| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

KRÁSNÝ KVĚTEN:))

 Celkem 134 názorů.
 Pety- B 2004 


KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(1.5.2008 11:08:29)
Ahojte,
zdravím,tak co ,byly jste na sletu čarodějnic:-D?ŽE TU NIKDO NEBYL?
Dnes se do průvodu nechystám:-),vlajky jsou vyvěšeny;).Ale svátek práce slavíme prací,já jsem teď skončila s drhnutím koberce,rýžákem:-©:-©,zítra asi nepohnu rukama a budu mít svátek nic nedělání:-D a před chvílí volal manža,že na tom bude obdobně ,jako já,pomáhá bratránkovi,bude dělat nové podlahy a musí je vyrovnat,tak dělají kangem;((
A náš miláček Bájka je na pouti~s~R^ s dědákama.

A VYPADÁ TO ,ŽE NÁS PŘÍJMOU DO ŠKOLKY ,CO MÁME 1 MIN.OD DOMUR^.Byla jsem se ptát ředitelky,říkala ,že má 75 přihlášek a po zápisu chtěli ještě další,ty odmítla.Bude brát 40 dětí a říkala,že to celé ještě nemá hotové,ale má u nás poznámku-NA PŘIJETÍ-R^.Co jsem s ní mluvila,tak Bájka zůstala na zahradě s dětmi,hned se jí 3 holčičky ujaly ,hráli si s ní ,natrhaly kytičku,nemohla jsem jí z tama dostat;).A budou jím ve školce teď někdy dělat nové hřiště,jsou v tom norském programu v 1.etapě,tak jsem ráda,že si to Bájka užije.
Je to u vás taky tak ,že se hlásí moc dětí a musíte se hlásit do více školek?/I když vlastně ,u vás většiny to není, tak aktuální,vy už většina chodíte do MŠ/

Tak se mějte a nezapomentě se dnes líbat pod rozkvetlým stromem~s~:-D
 macčí,Matyáš04,Richard08 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(1.5.2008 16:55:53)
Ahoj všichni :-)
tak zase po dlouhé době hlásím,že ještě žijeme.Prohlédla jsem fotečky a děti jsou moc krásné (rostou tedy jako z vody ) už se snad těším ,až budu mít prcka doma. Mám ještě tři měsíce do termínu a už teď se sotva valím,není to kilama - jen mě všechno bolí nějak víc než minule (alespoň mi to tak připadá )~g~
S Matesem jsme začali chodit na logopedii (paní dr. se ze začátku bránila,že je ještě moc malý,ale trvala jsem na svém - tímto děkuji Gothic- a myslím ,že mu to moc svědčí - Né,že by začal zázračně mluvit,ale je ta komunikace trochu lepší) Hlavně máme spoustu nové zábavy,když už na ten jeho fotbálek nemám fyz. fondy :-)
No a k mému velkému překvapení M. přijali od září do školky (nevím co jsem do té přihlášky napsala ,ale je to tak ) tak jsem zvědavá jak to budu zvládat. Muž má rozplánované prázdniny od června do září tak ,že mi na porod vyčlenil dva týdny kam se musím trefit,pokud mě má do porodnice odvézt .........tak asi půjdu pěšky ~k~
no a v září bude asi za velkou louží,tak se s dětmi budu muset poprat tak,aby to vše klapalo ........ naštěstí šla moje máma teď do důchodu,tak to snad spolu zvládnem - podle hesla co nás nezabije to nás posílí,že :-)
Mějte se tu všichni moc pěkně a užívejte hezkého počasí - snad se zase brzo zastavím,už mám nový počítač (ten starý mi M. prolil džusem) tak je to snadnější
 Jana + 4 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(3.5.2008 15:12:26)
Ahojky, Macčí, držím palce do poslední třetiny a přeji hodné miminko :-)

Pety, tak co, vzali Vás do školky?

Jak trávíte svátky? Já dnes s dětmi vyrazila do Botanicu v Ostré a opravdu jsme si to užili. Jen to není ideální pro kočárky a cena trošku vyšší, ale jinak R^ Vlakem z Masaryčky je to necelá hodina, od vlaku pěšky pomaloučku 15 minut. Je to na krásně pohodově strávený den, dá se vyzkoušet střelba z luku, výroba hrnku, svíčky, provazu, atd. atd. A Keltské palačinky byly bez chyby. Dneska byla slavnost Den s koněm, takže o to zajímavější (i bohužel dražší)
Prosím prosím, pokud máte dobré typy na výlety zvlášť kolem Prahy, ale i jiné, sem s nimi.


Moji miláčci čekají na koníčky


V klášterní zahradě
 Leny,Laila 11/04,Sabrina 10/07 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(9.5.2008 21:00:06)
Pety, máte štěstí s tou školkou :-) Tohle by byl zázrak, kdyby se mi poštěstilo. Tady u nás na vesnici teď rozšiřují školku. Dozvěděla jsem se to na vítání občánků, byla tam učitelka i ředitelka, hrozně sympatické, i děti byly moc fajn. Jenže možnost, aby tam Laila nastoupila, by byla až od příštího roku. Jinak bych ji musela vozit 15km. Tak uvidíme jestli počkáme a dáme jí pak tady, nebo jestli to zkusíme v září, ale mě to dojíždění fakt hrozně nevyhovuje!

Macčí, držím moc palečky :-) Zase brzy napiš!!

Jinak pro pamětníky.... Předevčírem se Blíženkyni narodil Tomášek :-) O dva týdny dříve.

Jani, vy jste úžasní výletníci :-) Fotky jsou moc krásné a na té fotce nahoře si jsou Šimonek a Bětuška stráááášně podobní!!

U nás je teď hodně blbé období Rv Sabrinka dostala minulý týden v neděli průjmy, a to fakt fest. V noci do toho horečky, a to takové, že po Nurofenu měla do 2h zase skoro 39. No pak začala i zvracet a tak bylo založeno na průser! No tak hned k doktorce, diety, telefony na mobil 2x denně.... Včera jsme byli na Bulovce, dnes opět u naší doktorky. Stále jsme jí průjmu nezbavili, je to už 6 dní, ale není to už alespoň voda. Na Bulovce nám poradili dietní mléko, začali jsme včera večer. Předtím jsme do ní dva dny nedostali vůbec nic, jen čaj. Zhubla už půl kila. Ale dnes začala jíst! Ale úplně se bojím radovat. Do toho jí vyrostl druhý zoubek. No nemá to jednoduché.
Včera to chytila Laila, zvracela, horečka, dnes průjem. Tak má taky dietu.
Je to náročný, úplně na palici. Tak se držte zdraví!
 Pety- B 2004 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(9.5.2008 21:49:47)
Ahojte,
LENY-tak doufám,že jsou holky na tom líp,jak jsi to tady psala ,co holky mají,hned jsem si vzpomněla ,jak měla Bájka rotavir.BRRRR:-©;((Bylo to něco podobného,ale ještě měla bolesti bříška,že když nespala,tak plakala.Mě nejedla 5 dní,ale i málo pila,mudra se bála dehydratace ,tak jsme byly v nemocnici.
Tak hlavně ať jste v pohodě,musí to být pro vás všechny náročné..

Co se týče školky,jdu se zeptat na konečné rozhodnutí v pondělí/máme přijít po 15.5/,protože co mám ještě tu druhou školku 20min.od domu ,tam je přijata,tak tam máme přijít na info schůzku a kdo nepřijde ,bude se to brát ,jako nezájem o přijmutí a bude nahrazen dalším zájemcem.Ale ředitelka té MŠ co máme u domu,říkala,že to vypadá na přijetí,tak si myslím,že to klapne.
Leny -asi bych tu školku odložila ,být na tvém místě.Bude to lepší pro všechny,cestování v zimě,by bylo náročné,nebo když S.onemocní a navíc by Laila mohla dotáhnout, nějakou nemoc z MŠ,ona by ji zvládla v pohodě,ale pro S.by to bylo náročnější.
Jinak teď často brouzdám po MMB a vybírám něco Bájce do MŠ,protože si myslím,že budem potřebovat daleko víc oblečení,protože vidím ,jak chodíme z hřiště a jak bude jíst bez bryndáku,tak myslím ,že přesně odhadnu ,co měli k jídlu;)~j~

Jej to jsem se rozepsala,promiňte:-D;)

Jo a ještě ,zítra malujem chodbu:-©,na zelenou,asi takovou ,jaký je ten rámeček pro příspěvekR^,když píšete.
 Amely 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(10.5.2008 19:15:43)
Ahoj všichni! Koukám, je hezky a nic moc se tu neděje.Tak využívám příležitosti, že mám Danielku poprvé na víkend s babičkou na chatě a mám trochu času brouzdat po netu - od rána se učím na zkoušky letního semestru, tak si aspoň trochu odpočinu. Předně bych chtěla popřát Blíženkyni k Tomáškovi! Další miminko k listopaďatům - to je letos krásná úrodička :-) Chtěla jsem se zeptat na nějaký typ na dovolenou u moře. Ještě jsme s Danielou nikde nebyli a letos bychom to chtěli poprvé zkusit. Nejdřív jsem uvažovala o Egyptě, kde byla vloni tchýně i švagrová.Byly nadšené, že je tam aquapark přímo u hotelu a skvělé jídlo, ale nakonec jsem to zavrhla, protože je tam prý hlava na hlavě a uprostřed sezóny strašné horko. To by asi nevadilo Danielce ani mě, ale manžel na nějaké davové dovolené není zrovna ten správný typ. V podstatě je mi jedno, kde by to bylo, ale chtěla bych, aby se dalo jít někam i mimo hotel, aby tam bylo nějaké vyžití pro malé děti - dětský bazén, hřiště apod. a moře taky vhodné pro ty našed prcky. Jo a pokud možno letecká doprava. Na ubytování mi zas až tolik nesejde, žádný luxus nepotřebujeme, spíš by vyhovoval nějaký menší hotel nebo apartmán, než kvanta lidí jak v Podolí.Aby bylo okolo na co koukat,hezká příroda, městečka ... Vím, že většina z vás pravidelně k moři jezdí, tak třeba něco poradíte. Předem děkuju za typy.
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Ahooooj 

(11.5.2008 6:45:04)
Ahoj, hlasim, ze zijeme a vse u nas ok...
Predne gratulace Blazinkovi! A moc drzim palecky do finise Macci... Pro me byl 3.trimestr dost narocny. A tak jsem stastna, ze uz mam vse za sebou a deticky hezky u sebe :o)
Jinak je to paradni mit mimco na jare, desne si to uzivam, jsme porad venku, po vyletech (Okor, Cerveny Ujezd, Beroun-medvedi) atd. A tak mala je zlata, nema cas ani brecet. V noci vstavame 2x na kojeni, ale zbytek noci spi. To me rano spis kolem 6 budi Filda nez ona :o)

A hazim tapetku...

S bráškou...

Paseme...

Smějeme se...
 Gothic 


Re: Ahooooj 

(11.5.2008 9:49:16)
Cacanda-malá Klárka to je celý Filípek, vidno, že sú súrodcenci!! Hlavne na tej prvej foto!!


Amely-ja som bola celkom spokojná v Šibeniku-Solaris je to v Chorvátsku, dosť populárne pre rodiny s detmi. Sú to 4 hotelové komplexy, ale inak naokolo nič iné, takže ja napriek tomu,je tam pomerne klud, pláže sú velké, takže skutočne celkom súkromie a to aj v hlavnej sezóne. Najlepší je hotel Ivan a Jure ale tie sú dosť často velmi skoro vypredané. V Ivanovi je aj detská herňa, keď sme boli my, ešte bola zavretá boli sme posledný predsezónny týždeň. Na pláži sú 2 ihriská, jedno menšie, jedno mega velké, skákacie blbosti, zmrzka, je tam aj detský klub so slovenskými, alebo českými animátormi, každý hotel má svoj bazén a bar, varili tam dobre, aj hotel v pohode. Kúsok odtial je šibenik, dá sa ísť aj busom, alebo autom, je to kúsoček.

Tak isto je tam cca 5km odtial nákupné centrum niečo ako napr. zličín s detským kútikom.


Nie je to síce letecky, ale podla mna sa do šibenika lieta, takže by sa dalo aj lietadlom, len sa to zbytočne predraží, neviem ako od vás, ale my sme tam boli asi za 7-8 hodín, šli sme na noc a bolo to fakt v pohode, samá dialnica.
Sú tam oblázky, ale pred jedným hotelom je aj piesková pláž, voda tam bola čistá, je to jedna z naj pláži chorvátska má modrú vlajku.Je tam dalej aj kemp.
čo je tam úplne super je pomerne nový wellnes, ten je fakt úžasný, ani nebol moc plný a je zadarmo pre všetky hotely, sú tam bazény, vírivky, malý bol skoro furt tam :-))
Proste pre mna pre deti raj. V. si to tam moc neužil, lebo autista no. vadilo mu, že musí mať plavky, nenormálne za to vrieskal, že proste doma nemá a tam má, sa mu narušil rituál, vadila mu jedálen, celý týžden do nej nevkročil, vkuse bol na mne len prilepený, takže aj keď s nami boli naši, tak som si vôbec neoddýchla. vadilo mu skoro všetko, v mori sa nekúpal, jedine ten wellnes mu učaroval a naučil sa tam plávať len z rukávkami :-)

Mám to celé nafotené, tak keby si chcela, pošlem ti foto skypom

Úžasná je aj Corynthia na Krku, to je fakt blizučko, tam to ale práve bola "masovka" pláž tam je dosť malá, piesková, všetko ostatné ale super, super jedlo, také, že ho hodnotím ako naj zo všetkých dovoleniek, izby tiež v pohode,hned na pláži, tiež úžasný wellnes s detskými atrakciami, detské ihrisko vonku, jedno aj na pláži, krásna promenáda

My sme proste taký chorvátskový :-))


Kamoška si zase chváli Taliansko-Bibione, síce tam chodí dosť ludí, ale vraj tam je proste o 22,00 večierka a je tam klud. Oni boli v nejakých apartmánoch priamo cez talianov a nevedia si vynachváliť, ani to nevyšlo draho. Len tam treba rok dopredu rezervovať :-(

V grécku som ešte nebola, naši boli na Kréte a boli spokojný, akurát tam si dosť ludí stažuje že sú tam často mega vlny a nedá sa ani kúpať.

Egypt-tam bolo fakt super, ten Palm beach môžem len doporučiť, pre deti raj, detský klub s hernou, krásne ihrisko, all inclusive perfektný, proste tam bolo všetko a my sme tam navyše nemal kde minúť korunu, všetko tam bolo. Tiež sú tam bazény aj more s pieskovou plážou.

 Amely 


Re: Ahooooj 

(11.5.2008 14:26:51)
Gothic díky moc! Ty prostě nezklameš nikdy a vždycky ochotně poradíš :-) Mimo jiné - díky tvé radě jsem koupila prkýnko na záchod se schůdkama v Kice a Daniela se díky němu během měsíce naučila chodit kakat na záchod.Do té doby to byl neustálý boj s psychickou zácpou a bobkama v kalhotách.Teď už jsme asi měsíc úplně bez nehod a je to teda úleva - zvlášt kvůli školce. A ona má z toho takovou radost :-) Dokonce už nemáme ani pleny na noc.Pořád jsem čekala, až bude mít ráno suchou plenu, že pak začnem trénovat, ale ona jí měla vždycky ráno úplně nacucanou. A pak jednoho krásnýho dne pleny došly a zapomněla jsem je koupit, tak jsem vypodložila postel nepromokavýma podložkama pro miminka a šoupla jí spát bez pleny - to bylo cca před dvěma měsíci.A k mému velkému překvapení byla ráno suchá a nakousala se vyčůrat za záchod. Od té doby měla jen jednu nehodu když se večer nalévala šťávou a odmítla se jít vyčůrat. Kdybych čekala, až bude ráno suchá, tak má asi plínu do patnácti :-) Na ten hotel Ivan jsem se dívala, vypadá teda naprosto skvěle a dá se tam i doobjednat autobus. Stejně teď musíme počkat, jak všechno dopadne. V pátek jsme se dozvěděli, že firma kde 10 let pracuju prodala část firmy jinému majiteli a vůbec nevím, jak to budu mít s prací.Bude nás tam potřeba mnohem míň a o své super místo jsem přišla díky mateřské - dělám teď v účtárně a nevím, kolik nás budou potřebovat.Jestli si teď budu muset něco hledat s rozdělanou školou, tak to asi bude problém. No nic, nechám se překvapit.
 Amely 


Re: Ahooooj 

(11.5.2008 14:28:21)
Ještě jsem zapomněla - Cacando - nádherné děti!!
 Pety- B 2004 


Re: Ahooooj 

(12.5.2008 13:54:55)
Ahojte,
TAK BÁRINKU PŘIJALI DO ŠKOLKY ,CO MÁME 1 MIN.OD DOMUR^R^R^:-):-D


Cacado-máš krásné děti:-D
 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahooooj 

(13.5.2008 18:18:23)
Ahojky všem po hodně dlouhé době... Měli jsme trošku pár pernějších měsíců a díky tomu, co se tady tenkrát dělo jsem neměla ani moc náladu a sílu, to tady řešit, aby mi to zase někdo nějak nevyčetl...
Ale díky několika z Vás, co mě už párkrát psaly na mail nebo kontaktovaly jinak, abych se na Vás sem zašla podívat a ukázat, tak jsem našla odvahu a jsem tu... a ráda...
Každopádně vím, že i tohle se může obrátit proti mně, protože jak sdělování těžkostí, tak i radostí tady někomu asi vadí, ale já bych se i přes to fakt moc chtěla pochlubit, protože po té době, kdy se vše nějak nedařilo a nevypadalo dobře, snad konečně můžu říct( ťuk, ťuk), že už bude jen dobře a že jsem moc šťastná... a že tady je náš malý Červánek- další budoucí listopaďátko:-):


 Pety- B 2004 


Re: Ahooooj 

(13.5.2008 19:20:05)
AHOJ VERÍSKU,
jsem ráda ,že se ukázala.A, že jste s mimískem OK a doufám,že to bude jen a jen lepší a budeš si těhu užívat plnýma douškama,po všech počátečních peripetijích si to zasloužíšR^:-D
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: Ahooooj 

(13.5.2008 20:13:47)
Jeeeeeee, Verisku, ahooooj :o) To jsem rada, ze ses ukazala a MOOOOOOOOOOOC gratuluju k miminku v brisku. Drzim palecky at je vse ok :o) Na vsechny se vyprdni a chod zase k nam, chybis nam tu ...

U nas taky k Filipkovi pribylo miminko, v breznu se nam narodila Klarka :o) A je to moc bezva... R^
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re: Ahooooj 

(13.5.2008 21:01:55)
Verisku!: skvele ze si zase tady a moooooooooooooooc gratuluji k miminku!!! :-) Bude to chlapecek? A mate uz jmena? A co na to Verunka? Nechces zatapetovat? ;-)
Pety: no supeeeeeeeeeeeeeeeer!!! Tak to je bezva - dalsi dobra zprava! :-)

 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: Ahooooj 

(13.5.2008 23:23:29)
Verisku vitej zpatky.Nesmis si nic delat z takovejch blbcu,co tu pisou zly prispevky.Prave na to cekaji,ze nekoho vystvou.
Moc a moc gratuluju k miminku.Uz vis,co to bude? A kdy mas termin?
Kdyby ses chtela podivat na nase fotky,tak tady jsou z tohoto mesice.
http://www.unitedgraphicsystems.com/cpg/thumbnails.php?album=27
Je to spoustu dalsich alb,tak mrkni.
 Čekatel na smazání 


Re: Ahooooj 

(14.5.2008 7:44:32)
Verisku, vitej zpet a jsem rad ze prichazis rovnou s takovou krasnou novinkou. Preju vam at je ten kluk zdravej a ty samo taky .)
 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahooooj 

(14.5.2008 10:34:19)
Ahoj, moc děkuju za přivítání po čase:-)
Nevíme, co to bude a si si to stejně jako u V. nenecháme říci, Červánek je zatím pracovní název- díky tomu, že celé těhotenství krvácím:-( Tak Červánek:-)nebo... Červánková královna? Myslím, že to u nás zase bude holka, ikdyž bych moc moc ráda chlapečka, ale po těch všech peripetiích, hlavně ať je vše v pořádku.
Jinak termín máme opět jako u V. před 4 roky na 13.11.- na manželovy narozeniny, Dan to asi jinak neumí než na své narozeniny a ještě na přestupný rok:-)

CACANDO, já vím, že máte Klárku- to víš, že jsem i když jsem nepsala tajně nakukovala- moc gratuluju:-) šikovně jste si udělali páreček:-)

Jinak spousta z Vás tady bojovala a bojuje s nejrůznějšími problémy dětí- viděla jsem, že děláte moc velké poroky a že jste děsně silní, moc Vám držím palečky, ať je jen líp:-)
 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahooooj 

(14.5.2008 10:35:51)
A Macci, moc držím palečky při blížícím se porodu:-)
 Jana + 4 


Re: Ahooooj 

(14.5.2008 11:47:44)
Verísku, moc gratuluju a držím palce. To je nááádherná zpráva.
A taky se přimlouvám - nebyla by fotečka Verunky, jak jí to teď sluší? Jsem ráda, že jsi tu. A jak se Verunka těší na miminko?

 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: Ahooooj 

(14.5.2008 14:19:57)
Ahoj Michale,dlouho jsem te nevidela.Jak se maji kluci? Co ty prasky? Pomaha to trochu?

Jani co malej? Co uz vsechno dela? Mne z Lukaska asi odvezou.Porad fnuka,stoupa si,pada a tyranizuje maminku:).
 Čekatel na smazání 


Re: Ahooooj 

(14.5.2008 20:04:56)
Verisku ja to tipoval na kluka dle profilu z UTZ, tak uvidime jestli se trefim :) Ale ja to poznam podle pupiku, zatim 100% uspesnost (1 z 1 :-)

Ahoj Miso, ja se snazim sledovat diskuzi, abych byl v obraze, ale nejak nevim cim prispet. Kluci dobry, rostou, viz fotky www.rodina.horinek.cz

Honza prasky bere i kdyz s odporem, musime mu to rozmichat v bananu ale i tak se osiva. Zmeny nejake jsou ale nevim jestli je to z prasku a nebo z toho jak zase povyrostl. Sam uz pomalu sejde schody a nektere i sam vyleze. Bohuzel delali dalsi testy krve a hodnotu CK ma uz z 206 na skoro 400, coz je spatny.

Jinak jsme byli v psycho-pedagogicke-poradne kde jedna suprova doktorka testovala a pozorovala Honzu a rikala ze je uplne normalni po psychicke strance, ze jak jsme ji volali si predstavovala ze je mentalne zaostaly, tak jsme na nej byli pysni. Volali jsme do normalni skolky jeslti nam ho tedy vemou zpatky, kdyz nam doktorka rekla ze je normalni, ale zacali se osivat ze brzdi ostatni apod. tak nam daji vedet v pondeli, ale asi by musel mit asistenta a to nevime jestli nam ho pro nej daji.
Taky nam doktorka rekla jestli nechceme zkusit kocianku (misto pro telesne postizene deti), kde maji integrovanou skolku (3 zdrave deti, 4 mentalne postizene, a zbytek nejak fyzicky postizeni) a tam se jdeme podivat koncem kvetna. Kdyz jsme nad tim uvazovali tak se nam to jevi asi jako dobre reseni dat ho tam, aby ho deti v normalni skolce nejak nesikanovaly nebo se mu neposmivaly. Uvidime.

Sorry za tapeting, uz koncim.

 Jana + 4 


Re: Ahooooj 

(14.5.2008 20:49:35)
Michale, kluci jsou moc krásní. Kukadla naprosto úžasný :-). Prosím Tě co v té školce blbnou, proč by měl brzdit ostatní děti? Ach jo, tohle mě vždycky naštve, když to slyším. Jsem vždycky ráda, když se mé děti potkávají s různými dětmi, s různými temperamenty, handicapy....v tomhle věku to ještě přijímají nejlíp, tak ať jim to nepřipadá divný. Třeba by mu ta integrovaná školka sedla nejlíp, uvidíte.

Míšo, Šimon trajdá kolem nábytku, za autíčkem, občas už sám bez držení stojí a už si troufnul i na dva krůčky bez držení. Je to šíleně náročné období :-). Všechno na sebe stáhne, rozbije, rozkouše. Já jsem pokousaná, pokopaná...je to šídlo.
 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahooooj 

(14.5.2008 21:18:52)
Fotečku Verunky nějakou ráda hodím, ale pravda je, že teď jsme nějak moc nefotili- skoro 2 měs. jsme byla zavřená doma a musela ležet:-(
MICHALE, tak to jsi teda kabrňák, jetsli jsi tam fakt něco viděl:-) Přijde mi to dost brzy- je to teprve 14.tt. a podle MS, podle mě pouze 13.- to by jsi měl teda fakt oko:-) No, já bych samozřejmě byla nadšená, víte, jak si kluka přeju a přála jsme i u V., ale myslím, že to neklapne. A podle břicha to poznáváš kdy? No, tak klidně to můžeš zkusit:-)
Jinak stou školkou je to teda síla, moc Vás fakt obdivuju, jak jste silní a co vše zvládáte- moc na Vás myslím- a myslela jsem, když jsem to tady vše v průběhu mého připisovatelského "áčka" četla. Kéž by tpo bylo fakt jen lepší a lepší:-)
 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahooooj 

(14.5.2008 21:19:59)
JInak dětičky Vám fakt rostou jak z vody- jak Ti větší, tak ti mimískové:-) Je to nádhera pozorovat, jak se mění a téměř "dospěláčtí":-)
 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: Ahooooj 

(15.5.2008 1:19:43)
Tak ja si jdu za vama pobrecet.Natalie si usmykla vlasky,a musela jit pod kudlu.Takze z jejich krasnych princeznovskych vlasu toho moc nezbylo.Jsem z toho dost hotova.Ja vim,ze je to uplna blbost,a ze ji to doroste,ale nemuzu si pomoct:(.
 Leny,Laila 11/04,Sabrina 10/07 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(15.5.2008 8:48:31)
Ahoj, tak u nás už dobrý, holky zdravé, tak ťuk, ťuk.
Jen aby nebyla zase příliš velká pohoda, tak mi umřela babička. Před dvěma měsíci začala hodně kašlat, zjistili jí rakovinu a v pondělí umřela. Šlo to hrozně rychle. Můj poslední prarodič. Ještě nedávno jsme u ní byli ukázat Sabrinku a byla naprosto v pořádku. Ach jo. Zítra máme pohřeb. Holky tam brát nebudu, bude je obě hlídat sousedka, tak snad to zvládnou. Laila ji má ráda, tak myslím, že bude ok. Už aby to bylo za námi, táta je hotovej, je mi ho hrozně líto, nese to strašně špatně. No a taky nás čeká stěhování mojí mamky od nás. Ten babičky byt byl její a tak se do něj do konce roku nastěhuje.

Michale, obdivuji, jak vším tím proplouváte takhle statečně! Nemáte to lehké :-( Jak bylo na Kubě? A jak to kluci zvládli bez vás? Dej sem nějaké fotečky, miluju fotky od moře a kór z takové exotiky :-) Jinak kluci jsou krásní bráškové :-)

Verísku, ještě jednou moc gratuluji :-) Ale my už si to psaly na mailu, viď? :-)

My také řešíme dovolenou. Já bych chtěla někam letecky, Laila zase, že prý letadlem nechce, prý se jí to nelíbí, i když si nemůže pamatovat, jaké to je, když letěla v 7mi měsících. Manžel ten nechce raději nikam, protože si myslí, že se Sabrinkou by to nebyla dovolená. Je totiž pořád hrozně ukřičená a je to s ní fakt očistec. No tak nevím, jak to dopadne. Asi fakt nakonec budeme doma, i když je někam chcíííííí :-( Jen se fakt bojím, že by Laila v letadle brečela, nesnáší, když něco hučí apod. No a to letadlo dost hučí jen co se tam do něj leze, tak kdyby byly nějaké scény už tam, asi bych si to pak taky vyčítala. No a další věc je, jak bychom to tam fakt zvládli s tou Sabrinkou. Tak uvidíme.

Jinak jsme začali spinkat bez plínky i v noci :-) Včera ráno, když jsem svlékala Laile plínku mi říká, že jí tatínek večer dává pořád na spinkání plínku, ale ona už ji nechce. Tak jsem čekala, co přijde večer a zase nám připomněla, že chce už spinkat bez plínky. Tak jsem jí tam dala igelit a super. Vstávala dnes ráno v 6:30 a doteď ještě nečůrala. Nechápu, jak to může takhle dlouho vydržet :-) A to pije dost.

Jani, Míšo, koukám, že také nemáte doma zrovna zlatíčka ležící na jednom místě a celý den se usmívající ~j~ Sabrinka tedy fakt mezi takové děti nepatří. Celý den stále hodně křičí, brečí, vzteká se. V noci se budí stále tak 5x, z toho si někdy hodí hoďku kdy nespí vůbec, jako dnes od 3:30 do 4:50!! Už je na čtyřech a zkouší co s tím :-) Tak nás taky čeká brzy pěkný mazec.

Jani, hodím pak fotky zahrádky :-)
 Leny,Laila 11/04,Sabrina 10/07 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(15.5.2008 8:49:18)
Míšo, ty vlásky by mě taky sebraly :-( Laile je taky pěstujeme a byla by to veeeeelka škoda. Tak se drž :-(
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(15.5.2008 13:30:52)
Ahoj!
to jsou hezke fotky!
Michale: kluci jsou nadherni a Dance to zase moc slusi.
Miso: pekna fotogalerie, Verunka krasne kresli! Mate pekny to hristatko za domem, az se prestehujem, tak bych taky rada neco podobneho pro Romcu. Nejspis houpajdu a prolejzku. Natalka je certik, jak to ma ostrihane? No A Lukasek je bozi...:-)
Lenny: na foto te zahradky se tesim!

tady prihodim jedno foto je ale z mobilu, tak kvalita nic moc. Fotak je uz opraven a pristi tyden uz ho budu mit, tak se tesim!
 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(15.5.2008 13:54:12)
Lenny Lukasek je taky takovej certik jako Sabrinko.Asi tolik nekrici,zato porad knoura.Vstavani v noci je porad.Od pulnoci ho mam kazdou hodinu na prsu,ja uz to ale neresim,protoze bych se jinak vubec nevyspala.Od pulnoci si bo beru do postele.
Taky jsme vcera zkusili nedat Natalce plinku.Vysledek-byla pocurana uz v 10 vecer.Rano vubec o nicem nevedela.Ona je desne silny spani,takze zatim ji plinu na noc necham.
Na dovolenou jsme se rozhodli ject.Jedeme koncem cervna a je to 12 hodin cesty.Vubec se na to netesim,a rikam si,ze jsem musela mit mliko na mozku,kdyz jsem se pro to rozhodla.No tak uvidime,jak to dopadne.Snazim se ted neco zhubnout,abych v tech plavkach nevypadala jako Metracek.

Lenko dekuju za pochvaleni fotek.Natalku vyfotim.Nema to nastesti uplne nakratko,ale kratse je to o kus.
Romanka je krasna princezna.
 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(15.5.2008 14:50:15)
Tak tady je,ona to ma ustrizeny nahore,tak ji to tam sestrihala,aby to "zapadlo" mezi ty vlasy,a dole to musela zkratit.

 Leny,Laila 11/04,Sabrina 10/07 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(15.5.2008 17:29:21)
Brazilko, Romanka je jako Sněhurka :-) Kampak se takhle vyparádila? Strašně jí to sluší!

Míšo, tak to ještě jde, úplně na krátko to není a sluší jí to. Ale je to škoda, já vím.
Také jsem mrkla na vaše fotky, nechápu, kde to v sobě Lukasek bere :-D
 Leny,Laila 11/04,Sabrina 10/07 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(15.5.2008 17:30:45)
Míšo, s tou cestou jste odvážní :-) Jak snáší Lukasek auto? Sabrinka vůbec! V neděli jsme byli u sestřenice, asi 80km a cesta šílená! Museli jsme zastavovat a uklidňovat ji. Je to fakt siréna!!!
 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(15.5.2008 17:40:55)
Lenny ja u miminek planuju cestu pokazdy na jejich dobu spanku,takze v pohode.Pojedeme na noc.
Lukasek je drak,holky byly to samy,takze u nas zadna zmena:)).
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(15.5.2008 18:06:31)
Miso: Natalce to slusi! Ja myslela, ze se ostrihala nejak hodne drsne, takhle ji to sedne snad i vice nez pred tim.
Lenny: Romca sla takto do skoly, meli prijit jako pohadkove postavicky, byl den knihy. Tak sla za princeznu.

Cestovani: Romca od lonskeho podzimu v aute i letadle zvraci. A to i kdyz spi, zarve, vzbudi se a zvraci. Nevim co tak najednou, predtim to bylo o.k.
;(( Takze ted ji musim dat pred cestou leky, ona ihned vytuhne a spi celou cestu. Je pak ale desne protivna a ospala. V sobotu jedeme asi do 20 minut vzdaleneho mista, tak to snad vydrzi bez leku. JInak by usnula a nasledny program by cely prospala...cesta je po rovine , zadne zatacky, tak snad to zvladne. Jak je to u vas?
 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(15.5.2008 19:02:00)
Uplne jsem zapomnela,ze jsme dneska byli u zubare.Natalka byla poprve a hodne se bala.Zubar byl ale super,take ji posadil na muj klin,celem ke me,polozila si zada na moje nohy.On ji vycistil zuby specialni pastou,podival se,jestli nema kazi,pak ji tam napatlal nejaky vitaminky.Plakala,ale nastesti jinak docela spolupracovala.Verca byla uplne v pohode.Obe dostaly samolepky princezen a kartacek.
Tak jsem rada,ze mam zase 6 mesicu pokoj.
 Leny,Laila 11/04,Sabrina 10/07 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(15.5.2008 21:34:11)
Brazilko, Laila nezvrací a ani jí není nijak špatně. Jezdíme s ní dost a zatím pořád dobrý (ťuk, ťuk).

Míšo, tak to je super, jak jste to zvládly. No já jsem na tu naší prohlídku moooooc zvědavá, to bude scéna! Objednávala jsem nás před dvěma týdny (zhruba) a jsme a na srpen, to je síla! Ale nedá se nic dělat.

Babička má zítra pohřeb :-( Vůbec nevím jak to zvládnu. Už jsem nachystala černé oblečení, mám to připravené. Jen ještě aby holky zvládly to hlídání. Uf.
 Verísek+VELAMATO 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(15.5.2008 22:17:28)
LENNY, psala jsem Ti mail:-)

sTeda, já koukám, jaký jsou to tady krásný veliký princezny- Natálka s Romankou:-) Moc jim to sluší...

 Verísek+VELAMATO 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(15.5.2008 22:18:40)
A s těma vláskama, to naprosto, Míšo, chápu:-( Mně by ranilo, ale jak jsi to psala, myslela jsem, že to vzala nůžkama N. mnohem víc:-)
 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: KRÁSNÝ KVĚTEN:)) 

(15.5.2008 22:21:36)
Lenny uplne jsem zapomnela-preju ti uprimnou soustrast.Mne zemrel deda pred dvema lety a dva tydny na to babicka.Bylo to okolo Vanoc a moc smutny.Posilam pohlazeni.
 Čekatel na smazání 


pozdrav z kuby 

(16.5.2008 7:50:02)
Abyste nesmutnili, zatapetuju to par fotkama z kuby na zadost Leny.

Miso vlasy ma uplne super, i ostrihany.

Lenny kluci to snaseli naprosto v pohode, hur jsme to snaseli my dva s dancou, uz po tydnu se nam zaclo ukrutne styskat.
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: pozdrav z kuby 

(16.5.2008 8:09:41)
Teda Michale, to je naaaaadhera R^ Tak to urcite stalo za to ze?
 Čekatel na smazání 


Re: pozdrav z kuby 

(16.5.2008 8:57:09)
Rozhodne, nabrali jsme sily, promysleli skoro vse, a hlavne meli na sebe cas, coz nam s detma nezbyva vubec. Proto jsme jeli a deti nechali u babicky a dedecka, jim to nevadilo (detem) a nam to prospelo.
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: pozdrav z kuby 

(16.5.2008 9:23:31)
Ja vas naprosto chapu, kdybych mela moznost, tak bych jela hned. Deti miluju, ale nehodlam se od nich nadosmrti nehnout. A takova romanticka dovca ve dvou, by nam taky jako fakt bodla.
 Jana + 4 


Re: pozdrav z kuby 

(16.5.2008 13:13:39)
Michale, nádherné fotky!!! Potřebovali jste vydechnout.

Lenny, dnes se mi o Vás v noci zdálo, že jste se přestěhovali do sousedství :-). Těším se na fotku zahrady. A zítra se držte. Upřímnou soustrast, je mi to líto.

Míšo, Natálce to sekne, hezky jsi jí to sestříhala. Moc jí to sluší. A gratulujeme k zubaři R^
 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: pozdrav z kuby 

(16.5.2008 14:43:58)
Michale fotky nadherny,taky bych potrebovala alespon na vikend vypadnout a nabrat sily,jsem uz docela ko.

Jani ja ji nestrihala,to by dopadlo.Strihala ji kamoska-kadernice.
 Verísek+VELAMATO 


Re: pozdrav z kuby 

(18.5.2008 21:55:08)
Hezký večer:-)Konečně je mi pár dní líp, tak jsme mohli někam vyrazit atayk něco vyfotit:-)
Tak malý tapetung na přání ze včerejší procházky parkem a dnešní deštivé pouti u babičky:

 Verísek+VELAMATO 


Re: pozdrav z kuby 

(18.5.2008 21:58:07)
JInak MICHALE, fakt nádhera:-)
Já bych asi tak dlouho bez V. nevydržela, ale chápu, že Vám to moc bodlo. Pro mě je ideální tak 2 max. 3 dny bez V., pak už je smutno. Teď si spíš začínám uvědomovat, že teď to zase dobu nepůjde si jen tak na 2 dny někam vyrazit( což mi vždycky děsně bodne a bphatě stačí), pokud hodlám jako u V. kojit 2. prcka do 2 let:-( Ale snad si zase zvyknu a stojí to určitě za to:-)
 Pety- B 2004 


Re: pozdrav z kuby 

(19.5.2008 14:10:06)
Ahojte,
Verísku,to je dobře ,že je konečně lépe.V. je moc pěkná holčička a ty máš už krásné bříškoR^:-)Tak doufám,že si už budeš své těhu do listopadu,jen pěkně užívat;)
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re: pozdrav z kuby 

(19.5.2008 18:02:35)
Ahoj!
Akorat jsem odvedla Romcu do skoly, tak mam cas se venovat PC. V sobotu jsme meli celodenni akci od Romanciny skoly, jeste dodatecne ke Dni matek a bylo to super. Jeli jsme na jednu farmu, vsechny jsme dostaly darky, deti nam zazpivaly a zatancily. Pak byly ruzne souteze mezi rodici a detmi. Nechybel ani obed, kazdy neco prinesl a byla to tedy nevidana hostina! Na zaver se hralo bingo o ceny a tradicne jsem nic nevyhrala, he he...:-) Ale jinak to byl super den R^. Skoda, ze nebylo cim fotit. Romana totalne vytuhla cestou domu, cela spinava a stastna, he he he...:-)

Michale: krasne fotky, nebyli jste nahodou tady u nas v Cabo Frio? Dost se to podoba :-) Jsem rada, ze jste nacerpali sily a pekne si to uzili.
Verisku: super tapetaz, jako vzdy! Zda se mi to nebo Verunce svetlaji vlasky? Prijde mi, ze drive je mela tmavsi? Vsem vam i brisku to slusi a jste pekne barevne sladeni! :-)
 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: pozdrav z kuby 

(19.5.2008 19:05:20)
Dneska mela Natalka ve skolce Farm day.Maji ho kazdy rok.Byla hrozne nadsena.Fotky jsou na webovce,tady mala ukazka.

Verisku tobe to moooooooc slusi,ostatne jako vzdycky.Nechapu,jak muze existovat clovek jako ty -hodna,sikovna,krasna,chytra.Moc ti to stesticko preju.
 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: pozdrav z kuby 

(19.5.2008 19:12:45)
Jeste jedna s brachou

 Jana + 4 


Re: pozdrav z kuby 

(19.5.2008 21:24:06)
Verísku, Míšo, moc krásné fotky.

Já už teď vůbec nic neudělám, protože Šimon objevil výšky. Vleze na sedačku, na židličku, přisune si stoličku....když si vzpomenu, že Bětuška se v jeho věku sotva plazila a já z toho byla na nervy...~j~
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Ahoooj 

(21.5.2008 8:45:07)
Ahooj, vsechny moc zdravim a chvalim fotecky (obzvalste od Veriska). Taky jsem si vsimla, jak jste krasne s malou barevne sladene, vcetne gumicek a sponek do vlasu :o) Taky jsem podobne ujeta, tak chapu...
A v rychlosti hazu 2 fotekcy. Klarka je ze vcerejska, bylo ji presne 10 tydnu a vazi 5,25 kg. A Filipkovu z vikendu, kdy jsme byli na vikend v Turnove a navstivili jsme Stastnou zemi u Turnova. Mimochodem doporucuji!!! www.stastnazeme.cz


 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: Ahoooj 

(21.5.2008 16:47:11)
Tak ja dam taky par miminkovskejch,abych nebyla pozadu:).


Tak uz te mamA ted ti vypichnu ocicko :-DTahej si jak chces Natalko,ja se ty bedny nepustimNekdo zvejka tabak,ja zatim jenom lusky

 Brazilka & Romanka 11/04 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 0:28:38)
Cauky, moc krasny fotky! Mam rada, kdyz je to tu sama tapeta! :-)

Ja se sem ted jdu uklidnit, Romana me zase vytocila...strasne zlobi, protoze se nudi. Jakmile si s ni nehraju, tak se zacne vztekat, mlatit me a pokud nereaguju tak par veci roztrha, porozbiji nebo jinak znici a kouka co ja na to...bohuzel casto reaguji revem , nadavkou a fackou...ach jo...fakt uz nevim jak na ni. Mate taky certiky nebo diky sourozencum nemaji cas na otravovani? Pripadam si jak totalne neschopna matka. Potrebovala bych nejakou poradkyni nebo kurz nebo ja nevim... :(
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 6:59:41)
Brazilko, u nas bylo ted 2 mesice po narozeni Klarky taky celkem dusno. Filda si asi podvedome vybojovaval sve misto na slunci a snazil se prosadit za kazdou cenu. Bohuzel temy nejhorsimi zpusoby... takze hystericke zachvaty kvuli vsemu, absolutne me neposlouchal, provokoval, byl drzej atd. atd... Jen tedy na Klarku je hodnej, porad sem cekala, kdy se jeho "vztek" obrati proti ni, ale to se zatim nastesti nestalo.
Dokonce i hur spal, v noci se s placem budil, mel asi nejaky sny, rano vstaval mnohem driv nez normalne. Bylo jasny, ze se s nim neco deje. A pricitam to narozeni sestricky. Taky sem obcas nevydrzela a vybouchla a dostal na zadek. Pak mi to bylo lito, ze on za to asi nemuze, ze se vyrovnava s pro nej tezkou situaci. Ted to vypada, ze se to pomalu uklidnuje, uz to neni tak desny...
Vim, ze ti to asi nepomuze, ze u vas je to asi trochu jine, ale jen abys vedela, ze v tom nejsi sama :o)
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 7:01:46)
oprava: temi zpusoby... :(
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 12:46:37)
Caco diky, jsem rada,z e se mam komu postezovat. Manza je na mori a tohle v emailech cist rozhodne nechce, kdyz se spojim s nasima tak to taky nechteji slyset a meni tema a kamosky tady v okoli maji ted vsechny deti zacinajici pubertu a nebo maji chuvy. Rikaji: najmi si chuvu az te Romca vytoci, predej ji chuve a mas to...:-) Ja bych se radsi naucila zvladat sve dite, he he...
 Jana + 4 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 15:05:42)
Leni, taky míváme občas problémy, zvlášť když neudělám něco hned jak Betynka chce (což je s prckem častěji než bych si přála), tak se vzteká, řve na mě.....nejvíc se mi osvědčil klid a důslednost, ale moc se mi to taky nedaří.

Dnes jsme pořídili na vybití našich energetických dětí trampolínu:
 macčí,Matyáš04,Richard08 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 17:29:05)
Ahoooj,
tak se pomalu vzpamatovávám ze včerejšího UTZ ,mimi (pracovní název Richard) je hlavou dolů - což je pozitivní .A má ve 30.týdnu odhadovanou váhu 1900g (oproti tabulkovým cca 1500g - což už je méně pozitivní ;(( ) no ale jinak je vše v pořádku,tak to je skvělá zpráva.Paní doktorka si při odhadování váhy jen tak povzdechla : prosím vás holky přestaňte už polikat ty vitamíny.Tak jsem nesměle špitla ,že jsem za celou dobu brala jem kys.listovou a jinak nic - no moc mi nevěřila.Pak naštěstí dorazil taťka na čumendu a ona jen tak přes rameno povídá : aha už chápu ,že je trošku větší.
Jinak musím moc pochválit fotečky,srdečně pogratulovat Verískovi k miminku (hlavně odpočívej - také jsem na začátku těhu trochu krvácela,strávila týden v nemocnici,ale všechno dobře dopadlo a už kroutíme 30. týden - tak to už snad dotáhnu do konce).A vám držím moc palce,aby se vše zdařilo ........ a pokud by to snad byla druhá holčička,tak si myslím,že děláte tak parádní holčičky,že by to vůbec nebyla škoda. Kluci jsou hrozní raubíři ;)
BRAZILKO nic si z toho nedělej ,já mám doma to samé - vztek ignoruji,jakékoliv fyz. útoky trestám zrušením privilegií,snažím se nekřičet a nebít - ale někdy to fakt nejde (jen vím ze zkušenosti,že pak mates užívá to samé na mne - také křičí a bije ) ............ tak se snažím ho udolat důsledností. Je to dost na nerv,né vždy to má úspěch. Já jsem k tomu ještě už dost nepohyblivá,pořád mě něco bolí a tak jsem i trochu nevrlá - hlavně se mu nemůžu tak věnovat jak bych chtěla ;((
Ale musíme to nějak zvládnout,tátu máme také pořád někde v luftě a ještě k tomu si jeho postpubertální dcerka umanula,že úderem 18 roku je dospělá a veškeré autority jí mohou vlézt na hrb. Takže paří s tvrdým jádrem sparťanských fanoušků,kamarádí s mladými neonacisty,fláká školu,nechodí domů atd. Ještě se z žádné strany nedozvíme pravdu - obě (maminka i dcerka ) říkají co se jim hodí do krámu - takže taková malá detektivka. Její otec se rozhodl,že situaci vyřeší internací zlobivého dítka u nás R^ tento nápad musím ještě nějak pojednat,už jenom kvůli tomu,že máme 2+kk a otec vlasti za 14 dní odjíždí do ciziny,pak pracovně na měsíc do jižních čecha pak do USA - tzn. že postpuberta by padla na má,již tak dost uondaná bedra .
Máme před sebou ještě min tři vyšetření kvůli zpoždění řeči - vše v Praze - možná některá budu muset zrušit,abych neporodila někde na na ulici ~k~
Ještě řeším souseda (stařeček přes 80 let) zústal úplně sám a teď přišel i jedinou osobu,která se o něj strala jak o vlastního - snachu ( rozvádí se s jeho synem momentálně zavřeným v ústavu),které vyhrožuje příbuzenstvo lačné rozsáhlého stařečkova majetku újmou na zdraví ,došlo i k nějakým činům (poškození brzd auta a následné havárii) takže se vážně bojí přijet a starý pán je špatně pohyblivý a už i dost mentálně mimo . Takže se musíme postarat ,protože příbuzenstvo zajímá jen ten majetek a čím dřív stařík zatřepe bačkorama tím lépe. Jen mám dilema jak s praním a úklidem,protože na to se fakt moc necítím .
No ale už mám výbavičku,kočárek (doufám,že proti sobě nepoštvu nějakou pověru),postýlky a papíry.Zbývá už jen zabalit tašku do porodnice a budu v radostném napětí kdy to přijde.Snad vydržíme alespoň do toho 36. týdne :-)
jo jo život je prostě KRÁSNÝ :-D
tak se tu mějte moc krásně,pište a dávejte obrázky - moc ráda vás o svém "volnu" čtu
 macčí,Matyáš04,Richard08 


Ahoooj 

(22.5.2008 17:31:59)
Jani super trampolína,my máme tu malou (takový malý skákací hrad ) ........ jen ji musím nafouknout ,ale mates by jistě radši tu větší :-D
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 18:45:56)
Jani: taky se snazim se nenechat vytocit ale casto je naprosto nemozne...Jak to delate vy? :-) A jsem si vedoma, ze mi pak to rvani a biti oplaci, jak pise macci. Kdyz udelam vse rychle a tak jak Romca chce, neni problem, he he he...ale jak neni po jejim...brrrrrrrr~j~ No a plati ,ze kdo si hraje nezlobi ale nekdy vazne musim uvarit a uklidit i o vikendu nebo kdyz neni ve skole.
Macci: tak to je narez!:-) Mimco bude tedy macik!Doufam, ze se Ti nevlastni dcera vyhne. Muj drahy se take snazi o to aby s nami zila jeho dcera z 1.manzelstvi, to mam za to, ze bych chtela druhe dite,manza ale uz dalsi nechce a tak rekl, ze s nami muze zit jeho dcera, kdyz tak moc chci druhe dite...no comment...te je ted 13 a zije v USA. Prijede k nam ted na prazdniny. Chudak vas soused, to je husty jak se k nemu chova vlastni rodina!
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 18:50:39)
Jani: super trampolina! Romca by s e radosti zblaznila ale ted ji nemame kam dat. Snad koncem roku se postehujem a pak uz misto bude
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 19:26:49)
Jani, fakt uzasna tramposka! Filda by se asi uskakal k smrti, kdyby ji mel doma. Je uplnej blazen do trampolin a skakacich hradu, utracim na techto atrakcich majlant. Asi vas prijedeme navstivit ~j~
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 19:28:11)
Jo a mimochodem, Jani, kolik takova sranda +- stoji, pokud to neni obchodni tajemstvi? Uplne supre je ta sit kolem R^
 Jana + 4 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 20:51:19)
Cáco, však přijeďte :-). Tahle stála v Jysku i se sítí 4500 Kč a dnes jsem tam úspěšně zavřela obě svá dítka a byly moc spokojené. Ale samozřejmě se Bětka víc vyřádí bez Šimona. Bětuška miluje skákání všeho druhu, tak jsme se rozhodli zainvestovat do tohohle místo x blbostí.

Macčí, jsi statečná, co všechno zvládáš!!! Přeju ať to s nevlastní dcerou i se sousedem dobře dopadne, ale dávej na sebe pozor, jo?
 macčí,Matyáš04,Richard08 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 21:13:28)
Jani ,díky ale to není statečnost,jen prostá potřeba přežití. Spoustu statečných lidí vidím kolem sebe. Tohle jsou všechno věci třeba řešitelné,já zase obdivuji lidi jako jsou Michal s Dančou nebo vás dva s manželem ,protože i přes nepřízeň osudu a choroby tvoříte harmonické rodiny,ve kterých se lidé podporují a intenzivně spolu žijí a ne jen vedle sebe.
 Jana + 4 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 21:23:06)
Macčí, u nás to jenom znamená, že je statečný můj manžel ;). Jsem za něj moc vděčná a Tobě držím palce, aby se podařil v soužití posun. Zasloužíš si to Ty i obě dětičky. Mimochodem, prozradíš připravená jména?
 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 21:25:53)
MACCI, líp bych nenapsala to, co jsi te´d v posledním příspěvku napsala o Janě a Michalovi- fakt to tak přesně je...
 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 21:26:28)
Jo a JANI, trampolína super- ta by se u nás taky ujala- jen ji mít kam dát:-(
 macčí,Matyáš04,Richard08 


Re:  

(22.5.2008 21:32:38)
Brazilko já jsem špatný rádce,já řvu jako tur ;(( i rána padne.Nejhorší období máme za sebou (zatím to tak vypadá).Džamila by mě nechala zavřít ,kdyby mě viděla, ale já to fakt nechápu zkusila jsem všechno a jen pár na holou ,po naprosto zoufalém výstupu ve městě se ukázaly jako řešení.
Veškeré vysvětlování,klidné domlouvání,metoda pevného objetí,studená voda ......nic. Teď jsem ve fázi,že si k němu dřepnu a vysvětluju,dávám podmínky a rozkazuju.Bohužel si Mates z toho příšerného období odnesl velmi hlasitý projev,stojí proti mě s tou našpulenou tlamičkou vyloženě na mě ječí,přesně s tou intonací jako jsem řvala já na něj. Když mě někde nechce nebo mi chce naznačit,že mu nemám co rozkazovat tak natáhne ruku s nataženým ukazováčkem a řve " A MARŠ". Někdy jsem fakt ráda,že jsem nikdy nepoužívala vulgární výrazy,protože jak normálně nemluví, tak tohle by jistojistě interpretoval naprosto ,přesně. No stejně máte vidět lidi,když tohle udělá všichni se můžou potrhat smíchy.
Jen je pravda,že se pokusil mě uhodit jen jednou a to mu neprošlo,víckrát to nezkusil. Kopal do lidí,když se mu něco nelíbilo,ale to se zdá se také vyřešilo a už to nedělá - přitom jsem jen slovně usměrnila.
Je pravda,že úplně ideální to není, musím dost přemýšlet a dobře si všechny akce načasovat (např. odchody z hracích koutků ) a k mému velkému překvapení začalo fungovat ,tak ahoj já jdu pryč (což se zase nedá použít všude že).
Není to ideální,ale na doma jsem matesovi koupila počítačovou hru medvídka pů a když musím vařit nebo něco dělat,tak to paří.Když musím odpočívat,tak koukáme na pohádky a povídáme si u nich.
Není to ideální,ale víc fakt nezvládám ;((
Prostě nám chybí jedna osoba do rodiny a je to znát,ale .......... však víte ,říká se jaké si to uděláš takové to máš.A já jsem věděla do čeho jdu .
 macčí,Matyáš04,Richard08 


Re:  

(22.5.2008 21:50:03)
VERÍSKU já myslím,že se všechno časem ukáže a nechávám tomu volný průběh.Udělala jsem maximum (když jsem si před vánoci šla lehnout do nemocnice) jsem na sebe opatrná,snažím se být klidná ...... teď se i teoreticky připravím na porod (zase udělám maximum - maliník,lněné semínko,masáže,teorie) a budu doufat,že všechno dobře dopadne. U Matyáše jsem spekulovala,vymýšlela a řešila všechny varianty. Snažila jsem se to mít pod kontrolou,ale nakonec bylo všechno jinak - to je velké plus mateřství (alespoň pro mne) ......... nedávno mi máma složila obrovskou poklonu (aniž by to věděla) řekla mi ty máš na všechno fígl (snažila se matesa donutit,aby si vyčistil zuby - ale on se nutit nenechá,jakmile cítí násilí tak se hodí do opozice a je problém).Ano mám na všechno postup,který on akceptuje nebo rychle nějaký vymýšlím,stále musím vymýšlet ........ máma tohle nezná ,ona se prý se mnou vždy domluvila a já ji prostě poslechla.
Takže nechytám paniku z případné budoucí porodní váhy,jen mě zaskočila ta poloha ,protože jsem tak trochu počítala s druhým císařským řezem ... mám trochu strach z neznáma,ale snad to zvládnu (docela mám pocit,že se na sebe mohu spolehnout).
Matyáš se mnou maže bříško a hladího,jestli chápe že je tam sourozenec fakt nevím,protože nám trochu vázne ta komunikace.
JANI máme dle UTZ potvrzeného druhého synka a jméno máme už prakticky od minule - Richard. Pro holčičku jsem v porodnici rozhodnutá nahlásit Marii Annu,ale jinak jméno pro holčičku mě nezaujalo žádné .Muž chce Štěpánku,ale neřeším to protože to na UTZ byl dost jasný kluk.
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re:  

(23.5.2008 15:03:14)
macci: covece vcera jsem pratktikoval a" ahoj ja jdu pryc" a zabrala to. Musela jsem ale skutecne odejit, tj, stala jsem na ulici pred barakem a dite rvalo za dverma at se vratim, ze uz bude hodne....no super sou...Pak ji chytl rapl vecer, tak jsem rekla, ze odchazim, kdyz zlobi a zvedla jsem se - ihned prestala! Takze diky za radu, snad to chvili vydrzi! :-) Jinak u nas to samy - rve na me jako ja na ni- intonace a slova..no des... Jsem ale rada, ze uz aspon nemlati hlavou do zeme a do zdi. Jednou si ji rozsekla a to ji asi definitivne probralo.

Holky, moc dekuji za vase prispevky, fakt mi pomohlo slyset, resp. cist, ze se taky neudrzite a ze i vas deti vytoci. :-) Brazilci jsou v tomto nevidani - vubec to s nima nehne! Nechaji dite at se treba po... nebo ho taktne daji chuve. Kdyz ma Romca zachvat na ulici, jen se smeji a rikaji mi: to je ale temperament, co? Tahle faze je tezka ale ona se zklidni...Ja bohuzel jsem vytocena, na usmev ci konverzaci teda naladu nemam. Takze na me pak blbe koukaji a kdyz pak vidi i mou reakci revem , ztichnou a jdou pryc...:-) Tady se deti bit nesmi, tak si nekdy rikam, aby na me nekdo nezavolal policii...he he... Dnes se nam vrati tatka, tak snad bude lepe!R^
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re:  

(23.5.2008 15:08:16)
Verisku: taky vzdy pred spanim s Romcou vse takhle probirame. Jaky byl den, co kdo delal, jak se kdo choval. Dbame na to aby usinala s tim,z e jsme si vsichni rekli, jak se mame radi. :-) Ona je sladka, kdyz si me po vystupu snazi udobrovat: zacne mi rikat lasko moje, objimat, hladit, divit se jak mi to slusi a ze jsem moc hezka...no ja se smichy neudrzim...:-D
 Jana + 4 


Re:  

(23.5.2008 15:56:22)
Leni, nechci být protiva, každý má asi svůj postup, ale já jsem Macčí pochopila tak, že odchází, když nechce jít Matýsek za ní, ne při jiných problémech. Já se přiznám, že se vždycky snažím dávat dětem najevo, že je neopustím, i když zlobí. Kázním je, snažím se být důsledná, ale nedám jim nikdy najevo, že bych odešla a nechala je s jejich emocemi. Chci jim dát jistotu, že i když zlobí, nelíbí se mi to, ale jsou moje, mám je ráda. Ale vím, že někteří odborníci doporučují děti dát do jiné místnosti, jen já to prostě nedělám :-), možná až budou starší, to už si přeberou, že se vrátím, neopustím je. Odchod jsem zkusila jednou a Bětuška byla tak hysterická, nejistá, dezorientovaná, že už nikdy více....
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re:  

(23.5.2008 18:37:03)
Jani: no vidis to, ja to pochopila tedy spatne...ale funguje to. :-) Mimochodem, asi jsem objevila pricinu tohoto tydenniho vytaceni me a zlobeni - Romca ma horecku. :-( Vzdy jsem si vsimla , ze bude asi nemocna neb zacala byt velice hodna. Tak tentokrat je to jinak...chudinka, snad je to jen nachlazeni. Trochu pokaslava ale jinak ji pry nic neboli. Ted spinka, poti se, tak snad uz bude lepe!
 macčí,Matyáš04,Richard08 


Re:  

(23.5.2008 19:16:19)
Ano myslela jsem to jako odchod na veřejnosti za účelem pohnutí dítka tím správným směrem.Ovšem je pravda,že to dělám i doma ....... jen neříkám ahoj já jdu,ale prostě se seberu řeknu:protože se křičíš jdu pryč (tím mates ztrácí publikum a je po záchvatu)
 Gothic 


Re:  

(24.5.2008 23:34:11)
Ahojky.
Poslednú dobu sa to tu rozfrčalo, že ani reagovať som nestihla :-)
Verísek gratulujem k malému, alebo malej máte už vybraté mená? Chlapeček bude po ockovi, keď je malá V. po tebe?

Ako teraz vlastne, si doma, alebo pracuješ? Malá chodí do škôlky?


Krásne fotečky, najkrajšia je tá na ktorej ti pusinkuje bruško.

Míša-mna fascinuje ako vy máte tie deti podelené Verunka a Natálka akoby ti z oka vypadli, hlavne natálka a Lukáško zase celý ocko!! je to kus chlapa, taký pevný holčičky sú také nežné zase. :-)

Jani- Tvoj Šimonko je krásny raubíř a s Betuškou sa podobajú!

Vylezanie do výšok vám nezávidím, naštastie u vás to raz skončí u nás neviem-neviem, vylezá stále a na všetko :-(

Cacanda.Klárka sa mi zdá už veliká! je to kočka a aj Filípek je frajer ako vždy :-) ten výlet vyzerá super!

Michal-foto z dovči prenádherné, hneď by som šla bez V :-)) aj keď tiež by mi bolo asi tak po ??? možno týždni smutno :-))

Teraz som mala muža preč 10 dní a malý to zvládal super, mal vela zmien a tie teraz neznesie, začal byť hodne rituálový, ale kupodivu teraz to zvládal. (vozil ho do škôlky každý deň niekto iný a aj ho niekto iný vyberal).

Michal-tá kamoška čo som ti písala o jej holčičke, tak majú svalovú atrofiu nakoniec :-(( to je ešte asi horšie ako dystrofia, ona ani nechodí ani nelozí. :-(( tu je odkaz na jej článok.
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=110298

Možno by ste sa mohli skontaktovať, ak by si chcel. Mne velmi pomáhajú autistické diskusie, viem, že so svojim problémom nie som sama a niekto iný prežíva presne to čo ja.

Macčímáma, Brazilka-áno áno presne tento exemplár mám doma. škoda, že nežijem v Brazílii, mne by vyhovovalo, keby ludia nezazerali, čo to mám za spratka :-)) mna jeho chovanie netočí, už som zvyknutá, ale tí ludia ma vytáčajú. Dnes poskakoval okolo fontány a trepotal ručičkami, do toho sa tam chcel namáčať, výskal si.
No celé námestie malo o zábavu postarané. Ja s ním moc medzi ludí ani nechodím, nemám na to nervy, s detmi je v škôlke, takže kontakt má a inak chodíme na kludné ihriská, do lesa, do parku apod.
V. má obdobia, že to strieda, je pomerne dosť netrpezlivý a všetko musí byť OKAMŽITE, inak jačí neskutočne. Učíme ho Nono jačať, povedz MAMA. No občas aj povie ale z 90 percent vrieska. Má obdobia kedy je ale pomerne poslušný a usmernitelný aj vonku, kupodivu ešte viac vonku ako doma. Ale potom príde obdobie, že ráno vstane hore zadkom a všetko je zle. Chce A, dostane A chce B, tak mu dám B, ale on reve, že chce A. vyložene si vyhladáva zámienky na konflikt. Vymyslí si napr. že chce niečo niekam postaviť, ale sa mu to tam nezmestí, on to dobre vie, ale schválne jačí, že mu mám pomôcť-poviem nedá sa, ale aj tak jačí a vymýšla, aby mal dôvod.Keď je takýto pol dna, tak ho tiež vyhodím do izby, lebo mám len jedny nervy a keď si ma odrovná, tak neviem, kto sa o neho bude starať.
Macčí-tiež som na neho 90 percent sama, muž mám nejaké divné obdobie, akoby ho mrzelo, že sa oženil a má rodinu, neviem či spracúva diagnozu, fakt netuším, ale je doma len keď spí, alebo musí, že idem preč ja. Takže veselo veselo. Občas aj po tom zadku dostane, pretože on vyložene provokuje, je schopný hodinu opakovať niečo, čo vie, že nesmie, rehoce sa mi do tváre . Alebo naopak začne afektívne jačať, ja skúšam objímať, vysvetlovať, proste všetko, ale on len kumuluje a graduje, až je už dosť mimo. Jednu mu capnem, v tú ránu akoby uťal v momente je klud a on úsmev na tvári. Aj z tej izby, ja ho tam nezatváram, proste ho tam pošlem, on tam minútu reve, potom zistí, že to nemá ten efekt, vráti sa a tulinkuje sa, tak sa pomojkáme a je dobre. Inak by bol schopný konflikt gradovať do nepríčetnosti.

Jani-ja som si tiež vždy myslela, že nebude V. biť, ani na neho kričať, že všetko si vysvetlíme. Darilo sa mi to do jeho 2 rokov, ale časom som sa skutočne dostala do bodu, že to inak nešlo. On je strašne sebavedomá, tvrdá a arogantná povaha.

Je ten typ čo vyložene bojuje o pozície, občas nás normálne šikanuje, že musím mať rifle, že nesmiem ísť tam, že musím stáť tu, my sme dosť benevolentní a má toho dovoleného hodne, ale keď sa mi opakovane prechádza po 1,5 metra vysokom regáli aj po tom čo ho dám 20x dole a poviem nono a ešte sa mi výťazoslávne rehoce do ksichtu, tak jedna na zadok spraví zázraky. On ani neplače, nebolí ho to, ale pocíti "kto tu určuje hranice" a je kludný spokojný, že rodičia sú pevní a že majú dosť sily ho ochrániť. Už sa tým netrápim. Siaham k tomu zriedka a on vždy vie začo. Nikdy neplácam v afekte, neriešim si tým svoje emócie no beriem to tak, že aj v ríši zvierat taká fenka-samica mláda poriadne vie vytrepať za kožu a V. je žial v dosť veciach na tej animálnej úrovni, vysvetlovanie nepochopí, takže mu musí niekto "klepnúť po prstoch" aby pochopil dôsledky svojich činov.
Ja mám pocit, že ho celkom zvládam (zatial) ale čo bude v budúcnosti, toho sa bojím, má už dosť silu a občas mám problém ho odniesť, alebo udržať, aby neublížil sám sebe. Dostáva občas také hyperaktívne záchvaty,že skáče, točí sa dokola tak, že si búcha hlavu o stenu, do toho máva rukami, skáče z kresla, ktoré si pred tým pretočí, proste sa celý myká štýlom, že moji rodičia z neho mali skoro infarkt a povedali, že toto mať doma, tak už sú mŕtvi. Je to fakt hrozné že potom padá, búcha sa, akoby bol totálne mimo. a vtedy sa ho snažím aspon na chvílku znehybiť, aby sa trocha prepol a uvedomil, ale mám už problém ho udržať.
Mal teraz odbobie, že zo všetkého skákal, napr. doma z 1,5 metra vysokej obločnice, sedím a zrazu niečo letí vzduchom okolo mna a to V. proste si drepol a skočil. Myslela som, že sa mi sníva, nenapadlo ma, že jeho toto napadne. robí to aj na ihrisku a normálne je to taký dopad, že má plné topánky v uzavretých teniskách-ako je to možné-netuším. Keby bol zdravý tak ašpiruje na zlatú medailu v atletike, čoho je schopný. :-) rukami sa vytiahne na regále, takú má v nich silu.

Nerozpráva stále, občas nejaké slovo z neho vypadne ale tá jeho občasná slovná zásoba je tak do 10 slov :-( porozumenie má asi ako 15m dieťa, takže napr keď poviem daj topánočky, tak mi dá to čo práve drží, vobec ma nepochopí. Má snahu sa sám obliekať, ale vyžaduje asistenciu. Občas sa aj sám obuje, ale to musí velmi chcieť. Vyzliecť sa už vie komplet. čo sa týka hry, tak skoro celý deň si niečo zoraduje, mám už plný album jeho autistických dielok a okrem toho občas lego-stavia do výšky a inak nič moc. Musím s ním cielene niečo robiť, že si ho posadím tak, aby nemohol utiecť, dávam mu také megnatické knižky, kde hladá, kam patrí obrázok, rôzne tvarové vkladačky, písmenká rád vkladá a pod. celkom mu to ide.
Plienky na noc ešte máme a ani sa zatial nechystám mu ich brať, kedže je schopný sa počúrať aj cez obed, keď náhodou spí 3h, tak sa počúra na 100 percent. Aj keď sme odoberali ranný moč, tak už večer som pozerala, že je pocikaný a aj nad ránom pred zobudením mal plnú plienku, takže on na to ešte nemá.


toto je hodný, ostrihaný Valerijko :-)

No dosť o nás :-)


dám aj ja nejaké foto, už som dlho nedávala.
 Jana + 4 


Re:  

(26.5.2008 8:47:36)
Gothic, jsi statečná ženská, drž se holka. Jinak jsem nikdy nepsala, že naše Betynka nedostane na zadek, čím je starší, tím víc jsem přesvědčená, že v pravou chvíli je to na místě. Jen to už nikdy nepoužívám při vzteklém amoku, protože to si sama se sebou neví rady a nikam to nevede. Mám to jako krajní prostředek při neposlušnosti v důležitých věcech (jako přes silnici se neběhá, na babičku se nekřičí a nemlátí se....atd.).
Netrpělivost taky známe, i když Bětka mluví (pořád), tak je to taky nepříjemné, protože když něco není teď hned, tak na mě ječí.

Valerijko je moc hezký kluk, má krásný pohled.

Pety, myslím, že děti v tomhle věku ještě lež a pravdu těžce odlišují, splývá jim díky jejich fantazii a nevidí v tom nic špatného. Určitě bych to pomáhala pomalu odlišovat, ale nelámala bych si s tím hlavu, do jisté míry to přejde. A Zoo závidíme :-). My jedeme příští týden na Liberecko, tak nás čeká ZOO Liberec. Už se moc těšíme, budeme ubytovaní v soukromí a prozkoumáme Jizerské hory. Jestli někdo máte dobrý tip v té oblasti, sem s ním
:-D
 Gothic 


Re:  

(26.5.2008 13:11:15)
Jani tak za vztekanie ked si nevie so sebou rady ho netrestám ani ja, je to proste emócia, ktorú on nevie ovládnuť. mali sme aj také, že nás hrýzol a vtedy som tiež neoplácala,ani nebila, ale si ho otočila tvárou v tvár a dôrazne povedala nono, pritom ho držala za ruky a na krátky moment objala, normálne zázrakom to fungovalo, vtedy ale bolo vidieť, že je frustrovaný tým, že mu nerozumieme, čo chce vyjadriť, alebo tým, že niečo nevie povedať. Po krátkej dobe som sa to naučila predvídať, kedy to na neho ide, je vtedy fakt mimo a úplne to vymizlo. Naštastie deti nehrýzol a ani nebil nikdy a dúfam, že s tým už nezačne.

Jedine keď sa vzteká za niečo, čo vie, že nesmie, proste vec, ktorá bola zakázaná odjakživa a on to dobre vie a schválne testuje, či vybojuje súboj, vrieska a je to také to vztekanie pre publikum, kedy to robí vedomie, nie preto, žeby bol v afekte, tak to vtedy aj dostane jednu po zadku (facku nedostáva) a jeho to v momente prejde a ešte sa aj tak spokojne tvári. Ale nie som pri tom ani vytočená, viac krát ho napomeniem, že to je nono, že keď neprestane bude bác po zadku a on si drží zadok vyzývavo na mna pozerá a schválne to robí. No fakt na ranu :-)))
A tiež sú to len krajné situácie, kedy vreští aj hodinu za nejakú fakt blbosť, ako, že chce niečo zo skrine, kde sú veci, ktoré sú nebezpečné, alebo niekam lezie a hazarduje so životom :-)

Alebo paráda je, že teraz má fixný predmet (to autisti mávajú) dvd-hviezdne vojny. U bežných detí sú to často plyšáky, u autistov bizardné predmety, často aj vela predmetov. No on to doteraz nemal a teraz to začalo. CHodí s tým všade, do škôlky,zo škôlky, spáva s tým a chce sa s tým aj kúpať. nič by nebolo problém, ale keď sa s tým bude kúpať, tak si to zničí, iné nemáme a bude revať, nech mu to opravím (ten papier aby bol ako pred tým) to mu ja spraviť neviem, takže sa ujačí. Preto sa snažím aby si to pri kúpaní odložil niekde, kde na to vidí, aby sa nebál, že mu to niekto vezme. No ale aj to vrieska a chce to vo vani. To len taká manifestácia s akými problémami bojujem :-((

 Jana + 4 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 20:53:31)
Brazilko, já jsem přirozeně spíš kliďas, ale když už fakt nemůžu, tak se modlím ;)ale to nevím, jestli je pro Tebe použitelná rada :-D I tak občas vyletím
 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahoooj 

(22.5.2008 21:24:38)
CACANDO, MIŠO, nádherný dětičky:-) Moc to tam všem sluší:-)

CACO, no, já jsme taky na V. zvědavá, zatím teda stran miminka v bříšku jsme úplně dojatá, jak miminko bere jako součást rodiny a pořád na něj do bříška mluví, umývá mi bříško, pusinkuje- hodnotí, jak už je veliký a kde miminko přesně hajá atd., pije za miminko kakao, kreslí ho stejně jako mě, manžela, Nancynku a sebe, kreslí pro něj domeček, chystá pro něj hračky a když něco už vytřídím, že jí je malé( oblečení), tak zaveí, ať to schovám pro brášku atd... Je děsně důležitá, co všechno miminko naučí, že ona už bude velká a bude mi pomáhat a starat se o miminko atd. A je pravda, že se te´d strašně snaží mi dokazovat, jak je šikovná a jak vše už umí sama- takže s euž sama krásně umeje, s oblékáním je to už super a po koupání s euž i sama krásně celá namaže. Ale jaká bude realita až tady mimi bude nevím... Jetsli pak nezačne být miminkem:-( Snažím se ji max. připravovat, ale víte, jak to je...Uf, uf...
Ale už se fakt moc těším, když vidím ty sourozenečky tady spolu:-)

MACCI, moc držím palečky, máš toho taky teda nemálo a samé nepříjemné věci- obdivuju Tě, jak to neseš. Moc držím palečky při porodu obříka- soucítím, u nás to bude ais zase průser- V. byla 4kg a myslela jsme, že neporodím atenhle tvoreček je ještě větší než byla V. v téhle době, takže:-/

BRAZILKO, klid, nejsi fakt sama, já mám taky co dělat, aybch s ekolikrát udržela...A rány taky lítají vzduchem a pak mám špatné svědomí. Ale asi to tak je všude. ˇA nelepší pak je, dkyž to s V. probíráme večer v pelíšku a ona mi říká, že mě má ráda, ikdyž jí bacám, že ví, že zlobí, ale nemá mě MOC ráda, když jí nadávám- což je vrchol, jak už to dokáže okomentovat!
 Leny,Laila 11/04,Sabrina 10/07 


Re: Ahoooj 

(26.5.2008 21:22:20)
Ahoj, delší dobu jsem tu nebyla. Jsem ráda, že je co dočítat a hlavně spousta krásných fotééééék :-)
Verísku, vaše fotečky mi moc chyběly :-) Verunka je nádherná a ty vypadáš i s bříškem pořád naprosto úžasně!
Míšo, také se mi líbí váš koutek na zahradě a miminkovské tapety jsou super :-) Neuvěřitelné, jak je Lukasek šikovný!! Sabrinka je teď pořád na čtyřech a učí se lézt, plazit už se trošku umí, ale to jí nebaví, to lezení jí fakt hodně zajímá :-) Asi to bude brzy, uf uf :-)

Brazilko, Laila taky zlobí, to je jasný. Ale věci tedy neničí, to ne. I tak mě ale vytáčí a kolikrát taky na ní křičím nebo dostane na zadek. Ale u ní hodně zabírá, když jí řekneme, že půjde na půdu a tam může zlobit. Ona pak rychle přestane.

Jani, ta trampolína je super :-) Laila taky zbožňuje trampolíny. Doma jednu má a pak hodně skákala i na těch v Backilandu. Ty jsou taky úžasný, tam jsem se vyblbla i já :-D
 Leny,Laila 11/04,Sabrina 10/07 


Re: Ahoooj 

(26.5.2008 21:31:45)
My ten příspěvek vylezl dřív než jsem chtěla :-)

Macčí, ty to máš tedy náročný. Drž se! Ještě řešit 18ti letou puberťačku, to už je fakt moc :-(

Gothic, Valerik vypadá na fotce jako zlatíčko hodňoučký :-)

U nás máme za sebou takové náročnější období. Babičky pohřeb, který jsem málem nestila, protože jsem píchla gumu... Vyklízení babičky bytu... Teď jsem byla na operaci, dobrovolně, měla jsem komplikace po porodech, tak jsem to chtěla řešit, ještě jdu na jednu v září. Fakt jsem si to užila, kroutila jsem se v nemocnici v bolestech, ale už je to pryč a nechci na to vzpomínat, brrr :-)
Máme spoustu fotek, ale já nemám vůbec čááááás :-(

Letím s Lailou do postele. Tak dobrou :-)
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: Ahoooj 

(27.5.2008 8:16:35)
Ahoj, hazim v rychlosti jednu dnesni Klarinku. Ja na me po ranu kuli ocka ~s~
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: Ahoooj 

(27.5.2008 8:16:46)
 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: Ahoooj 

(27.5.2008 17:02:25)
Holky myslim,ze to nemame lehky ani jedna,ale nekdo ma situace,ktery ja bych asi hoooodne tezko zvladala.

Maccimamo obdivuju te,kde na to vsechno beres energii,ses statecna a dobra duse.Drz se,urcite bude lip.

Gothic casto na tebe myslim.Myslim,ze to zvladas na jednicku,a Leri ma stesti,ze ma takovou mamu.

Brazilko deti jsou opice,a zkousi,kam az muzou zajit.
Nenech se zvyklat brazilskou "nevyhovou".Tady lidi deti taky nevychovavaji,podle toho to vypada.Ty ses rodic!

O vikendu jsme byli kempovat,byl u nas svatek,jelo asi 8 rodin,tak tady je par fotek a tady je zbytek.
http://www.unitedgraphicsystems.com/cpg/thumbnails.php?album=28
 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahoooj 

(28.5.2008 13:25:01)
Ahoj holky, teda moc krásný fotečky- ráda na ně koukám, jak všichni rosteme:-)
VALERIK vypadá opravdu jak andílek, KLÁRINKA teda umí koulet očíčkama a ta pohodička u MÍŠI nejen na kempu je sladká:-) 3 děti- to je prostě nádhera:-)

GOThic, fakt Tě obdivuju a V. má štěstí, že Tě má:-) Je vidět, že se snažíš udělat víc než maximum a on Ti to určitě vrátí:-)

PETY, zdravení u nás je naprosto opačné- ta zdraví i cizí lidi na ulici a tak nahlas, že to je až ostuda a provokace:-)

MACCI, tak to gratuluju k 2. raubířovi, Ríš je moc hezký jméno...

My už zase marodíme- V. šíleně kašle, dáví se hlenama, moc toho nenaspíme, má ATB,- už 2. za měsíc:-(dr-. nám zakázala te´d školku- do operace mandlí- 11.6., jetsli teda vůbec do té doby bude schopná ji podstoupit- je to jak naschvál- před tím jsem musela ležet 2 měsíce doma já, V. byla v kuse zdravá, te´d, kdy už můžu já ven a je tak krásně, zase musí být doma ona, už si přijdu jak ve vězení a neree to konce. Hlavně se modlím,a by klaply ty mandle a někam se to hnulo, termíny jsou na dlouho a já už pak budu rodit a kojit atd. a už by to bylo dost složitý být s ní byť jen 2 dny v nemocnici. Na podzim bych už taky ráda řešila její ev. alergii- pořád s dr. nevíme jaký podíl na tom všem má, je to kolotoč, pořád něco a děti kolem nás taky pořád marodí:-(
Jinak já už skoro měsíc nekrvácím, tak sjem moc ráda. Teď čekám na výseldky tripl testu- díky mým problémům a strachu, aybch o mimi nepřišla, jsem ale i v případě pozitivity rozhodnutá na amnio nejít- když viodím, kolik je falešně pozit. výsledků a s mým rizikem- prostě ne, sice by to byly nervy až do konce těhu, ale prostě riskovat po tom všem nebudu... Kéž by byl test negat. a já si mohla spoň v tomhle oddechnout. Takže teď u mě jen alergie jako trám, v noci se dusím, ale jinak snad je líp a doufám, že to už nějak zvládneme...
Někdo s etady ptal, jetsli jsem teĎ doma nebo chodím do práce- tak ne a ani nemůžu, ikdybch chtěla- díky tomu, že jsme od začátku měla problémy amusela být na PN a ležet doma, tak jsme musela v práci s pravdou ven už hned na samém začátku, kdy jsme ještě ani nevěděla, jak to vůbec všechno dopadne a jetsli se na Uz vůbec v děloze zárodek ukáže- bylo to dsot nepříjemné, ale nešlo to jinak. No a pokud oficiálně šéf ví, že jsem těhu, nemůžu na svém rizik. pracovišti už dělat. S V. jsme těhu( relat. bez problémů) tajila až do 4. měs. a až pak to ofic. oznámila a šla na riziko. Teď to prostě nešlo a navíc s tím, jaký mám teď pupek( nerozdíl u V.), tak bych to stejně tak dlouho neutajila- s V. jsme v téhle době ještě nosila normální oblečení a nikdo na mě těhu nepoznal- vesele jsme se mohla i vdát v norm. šatech( zítra to budou právě 4 roky)- zato te´d už 2 měs. nic krom těhu neobleču a vypadám, jak v 6. měsíci:-( Takže tak u nás... Ale aspoň, když jsme doma nemusím řešit, co ajak v práci, když je V. nemocná- to před tím bylo docela na palici a taky aspoň něco málo, byť díky domácímu vězení spíš na netu, pátrat a hledat věci kolem domečku- už se nám začíná rýsovat a snad v létě příští rok, budeme moci už i s mimískem překotvit do nového a hl-. většího. Do té doby to tady bude docela dost náročný:-(
 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: Ahoooj 

(28.5.2008 14:33:03)
Verisku a na mereni nuchalni rasy jsi nebyla? Ta by mela vyloucit vetsinu veci,krome rostepu patere.
 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahoooj 

(28.5.2008 15:43:05)
MÍŠO, byla- právě, baych asoň něčím byla ev., uklidněná. Jen se k tomu má dělat i krev a to zrovna v laborce nedělali, takže mám jen čistě to NT u certofikovaného dr. a to mám naprosto v pořádku ato mě fakt trochu uklidňuje, že kdyby náhodou...
 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahoooj 

(28.5.2008 15:46:10)
V Americe se už možná tripl ani nedělá, viď? Má malou spolehlivost, moc falešné pozitivity = moc zbytečných amnio atd. Já ve svém okolí mám tolik holek s pozit. triplem( a to o x let mladších v době těhu), které buď na amnio šly a vše bylo ok a nebo ne a bylo taky vše ok, tak prostě v mém případě to riziko podstupovat nechci a to NT je mi takovou berličkou... Ale třeba vyjde negativně a já si jen v klidu oddechnu:-)
 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: Ahoooj 

(28.5.2008 16:56:36)
Verisku dela se.Ja ho mela s Vercou pozitivni a tenkrat se tady NT jeste nedelalo (ani u Natalky jeste ne).No a ja jsem sla na amnio....jenze to jsem jeste nevedela vubec nic.Tak nejak mne vubec nenapadlo,ze je to nebezpecny atd.Dneska uz bych si amnio asi taky delat nenechala.
 Pety- B 2004 


Re: Ahoooj 

(28.5.2008 19:31:20)
Ahojte,
VERÍSKU-tak to je paráda ,že už konečně nekrvácíšR^.
Chtěla jsem se Tě zeptat,píšeš,že si také alergik,já jsem nováček alergik/5let/,ale letos poprvé léčené,protože se to stále stupňovalo a nedalo se to už vydržet.Jsem alergik na trávy a obiloviny,trvá to asi 14dní.Dostala jsem ALERID, a do nosu ALLERGOCROM.Spustilo se to v neděli-bolení v krku,ale fakt dost,rýma -vodnatá,teď i zelená/pardón/,celkem sušší dráždivý kašel.~f~Kýchání zastavil ten lék.Chtěla jsem se zeptat,jestli tě taky ze začátku bolí v krku?Když jsem s tím dřív byla u mudr.,nevěděla jsem, že to je k té alergii,tak říkal ,že mám v krku něco jak afty.A ten krk mě bolí i na omak,ty mandle ,nebo co to je...Díky moc.:-)
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re: Ahoooj 

(28.5.2008 21:19:09)
Nazdarek!
Gothic: Lericek je moc peknej!Jak z reklamky. A uzivas si s nim tedy pekne. Ten fixni predmet - nedaly by se udelat barevne kopie obalu a koupit jeste jeden plastikovy obal aby to klido pido mohl namocit?
Lenny: tak at se vse uz zlepsi a je dobre. Jeste mas bolesti?
Caca: Klarinka je tak roztomila!!! :-) kukadla jak dve zrcadla!
Miso: to kempovani muselo byt bezvadny! To by s e Romce libilo ale ja tady odmitam stanovat, jsem srab a bojim se ruzne havete... v CR mi to je jedno, to to vymetu ze stanu ale tady jsem uplne jasna...
:-D
Verisku: jaky budete mit domecek? Stavite nebo kupujete? A kde? Jsem rada,z e uz nekrvacis a drzim palce na vysledky. Kamoska ted byla na amnio a dobry, tak mame radost obe. R^

JInak Romca mela 2 dny horecku, trochu kasel a pak uz dobry. Nevim co to bylo. Vcera opet zachvat, predvedla se [pred tatinkem. Byla jsem rada, ze to videl, ponevadz si myslel, ze prehanim kdyz o tom mluvim. Za 14 dni az manzel odjede na more mi prijede navlastni dcera, takzw jsem moc zvedava jake to bude...budeme tu mesic samy a pak jeste dalsich cca 20 dni. Mam z toho hruzu, jak to zvladnu a hlavne jak je obe zabavim...Manza to vymyslel opravdu hezky :-©
 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahoooj 

(29.5.2008 15:05:51)
Ahojky v tom krásném počasí:-)
Bohužel u nás trvá domácí vězení- V. má ve výtěru hemofila i pneumokoka, takže máme během měsíce už 2. ATB:-( V. je ale veselá, řádivá... Operaci mandlí zatím rušit nemám, prý se to možná snad zvládne, uvidíme na kontrole po ATB příští pátek- máme jít na operaci pak tu další středu 11.6.:-( Tak se modlím, ať nám to vyjde a někam se to hne. Ve školce prý teď skoro děti nejsou- vše marodí, přitom je tak krásně, no hotovo. Nakonec jsme i přes V. ATB narychlo spáchali autem naši tradici- zase po roce naše výroční svatební místečko- i když opravdu jen na skok- bohužel, v tomhle počasí by to byl jinak krásný výlet, ale nedá se nic dělat...a V. už chrupe:-)

Jinak Kája Gottů má ode dneška už 4. holčičku- tak nějak myslím, že půjdeme v jeho stopách. MM hned reagoval, že ani takový Kája to( kluka) prostě neumí, tak, co můžu chtít po něm. No, asi má pravdu
Jinak holčička se jmenuje Nelly Sofie Gottová Tak jsme si zrovna říkali, že nám se holčičí jména fakt zatím stejně jako u V. žádná moc nelíbí, ale máme asi takových 6, která jsou v ev. úvaze, ikdyž fakt ani jedno takové definitivní, co by s enám líbilo vyloženě oběma... a mezi nimi mj. i Laura( kterou těsně po tom, co jsme nad ní začali uvažovat dala Dara Rol.) a Nelly a šup on ji má teď Gott:-)

Jinak PETY, alergie může u každého probíhat jinak- někdo má jen rýmu, někoho pálí jen oči, někdo to má víc s dýcháním... Já mám od všeho trochu, ale pravda je, že nejvíc mi vadí to dýchání- mám ale dg. i astma:-( Takže to mám asi víc díky tomu. Letos mě právě alergie ale vždy začne bolestí v krku a chvíli si mylsím, že jsme snad nemocná a nakonec je to naštěstí jen právě alergie- a MM to má s tím krkem letos taky tak. Asi fakt je letošek na alergie obzvlášť "úrodný":-(

BRAZILKO, staví nám firma( my samy ne- to už mám za sebou s bývaýcm přítelem a bylo to fajn, ikdyž 6 let v kuse a nakonec nic z toho:-(), staví se nám taky tady v Havlbrodě na moc dobrém místě- nad parkem, přes který to je kousek do města, v parku jsouz téměř všechny školy a školka- takže ideální dostupnost a navíc to místo je jak na vesnici, takže super. Já z města nechtěla právě kvůli tomu dojíždění a dostupnosti dětí do škol, kroužků atd., ale ani jsme nečekala, že seženeme takhle ideální pozemek. Do práce to mám sice o kousek dál, ale tk stejně jako teď z bytu na 2. straně města, takže si nepohorším. Hlavně konečně bude nějaký prostor, tohle už je hrůza. Byt prodávat nechceme, dost jsme si tady toho udělali vestavěného a máme k němu cit. vztah- takže snad pronájem na splácení části hypotéky na dům:-) Ale je pořád co shánět, vymýšlet, na trhu to sice vypadá, že je všeho všude hodně až nepřehledno, což je pravda, ale když pak chcete něco konkrétního a ještě ne moderního( to s enám nějak moc nelíbí), tak je to docela problém:-( No, ale jak říkám, hlavně prostor ataky kousek zahrádky:-) To mi k životu postačí. Pro děti to bude paráda a pro mě taky- třeba te´d být tady už téměř čtvrt roku zavřená v podkroví bez norm. oken- jen střešní vyklápěčky je na palici:-( Co bych dalaza mrňavý balkónek:-)
 Gothic 


Re: Ahoooj 

(29.5.2008 16:33:02)
verísek u nás na chorobnosť zabralo až keď pohnali všetky deti na výtery, dovtedy chodili tak 5-7 (z 18detí) stále niekto chorý. Teraz ich chodí plný počet a V. odvtedy chorý nebol (od tých výterov) taktiež požadujú po chorobe negatívny výter, potvrdenie, že dieťa smie do kolektívu od Mudr.


Tak mojej kamoške sa 25.5 narodila dcéra Sofia, takže budú s Gottovcami skoro naraz oslavovať :-)) a ešte aj rovnaké meno :-)

Brazilka-dík :-) presne to ma aj napadlo, keď sa to zničí, tak mu spravíme nové. No on má neskutočnú pamäť a všimne si na veciach aj odchýlky, ktoré my nepostrehneme, tak uvidíme :-)
Aspon, že ti chodí R do škôlky, čo? Lebo celý den s 2 babami tak rozdielneho veku musí byť zábava :-( a ako to vlastne je u vás cez prázdniny? funguje vám škôlka??

verísek ja by som tiež nešla na amnio, keby to nebolo vyložene nutné. Zo 100 detí 1-2 potraty sa mi zdá hnusná statistika :-(( okrem toho je tam vždy riziko, že sa môže pomýliť vzorka, že môžu nabrať napr. tkanivo zanikajúceho dvojčaťa, o ktorom sa nemusí ani vedieť, alebo tkanivo matky, proste je tam tých možných zádrhelov podla mna dosť. Aj keď sú to malinké percentá. Ja už som poznala také situácie, kedy povedali mamine, že stav nezlučitelný zo životom, dieťa si nechala a bolo úplne zdravé! Kamoške povedali, že malý nemá ladvinu a narodil sa s nou :-)
Poznám 3 holky z okolia, čo mali dobré AFP a pritom mali dieťa s downovým syndrómom a zase také, čo mali testy zlé a dieťa bolo zdravé. je to zložité a na dlho a každý to má inak, ja len, že s tebou súhlasím :-)

Míša-krásne kempovanie, vy ste tiež taká akčná rodinka :-) stále niekde s detičkami :-)

Cáca_klárka má krásne kukadlá :-)

leny no hej, on má taký kukuč, že neviem do 5 narátať :-)))
 Amely 


Re: Ahoooj 

(29.5.2008 22:34:45)
Ahoj všichni :-) Koukám, že to tu docela ožilo a těch fotek! Nevím, co mám dřív chválit - jestli ta nádherná miminka a nebo naše krásný listopaďata. Verísku, tobě moc gratuluju k očekávanému miminku a přeju konečně zdraví tobě i Verunce.Musí to být hodně náročné být zavřená v bytě - ani si to nechci představovat. Ještě že máš před sebou vidinu domečku, tam si to všichni vynahradíte. Gothic, Leri je teda kluk jak panenka.Ten nevinný kukuč! Ani se mi nechce věřit, co všechno dokáže :-) Snad někdy zavítáte do Prahy a předvede mi to osobně. Ty jsi pro mě taková nevyčerpatelná studnice inspirací - dneska jsem - opět na tvé doporučení - koupila v DM poměrně levný dětský krém na opalování s minerálním filtrem.Ani jsem nechtěla věřit té příznivé ceně. O prkýnku z Kika už jsem psala, že nás zachránilo od pokakaných kalhot. Prostě máš samé dobré nápady, tak jen sem s nimi. Já nemám skoro na nic čas - škola, práce, domácnost a večer padám do postele jak mrtvola. Už jen tři zkoušky a mám první rok vysoké za sebou. Jen mě čeká občanské právo, což asi bude trochu nářez - je toho požehnaně a JUDr co nás zkouší prý je hodně přísný.Tak si to možná zopakuju, což mě ani tak nevadí. Naučit se to musím a zatím mě to docela baví.Babička si začala Danielku brát na víkendy na chatu, tak mám aspoň o víkendu čas na učení.Takže místo bronzu chytám informace do hlavy a bílá jsem jak ředitel vápenky. No co, v létě to doženu a snad si i odpočinu. Daniele se na chatě líbí a rodiče vůbec nepostrádá, což je naprostá paráda. Je poslední dobou neobyčejně hodná a vůbec se celkově hodně zklidnila. Tak sem zkusím dát aspoň jendu fotku, moc teď nefotím. Sebrala bráchovi čepici a nechtěla jí vydat :-)
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re: Ahoooj 

(30.5.2008 0:12:55)
Ahoj!
Verisku: tak chorobka je teda hnus,drzim palce na ty mandle. Fuj, me krcni trhali kdyz mi bylo asi 25, he he...hruza. Tak to jsem pak zvedava na vas domecek! My hledame uz hotovy, na stavbu nemame cas, hlavne manza je furt v cudu a ja tomu prd rozumim. A tady jim musis furt stat za zadkem a vse sledovat jinak se clovek nedoplati. Verim,z e se uz moc tesis, vidina zahradky a vetsiho prostoru je skvela, vid!:-)
S tema jmenama je to desny, kdyz jsme vybirali pro Romcu tak mela byt i Ana Carolina nebo Flavia ci Amelie ale s tema se zrovna roztrh pytel. Pak nejaka jmena krachla na portugalskem prekladu: Bara - cihla, Linda - pekna, krasna a ma oblibena Terezka je jmeno manzovy exky...:-) Ale pak manzel nasel Romanu a to se mu strasne libilo a tak vyhrala. No, uvidite, treba budete mit kluka!
Gothic: myslis, ze by Leri rozpoznal i kvalitni fotokopii? Zkuste to a uvidite. tady ted prazdniny nejsou, je podzim, skoro uz zima, skola v plnem proudu. Myslim,z e v cervenci budou cca 2 tydny zimni prazdniny ale to jeste zjistim. O prazdninach funguji prazdninove kolonie, ne vsak ve vsech skolach ale neni problem je najit.
Amely: ahoj! Ty teda valis, takhle vse zvladat! R^ Danielka je moc hezka, moc ji ta ksiltovka slusi. Jak pises s tim prkynkem , to je zajimave! MY ted resime s Romcou psychogenni zacpu. Uz to bylo dobry ale pak zacala chodit v unoru do skoly a je to vse zpet. Doktorka nam rekla,z e to vse musi Romca zvladnout sama. Stolice uz neni davno tvrda, je to ciste na ni a v jeji hlavicce...ach jo...kdyztak mi napis na mejl pod nickem co jste delali vy.
 Jana + 4 


Re: Ahoooj 

(30.5.2008 9:44:30)
Amely, Danielka je úžasná. A na občana držím všechny palce, ufff. Zrovna se musím znovu navrčet spotřebitelské úvěry (ty tam naštěstí nemáš, co), budu je ke konci června přednášet a teď je pořád šílených změn. Hlavně na oddlužení musím juknout.

Dnes to vypadá na vedro, zrovna jsme se vrátili z knihovny a už tam pálí.

Verísku, přeji mnoho trpělivosti se stavbou. Nás teď čeká zateplování a fasáda, moc se na to těším, až to budeme mít krásné :-). Protože manžel dělá všechno sám, jde to pomaleji, ale mnohem levněji a těší nás to. V neděli ale nejprve odjedeme na pět dní do Janova nad Nisou, tak se pak pochlubím fotkami a poreferuji. Už se moooc těšíme. Letos zůstaneme v Čechách, moře vidím až na příští rok nebo za dva roky, až z toho i Šíma bude mít víc.

Brazilko, Ty máš můj obdiv, že máš manžela takhle často pryč. Mně by se táááák stýskalo.

Míšo, krásné fotky. Hele, Luky spal už s vámi ve stanu? Chtěli bychom v létě mezi prací na fasádě aspoň na dva dny pod stan, tak jsem na ty naše dva raubíře zvědavá. Mimochodem - Šimon má na 10 měsících 76 cm, 10 kg a jeho nejoblíbenější zábava je tlačit Bětku, když sedí na odstrkovadle. Ona dá nohy nahoru a Šimon ji tlačí přes celý dům. Válíme se vždycky u toho smíchy.
 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahoooj 

(30.5.2008 11:09:49)
Teda, AMELY, já jsme tady úplně hotová z Danielky- nejen, že je fakt nádherná, ale vypadá tak na 2. třádu:-) Fakt hotová superslečna:-) Ta mě z těch našich listopaďátek fakt šokuje nejvíc:-)

BRAZILKO, my naštěstí jdeme jen na nosní- teda zatím, krční má taky veliký, ale to se růstem může ještě srovnat a nosní nejsou tak hrozný- naštěstí.
Jinak Karolina je taky mezi favoritkami. Lindu chce MM, ale to neprošlo u mě, Bára- Barunka by se zase líbila mně- hodilo by se to i k Verunce( Verunka- Barunka), ale Bára prý leda přes MM mrtvolu- má na Báry nějaké alergie a navíc naši nejbližší známí už taky Barunku mají. Terezku jsem chtěla už jako malá holka, ale tady je teď každá 2. holčička a 2. pes Terezka, takže to asi ne. Anna by se nám taky oběma líbila, ale už nám ji vyfoukla sestřenka- ona je taky Anna a dala taky po sobě... Prostě přebráno:-(
 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahoooj 

(30.5.2008 11:10:29)
Jinka obdivuju Vaše studia, já úspěšně a fakt docela i ráda zakrňmuji:-(
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re: Ahoooj 

(30.5.2008 13:39:39)
Jani: me se styska desne, kdyz je manza v praci...taky se tato prace neda delat cely zivot, pocitame, ze tak jeste 3 roky a necha toho.
Verisku: tak aspon, ze jdete na nosnity snad nejsou tak drasticke jako krcni! Drzim palce. Jeste k jmenum, tady je vyber z toho co mi poradili moji studenti, kdyz jsem cekala R a zjistila,z e budu mit holcicku. :-) Udelali jsme z toho super hodinu angliny o jmenech: Luisa,Anais,Isabel,Stella,Lavinia,Maria CLara,Vanessa, Laura, Eleanor, Cristabel,Lara,Monique,Ana Beatriz, Charlotte,Talita, Livia,Tais, Giselle, atd atd...:-D

 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahoooj 

(30.5.2008 14:42:45)
BRAZILKO, Ty v Brazílii učíš? A smím vědět co přesně?
Jinak z toho, co píšeš- Luisu už v rodině taky máme, Vanessu chtěl MM při V., ale mně už to přišlo moc extravagantní...Ale dobrý nápad. Že bych si taky odskočila do práce na tipy? No, v mé práci by to mohlo být hodně zajímavé:-)
 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: Ahoooj 

(30.5.2008 17:10:20)
Jani spal,holky taky spaly poprve na Memorial weekend(to je konec kvetna).Takze jim bylo necelych 7 a 6 mesicu.Lukasek mnel na 7m 72cm a 8800g.
 Pety- B 2004 


Re: Ahoooj 

(30.5.2008 17:19:58)
Ahojte,
AMELY-D. je tam ,jak školačka,moc jí to sluší.Jseš borec s tím učením,i když věřím,že je to časově náročné.
Jano-Š.je kluk jako buk:-D
I miminka jsou nádherné.

My jsme konečně od vánoc dofotili a vyvolali film,tak jsem šoupla pár fotek do deníčku/sem to neumím~j~/.Omluvte kvalitu je to pouze naskenované,nejsme schopní si konečně vybrat a koupit digi foťák;((
 Amely 


Re: Ahoooj 

(31.5.2008 10:28:01)
Holky díky za pochvaly Daniely, to udělá každé mámě radost :-) Mě ani nepříjde, že by vypadala starší, než je, ale asi vypadá. Je navíc dost vysoká, aspoň podle oblečení, kalhoty musí mít minimálně 110 velikost. Ta mě asi doroste v první třídě :-) Jenže jak otevře pusinku, je to docela šok, protože jí pořád ještě není moc dobře rozumět. Myslím šok pro okolí, já jsem vděčná za to, že konečně začala komunikovat pro mě srozumitelnou formou. Myslím, že nás logoped nemine. Verísku, mě zase fascinuje Verunka - má neuvěřitelné oči, jak z čokolády. To se mi odjakživa hrozně líbilo - a nejen u dětí :-)
Něco mi uniklo, že vybíráte jen holčičí jména? A nebo klučičí už máte vybrané a nechceš to raději zakřiknout? Držím palce pro chlapečka, protože vím, že by sis ho přála - ale na druhou stranu, holčičky vám evidentně jdou a překrásné, tak je škoda to nevyužít :-) A o tom zakrňování - myslím, že máš na odpočinek nárok po abosvování medicíny.Já se musím učit teď, protože jsem se na to vykašlala zamlada.
Jani, nemám ponětí, na co všechno v občanovi narazím - ale pevně doufám, že spotřebitelské úvěry tam nebudou:-) I bez nich mám z toho hlavu zamotanou. Mám na to docela dobré učebnice, hezky se to čte, ale otázka je, co v hlavě zůstane. Koukám, že druhé dítko máte nějaké čiperné, když už tlačí Bětušku na odstrkovadle - to jsem docela koukala. Stejně jako Míši Lukášek - taky mi příjde nějaký hodně akční. A to ani nemluvím o Lenny, kde Laila byla vzor klidného dítěte a Sabrinka mi temperamentem připomíná Danielu, když byla malinká.Asi musí každá rodinka dostat od každého trošku :-) Pety, zkopírovat sem fotku z diskuze není složité, někde jsme na to měli návod, zkusím ho najít a vložit sem.
Brazilko, četla jsi článek o té psychogenní zácpě na hlavní straně? Asi před měsícem. V podstatě jsme dělali všechno, co tam radili.U nás byl problém jí vůbec přesvědčit, aby si na prkýnko sedla. Hned utíkala pryč.Musela jsem jí hlídat, a když někam zalezla a vypadala že potřebuje kakat, odchytla jsem jí a posadila za mohutných protestů na záchod. Měli by prý mít podložené nožičky, což jsem řešila stoličkou, než jsme koupili ty schůdky, které mají stupátko na nožky. Prostě jsem jí nedovolila pak seskočit a dávala jí časopis, nebo knížku, abych odpoutala pozornost a aby něco vyprodukovala a nevnímala to. Když se to povedlo, tak jsme mohutně chválili dokonce i odměňovali nějakou maličkostí. To trvalo asi měsíc, že jsme jí museli hlídat - sama nešla a pak najednou ze dne na den začala chodit sama a nás už jen zavolala, pochlubila se a dožadovala se odměny :-) Ale to jsme pak odbourali rychle. Pak už to byla otázka pár dní, že začala chodit i jinam, naž doma a teď už nepotřebuje ani to prkýnko a domácí prostředí. U nás ten stav vyvolala zácpa a bolestivé kakání, kdy si to spojla a bála se jít jinam než do plen. Takhle jsme s tím bojovali přes půl roku ale pak se to zlomilo ze dne na den. Myslím, že nejvíc pomohly ty dárečky, které měla slíbené - měla motivaci překonat ten strach. Chce to hlavně klid a trpělivost, což je někdy náročné.
 Amely 


Re: Ahoooj 

(31.5.2008 10:47:17)
Tak jsem ten návod na vkládání nenašla, zapomněla jsem přístupové heslo na naše listopadové stránky, už jsem tam nebyla snad dva roky. Zkusím to napsat sem - V albu na rodince je potřeba klepnout na fotku, kterou chceš sem vložit, aby se zvětšila - po zvětšení na ní klepnout pravým talčítkem a vybrat položku vlastnosti.Po otevření vlastností zkopíruj URL adresu (označíš jí kurzorem a zkratkou ctrlc jí uložíš do paměti). Pak se vrátiš na rodinku a do textu odpovědi dáš špičatou závorku na začátek věty,pak napíšeš img src= a hned za to rovnítko vložíš zkratkou ctrlv URL adresu fotky a nakonec hned za adresu dáš opačnou špičatou závorku. Zkusím je sem napsat, jestli to půjde - já kvůli tomu musím přepínat klávesnici na angličtinu, jinak mi ty špičaté závory nejdou - jsou na klávesnici vpravo dole, jak je otazník na < > . Jestli se to nepodaří, tak sem nějakou fotku zítra večer vložím, pokud budeš chtít. Asi jsem to popsala dost zmateně.
 Pety- B 2004 


Re: Ahoooj 

(31.5.2008 11:26:36)
 Pety- B 2004 


Re: Ahoooj 

(31.5.2008 11:35:58)
AMELY-moooc díky,návod byl super,vidíš výsledek sama/akorát už při vkládání do albíčka jsem tu fotku neotočila~j~/,jen co jsem změnila,je když zvětším fotku,klepnu pravým a jdu na kopírovat adresu,jinak je to podle tebe ,díky;)
Akorát ta kvalita-je to skenované,ale snad se polepšíme a pořídíme digiR^

Dnes jdem přát dědovi k narozkám,tak budem na zahradě,B.bude mít bazének,tak se těší,včera se cachtala ve své miminkovské vaničce na balkóně~k~

 Jana + 4 


Re: Ahoooj 

(31.5.2008 14:18:54)
Bárinka je kočka R^. Taky jsme dnes vyndali vaničku, bazének nám "odešel", tak než přijde nový, musela stačit. A děti si to užívali. Jen tedy Šimon čím dál tím častěji zkouší pár kroků, tak máme zase co hlídat. Na druhou stranu on je šikovný po tátovi :-D, takže už si v pohodě sám vlezl do vaničky a dělá to opatrně. Při slézání už se otáčí nohama napřed....to je úleva, Betynka takhle šikovná nebyla, tedy ne na pohyb, jinak je šikulka moc. Chci se provokativně zeptat - je tu nějaké dítko, které už umí r a ř? Asi jo, co? Nevíte, kdy se to začíná řešit? Bětce r ujede, když se na to nesoustředí, ř ještě vůbec.
 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahoooj 

(31.5.2008 14:44:32)
Jé, holky, já Vám tak závidím ty dvorečky a bazénky a to sluníčko, já jsem s V. furt zavřená a nějak s enám to moc ani s ATB nelepší- už jí dělají tak zle, že i denně binká, takže určitě vyblinká i ty ATB, pořád děsně kašle a rýmičkuje, takhle dlouho nás ještě nikdy nic nepotrápilo. Takže mám velké obavy, že to s tou operací neklapne a vůbec nevím, ajk to vyřešíme, termín operace okolo porodu s ei teda nejeví moc reálný:-( Ach jo... Zrovan te´d. A to byla 2 měsíce ve školce bez jediné nemoci- zrovna ty 2měsíce, co já musela ležet kvůli krvácení doma:-(

PETY, Bárinka je teda frajerka:-) Pěkný:-)

AMELY, my na klučíka máme jméno jasný už od V.- samozřejmě, že po tatínkovi- Daniel:-) A v záloze dalších x klučičích jmen, která se nám líbí- prostě tam bychom vybrali v pohodě. U holčičího jména to je stejně jako už byl u V. obrovský problém- i V. tak nějak spíš zbyla po mně, ač jsme původně jméno po mně nechtěla- ne, že by se mi nelíbilo, ale chtěla jsme něco jiného, ale na ničem jsme se neshodli a nic s enám moc nelíbilo nebo už jsme to měli v rodině atd. Prostě teď bojujeme se stejným problémem a já ač si moc přeju chlapečka, tak myslím, že to neklapne a zase bude prcinka, takže jména holčičí prostě řešíme, neb to bude asi třeba a vůbec nevíme... V. jsme psali až v porodnici:-( Kluk by se nám fakt šiknul!
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re: Ahoooj 

(1.6.2008 15:33:04)
Verisku: ucila jsem anglinu,ted uz ne nebo narazove. Financne se mi to nevyplati, musela bych totiz zase dojizdet 80km za praci, takze bych musela mit nekoho kdo by byl s Romcou a tolik ase nevydelam. Druhy duvod je, ze kdybych delala i ja, tak se s manzou uz vubec neuvidime. :-) Chudak Verunka, ATB svinstvo a kdyz jeste delaji takovou neplechu...drzim palce at se to zlepsi a vse nejak zvladnete. JInak urcite se zeptej v praci na jmena, vic hlav vic vi a mas tak vetsi zdroj inspirace.
Amely: o te zacpe jsem cetla a delam co se da. To s tema podlozenejma nohama je dobry napad. Nedala bys mi odkaz na ty schudky?
Pety: No Barca je hezoucka!!!! Uplnej andilek!! Je borec jak jezdi na kole, Romca nejezdi ani na trikolce, 3x slapne do pedalu a jde od toho...Mate sikovneho tatku, s ceho ty zviratka vyrobil???

 Pety- B 2004 


Re: Ahoooj 

(1.6.2008 16:51:55)
AHOJTE,
Verísku-doufám,že je to u vás o něco lepší,v těch horkách není co závidět:(Ať je V. brzy OK a může na ty mandle a můžete si užívat léto:-)

Brazilko-manža si najde nějaký obrázek-postavičku.Nakreslí ji na tvrdý papír ,pak vymaluje-pastelky/ty jsem mu dokonce kupovala,ty co má B.,že se s nimi dobře vymalovává-trojhranné,ale velké balení/nebo fiksky,akryl.barvy.Pak to podlepí tvrdým kartonem a ořeže.
Teď nám chystá nějaký obrázek až půjde B.naposled do miniškolky,už jsme jim tam něco dávali~k~

VŠECHNO NEJ VŠEM DĚTIČKÁM K DNEŠNÍMU SVÁTKU DĚTÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Koupili jsme ji k tomu svátku-potapěč.brýle+šnorchl+ploutve.Byla nadšenáR^,tak jsem zvědavá jestli se během léta potopí;)/ploutve myslím ještě nevyužije,ale doma na balkoně u bazénku je má na nohách:-D

 Verísek+VELAMATO 


Re: Ahoooj 

(4.6.2008 16:46:57)
Ahojky:-)
BRAZILKO, tak to by jsi s emi hodila- nějaké doučo by se mi šiklo:-)
PETY, no, u nás pořád nic moc, stále jsem zavřený doma, V. pokuckává, už má dobraná ATB, tak jsme zvědavá na páteční ko u dr., jetsli nám tu operaci ve středu schválí...
Já se včera zase pěkně vyděsila- po měsíci jsme opět trošku zakrvácela:-( Ale pak už to celý den i dnes bylo ok, tak doufám, že to nebylo nic vážného...
Jdu hodit něco málo z jediných hezkých 2 dnů z asi předminulého týádne, kdy jsme byli chvilku venku- ještě než V. dostala ATB a zákaz ven:

Jihlavská ZOO:Verunka poprvé ve škole( zatím jen u tety na zkoušku při slavnostech školy)- zřejmě opět směr biologie jako maminka:


A po 4 letech na místě činu( aneb 4. výročí svatby):

... V. poprvé od svatby tady není už tak úplně sama:


A ještě malé retro:
1. Verunka pod naším svatebním stromem letos( bohužel marodná:-():2. před 3 lety- na 1. výročí... takhle nějak by měl za rok vypadat i náš Červánek:


 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: Ahoooj 

(6.6.2008 9:11:57)
Tak hlasim, ze jsme po 3 mesicni prohlidce. Klarka ma 5650 g, dostala 1. davku Hexy a ma nausnicky!!! Vse ok, ani moc nebrecela. Teda jako brecela, ale cekala jsem to horsi ;)

Jinak Filda v nedeli odleta s manzou a tchyni na tyden do Bulharska, tak tu budu jen s mimcem "odpocivat". Zadny behani do skolky, ze skolky atd. Tak se celkem tesim a dofam, ze to tam v poho zvladnou.

 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: Ahoooj 

(6.6.2008 9:55:36)
A jeste Fildy letni sestrih...

 Jana + 4 


Re: Ahoooj 

(7.6.2008 14:44:40)
Ahoj, Cáco, Verísku, krásné fotky. To nám to roste, chm chm chm ;)

Právě jsme se vrátili z dovolené v Jizerských horách, opravdu jsme si to užili. Střídali jsme cyklovýlety s pěšími, Betynka vyšlapala sama z Liberce na Ještěd. A mezi výlety jsme vkládali ZOO, farmu na Pěnčíně, bazén....no super.
Měli jsme fajn ubytování v soukromí, levné, celé přízemí v domku rodiny s třemi dětmi - ráda dám kontakt, kdyby někdo chtěl. Bylo to v Janově nad Nisou, takže i bobovou dráhu jsme vyzkoušeli :-D
Další fotky jsou na rodina.cz/luhanci
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re: Ahoooj 

(8.6.2008 14:53:21)
Ahojky!
Musim pochvalit fotky - Verunka je hezoucka a retro foto je super! Klarka a Filipek super sourozenecke duo - nausnicky slusi, gratuluji! At si Fifa uzije dovolenou a Ty taky, Caco! Jani - vase dovca musela byt aspon dle fotek bezva, rada bych ten kontakt na penzion, pro brachu, ma 11 mesicni mimi, tak aby mel nejake tipy kam vyrazit. A treba az zase pojedem do Cech tak taky vyuzijeme. Letos mozna na vanoce ale to se jeste uvidi dle financi. Ale rada bych, manza bude vanoce i silvestr v praci, tak bych nebyla sama.

Ted mame tady v Brazilii stejne pocasi jako u vas v CR, mozna ze mate i tepleji. :-) Dnes je tedy krasne, asi vyrazime po dlouhe dobe na plaz.
 Leny,Laila 11/04,Sabrina 10/07 


Re: Ahoooj 

(8.6.2008 20:36:05)
Ahoj všem, shlédla jsem první stránku a nááááádherné fotečky :-) To to letí!

Já vůbec nestíhám, Sabrince rostou horní jedničky a je fakt protivka! Ve čtvrtek jsme byli na přeočkování Prevenarem a dobrý, bez reakce. Měla týden do 8. měsíce, tak jsme rovnou vážili a má 9,15kg a 76cm. Nechápu, kde to bere, není ani trošku baculka. Začala i lézt na čtyřech, je šikulka :-) Plazení rovnou přeskočila. Ještě to není ale žádná přebornice, takže jí ještě nikde nehoním, pořád jí v pohodě stačím :-D

Tak já zase poletím, mamku mám zase v nemocnici, dnes ji operovali a během dvou týdnů jí čekají další dvě operace :-( Jsem z toho špatná. Snad to bude vše ok.

Tak ahoj a vkládejte další fotky :-) Já se snad někdy taky utrhnu a něco přidám.
 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: Ahoooj 

(12.6.2008 22:26:10)
Tak dneska mely holky zaverecnou show,tak vam to tady trosku vytapetuju. Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: Ahoooj 

(16.6.2008 16:28:29)
Tak koukam,ze je tu mrtvo,tak ja jsem hodim jeste fotky z vikendu.
V sobotu jsme byli u znamych na narozeninach a v nedeli slavit u svagrovy Den otcu.
Tak tady se muzete podivat na to moje zlaticko:).Nahodou jsem nekdy i hodna holcicka
 Amely 


Re: Ahoooj 

(18.6.2008 18:50:36)
Ahoj Míšo! Teda upřímně závidím!! Vaše rodinné akce vypadají strašně pohodově a zábavně. A holky už jsou tak veliké! Máte moc krásné děti a vůbec celou rodinu.I když tři děti dají určitě dost zabrat,co? Obdivuju, jak to zvládáš a ještě do toho každou chvilku vyrážíte na nějakou akci. A holky vypadají strašně šťastně a spokojeně! Prcek samozřejmě taky :-) Verísku, Cacando, vy máte taky krásný fotečky! Verunka je tak výrazný typ krásné holčičky, že se za ní musí každý otočit. A malá Klárinka je prostě k sežrání! O Filkovi ani nemluvím, to je fešák odmalička:-) Nemám vůbec čas psát, ale aspoň fotečky jsem okomentovat musela.
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: Ahoooj 

(19.6.2008 9:07:26)
Amely, diky za pochvalu! Taky vzdycky slintam u Misinych fotek, jak si dokazou ty akce uzivat R^
A hazim 2 fotecky. Filipek v Bulharsku minuly tyden a vcerejsi spici Klarinka ~s~


 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: Ahoooj 

(19.6.2008 22:03:11)
No ono holky fotky dost klamou,do pohodovy rodinky mame hooodne daleko,no,ale clovek dela,co muze,ze jo.

Cacando malej byl bez vas nebo mne neco uteklo a jeli jste vsichni?
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: Ahoooj 

(20.6.2008 7:22:05)
Miso, malej jel s manzelem a tchyni. Ja byla doma s Klarkou. Nejak jsem si rikala, ze to bude nejlepsi reseni. Filipek letos neprijde o more, ja si trochu odpocinu a nebudu hrotit more s 3.mesicnim mimcem. A fakt super. Spokojenost byla na vsech stranachR^
 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: Ahoooj 

(20.6.2008 18:23:00)
No jo,vzdyt jsi to tu psala...no mozek vykojenej mam:).
 Brazilka & Romanka 11/04 


Re: Ahoooj 

(20.6.2008 18:30:35)
Ahoj holky!
Miso: to jsou prima fotky! Natalka je fakt cislo! :-) Ale to je dobre. Verca uz ma druhy zuby? To je rychlost!A Lukas je v bazenu pohodar!:-)
Cacanda: teda jak Klarka spinka to je proste nadherny...opravdu jak andilek. Filda ma peknej kloboucek. Dovca musela byt super, taky bych chtela aby Romca odjela a dala mi vydechnout! :-)Kde to byly v tom Bulharsku a s jakou cestovkou? Kolik to stalo?

Ja si zatapetuji o vikendu, zitra ma Romca ve skole Festa Juninha, takova super zimni venkovska oslava. Je prvni zimni den, takze ted cely mesic budou tyhle oslavy. :-) Tesim se, protoze jsme vlastne vzdy touto dobou byly v CR, takze jsem vlastne na tuhle festu nikdy nesla. Delaji i neco jako nas svarak, tak jsem zvedava!!R^ Tak ja jdu, musim vyvetrat zimni odevy, tj. cokoliv s dlouhym rukavem..:-D
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: Ahoooj 

(20.6.2008 19:14:47)
Brazilko, byli od Cedoku na Zlatych Piskach v hotelu Golden Beach. Pro 2 dospelaky a Fildu to na tyden s polopenzi vyslo na 31 tis. Ale platili jsme to uz v lednu, tak jsme meli nejakou slevu za first moment a taky to bylo jeste pred sezonou, takze to vyslo o dost levneji nez o prazdninach. Vlastne F. to mel zadarmo, platil jen letistni taxu + pojiteni, takze cca 3 tis.

Ale misto je to super, ja tam byla loni a fakt uzasny. Nic me tam nezklamalo. A pristi rok bych chtela jet opet, uz zase v plnem poctu ;)
 Brazilka & Romanka 11/04 


zidlicka 

(21.6.2008 3:02:11)
Holky - jak jste naucily vase deti na normalni zidli? Romca vyrusta ze sve detske zidlicky, ta jeji je do 16kg a ona ma ted uz 15.3kg. Jenze nechce vubec sedet na normalni zidli! :-( Tak nevim co delat?

Caco: to Bulharsko zni dobre, doporucim brachovi a nasim. Diky moc!
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: zidlicka 

(21.6.2008 7:42:01)
Brazilko, rekal bych, ze je to zlozvyk jako kazdy jiny... Radim ti zidlicku zlikvidovat a pak uz to nepujde jinak, tak si rada sedne na zidli ~j~ U nas je neco podobneho s kakanim na zachode. Proste porad chodi na nocnik a nedonutim ho jit na velkou na WC, ani s tim detskym prkynkem. No a ted jak byli na dovce, tak sebou nocnik nemeli a co... slo to i na zachode a dokonce bez toho maleho prkynka.
Prcci maj uricte navyky a rituali od malicka vypestovane a neradi se s nima louci. Pokud Romca tu zidlicku svoji stale v koute vidi, tak si na normalni zidli nesedne. Az tam nebude (proda se, uklidi, rozebere), tak to pujde, uvidis R^
 Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 


Re: zidlicka 

(21.6.2008 7:43:08)
oprava: ritualy
 Jana + 4 


Re: zidlicka 

(21.6.2008 21:55:13)
ahojky, junior začal chodit sám, takže nestíhám :-).

Krásné fotečky, Cáco, malá je Ti neskutečně podobná a zdá se, že si to Filda užil, pohodová fotka.

Míšo, taky se mi zdá, že vypadáte úžasně pohodově a děti šťastně. Máš nádherné dětičky.

My byli dnes na svatbě, budu mít snad lepší fotky, tyhle jsou jen z kamery:


 Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 


Re: zidlicka 

(22.6.2008 14:28:27)
Jani deticky vypadaji nadherne.Gratuluju k prvnim kruckum.

Lenko u nas se detska zidlicka zrusila tak ve dvou letech.Proste jsem ji dala pryc a hotovo.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.