju všem maminám zdravá a veselá miminka.
Monika
 dib (matěj 21.8.05) 


? 

(25.1.2006 10:22:34)
?

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.