| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

nechutenství

 Celkem 3 názorů.
 Marta Hájková 
  • 

nechutenství 

(4.4.2000 15:41:38)
Prosím, někoho kdo by mi poradil.
Mám 13-letou dceru, která strašně
málo jí. Je docela hubená a pořád slýchám, aby jsme ji donutili jíst. Jak podpořit chuť k jídlu?
Existují na to léky ? A může mi je
předepsat někdo jiný než dět.lékař? Prosím pomozte.
 Viktorie, špatné zkušenosti s anorexií 
  • 

Re: nechutenství 

(5.4.2000 9:47:09)
Milá paní Marto,
těžko Vám poradit něco jiného, než obrátit se na dětského lékaře. Z Vašeho dopisu jsem nepoznala, jestli jste tak udělala. Radit, aby jste donutili dceru jíst je sice hezké, ale jak to provést? Moje nejstarší dcera měla před dvěma lety - to jí bylo dvanáct, sklon k anorexii. Během měsíce a něco zhubla o deset kilo, takže na svých 170 cm výšky měla 42 kilo. Domluvy naprosto nepomáhaly. Obrátila jsem se na dětskou doktorku a té se podařilo na dceru zapůsobit. Přiznávám, že příslibem nemocnice. Také nás poslala k psycholožce, kde se rozebraly problémy proč se vlastně rozhodla držet hladovku. Nakonec vše dobře dopadlo. Moje sestřenice, které bylo letos dvacet, si pěstovala "mentálku" úspěšně víc jak rok. Na domluvy reagovala tím, že ona je přece dospělá a může si dělat co chce. Tak si dělala. Loni v listopadu skončila na ARU s těžkým zápalem plic a doslova utekla hrobníkovi z lopaty. Vydržela sekat dobrotu asi měsíc, teď je zase třetí týden v nemocnici na umělé výživě...
Proto jsem na problémy nechutenství docela citlivá a neporadím nic jiného, než včas promluvit s dobrým doktorem, ať už je příčina nechutenství jaká chce a rozhodně bych nespoléhala na nějaké "zázračné" léky. Následky můžou být skutečně ošklivé.
Srdečně zdraví a hodně štěstí přeje
Viktorka
Hodně štěstí přeje
 Šárka, syn 13 let, dcera 10 let 
  • 

Re: nechutenství 

(5.4.2000 12:23:41)
Marto, bacha na to, Viktorie má pravdu. Holčičky v tomhle věku blbnou, ta moje už taky začíná, že je tlustá (váží asi 28 kilo při svých 135 cm, je skoro nejhubenější ze třídy a navíc aktivně sportuje), kromě toho jí mizerně skoro celý život, taky málo pije, což mě štve ještě víc.
Ono se ale není co divit, když pak vidíš v televizi adeptky na miss (pro naší Míšu je to pořad číslo jedna), tak to jsou povětšinou holčinky, co vypadají, jak když přijely právě z Dachau. Puberťačky z toho potom blbnou. Ale moje kamarádka má ségru, už jí je třicet, ale zhruba 7 let je v invalidním důchodu, vypadá jak kostra potažená kůží (myslím to doslova, vypadá fakt dost nechutně), několikrát už jí seškrábli hrobníkovi z lopaty (různé přidružené potíže), léčí se na psychiatrii (bez výsledku) a perspektivu má prakticky nulovou. Už jim naznačili, že její stav už nikdy lepší nebude. Rodina je z ní zoufalá, ale řešení neexistuje. Ona si už svou situaci nedokáže uvědomit a jíst odmítá stále. Začalo to tím, že ji nechal kluk a ona si vzala do hlavy, že to bylo kvůli její "tloušťce" - byla to naprosto normální štíhlá holka. Takže pozor, fakt honem k doktorovi, může to být třeba nechutenství způsobené dospíváním a vývojem, ale to se mi moc nezdá, bála bych se, aby za tím nečíhala nějaká zrada. Radši to včas odhalte. Držím palce, Šárka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.