| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Co potřebuje miminko do začátků?

 Celkem 10 názorů.
 Veronika Sladkovská z Brna 
  • 

Co potřebuje miminko do začátků? 

(22.1.2000 21:05:10)
Čekám miminko a v průběhu těhotenství bych se měla
připravovat na jeho příchod a zároveň připravovat výbavičku. Vzhledem k tomu, že u nás v rodině jsou již všichni poměrně odrostlí, tak mi bohužel nikdo neporadí. Zkouším, alespoň, jestli nějaká mladá maminka by mi neporadila, co vše je v začátcích potřebné (oblečení, velikosti, lahve atd....). Žádný seznam snad nikde ani neexistuje.
Snad mi poradíte....
Zdraví Vás Veronika Sladkovská z Brna
 Radka Wallerová 
  • 

Re: Co potřebuje miminko do začátků? 

(23.1.2000 13:00:00)
Není to tak složité. Pokud jde o oblečení, raději nekupujte nic v nejmenší velikosti /50/, protože nektěrým dětem není dost ani hned po narození. Pokud máte v okolí možnos, jednoznační doporučuji kupovat oblečení na miminko v second handech, v těch kvalitních je opravdu výběr. /Nejlepší je bavlna, ale nekupujte ony klasické přízové kabátky a dupačky, jsou velmi nepraktické/. Pokud se totiž rozhodnete pro nové, kvalitní oblečení přijde na pár stovek kousek a nekvalitní /z tržiš, ale i z normálních obchodů, dovážené např. z Polska/ vám nic nevydrží. Jaké oblečení? To záleží i na tom, kdy se má miminko narodit a to jste nenapsala. Kosmetika? Nenechte se zahltit nabídkou a nakuoujte co nejméně, po narození úplně stačí slunečnicový olej na suchou kůži, případně krém na opruzený zadeček, míchaný v lékárně. Kosmetika z drogérií je plná chemikálií, i když asi ne nijak agresivních. Snaf tedy pěnu do koupele, určenou nejmenším dětem, ale žádné pudry či mléka. Pokud chcete kojit, nepotřebujete vlastně žádné láhve - i pokud si je pro jistotu koupíte /Jednu až dvě/, nevyhazujte peníze za různé sterilizátory apod. Vám se, alespń do prvních týdnů, určitě osvědčí vložky do podprsenky. Pokud jde o plínky, pokud se ozhdonete pro látkové, potřebujete jich alespoň čtyřicet, ale já bych skoro byla jen pro papírové. Pokud jsou kvalitní, nemusíte se bát ani o kyčle miminka, ani opruzenin. Klasickým problémem bývá kočárek, nenechte se uvrtat do trojkombinace, buď jso velmi drahé /a je to škoda peněz/ nebo nekvalitní a těžké /Polské, starší/. Já bych doporučovala hluboký starší kočárek na prvních pár měsíců a pak kvalitní sprťák, klidně i z bazaru, ale dobrou značku /Herlag, Graco apd./ Výborné jou i klokanky a podobné věci na přenášení dětí. Nevím, co vás zajímá nejvíc, v diskusi už nějaké rady taky zazněly, takže já budu zatím končit a když tak se ještě zeptejte.
 Štěpánka syn 3 měsíce 
  • 

Re: Co potřebuje miminko do začátků? 

(23.1.2000 15:58:04)
Zcela souhlasím s paní Radkou, která Vám již poradila. Snad jen doplním, že se mi osvědčilo kupovat vše co se snadno přetahuje přes hlavičku a vlastně pokud možno tak to, co přes hlavičku jít vůbec nemusí ( bavlněný kabátek na knoflíky, nebo mikinka). Dále moc a moc doporučuji tak zvaná "body" je to velmi praktická věc, která zaručuje, že miminku nebude zima na záda. Ohledně toho kočárku, tak většina zahraničních má délku 60cm, musíte tedy zvážit, jak budet chtit mít vaše miminko v zimě ( se všemi těmi kombinézami a fusaky), některé české mají délku 80cm, takže tam i necelé roční miminko zimu hezky přečká. Dále ke koupání dětská vanička Vám moc dlouho nevydrží, miminka rostou jak z vody, já doporučuji koupat rovnou ve velké ( sice to v prvních dnech po porodu nezvládnete sama, ale aspoň naučíte tatínka Vám pomáhat).Hodně štěstí.
 Marcela, Jakub 1 rok 
  • 

Re: Co potřebuje miminko do začátků? 

(23.1.2000 22:10:52)
Na malé mimi není třeba až tak moc věcí. Dokud spal Kubík v zavinovačce, tak potřeboval v podstatě jenom košilky (trička jsou možná lepší, ale já jsem se ze začátku bála a ono i to miminko je hodně "nemotorné", i když pak jsem jim taky přišla na chuť). A těch jsem měla pořád málo, protože prcek blinkal i třikrát za sebou. Ale vypomohla mi kamarádka se zapůjčením. Taky bych doporučila alespoň dvoje povlečení (šila mi ho mamka)do postýlky a alespoň dvě zavinovačky (my ji měli 3 týdny, pak už se do ní Kubík nevešel). Pleny používáme od narození papírové (dávají se i v porodnicích), ale látkové jsem taky nestačila prát (do zavinovačky, do kočárku, na říhání, do postýlky..). Kosmetiku jsem nějakou přinesla z porodnice (sponzorské dary)a něco co jsme kupovali. Ale ty nejdůležitější prostředky (na opruzení, na prdíky) nám předepsal lékař hned v první poradně. Co se týká koupání -pokud máte sprchový kout, tak vaničku určitě užijete a já měla i podložku, ale je potřeba sladit velikosti. Dneska bych asi koupila jenom dětskou koupel (my dáváme Johnson´s) a olejíček (dobrý byl Sëbamed a teď máme Nela Batole).
Kojit jsem chtěla, ale nějak se nám nedařilo, takže jsem musela přikrmovat a potřebovala jsem láhve. Ale to se všechno dá koupit až po narození děťátka.
A ještě jedna rada, i když bude znít divně. Nakupte jenom to hlavní a s tím "lepším" oblečením "do společnosti" počkejte podle dárků od příbuzných. Vím, že to zní hloupě, ale pak vám bude líto, že to či ono je mimču malé a ještě to nemělo na sobě.
Přeju hodně štěstí. Marcela
 Jana, Týnka 6 měsíců 
  • 

Re: Re: Co potřebuje miminko do začátků? 

(25.1.2000 0:58:41)
Veroniko.
Se vším, co napsala Marcela, naprosto souhlasím.
Měla jsem připravené krásné zavinovačky, ale přestože v poordnici jsem je vyžadovala (nabízeli mi dupačky!), doma mi prostě přestaly sedět. Týnka je nepotřebovala a tak - paradoxně - byly nejužitěčnější když přišla návštěva a bála se vzít miminko bez zavinovačky do náruče. Pak jsme ji zavinuli a všichni byli spokonejí.
Co se mi maximálně osvědčuje, je autosedačka. Používám ji i doma a to asi od šesti týdnů (postupně po 5 minutách přivykání). Je to báječná věc. Nosím ji sebou po bytě a mrňousek mně může sledovat při práci a já vím, že je v bezpečí. Neznamená to ale odkládárnu na dítě, po práci si samozřejmě spolu hrajeme!
V porodnici mi doporučovali Baby koupel Johnson, která se nalije do vody a pak už neoplachuje. Bylo mi nějak proti srsti miminku nechat na kůži mýdlo (!) a tak jsme používali Nela batole mýdlo. Teď už toho lituji. Ušetřili bychom si dost starostí, kdybychom si dali poradit. Udržet úplně malé miminko bez úhony ve vaničce pro nás nebylo jednoduché. Ale muset ho mydlit a pak kluzké oplachovat (otáčet ve vzduchu na bříško), bylo zbytečné. Navíc mýdlo je studené a i když si člověk naymdlí jen ruku, přece ji ochladí. A to pak miminko plakalo (nedivím se mu). Zkrátka, další děti už budu koupat v modré baby koupeli Johnson a nebudu trápit je ani sebe.
A na oblečení doporučuji už odmala body, kde se přední a zadní díl překrývají na ramenou. Výborně se oblíkají přes hlavičku (dají se hodně roztáhnout) a Vy víte, že se nemůžou shrnout a miminečko tlačit. Jsou uzpůsobené na přebalování a naše holčinka je preferuje.
Držím vám palce.
Jana
 Marcela, Jakub 1 rok 
  • 

Re: Re: Co potřebuje miminko do začátků? 

(25.1.2000 21:38:40)
Ještě jsem si vzpomněla na ponožky, protože miminka mají pořád studený nohy. A taky jsme měli takové to "polohovací lehátko". Do něj jsem dávala Kubáska hned, co přestal být zakuklený v zavinovačce. Pozdějš jsem ho v něm i krmila. Používali jsme ho až do devíti měsíců. Pak nám pod ním začalo praskat a navíc se nám v něm posazoval, takže už nebyl moc stabilní. Ale ta autosedačka, co píše Jana, se dá taky dobře použít. Nám se ale zdálo, že Kubík roste hodně rychle, tak jsme koupili rovnou autosedačku pro 0-18 kg od Chicca. Ta je potřebná taky téměř hned a je to jedna z mála věcí, na které se nedá moc šetřit (dá se koupit ojetá, ale je potřeba aby k tomu byly všechny dokumenty - atestace a návod k použití, případně člověk, který vám ji pomůže přidělat do auta).
Marcela
 Dáša Punčochářová 
  • 

Re: Co potřebuje miminko do začátků? 

(24.1.2000 15:08:22)
Jsem na tom podobně jako ty a tak jsem si našla na internetu adresu: www.mlboleslav.cz/broucek, kde jsou celkem užitečné informace i do budoucna. Přeji Ti ať se Ti podaří vše, tak jak si přeješ. Dáša
 Katka, také těhotná 
  • 

Re: Co potřebuje miminko do začátků? 

(4.2.2000 7:27:09)
Veroniko, jsem ve stejné situaci a ke všem radám, přidám i radu naší sestřičky z poradny. Kup si knížku "Velká kniha o matce a dítěti". Tady v Praze se špatně sháněla, ale nakonec se zadařilo. Stojí sice skoro 500 Kč, ale je super. Vydrží Ti až do tří let dítěte a je tam vypsaná i první výbavička.
Přeji hodně štěstí a ať se nám narodí zdravá mimča.
Katka.
 Monika, také těhotná 
  • 

Re: Co potřebuje miminko do začátků? 

(4.2.2000 13:19:01)
Veroniko, jsem ve stejné situaci (23. týden těhotenství). Když jsem hledala na internetu podobné informace, našla jsem adresu http://www.web-city.cz/~kamensky/ Je zde mnoho informací pro budoucí maminky, včetně toho, jaká je nutná výbavička pro novorozence. Mně se tyto webovské stránky moc líbily a doufám, že vám pomohou, tak jako mně.
Monika
 Lenka, tehotna 
  • 

Re: Re: Co potřebuje miminko do začátků? 

(6.3.2000 13:01:35)
Prosím Vás, zkoušela jsem tu adresu a nebyla nalezena. Je opravdu přesně tak, jak jste napsala?
Lenka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.