| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Choulostivé zranění

 Celkem 16 názorů.
 Radka,syn 3 roky 
  • 

noční cestování 

(30.11.2000 20:56:31)
Můj názor na cestování v noci je velmi kladný.My jsme absolovovali s ročním čertem cestu na dovolenou do Chorvatska (asi 1000 km) a celou cestu spal v sedačce jako andílek. Řekla bych, že cesta byla náročnější pro nás dospělé něž pro syna. Takže nezbývá než Vám popřát šťastnou cestu.
 Iva, Matýsek 8,5měsíce 
  • 

Re: Ke článku: Choulostivé zranění 

(30.11.2000 23:33:02)
Ahoj Káčo,
zhruba ve 4 měsících jsme s Matesem absolvovali cestu do Rakouska, která se z plánovaných cca 4 hodin protahla kvůli dopravní zácpě způsobené nehodou skoro na dvojnásobek.
Vyráželi jsme odpoledne a již na místě jsem chtěla Matesa opláchnout, nakrmit a uložit ke spánku.
Bohužel dopravní situace tomu chtěla jinak a tak když se začla blížit naše spací půl osmá, vytahla jsem pyžamo, přestěhovali jsme přenosnou část kočárku - tašku na zadní sedadlo a vypodložili do roviny. Prcka jsem převlékla do spací kombinézy, řádně nakrmila (kojení), chvíli pomazlila a uložila ke spaní. Protože máme toto zaběhlé i doma, za chvíli spal jako dudek a když jsem ho o půlnoci stěhovala do postele, ani si toho nevšiml.
Vzhledem k tomu, že Adámek je, jak jsem četla, pěkný dlouhán, asi ho už těžko uložíte do "kočárku", ale i v současné době mi Mates dokáže celkem bez problémů spát v tzv.přenosce, i když se třeba jedná o spaní a cestování ve dne.
Šťastnou cestu a pozdrav Tobě i zbytku Skokánků
Iva
PS: Ještě 1x dík za poslanou brožurku.
 Dana, 2 dcery - 6 a 1 rok 
  • 

noční cestování - noční můra 

(1.12.2000 21:20:15)
Milá Káčo, dovoluji si Ti napsat naše zkušenosti s nočním cestováním jen proto, že se mi zdáš taková optimistická a že Tě snad nic nerozhodí. Tedy - u nás to nějak nefunguje. Když jsme jeli s malou dcerou do Itálie, nějak nedokázala v autosedačce usnout na delší dobu - nedá se změnit poloha, nejde se otočit na břicho, je to asi otrava. Nepomohl ani lehký oblbovací prostředek. Dojeli jsme za intenzivního řevu, který se táhl několik hodin a s manželstvím téměř v rozkladu. Podotýkám, že dcera cestuje autem každý den a i dnes v 1 roce mi takto každou cestu zpříjemňuje. Když jsme k cestě použili letadlo, dcera ryčela opět a opět neusnula. Rozdíl byl jen v tom, že navíc vzbudila všechny ostatní děti, takže pak to vypadalo, že ostatní rodiče nás budou lynčovat. Přeju Ti, aby cesta proběhla lépe než naše a bohužel nemám žádnou, ale vůbec žádnou praktickou radu.
 Markéta, Míša 8 měsíců 
  • 

Večerní cestování s miminkem 

(2.12.2000 9:21:09)
Mílá Káčo,

mám s Míšou podobný problém. V sedačce se mu nelíbí, začne se kroutit a křičet. Chystáme se během Vánoc na cestu z Prahy na Moravu k rodičům (asi 300km). Tak už teď přemýšlím, jak na to, abychom ji co nejlépe zvládli. Míša má moc rád vodu, vždycky pěkně dovádí na plavání miminek, ale pak je taky příjemně unaven. Tak mu před večerní cestou napustím vanu, nechám ho v ní vydovádět a unavit, potom ho nakojím, šupnu do sedačky a uvidíme. Takže zatím neodzkoušeno.
Zdraví Tě Markéta
 Káča Skokanová 
  • 

Re: Večerní cestování s miminkem 

(5.12.2000 21:30:01)
Markéto, díky. Dobrý tip, možná to zkusíme taky. Vykoupat, spát a hurá 600 km před náma... Po řádění ve vaně je také utahaný jak kotě. :)
Ahoj Káča
 vobus 
  • 

Re: Večerní cestování s miminkem 

(13.12.2000 9:34:21)
Mila Kaco!
Moc te zdravim, a drzim Ti palce. Tve psani je zajimave. Co se tyce cestovani, tak bych rekla, ze cim je nase dite vetsi, tak je to vetsi problem. Litame od jejich sedmi mesicu Praha/ Tokio dvakrat do roka. Kdyz byla mensi, tak to vyresil dat si ji k prsu, ale co je pohyblivejsi tak je to problem. Ale jen s jizdou v aute. Nejdrive kdyz byla jeste mala, tak v male autosedacce spala byla to pohoda, ale ted kdyz ji dame do vetsi autosedacky, tak za chvili rve a chce lezt po sedadle a k ridici. Je to silene, protoze ja jsem z toho hrozne unavena, manzel na nervy...
Ve vlaku je to v pohode, tak si muze ruzne blbnout a litat na chodbicce. Absolvovala jsem s ni cestu Praha / Ostrava bez problemu, ale kdyz ji chci pripnout v aute, tak je problem..
No drzim palce, aby to s Adamkem bylo lepsi
Zdravi Alice
 Karla 
  • 

Vadí to? 

(3.12.2000 23:58:29)
Tak jako se chlapcům ohrnuje předkožka už v útlém věku, kdy je velké nebezpečí zranění, chtěla bych se zeptat, zda je i malým děvčatům třeba podobné pomoci. Jedna má známá zavádí své tříměsíční dcerce do pochvy oválné kolíky, aby - než dospěje - nedošlo k nějakému srůstu či zakrnění (ostatně jako u chlapců). Mám podobně malou holčičku a nevím...
 Ivana, dcery 13 a 8 let 
  • 

Re: Vadí to? 

(4.12.2000 9:35:34)
Přiznám se, že mě Váš dotaz opravdu šokoval. Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo strkat svým dcerám cokoliv do pochvy.Pouze sleduji, zda nemají nějaký výtok na kalhotkách. To co Vaše kamarádka dělá považuji za naprostý nesmysl a naopak si myslím, že může způsobit svému dítěti nějakou infekci. U chlapců je to něco jiného, protože jejich pohlavní úd je mimo tělo a navíc má na ohrnování předkožky každý pediatr jiný názor. Od své sestry, která má 3 chlapce vím, že jí některý doporučil přetahovat od narození a jiný, aby to nechala až do dvou let bez zásahu. Pokud máte s dcerkou pochybnosti, rozhodně se zeptejte svého pediatra.
 Jana a Anča ,10měsíců 
  • 

Re: Vadí to? 

(6.12.2000 0:15:54)
Proboha holky, co je to za blbost???? nebo jsem tak zaostalá? v žádné chytré knize jsem nikdy nic podobného nečetla!!! Chudák holčička, vždyť ji to musí trápit!
Kdo to kdy slyšel, že by pochva mohla zarůst! jE MI JÍ (TÉ MALÉ) LÍTO, NEMOHLA BYS S MATKOU PROMLUVIT,PROSÍM. JANA
 Monika , syn 4 roky 
  • 

Re: Vadí to? 

(3.1.2001 16:36:04)
Nezlobte se, ale Vaše kamarádka asi není úplně normální a bojím se, co bude dělat, až bude holčička větší. Nemůžete ji "nahlásit" alespoň u doktora, aby jí to vymluvili?!
 Lucie, syn, 8 měsíců 
  • 

Re: Vadí to? 

(14.3.2001 20:20:06)
Milá Karlo,
člověk opravdu kolikrát jen žasne, jaké pitomosti si druzí dokáží vymyslet. Musím říct,že nápad vaší kamarádky si dokážu vysvětlit jen dvěma způsoby. Buď je mírně zvrhlá a své dítě vlastně týrá nebo má záchvat mateřské přepečlivosti. V tom případě byste jí měla doporučit, aby v rámci prevence ucpala kolíčky své dceři také nos, uši a zadeček. Speciálně velký špunt pak ať si přichystá do pusinky, protože i tu musí pěkně utěsnit pro případ, že by její malá náhodou přestala na chvilku plakat bolestí a nepohodou ze špuntíku v pochvě. Taková zarostlá pusinka dokáže pozlobit. Lucie
 Jana + Matěj 7 měsíců 
  • 

Cestování v noci 

(5.12.2000 20:10:39)
Ahoj Káčo a Adámku,
moc Vás zdravíme a děkujeme že tak pěkně píšete. Co se týká nočního cestování jestli jsme s Matějeme do Chorvatska když mu bylo pět měsíců. Obě cesty se konaly v noci a proběhlo to výborně. Musím říct, že Matýsek spal v sedačce lépe než doma v postýlce, vzbudil se asi dvakrát na kojení, doma to je asi desetkrát. V Chorvatsku jsme strávili týden na lodi a taky to bylo super. Ale teď vlastně nevím jestli jste náhodou už na tom Slovensku nebyli - jestli ano tak mi napiš jak cesta dopadla.
A kdyby jsi měla nějaký recept na spaní, tak si ho ráda přečtu. Psala jsi, že Adam pěkně spí celou noc. O tom si můžu nechat jenom zdát. Matěj se hrozně často budí a není to snad ani hladem. Většinou skončí u prsu, protože na vyřvání nemám nervy.
Mimochodem, nechodíte náhodou plavat do Juklíku?
 Káča Skokanová 
  • 

Re: Cestování v noci 

(5.12.2000 21:27:08)
Ahoj Jano,

ještě jsme na Slovensko neodjeli, plánovaný odjezd je tento pátek (8.12.). Tak doufám, že bude Adámek spořádaný cestující jako Tvůj Matěj.
Poslední dobou bych bohužel ten recept na spaní potřebovala taky. Adámek se začal v noci budit a většinou, no vlastně pokaždé, skončí také u prsu. I když v noci na dnešek se vzbudil jen jednou o půlnoci, dál spal až do 7.15. Musím ho pochválit :) Aspoň mám o čem psát do dalšího pokračování...

A do Juklíku (Luka) plavčit chodíme, vždy v pondělí po poledni. Vy taky?

Ahoj Káča
 Jana + Matěj 7 měs. 
  • 

Re: Re: Cestování v noci 

(6.12.2000 10:04:55)
Ahoj Káčo,
my chodíme taky do stejného Juklíku ale v úterý v poledne.
To je škoda.
 Lenka, Vojtíšek 6,5 měsíce 
  • 

Re: Re: Re: Cestování v noci 

(12.12.2000 21:35:47)
Zdravíme všechny "internetové maminy"
Až přijdete na lék na spaní rádi si ho dojdeme koupit. My totiž také většinou tak 5x za noc končíme u prsu ( ještě že je mám...) Těším se na celou prospanou noc. Teď začal Vojtíšek spát na boku, zdá se mi to lepší. Uvidíme...
Nemáme ale potíže s cestování. Pravda na Slovensko jsme nejeli, ale tři hodinky Vojtík vydrží v autě v pohodě. Tahám ho chudáka s sebou všude od narození a tak si asi už stačil zvyknout. Naopak v autě usne téměř vždy a velmi rychle.
Štastnou cestu Kačko a Adame! A brzy napiš!
 Dáša (3 děti) 
  • 

Noční cestování 

(7.12.2000 13:02:00)
Máme 3 děti a cestujeme nejraději v noci. Je to přece jen čas, kdy jsou děti zvyklé spát. Horší je to pro dospělé, ale dá se to vydržet. Přeji šťastnou cestu.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.