| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

plícní vyšetření

 Celkem 7 názorů.
 Martina, Michal 3 roky, miminko 14.t 
  • 

plícní vyšetření  

(30.3.2005 22:15:23)
Ahoj všechny budoucí maminky, máte někdo zkušenosti s vyšetřením na plícním oddělení? Čekám druhé dítě a dostala jsem těhotenskou průkazku, kdy mi sestra sdělila, že do příští kontroly mám zajít na zubní, k praktickému lékaři a na plícní. U prvního dítěte jsem na plícní nemusela a kamarádky, které jsou teď těhotné tam taktéž nejdou, jejich lékař jim kolonku plícní vyškrtl. Máte prosím někdo s tímto zkušenosti? Napiště mi prosím jak toto vyšetření probíhá? Rentgen plic je zajisté nevhodný.
Děkuji Martina
 gerda 


Re: plícní vyšetření  

(30.3.2005 23:21:24)
Milá Martino,pracuji jako doktorka na plicním ve velké pražské nemocnici,předtím jsem pracovala na interním oddělení. Musím říci,že plicní vyšetření se rutinně dělalo před lety, nyní je to spíše na uvážení ošetřujícího lékaře. Sama z vlastní zkušenosti musím
říci, že jsem za svojí několikaletou praxi vyšetřovala jen ty těhotné, které například trpěly nějakým plicním nebo interním onemocněním např. astma, stav po opakovaných zápalech plic,plicní embolii, srdeční vadou,... a podobně nebo přišly například do kontaktu s nějakou infekční chorobou např. tuberkulosou.RTG plic se v těhotenství dělá jen ze závažných důvodů, a to určitě ne v prvních měsících, kdy je riziko postižení plodu.Jsou i jiné vyšetřovací metody - nezatěžující pro mimi.Já sama mám dvě děti a v těhotenství jsem na plicním vyšetřena nebyla,nikdo to nechtěl ,a pokud vím ani mé kamarádky .Možná má tvůj lékař důvod k plicnímu vyšetření nebo je jen hodně svědomitý.Snad jsem ti trochu odpověděla na tvůj dotaz.ahoj.
 vojtami 


Re: Re: plícní vyšetření  

(30.3.2005 23:33:43)
marčí, ahoj. koukám že celkem obdobně jsme odpověděly. než jsem to ale naškrábala, byla jsi rychlejší :-))))

možná, že jsem na tom plicním v praze byla u tebe :-))))
pokud pracuješ pro nemocnici :-)
teď nemyslím plicní v těhu, ale plicní vyš které jsem absolovovala před rokem :-)
 gerda 


Re: Re: Re: plícní vyšetření  

(30.3.2005 23:48:05)
mitchi, já byla před rokem na rizikáči, takže asi jsme se nepotkaly, pokud také neděláš ve stejné nemocnici, z tvých odpovědí soudím ,že jsi také znalá zdravotnictví.Máš pravdu ,že lézt v těhotenství na plicní, kde je čekárna plná kašlajících nemocných lidí ,není nic příjemného.Já sama jsem do práce v těhotenství nechodila ani na návštěvy, s kamarádkama jsem se setkávala raději mimo.To, že tě nechali čekat tak dlouho v čekárně považuji za špatné, já osobně těhule, mamky s dětma beru třeba přednostně, i když ostatní pacoši někdy remcaj.
 vojtami 


Re: Re: Re: Re: plícní vyšetření  

(31.3.2005 0:08:02)
setkaly jsme se na diskuzi podle regionu ( dotaz na aPTT, Quick :-)))

dělala jsem ve VFN. ale raději tam lezu co nejméně. resp jsem lezla co nejméně. jen pro výplatnici a s lístkem na peníze. ani já jsem nechodila do práce ( zruba od 5tt :-)
 Martina, MIchal 3 roky, mimi 4.měsíc 
  • 

Re: Re: plícní vyšetření  

(31.3.2005 18:21:13)
Děkuji všem, kteří mi napsali pár řádků na mou otázku týkající se plícního vyšetření. Zítra jdu k praktické lékařce a domluvím se s ní, zda je nutné jít na toto vyšetření. Nikdy jsem neměla astma, tuberkulozu, plicní embolii, zápal plic či nějaký problém, nebývám nemocná a nepracovala jsem v rizikovém zaměstnání, kde bych se s tímto setkala, pracovala jsem v advokátní kanceláři. Spiíš mi přijde, že sestra která mi vypisovala průkazku si to prostě přečetla v předtištěné průkazce a tak mi to řekla. Dnes jsem na to plícní i telefonovala a tam mi sdělili, že mám tedy přijít, ale dnes ani zítra ne, že je tam pan doktor sám a plná čekárna, tak raději příští týden. Do příští kontorly to tedy nesplním a zeptám se i gynekologa zda na tom v mém případě trvá. Děkuji ještě jdnou za vaše odpovědi.
Martina
 vojtami 


Re: plicní vyšetření  

(30.3.2005 23:29:04)
ahoj. mě na tuto kolonku řekli v poradně, že tam chodit nemusím. pak jsem ve 20t přešla k jinému lékaři. tam mi sestřička v poradně napsala ke kolonce o plicním, že bych si tam měla zajít mezi 30 - 32tt.
nicméně jsem poslechla.

byla plná čekárna lidí, samý tuberáci, nic nepomohlo že jsem byla objednaná, řádila chřipková epidemie a to že jsem už měla pupek, to už bylo sestře naprosto jedno....hezky jsem si hodinu a půl počkala. byla jsem tak naštvaná, že mi stoupl tlak jako nikdy. na řadu jsem šla jako poslední.

taky jsem se ptala kamarádek z diskuze, zda na plicní musely. nikdo tam nebyl. takže jsem usoudila, že to není až tak důležité.

když jsem se šla objednat, ptala se mě sestra, zda už mám hotový test. tak jsem řekla že nemám, ale že se očkovat rozhodně nenechám. čuměla na mě jako puk. asi jí to ještě nikdo neřekl.
když jsem tam přišla na vyšetření, na to samé se mě zeptal dr.
tak jsem řekla, že mantoux test mi dělali před rokem, kdy jsem přišla do kontaktu s TBC v práci a že jsem byla i na plicním kde mi dělali RTG. vše bylo v pořádku. a že rozhodně v těhotenství do sebe nenechám napíchat brebery tubery.
tak mi řekl, že mi to schvaluje. nicméně že v šestinedělí se musím na ten test dostavit. hlavně kvůli tomu, že jsem do toho kontaktu s TBC přišla ( práci už nejméně potřetí. a o X případech možná ani nevím )

ale to už je mi jedno. mě jde hlavně o miminko. dr mi nechtěla raději dát ani paralen ( je spíš na homeopatika ) a já bych do sebe nechala píchat nějaké sajrajty....
navíc kdyby to podstoupily ostatní, tak to neřeším. ale evidentně to je na zvyklosti gynekologie zda tam posílá a nebo ne.

jo a tatínek miminka je alergický na BCG vakcínu. to je očkovací látka TBC. takže jsem nic neriskovala.

nicméně kamarádka je také těhule a tento test normálně podstoupila před 16tt...... a bez problémů

RTG se v těhu dělat nesmí.

to je moje zkušenost. asi jsem ti nepomohla.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.