| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Re: Porod u Apolináře?

 Celkem 7 názorů.
 Blanka 
  • 

Re: Re: Porod u Apolináře? 

(12.2.2000 15:37:25)
Myslím si, že jste trochu hysterka. K tomu mrzačení ženských rodidel bych dodala jen to, že Vám hráz měli nechat natrhnout, abyste teď měla potíže se stolicí a močením. Holení Vám také tak vadí? Komu se v šestinedělí předvádíte?
 Hanka, 27 let, 2 děti 
  • 

Re: Re: Re: Porod u Apolináře? 

(13.2.2000 21:23:31)
Blanko, nevím zda-li jsi již rodila a když ano, připadá mi to, že to bylo asi před dvaceti lety. Není pravdou, že nástřih hráze je u každého porodu nutný. Teoreticky by měl vždy lékař posuzovat a rozhodovat se, zda provede nástřih, ale to je ten kámen úrazu. Ono totiž posouzení lékařem je zcela neobjektivní a samozřejmě zde není ani žádná zainteresovanost příslušné osoby na tom, aby nástřihy prováděla jen v případech, kdy je to nezbytně nutné. V mém případě (rodila jsem v r. 1999 u Apolináře) lékař po několikátém vyšetření na porodním lůžku na můj dotaz konstatoval, že nástřih bude nutný. Protože však nebyl schopen správně předpovědět jak dlouho ještě porod bude trvat (5 minut po jeho odchodu již byl syn na světě), prostě mě nástřih nestihl provést. Tak jsem rodila bez nástřihu a samozřejmě potom měla šestinedělí v pohodě.
 Petra,syn,Podolská porodnice, 
  • 

Re: Re: Re: Porod u Apolináře? 

(14.2.2000 1:21:04)
Blanko jste muž?Nebo jste žena,která o porodu vůbec nic neví.Někteří porodníci umí při porodu pomáhat tak,že násřih hráze není nutný.Naříklad nenutí ženu ležet na zádech.Ve vertikálních polohách při vytlačování dítěte se hráz může sama rovnoměrně roztáhnout a většinou nedochází k natržení hráze.Když porodník "nehledí na hodiny"a nenutí ženu usilovně tlačit a dá možnost hrázi se pomalu roztáhnout tak také nedochází k velkým poraněním.Porodníci(Apolinář,Podolí,Motol..)však na ženy pospíchají a chtějí být s porodem rychle hotovi,jejich zájem není ušetřit rodičku před tímto traumatem-jsou to rutinní nastřihávači.Nástřih hráze neušetří ženu před inkontinencí,roztržením konečníku nebo prolapsu na to neexistují solidní důkazy.V zahraničí se na doporučení WHO od této rutinní praktiky upouští.Žena tam má právo nástřih odmítnout.Holení-v zahraničí se neprovádí,ve studijích se spíše projevila tendence morbidity ve skupině oholených.Mě při holení také sestra pořezala,to je potom vstupní brána pro infekci.
 Romana, 6. měsíc těhotná 
  • 

Re: Re: Re: Porod u Apolináře? 

(14.2.2000 9:56:40)
Blanko, nemůžu se nevyjádřit k Vašemu napadnutí paní Dany. Tady přece nejde o to, jestli se chce někdo v šestinedělí někomu předvádět, jak vy píšete, ale o to, že v dnešní době se v našich porodnicích ještě stále trvá na některých praktikách, které nejsou zcela nutné a rozhodně neulehčují situaci rodící ženě, ale jsou vykonávány proto, aby se ulehčila a urychlyla práce porodnickému personálu. To je můj osobní názor, ke kterému jsem dospěla, ačkoli se na porod teprve sama chystám. Vycházím z toho, že znám ženy, které rodily a jejich vyprávění se liší podle toho u jakého porodníka zrovna měli to štěstí, nebo naopak zase smůlu rodit. Záleží totiž i na osobním přístupu toho kterého personálu, nebo konkrétního porodníka. Chápu, že i z porodu se
časem pro nemocniční personál může stát prostě rutinní práce, jako ve všech ostatních oblastech, ale nikdy by němělo mít přednost ulehčení si práce na úkor ženy, která právě rodí. Nehledě na to, že se domnívám, že holení rodiček jedné po druhé, není zrovna moc hygienická záležitost a také nechápu k čemu je při porodu dobré. Co se týká nástřihu, tak znám několik žen u kterých se jednoduše neudělal, protože lékař dokázal vést porod tak, aby nebyl nutný, nebo se prostě nestihl udělat a k žádnému problému nedošlo. Určitě je někdy nutný, ale určitě to není bezpodmínečná nutnost a neměl by být prováděn rutinně už dopředu. Já sama bych chtěla rodit u Apolináře, ale hodně spoléhám na gynekologa, ke kterému chodím a který se chová naprosto skvěle a doufám, že se podaří, aby byl porodu přítomen. Hondě totiž všechno závisí na lidech a pokud máte u porodu někoho, kdo je dobrý člověk, tak i to se určitě projeví a zase naopak.
 Radka, dvouletý syn 
  • 

Re: Re: Re: Porod u Apolináře? 

(14.2.2000 21:43:10)
Proč je Dana hysterka? Protože nechce podstupovat proceduru holení, o níž vám i porodníci alespoň bokem leckdy přiznají, že je v podstatě zbytečná? Protože ji vadí, když ji někdo nastřihne, aniž je to třeba nutné? Mě osobně porodní asistentka v pražském Podolí nastřihla, aniž mě přesvědčila o tom, že je to skutečně potřeba. Protože jsem se o to před tím, ale bohužel především až po porodu zajímala, zjistila jsem si, že mnohdy stačí rodičce dát čas, aby se hráz dostatečně roztáhla. Jenže na to právě mají v porodnicích málokdy náladu. Pokud jde o to natržení a problémy se stolicí - vám se to stalo? Ani lékaři totiž dnes nejsou zajedno v tom, co je o například pokud jde o případnou budoucí inkontinenci horší - zda natržení či epiziotomie. A vězte, že existují studie, která hovoří ve prospěch přirozeného natržení. Bohužel, lékaři a asistentky, kteří ženy v porodnicích stříhají, už s emálokdy dozvědí, jaks e žena po jejich zákorku cítila za měsíc, za rok či dokonce za deset let.
 Ludmila Kovářová, 4 děti (3 kluci - 11, 9 a 5 let, holčička 2,5 roku) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Porod u Apolináře? 

(17.8.2000 11:05:08)
Re: Bohužel, lékaři a asistentky, kteří ženy v porodnicích stříhají, už se málokdy dozvědí, jak se žena po jejich zákorku cítila za měsíc, za rok či dokonce za deset let.

Tak s tím mohu jedině souhlasit. Rodila jsem čtyřikrát, z toho dvakrát s nástřihem (pokaždé jinde, ale obě jizvy jsem cítila ještě několik let). Podruhé, v roce 1991 u Apolináře, nechali ránu zašít nějakého medika a bylo to poznat - nepodařilo se mu obě strany nástřihu správně srovnat, tak to bez problémů sešil nakřivo. A nikdo mu na to neřekl ani slovo.
Mimochodem, můj čtvrtý porod v Krči byl nejlepší - paní doktorku jsem potkala pouze u příjmu a pak až definitivně po porodu, kdy přišla podepsat papíry. Celou dobu se o mě skvěle staraly dvě mladé asistentky a můj manžel. Ostatně to nebylo moc dlouho, strávili jsme tam až do Doubravčina narození zhruba dvě hodiny - celý porod od prvních stahů trval čtyři hodiny.
 daniela břízová 
  • 

Re: Re: Re: Porod u Apolináře? 

(15.2.2000 15:14:25)
Vážená paní Blanko,
z Vašeho příspěvku mám pocit, že trpíte komplexem za prvé vůči mužům a za druhé se zřejmě domníváte, že po porodu už žena nemusí být sexi. Mám dvě děti a i v šestinedělí jsem chtěla být přitažlivá. Vám doporučuji méně radit a více se učit

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.