| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

MANZEL MI DAL BEJSBOLOVOU PALKOU PRES NOS!

 Celkem 15 názorů.
 kATKA 
  • 

MANZEL MI DAL BEJSBOLOVOU PALKOU PRES NOS! 

(4.4.2005 0:58:10)
NENI TO PRAVDA, ALE ASPON TO PATRI DO TEHLE DISKUSE. PROSIM VAS NEHADEJTE SE. TAK MATE KAZDY JINY NAZOR A KAZDY SVE NABOZENSTVI. TAK JE TO PRECE ZAJIMAVEJSI, ZE JSOU LIDE TAK RUZNORODI. TO JESTE NENI DUVOD SE NAVZAJEM URAZET.
 Pawlí 


Re: MANZEL MI DAL BEJSBOLOVOU PALKOU PRES NOS! 

(4.4.2005 20:09:45)
Katko,
hezké, ale zbytečné. Vžyť jsem říkala že už to tu nebudeme řešit :-).
 Oilie 
  • 

Re: Re: MANZEL MI DAL BEJSBOLOVOU PALKOU PRES NOS! 

(4.4.2005 22:01:12)
nebudeme :-)
 Misa3 


Re: Re: Re: MANZEL MI DAL BEJSBOLOVOU PALKOU PRES NOS! 

(5.4.2005 3:16:23)
Prosím vraťme se k tématu a nehádejme se. Myslim, ze je zde snaha do rubriky psat věci ktere s tematem nesouvisi a tak prosim abyste na ne neodpovidali. Navrhuji aby pro podporu zen ktere se sem boji napsat zeny ktere poznaly nekoho, kdo byt obětí domácího napsili napsaly jak casto se to v jejich okoli vyskytovalo, zajímalo by mne kolikrat se to stava me samotnou to udililo, ze kamaradka byla zbita pratnerem tak, ze skoncila v nemocnici a sousedka nad nami pujcila byt sve dcery a pak jsem z bitu slysela jen strasny krik, policie prijela ,ale ten kdo tu zenu bil jim neotevrel. Mozna ze jsem se na to ted vic soustredila, ale je to ted velice caste. I sestrenice s Těšan byla bita svym chlapcem, psala mi o tom jeji matka, protoze jsem se o tom v dopise zminovala jak caste je domaci nasili kolem nas. Hodne take pomaha televize, ktera to ukazuje v lepsim uhlu, ne tak ze? kdyz ta zenska neodejde, tak ze ji to nevadi. Jsou i psychologicke pohovory a mam skutecne dojem, ze na to konecne větsina verejnosti pohlizi jinak.
 Jitka 
  • 

Jak časté je domácí násilí? 

(5.4.2005 5:16:14)
Míšo, mám pocit, že domácí násilí je dost běžné, až moc běžné. Jeden z důvodů proč na tuhle diskuzi chodím je to, že jsem v mé rodině zažila dva nepěkné případy. Někdy jsem si začínala myslet, že jsme prostě podivná rodina a že tyhle věci se ve "slušných" domácnostech nedějí, ale teď vidím, že jsme vůbec nebyli výjimeční, spíš naopak.

První případ co jsem zaznamenala byl ve vztahu mého strýce s mojí tetou. On byl chorobný žárlivec a svou ženu tloukl s neuvěřitelnou pravidelností, žárlil tak, že jí nedovolil, aby si našla práci a když už si práci chtěla najít, zařídil, aby jí ON dělal šéfa. Přesně jak jsi to popisovala v jednom příspěvku, běhal mi z toho mráz po zádech. Strýc měl nevíc zásadu, že žena by aspoň jednou za měsíc měla "pocítit" kdo je doma pánem, takže když zrovna nežárlil, tloukl aby se neřeklo, že není chlap. Strýc je alkoholik, takže po každodenním vysedávání v hospodě se opravdu moc nerozmýšlel, jestli praštit nebo ne. Nakonec se rozvedli, teta od něj utekla, poté co sebrala poslední zbytek sil a praštila ho zpět. On se sesypal jako malej kluk, a teta druhý den odešla i s dětmi. Bohužel všechny ty roky na ní zanechaly stopy a i když se snažila žít pak normálně, nešlo to. Začala moc pít a dneska je z ní troska. Jediné co mě na tom celém smutném případu těší je, že utekla včas na to, aby zachránila svoje děti, mou sestřenici a dva bratrance. Ti se o ní dnes starají a vědí co je za jejím pitím. Pro ní je už asi pozdě, je jí dnes skoro šedesát, ale pro své děti udělala to nejlepší.

Druhý případ v mé rodině bohužel pořád pokračuje, je to podobné tomu prvnímu. Můj strýc asi z pátého kolene mydlí pravidelné svou ženu a syna. Bohužel žiju příliš daleko a nemám možnost se s nimi spojit, ale aspoň hučím do ostatních příbuzných, kteří jsou jim blíž a tu možnost mají. Domácí násilí mi připadá jako nějaké tabu, nikdo o tom nechce mluvit, i když o tom všichni vědí. Několikrát jsem byla svědkem toho, když tenhle vzdálený strýc přišel do hospody, že všichni ztichli, udělali pár poznámek na téma "to je ten co tluče svou ženu" a pak v klidu pokračovali dál a dokonce se s nim bratřili a nalévali mu. Asi jako že co oči nevidí to srdce nebolí. A druhý den všichni vidí jeho zmlácenou ženu a v duchu jí politují, ale v životě s tím nic neudělají.

Myslím, že žijeme v hrozně lhostejné s sobecké společnosti, ta diskuze pod článkem na který jsem sem dala odkaz mě v tom jenom utvrdila. Proto děkuju holkám jako je Míša, které věří, že něco udělat jde. Díky.
 orchidej 


Re: Jak časté je domácí násilí? 

(5.4.2005 7:34:15)
Ahoj, kdo mě neznají, jelikož jsem zde nějakou dobu ničím nepřispěla, ač diskuzi sleduji, já jsem také pozitivním příkladem, že to jde utéct ze vztahu s tyranem. Zažila jsem mnoho měsíců psychického i fyzického týrání, vyhrožování zabitím a zmrzačením a nakonec jsem utekla. Pravdou je, že s pomocí rodiny a okolí. A o tom to právě je - oběť je naprosto svázaná strachem a hrůzou z tyrana, než aby byla schopna si v klidu sama promyslet cestu, jak z toho ven. Proto prosím mějme trpělivost s ženami oběťmi - někdy trvá velmi dlouho, než je přesvědčíme, že je možné zase žít jako svobodný plnohodnotný člověk a někdy ony samy musí dojít až na samotný okraj propasti, někdy bohužel i smrti, aby se vzbouřily a postavily se agresorovi čelem. Bohužel, i já vím, co to je, potkat manželova kolegu, který ví, co je on zač a mně vidí zmlácenou - zeptá se, proč to udělala, on odpoví, že jsem spadla a kolega raději uvěří než by se pouštěl do konfliktu. Možná i proto, že on sám někdy doma své ženě střihne jednu výchovnou.Agresoři zůstanou, ty nevymítíme, můžeme ale povzbudit oběti a také otevřít oči jejich okolí.
 Kyti a 3 poupátka 


Re: Re: Jak časté je domácí násilí? 

(5.4.2005 7:54:47)
Nezlobte se, že "sem lezu". Ale řekla bych, že domácí násilí je častější, než si myslíme!
Máme jedny známé... kdysi to byli hodně dobří známí. on je vysokoškolák. Mají dům, dítě, firmu, zdálo by se všechno OK. Ale už dávno se nám "něco nezdálo" , ale zpočátku to vypadalo, že (budu je nazývat ona a on) ona je značně pod pantoflem, takové domácí puťka. Ale není to tak. nejdříve ji mučil jen psychicky. nikam nesměla, neměla své vlastní peníze, o všechno si musela říkat, budil ji, nenechal ji vyspat. pak k nám jednou přišla pracovně... měla modřínu ned obočím. Řekla, že se uhodila o trám. za několik týdnů k nám opět musela přijít - zase měla modřiny - prý upadla na schodech do sklepa. za nějakou dobu přišla s monoklem. to už jsem nevydržela a zeptala se jí, jestli ji on bije. v tu chvíle se sesypala a přiznala že ano. Překotně to všechno ze sebe vychrlila. Pověděla jsem o tom manželovi. jelikož kdysi s ním byli kamarádi, tak s ním promluvil. asi 1/2 roku byl klid v té době si ona našla práci mimo firmu. pak ji začal zase tlouct. Za cokoliv. Našel si vždycky záminku. už si nebral servítky ani před dítětem. Teď v létě, když bylo dítě na táboře ji ovšem doslova ztřískal tak, že musela na neschopenku. Byla v té době taky u nás - mluvili jsme do ní s manželem do duše, že s tím musí něco dělat, nemůže přece si tohle nechat líbit... navíc už jí i vyhrožoval zabitím a tím, že ji nikdo nenajde. Navrhovali jsme jí i všelijaká řešení. Pak nám jen několikrát napsala SMS, že je všechno v pořádku. Ale u něj je stále.... takže to v pořádku není. MOC, MOC doufám, že najde sílu a odvahu od něj odejít. A děkuju všem, kdo těmto ženám pomáhají, protože ony to samy opravdu nezvládnou!
 orchidej 


Re: Re: Re: Jak časté je domácí násilí? 

(5.4.2005 9:50:33)
Kyti: hlavně neustávejte v přesvědčování - je jasné, že má šílený strach, z něho, že jí ublíží, z toho, kde by bydlela, jak by uživila sebe a děti, že by jí už nikdy nedal pokoj, z vyřizování na úřadech, z reakce okolí...to všechno ji svazuje a nedovoluje se rozhodnout. Zkuste jí nastínit, jak by jí bylo, kdyby byla sama...nemluvím teď o existenčních záležitostech, ale o svobodě, možnosti volby, života.Bože, přesně vím, co se ve vaší kamarádce odehrává, ale musí pryč, musí, jinak z ní buide jen troska. A ať pomyslí na to dítě.
 Kyti a 3 poupátka 


Re: Re: Re: Re: Jak časté je domácí násilí? 

(5.4.2005 13:19:09)
Ona se právě bojí o dítě. Má strach, že by tam zůstal, je to syn, ale je mu už mezi 11-14 nevím přesně. Říkali jsme jí, že pokud přemýšlí normálně, půjde s ní, on si ho kupuje. Pořizuje mu nač si vzpomene. To ona by nemohla.Ale na druhou starnu i na něj byl už zlý... sprostě mu nadával a ponižoval jej. Říkali jsme jí i to, že si kluk bere jen špatný model do života. S bydlením by problém nebyl... mohla by k příbuzným, ale oni to neví, nic nikomu zatím neřekla. Vím, je to asi hodně těžké se vymanit....
Občas sem právě do téhle diskuse nakukuju... právě kvůli tomuhle. Abych věděla, co jí poradit, kdyby přišla. Musím na ni stále myslet!
 Misa3 


Re: Re: Re: Re: Re: Jak časté je domácí násilí? 

(8.4.2005 12:39:32)
Pokud se tyka ditete, ano tyrani se casto snazi pri rozpadu manzelstvi si ponechat dite a jeho prostrednictvi matku tyrat, ale ver, ze diteti nepomuze pokud bude zit s tyranem bude to stalehorsi. Bude muset bojovat i za nej a jeste neco tyrani jsou zbabelci a sobci, precti si clanek o zlepseni podminek pro tyrane zeny, ze by bylo mozne dosahnout toho ze pokud by i sousedi nahlasili domaci nasili( ktere by se prave odehravalo) policie by nasilnika vyhodila na 10 dni z domu a pokud by se v teto dobe priblizil sel by do vezeni. Do 4 dni ji bude nabidnuta odborna psychologicka a pravnicka pomoc.

Holky prosim Vas (Pawli nebo nekdo) dejte sem nektera ten clanek, ja to neumim. Je mozne toto dobu prodlouzit az na rok, pokud by se rozhodla pro rozvod. Uz prvni dny si muze zazadat o predbezne opatrene v peci o dite a dite az do soudu zustane u ni a on muze byt az na rok vystehovany v azylaku( nemuhu si pomoct, me se ta predstava skutecne velice libi. misto zeny klusajici v kabate pres nacni kosily s detmi v rukou do azylaku pro zeny v krizi, pekne azylak pro muze nasilniky. Nikde nekdo kdo by byl slabsi nez jsou samy, a moznost se prat jen sami se sebou fakt pekna vize.
 Kyti a 3 poupátka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak časté je domácí násilí? 

(9.4.2005 8:23:00)
Míšo3, přesto, že tahle diskuse je poměrně pochmurná, tak mě konec Tvého předchozího příspěvku rozesmál! Opravdu ta vidina, kde se tyrani rvou mezi sebou v azylovém domě je dost dobtá!!! :-)))

Jinak ti děkuju za cenné rady. Pokusím se kamarádku nakontaktovat a uvidíme... Mně je jasné, že to tam lepší není!!!! Jedině horší! Natož, aby bylo něco v pořádku! Je mi jasné, že jí opravdu asi zakázal se s námi setkávat. je to tam asi daleko horší, než si umím představit. Budu dál nakukovat do téhle diskuse a pokud budu na vážkách, co si počít, budu škemrat o rady. už tenkrát při našem prvním povídání jsem jí o lince pomoci pro týrané ženy říkala.... jestli se obrátila, to nevím.

 Misa3 


Obeti domaciho nasili budte opatrne, ale neprestavejste bojovat za zlepsieni sve situace 

(8.4.2005 12:27:31)
Kity v poradku rozhodne neni, spis je to mnohem horsi. Pokus se ji odchytnout a zavest zase na kafe, bude se kroutit a vymlouvat, POKUD BY BYLA MOC ZDESENA NECH JI ODEJIT AE REKNI AT SE KDYKOLIV ZASTAVI KDYBY JI BYLO DOMA SMUTNO...pOKUD SE ZASTAVI NEBO JI SKUTECNE PRIVEDES... mluv o vsem mozne, a tyrani i jeji situaci vynech.

Bud velice opatrna, na to jakou naladu ma. Pokud se boji nech to tema ten den uplne byt. Jen pri odchodu na WC dej nejake letaky, (jsou temer vsude pokud chodis k osetrujicimu lekari, popros ho o par letaku pro znamou, ktera to potrebuje). Ale pozor, at si je pred nim necte, mohly by ji prijit zatracene draho. Treba je pohod u vas na WC anebo nekde kde by si je v klidu mohla precist a pouvazovat o nich.

Jinak pokud bude odmitat prijit, pokus se ji byt nablizku. Take muzes kontaktovat poradny, ktere sem porad strkame(ja nebo nekdo jiny,).

Ona se ted citi asi tak, jako, ze ho zradila. Stydi se ze Ti to rekla a stidi se toho co si o ni myslis, i toho ze rekla co ji dela. Rekni ji ze ji chapes, rekni ji ze bita je spousta zen, ze to neni jejich chyba, ze jsou obeti suroveho a kruteho cloveka, ktereho miluji. Ze bys byla hrozne rada, kdyby to tak nebylo, protoze si urcite zaslouzi nekoho jineho, ale ze to tak je a ze tedy nebudete delat, ze ne. Tomuhle se rika prulom situace a bud opatrna, nedelej to pokud uz nebudete spolu duverneji mluvit a pokud nebudes vedes, ze uz o tom uz dost premysli... rekni ji treba i o tomhle webu.

Je mozne, ze utece a nebude chtit s tebou treba i nekolik mesicu mluvit... Po te, co s tebou mluvila je mozne, ze si ji drahous vzal do pradla a je klidne mozne, ze to ze s Tebou mluvila mu praskla, pochop ma z nej panicky strach on ji dal poradne za vyucenou a prislibil dalsi davku, jestli s Tebou jeste jednou promluvi.

Pokus se s ni opatrne skamaradit. Je dobre ze uz pochybuje o svem vztahu a je schopna to ze sebe vse dostat, ale je jeste prilis v tom vztahu, nenapadne ji podporuj, ale tak, aby to nevidel on.

Vis co delaji v Anglii? Je to naprosto super a zcela jednoduche, letaky jsou u umyvadel na WC zcela bezny, tam se chlap nedostane a obet nasili ma moznost si je tam jakz takze v klidu precist.

A jeste neco, zeny, ktere sem pisi, prosim aby nepsaly, prilis otevrene, a aby umyslne matly nektere podrobnosti napr maji 3deti misto jednoho, jsou nezamestnane misto na metesrke, drobnosti, ktere by agresorovi ztezovali jeho podezreni ze pise jejich manzelka...

Pokud jejich manzel rad surfuje po netu, mohl by se doplouzit az sem a ony by to pak slizly. Kdokoliv mi muze napsat na mou mailovou adresu. Jinak doporucuji weby jako jsou www.bkb.cz, www.profem.cz a www.zivotniproblemy.cz ,ktery neni veden jako diskuze ale pouze jako poradna tedy to co tam zena napise, se na verejnost nedostane a cte to jen ten, kdo ma danou rubriku na starosti. Dale se radim: NEPSAT Z DOMACIHO PC: DRAHOUS MANZEL HO MUZE MIT NEJAK OBSANCOVANY SIKOVNYM PROGRAMKEM NAPR NASADI NEJAKY PROGRAMEK NA FILTR A VSECHNO SE MU PEKNE PRENASI DO JEHO SCHRANKY. CO S TIM LZE PSAT Z KNIHOVEN Z NETOVYCH KAVAREN ATD. VKAZDEM PRIPADE SI ZALOZEI JINOU SCHRANKU A JINE HESLO. DOPORUCUJI BUD VOLAT PORADNY, KTERE TU JSOU UVEDENY A ZASE: NE SVYM MOBILEM: DRAHOUSOVE JSOU NEKDY SCHOPNI LEDASCEHO, VOLEJTE NA KARTU, KTEROU SI ZAKOUPITE A Z VEREJNYCH AUTOMATU, V NEMOCNICICH, V KNHIHOVNACH, NA POSTE.

NENECHTE SE KSKARU VYDESIT, TYHLE VECI MUZETE RESIT, ANIZ SE DOSTANETE DO NEBEZPECI.

A DEKUJI ZA PRISPEVEK PISATELKY-SOUSEDKY. i TY BYS MOHLA ZAVOLAT NA PORADNU DOZVIS SE TREBA, ZE POKUD SE OD SOUSEDU NESOU NELIBE ZVUKY BITI A SKRCENI ZDA JE DOBRE ZAVOLAT POLICII, NEBO CO PRESNE DELAT, ROZHODNE ZAKROCIT, ANI NENI DOBRE, TAM POSLAT VLASTNIHO MANZELA, ABY TO SROVNAL, NASILI V RUKOU CIVILISTU SE NEVYPLACI A TEN DOBRY MUZ(MYSLIM NASILNIKA-JE TO SNAHA O ZLEHCENI SITUACE) BY JESTE MOHL ZALOVAT TVEHO MUZE, ZE MU NECO UDELAL KDYZ SI S MANZELKOU VYZNAVALI LASKU.

NA DRUHE STRANE NAD TIM NEZAVIREJ OCI, JSEM VELICE RADA ZES NAPSALA A ZE MAS ZAJEM TE ZENE POMOCI, SNAZ SE S NI NAZAVISLE ZNOVU NAVAZAT KONTAKT A NEMLUV S NI PRILSI O NASILI ALE SPIS ZAPLAV SVOU DOMACNOST RUZNYMI ZAJIMAVYMI LETACKY, KDYBY SE TI JI PODARILO DOVEST NA KAFE...KAZDY LETAK MA UPOZORNENI ABY HO OBET DOMACIHO NASILI NENOSILA DOMU...TREBA O TOM ANI NEMLUV, ALE SPIS ZVEDEJ POHODU A POROZUMENI S VLASTMI MANZELEM A ZE NEBYVA NORMALNI, ZE BY ZENA hodneho MANZELA VYTACELA A ZE POKUD NEKDO NECO PODOBNEHO TVRDI BUDE TO NASILNIK....NEPREZEN TO, ABYS JI NEDOSTALA DO DEPRESE, ALE SPIS, ABYS V NI VZBUDILA VZTEK A NECO JAKO: PROC VETSINA ZEN MA HODNE PARTNERY A JA MAM DOMA COSI, CO ZDRHLO ZE ZOO...

ALKOHOL MISTO KAVY PRI POHOSTENI BYCH TI NEDOPORUCOVALA, MOHLA BY REAGOVAT TAK, ZE BY JI TO SPIS UBLIZILO..NA TOHLE MUSI PRIJIT ZA STRIZLIVA A SAMA.

JDE O TO ZE SE TED ASI STYDI VYHLEDAT A PROMLUVIT S TEBOU, SNAZ SE JI NEJAK za par tydnu OSLOVIT NA ULICI, V OBCHODE, POKUD S NI NEJDE MANZEL NEBO JI NESLEDUJE S OKNA. REKNI TREBA, ZE BY SIS POTREBOVALA CHVILKU SEDNOUT A ODPOCINOUT, JESTLI BY NECHTELA TAKE, NEKAM DO KAVARNY JEN NA CHVILINKU, ASI ODMITNE, ALE PODRUHE TO ZOPAKUJ ZNOVU... NEBUD PRILSI NALEHAVA, MOHLA BY SE TI ZACIT VYHYBAT...SPIS TAK POMALOUNKU, POLEHOUNKU.... KDYBY JI NEKDY BYLO DOMA SMUTNO, JESTLI BY NECHTELA PRIJIT NA KAFE ATD( SAFRA TO ZNI JAK KDYBYS JI CHTELA SVADET:-)))ALE OPATRNE SI ZNIVU ZISKEJ JEJI DUVERU.

NEDELEJ ZE UZ SI NEPAMATUJES TO TI RIKALA MINULE, SPIS AZ BUDETE CHVILKU SEDET A PROBIRAT VSE MOZNE, TAK JESTLI BY TI NECHTELA NECO RICT... PROSTE SI O TOM PROMLUVIT, JESTLI VI, ZE NENI ZDALEKA SAMA, ZE TO NENI ZADNA OSTUDA, ZE BITYCH ZEN JE HODNE...ZE JSOU KONTAKTY... LEKACKY...PORADNY...WEBY.

S TEMI WEBY JI VARUJ, ZE JE LEPSI SE NA NEKTERE VECI PODIVAT RADEJI V NETOVE KAVARNE ATD...NESPECHEJ NA NI A POKUD TI I TREBA VYNADA, BUD TRPELIVA, VER MI MUZES JI ZACHRANIT I ZIVOT A NAOPAK, NEVSIMAVOSTI MUZES MIT PODIL NA NECEM, CO SI BUDES VELMI DLOUHO VYCITAT...

VSE DOBRE A JSEM RADA, ZES NAPSALA.
 Agata 


Re: Re: Re: Re: MANZEL MI DAL BEJSBOLOVOU PALKOU PRES NOS! 

(7.4.2005 11:21:30)
Hele, Míšo, Pawlí ... já Vaše příspěvky moc ráda čtu tady i v jiných diskuzích...

není to k tématu, ale vrtá mi to hlavou... Michal psal o svém názoru na svět a nikde jsem tam nečetla, že by radil nechat si násilí líbit...
Kde píše, že by bylo dobré setvat v soužití s někým, kdo jí trápí...
 Pawlí 


Re: Re: Re: Re: Re: MANZEL MI DAL BEJSBOLOVOU PALKOU PRES NOS! 

(7.4.2005 15:12:55)
Agáto,
z mé strany šlo víc o Olii a spol.Ale u Michala se mi nelíbilo jak se Berie snažil "mezi řádky" vnutit že je její vina když jí partner mlátí, protože na něj v nějakém minulém životě ošklivá nebo proto že jí chytil při nevěře. Jak už jsem tu psala věřím na minulé životy, ale tohle si nikdo (ani ženská ani mužský) nemusí nechat líbit v žádném z nich :-).
 Misa3 


Re: Re: Re: Re: Re: MANZEL MI DAL BEJSBOLOVOU PALKOU PRES NOS! 

(7.4.2005 23:06:10)
Neni to tam primo. Jen se Michal snazi rozhodnuti Berliino rozhodnuti zpochybnit a primet ji k tomu, aby svemu nasilnemu partnerovi odpustila, protoze sama neni bez chyb. Ale rekla bych ze srovnavat drobne povahove nedostatky, ktere mame kazdy z nas, s chybami nasilnika, ktery malem zenu zabije, jen proto, ze ma vztek, to je dost silne kafe.

Jinak skutecne vychazi z rodinych konstelaci, ktere vyuzivaji nelogickeho pelmelu, "filosofie" ze se rodime podle toho, co jsme prozili v minule zivote, mezi lidmi, kterym jsme treba v minulem zivote ublizili a proto si musime nechat libit ublizovani od nich. Je tam to skutecne mezi radky a snazi zpochybnit rozhodnuti Berilii uz rozhodnutou sveho nasilneho byvaleho partnera uz nikdy nevidet. Uvadi ji tak do nebezpeci, ze se jeji partner rozlobi znovu a dojde to tak daleko, ze ji, nebo jeji dite muze trvale zmrzacit, pripadne zabit.

Proc na tom tak trvam: podle teorii o chovani nasilniku je vseobecne dokazano, ze prvni utok na zenu je slaby: facka, pohlavek, silnejsi urazka. Pokud parnter pri prvnim utoku si na zenu sedne a zacne z ni vytloukat zuby, jde o chovani, ktere je surovejsi nez je bezne a proto o mnoho nebezpecnejsi. Projednavala jsem to s odborniky. Berilia je skutecne v realnem nebezpeci, pokud se s partnerem bude stykat. Partner by mel byt rad, ze na nej nepodala trestne oznameni a snazit se nad svym chovanim zamyslet pripadne se dat nekde lecit, aby se mu podarilo sve nasilne sklony tlumit nez skutecne bude pozde a to nejen pro toho koho napadne, ale i pro nej.

Tito lide jsou enormne nebezpecni a proto nechci, aby Berilii nekdou vymyval mozek nejakou zmatenou teorii (at je to kdokoliv-navic neni vylouceno, ze jde o nasilnika, nebo nekoho z jeho pratel), ktera by ji i jeji dite mohla v krajnim pripade, kdyby se s partnerovi znovu vratila, stat zivot.

Upozornuji, ze pokud se clovek tohoto typu citi ohrozen, muze byt skutecne velice nebezpecny a proto pokud to cte, radila bych mu, aby byl velice rad, ze to tentokrat tak dopadlo, ze partnerku nezabil a ona na nej nepodala trestni oznameni a v zadnem pripade ji uz nevyhledaval.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.