| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Bohunice nebo Obilní trh?

 Celkem 8 názorů.
 Iva z Brna, v sedmém měsíci 
  • 

Bohunice nebo Obilní trh? 

(16.12.1999 16:54:35)
Jsem v sedmém měsíci těhotenství, bydlím v Brně a zatím nejsem rozhodnutá, zda jít rodit do Bohunické nemocnice či na Obilní trh. Uvítám vaše zkušenosti a názory - maminky z Brna určitě řeší a řešily podobné dilema jako já. Děkuji moc.
 Martina, dcera 5 let 
  • 

Re: Bohunice nebo Obilní trh? 

(17.12.1999 3:32:22)
Ahoj,
hlavne si predem vse nekolikrat zjisti. Ja jsem se tesne pred porodem prestehovala a spolehla jsem se na telefonicke ujisteni, ze manzel muze byt pritomen u porodu. Jiste si dovedes predstavit me zdeseni, kdyz nas sanitka dovezla do porodnice a bylo nam receno, ze to nejde, protoze manzel neprosel skolenim. Dohadovali jsme se na chodbe, manzel - lekar, ktery sam porodil spousty miminek, nemel povolen pobyt se mnou na sale. Nakonec se vse ukazalo jako skvele, protoze asi diky memu rozcileni, mi praskla voda a dcerka se vykutalela kosmickou rychlosti (od stahu nekolik minut po pulnoci k okamziku, kdy jsem ji drzela v naruci ubehly necele 3 hodiny). takze nakonec vse dopadlo dobre, manzel byl se mnou, ale ten sok, ze nebude se mnou, to bych nikomu neprala.
 Iva, v očekávání 
  • 

Re: Bohunice nebo Obilní trh? 

(19.12.1999 12:49:43)
Ivo,
prosím dle možnosti ozvi se na e-mail shar-eddy@post.cz. Řeším stejný problém ve stejné lokalitě a ráda bych si třeba někde u džusu vyměnila zkušenosti a informace. Díky
Iva
 Iva 
  • 

Re: Re: - Iva, která řeší kde rodit - Bohunice nebo Obilní trh? 

(29.2.2000 18:40:25)
Ahoj,
tak já jsem třetí Iva, která řeší stejný problém, a čím víc toho čtu, tím víc nevím, j estli jít nakonec na Obilňák nebo do Bohunic. Zatím vedou Bohunice. Jak je to s váma?
čau Iva.
 Jana, Týnka 6 měsíců 
  • 

Re: Bohunice nebo Obilní trh? 

(25.1.2000 21:37:32)
Milá Ivo,
já jsem rodila v červenci 1999 v Bohunicích a chválím je kudy chodím.
Proti Obilňáku nemůžu říct ani slovo-neznám to tam. Ale říká se, že na Obilňáku jsou bezvadní hlavně pro problémové porody a předčasně narozené děti.
Já jsem bohužel rodila velmi dlouho (40 hodin). Celou dobu se o mně starali úplně fantasticky, vystřídaly se tam asi 3 směny lékařů a sestřiček, takže jsem mohla porovnávat. Jak byli ohleduplní k zachování našeho soukromí, jak jemně zacházeli se mnou i manželem, jak nám vycházeli vstříc v našich požadavcích, to můžu jen chválit. Porodní asistentka vymýšlela téměř nemožné, jak náš porod uspíšit (bez medikamentů) a mně ulehčit. Jen na dokreslení - několikrát za den procházel porodnicí pan přednosta kliniky. Určitě to nemusí dělat, ale přišel, představil se, podal nám oběma ruku a sám se přesvědčil, jestli jsem spokojená. Totéž pak na poporodním oddělení. Kdykoli potkal maminku s miminkem, podíval se na něj, pochválil ho mamince, povzbudil ji....
Přestože tam denně rodí mnoho maminek, neberou to jako na běžícím páse, ale opravdu individuálně.
Po porodu jsou na pokoji jen dvě maminky (velmi jsem to ocenila), miminko u sebe. Sestřičky dohlížejí na techniku kojení, učí koupat, přebalovat. Návštěvy mají stanovenou dobu, ale když příjdou kdykoli, nikdo jim neřekne ani půl slova. Je tam návštěvní místnost, ale pokud chcete, mohou za vámi až na pokoj (musíte si ovšem ujasnit s druhou maminkou, zda jí to nevadí). Jediný diskomfort - telefon jen automat v návštěvní místnosti.
Já jsem byla v kurzech připravovaná na to, že mám rozhodně požadovat dítě ihned po porodu k sobě, i kdyby mi ho třeba chtěli vzít na novorozenecké oddělení. Po tak dlouhém porodu bych ale péči o dítě vůbec nezvládla a tak jsem byla velmi ráda, že zvítězil zdravý rozum a miminko 8 hodin hlídaly sestřičky. Já jsem se vyspala a pak už jsem pro něj nedočkavě šla a přivezli mi jej. Prostě, v Bohunicích řeší situace nenásilně, podle potřeby maminek a dětí, ne podle zavedeného schématu.
Setkala jsem se jen s jednou přísnou setřičkou, jinak byly všechny velmi milé a laskavé. Což jako šestinedělka VELMI oceníte. Jsou připravené na přívaly pláče a rozporuplné pocity maminek a jsou andělsky trpělivé. Byla bych ráda, kdyby si to mohly přečíst, protože to myslím opravdu vážně.
Já nedám na Bohunice dopustit a své další tři děti chci rodit tam.
Do všech porodnic je možné se jít podívat přímo na porodní sál a na vše se zeptat.
Jana
 Andrea, dcera 7let, nyní ve 4měsíci 
  • 

Re: Bohunice nebo Obilní trh? 

(3.2.2000 15:19:28)
Milá Ivo z Brna, právě se rozmýšlím, jestli jít rodit do Bohunic nebo na "Obilňák". Rodila jsem poprvé na "Obilňáku" a tam se mě to vůbec nelíbilo. Je to ale již sedm let a za tu dobu se ledacos změnilo. Při příjmu jsem dostala klistýr (na oholení jestli chci nebo nechci se mě nikdo neptal) a byli jsme na jeden záchod dvě příchozí. Dosti trapné. Potom za mnou do pokoje přišla sestra, která mě nadala, že tady řvu, že mě jde slyšet až do prvního patra. Na porodní sál v porodních bolestech jsem se musela dobelhat sama z pokoje, nikdo mě nepomohl. S neochotou na odd. šestinedělí scela souhlasím, že některé sestry jsou hodně neochotné. A když nad tím tak přemýšlím, tak asi půjdu rodit do Bohunic.
Přeji všem pěkný den Andrea
 Lenka Nová, tři dospívající dcery 
  • 

Re: Bohunice nebo Obilní trh? 

(11.2.2000 8:53:51)
Jednoznačně Porodnice, Obilní trh. Teď po rekonstrukci je to tam nádherné a personál je taky lepší jak v Bohunicích.
 Jana, dcera 6 měsíců 
  • 

Re: Re: Bohunice nebo Obilní trh? 

(11.2.2000 8:59:15)
Potvrzuji Vaše slova, nádherně zařízený a kvalitně vybavený porodní sál v klasické budově na Obilním trhu možno jen stěží porovnat s panelákovými Bohunicemi.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.