| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Porodnice Motol

 Celkem 7 názorů.
 Klára, zatím bezdětná 
  • 

Porodnice Motol 

(24.3.2000 12:13:03)
Chtěla bych se zeptat na nějakou dobrou knížku o těhotenství, porodu a o péči o dítě (od narození do pozdějšího věku).
Dále bych chtěla poprosit všechny maminky, které rodily v porodnici v Motole, aby napsaly své zkušenosti.

PS. Jak se provádí klystýr?

Děkuji za odpovědi


 Eva, 31 let, syn 3 roky, 11.týden 
  • 

Re: Porodnice Motol 

(24.3.2000 12:27:03)
Klárko,
já jsem čerpala z "bible" maminek Velká kniha o matce a dítěti. Je tam všchno od početí až po porod, celkem názorné obrázky a schémata, péče o dítě do tří let. Co jsme velmi ocenili zvlášť v začátcích, kdy člově blbne z každého divně vypadajícího hovínka, je celkem slušný popis dětských nemocí a instrukce jak se chovat.
Kolem porodu, těhotenství, případných komplikací je taky knížka Žena od A do Z. Kromě toho dodnes užívám knížku Máme děťátko, kde jsou celkem zpracovány metody alternativního porodu, novější názory na péči o dítě a dost rad jak se vypořádat s banálnějšími nemocemi domácími prostředky, bylinkami a čajíčky.
Jestli máš zájem, kouknu se doma na autorky a vydání dvou posledně zmiňovaných.
 Darja 
  • 

Re: Porodnice Motol 

(24.3.2000 12:30:15)
Skvělá kniha perfektně doplněná obrazově (fotograficky s průvodcem (obrazovým) o péči o dítě od narození do tří let, včetně ošetření při všech možných nemocech a problémech je Velká kniha o matce a dítěti. Autora si teď nevybavím. Je zahraniční a je to žena. Jo myslím, že se jmenuje Sarha Stanwick. V porodnici Motol hodlám také rodit, ale nějaké příspěvky najdeš pod rubrikou "Kde rodit". KLystýr je vlastně malá nádobka s hadičkou, která se zavede (malým kouskem) do análního otvoru a vlastně se do strřev vlyje tekutina z té nádoby. Nechá se chvíli působit a pak jdeš na záchod. Není to tak hrozné.
 Eva, 31 let, syn 3 roky, 11.týden 
  • 

Klárce 

(24.3.2000 12:41:55)
Jo, ještě jsem zapomněla na ten klystýr: měla jsem. Položíš se na bok a trubičkou ti zavedou do konečníku jakýsi sajrajt (myslím, že glycerín nebo co to je). Pak je tvým úkolem co nejdýl to v sobě udržet a když už to nejde, tak se jdeš vyprázdnit. Nijak mě to nebolelo, jako zvlášť velkou újmu na lidské důstojnosti jsem to nebrala, myslím, že to tak strašné není.
Doktoři to zdůvodňují tím, že když tlačíš, tak prostě tlačíš a nemůžeš kontrolovat konečník, tak aby se mimčo nenarodilo do výkalů. Nevím, jiné mamky tvrdily, že i bez klystýru se dá, ale jak říkám ze své zkušenosti proti štrapáci celého toho porodu mi tohle připadalo jako malina.
 Iva 27 let + Péťa 21 dní 
  • 

Re: Porodnice Motol 

(24.3.2000 16:21:06)
Miriam Stoppardová: Početí, těhotenství a porod (vydav. Neografie 1996)- krásná kniha od početí po první týdny života miminka. Kniha obsahuje nejen všechny nezbytné informace o matce a dítěti, ale věnuje se i méně obvyklým tématům - genetice, umělému oplodnění a jiným nestandartním situacím vč. skutečných příkladů. Moc pěkná!

Penelope Leachová: Dítě a já (vyd. Cesty 1998) - obsáhlá kniha od narození do pěti let dítěte, kterou prostě musíte mít!!! Perfektní kniha, která je velmi, velmi tolerantní. Žádné příkazy, zákazy, tabulky, limity, do kterých se musí vaše dítko vejít... Naučí porozumnět vašemu dítku, ale bez strachu, že děláte něco špatně. Autorka píše: nepostupujte podle příručky, ale podle dítěte.

A co se týká klystýru. Je to jednoduchá a naprosto neškodná očista. Mnohé maminky se zácpou se na něj prý doslova těší :-). Panuje o něm horší povědomí, než to vlastně ve skutečnosti je. Do střev vám hadičkou volně nateče litr čisté vody. Trochu to ve střevech bublá. Pak se postavíte a musíte minimálně 5 minut vodu v sobě udržet (nejlépe chodit). Dá to trošku práci, protože vás to hodně nutí. Pak teprve můžete usednout na WC a s úlevou to pustit. Chvíli to trvá, trošku vám to kroutí střevama jako při velkém průjmu, ale za 10 minut se už cítíte jako rybička.

A propos, vy odpůrci klystýru, není to náhodou třeba jedna z jogínských očišťovacích procedůr?
 Radka Wallerová, dvouletý syn, devátý měsíc těhotenství 
  • 

Re: Re: Porodnice Motol 

(25.3.2000 18:23:07)
Já sem jedním z ětch odpůrců klystýrů. Je tedy pravdou, že je to jedna z očišťovacích procedur a to nejen pro jogíny. Ale také je pravdou, že oni do sebe nelijí jeden až jeden a půl litru tekutiny, nemají přitom stahy, nejsou oblečeni do potupných andělíčků a nemyslím si, že by si klystýr dávali ve společnosti několika dalších lidí, jako tomu de facto je v porodnicích. Prostě: něco jiného je, když si rozhodnete dát klystýr sama něco jiného, když vám jej pod nátlakem nutí sálová setra s argumentem "U nás se to takhle dělá". A pokud jde o zácpu, asi je to častý průvodce gravidity, i když podle mého si ji maminky často způsobují samy tím, co jedí.
 Martina,27 let, 34.tyden tehotenstvi 
  • 

Re: Re: Re: Porodnice Motol 

(27.3.2000 15:28:45)
Nechci se zaradit jako odpurce klystyru, jen si myslim, ze to je zrejme velice individuelni zalezitost, stejne jako cely porod. V Britanii to rozhodne neni rozsirena procedura a kdybych svou porodni asistentku o klystyr pozadala, zrejme by byla celkem prekvapena ... ale rozhodne pokud by to bylo moje prani, proc ne? Proste jestli nekdo klystyr chce, prosim, pokud nechce, nechala bych to na uvazeni kazdeho. Rozhodne by mi nebylo prijemne, aby to bylo postaveno tak, ze "u nas se to tak dela", ale spis snad "prala by jste si" nebo "nemate nic proti tomu"... Na predporodnich kurzech se nam porodni asistentka snazi vstipit, abychom zustali otevreni veskerym moznostem, kazdemu vyhovuje a je prijemnejsi neco jineho a rozhodne by se clovek nemel bat pozadat o cokoliv, co mu ulevi, pomuze prekonat bolesti nebo jen zprijemni samotny porod a pobyt v nemocnici. Takze si myslim, ze nekomu muze klystyr vyhovovat a pro nekoho je to neprijemne nebo ponizujici.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.