| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Plavání

 Celkem 7 názorů.
 Pavlína 26, Ondra 6 týdnů 
  • 

Plavání 

(7.1.2001 20:08:57)
Již v těhotenství jsem byla rozhodnutá, že budeme s naším mimčem plavat. Od příštího týdne bychom měli začít chodit plavat do vany. Ale už od začátku, co o tom mluvíme, slyšíme od mojí i manželovi matky: "pozor na ouška, má ouška pod vodou..." přitom nám bylo řečeno, že to vůbec nevadí. Přesto se chci ujistit, že je to pravda a že miminko nebude náchylnější třeba na zánět středního ucha, když při koupání a potom i plavání bude mít ouška pod vodou. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky za odpověď Pavla
 Iva, 2 děti - 4 roky a 11 měsíců 
  • 

Re: Plavání 

(7.1.2001 21:23:09)
Ahoj!
Plavala jsem s oběma dětmi od 4 měsíců - včetně potápění - a nikdy neměl ani jeden nic s ouškama.
Záleží podle mě na tom, zda k tomu má dítě zdravotní dispozice, či nikoli. Některé děti vůbec neplavou a mají záněty oušek neustále, jiné plavou, a nemají je nikdy.
Přeji vám, aby i vám se vyhly.
Iva
 Zdenka + dcerka Zdenka 2 roky 
  • 

Re: Plavání 

(8.1.2001 0:07:25)
Je to presně tak jak Ti psala Iva. Problém není v plavání nebo potápění, ale v babičkách. Za nich, nebo resp. za nás nic takového nebylo (plavání) ouška nesměla přijít pod vodu a mnoho věcí se dělala jinak - dle nás i dnešních odborníků špatně a tudíž dobře míněné rady babiček přichází vniveč. Mě zase teď babička o vánocích cpala do ruky ručník ať otřu Zdenince obličejíček když jsem jí sprchovala při mytí vlásky. Já jsem to samozřejmě odmítla - chodíme plavat od 2 měsíců a od 5ti se potápíme. Když jsem reagovala podrážděně na další námitku jako že jaké by to bylo mě a jak je to hrozné když jí obličej neutřu (mě připadá nenormální utírat se uprotřed sprchování)- urazila se. Takže pokud máte možnost a nejste nějak chronicky nemocní, určitě choďte, je to fajn! A babičky zvyknou si - naše ví, že je marné mi "radit", ale stejně si to občas neodpustí! A k té nemocnosti - do roku jsme chodili 1x týdně a a po roce 2x týdně a nemocná byla Zdeninka 1x a to když jsme přiletěli v září z dovolené a byla náhlá teplotní změna (měla pak vysokou teplotu, z které se vyklubala angína - prý - )krom té teploty třídenní nic neměla. Musím to hned zaťukat! Ťuk, ťuk, ťuk. Jo a k uším - já jsme měla nedavno nějaký problém ze sebou, tak jsem byla na ušním a měla jsem příležtost mluvit a odborníkem, kterému jsem právě říkala, že chodím plavat a že se potápím, tak říkal, že potápění uším nevadí, ale že je nutné smotkem vysušit uši! A to Vám řeknou i na každém dobrém kurzu! Takže přeji krásné zážitky z plavání!
 Iva, Mates skoro 10 mesicu 
  • 

Re: Plavání 

(9.1.2001 23:34:14)
Ahoj Pavlo,
v porodnici jsem mela stesti na pomerne "hubatou" sestricku neco kolem padesatky....Je to legrace, ale jeste dnes ji slysim, jak nas pri zaucovani koupani s mimci nabadala: "Maminky, nebojte se namocit usi, mozek nevyteka...."
S Matesem chodime plavat uz skoro paty mesic, nikdy jsme zadne problemy nemeli. Pred tim jsme pochopitelne namaceli usi doma.
Myslim, viz predesle rady od spolumamin, ze je to otazka dedicnych dispozic...
Iva
 Věra 
  • 

Re: Plavání 

(17.1.2001 23:45:21)
Milá Pavlo,
pokud jde o strach z problémů s oušky, opravdu se nemusíte bát. Je však třeba dodržovat některé zásady.
Pokud chcete předejít zánětům středního ucha, nemusíte se bát vody vůbec. Voda se do středního ucha vůbec nemůže dostat. Anatomicky to není možné. Případný zánět středního ucha je nejčastěji komplikací nachlazení a rýmy. Dodržujte zásadu (a nejen kvůli střednímu uchu), že plavat má jen dítě, které je zdravé a v kondici. V Lidových novinách v úterý 16.1. vyšel slušný článek, ve kterém se uvádí, že se prokázalo, že dispozice k zánětu středního ucha je z velké části dána geneticky, z další části právě jako komplikace respiračního onemocnění.
Mnohem ohroženější než střední ucho je zvukovod. Tato část ouška je však od přírody vymyšlena tak šikovně, že je to úzká a stočená trubice, do které se voda nedostane dál, než na kraj. Sliznice zvukovodu produkuje ochranný maz, který má desinfekční účinky. Pokud tento maz odvede sůj úkol a je už nepoužitelný, příjdou ke slovu drobné chloupky, kterými je sliznice porostlá, a vynesou ho k vnějšímu kraji zvukovodu.
Proto by se do ouška nikdy nemělo zasahovat tvrdou vatovou tyčinkou. Ta totiž musí zvukovod zdeformovat, aby do něj mohla proniknout, přitom ho podráždí. Ochranný maz ze sliznice natlačí do hloubi zvukovodu a samočistící chloupky zamázne a "zneškodní".
Ve vašem kurzu Vám jistě ukáží, jak správně ouško jen vysoušet a přitom neohrožovat.
Přeji Vám hodně radosti
Věra
 Eva Kiedroňová, baby club Kenny 
  • 

Re: Plavání 

(20.1.2001 0:44:44)
Milá Pavlíno
Připojuji se k paní Ivě, Zdence a Věře, abych Vám dodala odvahy k "plavání a tím i zanořování oušek.
Na základě mých šestnáctiletých zkušeností mohu potvrdit, že "plavání", a tím i zanořování oušek novorozenců, kojenců, batolat i starších dětí se není potřeba bát, je-li dítě zdravé a pracují-li s nim rodiče šetrně, citlivě a s ohledem na jeho zdravotní stav a potřeby.
Velice pěkné vysvětlení podala paní Věra.
Středouší je před zevními vlivy chráněno bubínkem a dále do určité míry zevním zvukovodem, který je vybaven chloupky a chráněn mázkem. Výbavný sací reflex u novorozence je jistým důkazem celistvosti bubínku.
Při "plavání" se může voda dostat do zevního zvukovodu, kde způsobí problém pouze v případě, že tam bude přetrvávat. Proto je velmi důležité ouška po "plavání" šetrně vysušit smotkem buničité vaty, ne vatou na špejli, jak již upozornila paní Věra.
Nejčastěji však k otitidám (zánětům středního ucha) dochází při nachlazení jako komplikace rýmy, a to především u lidí, kteří neumí nebo nedostatečně "smrkají", což se zrovna u novorozenců a kojenců očekávat nedá.
Nemá-li možnost sekret odcházet nosem, stéká (obzvlášť u dětí ležících na zádech bez vyvýšení hlavy) nosohltanem až k eustachově
trubici, což je kratičká spojka mezi nosohltanem a středouším, a tudy zánětlivý proces prostoupí. Někteří lidé mají eustachovu trubici dědičně kratší, propustnější nebo choulostivější, a tak je tyto potíže mohou pronásledovat častěji.
Co však výrazně omezí tuto komplikaci, je fyzická i psychická otužilost organismu. Skutečně stojí zato se otužování věnovat pravidelně, celoživotně, ale přiměřeně. Dítě se dá otužovat již od narození, ovšem velice opatrně a postupně.
Otužilý organismus daleko lépe odolává běžným nákazám a pokud přece jenom onemocní, má velkou šanci se při dodržení řádného léčebného režimu uzdravit daleko rychleji a bez komplikací než organismus, který otužilý není.
Jak otužovat děti od novorozeneckého věku popisuje brožura "Otužování nejmenších".
Pavlínko, přeji Vám hodně odvahy a pěkných chvil při "plavání", otužování, cvičení i výchově Ondráška.
Eva Kiedroňová
 Pavel-- 


Re: Plavání 

(15.2.2002 14:19:02)
Naše instruktorka plavání naopak vydala pokyn: Při plavání MUSÍ uši pod vodu.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.