| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Interrupce

Radimovi

Radime,
např. mně tady vůbec nešlo o obhajování potratu, i když to tak někdy mohlo vyznít.
Oba dva se shodneme, že potrat je opravdu zabití života.
Rozdíl mezi našimi názory je v tom, co se nám dvěma zdá pro to dítě větším utrpením: Ty říkáš, že potrat, i já uznávám, že na tom, že plod při potratu reaguje stresově, tudíž si ohrožení svého života uvědomuje, něco je.
Můj názor je, že toto utrpení se ani náznakem nedá srovnat s utrpením, které si přinese na svět dítě, které v nejlepším případě odmítá i vlasní matka, v horším případě ho psychicky a fyzicky týrá třeba až k smrti. Toto dítě si svůj hořký osud uvědomuje mnohem déle než embryo u potratu a jeho utrpení je nesrovnatelné.
Je-li situace taková, pak jsem všemi deseti pro potrat. Můžeš mi kontrovat, že naše pohledy do budoucnosti mohou být velmi zkreslené a omezené a dítě, které se zpočátku jevilo jako nechtěné, může nakonec prožít šťastný život, pak je jistě jeho smrt u potratu zbytečná. Bohužel těch případů, které jsem popsala výše je mnohem víc - trošku se zajímám o Fond ohrožených dětí, tak o tom něco vím.
Nelíbí se mi lidé, kteří jsou se vším hned hotovi, potrat je vražda a basta, tudíž jsem podle tebe například vražedkyně i já.
Jako mi nikdo nedal právo skončt život, který ve mně kdysi tak nešťastně začal, nedává nikdo právo tobě ani Zdence ani komukoliv jinému mne soudit.
A tohle, myslím, bylo járo pudla, o co jsme se tu v polemikách snažily. Ono je velmi ošidné někoho za něco odsuzovat, protože si nikdy nemůžu být jistá, až se v podobné situaci ocitnu já, jak se zachovám.
Takže tímhle bych chtěla popřát všem zúčastněným, aby nikdy nemuseli řešit podobné dilema, jako kdysi já, protože ať se v této situaci rozhodneš jak chceš, nikdy se nerozhodneš správně.
A hrurá k veselejším tématům: TĚHOTENSKÉ NEVOLNOSTI, PORODY, KOJENÍ, DĚTI NÁS NENECHAJÍ VYSPAT, TY POTVORY NIC NEJEDÍ, SOUROZENCI SE PEROU.....
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Re: Re: Potraty II. Eva, 31 let, syn 3 roky, 11.týden 23.3.2000 13:19
*Re: Re: Potraty II. Darja 23.3.2000 13:35
**Re: Potraty II. Radim, 2.5 roku, 10 mesicu 23.3.2000 13:48
***Re: Potraty II. Darja 23.3.2000 13:59
***Re: Potraty II. Lenka,11 týden 23.3.2000 14:49
****potraty Jana 2 děti 16.4.2000 21:41
***Re: Potraty II. Mirka, 26. týždeň tehotenstva 23.3.2000 15:2
***Radimovi Eva, 31 let, syn 3 roky, 11.týden 24.3.2000 7:18

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.