| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

14.2.2000 9:56:40 Romana, 6. měsíc těhotná

Re: Porod u Apolináře?

Blanko, nemůžu se nevyjádřit k Vašemu napadnutí paní Dany. Tady přece nejde o to, jestli se chce někdo v šestinedělí někomu předvádět, jak vy píšete, ale o to, že v dnešní době se v našich porodnicích ještě stále trvá na některých praktikách, které nejsou zcela nutné a rozhodně neulehčují situaci rodící ženě, ale jsou vykonávány proto, aby se ulehčila a urychlyla práce porodnickému personálu. To je můj osobní názor, ke kterému jsem dospěla, ačkoli se na porod teprve sama chystám. Vycházím z toho, že znám ženy, které rodily a jejich vyprávění se liší podle toho u jakého porodníka zrovna měli to štěstí, nebo naopak zase smůlu rodit. Záleží totiž i na osobním přístupu toho kterého personálu, nebo konkrétního porodníka. Chápu, že i z porodu se
časem pro nemocniční personál může stát prostě rutinní práce, jako ve všech ostatních oblastech, ale nikdy by němělo mít přednost ulehčení si práce na úkor ženy, která právě rodí. Nehledě na to, že se domnívám, že holení rodiček jedné po druhé, není zrovna moc hygienická záležitost a také nechápu k čemu je při porodu dobré. Co se týká nástřihu, tak znám několik žen u kterých se jednoduše neudělal, protože lékař dokázal vést porod tak, aby nebyl nutný, nebo se prostě nestihl udělat a k žádnému problému nedošlo. Určitě je někdy nutný, ale určitě to není bezpodmínečná nutnost a neměl by být prováděn rutinně už dopředu. Já sama bych chtěla rodit u Apolináře, ale hodně spoléhám na gynekologa, ke kterému chodím a který se chová naprosto skvěle a doufám, že se podaří, aby byl porodu přítomen. Hondě totiž všechno závisí na lidech a pokud máte u porodu někoho, kdo je dobrý člověk, tak i to se určitě projeví a zase naopak.
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Re: Porod u Apolináře? Blanka 12.2.2000 15:37
*Re: Porod u Apolináře? Hanka, 27 let, 2 děti 13.2.2000 21:23
*Re: Porod u Apolináře? Petra,syn,Podolská porodnice, 14.2.2000 1:21
*Re: Porod u Apolináře? Romana, 6. měsíc těhotná 14.2.2000 9:56
*Re: Porod u Apolináře? Radka, dvouletý syn 14.2.2000 21:43
**Re: Porod u Apolináře? Ludmila Kovářová, 4 děti (3 kluci - 11, 9 a 5 let, holčička 2,5 roku) 17.8.2000 11:5
*Re: Porod u Apolináře? daniela břízová 15.2.2000 15:14

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.