| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Bolesti hlavy u dětí

 Celkem 6 názorů.
 Jana, syn 9 let, dcera 12 let 
  • 

Bolesti hlavy u dětí 

(10.5.2000 21:59:38)
Můj devítiletý syn si poslední dobou stěžuje na časté bolesti hlavy, hlavně ráno. Nejdřív jsem si myslela, že simuluje, že se mu nechce do školy. Pak mi to nedalo, šla jsem s ním na neurologické a oční vyšetření. Nic se nezjistilo, EEG je v pořádku, teď půjdeme ještě pro jistotu na CT. Snažím se hlídat synovu životosprávu, přesto se tak jednou do týdne probudí s velkou bolestí hlavy. Nechám ho vždy doma, většinou ho bolest do odpoledne přejde. Jeho učitelka však tyto jednodenní absence nese nelibě. Co mám dělat? Mám ho tak nechat jít do školy?
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Co by pomohlo? Neuroložka mi řekla, že to bývá u dětí tohoto věku časté.
 Olga, syn 4 roky 
  • 

Re: Bolesti hlavy u dětí 

(11.5.2000 7:49:00)
A nezistila neuroložka, jestli by to nemohlo být od páteře? Já trpím hrozivými migrénami, taky takhle po ranním probuzení. Podobně EEG, CT atd. žádného švába na mozku nenašly, až chiropraktik zjistil, že mám zablokovanou krční páteř a když spím ve špatné poloze, tak se vzbudím s migrénou.
 Jana, 1 dítě 
  • 

Re: Bolesti hlavy u dětí 

(22.5.2000 23:17:10)
Milá Jano,
vzpomínám si, že když mi bylo asi 10-12 let, trpěla jsem tím taky. A tehdy mi můj tatínek řekl, že si přesně na totéž u sebe vzpomíná taky. Trvalo to několik měsíců a bylo to opravdu hodně nepříjemné, pak to samo zmizelo.
Teď v dospělosti mám občas silnou migrénu, ale v podstatě VŽDY si ji způsobím sama!! Vypozorovala jsem, že když dostatečně nepiju, rozbolí mně hlava. A když třeba nepiju celé dopoledne, mám migrénu jako hrom. Pomůže jen vypít aspoň litr vody během hodiny a zalehnout, abych přežila a hlava se nerozskočila...
Zkuste dát pozor na pitný režim Vašeho syna.

Hodně štěstí,
Jana
 Šárka, syn 9 let 
  • 

Re: Bolesti hlavy u dětí 

(26.5.2000 12:22:04)
Milá Jano,
můj syn také trpěl dost často bolestmi hlavy, ne ovšem ráno, ale spíš přes den. Jednoznačně to souviselo s množstvím tekutin (tedy nedostatkem - ve školce, když tam musel být přes spaní, ve škole,když má kroužek), občas se sluníčkem (když si zapomněl kšilt ve školcce), dost často s hlukem zejména v nezvyklém prostředí(začátky ve školce a ve škole, divadelní představení, cirkus,... - hluk je dnes všude na akcích pro děti). V poslední době je to o dost lepší, neboť důležitost pití už pochopil a navykl si trochu hlídat a vůči ostatním vlivům je človíček s přibývajícími léty odolnější.
Já jsem jako dítě hodně bolestmi hlavy trpěla (do rozpoznání oční vady), takže vím, jaké to je. Rozhodně bych se tedy přimlouvala, abys svého syna nenutila jít do školy, když se cítí tak nedobře, stejně by nemohl dávat pozor a ještě by přinesl nějaké zbytečné poznámky, protože jeho paní učitelka asi moc pochopení neprojevuje. A přitom děti při bolestech hlavy úplně zvadnou, jak utržená kytička.
A náš nejrychlejší protředek "první pomoci", když už bolest udeří: dám Davídkovi vypít aspoň 300 ml sladkého čaje nebo šumivého vitamínu, pak si ho posadím na klín (cestou ze školky jsem jej vzala do náruče a chovala) a vyprávím mu chvíli za mírného pohupování a hlazení, že dobře vím, jaké to je, ale že teď už to brzy přejde, protože už nemá žízeň, má chráněná očička, už nejsme v hluku,...
Opravdu to většinou do 15 minut začne polevovat. Pokud bolest vydrží ještě půl hodiny po "první pomoci" a nezmenšuje se, nebráním se nasadít Paralen.
Přeju hodně štěstí.
Šárka
 Milan Gargel 
  • 

Re: Bolesti hlavy u dětí 

(28.5.2000 18:47:37)
Časté bolesti hlavy, na které si stěžuje Váš syn, mohou mít příčinu v působení zemního záření- tzv. geopatogenních zón. Ačkoli se tato problematika neustále zlehčuje, je prokázáno, že bolesti hlavy, páteře, ranní únava a migrény snadno zmizí, provede-li se řádně opatření, které eliminuje vliv geopatogenních zón.
Zabývám se vyhledáváním a odstiňováním geopatogenních zón, a tak mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že mnohdy stačí posunout lůžko, pracovní stůl, popřípadě provést odstínění určitého prostoru, ve kterém se postižený dlouhodobě zdržuje a zdravotní potíže odezní samy.
Mohu-li poradit, začněte s řešením Vašeho problému právě u geopatogenních zón a uvidíte, že jste postupovala správným směrem. Chybí-li Vám potřebné informace o geopatogenních zónách, o jejich působení na lidský organizmus, a o možnosti jejich bezpečného odstínění, vyžádejte si je prosím na tel.: 0305 591144, 0603 480212 nebo e-mail mgargel@oil.cz Tyto informace rád zašlu všem zájemcům, protože jsem přesvědčen, že geopatogenní zóny jsou jednou z hlavních příčin zdravotních potíží a nemocí.
 Milan Gargel 
  • 

Re: Re: Bolesti hlavy u dětí 

(31.5.2000 21:45:13)
Omlouvám se všem za chybně uvedenou e-mailovou adresu. Správná adresa je : mgargel@iol.cz

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.