| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Re: Potraty II.

 Celkem 8 názorů.
 Eva, 31 let, syn 3 roky, 11.týden 
  • 

Re: Re: Potraty II. 

(23.3.2000 13:19:18)
Darjo,
velmi souhlasím s Vaším příspěvkem, v podstatě znovu shrnul to, co jsem se tady v posledních dnech snažila marně paní Zdeňce vysvětlit.
V podstatě říkáte: nechme to tak, však až Zdeňka pozná víc život a stránky mateřství, třeba už nebude tak radikální. Dobrá, s tím nelze nesouhlasit, jsem však člověk, který bere některé věci až možná zbytečně vážně: paní Zdeňka se tu netajila se snahou svou i hnutí, které zastupuje, prosadit tyto své vize v parlamentu, nedejbože ve formě nějakého zákona. Nemám příliš valné mínění o této naší ústavní instituci, jenom doufám, že si poslanci zachovají aspoň kousek zdravého rozumu. Nicméně tuto debatu sleduji a vím, že i některé parlamentní strany jsou těmto tendencím nakloněni. Mrazí mne z toho, že by se fundametalisté typu p. Zdeňky prosadili na takových místech a z problému etického se za kažkou cenu snažili vytřískat politický kapitál.
 Darja 
  • 

Re: Re: Re: Potraty II. 

(23.3.2000 13:35:06)
Evo nebojte se, jednak je tady ještě jedna věc, kterou si lidé v Čechách zatím moc neuvědomují, že co se probírá v parlamentu se týká nás, lidí žijících v tomto státě. Proto máme povinnost se k tomu vyjádřit a třeba se to i pokusit změnit. Opět je síla v množství lidí, kteří si od těch ignorantů nenechají všechno líbit. Nějaký čas jsem se jako novinářka pohybovala ve sněmovně a mohu vás ujistit, že cokoli je příliš riskantní a nemá to ale opravdu silné lobbyngové (tedy finanční) zázemí, nemá to šanci dostat se ani do druhého čtení. A i kdyby, myslím, že by pak bylo na místě, aby se zvedla mohutná vlna stávek a odporu a oni by zjistili, že všechno nejde tak lehce. Naštěstí jsou Sociální demokraté a ODS (obě strany plné trtlů) natolik racionální, že by tato věc parlamentem opravdu neprošla. Ono to tam totiž funguje trochu prozaičtěji, než jak se dozvídáme my z televizních zpráv. Zájmové skupiny, kór ty radikální se tam většinou ani neohřejou. Možná tak v poslanckém klubu Křesťanských demokratů. Takže se ničeho nebojte, naše politická scéna je přeci jenom příliš jednoduchá (pokud jde o personální uvažování), než aby se v ní mohly probírat tak komplikované věci.
 Radim, 2.5 roku, 10 mesicu 
  • 

Re: Re: Re: Potraty II. 

(23.3.2000 13:48:03)
Nevim jak Darja prisla na to ze jsem rozcileny, nebo ze po nekom hazim kameny - muzu vas uklidnit ze se mnou neclouma zadna zlost (jsem z vas akorat smutny).
Motivace z jakych hajite potraty mohou byt jiste ciste (konec koncu
Lenin to take nemyslel spatne, alespon z pocatku), problem je ze obahujete zabiti ditete.
Plne chapu holky a mamy co nevi o co jde, chapu take psychicke rozlozeni tech co okoli nuti k potratu a ony podlehnou, ale fakt nechapu ty, ktere v klidu a s rozmyslem haji zabiti ditete a to jen proto ze je v deloze.

Ptam se zcela klidne a ocekavam klidnou odpoved: Kdo vam dava pravo zabit jineho cloveka."

Diky
 Darja 
  • 

Re: Re: Re: Re: Potraty II. 

(23.3.2000 13:59:00)
Právo o tom, že se mohu rozhodnout, zda donosím, nebo nedonosím dítě, které JÁ čekám, mi dává několik věcí. Jsem dospělá, zodpovědná sama za sebe i za to, co se děje s mým tělem, pouze já dokážu posoudit svoji životní situaci a všechny okolnosti, které by mě k případnému potratu dohnaly a jsem to znovu já, kdo se rozhodne, zda cítím, že je čas a nejsou problémy k tak zásadní změně života, či ne. Tak jsem se vám v klidu pokusila zodpovědět na vaší otázku. Já opravdu na něco takového nepotřebuji svolení zvláštních orgánů, maximálně tak názory mého partnera a mých blízkých. Já jsem také smutná z vašeho netolerantního a nerepektujícího postoje. Váš názor naprosto chápu, i váš smutek. Já sama si nedokážu představit, že bych šla na potrat. Nemůžu ale tento svůj pocit nikomu vnucovat. No a to je asi tak všechno, co bych vám k tomu mohla říct.
 Lenka,11 týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Potraty II. 

(23.3.2000 14:49:59)
Vážení,
také mě velice zaujala Vaše debata, nečetla jsem úplně vše, ale i ta druhá polovina mi stačila. Nechápu fanatické lidi, kteří takzvaně za někoho bojují v jeho jménu. Tak jako nemám ráda radikální feministky, tak nemám ráda radikalisty ve věci potrat ano nebo ne. Sama teď celé noci nespím, protože mi hrozí, že moje miminko není v pořádku a že mě taková věc čeká a představa, že by se musely vyplňovat dotazníky, nějaká komise doktorů by schvalovala zda interupci provést nebo ne (protože tak by to v případě jakéhokoliv zákona bylo) a mě by se prodlužovalo trápení, je dost hrozná. Také nejsem ráda, že některé ženy potrat neberou dostatečně zodpovědně, ale také vím, že je spousta žen, které k tomu dovedly určitě dost podstatné problémy. Jsou ženy, které mají děti a chodí stát fronty na podporu, stěhují se z pronájmu do pronájmu....myslíte, že je to pro to dítě výhra? Nebo pro Vás jsou to hrdinky? A ty Vaše velká slova, používání Lenina, to je až legrační.
Lenka
 Jana 2 děti 
  • 

potraty 

(16.4.2000 21:41:57)
Ta Vaše poznámka, jestli je to pro ty děti výhra, že jejich rodina není dost sociálně silná??
To přece nemyslíte vážně??
Ty děti také jednou dospějí a budou mít vlastní život. Nebo jen proto, že mí rodiče neměli dost peněz či lásky pro mě, je pro mě lepší nežít??
Život je ta největší náhoda a výhra pro všechny.
I lidé po těžkých úrazech, postižení, bojují o přežití, protože jednoduše CHTĚJÍ ŽÍT!!!
Stejně jako Vy!!


 Mirka, 26. týždeň tehotenstva 
  • 

Re: Re: Re: Re: Potraty II. 

(23.3.2000 15:02:01)
Pripájam sa k tejto diskusii. Radim položil otázku kto nám dáva právo zabiť človeka. Ja sa skôr pýtam kto nám dáva právo neuvážene splodiť nový život? Videli ste už trpiace deti? Otázka potratu by bola bezpredmetná ak by každý kto má nechránený pohlavný styk trochu predtým rozmýšľal. Ak niekto povie že tehotenstvo "sa pritrafilo" a "sa s tým musí niečo urobiť" je to totálna nezodpovednosť. Oháňame sa právom na rozhodovanie o tom či si dieťa necháme alebo nie, riešime následky a zatvárame oči pred príčinami. Môj osobný názor je že ak sa má dieťa pretĺkať životom bez lásky a byť viac bité ako sýte, je pre neho potrat menším utrpením. V dnešnej dobe keď sa doslova potkýname o antikoncepciu najrozličnejšieho druhu je bezdôvodný potrat (tj. bez nejakých vážnych príčin ktoré by mohli ohroziť život matky alebo dieťaťa)hanbou tohto ľudstva.
 Eva, 31 let, syn 3 roky, 11.týden 
  • 

Radimovi 

(24.3.2000 7:18:05)
Radime,
např. mně tady vůbec nešlo o obhajování potratu, i když to tak někdy mohlo vyznít.
Oba dva se shodneme, že potrat je opravdu zabití života.
Rozdíl mezi našimi názory je v tom, co se nám dvěma zdá pro to dítě větším utrpením: Ty říkáš, že potrat, i já uznávám, že na tom, že plod při potratu reaguje stresově, tudíž si ohrožení svého života uvědomuje, něco je.
Můj názor je, že toto utrpení se ani náznakem nedá srovnat s utrpením, které si přinese na svět dítě, které v nejlepším případě odmítá i vlasní matka, v horším případě ho psychicky a fyzicky týrá třeba až k smrti. Toto dítě si svůj hořký osud uvědomuje mnohem déle než embryo u potratu a jeho utrpení je nesrovnatelné.
Je-li situace taková, pak jsem všemi deseti pro potrat. Můžeš mi kontrovat, že naše pohledy do budoucnosti mohou být velmi zkreslené a omezené a dítě, které se zpočátku jevilo jako nechtěné, může nakonec prožít šťastný život, pak je jistě jeho smrt u potratu zbytečná. Bohužel těch případů, které jsem popsala výše je mnohem víc - trošku se zajímám o Fond ohrožených dětí, tak o tom něco vím.
Nelíbí se mi lidé, kteří jsou se vším hned hotovi, potrat je vražda a basta, tudíž jsem podle tebe například vražedkyně i já.
Jako mi nikdo nedal právo skončt život, který ve mně kdysi tak nešťastně začal, nedává nikdo právo tobě ani Zdence ani komukoliv jinému mne soudit.
A tohle, myslím, bylo járo pudla, o co jsme se tu v polemikách snažily. Ono je velmi ošidné někoho za něco odsuzovat, protože si nikdy nemůžu být jistá, až se v podobné situaci ocitnu já, jak se zachovám.
Takže tímhle bych chtěla popřát všem zúčastněným, aby nikdy nemuseli řešit podobné dilema, jako kdysi já, protože ať se v této situaci rozhodneš jak chceš, nikdy se nerozhodneš správně.
A hrurá k veselejším tématům: TĚHOTENSKÉ NEVOLNOSTI, PORODY, KOJENÍ, DĚTI NÁS NENECHAJÍ VYSPAT, TY POTVORY NIC NEJEDÍ, SOUROZENCI SE PEROU.....

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.