| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Plavání a cvičení pro těhotné v Praze

 Celkem 6 názorů.
 Jana a Schovanka, 11. týden, 27 let 
  • 

Plavání a cvičení pro těhotné v Praze 

(18.12.2000 11:03:12)
Právě jsem docela zmatená z doporučení své gynekoložky. Všude čtu, jak je plavání pro těhotné skvělé (sama plavu velmi ráda - často mě bolí záda a pomáhá mi to) a doktorka mi plavání nedoporučila s tím, že bych mohla chytnout infekci nebo uklouznout a spadnout...
Asi ji neposlechnu a půjdu plavat i tak. Kam jste chodily plavat v Praze? Jsou tady nějaké speciální bazény? Speciální hodiny jen pro těhotné? Nebo aspoň cvičení pro těhotné?

Díky za radu

Jana a Schovanka
 Andrea, 25 týden 
  • 

Re: Plavání a cvičení pro těhotné v Praze 

(18.12.2000 14:45:31)
Plavat jezdím sice mimo Prahu, takže s tím ti moc neporadím, ale zkušenost s lékařkou mám stejnou. Taky mi to nedoporučovala, ale já ji neposlechla a od začátku těhotenství jsem vesele plavala. Je to výborný prostředek proti bolestem zad. Ale dej si pozor při výběru byzénu, aby nebyla moc studená voda a ve vodě nebuď déle než 30 minut (to kvůli prochladnutí). Já jsem zatím žádnou infekci ve vodě nechytila, ale to bude nejspíš tím, že chodím do bazénu s čistou vodou i s čistým zázemím. Jenom ty pohledy ostatních "normálních" plavců byly ze začátku dost kruté. Nejprve jsem vypadala jako tlustá, ale můj manžel mi to pomohl vyřešit jednoduchým gestem. Vždy když jsme přišli k bazénu a ostatním mohly vypadnout oči z důlků jak zkoumali mé bříško, pohladil mi můj muž láskyplně pupík. Pro jistotu a zejména pro dobrý pocit ale chodím do bazénu s tampónem. Ze začátku jsem chodila ve svých plavkách, teď jsem si půjčila od mamky (ta je jako správná nastávající babička zakulacená a tak se do nich bez problémů vejdu).
Se cvičením Ti ale poradím. Já chodím na cvičení pro těhotné s porodní asistentkou pí. Ludmilou Doubkovou do Mateřské školy Štěpničná v Praze 8, tel.8588489. Koná se každé úterý od 16.30 hodin a 1 hodina stojí 50,-Kč. Paní Doubková je skvělá, příjemná a trpělivá. Při cvičení se nejen bezvadně protáhnu, ale naučím se i pár užitečných uvolňovacích i dýchacích cvičení.

Měj se moc hezky a nezapomeň to své miminko pěkně rozmazlovat a hladit bříško. Dělá mu to dobře!

Andrea
 Jana, dva synové(11,2) 
  • 

Re: Plavání a cvičení pro těhotné v Praze 

(18.12.2000 17:19:18)
Ahoj Jano,
chodila jsem plavat do bazénu na Olšanském náměstí až do začátku devátého měsíce. Plavání vřele doporučuji. Záněty jsem žádné nechytla (netrpím na ně).
 Eva, 33. týden 
  • 

Re: Plavání a cvičení pro těhotné v Praze 

(18.12.2000 19:47:23)
Chodím cvičit a plavat do agentury Pomad (Praha 2). Hodina plavání 130,- (bazén TJ Sokol Vinohrady), hodina cvičení 150,-.
Infekci v bazénu jsem zatím nechytila, přestože na ně docela trpím. Někdo proti tomu doporučuje tampón, ale jsou na to rozdílné názory - já ho na radu svého gynekologa nenosím.
Je pravda, že uklouznutí se bojím, s čím dál větším bříškem se cítím stále nějak "nejistější". Doporučuju, jak to nosí spousta maminek, nějaké neklouzavé "bazénové pantofle" - já ještě nebyla schopná si je koupit. Slyšela jsem, že na "normálním" veřejném plavání mají některé maminky potíže s lidmi, kteří na ně civí, co že si to jako dovolují ukazovat se s břichem. Na to bych se asi vykašlala, ale je na druhou stranu příjemné chodit mezi samé "břichaté" slečny a paní, sem tam dát řeč o miminku a tak... Na speciálním plavání pro těhotné Ti taky nikdo neskočí na hlavu, a není to (alespoň v Pomadu) jen plavání, ale z poloviny speciální cvičení ve vodě, na bříško, dýchání, nohy atd.
Ať se vám oběma daří, Eva
 Nikola, dcera 3 roky, 27. týden 
  • 

Re: Plavání a cvičení pro těhotné v Praze 

(18.12.2000 21:56:15)
Chodím plavat do Baby clubu Juklík na Praze 5, stanice metra B Luka a jsem tam spokojena. Infekci jsem zatím nechytla ani na ně netrpím. Plave se v neveřejném bazénu, plavou tam pouze děti s rodiči a těhotné. Cena 90 Kč/hod., max. počet těhotných v bazénu je 12. Pořádají také cvičení, ale to z časových důvodů nenavštěvuji. Bližší informace na tel. 71723316 sl. Kochová.
 Marcela 
  • 

Re: Plavání a cvičení pro těhotné v Praze 

(19.12.2000 8:03:35)
Ono máš pravdu. Dát vždy na doporučení lékaře asi nejde... Mě také lékař zakázal snad všechno. Mimo jiné plavání kvůli infekci (ono proti ní nepomůže ani tampón) a také kvůli možnému uklouznutí anebo by se mi prý zrovna mohlo udělat špatně a mohla bych v půli bazénu omdlít a utopit se :)
Vím že když mamina čeká dlouho na miminko asi potom bere vše děsně vážně a pro jistotu nebude dělat nic, ale nevím...

Nakonec jsem si to přebrala a cvičila jógu a chodila plavat. Nechytla jsem žádnou infekci a ani se neutopila. Jen doporučuji se zeptat u gynekoložky ze kterého bazénu chodí nejméně žen s výtoky (myslím že bude mít přehled - můj lékař ho alespoň měl). Ale plavat je skvělé!!!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.