| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Bolesti hlavy

26.5.2000 12:22:04 Šárka, syn 9 let

Re: Bolesti hlavy u dětí

Milá Jano,
můj syn také trpěl dost často bolestmi hlavy, ne ovšem ráno, ale spíš přes den. Jednoznačně to souviselo s množstvím tekutin (tedy nedostatkem - ve školce, když tam musel být přes spaní, ve škole,když má kroužek), občas se sluníčkem (když si zapomněl kšilt ve školcce), dost často s hlukem zejména v nezvyklém prostředí(začátky ve školce a ve škole, divadelní představení, cirkus,... - hluk je dnes všude na akcích pro děti). V poslední době je to o dost lepší, neboť důležitost pití už pochopil a navykl si trochu hlídat a vůči ostatním vlivům je človíček s přibývajícími léty odolnější.
Já jsem jako dítě hodně bolestmi hlavy trpěla (do rozpoznání oční vady), takže vím, jaké to je. Rozhodně bych se tedy přimlouvala, abys svého syna nenutila jít do školy, když se cítí tak nedobře, stejně by nemohl dávat pozor a ještě by přinesl nějaké zbytečné poznámky, protože jeho paní učitelka asi moc pochopení neprojevuje. A přitom děti při bolestech hlavy úplně zvadnou, jak utržená kytička.
A náš nejrychlejší protředek "první pomoci", když už bolest udeří: dám Davídkovi vypít aspoň 300 ml sladkého čaje nebo šumivého vitamínu, pak si ho posadím na klín (cestou ze školky jsem jej vzala do náruče a chovala) a vyprávím mu chvíli za mírného pohupování a hlazení, že dobře vím, jaké to je, ale že teď už to brzy přejde, protože už nemá žízeň, má chráněná očička, už nejsme v hluku,...
Opravdu to většinou do 15 minut začne polevovat. Pokud bolest vydrží ještě půl hodiny po "první pomoci" a nezmenšuje se, nebráním se nasadít Paralen.
Přeju hodně štěstí.
Šárka
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Bolesti hlavy u dětí Jana, syn 9 let, dcera 12 let 10.5.2000 21:59
*Re: Bolesti hlavy u dětí Olga, syn 4 roky 11.5.2000 7:49
*Re: Bolesti hlavy u dětí Jana, 1 dítě 22.5.2000 23:17
*Re: Bolesti hlavy u dětí Šárka, syn 9 let 26.5.2000 12:22
*Re: Bolesti hlavy u dětí Milan Gargel 28.5.2000 18:47
**Re: Bolesti hlavy u dětí Milan Gargel 31.5.2000 21:45

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.