| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Gratulace

 Celkem 5 názorů.
 Žlababa (Postižené Děti cz) 


Gratulace 

(30.4.2008 9:06:06)
Markétce a Bobíkovi všechno nejlepší k narozeninám! A Lucko, moc gratuluju k miminku na cestě. A závidím. Já jsem vždycky chtěla tři děti. A když mám dva kluky, o to víc bych chtěla zkusit tu holčičku. Ale už mám strach. Bojíme se teď, že Jindřišek je taky autistický. Už jsem z té odborné literatury naprosto zblblá.
Holky obrací se teď na mne po těch článcích hodně maminek mailem. Teď třeba jedna z Pardubic, co má kluka, který se začal plazit až ve 13 měsících, ale nikdy nebyla poslána na žádnou rehabilitaci. Kluk už má 3 roky. Neznáte některá v těch končinách dobrou rehabku a neurologa?
Jo, byla jsem se teď podívat v Eliadě. Mají tam moc pěknou herničku pro děti. Je to malinké, ale myslím, že pár by se nás tam s dětma vlezlo. Na zemi je koberec a je tam hlavně taky bazén s balónkama. Opravdu bych zvážila, jestli neudělat příští sraz tam. Možná by to šlo domluvit. Možná i s nějakýma dobrovolníkama, co by nám v herně nebo na dvorku hlídali děti. To by přeci bylo úžasný, ne?
No v té sestavě, co jsme se sešli teď - já, Katka, Rony a dvě děti bysme se tam vlezli určitě :-D
 Renata, www.jakublaga.wz.cz 


Re: Gratulace 

(30.4.2008 21:42:26)
Žlababo, jak jste přišli na to, že by mohl být autistický i Jindříšek? Chová se někdy stejně jako Ríša? Možná to bude fakt tím, že toho teď hodně čteš a chytneš se i sebemenšího náznaku. Nemůže to být tím?
Z Pardubic znám jednu kamarádku, byli jsme spolu s její dcerou, co má taky DMO, v Praze na operaci a od té doby si píšeme. K neurologovi jezdí ale do Prahy, rehábku nevím, můžu Ti na ti napsat email nebo má svoje stránky, tam je taky a může se ta maminka na ni nakontaktovat sama. Stránky jsou www.terezka.mysteria.cz
Je ale fakt divný, že to nikdo neřešil když se plazil až ve 13 měsících a teď v těch 3 letech už je dobrý nebo ne?
 Žlababa (Postižené Děti cz) 


Re: Gratulace 

(2.5.2008 16:41:15)
Renato, to víš, že Jindřiška hrozně pozoruju. Pozorovala jsem ho už kvůli obrně (a stejně jsme nepoznali tu hypotonii) a teď kvůli autismu. Já myslím, že je to asi normální. Potřebovali bychom pro uklidnění aby se nám na něj někdo podíval. Už se mi snad podařilo jednu psycholožku sehnat, co by byla svolná.
Jindřišek má 13 měsíců, stále se plazí, i když už trochu přizvedává břicho. Neříká slova, neukazuje, nedělá paci-paci. Dlouho si vydrží hrát sám, nevyžaduje pozornost. Oční kontakt sice navazuje, ale jen málo. No, úplně jak Ríša.
Holky přemýšlím, jestli nemám trvat na vyšetření neurologickým. Dětská mne tam zatím neposlala, byly jsme jen u rehabky. Ve středu jdu na neurologii s Ríšou, tak se asi zeptám přímo neurologa co si o tom myslí.
 Amelie a králíci 


hezký večer 

(2.5.2008 18:19:53)
Žlababo,ted jsi mě trochu vyděsila-Jeníkovi je 15 měsíců,také neříká slova, neukazuje, nedělá paci-paci,jak jsi veliký,pá pá apod. Ale pozornost vyžaduje pořád,sám si dlouho nevystačí...připomíná mi Elišku a tá má ADHD(poruchu pozornosti s hyperaktivitou)...Na jedné straně se uklidnuju,že kluci jsou pomalejší a na druhé straně mě děsí,že nezvládá to,co holky v 8 měsících.
 Mamadvou 


Žlababo, 

(3.5.2008 11:39:50)
je fajn, že máte domluveného psychologa a asi bych trvala i na tom, aby na malého koukl neurolog. Sice tě možná vystraší spoustou věcí (aspoň já se synem odcházela v 9 měsících s tím, že je retardovaný, protože nedělal paci paci a ještě něco, co už si dneska nepamatuju. Podotýkám, že v té době už měl svoji parézu rozcvičenou a pohybově opožděný nebyl - obcházel nábytek a s pomocí jezdící hračky chodil - takže tak neurologické tabulky vývoje).

Jindříšek je hypotonický, že? Co mám info k hypotonii (protože taky jsme), tak prý vázne i jemná motorika a s tím souvisí i to pacipaci a řeč. Jindříšek už ti ale žvatlá ne? Takové to baba, mama atd. A s očním kontaktem - prohlíží upřeně hračky? My s Beatkou pořád řešíme, jestli je její oční problém v důsledku centrálního poškození zrakü, hypotonie nebo autismu, příp.mentální retardace :-(Prootže teď už je jasné že vidí - nás poznává, vrhá se na flašku s mlíkem, vidí věci, které pak bere do ruky. Ale neprohlíží ani věci ani nás, prostě se podívá a jde pohledem dál.

Amélie - za jak dlouho potom, co se vyhoupl na čtyři začal Jenda lozit?

Všechny ostatní zdravím ~k~

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.