| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak nechodit do školky?

 Celkem 3 názorů.
 Dáša,dcery Marie(2,5)a Hana(14mes.) 
  • 

Jak nechodit do školky? 

(29.3.2000 14:37:57)
Mojí starší dceři Marušce budou 5. července tři roky.Nechci jí dávat do školky a další tři roky můžu s oběma být doma.Těšila jsem se že až holky povirostou s miminka budeme spolu vařit ,modelovat,šít na panenky a různé jiné věci.Bojím se,aby se nám neodcizila a pak chtěla celé dny trávit ve školce.Navíc se k mladší sestřice chová moc hezky a nechci to pokazit.Ovšem pokud má Mařenka možnost hrát si s jinými dětmi(jak psala paní o Ondrovi)opravdu pookřeje.Sem tam už říká,že taky bude chodit do školičky,protože to do ní hustila moje maminka.Co jí mám říct až se opravdu zeptá na školku?Nechi aby měla pocit, že je "odložená",protže vztah mezi Haničkou a Májou nechci pokazit. Pokud si ale vybere tam chodit,není prý správné jí nechávat doma pokud se jí školka později znelíbí nebo začne být "rutinou".Můj manžel je naprosto jistě rozhodnutý,že nejlíp je holkám doma.Já mám ze všech těch názorů pro a proti zmatek. Budu ráda když mi napíšete své názory.Ráda bych slyšela i názor odborníka .
 Stáňa(39)+Ondra(6) 
  • 

Re: Jak nechodit do školky? 

(3.4.2000 15:09:24)
Dášo,
radit Ti asi nemohu (jsem v trochu jiné situaci - Ondra je jedináček, ale to už jsem tu psala, takže se nebudu opakovat), ale nedá mi, aby Ti nenapsala alespoň názor. Především si myslím, že obavy, aby se Ti Maruška neodcizila, jsou liché. Podle mne se dítě, které žije v harmonické rodině, nemůže odcizit rodičům a sourozencům tím, že bude půl dne ve školce. Řekla bych naopak, že si dítě rozšíří obzory, a to převším v oblasti sociální. Ovšem je třeba počítat sí tím, že se setká i s věcmi, které u Vás v rodině nejsou běžné a okoukne něco, co vám nebude vyhovovat (problematickými slovy počínaje, přes názor, že zelenina není dobrá až po to, že chce dívat na seriál, který vy považujete za příšerný a jeho existenci byste před ním rádi utajili, budete muset vysvětlovat, že Vy prostě dvakrát v týdnu u MacDonalda večeřet nebudete). Nicméně se také naučí, že není středem světa, že to, co říká někdo jiný, nemusí být vždycky to nejlepší, naučí se přizpůsobobat jiným, vycházet s ostatními dětmi, najde si kamarády, naučí se samostatnosti atd. atd. Já bych třeba nebyla schopná s Ondrou zpívat (mám to, čemu se říká hudební "hluch" a téměř u žádné písničky neudržím notu), ve školce Ondra chodí na flétničku, do pěveckého kroužku, vystupoval na besíce...
Názor, že si maminka dvou dětí zjednoduší život, když dá jedno do školky, považuji za nesmyslný. Na Tvém místě bych spíš počítala s tím, že si ho zkomplikuješ. Máš hočičky v malém věkovém rozpětí, takže se spolu určitě zabaví (a čím budou větší, tím asi víc), takže půjde-li Maruška do školky, bude ta mladší asi vyžadovat víc tvé pozornosti. No a domácí práce Ti taky těžko ubyde.
Myslím si, že každé dítě je na školku zralé v jiném věku (pro Ondru by třeba ve třech letech asi bylo brzy, o toho třičtvrtě roku už to bylo skoro bez problémů). Možná bych na Tvém místě dřív než školku vyzkoušela (máš-li možnost) něco méně "náročného" - kroužek v mateřském centru, dopoledne pro "neškolkové" děti (pořádají je kulturní domy, domy dětí a mládeže, možná i ta MC), aby si věděla, jak se to bude Marušce líbit. Nemyslím si ani, že by byl problém, aby Maruška zůstala někdy ze školky doma (budete-li mít jiný program, bude-li unavená ap.) - dělá to řada maminek dětí, které chodí s Ondrou do školky.
A možná i pro Haničku (doufám, že nepletu jména, pokud ano promiň) bude přínosem, když budou chvilky, kdy se budeš věnovat jen jí.
 Eva +Honzík(5)+Hanka(3) 
  • 

Re: Jak nechodit do školky? 

(19.8.2000 0:38:04)
Ahoj,jak vidíš,mám taky 2 děti docela blízko u sebe. Honzík začal se školkou, když mu bylo 3 a3/4.Velice se mu tam líbilo, protože hry s 1 a 1ú2 roční ségrou pro něho byly na celý den prostě tzv. pod jeho úroveň. Nehledě na to, že se mu tam moc líbilo začala éra nemocí , jak určitě maminky znají. Rýma -kašel -rýma-zánět středního ucha - kašel -ucho .... No prostě 1 týden ve školce, 2 týdny doma.A skončilo to dost neslavně -v listopadu se zápalem plic v nemocnici. Tam nám paní doktorka řekla, že začal chodit do školky předčasně, že imunitní systém u tak malých dětí není ještě vyvinutý.Tak pak zůstal až do května doma aškolka pokračovala až na jaře.Tento systém jsem aplikovala i letos -školka do prosince a pak od května a výsledek je vynikající. Má spoustu zážitků ze školky, zima doma a v pohodě.Užijeme se všichni dohromady i zvlášť. Takže pokud můžu radit, starší holčičku do školky dát, ale třeba jen na dopoledne,když všichni začnou marodit být doma.Myslím,že pokud je možnost a dítko není už předškoláček,že mu to stačí i svědčí.A děcka si od sebe odpočinou aspoň na to dopoledne a nervou se,prostě se na sebe více těší.
Eva

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.