| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Šup na bříško

 Celkem 26 názorů.
 Magda 2 děti 
  • 

Málo mléka.... 

(10.11.2000 10:04:01)
Milá Káčo,
nevím, jestli je to pro Tebe ještě aktuální, ale mně při momentálním nedostatku mléka vždycky pomůže trojice: najíst se, napít se, vyspat se, nejvíc to spaní. Zdá se mi, že úbytek mléka je hlavně následek únavy. Spíš než noční odstříkávání se mi osvědčilo noční přiložení, klidně i spícího savce, neprobudil se. Hlavně se zbytečně nebudit, jdu si třeba i lehnout vedle, mimino donese na kojení taťka.
Jo, a nevim, jestli Ti to taky na horké lince řekli jako mně, ale když se odstříkává, dostaneš z prsu vždy míň, než kolik by mimino vypilo.
Když jsem první dítě zhruba v tomhle věku s lítostí začala dokrmovat z lahve, měla jsem po týdnu najednou zase nalitá prsa, ale chlapeček se už kojit nechtěl...
Holčičce je už skoro 9 měsíců, menstruace se mi už jednou objevila, ale nepozorovala jsem ani úbytek mlíčka, ani že by jí nechutnalo, jak se někdy říká.
Mějte se moc pěkně, držím vám palce.
 Jana, 3 dcery (12,7,půl roku) 
  • 

Bolavý palec 

(10.11.2000 22:35:19)
Milá Káčo,tak stejný problém s palcem na levé ruce mám taky. Přemýšlela jsem čím by to mohlo být a napadlo mě, že jde určitě o natažené vazy od nošení mé nejmladší, osmikilové dcery. Nosíš--li Adámka na levém boku a přidržuješ-li ho levou rukou, asi to tím bude.
Mějte se krásně. Jana
 Jana, dcerka Karolínka necelé 4 měsíce 
  • 

Re: Bolavý palec 

(19.12.2000 1:42:48)
Hlásím se taky do klubu - i já vlastním bolavý palec na levé ruce. Mě zase napadlo, jestli to nemůže být tím, jak pri kojení přidržuji prs - jelikož jsem pravák, tak pravý palec je víc trénovanější a tolik mu ten nezvyklý úchop nevadí. No nevím.
Každopádně mám s palcema víc trápení - bolí m i ty u nohou, ale to zřejmě od kojení nebude :-), je to odřené od bot.

Přeji všem klidné a tiché Vánoce.
Jana
 Markéta, 10měsíční Veronika 
  • 

rada 

(11.11.2000 20:30:59)
Skokánci,
gratuluji k rostoucímu fešákovi a k několika popisům situace:
- muž doporučuje (je jako farmakolog autorem publikace léky v těhotenství a píše léky v laktaci) Dolgit spíše ne. I když, jak vzkazuje, pokud doktor tvrdí opak, je to jeho odpovědnost, protože posuzuje riziko léčitxneléčit.
- s tím buzením v noci se opravdu neradujte. Dlouhé měsíce jsem se střídavě radovala z prospaných nocí a horovala nad těmi probdělými.
- kokosovou matraci s proleželou hlavou máme taky, bohužel ne štěstí na dobré prodavače. Ségra čeká v prosinci kluka, chce tuto matraci také, takže mám další trumf proti.
Mějte se moc fajn, jdu uspávat miminko, tatínek je zničen.
 Káča Skokanová 
  • 

Re: rada 

(13.11.2000 17:08:07)
Ahoj Markéto,

díky za informace. Potvrdila jsi mi myšlenky a Dolgit radši nemažu, mám tu vystavenou krabičku a při pohledu na ni si jen vzpomenu na toho "doktora-nedoktora". Naštěstí k němu jdu jen když už je mi opravdu ouvej, takže mě tam (doufám) dlouhou dobu neuvidí.

Mějte se pěkně,
Káča
 Lenka (Šárka 6 měsíců) 
  • 

Re: rada 

(13.11.2000 22:07:07)
Markéto a Kačko díky,
tématem o Dolgitu jste se trefily do černého. Akorát mě začalo docela fest bolet zápěstí. Než jsem měla Šárinku, vždycky jsem šáhla při těhle potížích po Dolgitu a nikdy by mě nenapadlo, že se nemůže použít při kojení. Tak teď tiše trpím a nemažu.
Tak Kačko ať se Ti palec brzy uzdraví, zahojí, přebolí.
Lenka
 Zdena,syn 5 let,další syn na cestě 
  • 

Dolgit krém 

(15.11.2000 13:37:29)
Ahoj Káčo,
jsem lékař-biochemik a jsem přesvědčená o tom,že vzhledem k malé ploše,na kterou krém aplikuješ a k minim. množství,které přechází do cirkulace se Dolgitem klidně můžeš namazat.Já osobně bych to klidně udělala,trpět bolestí je v tomto případě zbytečné.Opatrnosti je třeba v případě celkově podávaných léčiv,to jistě,ale brát doslovně každý příbalový leták,tak nepolkneš nikdy žádnou pilulku.Přeju Vám hodně radostí s Adámkem,Tvoje příběhy jsou moc prima a ráda jsem si při nich zavzpomínala a ještě víc se těším na to,co přijde.Ahoj Zdena.
 Irena, dcera 5 mesicu 
  • 

malo mleka 

(15.11.2000 22:09:31)
Ahoj Kaco,
taky se u nas objevil problem s nedostatkem mleka. Resila jsem to vydatnejsi stravou a hlavne zvysenim prijmu tekutin. A pomohlo to.
ika
 Eva (Martin 2,5 měsíce) 
  • 

Dík 

(17.11.2000 16:51:48)
Ahoj Káčo, Tvoje články mě hrozně povzbuzují a strašně se těším až můj Martínek bude tak veliký a šikovný jako Adámek. My zatím slavíme úspěch s občasným úchopem hračky, hlasitým smíchem (nejraději ve 3 ráno) apod. Martínek je přikrmovaný od měsíce, kdyby potřebovala, jak na to máme už dost praxe a známe všechny druhy umělého mléka.
Mějte se krásně a ještě jednou dík.
Eva
 Markéta(3měsíční Lucinka) 
  • 

plavání 

(17.11.2000 23:48:23)
Ahoj Kačko,ráda si čtu Tvůj deníček a ráda bych věděla,jaké máš zkušenosti s plaváním Adámka.Také bych ráda někam chodila.Mějte se krásně a děkuju.
 Káča Skokanová 
  • 

Re: plavání 

(25.11.2000 22:52:46)
Ahoj Markéto,

chodíme plavat do Juklíku na Luka. Jsme tam moc spokojeni (jak vybavení, tak i instruktorky) a taky je to asi pro nás nejblíže bydlišti.

Adámek je vodní živel, takže problém, že by se bál vody, nebo při hodině plakal, jsme neměli. Ne nadarmo se jmenuje Skokan - ve vodě jeho pohyby nožkama silně připomínají žábu... ;-) Skoro celou dobu ve vodě si žužlá hračky, kouká kolem a je nadmíru spokojen. Minulou hodinu jsem mu na posledních 10 minut hračku vzala a zjistil, že se dá rukama docela slušně cákat na všechno a všechny okolo (hlavně na máminy brýle).
Takže se s Lucinkou do plavání určitě dejte, moc se nám to líbí.

Vodě zdar!
Káča

P.S. Po plavání je unaven tak, že samovolně usíná ještě před tím, než ho dáme do auta. :)
 Markéta(Lucka 4,měsíce) 
  • 

Re: Re: plavání 

(27.11.2000 20:00:45)
Ahoj Káčo,děkuju za tip.Už jsem si domluvila termín plavání v JUKLÍKU ve Vršovicích a od ledna jdeme na to!Jenom mi prosím Tě poraď ,jaká je asi teplota vody.Aby jsme se stačily připravit.Zatím ji koupu ve 35,C.Díky moc a pozdravuj Adámka.Markéta
 Káča Skokanová 
  • 

Re: Re: Re: plavání 

(27.11.2000 22:26:06)
Milá Markéto,
můžeš postupně začít s ochlazováním vody. Plave se ve 30°, nevím jestli je to ve Vršovicích stejné. My jsme postupně přešli z 35° na 30° asi během 2-3 týdnů úplně v pohodě.

Dneska na plavání Adámek bavil všechny kolem. V dalším díle eMiminka o tom napíšu víc, snad to stihnu ještě do konce týdne.

Ahoj Káča
 Jana, 12.týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: plavání 

(5.12.2000 11:12:36)
Ahoj Káčo,
piš, piš, piš.Včera se objevila na hlavni straně upoutávka na nový díl deníčku, ale asi se to nějak technicky nepovedlo - nenaskočila.Doufám, že se to brzy zprůchodní, protože určitě nejsem jediná zvědavá, co Adámek nového provádí.
Mějte se všichni hezky.
Jana
 Markéta, Lucinka 6 měs. 
  • 

Re: Re: plavání 

(24.1.2001 21:07:21)
Ahoj Káčo.
Mohla bys mi prosím napsat, k jaké chodíte s Adámkem instruktorce a jak jste s ní spokojeni? A nevíš, jestli se dá instruktorka vybrat?
Díky Markéta
 Káča Skokanová 
  • 

Re: Re: Re: plavání 

(2.2.2001 21:00:10)
Ahoj Markéto,
plaveme s Lenkou, předvánoční kurs jsme měli s Milenou. Spokojená jsem s oběma instruktorkami.

Jestli se dá vybrat, to nevím, zapsali nás rovnou, vybírat jsem si ani nemohla. To proto, že jsme začali opožděně, než je pravidelný začátek kursů. A teď pokračujeme dále, takže jsem se ani nemusela přehlašovat.

Pěkné plavání,
Káča
 Kristina Janderova, redaktorka TV3 
  • 

kontakt 

(18.11.2000 11:01:28)
Vážená paní Skokanová,
ráda bych natočila reportáž o Vás a Vašem e-miminku. Jestli máte zájem, mohla byste se mi prosím, co nejdříve ozvat? Moje tel. číslo: 0602 451 989.
Děkuji. Kristina Janderová
 Hanka,bezdětná 
  • 

Re: kontakt 

(22.11.2000 21:48:00)
Super nápad. A jestli se Káča rozhodne pro, doufám, že se tu na stránkách dovíme včas, kdy se reportáž bude vysílat.
 MONIKA,DCERA 3ROKY 
  • 

Re: Ke článku: Šup na bříško 

(20.11.2000 7:34:27)
U nás to nočné pochodovanie po postielke a nohy trčiace z postielky viedlo k tomu ,že som celú noc naprávala Petru v postielke.Na každé buchotanie postielky som sa budila.Kým dieťa spalo celú noc,ja som naprávala.Náš problém vyriešila až sieťová postielka-ohrádka.Všetci sme sa v noci vyspali,dokonca sme mohli Peťku presťahovať do detskej izby.
 Lenka, syn 9 let 
  • 

rada - málo mléka 

(22.11.2000 10:02:42)
Milá Kačko,
už dlouhodobě čtu Tvoje příjemné povídání. Váš Adámek je rozkošný chlapeček.
Svého syna jsem kojila dlouho (23 měsíců)na doporučení lékařky, protože se synovi objevil v sedmi měsících atopický ekzém. Osvědčilo se mi popíjení fenyklového čaje, který mimo jiné i podporuje tvorbu mléka a současně jsem si říkala, že možná navíc prospěje i synovi jako prostředek proti nadýmání (pokud je ovšem možný přenos těchto účinků přes mléko).
 Libor (medik) 
  • 

Re: rada - málo mléka 

(4.5.2001 12:50:51)
Popíjení fenyklového či kmínového čaje matkou v době kojení určitě přispívá ke snížení nadýmavosti dítěte. Jen je třeba, abyste při pití těchto čajů asi prvni týden až dva nezkoušely jiné nové potraviny. Pokud by se totiž u miminka vyskytla nějaká reakce, bylo by obtížnější určit, z čeho. Také je dobré, aby se matky alergičky nejprve poradily s lékařem.
 Milada, dcera 6m., syn 5 let 
  • 

Re: Re: rada - málo mléka 

(4.5.2001 22:37:29)
Vážený pane Libore,

to, že fenyklový čaj může i alergizovat (když matka kojí a pije ho proti nadýmání miminka) jsem se např. já dozvěděla dost pozdě, až když dcera měla již atopický ekzém. Obávám se, že tuto informaci neví spousta maminek, ale je velmi těžké určit, co je "spouštěčem" alergie - to by kojící maminky nemohly jíst ani pít vůbec nic. Minulý týden jsme byli s dcerou u alergologa a ten mi na otázku ohledně skladby potravin odpověděl - musíte to vypozorovat. Dokonce řekl, že např. jahody, pokud budou dobře omyté mohu jíst - což mi přišlo dost divné, vždyť jahody jsou velmi známé svou alergizací.
Moc Vás prosím, pokud se v tomto oboru trochu orientujete, určitě napište své rady, nejlépe do rubriky Když nám něco schází.

Děkuji předem za všechny maminky
Milada
 Andrea Balejová,dcery 7let a 7 měsíců 
  • 

hladovci 

(24.11.2000 21:46:41)
Milá Káčo,
přečetle jsem si Tvoji kapitolu o kojení.Moje první dcera byla stejný nenasyta a já nevydržela a začala jsem s přikrmováním. Do dvou měsíců bylo po kojení. U druhé jsem byla trpělivější a kojila pořád. Bylo to hrozné, Terezka jedla stále a stále. Po hodině, nebo po hodině a půl ve dne i v noci a vcelku málo spala a byla dost plačtivá. Tady musím pochválit svého manžela jirku, který mi moc pomohl. Všem maminkám přeji takového. Ale dost chlubení. Situace se uklidnila asi až v pátém měsíci.Jedla stále dost často,ale mezi kojením už byla klidnější a dala se "zabavit".
Chci Ti jenom říct že se vyplatí to vydržet.Jseš dobrá, držím palec.
A ještě nakonec: pomalu přecházíme na pevnou stravu a kojení je míň /na to jsem se těšila/ a mě to najednou nějak chybí :))).
Ahoj Andrea.
 Simona 
  • 

Kokosová matrace 

(24.11.2000 22:47:10)
Ahoj, Káčo,

mám holčičku, jen o 5 dní mladší, než je Tvůj Adámek. Přeji Ti, ať Vám dělá tolik radosti, co náš mrňousek nám.
A teď k té matraci. Já jsem si jí koupila také, protože prý je jedna z nejlepších. Samozřejmě už je taky pěkně proleželá, hlavně pod hlavičkou je pěkný důlek. Nevěděla jsem, jestli je to na reklamaci, takže po Tvé zkušenosti to zkusím také a uvidíme ...

Zdraví SIMONA
 Lenka, Matyáš pátý měsíc 
  • 

Plavání 

(22.2.2001 21:04:43)
Káčo,
Vaše příspěvky jsem četla ještě když jsem chodila do práce a čekala Matýska. Jsou super!!! Moc mi pomáhaly. Nyní jsme se konečně! napojili na Internet i doma a tak jsem si je zase začala číst.
Myslíte, že byste mi mohla napsat, kam chodíte plavat? Také bych moc ráda začaly chodit, ale nevím kam.
Děkuji moc
Lenka
 Káča 
  • 

Re: Plavání 

(10.3.2001 16:07:38)
Ahoj Lenko,

omlouvám se za pozdní odpověď, stěhovali jsme se, takže jsem byla skoro 3 týdny bez internetu... :( Plavat jsme chodili do Juklíku na Luka. Koukni na www.juklik.cz

Teď bydlíme daleko, takže se po plavání teprve poohlédnu po okolí.

Káča

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.