| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Těhotenství a dovolená

 Celkem 4 názorů.
 Irena 
  • 

Těhotenství a dovolená 

(21.1.2000 11:32:38)
Zajímalo by mne, jestli jste si během těhotenství dopřály nějakou dovolenou (v kolikátém měsíci, v jaké roční době, kde, jakým dopr. prostředkem....) a jak jste jí snášely.
Můj manžel už je 14 dní zabořený v katalozích a mapách a neustále na mne doráží otázkami typu: Kdybychom na to náhodou měli a kdybys byla náhodou těhotná, dojela bys tam a tam a ušla bys tolik a tolik a vydržela bys to a to... A já samozřejmě nevím.
Prozradíte mi preventivně své zkušenosti?

Irena
 Iva, nastávající maminka 
  • 

Re: Těhotenství a dovolená 

(24.1.2000 20:25:10)
Milá Ireno,
nemám nějak obšírné zkušenosti tohoto rázu, ale měla jsem velkou chuť a snahu během těhotenství na nějakou dovolenou "vypadnout".
Nakonec mi to zhatila stavba našeho bydlení, která se protahla proti očekávání a trochu klidu začlo být až teď, kdy mi zbývají do porodu necelé dva měsíce.
I když většina přátel pochybovala o mém zdravém rozumu, vyrazila jsem sama autem ve 32.týdnu na prodloužený víkend k přátelům do Alp.
Pochopitelně jsem spoléhala na to, že během těhotenství mne dosud nic netrápilo a potom také na zahraniční cestovní pojistku. Evropská cestovní pojišťovna Tě bez problémů pojistí na dovolenou do 2 měsíců před porodem.
Takže dovolená i když krátká byla super, nadýchali jsme se s prckem spousty zdravého vzduchu na asi 3hodinovém výletu do hor, provětrala jsem si hlavu a ani 3,5hodiny řízení v autě (jedna cesta) mi nikterak nevadily.
Přesto si ale myslím, že tyto záležitosti jsou velmi individuální a také (to bych zapomněla) by měly být prokonzultovány s lékařem.
Měj se prima
Iva
 Jana, šestiměsíční Týnka 
  • 

Re: Těhotenství a dovolená 

(25.1.2000 20:57:33)
Milá Ireno,
myslím, že nejde o nic jiného, než abyste si splnila VAŠE představy o dovolené. Pokud se na ni budete tešit, nebude Vám vadit ani drobné nepohodlí. Ale pokud Vás bude někdo trochu tlačit do něčeho, s čím nejste srozumněna, nebude to ono. Jsem přesvědčena, že miminko cítí Vaše pocity a reaguje na ně. Podle mých zkušeností Vám dá okamžitě vědět, jestliže to pro něj nebude pohodlné a jinak vše, co děláte s chutí, rádo přijme (v rozumných mezích samozřejmě).
Já jsem celou dobu v těhotenství sportovala tak jako předtím, jen pomaleji a jemněji. Nezačínala jsem s novými sporty, jen provozovala ty staré, pokud to šlo. Celou dobu jsme chodili s maželem na túry, později pak na procházky. Byli jsme v Jeseníkách, v Orlických horách, na Šumavě. Na běžkách (jen tak ležérně se kluzat po rovině, ale bylo to prima!)Chodili jsme na plesy, do kina, cestovali jsme.
Autobus nebyl vůbec vhodný (ke konci člověk musí pořád čurat), vlak o něco lepší. Ale autem úplně bez problémů i na dlouhou trasu. Nejlepší bylo posunout si sedadlo dozadu a nohy na palubní desku.... Tak se to líbilo miminku. A řízení také až do porodu bez problémů.
Některé sporty jsem musela vynechat - kolo, plavání, nedělaly mi dobře, přestože jsou lékaři doporučované. Přesně jsem poznala, co pro dítě není vhodné, ono se dost vehementně hlásílo.
Chodila jsem cvičit (a taky s kamarády do hospůdek na předzahrádky!!) a k tomu všemu jsme se v mém osmém měsíci stěhovali.
Takže aktivity jsem měla dost po celou dobu a narodila se nám krásná holčička, která je už teď tak aktivní, že jí někdy nestíhám.
Myslím, že celý vtip je v tom, abyste se naučila naslouchat miminku a vše krásně prožívala. Někde jsem četla, že z těhotné ženy vyzařuje jakési krásné fluidum, ta radost a očekávání. Já jsem to cítila velmi intenzivně a na své těhotenství ráda vzpomínám. Přeji Vám totéž.
Jana
 Káča, těhotná 
  • 

Re: Těhotenství a dovolená 

(31.1.2000 9:16:00)
Ahoj Irčo,
momentálně jsem ve druhém měsíci. Samozřejmě jsem se se svým gynekologem radila o dovolené. Letos je v plánu Paříž a to autobusem. Řekl - jeď co nejdříve. Ale copak pojedu objevovat Paříž v zimě? Takže jsme se shodli, že podle momentálního zdravotního stavu pojedeme v nejhorším na dovolenou na poslední chvíli ( zájezdů je vždycky dost) nebo příští rok už s prckem. Myslím, že i Tvůj manžel by dovolenou určitě rád oželel, kdyby Vám to nebylo doporučeno. Když i ten můj vášnivý cestovatel to přežije a to bez nejmenších problémů. Jinak určitě v 5.-6. měsíci jedeme na týden na Sázavu a určitě nás nemine každoroční Šumava, kterou milujeme.
Ale po republice a autem to se skoro nepočítá. Přece bys byla jen v jiném stavu, ne nemocná. Záleží jen na Tobě jak to budeš brát. Já i zvracím s humorem...
Ahoj Káča.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.